Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 lut 2020, 23:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zatkane Uszy
Secret Master * 4th Degree

Czesc wszystkim po dluzszej przerwie , mam pytanie od paru miesiecy co jakis czas zatykaja mi sie uszy raczej nie od wody pewnie to przez fakt iz myje je popularnymi patyczkami no wiadomo to uciazliwa dolegliwosc , znacie jakies domowe sposoby na odetkanie ucha , slyszalem o wodzie utlenionej soku z cebulki i strzykawce , nie chce mi sie po prostu chodzic do laryngologa , jak ktos ma/mial pdoobne problemy prosilbym o porady

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Zatkane Uszy
: 09 sty 2014, 18:17 
VIP Member
Awatar

Woda utleniona. Poczytaj Nieumywakina.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Anthony_DiNozzo pisze:
pewnie to przez fakt iz myje je popularnymi patyczkami

Przede wszystkim nie myć uszu głębiej niż sięgniesz palcem. Woskowina to nie brud, a substancja ochronna ucha i tylko w wyjątkowych wypadkach wymaga usuwania. Wkładając patyczek drażnisz delikatne wnętrze ucha i następuje obrzęk co skutkuje zatkaniem ucha.

Ostrożnie z wszelkimi preparatami wlewanymi do ucha, ponieważ może się to dla ciebie źle skończyć.

Może coś ci się przyda z tego tematu:

http://davidicke.pl/forum/cos-na-bol-ucha-pomocy-t11281.html#p167993

.

Witam , kup w aptece olejek kamforowy to gdzies 2 zł kosztuje i wcieraj go za uchem ale nie wlewaj do środka, tylko wcieraj ucho ci się odetka.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Ja przy zatkanych uszach stosuję A-Cerumen, dostępny w każdej aptece.

Nie tylko on usuwa jakąś tam woskowinę, ale tez zabezpiecza ucho. Stosuje się to tylko w przypadku zaczopowania i zatkania ucha. Nie potrzebna w zdrowym ciele jest zbyt wielka pielęgnacja uszu :D Im mniej się tam kombinuje tym mniej z nimi kłopotów ;)
I też raczej nie używać patyczków, bo to zamknięte koło (usuwasz patyczkiem woskowine>robi jej się coraz więcej).

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Acerumen mi jedynie ucho zatykał( robiłem wszytko jak należy).

Używam od dłuższego czasu -przynajmniej raz w tyg- Wodę Utlenioną( nawet laryngolog polecił). Najlepiej trochę podgrzać do temperatury ciała- np na kaloryferze postawić butelkę- potem leżąc na boku, lub siedząc z głową na boku, należy wlać do ucha parę kropli a zacznie "buzować"

Trzymać tak z 1-2 minuty, przechylić głowę szybko na bok aby woda wyleciała( można użyć kawałka chusteczki chig. pod ucho). Tym samym mając już głowę przechyloną wlewamy W.U do drugiego ucha i robimy to samo. Dobrze powtórzyć z dwa-trzy razy na kazde ucho. Na koniec można przepłukać ciepłą wodą(zwykłą już) i dobrze ucho rozruszać- np wsadzić ile się da, czubek małego mokrego palca i "odetkać"( chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi). Potem poleżeć na jednej i drugiej stronie parę minut aby wyleciały resztki wody.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Woda utleniona aż do skutku. Mnie pomogła w ciągu doby.

Moderator
Moderator

Kiedyś miałem podobny problem i oprócz preparatów laryngolog kazał zatkać nos i w tym czasie dmuchać aż w uszach "pyknie" :D. Takie ćwiczenie jak w samolocie. Mi ono najbardziej wtedy pomogło. Jednak nie miałem zaczopowanego ucha, tylko coś innego (od środka)ale do tej pory nie wiem co to było. Wiem, że brałem wtedy jeszcze leki na katar mimo, że go nie miałem.

dzieki dzieki a parafrine ciekla ktos stosowal pomoga?

Intimate Secretary * 6th Degree

Kup sobie Solwax za 10 zl i będziesz miał święty spokój na wiele dni, tygodni, miesięcy. 10 kropli do ucha i idziesz spać, po przebudzeniu nie powinno być już problemu... a jeśli nadal się utrzymuje, to drugą serię na następną noc. Warto sobie nawet zaaplikować kilka kropel profilaktycznie raz na jakiś czas.
Nie używaj słuchawek dousznych, bo te pobudzają mechanizmy odpowiedzialne za wydzielanie się woskowiny.
Dobry jest też Otex, ale u nas chyba niedostępny na rynku.

Sensor pisze:
Kup sobie Solw............

Polecasz preparaty usuwające woskowinę. Mam wrażenie, że nie przeczytałeś wątku. "Anthony_DiNozzo" - nie ma problemu usznego przez zalegającą woskowinę, ale powodem jest obrzęk ucha z powodu zbyt intensywnego czyszczenia.

Anthony_DiNozzo pisze:
dzieki dzieki a parafrine ciekla ktos stosowal pomoga?

Już nic nie kombinuj. Pisałem żeby nie stosować nic rozgrzewającego. Daj sobie czas na samoczynne wyleczenie. W wątku który linkowałem pisałem o maści nagietkowej jak ci się tak spieszy. Chyba nawet nie czytałeś. To przynajmniej jest nieszkodliwe, a po jednej nocy powinieneś odczuć poprawę.

.

Obrzęk masz chyba na mózgu głosząc takie teorie. Codziennie czyszczę uszy "patyczkami" i o dziwo nie mam obrzęków, jak milion innych zwolenników tej metody. Jak mi się zatykają uszy od czyszczenia, to używam właśnie płynu do tego stworzonego i problem znika. Gdyby tam był obrzęk, to żaden płyn by nie pomógł.

Cytuj:
Mam wrażenie, że nie przeczytałeś wątku. "Anthony_DiNozzo" - nie ma problemu usznego przez zalegającą woskowinę

A ja mam wrażenie, że rżniesz głupa stawiając diagnozę (w dodatku błędną) na podstawie kilku słów autora.
Waciki wpychają woskowinę w głąb ucha, co skutkuje właśnie problemem, jaki ma autor.

Lekarz z ciebie forumowy, jak z koziego odbytu trąba. Paplać głupoty to niejeden potrafi, szczególnie na tym forum.

Sensor pisze:
Lekarz z ciebie forumowy, jak z koziego odbytu trąba

Piłeś nie jedź.

Primum Non Nocere - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)

Maść nagietkowa także zwilży mu ewentualne stwardnienia woskowiny i jednocześnie zmniejszy obrzęk wywołany ewentualnym tarciem stwardniałej woskowiny. Przede wszystkim to jest zioło, a nie chemia.

Ty wymagasz leków uspokajających.
.

Cytuj:
Wkładając patyczek drażnisz delikatne wnętrze ucha i następuje obrzęk

Cytuj:
zmniejszy obrzęk wywołany ewentualnym tarciem stwardniałej woskowiny

To w końcu co wywołuje obrzęk: patyczek, czy stwardniała woskowina?

Ja ci proponuję wysmarować sobie głowę maścią nagietkową, bo obrzęk na mózgu to poważniejszy problem od ucha.
Niestety, maść, jak sama nazwa wskazuje jest maścią, a nie płynem i nie dotrze do miejsc, gdzie jest nadmiar woskowiny, a zatem kompletnie nie nadaje się do takich celów. Oczywiście można nałożyć sobie maść na sławny patyczek i wysmarować nią wnętrze ucha, choć i tak patyczka nie włożymy na taką głębokość do ucha, jaką może spenetrować płyn. To i tak nic, bo przecież patyczek z maścią podrażni wnętrze ucha i powstanie obrzęk :lol:
Już pomijam pytanie, po co mu ten nagietek z wazeliną w uchu... ach tak, na obrzęk, zapomniałbym :lol:

Sensor pisze:
To w końcu co wywołuje obrzęk: patyczek, czy stwardniała woskowina?

Wszystko co drażni, ociera, kłuje itd.

Nigdy nie polecam stosowania żadnej chemii jeżeli są inne możliwości. Lekarze są chronieni przez stworzony przez siebie system i mogą to robić bez odpowiedzialności za skutki uboczne. To że coś jest bez recepty to jeszcze o niczym nie świadczy. Podpisz się nazwiskiem i imieniem a później wysyłaj kogoś do apteki po chemię.

Stara metoda stosowana przez weterynarzy i osoby hodujące zwierzęta domowe to wlanie do ucha zwierzęcia kilka kropel czystego oleju roślinnego. Przynajmniej nie ryzykujesz nieświadomym zaszkodzeniem zwierzęciu.

Po poziomie dyskusji z twojej strony oceniam, że wymagasz natychmiastowej zmiany diety. Szyderstwo i piana z gęby. Tak cię widzę. Zastanów się nad sobą zanim innym coś poradzisz. Pewnie nie zaśniesz do rana.

.

.

Cytuj:
Wszystko co drażni, ociera, kłuje itd.

Czyli użytkownicy słuchawek dousznych, dokanałowych, które to ocierają wnętrze ucha, cierpią na obrzęki kanału usznego?
:lol:
To teraz podpisz się pod tymi bredniami swoim imieniem i nazwiskiem :dope:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]