Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 0:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Zakaz koszernego zabijania
czyli anty-semityzm po holendersku

Kilka dni temu napisałam streszczenie artukułu na temat antysemityzmu po norwesku. Dziś pragnę napisać o podobnym problemie - tym razem w Kraju Tulipanów.

Holandia była kiedyś pierwszym krajem w Europie, który pozwolił Żydom na jawne praktykowanie religii. Tak piszą w żydowskich artykułach. Myślałam, że w Polsce mieli znaczne przywileje już dużo wczesniej, ale widać Polska nie leży w Europie wedlug talmudycznej geografii. Nie będziemy sie, zresztą, kłocić o szczególy, kto był wcześniej, bo pojawiła sie inna sprawa i to o niej chcę napisać.

Jest całkiem prawdopodobne, że Holandia, podobnie jak Norwegia, zakaże shechita. Shechita jest sposobem koszernego zabijania bydła. Normalnie zabijania dokonuje się przez potraktowanie zwierzaka prądem, w wyniku czego traci on przytomność, a następnie poderżniecie. W shechita potraktowanie prądem jest pominiete, często zwierze jest wieszane za tylną konczynę, a następnie powoli upuszcza się krwi. Powinien byc obecny rabin, który w trakcie odmawia jakieś hokus pokus. Młodszym bratem koszernego uboju jest muzułmański halal - ta sama metoda, inna nazwa. Organizacje obrony praw zwiarząt uważają, że metoda jest bolesna dla zwierzęcia i zupełnie niehumanitarna. Niedawno zakaz tago rodzaju uboju zakazała Nowa Zelandia. Moje żródło podaje, że podobne zakazy istnieja w krajach bałtyckich, krajach skandynawskich oraz Szwajcarii, zostały wprowadzone jeszcze przed IIWŚ i były wynikiem anty-semickich postaw obywateli rych państw. W Holandii 2 mln zwierząt bylo zabijane metodą shechita czy halal.

Cała sprawa w Holandii ma podłoże polityczne. Miejsce w Parlamencie zdobyła reprezentantka z Partii Obrony Zwierząt (moje angielskojęzyczne zródlo podaje Partia dla Zwierząt - Party for the Animals, ale po mojemu brzmi to za bardzo jak w Orwellowskim Folwarku). Popiera ja nacjonalistyczna Partia Wolności z Geertem Wildersem na czele) i wygląda, że przepis przejdzie. Należy zaznaczyć, że w 16 milionowej Holandii jest milion muzułmanów i 40000-50000 Żydów (moje żródło koniecznie podkreśla, że tyle ich pozostało po tym, jak 70% holenderskich Żydów zginęlo w wyniku Holocaustu).

Protestowali muzułmanie i Żydzi na tę próbę ograniczenia ich religijnej wolności. i już zdawać się mogło, że znależli wspolny cel, ale ponoć muzułmanie, po protestach i stwerdzeniach, ze Holandii bardziej cenią bydło od nich, zgodzili się na zastosowanie porażania prądem przed zabiciem. Żydzi dalej protestują przeciwko rażącemu anty-semityzmowi. Wopowiedzieli sie przeciwko zakazowi Simon Wisenthal oraz prezydent Europejskiego Kongresu Żydowskiego Mosze Kantor. Kantor właśnie stwierdził, ze halal nie wyklucza użycia prądu, tak więc jedyni, którzy będą cierpieć będą Żydzi.

W Nowej Zelandii zanim zakazano, przeprowadzono badanie fal wysyłanych przez mózg zabijanego zwierzęcia i naukowcy doszli do wniosku, że koszernie zabijane zwierzę odczuwa ból i strach.

Bardzo przepraszam, ze ja znowu o mięsie piszę.....

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/143456

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340 ... 78,00.html

http://polacy.eu.org/948/zakaz-koszernego-zabijania-/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 kwie 2011, 14:15 
VIP Member
Awatar

Nie wiem, jak w odniesieniu do Zydow, ale jezeli chodzi o muzulman, to Holandia dawala im do tej pory duzo, duzo wolnosci w sprawach praktykowania Islamu. W Europie bodajze w najwiekszym stopniu.

W tym sposobie zabijania chodzi niby o to, ze zwierzyna ma byc dokladnie wykrwawiona, bo Zydzi (i niby muzulmanie tez) maja zakazane spozywanie krwi. W praktyce u muzulman jest tak, ze ci, co sami nie ubijaja zwierzyny, korzystaja ze sklepow (tureckich, arabskich itp.), ktore sprzedaja miesa halal. Halal powinno byc dokladnie wykrwawione a w praktyce jest to wieksze brudactwo niz to nie halal.
Ja osobiscie nie jem miesa, ale napatrzylam sie na to halal miesko dosyc. Niezly interes robia na tym miesku ci handlarze. Bo przeciez prawdziwy muzulmanin nie zje czegos, co nie jest halal. :boisie: Bo to jest haram. :boisie:
U Zydow pewno podobnie.

Jedna z pozytywnych rzeczy, ktore udalo mi sie z ojcem moich dziewczynek to oduczenie go jedzenia miesa. :spoko: W krajach arabskich mieso jedzone codziennie jest synonimem luksusu. :ninja: :shock: I odwrotnie: nie jesz miesa - jestes biedak.

Kiedys byl u nas znajomy z zona (przytransportowana na swiezo z Iraku) i sobie tak rozmawiam z jego zona, mowie, ze my miesa nie tego :obiad: . A ona: "Niemozliwe! To co wy jecie?" (sorry za Offtop)...

Tak a propos tego calego halal jeszcze... W przedszkolach i szkolach dzieci muzulman maja przez rodzicow zabronione spozywanie miesa (i zelatyny) - nie, bo to mieso i pochodzenia zwierzecego - a poniewaz to nie jest halal.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Sfath napisała :
Cytuj:
W Nowej Zelandii zanim zakazano, przeprowadzono badanie fal wysyłanych przez mózg zabijanego zwierzęcia i naukowcy doszli do wniosku, że koszernie zabijane zwierzę odczuwa ból i strach.
bo o to tak naprawdę w tym chodzi. Rytualny ubój czy też rytualne zabójstwa są podobne . Nie dodaliście nic o innych szczegółach tego procederu ale też opisy są jak z horroru . W latach 1920 zrobił w Rosji karierę opis pewnego lekarza ( weterynarza jeśli dobrze pamiętam ) uczestniczącego w takim rytualnym uboju . Zwierzę ma wykręcaną szyję i się dusi , rzęzi - wykręca się tą szyję by nie wyło z bólu . W tym opisie krążącym obecnie po internecie ( przytaczany jest w kilku książkach -nie tylko zresztą to świadectwo ) jest szczegółowy opis tego rytuału ( bo jest to obrzęd ) , uczestniczy w nim kilka osób , rabin obok "modłów" wbija w ofiarę specjalne szpikulce co jakiś czas aby się zwierzę wykrwawiało . Są podobne opisy ( udokumentowany jest co najmniej jeden-był za to słynny w latach 20 stych wyrok przed sądem ) dokonywania tych czynności na młodym chłopcu . Krew jest zbierana , to nie jest prawda ,że nie mogą jej spożywać. jest dodawana do rytualnej macy.
Maksymalne zadanie cierpienia jest po to ( podobny opis w dziale Trehlebov na temat zachowań seksualnych pełnych przemocy- wpis z 9 kwietnia o 14,27 , ten o zwierciadłach Etruskich trehlebov-nieludzie-pl-t2826-270.html ) by demony miały ten rodzaj energii - one się żywią strachem i cierpieniem , z niego powstaje to co nazywane jest w niektórych pismach " gabbarh" -pożywienie demonów .
W USA co roku w niewyjaśnionych okolicznościach ginie około 5000 dzieci . Część z nich była znaleziona ( ciała) ze śladami typowymi dla rytualnego zabójstwa ( charakterystyczne ślady po nakłuciach ) .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]