Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lis 2020, 17:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 mar 2011, 23:24 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Zioła lecznicze niedostępne w UE

Opublikowano: 14.03.2011 | Kategorie: Aktywizm

Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć wielką wygraną: zioła lecznicze będą niedostępne w Unii Europejskiej… To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona. Wielka Farmacja osiągnie wkrótce cel w swojej wieloletniej bitwie w niszczeniu wszelkiej konkurencji.

Od 1 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej. Podejście w Stanach Zjednoczonych jest nieco inne, ale o tym samym niszczycielskim wpływie.

Wielka Farmacja [1] i Agrobiznes [2] prawie zakończyły marsz do przejęcia wszystkich aspektów naszego zdrowia: od żywności, którą jemy, aż po sposób w jaki leczymy się, kiedy jesteśmy chorzy. Nie ma wątpliwości, że to przejęcie ukradnie nam resztki tego co pozostaje nam dla naszego zdrowia.

ZACZYNA SIĘ W NASTĘPNY PRIMA APRILIS

Najprzykrzejszy dowcip Prima Aprilis wszech czasów to dyrektywa w sprawie tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD), która została przyjęta z powrotem 31 marca 2004 roku [3]. Dyrektywa ustanawia zasady i przepisy w zakresie stosowania preparatów ziołowych, które wcześniej podlegały swobodnemu obrotowi.

Niniejsza dyrektywa wymaga, aby wszystkie ziołowe preparaty zostały poddane temu samemu rodzajowi postępowania jak farmaceutyki. Nie ma znaczenia, czy lek ziołowy był powszechnie używany od tysięcy lat.

Koszty tego postępowania są ogromne, w porównaniu do większości innych branż produkcyjnych nie związanych z Farmacją. Szacunkowe koszty to od około 370 000 zł do 550 000 zł za jedno zioło, a w mieszance złożonego z kilku ziół, każde zioło musi być liczone odrębnie! Leki ziołowe będą traktowane tak, jakby były lekami syntetycznymi.

Leki ziołowe są to preparaty ze źródeł biologicznych (roślinnych, zwierzęcych, mineralnych). Nie zawsze są one oczyszczane i mogą zmieniać swój charakter i skuteczność, tak jak jest to z żywnością. To jest wypaczeniem charakteru ziół i natury ziołolecznictwa, aby traktować je jak farmaceutyki (leki syntetyczne). Oczywiście, to nie ma znaczenia w siedzibie Unii Europejskiej kierowanej m.in. przez Wielką Farmację, a która ma zapisane w konstytucji korporacjonizm4.

Dr Robert Verkerk z Alliance for Natural Health (ANH) opisuje problem wymaganej zgodności preparatów ziołowych podobny to tego jaki istnieje na leki farmaceutyczne:

„Wpasowanie klasycznego medycznego ziołolecznictwa z pozaeuropejskich tradycji leczniczych w ramach programu rejestracji UE jest nie na miejscu. Ten system regulacyjny ignoruje je, a zatem nie został on dostosowany do specyficznych tradycji. Takie dostosowanie jest pilnie wymagane, jeżeli dyrektywy nie mają zamiaru dyskryminować kultur pozaeuropejskich, a tym samym naruszać prawa człowieka.” [5]

PRAWO HANDLOWE

Aby jak najlepiej zrozumieć, jak to się dzieje, trzeba zobaczyć, że prawa handlowe przesuwają wszelkie aspekty żywności i leków pod kontrolę Wielkiej Farmacji i Agrobiznesu.

Czy wiesz co się dzieje w Stanach Zjednoczonych odnośnie surowego mleka (niepasteryzowanego, prosto od krowy) i ataku na nie przez Food and Drug Administration’s (FDA – odpowiednik polskiego GIS-u [6])? FDA twierdzi, że żywność w magiczny sposób staje się… farmaceutykiem, kiedy czynisz oświadczenia zdrowotne. Przy tych dziwnych stwierdzeniach i atakach możesz zauważyć, że Federalna Komisja Handlu (FTC) odgrywa znaczącą rolę.

Zamiast traktowania używania żywności i tradycyjnych preparatów leczniczych jako podstawowych praw człowieka, są one traktowane jako kwestie handlowe. Sprawia to, że interesy wielkich korporacji są w centrum zainteresowania prawa żywnościowego i zielarskiego, a nie potrzeby i pragnienia ludzi. To kręcenie, które doprowadza do podejmowania przez FDA skandalicznych absurdalnych wypowiedzi, jak twierdzenie, że Cheerios [7] i orzechy stają się farmaceutykami z powodu złożenia oświadczeń zdrowotnych [8] dla tych produktów.

Celem tego wszystkiego jest uczynienie świata bezpiecznym dla wielkich korporacji w handlu wolnym, bez ograniczeń. Potrzeby i zdrowie ludzi po prostu nie są czynnikiem przez korporacje uwzględniane.

Jak walczyć z tą ingerencją w nasze zdrowie i dobrostan? To nie jest jeszcze przypieczętowany interes, przynajmniej nie do końca.

Jeśli cenisz sobie dostęp do ziół lub do naturalnych witamin i suplementów to należy podjąć działania. Nawet jeśli te kwestie wydają się bez znaczenia dla Ciebie, miej wzgląd na ludzi, dla których to ma znaczenie. Czy mają oni być pozbawieni prawa do leczenia i utrzymania zdrowia według swojego wyboru?

ANH jest aktywna w walce z tymi ingerencjami. Obecnie kierują sprawy do sądu, próbując przerwać realizację dyrektywy THMPD.

Możemy mieć nadzieję, że im się to uda, ale niedawna historia pokazuje, że prawne manewry nie mogą zatrzymać tego molocha. Nie możemy sobie pozwolić, aby usiąść i czekać na wyniki działań ANH. Musimy zobaczyć ich starania w całokształcie, w większym wymiarze, w którym każdy z nas odgrywa pewną rolę. Podjęcie działań zależy od nas, od każdego z nas.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

Spróbuj sobie wyobrazić zwrócony twarzą w stronę swoich dzieci i wnuków, kiedy zapytają dlaczego nic nie zrobiłeś? Jak im powiesz, że tak naprawdę nie byłeś zainteresowany ich dobrostanem i zdrowiem? Jak im powiesz, że istotniejsze było obejrzeć najnowszy reality show w telewizji i że nie miałeś ani trochę czasu, aby napisać prosty list?

Tylko aktywnie protestując przeciwko tej parodii można ochronić nasz wspólny dobrobyt. Jeśli będziemy siedzieć apatyczni – to się stanie. Nasze prawa do ochrony naszego zdrowia i naszych dzieci wiszą na włosku. Jeśli troszczysz się o dobro swojego dziecka lub wnuka, to TRZEBA DZIAŁAĆ – TERAZ! Nagłaśniaj, bo teraz jest chwila prawdy. Możesz usiąść i nic nie robić lub możesz mówić i działać. Mów, rozsyłaj, nagłaśniaj wszystkim, których znasz. Powiedz im, że nadszedł czas działania. Naprawdę, nie ma czasu do stracenia.

Jeśli mieszkasz w Europie, wyślij list lub wiadomości do członka Parlamentu Europejskiego. Przejdź na tę stronę TUTAJ, aby dowiedzieć się kto jest Twoim posłem i pobierz jego dane kontaktowe.

Następnie wyślij pismo, które jednoznacznie i zdecydowanie popiera działania ANH w staraniach o zawieszeniu realizacji THMPD i, że masz nadzieję, że europosłowie również zajmą stanowisko wspierające prawo ludzi do wolnego wyboru leków ziołowych.

Autor: Heidi Stevenson
Źródło oryginalne: gaia-health.com
Tłumaczenie i źródło polskie: Stop Codex

PRZYPISY

1. Wielka Farmacja – Big Pharma – największe korporacje farmaceutyczne, które zdominowały rynek leków farmaceutycznych.

2. Agrobiznes – zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Agrobiznes

3. Directive 2004/24/EC of the European Parliament and of the Council of 31 March 2004
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 090:en:PDF

4. Korporacjonizm – doktryny społeczne głoszące, że podstawą państwa powinny być korporacje, zrzeszające zarówno pracodawców, jak i pracowników; oparte na solidaryzmie społecznym; były przedmiotem refleksji; idea państwa korporacyjnego częściowo wprowadzana w życie m.in. w faszystowskich Włoszech i frankistowskiej Hiszpanii.

5. http://www.anh-europe.org/news/anh-pres ... u-herb-law

6. GIS – Główny Inspektorat Sanitarny

7. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cheerios

8. http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 277:PL:PDF
http://www.stopcodex.pl/wp-content/uplo ... _beta1.pdf

ADRESY EUROPOSŁÓW I POSŁÓW RP

Adresy europosłów tutaj: http://www.laquadrature.net/wiki/MEPs_PL

Adresy posłów tutaj: http://sejm.gov.pl/poslowie/lista6.htm

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 mar 2011, 23:24 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 25 mar 2011, 9:22 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sie 2010, 9:29
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
Myślę, że sprawa jest już przegrana (tak samo jak kwestia GMO, w której to UE stwierdziła, że żadne z państw członkowskich nie ma prawa decydować za siebie w tej kwestii), choć bardzo chciałbym się mylić...
Zawsze można sprowadzić sobie ze Szwajcarii np. (akurat rodzinę tam mam, więc już nieraz sprowadzałem, mają tam rozwinięty rynek takich produktów), albo się przejechać do Ukrainy, gdzie podejrzewam że też mogą co nieco mieć:)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2011, 9:42 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 20 lut 2011, 12:08
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
Obrazek
Na jaskreNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2011, 11:10 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sie 2010, 9:29
Posty: 166
Płeć: mężczyzna
ziemba pisze:
Albo zdobyć nasiona lub sadzonki i uprawiać samemu to co ci jest potrzebne. Czemu chcesz zdawać się na innych?
A tak, to nielegalne (w przeciwieństwie do przemytu :? ), rzeczywiście problem :bangheadwall:


To żeś się wykazał niebywałą mądrością i wiedzą w temacie;]
Kurna, faktycznie jestem przygłupim leniem, skoro się zdaję na innych; lepiej sobie samemu zasadzić milion różnych ziół i potem je poprzerabiać na odpowiednie preparaty homeopatyczne.
Nielegalne? Przemyt? My mówimy o konopi, czy o lekach homeopatycznych/ziołowych preparatach? Można je posiadać, można sobie ziółka sadzić w ogródku, w czym problem? A w tym, że w Polsce z kupieniem będzie problem! Rozwiązanie znalazłem sobie takie, że sprowadzę z miejsc, w których dalej można będzie kupić (jak wspomniałem, posiadać mi nikt nie zabroni, wprowadzać w obieg to co innego), faktycznie głupi pomysł, hahaha:)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2011, 13:30 
Jeśli dobrze zrozumiałem to trudności mogą być jedynie z zakupem ziół, suplementów, preparatów ziołowych, no i z tym żeby preparaty ziołowe nazywać leczniczymi. Ale twierdzenie że "zioła lecznicze niedostępne w UE" jest kuriozalne :D Zioła nadal będą tu rosły bo one mają gdzieś unijne dyrektywy, ziół nie można zastraszyć groźbami kar pieniężnych, nie można wpłynąć na ich decyzję psychomanipulacją, zioła nie oglądają telewizji .. i dlatego zrobią to co zawsze robią - wyrosną :D I wydadzą owoce, nasiona, itd.
Kto się zna na ziołach i wie jak wykorzystać okres od wiosny do jesieni temu niepotrzebne są sklepy zielarskie, lekarze przepisujący leki ziołowe, ani prawne wojenki z dyrektywami UE, bo pójdzie na łąkę i nazbiera sobie czego mu trzeba a to jest o wiele prostsze działanie i omija ten cały bajzel prawny. Kto tego nie potrafi a zależy mu na ziołach ten będzie miał trudniej, no ale zawsze może się doszkolić w zakresie samodzielnego zbierania i przetwarzania ziół Mruga Samodzielne zrobienie ziołowego leku daje większą satysfakcję niż kupowanie go, a po za tym daje praktyczną wiedzę o ziołach, więc zamiast prosić się o leki ziołowe tych, którzy właśnie mają zamiar odciąć nas od informacji o ich leczniczym działaniu - sami je sobie róbmy 8-)Na górę
   
 
 
Post: 08 kwie 2011, 21:32 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1401
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Północna Karolina kryminalizuje niekonwencjonalną medycynę.
Globalni ludobójcy działają na różnych frontach. Jednym z nich jest walka z tzw. „medycyną niekonwencjonalną” czy też „naturalną”, która jak dowiodły wieki jest najskuteczniejszą formą uzdrawiania. Zakazane mają być: homeopatia, leczenie naturalne, ziołolecznictwo i w ogóle jakakolwiek forma medycyny niekonwencjonalnej. Osoby takie będą traktowane jak kryminaliści, będą poszukiwane listami gończymi i skazywane wyrokami karnymi za „praktykowanie medycyny bez licencji”. Warto dodać, że w USA co roku w szpitalach umiera 200,000 pacjentów, niekoniecznie z powodów tzw. „malpractice” czyli błędów lekarskich. W wielu przypadkach są to wyroki śmierci wykonywane na opozycji wobec NWO, ludziach niewygodnych, czy wreszcie „nieprzydatnych”. Esencję problemu przedstawiła dr Lorraine Day w audycji Daryla Bradforda Smitha sprzed kilku lat: http://nwomedia.pl/artykul.php?id=1801
System medyczny w USA, ale także w innych krajach, z Polską włącznie, staje się systemem eksterminacji, który w NWO skutecznie zastępuje nazistowskie obozy śmierci. Nowe „prawo” w Północnej Karolinie jest tego najlepszym przykładem. http://www.naturalnews.com/031953_medic ... nsing.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 kwie 2011, 22:06 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
MS przeciwko delegalizacji leków ziołowych

Opublikowano: 29.04.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Rada Krajowa Młodych Socjalistów wyraziła sprzeciw wobec unijnej dyrektywy w sprawie tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych w myśl, której wszystkie ziołowe preparaty muszą zostać poddane temu samemu skomplikowanemu i kosztownemu procesowi rejestracji jak syntetyczne farmaceutyki.

„Szacunkowy koszt zarejestrowania jednego zioła to około 370 tys. zł do nawet 550 tys. zł, a w przypadku mieszanki każde zioło musi być liczone odrębnie. De facto doprowadzi to do ich eliminacji z rynku zostawiając miejsce dla syntetycznych specyfików wielkich korporacji., Zioła stosowane profilaktycznie nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Wzywamy do odwołania tej godzącej w zdrowie społeczeństwa dyrektywy. Nie godzimy się i będziemy walczyć przeciwko chęci czerpania zysku ze wszystkiego, w szczególności gdy w grę wchodzi tak fundamentalna sprawa jak ludzkie zdrowie.” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Od 1 kwietnia 2011 roku tylko leki ziołowe, które zostały zarejestrowane w ramach programu rejestracyjnego będą dostępne w całej UE. Dla wielu produktów ziołowych, zwłaszcza tych spoza tradycji europejskich takich jak Ayurveda i tradycyjnej medycyny chińskiej, wymagania systemu rejestracyjnego są niemożliwe do spełnienia lub zbyt kosztowne. Zakaz dotyczy również ziół leczniczych w suplementach żywnościowych.

Opracowanie: Damian Chodorek
http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraj ... ziolowych/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 maja 2011, 12:27 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 kwie 2011, 13:04
Posty: 21
Dziś ostatni dzień w tej sprawie.

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medic ... 610&v=8982

Potrzeba 1 milion głosów.. Pewnie dużo to nie zmieni, ale petycję podpisałam i proszę Was o to samo..

:(Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 maja 2011, 9:26 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2010, 0:17
Posty: 90
Lokalizacja: Planeta ziemia
Płeć: mężczyzna
No i stalo sie..maja gdzies petycje i ludzi..ONI sa ponad prawem (jak dlugo jeszcze?).
Od dzis ziola lecznicze bez certyfikatow sa nielegalne i wycofane ze sprzedazy. Smutny
http://www.medicalnewstoday.com/articles/223854.php

_________________
"Zaślepia nas ignorancja i wiedzie na manowce. O! przeklęci śmiertelnicy, otwórzcie wreszcie oczy!"
Da VinciNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 maja 2019, 17:28 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
ALARM, TO NIE SĄ ŻARTY ! ZAKAZ DOTYCZY KILKU TYSIĘCY SUROWCÓW ROŚLINNYCH
Janusz Nawolski

ALARM, TO NIE SĄ ŻARTY !
ZAKAZ DOTYCZY KILKU TYSIĘCY SUROWCÓW ROŚLINNYCH , MIĘDZY INNYMI :
Krwawnik, pierwiosnek, aloes, galanga, aminek, koper ogrodowy, grawiola, tatarak, piołun, arnika, berberys, ogórecznik, boswelia, gorczyca czarna, nagietek , herbata, konopia siewna, kminek, glistnik, pomarańcza, cytryna, mandarynka, kawa, kopytnik, kolendra, balsamowiec, pokrzywa indyjska, pokrzywa pospolita, mirt, dynia zwyczajna i olbrzymia, skrzyp, fenkuł, dymnica, miłorząb japoński, lukrecja, owoc bawełny, bluszcz, kocanka, hibiskus, chmiel, dziurawiec, hyzop, orzech włoski, owoc jałowca, lawenda, serdecznik, len, mięta, melon gorzki, czarnuszka, bazylia, oregano, mak, kaka, pietruszka, biedrzeniec, pieprze w tym czarny, groch, rdesty, kurkumy, topola, pięciornik, śliwka, granat, dąb, rzewień, czerwona porzeczka, róże, rozmaryn, marzanna, malina , szczaw, wierzba, ruta, szałwia, bez czarny, cząber, cynamon, gałka muszkatułowa, chrzan, tarczyca bajkalska i inne, kolcorośl, szpinak, złocień, wrotycz, pestki moreli (śliwki, jabłka, brzoskwini), tymianek, podbiał, ciemiężyca, jemioła, niepokalanek, rzepień, imbir , włoski kukurydzy, nerkowiec, andrographis, traganek, liść laurowy, kocimiętka, moringa, senes, kozłek lekarski, widłak azjatycki (Huperzia serrata).

Unia zakazuje nam prawie wszystkich przypraw i ziół stosowanych w żywieniu i suplementach diety !!!!!

PUBLIKACJA EFSA :
https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/do ... ThES_g7icQ

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/kompe ... HN4O53ZSR8

https://dwh.efsa.europa.eu/bi/asp/Main. ... wYtoFB3dOs

GIS.GOV.PL
Kompendium – baza botanikaliów – GIS
EFSA umieściła kompendium dotyczące botanikaliów w tworzonej przez siebie tzw. „hurtowni danych” (Data Warehouse). Do początku 2017 roku baza ta zostanie rozszerzona o gatunki…

https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... tyczy.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 maja 2019, 20:21 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 04 lis 2014, 23:34
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Niestety jest to problem wybranego systemu gospodarczego. Jeśli nadal ktoś uważa że kapitalizm jest rozwiązaniem to mogę tylko pogratulować mądrości życiowej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 maja 2019, 12:49 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 323
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
Felipe pisze:
Niestety jest to problem wybranego systemu gospodarczego. Jeśli nadal ktoś uważa że kapitalizm jest rozwiązaniem to mogę tylko pogratulować mądrości życiowej.

Ale jaki kapitalizm, chłopie obudź się! Kapitalizm to nie wtrącanie się państwa w gospodarkę, to wolność gospodarcza, wolny rynek, czyli nieskrępowana wymiana dóbr.

Żyjemy w UE, tak zamordystycznym systemie opresji, że nawet każdy litr wina, czy mleka musi mieć pieczątkę, nie możesz wyprodukować więcej cukru, owoców, czy warzyw niż UE pozwoli, świnie mają lepsze warunki higieniczne niż dzieci w krajach 3-świata (wymogi UE), aby wyprodukować gwoździe musisz dostać tysiące pozwoleń, jest ok. 200 licencji działalności gospodarczej (za komuny w 1989 roku było 12!). Za komuny nie było też VATu i urzędników było 6x mniej!

O czym Ty piszesz?! Bredzisz chłopie!

W UE szaleje socjalizm, a miejscami wręcz faszyzm (działania prokuratury, Sanepidu, czy WHO)...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2019, 7:28 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 19 kwie 2013, 19:43
Posty: 208
Płeć: mężczyzna
Ja to nazywam feudalizm gospodarczy : przywiązać do ziemi kredytem/nałożyć pańszczyznę/podatki i traktować jak bydło/prawo.Panem nieludzie już ala rotschild i spółka.Farma ludzi zwana Demokracja.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2019, 12:58 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 31 sty 2017, 23:12
Posty: 134
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bayern
@Dar ten ktorego przytoczyles, czyli nijaki J.Nawolski to to jakis sciemniacz, przeciez te ziola ktore tam sa wymienione to glownie przyprawy kuchenne, czesc z nich w Polsce nie jest stosowana a jezeli juz tak to bardzo rzadko, Ale sa stosowane w innych krajach EU, i sa bardzo popularne, np. czosnek niedzwiedzi /bärlauch/ to warzywo bardzo popularne w kuchni niemieckiej, austriackiej,szwajcarskiej,wloskiej, marzanna -czyli przytulia wonna /waldmeister/ rowniez bardzo czesto jest tam stosowana.
Ja sam uzywam w kuchni lepiej niz 10 z tych wymienionych ziol.
To tak jakbys chcial zrobic z jedzenia jakas papke, nadajaca sie do zjedzenia , lecz nie do jedzenia, nawet psy czy koty jak sie im gotuje to maja swoje przyprawy ktore lubia, a jak im dasz cos innego to niebeda jesc, no chyba ze ich glod do tego zmusi, no ale wtedy o wiele lepij moze im smakowac ich wlasciciel.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 maja 2019, 22:58 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 04 lis 2014, 23:34
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Claude mOnet pisze:
Felipe pisze:
Niestety jest to problem wybranego systemu gospodarczego. Jeśli nadal ktoś uważa że kapitalizm jest rozwiązaniem to mogę tylko pogratulować mądrości życiowej.

Ale jaki kapitalizm, chłopie obudź się! Kapitalizm to nie wtrącanie się państwa w gospodarkę, to wolność gospodarcza, wolny rynek, czyli nieskrępowana wymiana dóbr.

Żyjemy w UE, tak zamordystycznym systemie opresji, że nawet każdy litr wina, czy mleka musi mieć pieczątkę, nie możesz wyprodukować więcej cukru, owoców, czy warzyw niż UE pozwoli, świnie mają lepsze warunki higieniczne niż dzieci w krajach 3-świata (wymogi UE), aby wyprodukować gwoździe musisz dostać tysiące pozwoleń, jest ok. 200 licencji działalności gospodarczej (za komuny w 1989 roku było 12!). Za komuny nie było też VATu i urzędników było 6x mniej!

O czym Ty piszesz?! Bredzisz chłopie!

W UE szaleje socjalizm, a miejscami wręcz faszyzm (działania prokuratury, Sanepidu, czy WHO)...Co to za maniery mówić do kogoś "chłopie" i wciskać postronnym że ktoś bredzi?

Jeśli jeszcze nie rozumiesz o czym mówię to nie ja tu bredzę wtedy... i tak... Kapitalizm czyli pieniądz rządzi tam gdzie powinna etyka, ale widzę, że z Tobą nie rozmowa bo na dzień dobry obrażasz zamiast szukać rozwiązania.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group