Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, 14:53

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Witajcie. chciałbym poprosić Was o radę. Jakis rok może 2 lata temu miałem złamanie przeciążeniowe śródstopia,noga w gipsie itp i po sciągnieciu było ok . Niedawno grałem w piłkę i zderzyłem się z inną osobą,która uderzyła mnie swoją stopą w moje miejsce złamania. Ledwo co zlazłem z boiska wsiadłem w autobus a następnie pociąg i pojechałem do domu (bylo to daleko od mojego miejsca zamieszkania) .
Niestety noga zaczeła puchnąć i pojechałem z tym na nocną pomoc medyczna. Prześwietlenie wykazało mocne stłuczenie stopy,zalecili okłady z lodu i altacet. Pierwszy dzień był tragiczny ale potem już z każdym dniem było lepiej.
Byłem na konsultacjach z ortopedą i na moje życzenie zrobił mi ponowne prześwietlenie . Na nim było widać że na jednym z palców mam taką góle po wczesniejszym złamaniu. Lekarz coś mówił o zwyrodnieniu. Kazał unikać sportów przez miesiać i miało byc ok . Polecił też żeby szerokie obuwie nosic.

I problem polega na tym że ta stopa delikatnie ale jednak mnie czasem boli . Czuje dyskomfort i chciałbym jakoś temu zaradzić .
Co mi poradzicie ? Myślałem żeby brać d3+k2 na wzmocnienie kości ale może istnieją też jakies zabiegi itp

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 wrz 2017, 9:19 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree

Próbowałabym robić na noc okład z moczu ( najlepiej porannego) na bolące miejsce, zaopatrzyć jakąś torebką nylonową, skarpetka ochronna etc. Na dzień można ew, plaster z opatrunkiem też nasączony lekko uryną. Napewno pomoże na ból, na to by zniknął guzek potrzeba więcej czasu ale też powinno zadziałać. Tak leczyłam zwichnięcie stopy (miałam pozrywane ścięgna) oraz złamanie/zwichnięcie ręki w nadgarstku, skutek w obu przypadkach był bardzo zadowalający, aczkolwiek trwało to ale było bez interwencji lekarskiej.
Ew. próbowałabym robić okład, wystarczy położyć płatek kosmetyczny z oleju rycynowego (castor oil) najlepiej organiczny, miejsce ogrzać np butelką z ciepłą wodą, dalej zaopatrzyć podobnie jak w przypadku uryny.

Dziekuje za pomoc z tym że okład z moczu u mnie raczej nie przejdzie gdyż rano jak wskazuje zjem sniadanie i jadę pociągiem do pracy. Myśle że współpasażerowie nie byliby zadowoleni z takiej metody leczenia :P

A polecisz jakis konkretny olej rycynowy czy po prostu każdy naturalny bedzie ok ?

Przecież nogi rano się myje, można nasmarować kremem, nie powinno być nic czuć. Mocznik (urea) to składnik wielu kremów m.in. do nóg. Ale jak tam uważasz, jeśli chodzi o olej rycynowy to można np taki https://triny.pl/olejki-do-wlosow/2468- ... 50-ml.html

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a nie lepiej olej lniany? :)
Autorowi polecę sól,czyli cuda z mleka
https://treborok.wordpress.com/czy-wies ... ynia-cuda/

Kup sobie opaski magnetyczne i je na noc zakładaj,coś kiedyś wspominałem

albo post210419.html?hilit=z%20konopi#p210419

To tak w tydzień Ci się nie cofnie..zrób coś z tym

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]