Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 paź 2017, 19:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Witam, ostatnio pewna osoba z mojego kręgu znajomych złamała piątą kość śródstopia. Na recepcie, z tego co udało mi się odczytać, widnieje: Cyclo 3 Fort. Dwia pozostałe "leki" są zagadką. Drugi wygląda jak Dereh albo Desek, a trzeci przypomina Fresijanla lub Fresiferika, Fresifenka.
Rozumiem, że przy zrastaniu się kości i leczeniu złamania istotna jest witamina D. Zakładam, że pod jedną z tych nazw kryje się właśnie ona. Jednakże witaminy wchłaniają się najlepiej w towarzystwie swoich naturalnych, często roślinnych, odpowiedników pokarmowych. Średnio podoba mi się pomysł pójścia do apteki, kupienia "na ślepo" kilku opakowań nie wiadomo czego i stosowania jak ulotka każe. Jednocześnie sama nie mogę odszyfrować dwóch pozostałych nazw "leków". Jest tu sporo osób obeznanych z tematem. Mam możliwość zeskanowania i dołączenia tutaj recepty, o ile ktoś pokusiłby się o odczytanie nazw i pomoc. Czy macie jakieś rady? Byłabym wdzięczna :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 sie 2015, 23:28 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

Ann_Lakszmi
W zeszłym roku też miałam złamaną kość śródstopia. Trzecią Nic nie przyjmowałam oprócz zastrzyków w brzuch – z czymś na krążenie. Dobrze się zrosła. Myślę, że trzeba jeść bardzo różnorodnie – bez koncentracji na mlecznych przetworach – tak właśnie ja czyniłam. Aha i konieczna była rehabilitacja – bo później osoba sama ma opory przed używaniem nogi.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Myślę że ważny jest też kolagen. Zięba polecał nóżki, skórkę wpieprzową, salceson, pasztetową albo parówki. Jeśli nie je mięsa, to niech je dużo warzyw, bo i z pokarmów roślinnych można go uzyskać wbrew pozorom. Dużo osób jedzących na surowo ma kości nie do złamania, więc to też wchodzi w grę. Do tego suplementacja witaminą d ale łącznie z witaminą k2. Poszukaj jakiś lepszych suplementów np z firmy now foods, bo te apteczne ( chyba tylko oprócz devikapu) mają niskie stężenie tej witaminy. Najlepiej znależć jakiś preparat, który ma minimum w jednej tabletce 5000 j.m. Co do witaminy k2 musi to być wersja mk7, a nie mk4. No chyba, że chcesz w naturalnej wersji witamine k2 wtedy najlepszym żródłem jest natto, które zawiera również dużo magnezu, wapnia i potasu.

Awatar użytkownika

Soja to czyste GMO, ciężko o taką bez. Raczej natto odpada. Czy może nie przejmować się GMO?
Mięso je, ale to wymienione przez ciebie odpada. Dzięki za przypomnienie o kolagenie ;) Podsunę mu pomysł galaretki owocowej - jednej całej dziennie. Powinno wystarczyć. O ile jeszcze dziś znajdę otwartą aptekę spytam o to co się na recepcie znajduje, jeśli jakimś cudem nie ma wit D to będę musiała się za jakąś rozejrzeć (niestety) w aptece. Shipping k2 go zabije i potrzebuje "na już"... sprawdzę co mają w aptece. Myślę, że jakakolwiek witamina k2 to zawsze coś więcej niżeli kompletny jej brak. Mylę się? ;) Jeśli nie będzie mk7 w ostateczności może być mk4, prawda?
Masz jakiś link do witaminy k2 mk7? Znalazłam taką za ponad 100zł z kosztami wysyłki, jest koniec miesiąca i nie zrobiono zapasów gotówki "na czarną godzinę".

-- 26 sie 2015, 13:46 --

Fraxiperina to najważniejszy i najdroższy lek przeciwzakrzepowy, który raczej powinien przyjmować. Macie propozycje leków bez recepty, które mogłyby być odpowiednikiem?

Polecam Mumio. Rozpuść w połowie szklanki wody i dwa-trzy razy dziennie po łyżce stołowej.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć ;)
Sama miałam kiedyś do czynienia ze złamaniem śródstopia i w zasadzie najważniejsza jest rehabilitacja i podejście pacjenta - rzeczywiście zdarzają się potem opory przed pokonaniem granicy w używaniu nogi w głowie. Uzupełnieniem diety powinien być, tak jak już wspomniano wcześniej, kolagen. I przede wszystkim pozytywne myślenie, bo wiadomo, że goi się długo :bangheadwall:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Krzemem w raka

O kolagenowej zupie ogórkowej, jedzeniu srebrnymi sztućcami, koniu trojańskim, który niszczy chore komórki od wewnątrz oraz wodorze, który może zmienić świat pod względem energetycznym ze STANISŁAWEM SZCZEPANIAKIEM, chemikiem, wynalazcą, autorem blisko 150 patentów, odznaczonym przez Królewską Kapitułę Belgijską Wielkim Krzyżem Oficerskim Orderu Wynalazczości rozmawia Jolanta Podsiadła.

Dlaczego z każdym rokiem wzrasta liczba zachorowań na raka, alergie, cukrzycę, łuszczycę, wirusowe zapalenie wątroby typu C?

– Oprócz stresu chorobom tym sprzyjają zakwaszenie i niedotlenienie organizmu, za dużo węglowodanów (cukrów) w diecie, stany zapalne jelit, zatok i jamy ustnej, pasożyty i grzyby oraz brak makro-, mikro- i ultraelementów (np. złoto, srebro). Gleba jest wyjałowiona z pierwiastków, a więc automatycznie brakuje ich w roślinach, a w konsekwencji – w naszym pożywieniu. Nic dziwnego, że mamy ich totalny niedobór.

Na przykład krzemu?

– Krzem jest jednym z najważniejszych składników mineralnych człowieka, żaden żywy organizm – jak wskazywał prof. Wiernadski – nie może bez niego istnieć. I choć w organizmie człowieka znajduje się go z pozoru niewiele, około 0,007 proc., to spełnia on kluczową rolę. Wchodzi w skład tkanki łącznej, jest podstawą struktury kości, chrząstek, naczyń krwionośnych, mięśni, skóry, paznokci i włosów, potrzeba go w trzustce, wątrobie, nerkach, sercu, tarczycy i innych narządach. Na podstawie badań stwierdzono, że jeśli jego poziom w organizmie spada poniżej 1,6 g, powstaje wirusowe zapalenie wątroby, poniżej 1,4 g – cukrzyca, poniżej 1,3 g rozwija się rak, a poniżej 1,2 g następują groźne wylewy krwi do mózgu, pojawiają się tętniaki i zawały.

Jak to się stało, że chemik, którego specjalnością była chemia przemysłowa i samochodowa, zainteresował się suplementami diety?

Przed dziesięciu laty stwierdzono u mnie rozległego, rozwarstwiającego tętniaka aorty. Byłem przygotowywany do skomplikowanej operacji i… stchórzyłem, nie wróciłem do szpitala z przepustki. Zacząłem szukać przyczyn mojej choroby i tak doszedłem do pierwiastków. Miałem olbrzymi niedobór krzemu i boru, zatem nie przyswajałem kolagenu i elastyny, a to doprowadziło do kruchości naczyń krwionośnych. Moim ratunkiem była więc dieta bogata w kolagen i odpowiednia suplementacja.

Jakie produkty dostarczają kolagenu?

– Golonka, podroby, galarety, jaja, ryby łososiowate. Poza tym w bardzo prosty i tani sposób możemy wzbogacać kolagenem na przykład zupy.

Kupujemy po 50 groszy za kilogram skórki świńskie, gotujemy je w garze z łyżeczką kwasku cytrynowego, a gdy zmiękną – studzimy, mielimy, porcjujemy po około 100 gramów w woreczki foliowe i wkładamy do zamrażalnika. Przy gotowaniu zupy dodajemy do niej porcję tak przygotowanych skórek i mamy pomidorową czy ogórkową kolagenową. Można nimi wzbogacać i inne potrawy, według uznania. A gdy jemy ryby czy galaretę, nie zapominajmy o pokropieniu ich cytryną. Naturalna witamina C sprzyja przyswajaniu kolagenu.

A suplementy?

– Szukałem odpowiednich i ich nie znalazłem.

Nie wystarczyło wejść do apteki?

– Otóż nie. Ze zdobytej przeze mnie wiedzy wynikało, że jeśli coś ma skutecznie odżywić komórkę, to musi do niej dotrzeć, a więc pokonać błonę komórkową. Być tak małe, jak jony potasu i sodu. Nie znalazłem preparatów z minerałami, które spełniałyby te kryteria. Postanowiłem więc je stworzyć. Opracowanie technologii uzyskiwania koloidalnego złota i srebra monojonowego (średnica jonów jest mniejsza niż 0,2 nanometra, więc przenikają one bezpośrednio do komórek i w nich działają) zajęło mi kilka lat. Moim nowym patentem jest roztwór monojonowego srebra wzbogacony organicznym borem. Borem wzbogaciłem także organiczny krzem. Bor to bardzo ważny pierwiastek, zdecydowanie niedoceniany. Jest niezbędny do prawidłowej gospodarki wapniowej organizmu, razem z wapniem, magnezem i witaminą D reguluje metabolizm, wzrost i rozwój tkanki kostnej. Zapobiega osteoporozie, zakrzepom krwi, zapaleniom stawów, stosuje się go przy leczeniu raka prostaty i szyjki macicy.

Jest w jedzeniu?

– Najwięcej zawierają go ( boru) orzechy, powinien występować w świeżych owocach i warzywach. Ale problem w tym, że podobnie jak krzemu brakuje go w glebie alkalizowanej wapnem i jego solami. Skąd zatem miałby się brać w roślinach? Dlatego przy każdej okazji podkreślam, że ratunkiem dla naszego zdrowia jest ekologiczne rolnictwo.

Czy Pana zdaniem monojonowe srebro może być alternatywą dla antybiotyku?

– Srebro ma silne właściwości bakteriobójcze, niszczy grzyby i wirusy. Jego cząsteczki nie atakują mikroorganizmów bezpośrednio, lecz dezaktywują enzym, którego jednokomórkowe bakterie, grzyby i wirusy używają w metabolizmie tlenowym. W wyniku tego obumierają one w ciągu dosłownie kilku minut. Jest to również bardzo prawdopodobna przyczyna, dla której bakterie nie uodparniają się na srebro, jak to czynią w przypadku antybiotyków. Ale chcę podkreślić, że nie jestem wrogiem antybiotyków jako takich. Uważam jednak, że przy wsparciu srebra i innych suplementów diety można skutecznie stosować mniejsze ich dawki, a często w ogóle z nich zrezygnować. Współpracuję w tym zakresie z kilkoma lekarzami, wymieniamy informacje, a korzystają na tym pacjenci.

Na czym polega działanie konia trojańskiego w opatentowanym przez Pana organicznym krzemie z borem?

– Mój koń trojański to specjalna organiczna grupa, która ulega metabolizmowi wyłącznie w komórkach chorych i w komórkach pasożytów. W wyniku tego są one niszczone od wewnątrz – w podobny sposób, jak robi to witamina B17 – a zdrowe komórki organizmu odzyskują zawarty w nich krzem.

Pasożyty go przechwytują, jeśli je mamy?

– Na ogół mamy i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tymczasem sieją one spustoszenie w organizmie, zabierając nam mikroelementy, a wydalając toksyny. Zwalczać je można preparatami ziołowymi, ja szczególnie polecam olej z dyni. Z metod technicznych skuteczny w walce z nimi jest generator Zappera, można w ten sposób w kilka minut wybić pasożyty u dzieci cierpiących na choroby skórne, alergie i inne dolegliwości. Dodatkowo trzeba odkwasić organizm, najlepiej żywą wodą otrzymywaną w elektrolizerach.

Jeśli zaś chodzi o dotlenianie, to polecam na przykład kąpiele z matą ozonową, a nawet picie wody utlenionej. Zaczynamy od kilku kropli trzyprocentowej wody utlenionej na szklankę wody i po kilku dniach dochodzimy do 30–40 kropli na szklankę. Taką wodę pijemy przez kilka miesięcy. Więcej na ten temat znajdziemy w książce prof. Iwana Nieumywakina Woda utleniona na straży zdrowia.

Fragment z:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0CFsQFjAM&url=http%3A%2F%2Fwww.4wymiar.pl%2Fw-nowym-numerze%2F477-krzemem-w-raka.html%3Fshowall%3D%26start%3D1&ei=PVTCVLPmD8WJ7QaxlIGgDw&usg=AFQjCNGyusouT2Gitd2Hjrop4eKqGRdddg&sig2=Y5KCaRfNw1smFfxzwuZuxQ

Zupa kolagenowa, Krzem, Bor, Tlen... 8-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]