Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 wrz 2018, 2:30

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

imraj świetnie to ująłeś dodam tylko, że oprócz zwierząt ogólnie naturę :serce:

"Ten kto wie,że wie, musi być zdumiony"-Alan Watts
Magia sama w sobie nie istnieje, to wiedza jest magią dla nie wiedzących.
Modląc się do boga modlisz się do samego siebie

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 gru 2011, 12:21 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Film odświeżony i nie polecam osobom wrażliwym.
To uzupełnienie wątka:
bestialstwo-wobec-zwierzakow-t6105.html

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Przegladalam caly watek ... nie ogladalam filmu.

trzysz -
wow - post powalajacy ! we wszystkim co napisales - uwazam, ze masz racje. Bo to o czym piszesz to jest system, z ktorego nikt sie niewyrwie, nikt sie nie przeciwstawi. To sa nasze korzenie. Nie znajdzie sie taki smialek, mocarz, ktory by chcial dokumentnie zmienic system szkolnictwa publicznego - jestesmy wychowywani w systemie przeteoretyzowanej edukacji i tak juz zostanie. Nie zmieni systemu pracy, wiary, (nawet ateizm jest takze wiara, gdyz ateista wierzy w to ze niewierzy). Powrocmy jednak do korzeni. Do korzeni tworzenia naszego systemu. Kiedy powstal nasz system ? - juz w starozytnosci, a tworcami byli kaplani. Utworzyli tysiacmilowy system spoleczny, czy tego chcemy czy nie. Bo to wlasnie oni dzierzyli ogromna wladze i wiedze w swych rekach. Kto jest teraz nasza wladza naj naj naj, nastepca narzucajacym ciaglosc tego systemu ? Masoneria, Iluminaci.
trzysz -Piszesz :
trzysz pisze:
Ten schemat powtarza się wciąż i wciąż na każdym poziomie naszego życia. schemat, W ktory wrosnelismy. Od zarani czasow.
Sławomir - to chyba tez nie calkiem tak jak piszesz. Ok. tak to widzisz, tak to czujesz. Jednak nasi prrraojcowie, wezmy pod uwage chociazby Homo erectus(czlowieka wyprostowanego). Czy byl weganem ? wegetarianinem ? a moze frutarianinem, pescatarianinem, laktoowowegetarianinem (owolaktarianizm), owowegetarianinem czy laktowegetarianinem ... O ile sie nie myle byl wszystkozerny ... co oznacza, ze nie wykluczal niczego ze swojego menu. Okazuje sie wiec, ze to jest tylko wymysl wspolczesnego czlowieka, nie majacego zadnych podwalin do koniecznosci zmian w odzywianiu. W traktowaniu zwierzat przeznaczonych do konumpcji - jak najbardziej.
trzysz pisze :
Cytuj:
Nie jesz mięsa, więc nie robisz krzywdy istotom, które mogą odczuwać ból, więc jesz jarzyny w taki sam sposób, jak inni jedzą mięso, czyli pozostajesz nadal bezmyślnym konsumentem, zadowolonym, z tego co dostajesz, od tych samych firm, które są na szczycie piramidki żywieniowej i sprzedają jedzonko tak tobie, jak i tym, których chcesz nawracać na wegetarianizm.
I znow z mego punktu widzenia przyznaje Mu racje. Nie bede cytowala calych Jego postow . :uśmiech:
The Lantian -
Cytuj:
Ja uważam osobiście, choć żadnym ekspertem się nie mianuje, że jedzenie mięsa może powodować obniżenie wibracji, jest to w końcu reptiliańskie poniekąd,[ ... ]
Mysle ze My-Ludzie-Ziemianie nie jestesmy reptilianami (Reptoidy, znane tez jako Jaszczury z Oriona) czy Annunaki z Nibiru, Szaraki, i kto tam jeszcze ... :
haha: Ha ha ha ha - Mortycja !
Cytuj:
Pieprzenie-"zwierząt nie można spożywać, a warzywa są spoko'' Nie wiem w czym się różnią uprawy roślin od uprawy świń, podobno obierane ziemniaki krzyczą! ja nie mówię, że wegetarianizm jest zły! ale niech wegetarianie przestaną oceniać mięsożernych bo sami skazują na śmierć wrażliwe ziemniaki, sympatyczne buraki, i uśmiechnięte pomarańcze;P
Prosto z mostu i jak prawdziwie ! Krytykowac kazdy potrafi, a swego nosa nie umie zobaczyc Mruga Czyz jestesmy tylko od krytykowania innych ? czy od wyrazania wlasnego zdania, wlasnych spostrzezen ?
Mortycja stwierdza ze rosliny krzycza ... a ja wiem ze i krzycza i smieja sie, i kokieteruja, i placza ... rozmawiaj z roslinami a zobaczysz co sie dzieje :D Rozmawiaj z woda, zobaczysz co sie dzieje, rozmawiaj z natura - zobaczysz co sie dzieje ... :uśmiech:
Hicks - Dobre spojrzenie na sprawe Mruga
ja wyrazam wylacznie wlasne zdanie, mam wlasne spojrzenie na te sprawy, wiec - prosze mnie nie ukamienowac :bezradny: Mruga

2018.09.03.01.-Ziemianie. Witam; Jakże wymowny tytuł tego filmu. Nie dałem rady obejrzeć całego film, ( niestety ). Straszny i przygnębiający, rozumiem trafił się jeden psychol ,który znęca się nad zwierzęciem. Ale to jest olbrzymi przemysł, w którym pracują miliony ludzi. To się chyba w genach ma, takie zachowanie. Brakuje mnie słów, żeby o tym mówić. Jestem po prostu przybity, tym co zobaczyłem. Jedna myśl,
przychodzi do głowy: Naprawdę potrzebny jest koniec świata, taki konkretnie, żeby kamień na kamieniu nie pozostał. Wtedy Ziemia odetchnie, od nas ziemian, zagoi swoje rany i blizny, pomalutku życie wróci do normalności. A my nie będziemy mogli w niczym przeszkodzić, niczego usprawnić, niczego ulepszyć. Nas po prostu już nie będzie. Mam nadzieję że zwierzęta przetrwają. Wszystkie gatunki, które jeszcze nie wyginęły. Przeczytałem całą dyskusję ,od dnia założenia,od filmu. Wypowiedzi są różne, to zależy od rozwoju danego człowieka. Na pewno gdybym to pisał czterdzieści lat temu, to moja wypowiedź mogłaby być trochę inna, jeszcze wtedy nie wiedziałem o wielu rzeczach. Wiele spraw nie rozumiałem. Dzisiaj jest ,już inaczej. Młodość = troszkę – głupota. Zazwyczaj wiemy tyle co nas w szkole nauczyli, do tego plus co wynieśliśmy z domu rodzicielskiego. W ciągu lat życia zdobywamy wiedzę, albo i nie zdobywamy. Różnie to przecież może być. Tak ukształtowani , idziemy przez resztę życia. Na przykład, pracujemy w rzeźni. Na ubojni, przy rozbieraniu mięsa. Codziennie słyszymy płacz zarzynanych zwierzaków.
I co ? Czy nam to przeszkadza? Po pracy ,przychodzimy do domu, i na obiad olbrzymi kawał mięsa, czy to pieczony ,czy to gotowany. Czy ktoś z tych ludzi mrugnie , chociaż powieką? Zapewne nie. Mam propozycję nie do odrzucenia; Każdy
człowiek tego kraju, tej ziemi, powinien pod przymusem obejrzeć raz na miesiąc ten film. Dlaczego raz na miesiąc ? Żeby nigdy nie zapomniał, tego co tam zobaczył. Być
może wtedy dopiero można by było prowadzić jakąś konkretną dyskusję. Na temat ,co zrobić? żeby to bestialstwo wyeliminować. Osobiście mało jem mięsa, teraz jestem skłonny je całkowicie wyeliminować. Ot tak dla zasady. Ja się mogę obyć bez
mięsa; ( jestem o tym przekonany ). Ale mam dwa psy, plus dwa małe szczeniaki. Które osobiście, odebrałem ( poród ). Mają trzy miesiące, muszą dostać mięso; żeby rosły i prawidłowo się rozwijały. Jest dylemat – Co robić? To nie jest krowa ,która może być na pastwisku. I jak tu być „ziemianinem”. Jak to wszystko pogodzić? Chciałbym aby było dobrze. Salomonowe pytanie? A jaka jest odpowiedź? Na ten moment jest jej brak. Zapewne zapyta ktoś , po co o tym piszę? Już odpowiadam. Staram się rozwinąć, staram się zdobyć wiedzę, staram się wejść na wyższy poziom.
Do tej pory szło prawie gładko. Bez większych problemów. Ten etap prawie został zaliczony. Do momentu niedopilnowana ciąża ,mojej suki. Urodziła siedem szczeniaków, opieka, dokarmianie, nie przespane noce; Naprawdę mocne doświadczenie. Jestem traktowany jak matka. ( dosłownie ). Pięć sztuk, poszło już w dobre ręce. Taką mam nadzieję. Pozostało dwa, które jak małe dzieci są ze mną cały czas. Pomyślałem tak sobie. Zdałem egzamin z wychowania maluchów. Czyli zaliczyłem jeden szczebel drabiny, po której się wspinam. A tu jest jajko niespodzianka. Film „ziemianie” - czy można jeść mięso? Czy można nim karmić?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Nie było takiej potrzeby. Psy muszą dostać mięso, najlepiej surowe. A przecież ,mięso to hodowla, zabijanie, cierpienie. Jak to pogodzić? Brak jest już mnie koncepcji, jak to zrobić? Aby wilk był syty ,i owca cała.
Zapewne nie odpowiedział bym na ten post i film, Który jest naprawdę straszny. Ale zrozumiałem że ten dylemat jest również moim problemem. Problemem którego na ten moment nie potrafię rozwiązać. Ale jest to konieczne, dla mojego być albo nie być. Naprawdę coraz trudniejsza jest ta wspinaczka. Ma się to nijak do nieprzespanych nocy. Wtedy wydawało mnie się ,że to jest szczyt. Dwadzieścia parę nie przespanych nocy. Dzisiaj śmiać mi się chce z tego wszystkiego. To było naprawdę nic. Do dzisiejszego pytania? Jak pogodzić mięso bez mięsa?
Pozdrawiam. :pisze:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]