Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 7:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Mój problem zaczął się pod koniec października. Zachorowałam na oskrzela i dostała najpierw duomox 3 dni a potem ceroxim 5 dni. Zapalenie oskrzeli przeszło, ale siadł mi żołądek (refluks, itp. itd, ale od miesiąca go zakwaszam, więc za jakiś czas wróci do normy). Oprócz żołądka po przeleczeniu ww. antybiotykami czasem pobolewało mnie pod prawym okiem albo głowa w okolicy czoła, miałam wrażenie że spływa mi też wydzielina po tylnej ścianie gardła te bóle to coś a'la zatoki?? Nigdy nie miałam problemu z zatokami. Tak mnie pobolewało ok miesiąca nie był to ból jakiś bardzo intensywny ale odczuwalny. W między czasie doczytałam o płukaniu nosa wu z solą fizjologiczną, ale przy wydmuchiwaniu nosa za mocno dmuchnęłam i zatkały mi się uszy poszłam do laryngologa. Zrobiono mi badanie słuchu wyszło dobre i dostała jakieś tabletki na alergię. Poszłam do drugiego laryngologai pani stwierdziła, że mam obrzęk błon śluzowych i wciągniętą błonę w prawym uchu. Dostałam sprey do nosa ze sterydem, który miałam stosować przez 10 dni 2 razy dziennie. W 3 dniu stosowania po wieczornej aplikacji poczułam dziwne pieczenie w prawym oku w zewnętrznym kąciku i miałam wrażenie jakby dziwnie patrzyło mi się tym okiem. Myślałam, że może od soczewek bo też noszę.
Na drugi dzień dalej takie dziwne uczucie. Poszłam do okulisty badanie wzroku nic nie wykazało miałam tylko stosować krople do nawilżania oczu (to był piątek i wyjeżdżaliśmy do rodziny w Sudety na uroczystość rodzinną). W sobotę rano jak wstałam to dziwnie widziałam na to oko osobę będąca blisko mnie. Potem jakoś mi to trochę jakby przeszło. Ale nadal dziwnie patrzyło mi się tym okiem i bardzo mnie głowa bolała między oczami. Jak wróciliśmy w niedziele to po drodze cały czas mi się uszy albo odtykały albo zatykały, az sie zatkaly. W poniedziałek nie poszłam do pracy bo myślałam, że to zatoki. Tym bardziej, że głowa bolała mnie bardzo mocno w okolicy czoła i nasilało się przy pochylaniu albo leżeniu na płasko. Albo takie uczucie zimna i gorąca w czole, Także bolało mnie przy nasadzie nosa. Czasem bolało mnie też przy uszach. We wtorek dostałam skierowanie do laryngologa zrobili mi rtg zatok, ale okazało się, że zatoki są czyste. Dostałam skierowanie do neurologa z podejrzeniem migreny.
W międzyczasie poszłam do okulisty w szpitalu, ale nawet z bólem mnie nie przyjęli tylko kazali mi iść do jakiegoś innego na mieście.... Poszłam do neurologa i okazało się, że mam poza gałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, ponieważ moja gałka porusza się wolniej. dostałam silne leki na 2 tygodnie. Trochę puściło, ale nie do końca, więc dostałam skierowanie na tk głowy z kontrastem, które na szczęście nic nie wykazało. Dostałam drugą porcję leków po których zażyciu czułam się jak naćpana, więc przestałam je zażywać i zaczęłam łykać ziołowe tabletki na zatoki po których było mi lepiej już drugi miesiąc je zażywam. Znalazłam jeszcze okulistę gdzie miałam robione różne badania wzroku i okulista stwierdził, że nie mam zapalenia nerwu wzrokowego tylko jakby coś mi uciskało np. jakiś stan zapalny błon śluzowych.
Minęły 2 miesiące. Od środy znów czuję, że coś będzie nie tak z moim okiem. Jak patrzę w górę to mam wrażenie jakby coś mi przeszkadzało i w prawą strone ,a po za tym widze normalnie wtedy też tak miałam. Od czasu tego oka często pobolewa mnie głowa, ale głownie po prawej stronie z tyłu w części potylicznej, czasem w skroniowej, czasem w czołowej, wcześniej nie miałam bóli głowy. Nadal mam tą błonę wciągniętą. Byłam jeszcze raz u laryngologa, ale był ten sam co mi wtedy rtg zatok robił i stwierdził, że sobie wymyślam.
Czytałam ostatnio o zapaleniu zatoki klinowej i moje objawy idealnie by pasowały tylko musiała bym znaleźć dobrego laryngologa. Zastanawiałam się też czy to nie jest od zębów bo od prawie roku mam kanałowo zrobioną górną 6 po prawej stronie. A przy tych wszystkich moich objawach też miałam czasem wrażenie jakby ucisku na zęby z prawej strony albo dziwne pulsowanie, ale ciężko stwierdzić w którym zębie. Na razie panoramicznego jamy ustnej nie zrobię bo miałam tk w grudniu przed świętami. Chciałabym usunąć tą 6. Wtedy przez tą 6 też bardzo zapuchłam aż pod oko.
Jedyne co mi źle wyszło to przed tk miałam robioną morfologię i miałam bardzo dużo leukocytów norma jest do 10, a ja miałam ok 15. Ale OB i CRP w normie. W przyszłym tygodniu będę ponawiać czy już mi spadły.
Przepraszam za tak długi tekst, ale chciałam wszystko dokładnie opisać. Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi jak się z tym problemem uporać gdyż nie chcę brać antybiotyków, leków przeciwzapalnych ani innych tabletek. Betainę HCL, B-50 i D3 z K2Mk7 będę mieć dopiero za 3 tygodnie. Myślałam, że picie WU trochę mi pomoże, ale jestem na 10 kroplach i nic. Zakwaszam żołądek octem jabłkowym i stosuję dietę.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 lut 2016, 11:29 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Ładnie Cie fartuchy załatwiły. Od specjalisty do specjalisty a przy okazji tona leków.
Sama widziałaś, że ziołowe najlepiej działały.
Z tego co widzę, to chyba z każdą rzeczą prędko idziesz do lekarza zamiast spróbować naturalnych metod i odpowiedniej suplementacji.
Po antybiotykach masz na 100% załatwione jelita - na to pomoże betaina hcl.
Co do wody utlenionej, to coś zrobiłaś nie tak. Nasz specjalista Greg jest w pogotowiu i wkrótce na pewno Ci pomoże. Mruga

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Za późno odkryłam to forum :) Ale wszystko można naprawić bynajmniej mam taką nadzieję. Bo jak miałam te problemy z okiem to się bardzo wystraszyłam, że już mi tak zostanie i tak chodziłam od jednego do drugiego. Tak naprawdę to nikt nie stwierdził co mi dolega. Z tabsów to te przeciwzapalne 1 turę wzięłam a tą drugą przestałam po 1 dawce bo się czułam jak na haju. Tych niby na alergię nie stosowałam bo stwierdziłam, że nie mam alergii ;)

WU piję apteczną może rozrabiany perhydrol ma skuteczniejsze działanie?

Co do suplementacji to nie wiem co najlepiej oprócz betainy, b-50 i D3 z K2Mk7 ? Jutro będę mieć książkę p. Zięby "Ukryte terapie".

Codziennie suplementuję się b12 i kwasem foliowym, selenem + E, cynkiem i piję olej lniany. Co do supli są to apteczne więc pewnie nie wchłaniają się za dobrze. Wierzę, że betaina mi pomoże jak już ją będę mieć.

Awatar użytkownika

Oczywiście, że da się naprawić. Człowiek to wspaniała maszyna i potrafi sama o siebie zadbać, jeśli dostanie to czego potrzebuje i nie przeszkadza mu się tragiczną dietą, czy przewlekłym stresem.

Co do uszu, to też mam czasem to zatykanie i odtykanie. Nie wiem od czego to zależy. W każdym razie też mam zrobiony kanałowo 1 ząb. Może jest tu jakiś związek? Ciągnę na Betainie hcl od kwietnia 2015 i jeśli chodzi o częstotliwość tego zjawiska, to spadła powiedzmy o 90%. Brałem też dość dużo D3 (2-5 tys. IU dziennie przez kilka miesięcy + sporo naświetlania na słońcu latem) i ciągle piję płyn Lugola.

Żeby suplementować konkretne minerały, trzeba mieć dość dużą wiedzę których potrzebujemy w chwili obecnej. Selenu i jodu teraz praktycznie nie ma w glebach, więc śmiało można brać. Selen jest w orzechach brazylijskich.
Wysokie ilości B12 w postaci cyjanokobalaminy są szkodliwe.

To odtykanie i zatykanie uszu to sobie sama zrobiłam zbyt mocnym "smarknięciem" ;) bo wcześniej tak nie miałam.
Zęba podejrzewam gdyż zaczął mnie boleć rok temu przed Wielkanocą w piątek, ale myślałam, że przejdzie bo w sumie to nie miałam wcześniej bólu zęba. Do dentysty poszłam 5 dnia i byłam tak zapuchnięta aż pod oko. Wyglądałam jakby zupa była za słona tylko bez siniaków. Leukocyty w grudniu były 14,54 x 10 9 a norma jest 4-10 x 10 9.

Płyn Lugola mogę już teraz zażywać czy dopiero jak zakwaszę odpowiednio mój żołądek?

B12 w jakiej wersji najlepiej zażywać?

Awatar użytkownika

skrajem_lata pisze:
Płyn Lugola mogę już teraz zażywać czy dopiero jak zakwaszę odpowiednio mój żołądek?

Trzeba sprawdzać pH moczu, ponieważ może być zbyt niskie i płyn Lugola nic nie zdziała.
Poczytaj wątek o płynie Lugola.

skrajem_lata pisze:
B12 w jakiej wersji najlepiej zażywać?

Metylokobalamina w postaci podjęzykowych pastylek do ssania. Równocześnie jakiś dobry B Complex, żeby nie wyprzeć innych witamin z grupy B z organizmu

Knight of the East or Sword * 15th Degree

skrajem_lata pisze:
WU piję apteczną może rozrabiany perhydrol ma skuteczniejsze działanie?

Nie zapominaj o nawadnianiu woda z solą.

Perhydrol nie skuteczniejszy ale jest czystszy! Mruga

Wodą z solą cały czas się nawadniam i dodatkowo zaczęłam pić zioło czystka. :)
Jutro idę zrobić morfologię żeby sprawdzić czy leukocyty mi spadły. Umówiłam się też do dentysty żeby mi sprawdził zęba wyleczonego kanałowo i usunął. Jest to mój główny podejrzany.
Oko raz mnie mniej pobolewa raz bardziej. Błonę nadal mam lekko wciągniętą w prawym uchu i obrzęk śluzówki w nosie też po prawej stronie. Wszystko mi na tego zęba wskazuje....

Najwyżej będę szczerbata, ale zdrowa ;)

Skończyłam wczoraj czytać "Ukryte terapie". Witaminę D3 lepiej stosować w kroplach czy w postaci kapsułek? Witamina K2 Mk7 musi być w jednej tabletce z D3 czy można oddzielnie? Interesuje mnie tez witamina A, też się nią suplementujecie, czy wystarczy raz w tygodniu wątróbka na obiad? Chociaż te dzisiejsze wątróbki szczególnie drobiowe zawierają dużo antybiotyków.

WU lub MMS na stany zapalne moga być bardzo skuteczne..

Tylko wit.C, ALA trzeba po 3 godz. 'skontrować'.

Wydaje mi się, że gdybym nie piła WU to ten stan zapalny bardziej by się rozwijał. Do lekarza na razie nie idę bo nie chcę brać antybiotyków.

Czystek też ma działanie bakteriobójcze, więc może pomoże bynajmniej nie zaszkodzi ;)

No i duże dawki wit. C od przyszłego tygodnia.

Jakoś muszę się ratować bo dentysta dopiero na 11 kwietnia :shock:

Rób codzienne dodatkowo płukanki 0.5% WU z odrobiną sody i 2-3 kroplami SSKI.

Opukiwałam sobie teraz zęby i ewidentnie moja 6 kanałowa przy pukaniu w nią czuje tego zęba. Nie jest to jakiś silny ból, takie dziwne uczucie. Trochę mnie też prawe kolano pobolewa nie wiem czy to od tego zęba czy to od niedokwaszonego żołądka, ale okaże się wkrótce.

Jestem zdecydowana na ekstrakcję tego trupa. Szkoda tylko, że tak długo muszę czekać.

O Lugola pytałam w kilku aptekach, ale bez recepty nie chcą mi zrobić, więc szukam dalej ;) Przynajmniej co kilka dni staram się płukać zęby 0,5% WU i myć pastą z sody i WU :)

Przy regularnym stosowaniu WU w roplach i płukaniu z sodą i SSKI bóle ustaną.

A lugolę i SSKI zrób sobie sama w domu za grosze, nie trzeba prosić o recepty,
wystarczy kupic składniki i wymieszać. :tak:

Awatar użytkownika

skrajem_lata pisze:
Opukiwałam sobie teraz zęby i ewidentnie moja 6 kanałowa przy pukaniu w nią czuje tego zęba. Nie jest to jakiś silny ból, takie dziwne uczucie. Trochę mnie też prawe kolano pobolewa nie wiem czy to od tego zęba czy to od niedokwaszonego żołądka, ale okaże się wkrótce.

Mam dokładnie to samo :-)
Pisałem o tym tutaj:
stomatologia-zatrucie-zeba-a-konserwant-e-240-t11402.html#p199069
Tylko u mnie zaczęło się to po suplementacji płynem Lugola. Jednak WU i Lugola to środki, które doskonale tłuką bakterie i wirusy (zalet mają o wiele więcej oczywiście), więc zapewne stąd to podobieństwo.

skrajem_lata pisze:
O Lugola pytałam w kilku aptekach, ale bez recepty nie chcą mi zrobić, więc szukam dalej ;) Przynajmniej co kilka dni staram się płukać zęby 0,5% WU i myć pastą z sody i WU :)

Tak jak pisze Greg. Szkoda czasu i pieniędzy na chodzenie po aptekach.
Tu przepis:
plyn-lugola-t10517-210.html#p198343

bonifacy pisze:

Mam dokładnie to samo :-)
Pisałem o tym tutaj:
stomatologia-zatrucie-zeba-a-konserwant-e-240-t11402.html#p199069
Tylko u mnie zaczęło się to po suplementacji płynem Lugola. Jednak WU i Lugola to środki, które doskonale tłuką bakterie i wirusy (zalet mają o wiele więcej oczywiście), więc zapewne stąd to podobieństwo.

skrajem_lata pisze:

Tak jak pisze Greg. Szkoda czasu i pieniędzy na chodzenie po aptekach.
Tu przepis:
plyn-lugola-t10517-210.html#p198343

Byłam na tym forum o zębach kanałowych i nawet miałam się udzielić, ale potem założyłam ten wątek ;) Lugola tez muszę w końcu zrobić. Chciałam aptecznego tak na próbę :)

Byłam u dentysty bo ząb zaczął boleć. Na rtg okazało się, że mam jeden kanał nie zrobiony i dlatego mnie boli. I jest to główny winowajca moich problemów z okiem. W dodatku kanał jest pozakręcany i trudno będzie go wyczyścić i jeszcze zainfekował mi zęba obok :bangheadwall: :bangheadwall:

Chciałam wyrwać, ale pan odradza. Mówi, że może da się jeszcze zrobić. Okaże się po otwarciu zęba a otwarcie dopiero w kwietniu :shock: Wolę go wyrwać przez to że miałam od niego stany zapalne przy oku. A żeby go wyrwać to muszę iść do chirurga szczekowego.

Cytuj:
Chciałam wyrwać, ale pan odradza. Mówi, że może da się jeszcze zrobić.

Nie daj się w to wkręcic, będziesz płacić a gwarancji żadnej.
Jak byłem 2 lata wstecz, pan 30 min. stracił na namawianie mnie na kanałówkę.
Jak sie 'leży' na fotelu nie jest to przyjemne.
I tak wyrwałem! :tak:

Moja koleżanka dentystka każe mi go jak najprędzej wyrwać bo skoro powoduje mi stany zapalne oka to może mi też stan zapalny mózgu albo sepsę spowodować. Wolę być szczerbata i zdrowa.

Najbardziej mi szkoda 5 którą ponoć zainfekował, a 2 przecież nie wyrwę. Ale koleżanka twierdzi, że może po wyrwaniu 6 stan zapalny przejdzie.

Najlepsze jest to, że byłam 2 miesiące na chorobowym na oko, a to wszystko od zęba :o i jeszcze sama do tego doszłam bo żaden znachor na to nie wpadł i jeszcze nie potrzebnie naświetlali mnie robiąc TK głowy z kontrastem, a wystarczyło fotkę zęba zrobić :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall:

Ale zacznę łykać Lugola to się odkażę po promieniowaniu ;)

Jest jeszcze wit.C, H2o2, kwas alfaliponowy, sepsy się nie boimy.. :tak:

greg2015 pisze:
Jest jeszcze wit.C, H2o2, kwas alfaliponowy, sepsy się nie boimy.. :tak:

Z wymienionych wyżej posiadam tylko H2o2 :) i jeszcze czosnek :)

A do wyrwania zęba proponują mi antybiotyk bo trzeba wyrywać w "osłonie", żeby bakterie się nie rozeszły po całym organizmie.... Nie chcę antybiotyku....

Cytuj:
Z wymienionych wyżej posiadam tylko H2o2 :) i jeszcze czosnek :)

Są silniejsze od każdego antybiotyku!

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Zamów witaminę C z flawonoidami w dużym opakowaniu 300 czy 500 szt po 1000mg. Witamina D3 i można B-50 a także ketonal na wypadek mocnego bólu po wyrwaniu zębów.
Wyrwij wszystkie zęby leczone kanałowo w górnej szczęce oraz zęby 8 z górnej szczęki. Te zęby bardzo często są przyczyną podobnych i poważniejszych niż twoje problemów. W okolicach 8 może rozwijać się zapalenie, które może spowodować poważne komplikacje.
Przed wizytą u dentysty i po wizycie bierz wit C i pozostałe suplementy. Betaina nie zaszkodzi ponieważ udrożni okrężnicę i oczyści praktycznie całe ciało dzięki lepszemu trawieniu białek.

Bow1 pisze:
Zamów witaminę C z flawonoidami w dużym opakowaniu 300 czy 500 szt po 1000mg. Witamina D3 i można B-50 a także ketonal na wypadek mocnego bólu po wyrwaniu zębów.
Wyrwij wszystkie zęby leczone kanałowo w górnej szczęce oraz zęby 8 z górnej szczęki. Te zęby bardzo często są przyczyną podobnych i poważniejszych niż twoje problemów. W okolicach 8 może rozwijać się zapalenie, które może spowodować poważne komplikacje.
Przed wizytą u dentysty i po wizycie bierz wit C i pozostałe suplementy. Betaina nie zaszkodzi ponieważ udrożni okrężnicę i oczyści praktycznie całe ciało dzięki lepszemu trawieniu białek.

Kanałowo mam tylko jednego i mam problem żeby znaleźć dentystę, który mi go wyrwie. W przyszłym tygodniu zaopatrzę się w ww suplementy i do dzieła.

Zrobiłam dzisiaj morfologię. Leukocyty spadły mi do normalnego poziomu, ale mam lekko zawyzone monocyty, więc podejrzewam, że ząbek dalej robi swoje. Mam podwyzszone próby wątrobowe ALAt 116 norma to 33 i ASPAT 62 norma 32 :? zastanawiam się czy to też może być od zęba albo od picia octu jabłkowego?

W domu mam zmielony ostropest to zacznę stosować :)

Ostropest przed snem, najlepiej w oddaleniu od jedzenia i innych witamin.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

skrajem_lata pisze:

Jestem zdecydowana na ekstrakcję tego trupa. Szkoda tylko, że tak długo muszę czekać.

A ten z Cefarmu może być?
Płyn Lugola 40 g Coel (roztwór wodny jodu - produkt farmakopealny)

3

Opakowanie: 40 g
Producent: COEL
Substancja czynna: Iodi solutio aquosa
Rodzaj rejestracji: Lek
Postać: Płyny na skórę
Dostępny w aptece w 24h
Dodaj do koszyka
Ilość
1

Cena w Cefarm24: 4,60 PLN / szt.

Cytuj:
Skład

1 g płynu zawiera: substancje czynne: jod 10 mg, jodek potasu 20 mg

Ten roztwór ma 1%. (z jodkiem potasu 1.76%) - 1 kropla 1000 mcg, 1 mg.

To już lepiej zrobić jodynę w domu:
7g jodu, 5 g jodku, 90 ml wódki, (albo spirytus/woda 50/50) zakręcić i wymieszać.
I w 1 kropli mamy 5 mg jodu.
Łatwo przeliczać, i nawet lepiej przyswajalny niż Lugola.

Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, 20:36 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Gdy piję WU z rana ok. 6 a ząbek czosnku zjadam ok 19 to nie jest to zbyt duża różnica czasu międzu WU a antyoksydantem? I ten ząbek czosnku wystarczy?

Jak na razie zamierzam pić WU do czasu usunięcia zęba, żeby bakterie się nie panoszyły po organizmie ;) Potem mniejsze dawki profilaktycznie :)

Ostropest będę zjadać 2 łyżeczki wieczorem przed spaniem.

-- 29 lut 2016, 9:41 --

greg2015 pisze:
Cytuj:
Skład

1 g płynu zawiera: substancje czynne: jod 10 mg, jodek potasu 20 mg

Ten roztwór ma 1%. (z jodkiem potasu 1.76%) - 1 kropla 1000 mcg, 1 mg.

To już lepiej zrobić jodynę w domu:
7g jodu, 5 g jodku, 90 ml wódki, (albo spirytus/woda 50/50) zakręcić i wymieszać.
I w 1 kropli mamy 5 mg jodu.
Łatwo przeliczać, i nawet lepiej przyswajalny niż Lugola.

Mam ten sam preparat w niedzielę bolało mnie gardło, więc zaczęłam nim płukać oraz WU i boli nie nadal. Co prawda mniej. Witamina C będzie we wtorek bo wczoraj zamówiona jak na razie kuruję się apteczną, wysypuję kapsułkę do wody z sokiem malinowym własnej produkcji ;)

greg2015 pisze:
Ostropest przed snem, najlepiej w oddaleniu od jedzenia i innych witamin.

Wyczytałam na jakimś forum, że Tombak poleca zażywanie preparatów na wątrobę w godz. 13-15. Muszę sprawdzić u źródła, ale zaczęłam jeść ostropest ok . 14.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]