Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 20:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

nawet na naszym forum nie można odinstalować programu pod nazwą "naukowa weryfikacja"

nie ma czegoś takiego, co najwyżej można stwierdzić, że w danym eksperymencie uzyskano następujace dane: .....
można sobie googlować czym się naukowcy zajmują:
- czy seks jest zdrowy
- czy abstynencja seksualna szkodzi
- czy jedzenie mięsa szkodzi
- czy sen powiniene trwać x godzin
- czy ludzie wstają z łóżka prawą czy lewą nogą
- ile dzieci mają blondyni a ile bruneci
itd w nieskończoność, różne dane i dyskursy o ich interpretacji
wiele z nich się wzajemnie wyklucza
- grawitacja? a co z lewitacją?
- jedzenie? a co z niejedzącymi?

tak bardzo pragniemy uzgodnić jedną wersję rzeczywistości, że jesteśmy się w stanie prawie "pozabijać"
(patrz: temat homeopatii)
LICZY SIĘ TWOJE DOŚWIADCZENIE
ono jest TOBIE dedykowane
i nie potrzeba do jego konfirmacji jakiegokolwiek "autorytetu naukowego"
chyba że Ty sam tego chcesz...ale wtedy to już przestaje być TWOJE doświadczenie

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 mar 2012, 15:21 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Konserwa, dobrze prawisz ;)
Dodałabym jeszcze, że rzeczywistości jest tyle, ile w stanie jesteśmy stworzyć umysłem. Tak więc jeśli, ktoś tworzy sobie rzeczywistość, w której MUSI jeść mięso - proszę bardzo :twisted:

Cytuj:
A jedzący zdrowe mięsko, są nieśmiertelni!
Odradzają się wciąż i wciąż...

:lol:

Śmieszą mnie takie artykuły, śmieszą mnie "amerykańscy naukowcy", śmieszy mnie wszystko, co podaje się do mediów głownego nurtu. Jeszcze bardziej śmieszą mnie ludzie, którzy wierzą w badania, pod którymi nie widnieje żadne (lub żadne istotne) nazwisko (choć to w sumie smutne, a nie śmieszne...). Mam wrażenie, że najbezpieczniej jest postępować dokładnie na odwrót do zaleceń proponowanych nam przez "naukowców", "badaczy", WHO i wszelkich innych specjalistów ;)

Pozdrawiam wszystkich świadomych :)

[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img][/url]
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img][/url]

aponivi pisze:
Śmieszą mnie takie artykuły, śmieszą mnie "amerykańscy naukowcy", śmieszy mnie wszystko, co podaje się do mediów głownego nurtu. Jeszcze bardziej śmieszą mnie ludzie, którzy wierzą w badania, pod którymi nie widnieje żadne (lub żadne istotne) nazwisko (choć to w sumie smutne, a nie śmieszne...). Mam wrażenie, że najbezpieczniej jest postępować dokładnie na odwrót do zaleceń proponowanych nam przez "naukowców", "badaczy", WHO i wszelkich innych specjalistów ;)

A propos w temacie newsów "naukowych", wybiórcza podaje:

Cytuj:
Czerwone mięso skraca życie

wyborcza.pl
16-03-2012, 09:47

Badania ponad 120 tys. ludzi nie pozostawiają wątpliwości: czerwone mięso skraca życie i podnosi ryzyko raka i chorób serca. Zamieńmy je na ryby, orzechy i drób - apelują naukowcy z Uniwersytetu Medycznego Harvard - informuje wyborcza.pl.
Naukowcy obserwowali 37 698 mężczyzn i 83 644 kobiet w latach 1980 - 2008. Dodanie jednej porcji nieprzetworzonego czerwonego mięsa do diety dziennie podnosiło ryzyko śmierci o 13 proc.; śmierci spowodowanej chorobą serca o 18 proc.; a rakiem - o 10 proc.

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/czerwone-mieso-skraca-zycie,67037.html

:mrgreen:

W temacie, co dla zdrowia daje dieta wege, konkretnie weganska... bardzo ladnie jest na tym filmiku...
phpBB [video]

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Jedzenie mięsa ma związek ze zmianami w świadomości istoty ludzkiej. Produkując dany rodzaj emocji potrzeba do tego odpowiednich składników odżywczych (emocje mają związek z hormonami, a te organizm musi z czegoś wyprodukować). Dużo negatywnych energii/emocji = potrzeba jedzenia mięsa.

http://surowadieta.blogspot.com/2012/03/801010-weglowodany-cz-1.html

Obrazek

:serducho"

La_Mandragora pisze:
W temacie, co dla zdrowia daje dieta wege, konkretnie weganska... bardzo ladnie jest na tym filmiku...
phpBB [video]

nie moge odtworzyc tego filmu .. wyskakuje mi - dieses video wurde vom nutzer entfernt Smutny

Tu temat byl wrzucany na forum oryginalnie i sa tez linki inne do tego filmu...

http://davidicke.pl/forum/widelec-ponad-no-e-film-o-diecie-wega-skiej-t9604.html

Cytuj:

Huh, właśnie jednego eksperta, naukowca przeczytałem i faktycznie mam dosyć :mrgreen: :lol: 8-) - tyle że Polskiego.

Jem mięso bo lubię.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

@ rekrul daruj sobie tego typu wypowiedzi, równie dobrze mógłbym przenieść twój post do kosza bo nic nie wnosi do tematu jest kretyński i zajmuje tylko miejce. Jakbyś nie zauważył to większość twoich wypowiedzi to jakieś jednozdaniowe, bezsensowne, bezwartościowe i w większości prymitywne krótkie i przygłupie teksty.

Patrząc na stronę internetową jaką promujesz w swoim profilu mam wrażanie że pomylieś fora dyskusyjne...

Jak masz za dużo czasu wolnego to zajmij się jakąś konkretną robotą zamiast trwonić bezpowrotnie energię

rekrul pisze:
Cytuj:

Huh, właśnie jednego eksperta, naukowca przeczytałem i faktycznie mam dosyć :mrgreen: :lol: 8-) - tyle że Polskiego.

Jem mięso bo lubię.

rekrul - od małego nieświadomi ludzie wpajali nam, ze mięso jest dla ludzi, dobre, pyszne i zdrowe...
idąc dalej - 4 podstawowe przyczyny dla których ludzie jedzą mięso to:

1. Przyzwyczajenie
2. Tradycja
3. Wygoda
4. Smak

Jest Ci wygodniej, smakuję Ci to, być może się przyzwyczaiłeś... ale nie wiem czy masz świadomość ile istot żywych jest dziennie zabijanych przez te 4 główne przyczyny.

Ktoś powie: "no dobrze ale co z problemem głodu, przecież ludzie muszą coś jeść"
Odpowiedź jest banalnie prosta ale ignorowana: aby wyżywić bydło z którego potem robiony jest ten brutalny biznes każdego dnia potrzeba milionów ton zboża,
idąc dalej czy nie lepiej by było to zboże przeznaczyć w pełni dla ludzi a nie dla zwierząt, które potem idą na rzeź?
Czy myślisz, że problem głodu nadal by istniał? Dla mnie sprawa jest oczywista - szerzy się biznes oraz największy holokaust jaki ma miejsce na naszej planecie.

Ale owszem to jest w pełni nasza wina, wszak gdy jest zapotrzebowanie na mięso to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się na tym nahapać.

Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 15:59 przez BioSine, łącznie zmieniany 2 razy

BioSine pisze:
Ktoś powie: "no dobrze ale co z problemem głodu, przecież ludzie muszą coś jeść"
Odpowiedź jest banalnie prosta ale ignorowana: aby wyżywić bydło z którego potem robiony jest ten brutalny biznes każdego dnia potrzeba milionów ton zboża,
idąc dalej czy nie lepiej by było to zboże przeznaczyć w pełni dla ludzi a nie dla zwierząt, które potem idą na rzeź?

Nigdy nie zjadłem kawałka mięsa, ale złośliwy mógłby powiedzieć, że zborze jest dobre dla gryzoni... Nie każdy może jeść produkty zbożowe, które zawierają gluten.

INSPEK pisze:
BioSine pisze:

Nigdy nie zjadłem kawałka mięsa, ale złośliwy mógłby powiedzieć, że zborze jest dobre dla gryzoni... Nie każdy może jeść produkty zbożowe, które zawierają gluten.

Są inne produkty a ja tylko podałem przykład ze zbożem aby pokazać rekrulowi na czym ta zasada polega.
Ludzie są w pełni roślinożercami i taką mamy naturę...
Proponuje odstawić wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego... ogólnie mówiąc: to co wyrośnie z Ziemi to dla ludzi.

Vortex7 pisze:
[url]Obrazek

:serducho"

I jak tu rozdzielić i zjeść taką miłość :)
Został tylko bresarianizm.

BioSine pisze:
rekrul - od małego nieświadomi ludzie wpajali nam, ze mięso jest dla ludzi, dobre, pyszne i zdrowe...
idąc dalej - 4 podstawowe przyczyny dla których ludzie jedzą mięso to:

1. Przyzwyczajenie
2. Tradycja
3. Wygoda
4. Smak

Jest Ci wygodniej, smakuję Ci to, być może się przyzwyczaiłeś... ale nie wiem czy masz świadomość ile istot żywych jest dziennie zabijanych przez te 4 główne przyczyny.

Czy myślisz, że problem głodu nadal by istniał? Dla mnie sprawa jest oczywista - szerzy się biznes oraz największy holokaust jaki ma miejsce na naszej planecie.

Ale owszem to jest w pełni nasza wina, wszak gdy jest zapotrzebowanie na mięso to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się na tym nahapać.

Jak widzisz po raz kolejny problemem jest głównie kasa podobnie jest z wege, biznes is biznes, robi się na psychologi.. chcesz dużo wege, będzie modyfikacja wege, tacy już jesteśmy, łączymy się coraz bardziej z technologią i to jest piękne, będziemy się ratować lub przeć dalej na przód w nieznane. Kasa się liczy a nie dobre odżywianie bo odżywianie to indywidualna sprawa dla Twojego ducha, to że jem mięso nie znaczy że nie tykam warzyw, owoców. Poza tym nikt nie wpajał mi że mięso jest dobre, smakuje mi z wiekiem, może dla tego że jestem bardziej dojrzały i rozumiem mechanizmy tego świata na swoim poziomie.

Rekrul - weganizm, wegetarianizm to tylko słowa, jedni się z nimi utożsamiają drudzy nienawidzą ale to nie ma znaczenia...
...ważna jest Twoja świadomość i to co robisz.

- Jeżeli jesz mięso - ok, nikt Ci nie broni, ale potem nie bulwersuj się jak widzisz szerzący się głód w wielu miejscach na Ziem, wszak Ty sam się do tego przyczyniasz.

- Jeżeli tolerujesz zabijanie zwierząt abyś tylko mógł posmakować sobie mięsko i się nasycić - ok, nikt Ci nie broni, ale potem nie mów, że ludzie są okrutni, bestialscy i bezduszni, wszak Ty sam taki się stajesz i tylko udajesz, że Ciebie to nie dotyczy - bo Ty "tylko" jesz.

Jeżeli kupujesz mięso w sklepie to zatrzymaj się na chwilę, postaw się na miejscu takiej świnki, krowy czy kury i poczuj się tak samo jak one będąc w rzeźni a przynajmniej spróbuj sobie to wyobrazić jak ktoś odrąbuje Ci głowę i jeżeli uważasz, że te stworzenia są bezduszne a Twój duch jest ponad to i "wie najlepiej co jest dla Ciebie dobre" (jak to sam określiłeś) - to albo masz chorego ducha albo to nie duch sprzedaje Ci takie tanie stwierdzenia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]