Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmysły
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Postrzeganie świata jakim jest odbywa się za pomocą zmysłów - wzrok , słuch , zapach , dotyk , równowaga .
Ale przecież świat to nie tylko to co widzimy i czujemy , istnieją również zjawiska pozazmysłowe (promieniowanie , uczucia, aura , telepatia i wiele innych ) .
Z niektórymi zjawiskami sobie poradziliśmy tworząc urządzenia które zmieniają nieodczuwalne przez ludzi zjawiska w zjawiska odbierane zmysłami - mierniki wszelkiego rodzaju , alarmy , ostrzegacze, kamery termo wizyjnie itd,
jednak z wieloma jeszcze nie możemy sobie poradzić - lub nie znamy technologii - co nie znaczy że nie istnieją.

Pytanie do Was jest następujące :
- czy uważacie że ludzkość posiadała kiedyś zestaw zmysłów którym mogła ogarnąć świat takim jaki jest ?
- czy są technologie , pewnie niezbyt szeroko dostępne, które potrafią przekonwertować zjawiska niewyjaśnialne na nasz język zmysłów ?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Zmysły
: 09 sty 2012, 13:02 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Zmysły
Ciekawe, ze Rudolf Steiner wymienia 12 zmyslow...

der Tastsinn - zmysl dotyku (dotyk)
der Lebenssinn - zmysl zycia (ciekawy, np. bol = nauczyciel itd.)
der Bewegungssinn - zmysl ruchu (ruch)
der Gleichgewichtssinn - zmysl rownowagi (rownowaga)
der Geruchssinn - zmysl wechu (wech)
der Geschmackssinn - zmysl smaku (smak)
der Sehsinn - zmysl wzroku (wzrok)
der Wärmesinn - zmysl ciepla (cieplo ciala)
der Gehörsinn - zmysl sluchu (sluch)
der Sprachsinn - zmysl mowy (mowa)
der Denksinn - zmysl myslenia (myslenie)
der Ichsinn - zmysl Ja (Ja)

To tak jako ciekawostke podaje, ze niekoniecznie ten podzial na 5 zmyslow to wszystko.

Czy jest cokolwiek, co jest nam w stanie pomoc (technologia czy cokolwiek innego) w zrozumieniu tego, co niepojete, niezrozumiale?
Mysle ze tak... zaprzestanie myslenia, ze jest cokolwiek w swiecie, co jest niepojete. To, ze my czegos nie pojmujemy nie znaczy, ze jest to dziwne, niepojete, cudaczne. Nie warto sie niczemu dziwowac, raczej byc otwartym... na wszystko.

Ja mysle, ze ludzie nie tylko, ze mieli wiecej zmyslow, ale i nadal je posiadaja, jednak nie wiedza w wiekszosci o tym i nie korzystaja z nich.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Człowiek nawęd 100 % swojego mózgu nie używa .Najlepsi używają około 13 % jak się pomyliłem to proszę mnie poprawić .Kiedyś oglądałem film chyba na discovery jak by człowiek używał np 80 % swojego mózgu to by się porozumiał telepatycznie np z znajomych z Ameryki .I by pamiętam bardzo dużo rzeczy .By przeczytał książkę i by ją prawie na pamięć znał .
Dodam jeszcze że mózg ludzki pracuje na bardzo wąskim paśmie częstotliwości do 100 Hz.A jak by się np 80% procent mózgu używało to chyba jak dobrze pamiętam to by było 385 Hz .Ale mogę pisać trochę z informacjami wyssanych z palca ponieważ dawno temu oglądałem ten program i mogę się mylić :)

camel pisze:

Pytanie do Was jest następujące :
- czy uważacie że ludzkość posiadała kiedyś zestaw zmysłów którym mogła ogarnąć świat takim jaki jest ?

- czy są technologie , pewnie niezbyt szeroko dostępne, które potrafią przekonwertować zjawiska niewyjaśnialne na nasz język zmysłów ?

Jestem przekonany że tak, im dalej w historie tym ludzie mieli lepsze rozpoznanie swojej natury. Np. wyplemianie "magii" przez gady w sutannach, indiańskie opowieści o "Starym Człowieku" .... Im dalej w przeszłość tym opowieści o coraz większej Mocy posiadanej przez ludzi i prześladowaniach. Być może był kiedyś czas kiedy te "nadprzyrodzone" moce były dla nich tak samo zwyczajne jak dla nas węch czy wzrok.
Uważam również że te zmysły posiadamy również i my, tylko przez pokolenia świadomość ich istnienia została z nas wyplemiona.

Co do technologii ludzie na pewno ją maja, niektóre sami wymyślili niektóre zostały nam "podarowane" .
Dla mnie taka technologia oznacza potworne niebezpieczeństwo, wyobraźmy sobie np. urządzenie przetwarzające impulsy elektromagnetyczne mózgu na symbole, obrazy, dźwięk, a więc potrafimy czytać z ludzkich umysłów, to kwestia czasu kiedy wymyślimy maszynę do wpływania na myśli, urządzenie potrafiące wpłynąć na mózg tak aby zaczął pracować z określona częstotliwością. hamować, przyśpieszać, prać... Wielka odpowiedzialność.
Już miałem napisać że maszyneria to wielkie zło, ale przypomniałem sobie że wpływać na umysł można również bez maszyny, wymazywać wspomnienia, otumaniać, hipnotyzować, mieszać zmysły, okradać z energii, zabić, (oczywiście jeśli osoba atakowana nie będzie w pełni przytomna).
Także dla mnie to kwestia odpowiedzialności osoby która posługuje się maszyną, magią.
Chociaż z drugiej strony dostęp do maszyny jest łatwiejszy i każdy wariat może ją obsłużyć. 1:0 dla naturalnych zdolności. Maszyny zostają w tyle :hi hi:
Edit.
Chociaż nie uwzględniłem "eterycznych implantów" i tego rodzaju maszynerii. Pewnie materia i "nadprzyrodzone" to jedno i to samo. Wszystko jest w jednym i nie ma żadnych "poziomów", i innej iluzji oddzielenia, kwestia postrzegającego pewnie.
offtop na maksa sorry

Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 10:44 przez Owcz4r, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

a czyż nie jest tak ,że ludzkość jest kreowana przez osoby , instytucje mające dostęp do technologii - wąsko dostępnej - ,
- księżyc , kto z Was wie jak jest naprawdę - kto wie co jest na jego powierzchni lub pod nią , za to osoby mające dostęp do technologi obserwacji księżyca z ziemi lub satelity mają o wiele większą wiedzę niż my , czy na pewno dzielą się całkowicie tą wiedzą z ludzkością ? , jak możemy Ich oświadczenia zweryfikować ?
- można wymieniać wiele dziedzin nauki która poza wąskim gronem tzw. specjalistów jest praktycznie nie weryfikowalna dla przeciętnej osoby, wystarczy aby jeden czy drugi "naukowiec" był wątpliwej moralności a cała gałąź wiedzy może być zupełnie nie adekwatna do rzeczywistości.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Według danych archeologicznych (cykl "Kod Piramid") ludzie używali ponad 200 zmysłów w swoim złotym wieku, byli zdolni do heroicznych wyczynów percepcji.
Uzupełnię liczbę zmysłów, co mi przychodzi do głowy:
- intuicja, czyli przeczucia że coś należy zrobić albo nie
- 3-cie oko
- zmysł wyczucia iż ktoś nas obserwuje, ukierunkowuje swoją świadomość na nas
- telepatia
- oddzielenie siebie od swojego "ja", dysocjacja

La_Mandragora pisze:
nadal je posiadaja, jednak nie wiedza w wiekszosci o tym i nie korzystaja z nich.

recepta...
La_Mandragora pisze:
zaprzestanie myslenia

imraj pisze:
Człowiek nawęd 100 % swojego mózgu nie używa .Najlepsi używają około 13 % jak się pomyliłem to proszę mnie poprawić

a podczas śnienia ? :)

camel pisze:
kreowana przez osoby , instytucje mające dostęp do technologii - wąsko dostępnej - ,

Gazety , system edukacyjny i telewizja to technologia wąsko dostępna ? Po co lepsza :)

Feniks79 pisze:

20 cm od prawego ucha , zawsze wyczujesz , gdy ktoś ogniskuje świadomość na Tobie , lub monitoruje , gdy nie rozmawiasz ze sobą.

Feniks79 pisze:
- telepatia

Jest nadal , we śnie jest cały czas . Na "żywo" , musisz nauczyć się przestać mówić do siebie całymi dniami . To fundament do wszystkiego...

Feniks79 pisze:

wtf ?? :bezradny:

pozdrowionka

La_Mandragora , awansowałaś ? :plotki:

Tak a propos zmyslow jeszcze... ludzie bardzo czesto sami wkladaja sie w szufladki w tym temacie. Ograniczaja sie na to, co jest mozliwe i na to, co mozliwe nie jest. Jezeli zyjemy w swiecie typowo materialnym, gdzie duchowosc praktycznie nie istnieje (nie mylic duchowosci z fanatyzmem religijnym) to tak sie wlasnie dzieje.

Zycie stalo sie materialistyczne. Do tego ludzie przestali ufac swojej naturze. Cokolwiek robia, nie czuja siebie, nie czuja swojego ciala, nie czuja swojej natury. Ufaja specom, autorytetom i gotowym, w tym technologicznym rozwiazaniom.

Taki prosty przyklad. Bardzo czesto jezdze metrem, no taka natura nieco wiekszego miasta... Gdy czekam na pociag, slysze go gdy nadjezdza kilka stacji dalej. Slysze to moze zle sformulowane... ja go czuje. W okolicach czola czuje doslownie ten ped i sile zblizajacego sie pojazdu. :)
Podobnie, gdy nadchodzi jakas zmiana w moim zyciu... to jest takie uczucie w okolicach czola i dodatkowo nosa... no jakby sie cos wachalo. Nie ma to nic wspolnego z zapachem, ale to sie czuje.

Np. zawsze wyczuwam, gdy bliskie mi osoby zjawiaja sie np. w moim miescie jeszcze zanim mnie o tym powiadomia (jezeli jest to cos naglego). Po prostu czuje to, wiem to.

Albo gdy z kims rozmawiasz i nagle po prostu wiesz, co ta osoba mysli. Mowisz to na glos a ta osoba robi wielkie oczy "skad ty to wiesz?! Przeciez ja tego nie powiedzialem/lam jeszcze... " Mruga

Dla kogos moze to byc dziwne, dla mnie to cos tak normalnego jak korzystanie ze zmyslu wechu, wzroku czy smaku.

@firek... chodzi Ci o znaczek Vip-ka?

Awatar użytkownika

firek pisze:
La_Mandragora pisze:
nadal je posiadaja, jednak nie wiedza w wiekszosci o tym i nie korzystaja z nich.

recepta...
La_Mandragora pisze:
zaprzestanie myslenia

imraj pisze:
Człowiek nawęd 100 % swojego mózgu nie używa .Najlepsi używają około 13 % jak się pomyliłem to proszę mnie poprawić

a podczas śnienia ? :)

camel pisze:
kreowana przez osoby , instytucje mające dostęp do technologii - wąsko dostępnej - ,

Gazety , system edukacyjny i telewizja to technologia wąsko dostępna ? Po co lepsza :)

Feniks79 pisze:

20 cm od prawego ucha , zawsze wyczujesz , gdy ktoś ogniskuje świadomość na Tobie , lub monitoruje , gdy nie rozmawiasz ze sobą.

Feniks79 pisze:
- telepatia

Jest nadal , we śnie jest cały czas . Na "żywo" , musisz nauczyć się przestać mówić do siebie całymi dniami . To fundament do wszystkiego...

Feniks79 pisze:

wtf ?? :bezradny:

pozdrowionka

La_Mandragora , awansowałaś ? :plotki:

Jak śpimy to chyba mniej mózg pracuje .Z tego co wiem to mózg odpoczywa czasie snu .Ale jak coś się śni hmhmh to chyba na większych obrotach pracuje ??Tak mi się wydaje w czasie snu chyba z 7 %.Takie mam zdanie na ten temat

Odnosnie tego, w jakim stopniu jest wykorzystywany nasz mozg... i pytanie czy jest on nam w ogole potrzebny...

Rozgladalam sie wlasnie po forum czy bylo juz o dr. Lorberze... i jego odkryciu na temat mozgu. I widze, ze tak...
http://davidicke.pl/forum/dr-lorber-i-jego-pacjenci-bez-mozgu-istota-wiadomo-ci-t992.html

Jeszcze dosyc ciekawe dosyc wydaje mi sie w tym temacie to... http://davidicke.pl/forum/sensytywno-organizmu-t1613.html

La_Mandragora pisze:
W okolicach czola czuje doslownie ten ped i sile zblizajacego sie pojazdu. :)
Podobnie, gdy nadchodzi jakas zmiana w moim zyciu... to jest takie uczucie w okolicach czola i dodatkowo nosa...

Albo gdy z kims rozmawiasz i nagle po prostu wiesz, co ta osoba mysli. Mowisz to na glos a ta osoba robi wielkie oczy "skad ty to wiesz?! Przeciez ja tego nie powiedzialem/lam jeszcze... " Mruga

Miło coś takiego przeczytać po powrocie z "mitingu" z kolegami gdzie działy się podobne sytuacje :hi hi:

Albo odpowiadanie na pytanie które nie zostało jeszcze zadane, dokończanie zdania kolegi który dopiero je rozpoczął. Wyciąganie ręki po przedmiot który ktoś chciał nam dać, zanim jeszcze to powiedział i zrobił jakikolwiek ruch. Umawianie się z kimś bez dokładnego czasu i spotkanie się w idealnym momencie....

Ja to czuje całym ciałem, tak jakby wszystkie komórki ciała odbierały taki świeży naładowany wiaterek albo coś w tym stylu, wspaniałę uczucie takiej świeżości, i lekkości. Czasem czuje jak energia przepływa przez całe ciało i czasem zatrzymuje się w klatce piersiowej, kiedyś czułem ucisk w brzuchu taki punktowy, czasem w gardle.
A czasem nic nie czuje tylko ufam swojej myśli która ( ta intuicyjna) wśród innych myśli jest bardzo cichutka i nieśmiała, umysł udaje że jej nie widział, nie zaczepia się na niej, :lol:

Cytuj:
Dla kogos moze to byc dziwne, dla mnie to cos tak normalnego jak korzystanie ze zmyslu wechu, wzroku czy smaku.

To tylko bajery, potrafimy o wiele więcej, o wieeeeele... :twisted: :milosc:

Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 10:45 przez Owcz4r, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

hm ... macie wiele racji , pieknym zmyslem jest intuicja , nie umysl ktory zwodzi , oszukuje a w konsekwencji sam sie zabije , czysta percepcja . ktos powiedzial słuchaj glosu swojego serca , czyli kolejny zmysł , oj jest tego wiele .ludzie widzący duchy , anioly i takie tam . sen. przyszłośc .teraz . wiecie zrozumieć tak naprawdę kim jestesmy nie jest trudne . przestrzeń czasem sama pokazuje kto patrzy , kto czuje .czekajcie wszystko przyjdzie do Was w czasie najlepszym dla Was. pozdro . :buja: :buja: :buja:

Owcz4r pisze:

Jestem przekonany że tak, im dalej w historie tym ludzie mieli lepsze rozpoznanie swojej natury. Np. wyplemianie "magii" przez gady w sutannach, indiańskie opowieści o "Starym Człowieku" ....
Uważam również że te zmysły posiadamy również i my, tylko przez pokolenia świadomość ich istnienia została z nas wyplemiona.

Owcz4r, raczej "wypleNiona", a nie wypleMiona" :)

"plemiona, plemienny", a "wyplenić, wyplenianie" to zupełnie inne słowa :), a słowa "wyplemiać" nie ma w języku polskim, pewnie podkreślało Ci nawet to słowo na czerwono gdy pisałeś...

A wracając do tematu zmysłów, to uważam, iż na tej 12 punktowej liście zabrakło najważniejszego zmysłu, bez którego człowiek by szybko zginął -> INTUICJI (choć może na siłę można by to podpiąć pod nr 12 zmysł Ja)
Można nie mieć słuchu, wzroku i w związku z tym nie umieć mówić, a mimo to nauczyć się żyć aktywnie właśnie m.in. dzięki intuicji. Tu najdoskonalszym przykładem potęgi tego zmysłu jest historia Hellen Keller.
Również mnóstwo wiadomości na temat posługiwania się intuicją znajdziecie czytając np Sonię Choquette. Kobieta opowiada o niesamowitych zdarzeniach i niezwykłym kontakcie z naszym wyższym Ja.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]