Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 kwie 2021, 22:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 25 cze 2012, 19:24 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 04 kwie 2012, 16:10
Posty: 5
Udało mi się kopić tę książkę za jedyne 20 zł (używaną, ale w idealnym stanie) na arena.pl. A szukałam jej od prawie roku. Hurra!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 cze 2012, 19:24 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 lis 2012, 23:50 
świeże tłumaczenie - zapraszam. Napisy trzeba włączyć klawiszem u dołu ekranu.
artefakty z przyszłości. NAPISY PL
phpBB [video]

[4min21s-rus]Na górę
   
 
 
Post: 06 lis 2012, 10:23 
Michael Cremo - Wywiad TV - Ukryta Historia Rasy Ludzkiej [PL] [FULL]
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 08 mar 2013, 18:32 
Czytał ktoś z was czytał Dewolucję człowieka Michael A. Cremo? Co o niej sądzicie? Warto czytać? O ile zakazana archeologia ma jakieś podłoża naukowe to jak jest z dewolucją człowieka?Na górę
   
 
 
Post: 10 mar 2013, 3:20 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 05 mar 2013, 16:12
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
Witam w zakazanej archeologi :? prosze wpisac w google maps współrzedne 29.906581,31.133996 i wlaczyc widok z satelity, zblizyc do zielonej strzalki w gizie. Pytanie brzmi, co to jest ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 mar 2013, 10:30 
Cały teren wygląda na ogrodzony, tak jakby to było jakieś stanowisko archeologiczne, tylko czy nowe?Na górę
   
 
 
Post: 15 gru 2013, 13:47 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Jonathan Gray - Sekrety Umarlaków
rozdział10

Cytuj:
Powrócimy teraz do serca Wielkiej Niewiadomej – naszego przeznaczenia i dziwnej planety, jaką jest nasza własna ziemia sprzed 4000 lat. Jaki jest cel naszej wędrówki? Celem jest wyjawienie niektórych geograficznych zagadek:

1. Czy starożytne cywilizacje dysponowały okrętami pełnomorskimi, wyposażonymi w zaawansowany sprzęt umożliwiający żeglugę międzykontynentalną?
2. Czy jest to możliwym, aby w zamierzchełej przeszłości istniała globalna komunikacja, która dorównywała współczesnej?

Zdaję sobie sprawę z tego, że twierdząca odpowiedź na powyższe pytania rzuca na cała naszą prehistorię cień poważnych wątpliwości. Czy jednak nie powinniśmy zadawać takich pytań?

Mnie się wydaje, że klasyczni badacze starożytności sami poważnie pogmatwali w swoich metodach i założeniach i nie są już dłużej w stanie wyciągać właściwych konkluzji, przytłaczanych ogromnym brzemieniem kłamstw i przemilczeń! Przedstawiam kolekcję znanych odkryć. To nie pomyłka, gdyż ich przesłanie to czysty ‚dynamit!’

WSPOMNIENIA NASZYCH PRZODKÓW O „ZŁOTEJ ERZE”

Jeśli byśmy potraktowali poważnie i uwierzyli w zebrane świadectwa wszystkich starożytnych narodów, to okazało by się, że wcześniejsza historia ludzkości była naprawdę nieprawdopodobna. Była to „Złota Era” niezwykle zaawansowanej cywilizacji, era gigantów posiadających przewyższająca nas inteligencję i technologię. Fakt ten był traktowany, jako uniwersalna prawda, przez wszystkich ludzi żyjących w starożytności.

Święte księgi wielu cywilizacji potwierdzają, że od samego początku (a więc upadku Raju) Ludzie posiadali niezwykłe mentalne zdolności. Rozpoczynając na „gołej ziemi” osiągnęli nieprawdopodobny poziom rozwoju jedynie w przeciągu pierwszych 6 generacji istnienia na ziemi. W tym to okresie czasu, nauczyli się budować ogromne miasta, grać na złożonych instrumentach i wytapiać metale. Tak, patrząc na śladowe resztki ich osiągnięć, rozumiemy, że ci ludzie naprawdę nie byli głupcami.

Możemy się tylko zastanawiać, do jakiego poziomu doszedł ich poziom rozwoju w ostatnich kilkuset latach, jakie im pozostały do Potopu. Czy cuda techniki, były wtedy tak samo oszałamiające jak teraz? To pytanie całkiem na miejscu, tak myślę. Wyobraźmy sobie, tęczowe miast z brukowanymi ulicami, gdzie „kryształowe domy”, odbijały wszystkie barwy i cienie. Jest też mowa o podróżach lotniczych, o komputerach i plastikach. Wiecie o tym, że gdy Graham Bell dał nam telefon, to wspominał o tym, że już wcześniej to zrobiono. „Te stare wynalazki zostają odkryte na nowo”, skomentował.

Tak, to prawda, tak właśnie powiedział! Pytanie to zostało rozwinięte nieco szerzej przez wybitnego Brytyjskiego naukowca Fredericka Soddy, zdobywcę Nagrody Nobla z fizyki. Twierdził, że starożytni nie tylko osiągnęli nasz aktualny poziom wiedzy, ale poszli znacznie dalej poznając rzeczy, które są jeszcze niepojęte dla nas.

FIZYCZNE DOWODY

Skąd Bell i Soddy wzięli swoje informacje? Przypuszczalnie z jakichś starych zakurzonych zapisków. Tym niemniej, nasze badania nie opierają się na starożytnych tekstach i doniesieniach, lecz na akceptowanych naukowych odkryciach. Istnieją niedawno odkryte fizyczne dowody, których nie można łatwo odrzucić, jak np. metalowe obiekty, które znajdują się w muzeach. Przedmioty stworzone w tamtym starożytnym świecie a które wymagały bardzo zawansowanej technologii, aby móc zostać wyprodukowane. Technologii, którą dopiero częściowo dzisiaj posiadamy. Ogrom dowodów rośnie z każdym dniem na to że wszystkie z nam dzisiaj znanych tajemnic techniki, były już znane i zapomniane w dalekiej przeszłości. Są na to dowody, że wczesny człowiek zbudował takie społeczeństwo, które o niebo przerastało nasze dzisiejsze osiągnięcia.

Cały nam znany świat, to jeden wielki grobowiec, prawdziwy raj dla poszukiwaczy skarbów. W miarę tego jak podnosimy wieko tego grobowca, to narasta napięcie. Pomaleńku unosimy wieko odkrywając zaginioną technologię, która wręcz ociera się o science fiction. Stajemy twarzą w twarz naprzeciw takim „absurdalnym” osiągnięciom jak transplantacje mózgu, kolonie na Księżycu i Marsie, czy też niewidzialni ludzie. Zastanawiając się, co będzie następne?

Trzeba przyznać, że wszystko to leży na pograniczu prawdopodobieństwa. Wręcz korci, aby zadać pytanie, czy starożytni naprawdę mogli osiągnąć tak wiele? Może to coś pomoże jak wpierw spojrzymy na naszą własną historię osiągnięć?

Niewiele więcej niż 100 lat memu, większość osiągnięć dzisiejszej techniki była nam nie tylko całkowicie nieznana, ale wręcz nieprawdopodobna. Od tamtego czasu, tempo rozwoju stało się wręcz oszałamiające. Poza tym, obecne tempo oraz ilość nowych odkryć, jest zaledwie w swoich powijakach. Ocenia się, że jedynie w przeciągu 15 lat od dnia dzisiejszego skumulowana przez nas ilość wiedzy się podwoi. Czy jesteś w stanie pojąć, co to oznacza? Jak więc, można by pojąć, jaki poziom rozwoju osiągnęli nasi przodkowie przed Potopem, zanim ich zmiotła globalna katastrofa?

To historia o początkowym świecie tak zaawansowanym technicznie, że jego mieszkańcy mogą się nam wydawać bogaczami ponad wszelkie wyobrażenia. Udokumentuję wam jak Potop zniósł tamten świat mieląc go praktycznie na atomy. I jakie próby robiono później, aby próbować odzyskać utraconą chwałę w rezultacie, czego ściągnęli na siebie zagładę, która doprowadziła do tego, że ci, co przeżyli zostali zepchnięci do epoki kamienia łupanego.. Tak wiele teorii powstawało przez tak długi okres czasu, że nadszedł wreszcie czas, aby wyjawić prawdę. Być może już nie poznamy wszystkich faktów, lecz istnieje wystarczająco dużo dowodów, aby stały się iskierką, która będzie początkiem eksplozji, która rozsadzi pseudo teorie i fałszywe mity.

Gdy zrozumiesz, nagą prawdę o naszej tajemniczej przeszłości, o naszym wczesnym dzieciństwie na planecie Ziemia. To odkryjesz jak gdyby nasze tajemnice rodzinne i stanie się to naprawdę fascynującym odkryciem. Jestem pewny, że w miarę jak będziesz poznawał dowody na istnienie naszej fantastycznej przeszłości, zaczniesz odczuwać ekscytacje jak ktoś, kto właśnie zaczął odkrywać jakąś nową nieznaną planetę. Odkrycia są prezentowane zwykłym codziennym językiem tak, aby fakty były zrozumiałe dla każdego. To opowieść o wielkim bogactwie przeszłości – fałszowanym, zapomnianym i na powrót odkrytym.

Jest w tym coś niepokojąco groźnego. Teraz na początku XXI wieku, gdy znajdujemy się na przedprożu nowej wielkiej cywilizacji, skacząc wielkimi krokami na niewyobrażalny poziom rozwoju. Stajemy oko w oko naprzeciwko naszej przeszłości, uzmysławiając sobie, że już tu byliśmy. Ostatnim razem, jak i teraz świat był wypełniony przemocą, zachłannością i korupcją. Końcem tamtego świata była prawie całkowita zagłada!

http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/polemiki/

===
autor J.Gray/strona
http://www.world-mysteries.com/jgray.htmNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lis 2017, 18:32 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 paź 2017, 19:10
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia
Witam serdecznie drogich forumowiczów.
Postanowiłem, że przywitam się z Wami w praktyczny sposób. Zwijcie mnie Dociekliwy.

Mam dla Was na dzisiaj artykuł idealnie pasujący do tematyki niniejszego działu, który znalazłem już jakiś czas temu podczas buszowania po różnych zakątkach internetu w celu wyszukania ciekawych informacji o historii rasy ludzkiej.

Wiedziony swymi poszukiwaniami natrafiłem na interesujący artykuł:
Zakazana archeologia - Okult.pl

Zgodnie z etykietą i regulaminami, opiszę pokrótce co mieści się w obrębie wspomnianej pracy.

W telegraficznym skrócie:
-czym jest zakazana archeologia
-wizyty i wpływ istot pozaziemskich
-nawiązania do starożytnych astronautów
-ślady pozostałe po najstarszych, zaawansowanych cywilizacjach
-zapiski historyczne, pełne aluzji nt. wysokiego poziomu rozwoju naszych przodków
-relikty przeszłości z niesamowicie zamierzchłych czasów
-czy ludzie mogli koegzystować z dinozaurami
-wpływy Cremo, Schocha oraz Danikena na rozwój archeologii
-i wiele innych tutaj niewymienionych, aby sztucznie nie rozpompowywać wpisu oraz pozostawić przyjemność odkrywania czytelnikowi

Sam artykuł nie jest co prawda mocno obszerny, natomiast w mojej opinii stanowi dobrą bazę wypadową która może posłużyć wnikliwszemu badaniu różnych ciekawych zagadnień związanych z zakazaną archeologią. Znacznie ułatwia to zamieszczona na końcu bibliografia.

Jak dla mnie artykuł jest bardzo dobry, chociaż zdecydowanym minusem jest tutaj jego rozmiar niestety. Osobiście z chęcią poczytałbym więcej i przychylnym okiem spojrzałbym na rozbudowanie poruszanych zagadnień. Chociaż z drugiej strony rozumiem też, że wtedy taki tekst urósłby do gigantycznych rozmiarów :D

A Wy jak myślicie?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group