Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 kwie 2021, 12:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Bow1 pisze:
Widzisz jorgus777 jakiś tu nad wyraz rozwinięty jegomość (ale nie Kosmiczny Podrużnik) sugeruje, że jesteśmy dwuwymiarowymi płaszczakami i nie może nam wyjaśnić czym jest trzeci wymiar. Szkoda Smutny
:hejka: :hejka: :hejka:

Żartujesz bow, ty naprawdę nie widzisz 5 wymiaru????? Kurcze, to w takim razie daleka droga przed tobą. :bangheadwall:

A poważnie pisząc, to moje porównanie faktycznie poszło zbyt daleko. Nie o taką przepaść pomiędzy perspektywami widzenia mi chodziło. Jednak, kiedy człowiek trzyma się kurczowo jakiejś wiedzy na na temat siebie i rzeczywistości jaka go otacza, to żadna argumentacja, żadne obrazowanie alternatywnej opcji nie doprowadzą do rewizji poglądów, dopóki, ten człowiek czuje się we własnym pojęciu świata bezpiecznie. Inaczej mówiąc, kiedy nic nie zakłóca spójności tego obrazu. Najczęściej tak jest że informacje wprowadzające zakłócenia, są blokowane na poziomie podświadomości lub interpretowane na ich niekorzyść. Tak żyją płaszczaki. Rewolucja, to moment, kiedy uświadamiam sobie że prawda może być inna niż ta którą wyznaję - To jest moment, kiedy płaszczak dopuszcza do siebie hipotezę o istnieniu 3 wymiaru. To jest moment, kiedy OTWIERAM się na wiedzę, a wiedza do mnie przychodzi - porcjami, powoli rozszerzając świadomość tego co jest. Kiedy wiedza przychodzi do człowieka, to wytłumaczenie jej innym, zamkniętym na bogactwo świata, przypomina wysiłki wytłumaczenia 3 wymiaru płaszczakom.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 mar 2012, 9:31 
VIP Member
Awatar

kruk To o czym piszesz przypomina mi fanatyzm lub ślepą wiarę i rzeczywiście tak ludzie dość często postępują,
"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy jak jest otwarty". I wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, iż ci, którzy twierdzą iż znają odpowiedzi na wiele pytań i mają niby to rozszerzony ten światopogląd, podobno uważają się za ludzi otwartych, nie stosowali świadomie lub nieświadomie metod przymusu nazwijmy to lub narzucania innym własnego sposobu myślenia pogwałcając w ten sposób ich prawa do wolności. Moim zdaniem aby osiągnąć jakiś chociażby minimalny skutek w odbiorze naszych informacji, ta ingerencja musi być bardzo ale to bardzo subtelna i delikatna, a argumentacja też dość łatwo przyswajalna, i prosta, gdyż w każdym innym przypadku spotkamy się jedynie z agresją i odrzuceniem, a wręcz wrogością , najlepszym chyba sposobem osiągnięcia sukcesu jest w tym przypadku normalne argumentacja poprzez żart, który nie wyrządza krzywdy nikomu.

Jorguś, ja twoja nic nie rozumieć.

Jak moja coś wiedzieć ,to mówić. A jak twoja tego nie chcieć, to zamknąć uszy, oczy. Gdzie twoja zgwałcona?
Moja mówić, bo tak chcieć - moja mówić, bo moja chcieć się pokazać - moja być taka jak mówić. Moja nic nie chcieć, twoja być taka sama.

jorgus777

od 0;15 do 1;30

phpBB [video]

Nie ważne jest to w co wierzymy...Ważne są nasze myśli, intencje i tym czym się kierujemy.

Mruga

Kosmiczny Podrużnik pisze:
Ważne są nasze myśli, intencje i tym czym się kierujemy.
,
Jasne jak światłość światłości jak słowa poprzednika, który wie czego chce, a jednocześnie niczego nie chce, a moja mieć to wew głębokim poważaniu co jego chcieć lub nie chcieć , bo moja akurat wiedzieć czego chcieć, w przeciwieństwie do tego czego jego nie chcieć.

kosmoczny podróżnik A ta wstawka muzyczna to niby co ma sugerować , osobiście bardzo lobię takie show i taki styl muzyczny ale poza tym, to nie mam pojęcia co chciałeś mi tym sposobem przekazać może ja za głupi jestem, też tak może być.

Kulce ale ten krucek to mondly jest, ja tam sie nie bawie z takimmi monndlalami zabielam zabawki i ide se do swego piasecku

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Nie przejmuj się jorgus777.
Ci od wymiaru piątego nie widzą jak pięknie jest w wymiarze drugim :)
I ile tajemnic do odkrycia przed nami.

Bow1 :D hihi,.. ja się nie przejmuje i wręcz przeciwnie mam ubaw z tymi od 5 EGO, wymiaru Mruga :D
Tak i tu masz racje, oni nie wiedzą co tracą,.. pomijając nasz wymiar, a jakie tu mamy kobitki superowe hihihi, wew tym piątym to chyba wszystko obojnaki, bo jak objąć 5cioma wymiarami take chociażby kobitkę jak ona ma tych wymiarów bez liku, :hejka: kobitki to jeno wew naszym wymiarze występują w tak licznej obfitości :hejka: więc niech żałują, że opuścili nasz wymiar na rzecz tych 5 tych :hejka:

Kruk pisze:
Nie wiem tylko czy warto absolutnie wszędzie szukać dualności. Na przykład ID i superego. Według Kahunów świadomość, podświadomość i nadświadomość człowieka, to jego immanentne części składowe i żadna z nich nie stanowi przeciwieństwa dla którejś z pozostałych - to taka pionowa struktura, przenikająca poziomy świadomosci, Natomiast dualności występują jako wiry na każdym poziomie, wywołując ruch, dzianie się i wspomagając samopoznanie. Na początku było jak twierdzą słowo, dopiero po tym nastąpił podział. Więc nie ma chyba sensu szukać mrocznej przeciwwagi dla jasnego Stwórcy.

Cytuj:
Mózg gadzi lub inaczej archipallium to nic innego jak część mózgu obejmująca rdzeń przedłużony, most, śródmózgowie - tworzące pień mózgu oraz móżdżek. To najgłębsza i najstarsza struktura ludzkiego mózgu, która w znacznym stopniu nie uległa zmianom z biegiem ewolucji. Jest ona wspólna dla wszystkich kręgowców. Dlaczego? Dlatego, że odpowiada za podstawowe funkcje wegetatywne: głód, oddychanie, krążenie, temperaturę, metabolizm, ruch, postawę i równowagę; mało tego – odpowiada też za zachowania instynktowne związane z przetrwaniem: terytorializm, reakcję uciekaj albo walcz, rytuały i hierarchię.* Ten obszar mózgu gadziego często podtrzymuje swoją aktywność u osób w śpiączce, umożliwiając im utrzymanie funkcji oddychania i bicia serca nawet w stanie „śmierci mózgowej”.

http://davidicke.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=13&t=8650&sid=acc5b6b13ac066fbf7207ae806201374

Cytuj:
" Id" reprezentuje wewnętrzny świat subiektywnych doznań i nie posiada żadnej wiedzy o rzeczywistości obiektywnej. Nie potrafi tolerować przyrostów energii, które są odczuwane jako powodujące dyskomfort napięcia. Zasada redukcji napięcia, zgodnie z którą działa "Id" nosi nazwę zasady przyjemności. Redukcja ta zachodzi za pomocą czynności odruchowych, redukują napięcie natychmiast i procesu pierwotnego, redukuje złożone jako reakcje psychiczne."Id" jest połaczone z sferą biologiczną człowieka.

Czy tylko ja widzę tą zbieżność?? :cooo?:

Kruk pisze:
Nie wiem tylko czy warto absolutnie wszędzie szukać dualności. Na przykład ID i superego. Według Kahunów świadomość, podświadomość i nadświadomość człowieka, to jego immanentne części składowe i żadna z nich nie stanowi przeciwieństwa dla którejś z pozostałych - to taka pionowa struktura, przenikająca poziomy świadomosci, Natomiast dualności występują jako wiry na każdym poziomie, wywołując ruch, dzianie się i wspomagając samopoznanie. Na początku było jak twierdzą słowo, dopiero po tym nastąpił podział. Więc nie ma chyba sensu szukać mrocznej przeciwwagi dla jasnego Stwórcy.

Cytuj:
Mózg gadzi lub inaczej archipallium to nic innego jak część mózgu obejmująca rdzeń przedłużony, most, śródmózgowie - tworzące pień mózgu oraz móżdżek. To najgłębsza i najstarsza struktura ludzkiego mózgu, która w znacznym stopniu nie uległa zmianom z biegiem ewolucji. Jest ona wspólna dla wszystkich kręgowców. Dlaczego? Dlatego, że odpowiada za podstawowe funkcje wegetatywne: głód, oddychanie, krążenie, temperaturę, metabolizm, ruch, postawę i równowagę; mało tego – odpowiada też za zachowania instynktowne związane z przetrwaniem: terytorializm, reakcję uciekaj albo walcz, rytuały i hierarchię.* Ten obszar mózgu gadziego często podtrzymuje swoją aktywność u osób w śpiączce, umożliwiając im utrzymanie funkcji oddychania i bicia serca nawet w stanie „śmierci mózgowej”.

http://davidicke.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=13&t=8650&sid=acc5b6b13ac066fbf7207ae806201374

Cytuj:
" Id" reprezentuje wewnętrzny świat subiektywnych doznań i nie posiada żadnej wiedzy o rzeczywistości obiektywnej. Nie potrafi tolerować przyrostów energii, które są odczuwane jako powodujące dyskomfort napięcia. Zasada redukcji napięcia, zgodnie z którą działa "Id" nosi nazwę zasady przyjemności. Redukcja ta zachodzi za pomocą czynności odruchowych, redukują napięcie natychmiast i procesu pierwotnego, redukuje złożone jako reakcje psychiczne."Id" jest połaczone z sferą biologiczną człowieka.

http://wiedzaduchowa24.pl/Ego_id_superego,89.html

Czy tylko ja widzę tą zbieżność?? :cooo?:

Tytuł: :)
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Dlatego chyba już zawsze pozostanę solipsystą, choć ze względu na skrajne poczucie osamotnienia wcale mi to nie odpowiada... ale jeśli wybierać pomiędzy "Ziemią/Piekłem" i "Bogiem, który sobie coś stwarza po to, by to mu służyło", a moją osobistą wolnością przejawiającą się w myśli, że stworzyłem siebie sam - chyba lepsze jest to drugie. W świecie solipsysty nie ma Boga ani Lucyfera, nie ma żadnej determinacji, tam jestem ja a jedyna wojna, która się toczy to wojna pomiędzy mną a mną. Pozdrowiłbym wszystkich, ale to nie będzie konsekwentne :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]