2004 PhD. Michael S. Heiser

Zakwestionowanie prac Zecharii Sitchina

 
Postanowiliśmy poruszyć kwestię wiarygodności Zecharii Sitchina i jest to temat który większość unika szerokim łukiem, mam na myśli zwolenników jego teorii. Nie można być uczciwym w poszukiwaniu prawdy i i zignorować doniosłe i szczegółowe opracowania Dr. Heisera. Pora odrobinę zrewidować swoje poglądy na wiele tematów. Nie mamy tym samym zamiarów obrażać jego zwolenników, nie mamy tez intencji wkładać kij w mrowisko. Faktem jest że Sumerowie nie wiedzieli o istnieniu dwunastu planet tylko pięciu, faktem jest że wg Sumerów Nibiru nigdy nie istniało jako planeta w tablicach astronomicznych.
 
W niniejszym materiale video, nie mówimy o różnicach w technikach tłumaczenia. Mówimy o fabrykowaniu materiałów przez znanego popularyzatora Zecharię Sitchina autora „Dwunastej Planety”czy ” Schodami do nieba” Hesier na podstawie sześciu wybranych kluczowych tematów, dokonuje szczegółowej analizy językowej pochodzenia i znaczenia takich pojęć jak: Nibiru, 12 planet, Nephilim, Elohim, Annunaki, SHU.MU . Nie można zignorować tego opracowania dotyczącego Sitchina który konsekwentnie odmawia publicznej konfrontacji, oraz nie odpowiedział na jakikolwiek zarzut Heisera zawartym w otwartym liście.

Co z tego wynika…że „Czuwający” Nephilim to „Wężowe Istoty” żyjące w głębi ziemi.

Brzmi znajomo ? ;)

Mike Heiser zarobił magisterium i doktorat z Biblii hebrajskiej i języków semickich na Uniwersytecie Wisconsin Madison w 2004 roku. Przed zajęciami UW Madisonie, Mike zarobił magisterium z Historii Starożytnej na Uniwersytecie w Pensylwanii (z dziedzin: Starożytny Izrael i Egiptologia). Mike jest wynajęty jak Akademicki Redaktor „Logos Bible Software” Mike spędził dwanaście lat na studiach biblistycznych, i historii języków biblijnych. Główne zainteresowania Mike?a obejmują badania religii Izraelitów rozpatrując ją w kontekście biblijnej teologii ze starożytną bliskowschodnią religią, biblijnymi językami, starożytnymi semickimi językami, krytyką tekstu, porównawczą filologią i drugim okresem literatura żydowskiej. Jego dysertacja miała tytuł, „Boska Rada w Późno Kanonicznym i Niekanonicznym Drugim Okresie żydowskiej Literatury.?

Heiser studiował: Egipskie Hieroglify, Fenicki, Aramejski, Staro syryjski, Moabicki, Ugarycki klinowy, Staro hebrajski, Grecki aleksandryjski, Akadyjski, Sumeryjski i Drugi Okres żydowskiego monoteizmu.
 
Inne akademickie zainteresowania Mike?a zawierają zjawiska paranormalne i ukryte religijne znaczenia i zachodniej ezoteryce. Interesuje się szczególnie jak te światopoglądy i tradycje historycznie zarysowały się na biblijnym i starożytnym bliskowschodnim materiale i te z kolei wpłynęły na biblijną interpretację na popularnym poziomie. Należy do dziesięciu najbardziej wypływowych i znaczących ufologów na świecie.


W planach kolejny wykład Heisera:
http://alienstranger.com/heiserAOD2004.htm

{vimeo}7071388{/vimeo}