Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 lip 2020, 18:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Niewiarygodna historia dwojga zielonych dzieci po raz pierwszy została zapisana przez średniowiecznych kronikarzy: Ralpha, opata Coggeshall i Williama z Newburga.
Pewnego dnia podczas rządów króla Stefana (1135 - 1154), niedaleko wioski Woolpit w Suffolk, znaleziono dwoje dzieci. Wpadły do głębokiej jamy, wykopanej jako pułapka na wilki. Wyglądały normalnie, poza tym, że ich skóra miała nienaturalny zielony odcień. Mówiły w języku, którego nikt nie był w stanie zrozumieć. Ich ubrania były uszyte z tkaniny, jakiej nikt z Woolpit nigdy nie widział.
Wieśniacy zabrali je do sir Richarda de Calne. Zaoferowano im chleb i inne jedzenie, jednak dzieci nie chciały jeść, mimo że na pewno były bardzo głodne. W końcu znaleziono jedyny pokarm, który wzbudził ich zainteresowanie - surowa fasola własnoręcznie wyłuskiwana przez dzieci. Przez długi czas było to ich jedyne jedzenie. Wkrótce chłopiec bardzo osłabł i zmarł, jednak dziewczynka była silniejsza. Po pewnym czasie nauczyła się jeść także inne pokarmy. Z czasem jej skóra przybrała normalny odcień. Nauczyła się angielskiego. Według jednej z wersji legendy dorosła, wyszła za mąż i dożyła swych dni w Suffolk.
Gdy zaczęła mówić w zrozumiałym języku, była w stanie opowiedzieć historię swoją i brata. Według jej słów rodzeństwo pochodziło z kraju zwanego Ziemią św. Marcina, gdzie wszyscy mieszkańcy są chrześcijanami i mają zieloną skórę. Nie ma tam słońca, lecz permanentny mglisty zmierzch. Podążali właśnie za swoim stadem, gdy weszli do podziemnego przejścia. Gdy wyszli po drugiej stronie, silny blask słońca i temperatura powietrza, do której nie przywykli, oszołomiły ich i pozbawiły zmysłów. Nie byli w stanie wrócić do swojej krainy.
Inne doniesienie o zielonych dzieciach pochodzi z Hiszpanii. W sierpniu 1887 roku dwoje dzieci zostało znalezionych niedaleko miasteczka Banjos. Żniwiarze usłyszeli płacz niedaleko jaskini. Chłopiec i dziewczynka mówili w niezrozumiałym języku, ich ubrania były uszyte z dziwnej metalicznej tkaniny, a oczy miały orientalny zarys. No i ich skóra była zielona. Zabrano ich do miasteczka i objęto opieką. Dzieci nie chciały nic jeść i pić. Chłopiec wkrótce zachorował i zmarł, ale dziewczynka zaczęła jeść głównie surowe warzywa i przeżyła jeszcze pięć lat. Z czasem opowiedziała, skąd pochodzili - tajemniczy podziemny świat pozbawiony słońca. W niektórych wersjach zostały porwane przez tornado i nagle znalazły się w jaskini.
Ponoć gdzieś istnieją relacje ludzi, którzy widzieli dzieci w 1887 roku, jednak nie można ich znaleźć w żadnych muzeach, archiwach ani bibliotekach...
Jak widać, obie historie są do siebie niezwykle podobne. Mimo że w czasie dzieli je 700 lat, szczegóły są niemal identyczne. Najbardziej prawdopodobne jest, że hiszpańska opowieść jest po prostu zaadaptowaną angielską legendą.
Mieszkańcy Suffolk sądzą, że fundamentem legendy jest opowieść o pewnym arystokracie z Norfolk, który miał pod opieką dwoje dzieci. Hrabia próbował je otruć, gdyż wtedy przejąłby posiadłość, którą dzieci miały odziedziczyć po osiągnięciu pełnoletności. Nafaszerował je arszenikiem i porzucił w lesie. Dzieci jednak przeżyły. Zdezorientowane i chore zostały znalezione przez wieśniaków. Zatrucie arszenikiem może czasem powodować wystąpienie zielonkawego odcienia skóry, tak samo jak anemia spowodowana niedożywieniem. Dziewczynka zyskała normalny kolor skóry, gdy zaczęła jeść różne pokarmy, co wspiera tę tezę.
Skąd się jednak wzięła niezwykła kraina pozbawiona słońca?

Stop klatka !

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 lut 2011, 16:28 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Według jej słów rodzeństwo pochodziło z kraju zwanego Ziemią św. Marcina, gdzie wszyscy mieszkańcy są chrześcijanami i mają zieloną skórę.

hahaha :spoko:

Awatar użytkownika

Sam się z tego śmiałem.
Trzeba chociaż trochę rozweselić te forum, bo schizofrenii idzie dostać .
A co do tego tekstu, jest do dosyć ciekawe.
Słyszał ktoś o tunelach wywierconych pod skorupą ziemi ?
Albo o tym że na biegunie jest dziura do centrum ziemi ?
Podróżnicy, zbliżający się do samego bieguna często mówili o "dwóch słońcach"

Stop klatka !

Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o tematy "co się kryje pod ziemią" to dużo rzeczy znajdziesz o podziemnych bazach wojskowych, to dość szeroki temat, kanały do innych wymiarów pod ziemią, tajne szkolenia w podziemnych bunkrach - cóż trochę tego jest..polecam youtube i projekt camelot np. http://www.youtube.com/watch?v=9ElvZKRM ... re=related

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Słyszał ktoś o tunelach wywierconych pod skorupą ziemi ?
Albo o tym że na biegunie jest dziura do centrum ziemi ?
Podróżnicy, zbliżający się do samego bieguna często mówili o "dwóch słońcach"

http://davidicke.pl/forum/czy-istniej-podziemne-wiaty-t2317.html?hilit=agharta

Tu jest temat na forum ;)

Temat podziemnych światów przewija się również w tym wątku-

anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html

zachęcam do prześledzenia od początku do końca ale, przede wszystkim, najpierw zapoznania się z owocem pracy naszego forumowego kolegi, KE4100000, gdyż tego dotyczy ten wątek:

http://www.edenhurt.pl/Kompilacja.pdf

Pozdrawiam :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]