Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 wrz 2020, 9:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Ponieważ rok temu zacząłem praktykować owe rytuały, trwało to około pół roku, potem niestety odstąpiłem od nich lecz od dziś znów do nich przystąpiłem, dlatego polecam do stosowania jako codzienną praktykę we wzmacnianiu ciała, ducha, umysłu i sił je łączących.

Cytuj:
BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY
PIĘĆ TYBETAŃSKICH RYTUAŁÓW -WYDAJE SIĘ OBIECYWAĆ NIEMAŁO —
DOSTĘP DO TWOJEJ NIE WYKORZYSTANEJ ENERGII ORAZ DOBRE
SAMOPOCZUCIE CIELESNE, DUCHOWE I UMYSŁOWE, W RZECZYWISTOŚCI
JEDNAK TĘ OBIETNICĘ SKŁADASZ SOBIE SAM(A) I TYLKO TY Możesz JEJ
DOTRZYMAĆ.
MIEJ DLA SIEBIE WYROZUMIAŁOŚĆ. POZWÓL SOBIE NA SWOBODĘ DZIAŁANIA I
DAJ DOSTATECZNĄ ILOŚĆ CZASU, CIESZ SIĘ Z Każdego MAŁEGO KROKU NA
TWOJEJ DRODZE. POSTĘPU NIE OSIĄGA SIĘ NA SIŁĘ, MOŻNA JEDYNIE BYĆ
ŚWIADKIEM TEGO, JAK SIĘ DOKONUJE. Chociaż JEST TO POZORNA
SPRZECZNOŚĆ, DO TRWAŁYCH WYNIKÓW DOCHODZI SIĘ JEDYNIE W TEN
WŁAŚNIE SPOSÓB.
DLA STWORZENIA SOLIDNYCH PODSTAW TEGO NIEWIELKIEGO PROGRAMU
ĆWICZEŃ BARDZO Ważne JEST, BYŚ PRZEZ PIERWSZY TYDZIEŃ, A NAWET DWA
TYGODNIE POWTARZAŁ(A) CODZIENNIE Każdy RYTUAŁ TYLKO TRZY RAZY.
DZIĘKI TEMU ZYSKASZ WYCZUCIE WŁASNEGO CIAŁA, NAUCZYSZ SIĘ
ODBIERAĆ JEGO SYGNAŁY. GDY ODDECH STANIE SIĘ GŁĘBOKI I SWOBODNY, A
WYKONYWANIE RYTUAŁÓW ŁATWE, Możesz ZACZĄĆ WZBOGACAĆ DZIENNY
PROGRAM ĆWICZEŃ O DWA POWTÓRZENIA W Każdym TYGODNIU.
SZCZEGÓŁOWE WYJAŚNIENIA ZNAJDUJĄ SIĘ NA NASTĘPNYCH STRONACH. NIE
ZMUSZAJ SIĘ DO WYKONYWANIA DWUDZIESTU JEDEN POWTÓRZEŃ TYLKO
DLATEGO, żE TAK Założyłeś.
JEŚLI MASZ KŁOPOTY ZDROWOTNE, SZCZEGÓLNIE Z KRĘGOSŁUPEM, LUB
JEŚLI JESTEŚ W Ciąży, POROZUM SIĘ Z DOŚWIADCZONYM, KOMPETENTNYM
LEKARZEM I POPROŚ O RADĘ. ZWRÓĆ TEŻ UWAGĘ NA WSKAZÓWKI DOKTOR
BIRGIT PETRICK-SEDLMEIER, PODANE NA STRONIE 32 ORAZ PO OPISIE
Każdego Z RYTUAŁÓW.
VOLKER Z. KARRER INTEGRAL VERLAG, WESSOBRUN

Podaję po kolei rytuały.
Cytuj:
RYTUAŁ PIERWSZY OPIS
STAŃ PROSTO Z RĘKAMI ROZPOSTARTYMI RÓWNOLEGLE DO PODŁOGI DŁOŃMI W DÓŁ. TERAZ WYSTARCZY, ŻE
BĘDZIESZ OBRACAŁ SIĘ WOKÓŁ WŁASNEJ OSI, Aż DO LEKKIEGO ZAWROTU GŁOWY. JEDNO JEST WAżNE:
OBRACAJ SIĘ Z LEWA NA PRAWO, CZYLI ZGODNIE Z KIERUNKIEM RUCHU WSKAZÓWEK ZEGARA.

Dobrze jest zacząć od 3 lub 6 (ja zacząłem od 6 - jest to uzależnione indywidualnie od tego jak znosimy kręcenie się w kółko) i z każdym tygodniem (ponieważ wykonujemy je wszystkie kolejno po sobie przez 7 dni, może być 6 jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę) dodajemy kolejny obrót i kolejne pozostałe dalej opisane rytuały dochodząc do 21 powtórzeń (maksymalnie).

Cytuj:
WSKAZÓWKI
WEDŁUG MOICH DOŚWIADCZEŃ MNIEJSZĄ TRUDNOŚĆ STANOWI SAMO WIROWANIE, CZYLI ISTOTA
ĆWICZENIA, WIĘKSZĄ ZAŚ JEGO ZAKOŃCZENIE.
CHCĄC ZAKOŃCZYĆ OBROTY, STAŃ NA LEKKO ROZSTAWIONYCH NOGACH, Złóż DŁONIE PRZED SOBĄ NA WYSOKOŚCI MOSTKA I SPOGLĄDAJ NA ZETKNIĘTE KCIUKI. Pomoże CI TO ODZYSKAĆ RÓWNOWAGĘ.

AFIRMACJE
JESTEM ROZLUŹNIONY(A), ODDYCHAM WOLNO I GŁĘBOKO. JESTEM LEKKOŚCIĄ, ŚWIATŁEM, MIŁOŚCIĄ
I UŚMIECHEM. JESTEM ŚWIADOMY(A) Każdego MOJEGO RUCHU.
Z Każdym ODDECHEM ZYSKUJĘ NOWĄ ENERGIĘ. JESTEM PROMIENIUJĄCĄ SIŁĄ Życia.
W Każdej CHWILI JESTEM TWÓRCĄ MOJEGO Życia.
MÓJ UMYSŁ I SERCE ZNAJDUJE SIĘ W RÓWNOWADZE. MOJA ENERGIA PRZEPŁYWA SWOBODNIE, BEZ
PRZESZKÓD. ODCZUWAM MOJE CIAŁO JAKO HARMONIJNĄ CAŁOŚĆ.
ODDYCHAM CAŁYM SOBĄ. MOJE CIAŁO STAJE SIĘ CORAZ Lżejsze I Lżejsze.
W ODDECHU ŁĄCZĘ CIAŁO, DUCHA I UMYSŁ. POZWALAM MOJEMU ODDECHOWI ODNALEŹĆ JEGO NATURALNY RYTM.
UWALNIAM SIĘ OD WSZYSTKIEGO, CO NEGATYWNE. UFAM MĄDROŚCI MOJEGO CIAŁA.
MOJE RUCHY Podążają ZA MOIM ODDECHEM. PODDAJĘ SIĘ BIEGOWI żYCIA. JESTEM ZAWSZE O WŁAŚCIWEJ PORZE
WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I ROBIĘ DOBRZE, TO, CO JEST WŁAŚCIWE.
WYRZUCAM Z SIEBIE WSZYSTKO TO, CO JEST NEGATYWNE.
ODDALAM OD SIEBIE ZŁE MYŚLI. WYPŁYWA ZE MNIE CAŁA ZŁOŚĆ.

Jeśli jest problem z utrzymaniem równowagi - dobrze się jest położyć.
Ponieważ ja całość rytuałów ćwiczę na macie do Jogi - to więc jest moja przestrzeń, na której stosuję powtórzenia.

Cytuj:
DRUGI RYTUAŁ OPIS
Połóż SIĘ PŁASKO NA PLECACH, NAJLEPIEJ NA GRUBYM DYWANIE ALBO INNYM WYŚCIEŁANYM Podłożu. LAMOWIE WYKONUJĄ TEN RYTUAŁ NA DOŚĆ GRUBYM DYWANIKU SZEROKOŚCI OKOŁO 60CM I DŁUGOŚCI OKOŁO 180CM, ZROBIONYM WEŁNY I WŁÓKNA ROŚLINNEGO. Służy ON WYŁĄCZNIE JAKO IZOLACJA, ODDZIELA CIAŁO OD ZIMNEGO Podłoża. Ponieważ JEDNAK WSZYSTKO, CO ROBIĄ LAMOWIE, MA ZNACZENIE RELIGIJNE, NADANO MU NAZWĘ „MODLITEWNIK".
Leżąc PŁASKO NA PLECACH, Ułóż WYPROSTOWANE RĘCE Wzdłuż CIAŁA, DŁOŃMI DO PODŁOGI (PALCE Należy TRZYMAĆ RAZEM). POTEM PODNIEŚ GŁOWĘ I PRZYCIĄGNIJ BRODĘ DO PIERSI. JEDNOCZEŚNIE PODNIEŚ WYPROSTOWANE W KOLANACH NOGI DO POZYCJI PIONOWEJ. JEŚLI POTRAFISZ.

RYTUAŁ DRUGI
Przedłuż RUCH, POCHYLAJĄC NOGI NAD CIAŁEM, W KIERUNKU GŁOWY, PAMIĘTAJ JEDNAK, BY NIE ZGINAĆ KOLAN. NASTĘPNIE OPUŚĆ POWOLI NA PODŁOGĘ ZARÓWNO GŁOWĘ, JAK I WYPROSTOWANE NOGI. ROZLUŹNIJ MIĘŚNIE, PO CZYM POWTÓRZ RYTUAŁ. PRZY Każdym POWTÓRZENIU RYTUAŁU TRZYMAJ
SIĘ OKREŚLONEGO RYTMU ODDYCHANIA: GŁĘBOKI WDECH PRZY PODNOSZENIU GŁOWY I NÓG, GŁĘBOKI
WYDECH PRZY OPUSZCZANIU
. PODCZAS PRZERWY MIĘDZY POWTÓRZENIAMI ODDYCHAJ W TYM SAMYM
RYTMIE, IM GŁĘBIEJ TO ROBISZ, TYM LEPIEJ
.
JEŚLI NIE UDAJE CI SIĘ UTRZYMAĆ NÓG WYPROSTOWANYCH W KOLANACH, TO Możesz JE ZGIĄĆ NA TYLE, ILE MUSISZ. W MIARĘ ĆWICZENIA TEGO RYTUAŁU STARAJ SIĘ JEDNAK JAK NAJBARDZIEJ JE PROSTOWAĆ.

WSKAZÓWKI
NAJCZĘSTSZYM BŁĘDEM W WYKONYWANIU TEGO ĆWICZENIA JEST UNOSZENIE DOLNEJ CZĘŚCI
KRĘGOSŁUPA JEDNOCZEŚNIE Z NOGAMI. OSŁABIA TO PLECY. PODCZAS UNOSZENIA NÓG CAŁE PLECY POWINNY PRZYLEGAĆ DO Podłoża. POMOCNE JEST WYPROWADZANIE RUCHU OD PIĘT; PALCE
TWOICH STÓP PORUSZAJĄ SIĘ W KIERUNKU KOŚCI PISZCZELOWEJ. TAKA POZYCJA WYJŚCIOWA AKTYWIZUJE MIĘŚNIE PROSTOWNIKI NÓG.
W UNOSZENIU NÓG Możesz SOBIE POMÓC RAMIONAMI. MAJĄC DŁONIE Ułożone POD POŚLADKAMI, ŁATWIEJ DOPROWADZISZ NOGI DO PIONU.
JEŚLI CIERPISZ Z POWODU NADMIERNEGO WYGIĘCIA KRĘGOSŁUPA W CZĘŚCI Krzyżowej (LORDOZA),
TO NAJLEPIEJ PRZED UNIESIENIEM NÓG Ułóż STOPY PŁASKO NA ZIEMI. NIE OPUSZCZAJ TEŻ
WYPROSTOWANYCH NÓG, LECZ NAJPIERW OPUŚĆ STOPY, TAK BY OPARŁY SIĘ PODESZWĄ O ZIEMIĘ.
A NASTĘPNIE PRZESUWAJĄC JE PO ZIEMI, DOPROWADŹ NOGI DO POZYCJI WYJŚCIOWEJ.

AFIRMACJE
JESTEM ROZLUŹNIONY(A), ODDYCHAM WOLNO I GŁĘBOKO.
ŻYJĘ ZE ŚWIADOMOŚCIĄ MOJEGO WNĘTRZA. JESTEM ŚWIADOMY(A) Każdego MOJEGO RUCHU.
Z Każdym ODDECHEM ZYSKUJĘ NOWĄ ENERGIĘ. CZUJĘ SIĘ ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z MOIM CIAŁEM. W Każdej CHWILI JESTEM TWÓRCĄ MOJEGO ŻYCIA.
MÓJ UMYSŁ I SERCE ZNAJDUJĄ SIĘ W RÓWNOWADZE. ZWRACAM BACZNĄ UWAGĘ NA GŁOS MOJEGO CIAŁA. ODCZUWAM MOJE CIAŁO JAKO HARMONIJNĄ CAŁOŚĆ.
ODDYCHAM CAŁYM SOBĄ. MAM DOŚĆ CZASU NA WSZYSTKO, CO JEST Ważne W MOIM ŻYCIU. W ODDECHU ŁĄCZĘ CIAŁO, DUCHA I UMYSŁ. POZWALAM MOJEMU ODDECHOWI ODNALEŹĆ JEGO NATURALNY RYTM. MÓJ ŚWIAT WEWNĘTRZNY I ZEWNĘTRZNY ZNAJDUJĄ SIĘ W RÓWNOWADZE. UFAM MĄDROŚCI MOJEGO CIAŁA. MOJE RUCHY Podążają ZA MOIM ODDECHEM. JESTEM OTWARTY NA ZROZUMIENIE MOICH NAJGŁĘBSZYCH POTRZEB. JESTEM ZAWSZE O WŁAŚCIWEJ PORZE WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I ROBIĘ TO, CO JEST WŁAŚCIWE.

Jest to początkowo trudny rytuał, jeśli mamy problem z kręgosłupem czy też osłabione mięśnie brzucha, ale w miarę powtórzeń - przynosi on zamierzone efekty i dodaje siłę mieśnią kręgosłupa i brzucha oraz poprawia przepływ energii w ciele.

Cytuj:
RYTUAŁ TRZECI OPIS
- Należy WYKONYWAĆ BEZPOŚREDNIO PO DRUGIM. I ON JEST BARDZO PROSTY.
UKLĘKNIJ NA PODŁODZE I WYPROSTUJ CIAŁO. RĘCE Ułóż Z TYŁU NA UDACH, TUŻ POD POŚLADKAMI.
SKŁOŃ GŁOWĘ WRAZ Z SZYJĄ DO PRZODU, BRODĘ PRZYCIĄGNIJ DO PIERSI. NASTĘPNIE ODCHYL GŁOWĘ DO TYŁU, JAK NAJDALEJ POTRAFISZ, A JEDNOCZEŚNIE PRZECHYL DO TYŁU CIAŁO, WYGINAJĄC KRĘGOSŁUP W ŁUK. PODCZAS ODCHYLENIA MOCNO OPIERAJ RĘCE NA TYLNEJ CZĘŚCI UD. PO POWROCIE DO POZYCJI WYJŚCIOWEJ POWTÓRZ RYTUAŁ.
PODOBNIE JAK W RYTUALE DRUGIM, Należy STOSOWAĆ ODPOWIEDNI RYTM ODDYCHANIA: GŁĘBOKI WDECH PRZY WYGIĘCIU DO TYŁU, WYDECH W CZASIE POWROTU DO POZYCJI WYJŚCIOWEJ.
GŁĘBOKIE ODDYCHANIE JEST BARDZO KORZYSTNE, WCIĄGAJ WIĘC DO PŁUC Możliwie DUŻO POWIETRZA.

WSKAZÓWKI
KLĘCZĄC KONIECZNIE PODGINAJ PALCE U NÓG, A NIE OBCIĄGAJ ICH. WPRAWDZIE NA ZDJĘCIU DOKŁADNIE
WIDAĆ TEN SZCZEGÓŁ, ALE WIELU ĆWICZĄCYCH NIE ZWRACA NA NIEGO UWAGI. TYMCZASEM POPEŁNIAJĄC TEN BŁĄD, Narażasz SIĘ NA ROZPOCZYNANIE SKŁONU DO TYŁU Z CZĘŚCI LĘDŹWIOWEJ KRĘGOSŁUPA, KTÓRA U WIELU OSÓB JEST NAJSŁABSZA I NAJBARDZIEJ Narażona NA DYSLOKACJĘ KRĘGÓW. PRZY WŁAŚCIWYM USTAWIENIU PALCÓW RUCH ROZPOCZYNA SIĘ OD KRĘGÓW PIERSIOWYCH. OSŁABIENIU LĘDŹWIOWEJ CZĘŚCI KRĘGOSŁUPA PRZECIWDZIAŁA NAPIĘCIE MIĘŚNI POŚLADKOWYCH.

AFIRMACJE
OTWIERAM SIĘ NA PIĘKNO ŻYCIA. JESTEM ŚWIADOMY(A) Każdego MOJEGO RUCHU. Z Każdym ODDECHEM ZYSKUJĘ NOWĄ ENERGIĘ. NIEOGRANICZONA ENERGIA PŁYNIE PRZEZ MOJE CIAŁO. W Każdej CHWILI JESTEM TWÓRCĄ MOJEGO ŻYCIA. MÓJ UMYSŁ I SERCE ZNAJDUJĄ SIĘ W RÓWNOWADZE.
OTWIERAM SIĘ NA MOJE PIĘKNO. ODCZUWAM MOJE CIAŁO JAKO HARMONIJNĄ CAŁOŚĆ.
ODDYCHAM CAŁYM SOBĄ. CZUJĘ SIĘ ZWIĄZANY Z NIEBEM I ZIEMIĄ.
W ODDECHU ŁĄCZĘ CIAŁO, DUCHA I UMYSŁ. POZWALAM MOJEMU ODDECHOWI ODNALEŹĆ JEGO NATURALNY RYTM. Z DNIA NA DZIEŃ ROŚNIE MOJA ODWAGA I WYTRZYMAŁOŚĆ. UFAM MĄDROŚCI MOJEGO CIAŁA.
MOJE RUCHY Podążają ZA MOIM ODDECHEM. PODEJMUJĘ WYZWANIA, JAKIE RZUCA MI ŻYCIE. JESTEM ZAWSZE O WŁAŚCIWEJ PORZE WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I ROBIĘ DOBRZE TO, CO JEST WŁAŚCIWE.

Tutaj przy tym rytuale ważne jest by oddechem modulować pracę swego ciała - skupiając się na nim (oddechu) obserwujemy jak pracują mięśnie brzucha, klatki piersiowej oraz kręgosłupa.
Można odczuć przepływ energii przez nasz system energetyczny.

Cytuj:
RYTUAŁ CZWARTY OPIS
- USIĄDŹ NA PODŁODZE Z WYPROSTOWANYMI I LEKKO ROZCHYLONYMI NOGAMI TAK, ŻE STOPY SĄ ODDALONE OD SIEBIE O OKOŁO 25 CM. TRZYMAJ TUŁÓW PROSTO, DŁONIE Połóż PŁASKO NA ZIEMI, PRZY POŚLADKACH. POTEM PRZYCIĄGNIJ BRODĘ DO PIERSI.
TERAZ ODCHYL GŁOWĘ JAK NAJDALEJ DO TYŁU, A JEDNOCZEŚNIE UNIEŚ TUŁÓW TAK, ŻEBY KOLANA BYŁY ZGIĘTE, A RĘCE POZOSTAŁY WYPROSTOWANE.
TUŁÓW POWINIEN BYĆ W LINII PROSTEJ Z UDAMI, RÓWNOLEGLE DO PODŁOGI, RAMIONA I ŁYDKI NATOMIAST
— PROSTOPADLE DO PODŁOGI. W TEJ POZYCJI NAPRĘŻ WSZYSTKIE MIĘŚNIE. POTEM ROZLUŹNIJ MIĘŚNIE I WRÓĆ DO PIERWOTNEJ POZYCJI SIEDZĄCEJ. PRZED POWTÓRZENIEM RYTUAŁU ODPOCZNIJ.
RÓWNIEŻ W TYM RYTUALE ODDYCHANIE JEST BARDZO WAŻNE. PODNOSZĄC TUŁÓW, ZRÓB GŁĘBOKI WDECH. WSTRZYMAJ NA CHWILĘ ODDECH, GDY Naprężasz MIĘŚNIE. PO POWROCIE DO POZYCJI SIEDZĄCEJ SCHYLAJĄC GŁOWĘ ZRÓB GŁĘBOKI WYDECH. PODCZAS ODPOCZYNKU MIĘDZY POWTÓRZENIAMI RÓWNIEŻ RYTUAŁU ODDYCHAJ W TYM SAMYM RYTMIE.

WSKAZÓWKI
ISTOTĄ TEGO ĆWICZENIA JEST PROSTOWANIE I NAPINANIE KRĘGOSŁUPA. DŁONIE Leżące PRZY BIODRACH
NA ZIEMI, PALCAMI DO PRZODU, DAJĄ PODPARCIE I UŁATWIAJĄ WYPROSTOWANIE CIAŁA W SIADZIE.
PODOBNIE JAK W POPRZEDNIM ĆWICZENIU, PRZED SKŁONIENIEM GŁOWY Napręż SZYJĘ. ABY ZAPOBIEC UGINANIU NÓG PRZED PODNIESIENIEM TUŁOWIA Z ZIEMI, WYPROWADZAJ RUCH CIAŁA Z MIEDNICY I DOLNEJ CZĘŚCI PLECÓW (NA WDECHU). WYPYCHAJ MIEDNICĘ W KIERUNKU STÓP.PODCZAS WYDECHU USIĄDŹ PROSTO, MAJĄC TUŁÓW MIĘDZY WYPROSTOWANYMI RAMIONAMI.

AFIRMACJE
JESTEM ROZLUŹNIONY (A), ODDYCHAM WOLNO I GŁĘBOKO. MOJĄ ŚWIADOMOŚĆ Wyrażam POPRZEZ MOJE CIAŁO. JESTEM ŚWIADOMY(A) Każdego MOJEGO RUCHU. Z Każdym ODDECHEM ZYSKUJĘ NOWĄ ENERGIĘ.
ENERGIA Ożywia WSZYSTKIE KOMÓRKI MOJEGO CIAŁA. W Każdej CHWILI JESTEM TWÓRCĄ MOJEGO ŻYCIA.
MÓJ UMYSŁ I SERCE ZNAJDUJĄ SIĘ W RÓWNOWADZE.
POZWALAM MOJEMU CIAŁU Podążać ZA RYTMEM PRZYPŁYWU I ODPŁYWU.
ODCZUWAM MOJE CIAŁO JAKO HARMONIJNĄ CAŁOŚĆ. ODDYCHAM CAŁYM SOBĄ.
MOJA WIEDZA I DZIAŁANIE SĄ W RÓWNOWADZE.
W ODDECHU ŁĄCZĘ CIAŁO, DUCHA I UMYSŁ. POZWALAM MOJEMU ODDECHOWI ODNALEŹĆ JEGO NATURALNY RYTM. JESTEM SILNY I ŻYWOTNY. UFAM MĄDROŚCI MOJEGO CIAŁA. MOJE RUCHY Podążają ZA MOIM ODDECHEM. ZAWSZE GDY CIESZĘ SIĘ ŻYCIEM, OBDAROWUJĘ SIEBIE SAMEGO I ŚWIAT.JESTEM ZAWSZE O WŁAŚCIWEJ PORZE WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I ROBIĘ DOBRZE TO, CO JEST WŁAŚCIWE.
ENERGIA OŻYWIA WSZYSTKIE KOMÓRKI MOJEGO CIAŁA. JESTEM WYPEŁNIONY(A) ENERGIĄ ŻYCIA.

Ten rytuał jest też trudny (dla osób z osłabioną mięśniówkę brzucha, ramion i ud.), ale oddychając w nim, możemy odczuć prace w/w mięśni i przepływ energii przez niemal wszystkie centra energetyczne.

Cytuj:
RYTUAŁ PIĄTY OPIS
KIEDY WYKONUJESZ PIĄTY RYTUAŁ - JESTEŚ ZWRÓCONY TWARZĄ KU ZIEMI. OPIERASZ SIĘ NA RĘKACH (DŁONIE PŁASKO NA PODŁODZE) I PALCACH STÓP. PODCZAS CAŁEGO RYTUAŁU ZARÓWNO STOPY, JAK DŁONIE POWINNA DZIELIĆ ODLEGŁOŚĆ OKOŁO 60 CM, A RĘCE I NOGI POWINNY BYĆ WYPROSTOWANE.
ZACZNIJ W POZYCJI, W KTÓREJ RĘCE SĄ PROSTOPADŁE DO PODŁOGI, A KRĘGOSŁUP TWORZY ŁUK
TAK, ŻE CIAŁO „ZWISA" NAD ZIEMIĄ. TERAZ JAK NAJDALEJ ODCHYL GŁOWĘ DO TYŁU. ZGINAJĄC
CIAŁO NA WYSOKOŚCI BIODER, DOPROWADŹ JE DO POZYCJI PRZYPOMINAJĄCEJ ODWRÓCONĄ LITERĘ "V", RÓWNOCZEŚNIE PRZYCIĄGNIJ BRODĘ DO PIERSI. I TO JUŻ WSZYSTKO. WRÓĆ DO POZYCJI
WYJŚCIOWEJ I POWTÓRZ RYTUAŁ. JESZCZE PRZED KOŃCEM PIERWSZEGO TYGODNIA PRZECIĘTNY CZŁOWIEK UZNAJE TEN RYTUAŁ ZA JEDEN Z ŁATWIEJSZYCH. KIEDY NABIERZESZ WPRAWY, ZACZNIJ OPUSZCZAĆ CIAŁO NIEMAL DO STYKU Z PODŁOGĄ. NAPRĘŻAJ PRZEZ CHWILĘ MIĘŚNIE ZARÓWNO W NAJWYŻSZEJ, JAK I NAJNIŻSZEJ POZYCJI. ODDYCHAJ PODOBNIE, JAK W POPRZEDNICH RYTUAŁACH:
GŁĘBOKI WDECH PRZY PODNOSZENIU CIAŁA W BIODRACH, WYDECH PRZY OPUSZCZANIU DO POZYCJI WISZĄCEJ NAD ZIEMIĄ.

WSKAZÓWKI
ROZPOCZYNAJ ĆWICZENIE LEŻĄC NA BRZUCHU, ABY ZACHOWAĆ ODPOWIEDNIE ODLEGŁOŚCI MIEDZY DŁOŃMI I
STOPAMI. RĘCE POŁÓŻ PRZY KLATCE PIERSIOWEJ, PALCE NÓG PODEGNIJ. WYPYCHAJ CIAŁO DO POZYCJI WYDECHU
SIŁĄ RAMION I PLECÓW.
NAPRĘŻAJ MIĘŚNIE POŚLADKÓW, ABY UNIKNĄĆ OSŁABIENIA CZĘŚCI LĘDŹWIOWEJ KRĘGOSŁUPA. PODCZAS WDECHU
UNIEŚ POŚLADKI I WYPYCHAJĄC JE JEDNOCZEŚNIE DO GÓRY I DO TYŁU, DOPROWADŹ CIAŁO DO POZYCJI „ODWRÓCONEGO V". POWODUJE TO ZAMIERZONE NAPIĘCIE MIĘŚNI DOLNEJ CZĘŚCI PLECÓW.
NAJLEPIEJ WYKONUJ TO ĆWICZENIE NA BOSAKA, NA PODŁOŻU NIE DAJĄCYM POŚLIZGU (KAMIENNA LUB DREWNIANA PODŁOGA). JEŚLI ĆWICZYSZ NA DYWANIE, TWOJE CIAŁO KONCENTRUJE SIĘ NA UTRZYMANIU
RÓWNOWAGI, PRZEZ CO ZUŻYWA ENERGIĘ ZBYT SZYBKO I W NIEWŁAŚCIWY SPOSÓB.

AFIRMACJE
MOJE CIAŁO I MOJE MYŚLENIE SĄ ELASTYCZNE. JESTEM ŚWIADOMY(A) KAŻDEGO MOJEGO RUCHU.
Z KAŻDYM ODDECHEM ZYSKUJĘ NOWĄ ENERGIĘ. PŁYNĘ ZGODNIE Z RYTMAMI MOJEGO CIAŁA.
W KAŻDEJ CHWILI JESTEM TWÓRCĄ MOJEGO ŻYCIA.MÓJ UMYSŁ I SERCE ZNAJDUJĄ SIĘ W RÓWNOWADZE. MOJE CIAŁO JEST PIĘKNE I GIĘTKIE. ODCZUWAM MOJE CIAŁO JAKO HARMONIJNĄ CAŁOŚĆ.
ODDYCHAM CAŁYM SOBĄ. DOZNAJĘ MOJEJ WITALNOŚCI I CIESZĘ SIĘ NIĄ.
W ODDECHU ŁĄCZĘ CIAŁO, DUCHA I UMYSŁ. POZWALAM MOJEMU ODDECHOWI ODNALEŹĆ JEGO NATURALNY RYTM. JESTEM MŁODY(A) I DYNAMICZNY (A), I TAKI(A) POZOSTANĘ. UFAM MĄDROŚCI MOJEGO CIAŁA.
MOJE RUCHY PODĄŻAJĄ ZA MOIM ODDECHEM. KONCENTRUJĘ SIĘ NA SPRAWACH ISTOTNYCH W MOIM ŻYCIU.
JESTEM ZAWSZE O WŁAŚCIWEJ PORZE WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I ROBIĘ DOBRZE TO, CO JEST WŁAŚCIWE.
CIESZĘ SIĘ MOJĄ WITALNOŚCIĄ. ODCZUWAM RADOŚĆ ŻYCIA I ROZKOSZUJĘ SIĘ NIĄ.
MÓJ SPOKÓJ WEWNĘTRZNY ODCZUWAM JAKO ROZKOSZ. CIESZĘ SIĘ MOIM OBECNYM ŻYCIEM.

Ten rytuał jest trochę trudny dla osób z osłabionymi mięśniami ramion i brzucha, aczkolwiek, po długotrwałym ich powtarzaniu - staje się ulubionym :D.
Dzięki oddechowi - regulujemy przepływ tlenu przez ciało jak i energii, która jest dosyć można odczuwalna już po kilku tygodniach intensywności (bardziej sensytywni poczują już po kilku dniach).
Ważne by te rytuały stosować po kąpieli, jeśli przystępujemy do nich z rana (istotne jest tutaj nie schładzanie ciała ani tez nadmierne jego rozgrzewanie - możemy poczuć się wyczerpani lub zmęczeni jeśli to zignorujemy).

Można je wykonywać w dwóch formach:
- o poranku
- o poranku i wieczorem
Ja jednak nie radzę na początek wykonywać 2x dziennie - trudno jest potem zasnąć i daje to przeciwny efekt do zamierzonego - chyba, ze ktoś lubi mało spać :D.
Osobiście wolę o poranku na rozruch - daje to naprawdę wiele siły na ciężki dzień, a psychicznie wspaniałe samopoczucie pozwala na obserwację swoich problemów (tych przychodzących jak i tych utkwionych, bo się po prostu rozpływają - tudzież rozwiązują same).

Zapraszam do praktykowania i dzielenia się ze swoimi spostrzeżeniami po powtórzeniach rytuałów.

Dla chętnych cały e-book do poczytania i pobrania z chomika:
http://chomikuj.pl/etznab/Dokumenty/Peter+Kelder+-+*c5*b9r*c3*b3d*c5*82o+wiecznej+m*c5*82odo*c5*9bci,1298311753.pdf

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 sty 2013, 13:24 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Praktykowałem rok dzień w dzień bez przerwy i polecam :spoko:

Rozpoczęłam praktykę, ale chyba coś mi nie wyszło, bo zamiast dostać falę energii to się zrelaksowałam i zasnęłam :P Czy to ma tak przebiegać?

Awatar użytkownika

Pierwsze efekty mogą być dopiero widoczne po 2 tygodniach, to po pierwsze.

Po drugie to kwestia też czasem samego wykonania ćwiczenia/rytuału,
(oddech, szybkość - tzn wolność, tj im bardziej z czuciem - tym większe w ciele efekty,
bo mięśnie, ścięgna, stawy - też potrzebują na przyzwyczajenie do nowego)
,

a po trzecie - nadmiar energii też może doprowadzić do zmęczenia.

Trudno odpowiedzieć Nicci na Twe pytanie - za mało informacji i zbyt ogólne wrażenia :D.

Odwiedź:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dobre bo Polskie :)
a z drugiej strony, to przydały by się zdjęcia także, pozdrawiam,
materiał sam w sobie super, i dziękuję za opracowanie.

Awatar użytkownika

Hakun, zdjęcia są w pliku do pobrania z całym rytuałem (w tekście).
Jak znajdę jakiejś lepszej jakości - to dołączę :spox: :spoko:.
Dziękuje i owocnej praktyki :zęby: .

Odwiedź:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

etznab pisze:
Hakun, zdjęcia są w pliku do pobrania z całym rytuałem (w tekście).

Moje przeoczenie, przepraszam, i dziękuję za materiał.
pozdrawiam i pomyślności oraz wytrwałości w treningu.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Wideo, tak chyba najłatwiej. :D
Sensowne, praktyczne instrukcje. Piękna okolica, dobry podkład dźwiękowy, a płci pięknej instruktor też się na pewno spodoba. :serduszka:

5 Tibetanów, tak się to robi. Najlepsza "gimnastyka" poranna jaką znam, to tak dla ciała, a jednocześnie wspaniały sposób na zwiększenie zasobów energetycznych. Ostatnio znowu zacząłem robić, bo jakoś tak czułem, że kapcanieję po zimie, a raczej przyzwyczajony jestem do czucia się sprawnie fizycznie. A latka lecą, zima długa... :king: Już po paru dniach powrotu do praktyki - znacznie lepiej. :king:

Wszystko zgodne z opisem z pierwszego posta etznaba. Pamiętajcie o oddechach w odpowiednich momentach, opisane w pierwszym poście, to bardzo ważne.

phpBB [video]

@Nicci
To normalne, znaczy, że byłaś przyzwyczajona do spięcia i miałaś niski poziom energii. Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć i dasz tak ciału poodpoczywać kiedy tego chce, to GWARANTUJE, że w krótkim czasie relaks zmieni się w kopa i siłę, oczywiście nie tracąc nic z nowo nabytego wyluzowania. Relaks = zdrowie, spięcie, szczególnie długotrwałe, nawykowe=choroba.

-- 24 kwie 2013, 17:44 --

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

Dzięki @thozo - dużo mi to dało również, bo teraz wiem jak skorygować swoje błędy i dostałem odpowiedzi na pytania, które mi się pojawiły po interpretacji tekstu, co czasem trudno przełożyć na praktykę :spoko: :zęby: .
Od jutra rana poprawnie :cwaniak: :serduszka:

Odwiedź:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]