Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 paź 2020, 22:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 lip 2013, 11:40 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Zagrożenia cywilizacyjne, o których mówi się niewiele. 2.

Artykuł ten napisałem fizykom ku przestrodze, lekarzom i uzdrowicielom dla zwrócenia uwagi i wszystkim pozostałym do wiadomości.

Rozwój nowych technologii z zakresu fizyki wiąże się z nowymi zagrożeniami dla zdrowia człowieka. Dzieje się tak dla tego, że nowe odkrycia naukowe próbuje się zastosować technologicznie bez odpowiednich badań wpływu nowych technologii na środowisko człowieka. W ten oto sposób medycyna zawsze pozostaje w tyle za rozwijającą się techniką i jest zaskakiwana nowymi zjawiskami chorobowymi u ludzi, na które nie jest przygotowana.
Do istotnych zagrożeń cywilizacyjnych zdrowia człowieka należy niekontrolowany albo niedostatecznie kontrolowany rozwój nowych technologii z zakresu wykorzystania energii elektromagnetycznej w technice cywilnej.
Mam na myśli technikę wysokich częstotliwości fal elektromagnetycznych o długości 750 do 1550 nanometrów odpowiadających pasmu kilkudziesięciu do kilkuset THz (terahercow) ogólnie nazywanych podczerwienią.
Fale te dotychczas były wykorzystywane w technice wojskowej do szybkiej budowy mobilnych łączy polowych o dużej szybkości transmisji. Zasada działania opiera się na połączeniu stacji bezprzewodowo przy pomocy wiązki laserowej. Stacje są zarazem nadajnikiem i odbiornikiem dzialajacym w dupleksie nadawczo-odbiorczym zapewniającym 99,9% bezpieczeństwa. Są to łącza optyczne FSO (free space optics). W technice cywilnej w/w częstotliwości były przewidziane przez naukowców do transmisji danych światłowodami, które ograniczałyby możliwość rozprzestrzeniania się tych fal. Innym możliwym zastosowaniem jest tworzenie mostków pomiędzy światłowodami przy pomocy wiązki laserowej jak w technice wojskowej mobilnych łączy polowych.
Z uwagi na własności fizyczne w/w częstotliwości ogólnie zwanych podczerwienią, które charakteryzują się dużą stabilnością, pojemnością i szybkością transmisji, mogą rodzić się pomysły wykorzystania tych właściwości w technice bezprzewodowej do swobodnej transmisji horyzontalnej, co spowoduje, że podczerwień pojawi się w mieszkaniach, miejscach pracy itp., chociaż wiadomo od dawna o szkodliwości widm podwidzialnych.
Poziom szkodliwości zależy od czestotliwosci. Im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość widm podwidzialnych.
Energie widm podwidzialnych maja zdolność kumulowania się w organizmach ludzi w tkankach kostnych, łącznych i miękkich powodując stany zapalne w kościach, chrząstkach, mięśniach i nerwach. Najbardziej narażone na to promieniowanie będą duże powierzchnie, a wiec kości miednicy z kręgosłupem lędźwiowym, kości piersiowe z kręgosłupem piersiowym, mięśnie, nerwy, skóra.
Dzisiaj nieznana jest żadna skuteczna obrona przed tym promieniowaniem.
Szczególnie ostrzegam przed wartościami granicznymi widm podwidzialnych nazywane przez radiestetów czernią podwidzialną albo inaczej energią jadu trupiego(granicznym widmem dalekiej podczerwieni), która atakuje układ krążenia, układ immunologiczny i centralny system nerwowy powodując śpiączkę bez możliwości wybudzenia.
W rękach terrorystów może to być broń porównywalna z bombą neutronową.
2007-02-18 Marek W Stawicki

-- 26 lip 2013, 13:42 --

Wyborcza.biz > Wiadomości gospodarcze > Depesze agencyjne
Tusk: nowe technologie nie mogą zagrażać wolności człowieka
PAP
04.03.2013 , aktualizacja: 04.03.2013 20:15
A A A Drukuj
Nowe technologie muszą służyć wolności człowieka, nie mogą jej zagrażać; muszą o tym pamiętać szczególnie politycy - powiedział premier Donald Tusk podczas inauguracji tragów nowych technologii CeBIT w Hanowerze.
Jak zaznaczył, ludzie, którzy czują się odpowiedzialni za swoich współobywateli, nie mogą zapominać, że każdy rozwój cywilizacyjny i technologiczny przełom niesie za sobą zagrożenia.

"Musimy także pamiętać, szczególnie my, politycy, że nowe narzędzia, nowe technologie muszą - tak jak w przeszłości inne narzędzia - służyć wolności człowieka, nie mogą jej zagrażać. Muszą służyć człowiekowi, nie mogą być wymierzone przeciwko człowiekowi i muszą służyć przyjaźni między ludźmi i narodami. Niech nigdy nie staną się narzędziem opresji państwa wobec obywatela i jednego państwa wobec drugiego państwa" - powiedział.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,135 ... z2a9463x00

-- 30 lip 2013, 12:13 --

Prezentowany materiał przeznaczony jest dla ambitnych przedstawicieli medycyny akademickiej oraz przedstawicieli medycyny alternatywnej dla lepszego rozpoznania I zrozumienia aktualnie zachodzących zjawisk chorobowych.

Główne tezy i wyniki pracy wykonanej w Centrum Badań Nieliniowych w Los Alamos – Narodowym Laboratorium, Nowy Meksyk oraz Akademii Medycznej Harward w Bostonie, Massachusetts, USA przez Zespół pod kierunkiem dr B.S. Alexandrova i współpracujących naukowców: V. Gelev, A.R. Bishop, A. Usheva, K.O. Rasmussen.

Techniki spektroskopowe w zakresie teraherców pojawiają się obecnie jako nowe narzędzia do badania makrocząsteczek biologicznych [1].

Mimo przeszkód w badaniach/eksperymentach (powodowanych przez ogromny dipolowy moment Debye’a – wpływ pogody – cząstki dipolowe,- który znacząco wpływa na straty – spowalnianie- w zakresie THz) znaczna część badań jest poświęcona rozwojowi wymyślnych BIO-IMAGING – zdjęć/ zapisu na poziomie biologii molekularnej- THz.

Mimo to, że bardzo mało jest wiadomo o wpływie promieniowania THz na systemy biologiczne i mechanizmy ochronne/ chroniące przed tym promieniowaniem, możliwość, że niskie częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego mogą wpływać na materiał genetyczny, reakcje enzymatyczne itd. została przedstawiona dawno temu [3] Od tego czasu jest przedmiotem ciągłych dyskusji.

Energia takiego promieniowania jest zbyt niska, aby bezpośrednio zakłócać wiązania chemiczne lub powodować elektroniczne zmiany. Tylko interakcje rezonansowe mogą prowadzić do dostrzegalnego efektu biologicznego. W biomolekułach takie wzajemne oddziaływania są możliwe poprzez wszechobecne, wszędzie występujące wiązania wodorowe, które mają energię w zakresach THz.


Przeprowadzono wiele eksperymentów/ badań w warunkach in vivo (wewnątrz organizmu, systemu, komórki) i in vitro (poza ustrojem, organizmem, cząsteczką), aby wyjaśnić zdolność promieniowania o niskich częstotliwościach do wywoływania efektów biologicznych takich jak anomalie chromosomów, uszkodzenia genetyczne itd.

Badania doświadczalne zostały przeprowadzone w różnych warunkach, ale najczęściej w częstotliwościach poniżej 0.01 THz, natężenie/ moc 1 mW/cm2 i krótkich czasach ekspozycji. Dane zebrane w tych warunkach wiodą do mieszanych wniosków: niektóre badania wskazują znaczące genetyczne uszkodzenia, podczas gdy inne, również podobne (badania), nie pokazały żadnego wpływu.(*1. Elektrowrażliwość).

Duży międzynarodowy projekt badawczy, nazwany: ‘”Hz-bridge”, który był głównie ukierunkowany na badanie promieniowania THz na geno-toksyczność (zaburzenia w genach) rozpoznał, że w pewnych specyficznych warunkach poddania promieniowaniu, ekspozycji na promieniowanie, została wykryta zmiana w przepuszczalności błony liposomów i zaobserwowano zmiany chorobowe, zaburzenia geno – toksyczności w limfocytach.(*2.Odporność immunologiczna)
Od tego czasu projekt ten potwierdził obecność genotoksyczności (wpływ, wywoływanie zaburzeń przez THz) THz”ów. Ale pozostaje niewyjaśnione, niejasne, w jakich dokładnie warunkach taki efekt się pojawia.
Najnowsze pomiary potwierdzają, że tylko wydłużone (6-cio godzinna ekspozycja) na słabe pole THz’owe może powodować niestabilność genomu w ludzkich limfocytach. [6] (*3. Telekomunikacja bezprzewodowa, monitoring).

Oddzielnie, osobno stwierdzono, że neurony poddanych bezpośrednio silnemu promieniowaniu THz (powyżej 30 mW/cm2) powodują zakłócenia, rozdział morfologii błon komórkowych i struktur międzykomórkowych.
To samo opracowanie wykazało również, że w przy zmniejszającej się mocy i, lub w zmiennych częstotliwościach zmiany morfologiczne nie mają miejsca, nie pojawiają się.

Ostatnio wykazano, że ekspozycja na promieniowanie Thz o niskim poziomie może wpływać na proces rozpoznawalności protein [8]. Wykazano również, w doświadczeniu na myszy, która została poddana promieniowaniu 3,6 THz o natężeniu 15 mW/cm2 przez 30min, miało wpływ na zmiany behawioralne [9] podczas gdy w warunkach krótkiej ekspozycji (5min), zmiany te nie były wykrywalne.(*4. Syndrom Thz)


Rysunek 1. Przypadkowa formacja zlokalizowanego stałego wejścia w dsDNA w obecności pola THz’oweo o amplitudzie = 144 pN i Ω = 2 i ruch przestrzenny o wysokiej amplitudzie (patrz tekst)


Tak, więc dostępne dane eksperymentalne silnie sugerują, że promieniowanie THz’owe mogą wpływać na funkcje biologiczne, ale tylko w szczególnych warunkach – wysoka moc lub i wydłużony czas ekspozycji lub i specyficzna częstotliwość THz.

Obecna praca jest poświęcona temu, aby rozwinąć jakościowy/ wiarygodny/ dokładny opis istnienia tych wpływów. Uważamy, że w odpowiednich warunkach odpowiadających parametrom napromieniowania wywołują liniowy i nieliniowy rezonans pomiędzy dynamiczną konformacją DNA i polem THz’owym. Rysunek 1.

Opieramy nasze analizy na modelu dsDNA Peyrard -Bishop-Dauxois’a (PBD)[10], który jest prawdopodobnie najlepszym, dostępnym modelem, opisującym lokalną dynamikę „parowania i nieparowania/ łączenia się w pary/ rozdział”.[11]. Szczególnie ważne dla efektu THz’owego jest nasza wcześniejsza demonstracja silnych zależałości pomiędzy aktywnością regulacyjną taką jak wiązanie bialko-DNA i replikacja a równowagową skłonnością dsDNA do miejscowego rozdziału splotu.[12,13,14,15]

Z takim zapleczem naturalnym jest rozważenie wpływu promieniowania THz na dynamikę dsDNA w zakresie modelu PBD. Jedyną komplikacją jest to, że szczególny, fizyczny charakter wzajemnych oddziaływań pomiędzy DNA i elektromagnetycznym polem THz’owym nie jest szczegółowo znana.
Jakkolwiek mając wrażliwość na promieniowanie THz do stanu sparowania splotu DNA, rozbudujemy PBD aby zawierał kierunek w zakresie częstotliwości pola THz, bez specyfikowania dokładnej natury podkreślającej fizyczne sprzęganie/ łączenie, parowanie.

W przypadku, gdy długość fali pola THz’owego jest większa niż 100nm i charakterystyczny rozmiar badanych sekwencji dsDNA jest mniejszy niż 20nm, można rozważyć jednolite pole THz’owe.
W tym przypadku dynamika repliki (przedstawiona przez znormalizowana separacje yn), podstawowej kolejnej (n’tej) pary w obecności równomiernie rozłożonego zewnętrznego pola, jest opisana jako:
Gdzie:
Potencjał Morsa U(yn) = Dn(exp(-anyn) – 1)2 reprezentuje wiązanie wodorowe na zasadach komplementarnych.
Parametry Dn i an zależą od typu pary podstawowej (A-T lub G-C). Podobnie, W(yn, yn-1) = 1/2X[yn, yn-1]( (yn - yn-1)2 gdzie x(yn, yn-1) = k(1 + exp(-(yn - yn-1))) przedstawia gromadzenie energii pomiędzy kolejnymi parami podstawowymi.
Acos(t) jest siłą napędzającą (THz)

Tłumaczenie z oryginału: ”DNA Bieathing Dynamics in the Presence of a Terahertz Field.”
arXiv:0910.5294v1[physics, bio- ph] 28 Oct.2009.
Agata Stawicka.
Przypisy I komentarze
Marek W Stawicki.
*1.Elektrowrażliwość (EHS) ang. (Elektro Hyper Sensitiviti) jest dolegliwością polegającą na zakłóceniu działania systemu immunologicznego poprzez pole elektromagnetyczne:
Potencjalnie zasadnicza dla uszkodzeń komórek, ograniczeń naprawy tkanek, co może prowadzić do rozwoju choroby, osłabienia i wyniszczenia organizmu. Olle Johansson.
W Królestwie Szwecji uważana za chorobę i przyczynę inwalidztwa.
Naukowcy francuscy z AERTEC uważają, że w 2010 roku z tą chorobą żyło 10% populacji i przewidują, że w 2020 roku na Elektrowrażliwość będzie chorowało 70% populacji.
*2.Odporność immunologiczna syn. Witalność jest miarą przystosowania się organizmów do panujących warunków zewnętrznych i bywa określana w procentach.
*3.Telekomunikacja bezprzewodowa, monitoring.
W Polsce w 2007 roku na szeroką skalę w telefonji komórkowej zaczęto zastępować fale radiowe falami terahercowymi i dalekiej podczerwieni tworząc łącza o dużej pojemności i większym zasięgu i szybkości transmisji. Równolegle wprowadzano monitoring w miejscach publicznych opartych na stosowaniu dalekiej podczerwieni i fal Thz, zastępując wcześniej używane promienie rentgena. Ta zamiana nie wymagała zezwoleń. Do 2013 roku korzystanie z częstotliwości THz nie zostało ustawowo uregulowane.
*4. Syndrom THz (SThz) jest zespołem objawów wywołanych promieniowaniem terahercowym i dalekiej podczerwieni.
Wyróżnić można 3 stopnie porażenia terahercowego przy spadającej odporności immunologicznej.
I. Lekkie porażenie, spadek odporności immunologicznej do 80%złe samopoczucie.
I.1. Podrażnienie gardzieli i oskrzeli- lekkie stany zapalne objawiające się suchym kaszlem,
I.2. Podrażnienie dwunastnicy, ślepej kiszki, jelita cienkiego – lekkie stany zapalne, występuje biegunka.
I.3. Podrażnienie skóry – lekkie stany zapalne skóry, występują opuchlizny miejscowe, rumień i swędząco piekące wypryski.
I.4. Lekkie stany zapalne w miejscach dawnych zagojeń

II. Średnie porażenie, spadek odporności immunologicznej do50% bardzo złe samopoczucie.
II.1. Stan zapalny prawej komory serca z zastawkami o wyraźnym echu terahercowym, zaburzenia pracy układu krążenia, niedotlenienie mózgu – człowiek słabnie, niepokój, traci równowagę i orientację (odpływa).

III. Ciężkie porażenie, spadek odporności immunologicznej do 20% żadnych odczuć.
III.1. Prawa komora serca w ostrym stanie zapalnym o wyraźnym echu terahercowym bardzo wysokiej częstotliwości – udar bądź zawał serca.
III.2. Błędnik w ostrym stanie zapalnym o wyraźnym echu terahercowym bardzo wysokiej częstotliwości- utrata równowagi i częściowo świadomości.
III.3. Porażenie mózgowe, energia terahercowa o bardzo wysokiej częstotliwości w moście mózgu – porażenie centralnego układu nerwowego – śpiączka.
Opisane objawy zależą od częstotliwości i zaabsorbowanej dawki promieniowania.
Marek W Stawicki.

Pruszków 2013-06-17
PS. Nie udało mi się zamieścić rysunku oraz wzoru należącego do tego artykułu. Na życzenie po podaniu e-maila wyślę kompletny artykuł.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 lip 2013, 11:40 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 03 sie 2013, 7:47 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 03 sie 2013, 7:09
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
PAN zaprzecza oficjalnym badaniom amerykańskim z 2009 roku o szkodliwym wpływie promieniowania terahercowego w 4 lata po publikacji dokumentu. Argumentem Panowców jest, że promieniowanie terahercowe nie jonizuje materii żywej i dla tego może być stosowane bez ryzyka wpływu na zdrowie człowieka. Zupełnie nie zrozumiała nadinterpretacja. Już w instrukcjach do pilotów telewizorów było napisane żeby nie kierować wiązki na człowieka bo grozi to odklejaniem siatkówki oka. Czy ludzie uodpornili się na to promieniowanie? W jakim celu prowadzona jest ta dezinformacja?

Zauważyłem, że między datami publikowanych artykułów 2007 a 2013 upłynęło trochę czasu. Jeżeli coś Pan napisał na ten temat to warto to zamieścić.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 sie 2013, 20:00 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Elegancko Pan to ujął inżynierze. Ja nazwałbym to niezrozumiałą niefrasobliwością i ignorancją, bo nie uwierzę w brak kompetencji ludzi z tytułami naukowymi. Podobnym przykładem zachowań jest stwierdzenie ("Komunikacja terahercowa, może być uznana za bezpieczne łącze komunikacyjne. Wysoka przepustowość może umożliwić bezpieczne połączenie dużych sieci, ") zawarte w pkt. 5.4 Komunikacja terahercowa, pracy magisterskiej Radosława Szlązaka pt. Promieniowanie Terahercowe. Metody Generacji i Zastosowania, wykonanej w Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie i opublikowanej w 2011 roku, a więc w dwa lata po publikacji amerykanów.
Skomentowałem to wydarzenie w następujący sposób:
"Szanowny Panie Magistrze Szlązak. Kroplą dziegciu w Pan pracy jest stwierdzenie, że promieniowanie terahercowe ( rozumiem spektrum 1 - 999 x 10 do potęgi 9 Hz) może być uznane za bezpieczne łacze komunikacyjne.
1. Badania Amerykańskie dowiodły nieprawidłowej replikacji DNA w polu terahercowym. Badania Polskie potwierdzały te doniesienia.
2. Srednio 10% ludzi elektrowrażliwych reaguje na to promieniowanie nieznanymi dotychczas chorobami ogólnie nazywanymi zespołem EHS.
3. Nie zbadano dotychczas na ile replikacje DNA w polu terahercowym mają wpływ na niekontrolowaną modyfikację żywności.
4. Nikt dotychczas nie obliczył z braku danych na ile terahercowe fale termiczne mają wpływ na wzrost temperatury ziemi i topnienie lodowców."
Boian Alexandrov w swojej pracy wskazuje na występowanie zmian behawioralnych pod wpływem promieniowania terahercowego. Można to odnieść do zmian zachowań ludzi. Ludzie nie zachowują się tak, jak byśmy tego oczekiwali, a wręcz niezrozumiale, nieracjonalnie, nadmiernie emocjonalnie itp. Wystarczy analizować doniesienia prasowe. Np: Smierć Dziekańskiego na lotnisku w Kanadzie, Szaleństwo na autostradzie w Angli, Zabójstwo 69-latka w Prokocimiu itd, itp.
Mnie niepokoi inne zjawisko. Zanikający Instynkt Samozachowawczy.

-- 07 sie 2013, 20:33 --
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sie 2013, 9:36 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 09 sie 2013, 9:33
Posty: 3
Płeć: kobieta
Przykłady podane przez retmana są spektakularne. Zwróćcie uwagę na codzienne doniesienia prasowe.
Jakieś samoloty lądują na dachach domów mieszkalnych, kierowcy autobusów słabną za kierownicą albo wysiadają i padają trupem.
Bardzo dużo jest zderzeń czołowych i podana jest informacja, że kierowcy nie byli pod wpływem alkoholu.
Odradza się w narodzie duch Husarii, czy jest inna przyczyna?
Czy ktoś wie jak zakończyło się dochodzenie policyjne w sprawie przyczyny śmierci w Bydgoszczy kibica irlandzkiego?
Nigdzie nie napisali, żeby był pod wpływem alkoholu lub narkotyków, ani nie napisali żeby nie był pod wpływem środków odurzających.
Jedyna informacje poparta zdjęciami z monitoringu to, że siedział w ogródku w strefie kibica i był monitorowany.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 sie 2013, 10:47 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Napisałem list, na który do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Mimo to, traktuję to, jako sprawę w toku.

Pan Tadeusz Cymański

Poseł Polski do Parlamentu EuropejskiegoSzanowny Panie Pośle.

Pewne wydarzenie nasunęło mi pomysł napisania tego listu.

Otóż, przed miesiącem poprosił mnie o pomoc 56-letni mężczyzna. Jego problem polegał na dokuczliwym rwącym bólu przy podnoszeniu ramion. Wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty nie pomogła.

Wykonałem badanie. Mężczyzna wykazywał obniżoną odporność immunologiczną do 80%, a w jego organizmie znajdowało się 5 ognisk zapalnych, z czego, 3 promieniowały widmem terahercowym-dalekiej podczerwieni. Na moje pytanie gdzie mógł oberwać podczerwienią nie umiał odpowiedzieć. Poradziłem Mu, żeby postarał się, przypomniał sobie i w przyszłości unikał takich miejsc.

Wykonany zabieg złagodził skutki. Po dwóch dniach ów mężczyzna zatelefonował i przekazał informacje, że pamięta jak przed miesiącem zrobiono mu zdjęcie fotoradarem, a dolegliwości wystąpiły następnego dnia i nasiliły się po dwóch dniach. Poradziłem, żeby zdjęcie wykonane fotoradarem odłożył do dokumentacji medycznej, bo nie można wykluczyć dalszych skutków zdrowotnych.

Ostatnim krzykiem mody są stosowane na polskich drogach fotoradary laserowe np.Ultralyte LTI 20-20 100 LR pracujące na falach terahercowych- dalekiej podczerwieni o długości fal używanych dotychczas przez wojsko do budowy wojskowych mobilnych łączy polowych FSO (szerszy opis w Wyzwoleniu).

Energia o częstotliwości terahercowej ma charakter kumulatywny i jak wykazały badania Zespołu Boiana Alexandrova, działa destrukcyjnie na DNA( im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość). Fotoradary laserowe pracują w tych wyższych częstotliwościach terahercowych. Zasięg fal dalekiej podczerwieni dochodzi do 70 kilometrów.

W Polsce do 2007 roku w telefonii komórkowej wykorzystywano fale Radiowe, w fotoradarach, kamerach monitorujących, urządzeniach prześwietlających bagaż podręczny i pasażerów na lotniskach – fale Rentgena. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że fale radiowe używane przez telefonię komórkową i nie tylko, są szkodliwe i mogą wywoływać choroby nowotworowe w tym raka(WHO). Paradoksalnie stosowane w tym okresie fale Rentgena działały przeciwnowotworowo zabijając komórki nowotworowe w organizmach ludzi.

Medycyna akademicka jakoś radziła sobie z rakiem, medycyna alternatywna oferowała mniej lub bardziej skuteczne terapie przeciwnowotworowe, a rynek oferował szereg neutralizatorów szkodliwego widma promieniowania. Poprzez rozsądny sposób korzystania z telefonii komórkowej i powyższych dobrodziejstw można było w znacznym stopniu uniknąć zachorowania.

Rok 2007 stał się przełomowym (szczegóły w Wyzwoleniu).

W następnych latach zastąpiono na szeroką skalę fale Radiowe i Rentgena falami terahercowymi-podczerwieni.

Z moich 6-letnich obserwacji skutków tego zjawiska wynika, że skutkiem napromieniowania promieniami terahercowymi jest choroba popromienna charakteryzująca się zespołem objawów, które nazwałem syndromem terahercowym.

Wyróżnić można 3 stopnie porażenia terahercowego przy spadającej odporności immunologicznej.

I. Lekkie porażenie, spadek odporności immunologicznej do 80%złe samopoczucie.

I.1. Podrażnienie gardzieli i oskrzeli- lekkie stany zapalne objawiające się suchym kaszlem,

I.2. Podrażnienie dwunastnicy, ślepej kiszki, jelita cienkiego – lekkie stany zapalne, występuje biegunka.

I.3. Podrażnienie skóry – lekkie stany zapalne skóry, występują opuchlizny miejscowe, rumień i swędząco piekące wypryski.

I.4. Lekkie stany zapalne w miejscach dawnych zagojeńII. Średnie porażenie, spadek odporności immunologicznej do50% bardzo złe samopoczucie.

II.1. Stan zapalny prawej komory serca z zastawkami o wyraźnym echu terahercowym, zaburzenia pracy układu krążenia, niedotlenienie mózgu – człowiek słabnie, niepokój, traci równowagę i orientację (odpływa).III. Ciężkie porażenie, spadek odporności immunologicznej do 20% żadnych odczuć.

III.1. Prawa komora serca w ostrym stanie zapalnym o wyraźnym echu terahercowym bardzo wysokiej częstotliwości – udar bądź zawał serca.

III.2. Błędnik w ostrym stanie zapalnym o wyraźnym echu terahercowym bardzo wysokiej częstotliwości- utrata równowagi i częściowo świadomości.

III.3. Porażenie mózgowe, energia terahercowa o bardzo wysokiej częstotliwości w moście mózgu – porażenie centralnego układu nerwowego – śpiączka.

Opisane objawy zależą od częstotliwości i zaabsorbowanej dawki promieniowania.Można sobie wyobrazić kierowcę tira, który wjeżdża w polską przestrzeń terahercową i na odcinku 1000 kilometrów przejeżdżając Polskę otrzymuje kilka trafień fotoradarem laserowym. Jeżeli będzie jechał środkowym pasem z dozwoloną prędkością to może mieć szczęście, ze oberwie tylko bocznymi wiązkami fotoradaru, gdy główna wiązka będzie skierowana na wyprzedzających go kierowców. Energia dalekiej podczerwieni kumuluje się w organizmie człowieka, zatem nie jakość trafienia a ilość trafień może spowodować, że stanie się zagrożeniem dla siebie albo innych użytkowników drogi.

Myślę, że jest to dobry czas na Polską inicjatywę poselską w Euro parlamencie.

Wzorem do naśladowania może być petycja 1556/2008 data publikacji 20.04.2012, którą złożył Johanes Koll (Niemcy) w sprawie urządzeń do prześwietlania pasażerów na lotniskach, która w efekcie przyniosła pasażerom możliwość nie poddania się kontroli terahercowej.

W podobnej sytuacji do pasażerów znajdują się klienci supermarketów monitorowani kamerami na całej powierzchni handlowej i dodatkowo naświetlani i prześwietlani przy kasach. Zdarzyło mi się kilkakrotnie zaobserwować jak klient przy kasach porzucał kolejkę i pełen towarów wózek i chwiejny krokiem w pośpiechu opuszczał supermarket wsiadając za kierownicę do samochodu.

Proponowane rozwiązanie to wydzielone przejście z kasami bez kamer podczerwieni dla osób elektrowrażliwych.

Dla fotoradarów laserowych należałoby przyjąć zasadę świadomego wolnego wyboru drogi. Pomiar prędkości fotoradarem laserowym powinien być wykonywany poza skupiskami ludzkimi i w miejscach, które można objechać korzystając z wyznaczonego objazdu. Przed objazdem powinien stać znak informacyjny o kontroli radarowej na kursie i możliwości korzystania z objazdu fotoradaru.

Należy przyjąć zasadę ostrożnościową, że fotoradar laserowy nie może być skierowany na miasta, wsie, osady ludzkie. Natężenie promieniowania zanika wykładniczo w kwadracie odległości.

Takie rozwiązania mogą złagodzić skutki zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.W załączeniu przesyłam:

1. Petycję nr.1556/2008.

2 Pracę zespołu Boiana Alexandrova w amerykańskim oryginale.

3.Doniesienia prasowe z Województwa Pomorskiego.

4. Dane techniczne fotoradaru laserowego.

5. Mój artykuł dla przyjaciół Amerykanów p.t. „Zagrożenia cywilizacyjne 2”.z 18.02 2007.Z wyrazami szacunku

Pruszków 20.02.2013. Marek W Stawicki

Poniżej link do Wyzwolenia: http://iddd.de/fale/3Wyzwolenie4.pdfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2013, 10:09 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 03 sie 2013, 7:09
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Wreszcie lepiej zrozumiałem swoje problemy zdrowotne. Mam EHS (nadwrażliwość na
promieniowanie elektromagnetyczne). Od 2007r. Zauważyłem u siebie powtarzające się objawy.
Przebywając w nowym miejscu w pewnym momencie zaczyna ogarniać niepokój. Jestem bardziej
podekscytowany, nerwowy, mam kłopot ze skupieniem. Czuję swędzenie w stopach. Na twarzy
ukazuje się rumieniec. Na dłoni, w okolicy kciuka swędzące zaczerwienienie sukcesywnie
zwiększające się i narastający obrzęk. To nie jest spuchnięcie jak przy uderzeniu, ale swędzący
powiększający się obrzęk. Leżąc w szpitalu (maj 2012r.)z bezpośrednim widokiem na maszt
telefonii komórkowej, po zauważeniu u siebie zaczerwienienia i pierwszych oznak obrzęku
na dłoni - zgłosiłem to lekarzowi. Obejrzał i stwierdził, że to uczulenie. Po około ośmiu godzinach
obrzęk dłoni był jak rękawica bokserska. Zrobiono mi na cito badanie krwi ( zmian nie było),
i otrzymałem zastrzyk. Po pół godzinie obrzęk zwiotczał, a o szóstej rano nie było żadnego śladu.
W szpitalnym wypisie ujęto - „Nawracające stany uczuleniowe o niewyjaśnionej etiologii (obrzęk
tkanki podskórnej rąk, stóp)”.
Niekiedy miejscowy obrzęk stóp nasila się, od spodu tworzą się gule utrudniające stąpanie.
W moim przypadku kilkakrotnie następował obrzęk innych organów. Chyba najbardziej
szokującym był obrzęk moszny. W pewnym momencie czułem swędzenia moszny i narastający
obrzęk. Po kilku godzinach moszna była trudna do objęcia dwoma rękami. Prącie było jak trąba
słonia. Po kolejnych kilku godzinach obrzęk samoistnie ustąpił. Będąc w szpitalu, spotkałem
mężczyznę w wieku około 35 lat, który trzykrotnie miał obrzęk moszny a od lekarza usłyszał
stwierdzenie, że nie zna przyczyny, ale żona powinna być zadowolona . Po dobie obrzęk zanikł.
Opisuję to trochę z wisielczym humorem, ale to bierze się z poczucia bezsilności i beznadziejności
sytuacji. Braku wpływu na zmniejszenie promieniowania elektromagnetycznego w środowisku oraz
na wytworzone i zastosowanie przez człowieka nieznanego do tej pory – promieniowania fal o
terahercowej częstotliwości.
Wpływ opisywanego syndromu terahercowego u mnie objawia się również przez zaburzenia
wzroku, bóle mięśni np. nóg, osłabiona praca serca, a jestem po wczepionych bajpasach, zaburzenie
utrzymania równowagi , a w pozycji leżącej „lecenie w przepaść”.
Powyższe objawy zaczynają się w miejscu pobytu inne po kilku godzinach pobytu poza domem,
po przejechaniu kilkuset kilometrów samochodem czy też jazdy pociągiem elektrycznym. Na dobrą
sprawę jestem skazany na przebywanie tylko w miejscach specjalnie zekranowanych , gdzie
po sprawdzeniu smog elektromagnetyczny jest dla mnie mniej agresywny. Lęk przed
wychodzeniem z domu i stałe przebywanie na ograniczonym terenie powoduje znerwicowanie i
życie na emeryturze w ciągłym stresie. Osoby mogące mieć podobne objawy będą mogły
wyciągnąć własne wnioski i przeanalizować swoje miejsce przebywania.
Zastanawiająca jest reakcja lekarzy gdy im opowiadam o swoich dolegliwościach i moich
przypuszczeniach, że ma objawy EHS. Stwierdzają, że takiej choroby nie ma, a w karcie zapisują
objawy z adnotacją – objawy nieznanego pochodzenia. Sytuacja staje się beznadziejna. W Polsce
nie mogę otrzymywać pomocy lekarskiej.
Z życzeniami zdrowia.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 13:46 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Poruszył Pan inżynierze problem dostępności do usługi medycznej (pomocy lekarskiej) w Polsce w zakresie choroby EHS.
W Polsce nazywana chorobą mikrofalową występowała w wykazie chorób zawodowych.
Z bliżej nieznanych mi przyczyn choroba mikrofalowa została wykreślona z listy chorób zawodowych osób cywilnych Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 roku.
Nadal jednak występuje w dokumentach dotyczących chorób zawodowych służb ochrony kraju: wojsko, wywiad, więziennictwo.
http://www.zawodowe.choroby.biz/Choroba+mikrofalowa
Poruszony przez Pana problem jest poważniejszy niż mogłoby się wydawać.
Lekarze w Polsce są wyspecjalizowanymi urzędnikami Służby Zdrowia wykonującymi procedury medyczne.
Wcześniej zdarzało się błędne rozpoznania choroby na podstawie objawów, gdy z wywiadu z pacjentem nie wynikało, że może Ona/ On być narażony na działanie innego niż naturalne pola elektromagnetycznego.
Błędna diagnoza, następnie zastosowanie błędnego leczenia może dać opłakany skutek.
Dla tego należy docenić postawę lekarza, który nie mając choroby mikrofalowej w wykazie chorób i w tym odpowiednich procedur, mówi pacjentowi wprost: Dolegliwości nieznanego pochodzenia.
Sytuacja ludzi elektrowrażliwych w Polsce jest rzeczywiście beznadziejna.
Dla tego z dużym oczekiwaniem i optymizmem postrzegam inicjatywę Europarlamentarzystów z Włoch, Francji, Hiszpanii i Grecji.
Strona 1

Pisemna deklaracja

zgodnie z Artykułem 123 Regulaminu

dotyczącego rozpoznawalności różnorodnej wrażliwości chemicznej i elektro-wrażliwości w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i powiązanych problemów zdrowotnych. (ICD)Raül Romeva i Rueda, Kriton Arsenis, Willy Meyer, Michèle Rivasi,
Oreste Ross


Lapse 14.06.2012

Strona 2

Pisemna deklaracja na temat rozpoznania różnorodnej wrażliwości chemicznej w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Powiązanych Problemów Zdrowotnych. (ICD)

Parlament Europejski
- uwzględniając swoją uchwałę z 4.09.2008 w sprawie śródrocznego przeglądu Europejskiego planu działania na rzecz zdrowia i środowiska na lata 2004-2010, a w szczególności jego motywu J.
- uwzględniając 1350/2007/WE decyzję ustanawiającą drugi wspólnotowy program działań w dziedzinie zdrowia (2008-2013), oraz Białą księgę "Razem na rzecz zdrowia" (COM (2007) 0630), uwzględniając swoje postanowienie z dnia 2.04 2009 w sprawie problemów zdrowotnych związanych z oddziaływaniem pól elektromagnetycznych,
- uwzględniając Artykuł 123 Regulaminu
A. zważywszy że nierówności zdrowotne między różnymi krajami europejskimi powinny zostać usunięte;
B. zważywszy, że pacjenci o różnorodnej wrażliwości chemicznej (MCS) są podatni na zanieczyszczenie środowiska a pacjenci elektorwrażliwi są podatni na promieniowanie elektromagnetyczne, obie te grupy są narażone na poważne ryzyko w niektórych obszarach na które nie mają żadnego wpływu, takich jak powietrze którym oddychają i ekspozycja na promieniowanie EM (elektromagnetyczne).

1. Zaleca się, aby Państwa Członkowskie, które jeszcze tego nie zrobiły włączyły MCS i EHS do ich ICD’esów i list ILO wyszczególniających choroby zawodowe. Sugeruje się, aby Zgromadzenie WHO włączyło MCS i EHS do nadchodzącego ICD-11.
2. Nalega się na rządy Państw Członkowskich do zastosowania istniejących zasad w odniesieniu do promieniowania elektromagnetycznego i ekspozycji na szkodliwe substancje oraz stosowania ścisłych zasad ostrożności ze skuteczna ochrona zdrowia i środowiska w celu bezpośredniej ochrony poszkodowanych, których liczba rośnie wykładniczo.
3. Proponuje ujednolicenie przepisów dotyczących czynników fizycznych i substancji szkodliwych w państwach członkowskich, na podstawie surowych kryteriów istniejących, a także wprowadzenie kontroli produktów importowanych
4. Zobowiązuje swojego przewodniczącego do przekazania niniejszego oświadczenia wraz z nazwiskami sygnatariuszy Radzie, Komisji oraz parlamentom państw członkowskich

Żeby ta inicjatywa stała się Prawem Europejskim powinno ją poprzeć 370 posłów.
Polska posiada 51 posłów i uważam, że należy zrobić wszystko żeby Polscy Europarlamentarzyści poparli tą inicjatywę.

-- 03 paź 2013, 11:24 --

Nie jestem konstytucjonalistą, zatem pozwólcie Państwo, że zacytuję tekst bez komentarza.
„ Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art. 68.

1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, niezależnie od ich sytuacji materialnej. Warunki i zakres świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym, osobom w podeszłym wieku.
4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.”

W sytuacji ostrej partyjnej walki politycznej wydaje się niecelowe angażowanie któregokolwiek ze stronnictw w sprawę rozwiązania problemu EHS.
Natomiast może być skuteczne wprowadzenie EHS do prawa europejskiego i obligatoryjna transpozycja do prawa krajowego.
Dla tego proponuję żeby każdy z osobna wysłał do każdego z 51 posłów list, e-maila proponowanej albo podobnej treści.

Pani/Pan……………………………

Poseł Polski do Parlamentu Europejskiego

Mając świadomość zagrożenia życia, a jeszcze bardziej zdrowia, ja Obywatel Polski zwracam się do Polskiego Posła do Parlamentu Europejskiego o poparcie inicjatywy poselskiej posłów Włoch, Francji, Hiszpanii i Grecji w sprawie dotyczącej rozpoznawalności różnorodnej wrażliwości chemicznej i elektro-wrażliwości w Międzynarodowej Statystycznej klasyfikacji Chorób i powiązanych problemów zdrowotnych (ICD) albo podjęcie własnej inicjatywy gdyby termin minął.
W załączeni Pisemna Deklaracja Lapse 14.06.2012.
Więcej na forum: zagrozenia-cywilizacyjne-oktorych-mowi-sie-niewiele-t12422.html

Imie Nazwisko
PESEL


Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, 20:15 przez retman, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 paź 2013, 21:09 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 03 sie 2013, 7:09
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Popieram. Propozycja ze wszech miar słuszna.
W celu usprawnienia , załączam adresową listę polskich eurodeputowanych.
BIELAN, Adam Jerzy adam.bielan@europarl.europa.eu BORYS, Piotr piotr.borys@europarl.europa.eu BUZEK, Jerzy jerzy.buzek@europarl.europa.eu
CYMAŃSKI, Tadeusz tadeusz.cymanski@europarl.europa.eu
CZARNECKI, Ryszard ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu
GERINGER de OEDENBERG, Lidia Joanna lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu
GIEREK, Adam adam.gierek@europarl.europa.eu GRÓBARCZYK, Marek Józef marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu GRZYB, Andrzej andrzej.grzyb@europarl.europa.eu HANDZLIK, Małgorzata malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu HIBNER, Jolanta Emilia jolantaemilia.hibner@europarl.europa.eu HUEBNER,Danuta danuta.huebner@europarl.europa.eu JAZŁOWIECKA, Danuta danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu JEDRZEJEWSKA, Sidonia sidonia.jedrzejewska@europarl.europa.eu KACZMAREK, Filip Andrzej filip.kaczmarek@europarl.europa.eu KALINOWSKI, Jarosław jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu KAMIŃSKI, Michał Tomasz michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu KOLARSKA-BOBINSKA, Lena lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu KOWAL, Paweł Robert pawelrobert.kowal.@.europarl.europa.eu KOZŁOWSKI, Jan jan.kozlowski@europarl.europa.eu
KURSKI, Jacek jacek.kurski@europarl.europa.eu LEGUTKO, Ryszard Antoni ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu LIBERADZKI, Bogusław boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu LISEK, Krzysztof krzysztof.lisek@europarl.europa.eu ŁUKACIJEWSKA,Elżbieta elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu MARCINKIEWICZ, Bogdan bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu MIGALSKI, Marek Henryk marekhenryk.migalski@europarl.europa.eu NITRAS, Sławomir slawomir.nitras@europarl.europa.eu OLBRYCHT, Jan jan.olbrycht@europarl.europa.eu OLEJNICZAK, Wojciech wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu PIOTROWSKI, Mirosław miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu PORĘBA, Tomasz tomasz.poreba@europarl.europa.eu PROTASIEWICZ, Jacek jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu SARYUSZ-WOLSKI, Jacek Emil jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu SENYSZYN, Joanna joanna.senyszyn@europarl.europa.eu SIEKIERSKI, Czesław Adam czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu SIWIEC, Marek Maciej marek.siwiec@europarl.europa.eu SKRZYDLEWSKA, Joanna joanna.skrzydlewska@europarl.europa.eu SONIK, Bogusław boguslaw.sonik@europarl.europa.eu SZYMAŃSKI, Konrad konrad.szymanski@europarl.europa.eu THUN, Róża roza.thun@europarl.europa.eu TRZASKOWSKI, Rafał rafal.trzaskowski@europarl.europa.eu WAŁĘSA, Jarosław jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu WŁOSOWICZ, Jacek Władysław janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu
WOJCIECHOWSKI, Janusz jacekwladyslaw.wlosowicz@europarl.europa.eu
ZALEWSKI, Pawel pawel.zalewski@europarl.europa.eu ZASADA, Artur artur.zasada@europarl.europa.eu ZEMKE, Janusz janusz.zemke@europarl.europa.eu ZIOBRO, Zbigniew zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu ZWIEFKA, Tadeusz tadeusz.zwiefka@europarl.europa.euNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 paź 2013, 10:32 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 09 sie 2013, 9:33
Posty: 3
Płeć: kobieta
Poparłam inicjatywę i namawiam innych.
Jeżeli wziąć pod uwagę ostatnie wydarzenia w Maratonie Warszawskim (3 osoby padły w tym 1 śmierć) to na kilka tysięcy startujących to są tylko promile.
Ale jeżeli założyć, że byli to ludzie wysportowani i w swoim samopoczuciu, zdrowi, to ten wypadek powinien zapalić pomarańczowe światło w mózgach decydentów.
ZuzaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 paź 2013, 22:32 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 03 sie 2013, 7:09
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Niestety w czwartek otrzymałem następującą informację :" Dzień dobry,

bardzo dziękujemy za Pana list. Niestety oświadczenie pisemne, o którego poparcie Pan zabiega otrzymało status "wygasłego". W tym konkretnym przypadku oznacza to, że w odpowiednim czasie nie podpisała się pod nim wymagana liczba posłów. W związku z tym, aktualnie, nie ma możliwości by poprzeć ten dokument.

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Kopyra
--
Biuro Posłanki do Parlamentu Europejskiego Sidonii Jędrzejewskiej w Poznaniu."

W związku z tym, pozostaje apel do Naszych eurodeputowanych, aby w oparciu o Deklarację z Lapse - sami zainicjowali procedurę ustawodawczą.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 gru 2013, 12:36 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Jak żyć?
Dobre i często zadawane pytanie, na które można odpowiedzieć krótko. Profilaktycznie albo inaczej: skutecznie, bezpiecznie i elegancko.
Żyć skutecznie można stosując zasadę 2r i d: rozmnażać się, rozwijać się i doskonalić się.
Rozmnażanie to płodność albo brak płodności, donoszenie ciąży albo poronienie, wychowanie potomstwa albo złe wychowanie.
Porażające są prognozy demograficzne. Istotną przyczyną może być promieniowanie terahercowe, które działając destrukcyjnie na DNA wywołuje w organizmach ludzi stany zapalne organów w tym również dokrewnych powodując poważne zaburzenia hormonalne.
Często występują stany zapalne jąder u mężczyzn i jajników u kobiet.
Taka sytuacja nie sprzyja prokreacji.
EHS odpowiada za wyniszczenie organizmów, co może być przyczyną poronień.
Jeżeli już dziecko urodzi się, może sprawiać problemy wychowawcze związane ze zmianami behawioralnymi na sutek promieniowania terahercowego.
Rozwijać się to znaczy korzystać z dokonań cywilizacyjnych. Osoby elektrowrażliwe nie mogą w pełni korzystać z tych dobrodziejstw.
Żyć elegancko to: bezpiecznie, dostatnio, bez stresowo i w pełnej symbiozie z otoczeniem.
Już niedługo ludzie podzielą się na elektrowrażliwych i pozostałych i ten ostatni warunek będzie trudny do spełnienia dla ogółu.
Żyć bezpiecznie to, mieć świadomość zagrożeń i stosować szeroko pojętą profilaktykę.
Wzorem do naśladowania mogą być rozwiązania systemowe przyjęte przez Królestwo Szwecji.
Tłumaczenie głównych tez przeglądowego artykułu, prof. Olle Johanssona z Karolinska Institute w Sztokholmie, który ukazał się w "Pathophysiology" nr 16 z 2009 roku.

„ SPRAWOZDANIE FORMALNE
W Szwecji “Elekronadwrażliwość” (EHS) jest oficjalnie uznana jako fizyczna ułomność, (ale... nie jest uznawane za chorobę). Badania pokazują, że około 230 000 – 290 000 szwedzkich kobiet i mężczyzn zgłaszają różne objawy, które pojawiły się, kiedy byli w kontakcie ze źródłami elektromagnetycznego pola (EMF)

The EHS persons have their own handicap organisation; The Swedish Association for the ElectroSensitive; http://feb.se (the website has an English version). This organisation is included in the Swedish Disability Federation (Handikappförbundens SamarbetsOrgan; HSO). HSO is the unison voice of the Swedish disability associations towards the government, the parliament and national authorities and is a cooperative body that today consists of 43 national disability organisations (where The Swedish Association for the ElectroSensitive is 1 of these 43 organisations) with all together about 500,000 individual members. You can read more on http://hso.se (the site has an English short version).

Osoby “elektrowrażliwe (EHS) maja własna organizację niepełnosprawnych/upośledzonych; Szweckie Stoważyszenie dla Elektrowrażliwych; http://feb.se (ta strona ma swoją angielską wersję) . Ta organizacja jest właczona w szwedzką Federację Niepełnosprawności (Handikappförbundens SamarbetsOrgan; HSO). HSO jest jednomyślnym głosem stowarzyszenia szwedzkich niepełnosprawnych w kierunku rządu, parlamentu i władz narodowych, HSO jest również kooperatywnym organizmem, który dzisiaj skupia 43 narodowych organizacji ( gdzie Szwedzkie Stowarzyszenie dla Elektrowrażliwych jest jednym z 43 organizacji), z całkowitą liczbą indywidualnych członków ok. 500 000. Możesz dowiedzieć się więcej na http://hso.se (strona ma skróconą, angielską wersję)

Swedish municipalities, of course, have to follow the UN 22 Standard Rules on the equalization of opportunities for persons with disabilities ("Standardregler för att tillförsäkra människor med funktionsnedsättning delaktighet och jämlikhet"; about the UN 22 Standard Rules, see website:
http://un.org/esa/socdev/enable/.) All persons with disabilities shall, thus, be given the assistance and service they have the right to according to the Swedish Act concerning Support and Service for Persons with Certain Functional Impairments (LSS-lagen) and the Swedish Social Services Act (Socialtjänstlagen).

Oczywiście szwedzkie gminy muszą przestrzegać standardowych zasad UN 22, dotyczących wyrównywania możliwości dla osób z upośledzeniem ("Standardregler för att tillförsäkra människor med funktionsnedsättning delaktighet och jämlikhet"; na temat standardowych zasad UN 22 patrz strona internetowa:
http://un.org/esa/socdev/enable/.) Zgodnie ze szwedzką ustawą o Wsparciu i Służbie dla Ludzi z Pewnymi Zaburzeniami Funkcjonowania (LSS-lagen) oraz szwedzkiej ustawy o Usługach Socjalnych, wszystkie osoby z ułomnościami powinny być obdarzone asystą i obsługą, która jest ich prawem.

Persons with disabilities, thus, have many different rights and can get different kinds of support. The purpose of those rights and the support is to give every person the chance to live like everyone else. Everyone who lives in the Swedish municipalities should be able to lead a normal life and the municipalities must have correct knowledge and be able to reach the persons who need support and service.
Tak więc osoby z ułomnościami mają wiele rożnych praw i mogą otrzymać różnorodne wsparcie. Celem tych praw i wsparcia jest zapewnienie każdej osobie szans do życia jak każdy inny. Każdy, kto żyje w szwedzkich gminach powinien mieć możliwość wiedzenia normalnego życia i gminy muszą posiadać odpowiednią i poprawną wiedzę aby móc dotrzeć do ludzi potrzebujących pomocy i obsługi.

Persons with disabilities shall be able to get extra support so that they can live, work, study, or do things they enjoy in their free time. The municipalities are responsible for making sure that everyone gets enough support. Everyone shall show respect and remember that such men and women may need different kinds of support.

Osoby niepełnosprawne powinny otrzymać dodatkowe wsparcie tak, aby mogły żyć, pracować, studiować lub robić rzeczy. które sprawiają im przyjemność w wolnym czasie. Gminy są odpowiedzialne za upewnienie się, że wszystkie osoby otrzymają wystarczające wsparcie. Każdy powinien okazywać respekt i pamiętać, że taki mężczyzna lub kobieta mogą potrzebować różnego rodzaju wsparcia.


In Sweden, impairments are viewed from the point of the environment. No human being is in itself impaired, there are instead shortcomings in the environment that cause the impairment (as the lack of ramps for the person in a wheelchair or rooms electrosanitized for the person with EHS).

W Szwecji niepełnosprawności są widziane z punktu widzenia środowiska. Żaden człowiek nie jest ułomny w sobie, zamiast tego są wady i środowisko, które powoduje niepełnosprawność (jak brak ramp podjazdowych dla osoby na wózku lub pomieszczenia wolne od fal elektromagnetycznych dla osób z EHS)

This environment-related impairment view, furthermore, means that even though one does not have a scientifically-based explanation for the impairment EHS, and in contrast to disagreements in the scientific society, the person with EHS shall always be met in a respectful way and with all necessary support with the goal to eliminate the impairment. This implies that the person with EHS shall have the opportunity to live and work in an electrosanitized environment.

Dodatkowo to środowiskowo - związane osłabienie widzenia oznacza, że nawet gdy osoba nie ma naukowo wyjaśnionej przyczyny dla zaburzenia EHS i w przeciwieństwie do różnicy zdań w środowisku naukowym, osoba z EHS powinna być zawsze traktowana z odpowiednim szacunkiem i obdarzona wsparciem w celu wyeliminowania zaburzenia. To oznacza, że osoba z EHS powinna mieć możliwość aby żyć i pracować w środowisku wolnym od fal elektromagnetycznych

This view can fully be motivated in relation to the present national and international handicap laws and regulations, including the UN 22 Standard Rules and the Swedish action plan for persons with impairments (prop. 1999/2000:79 "Den nationella handlingplanen för handikappolitiken - Fran patient till medborgare"). Also the Human Rights Act in the EU fully applies.


Osoba z EHS cierpi gdy środowisko nie jest prawidłowo zaadoptowane do ich osobistych potrzeb. Strategią umożliwiającą osobie z tą ułomnością wejście do pomieszczeń publicznych takich jak biblioteki, kościoły itp., jest np. wyłączenie lamp fluorescencyjnych o wysokiej częstotliwości i użycie zwykłych żarówek. Innym przykładem jest możliwość wyłączenia całych części w systemach wspierających odbiór dźwięku (osoby z EHS są często bardzo wrażliwe na te systemy)

In the Stockholm municipality - were I live and work as a scientist with the responsibility to investigate comprehensive issues for persons with EHS - such persons have the possibility to get their home sanitized for EMFs. It means for example that ordinary electricity cables are changed to special cables. Furthermore, the electric stove can be changed to a gas stove and walls, roof and floors can be covered with special wallpaper or paint with a special shelter to stop EMFs from the outside (from neighbours and mobile telephony base stations).
W gminie sztokholmskiej - gdzie ja mieszkam i pracuję jako naukowiec odpowiedzialny za badanie kompleksowej problematyki osób z EHS – takich osób które miały możliwość “odkażenia swoich domów z EMF (pola elektromagnetyczne). To oznacza np. wymiana zwykłych kabli elektrycznych na specjalne. Ponadto kuchenka elektryczna może być wymieniona na gazową, ściany, sufit oraz podłogi mogą być pokryte specjalna tapeta lub farną, które zawierają specjalną osłonę, zatrzymującą EMS z zewnątrz (od sąsiadów i ze stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej)

Even the windows can be covered with a thin aluminum foil as an efficient measure to restrain EMFs to get into the room/home. If these alterations turn out not to be optimal they have the possibility to rent small cottages in the countryside that the Stockholm municipality owns. These areas have lower levels of irradiation than others. The Stockholm municipality also intend to build a village with houses that are specially designed for persons who are electrohypersens

Nawet okna mogą być pokryte cienką aluminiową folią, która jest wystarczająca do powstrzymania EMF przed wniknięciem do twego domu/ pokoju. Jeżeli te zmiany okażą się nie wystarczające i optymalne, osoby z EHS mają możliwość wynająć mała willę poza granicami miasta, która jest własnością gminy sztokholmskiej. Te obszary mają mniejszy poziom napromieniowania niż inne.. Gmina sztokholmska ma również zamiar wybudować osiedle domów specjalnie zaprojektowanych dla osób z elektrowrażliwością.

Persons with EHS also have a general (legal) right to be supported by their employer so that they can work despite of this impairment. For instance, they can get special equipment such as computers that are of low-emission type, that high-frequency fluorescent lamps are changed to ordinary light bulbs, no wireless DECT telephones in their rooms, and so on.

Osoby z EHS mają również prawo ogólne do bycia wspieranym przez pracodawców do pracy pomimo ich ułomności. Na przykład, mogą otrzymać komputer, który jest typem nisko emisyjnym, lampy fluorescencyjne o wysokiej częstotliwości są zamienione na zwykłe żarówki, brak telefonów bezprzewodowych DETC w pokoju w którym pracują itp.

Some hospitals in Sweden (e.g. in Umea, Skelleftea and Karlskoga) also have built special rooms with very low EMFs so that persons who are hypersensitive can get medical care. Another example is the possibility for persons who are electrohypersensitive to get a specially designed car so that the person can transport himself/herself between his/her home and their workplace.
Niektóre szpitale w Szwecji (e.g. in Umea, Skelleftea and Karlskoga) również wybudowało specjalne pokoje z bardzo niski EMF aby ludzie elektrowrażliwi mogli otrzymać opiekę medyczną. Innym przykładem jest możliwość dla osoby elektrowrażliwej otrzymania specjalnie zaprojektowanego samochodu, aby ta osoba mogła przemieścić się pomiędzy domem a miejscem pracy.

Recently, some politicians in the Stockholm municipality even proposed to the politicians responsible for the subway in the Stockholm City that a part of every trainset should be free from mobile phones; that the commuters have to switch of the phones in these selected parts to enable persons with EHS to travel with the subway (compare this with persons who have an allergy for animal for whereupon people consequently is prohibited to have animals, such as dogs or cats, in selected parts of the trainset).

Ostatnio niektórzy politycy w gminie sztokholmskiej zaproponowali politykom odpowiedzialnym za sztokholmskie metro aby część składu pociągu była wolna od telefonów komórkowych i żeby pasażerowie musieli wyłączać swoje telefony w tych wyselekcjonowanych częściach, tak aby osoby z EHS mogły podróżować metrem (proszę porównać to do osoby z alergią na sierść zwierzęcą, osoba przewożąca psa lub kota, ma kategoryczny zakaz przewożenia zwierzęcia w wybranych częściach składu pociągu)
In addition, when the impairment EHS is discussed it is also of paramount importance that more general knowledge is needed with the aim to better adapt the society to the specific needs of the persons with this impairment. The Swedish "Miljöbalk" (the Environmental Code) contains an excellent prudence avoidance principle which, of course, most be brought into action also here, together with respect and willingness to listen to the persons with EHS.
Dodatkowo, gdy dyskutuje się upośledzenie EHS ogromne znaczenie ma również poszerzenie wiedzy aby móc lepiej przygotować społeczność do specyficznych wymogów osoby z ta ułomnością. Szwedzki "Miljöbalk" (Kod środowiskowy) zawiera świetną zasadę unikania, ostrożności, która w większości ma tutaj również zastosowanie łącznie z szacunkiem i chęcią wysłuchania osoby z EHS

Naturally, all initiatives for scientific studies of the impairment EHS must be characterized and marked by this respect and willingness to listen, and the investigations shall have the sole aim to help the persons with this particular impairment. The presently proposed WHO initiative seem to lack this aim and the suggested research programme rather seems to question, throw suspicion on, and - on very flimsy grounds - psychologize the impairment EHS.
Naturalnie wszystkie inicjatywy dla studiów naukowych nad upośledzeniem EHS muszą charakteryzować się i odznaczać tym szacunkiem i chęcia słuchania i badania powinny mieć szczególnie na celu pomoc osobie z tą szczególna ułomnością. Zaproponowana obecnie przez WHO inicjatywa wydaje się pozbawiona tej zazasdy i zasugerowany sposób prowadzenia badań wydaje się raczej kwestionować i rzucać podejrzenia - stąpanie po cienkim lodzie –oraz przeprowadzać psychoanalizy na upośledzonych EHS.

This is a set-up that completely is in contrast to Rule 13 in the UN 22 Standard Rules which clearly says that scientific investigations of impairments shall, in an unbiased way - and without any prejudice - focus on cause, occurrence and nature and with the sole and explicit purpose to help and support the person with the impairment. Nothing else!

To jest układ kompletnie w przeciwieństwie do Zasady 13 w UN 22 Zasad Standardowych, które jasno określają, że badania naukowe nad ułomnościami powinny w sposób bezstronny i bez uszczerbku koncentrować się na przypadku, objawach i jego naturę z jednym wyraźnym celem, którym jest pomoc i wsparcie dla osoby z upośledzeniem. I nic innego.

In addition, it must also be mentioned that quite recently, by the end of 2004, The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA) has announced that "they have identified a sub-group of the population who are particularly sensitive to exposure to different types of electromagnetic radiation. The safe levels currently advised for exposure to this non-ionising radiation are based solely on its thermal effects.
Dodatkowo również muszę wspomnieć, że całkiem niedawno, pod koniec 2004, Stowarzyszenie Lekarzy Irlandzkich (IDEA - The Irish Doctors' Environmental Association ), ogłosiło, że zidentyfikowano podgrupę populacji, która jest szczególnie wrażliwa na różne typy promieniowania elektromagnetycznego. Bezpieczne, obecnie zalecane poziomy narażenia na nie – jonizujące promieniowanie są wyłącznie oparte na efektach cieplnych.

However, it is clear that this radiation also has non-thermal effects, which need to be taken into consideration when setting these safe levels. The electrosensitivity experienced by some people results in a variety of distressing symptoms which must also be taken into account when setting safe levels for exposure to non-ionising radiation and when planning the siting of masts and transmitters. (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA position on electro-magnetic radiation"; http://ideaireland.org/emr.htm)
Niemniej jednak jest jasne, że to promieniowanie nie ma efektu cieplnego, co musi byc wzięte pod uwagę przy ustalaniu bezpiecznych poziomów. Elektrowrażliwość, której doświadczyli niektórzy ludzie objawia się wieloma niepokojącymi symptomami, które również musza być wzięte pod uwagę podczas ustalania bezpiecznych poziomów na ekspozycję promieniowania nie-jonizującego i przy planowaniu ustawienia masztów, nadajników i przekaźników. (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA stanowisko na temat promieniowania elektro-magnetycznego)";

Furthermore, the IDEA also points out the following:
Dodatkowo IDEA wskazuje również na następujące punkty:

"1. An increasing number of people in Ireland are complaining of symptoms which, while they may vary in nature, intensity and duration, can be demonstrated to be clearly related to exposure to electro-magnetic radiation (EMR).
1.Wzrastająca liczba ludzi narzeka na objawy, które podczas gdy są zmienne w swojej naturze, intensywności i częstotliwości występowania mogą być przedstawione jako bezpośrednio związane z ekspozycją na promieniowanie elektro-magnetyczne (EMR)
2.International studies on animals over the last 30 years have shown the potentially harmful effects of exposure to electro-magnetic radiation. In observational studies, animals have shown consistent distress when exposed to EMR. Experiments on tissue cultures and rats have shown an increase in malignancies when exposed to mobile telephone radiation.

2.Międzynarodowe badania nad zwierzętami prowadzone w przeciągu ostatnich 30 lat, pokazują, potencjalnie szkodliwe efekty na ekspozycję na promieniowanie pola elektro-magnetycznego. W trakcie obserwowania zwierząt, które były wystawione na działanie EMR zauważono, że zwierzęta wykazują konsekwentne dolegliwości. Eksperymenty na kulturach tkankowych i szczurach pokazały wzrost nowotworów złośliwych w trakcie ekspozycji na promieniowanie telefonów komórkowych.

3. Studies on mobile telephone users have shown significant levels of discomfort in certain individuals following extensive use or even, in some cases, following regular short-term use.

3.Badania przeprowadzone na użytkownikach telefonów komórkowych pokazały pewien poziom dyskomfortu u niektórych jednostek, który był następstwem długiego używania a w niektórych przypadkach regularnego, krótkiego używania telefonów.

4. The current safe levels for exposure to microwave radiation were determined based solely on the thermal effects of this radiation. There is now a large body of evidence that clearly shows that this is not appropriate, as many of the effects of this type of radiation are not related to these thermal effects." (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA position on electro-magnetic radiation"; http://ideaireland.org/emr.htm).

4.Obecnie ustalony poziom bezpieczeństwa na ekspozycje na działanie promieniowania mikrofalowego, jest określany wyłącznie na podstawie efektu cieplnego tego promieniowania. Obecnie istnieje szereg dowodów, które wyraźnie wskazują, że jest to nieodpowiednie, gdyż wiele z tych skutków tego typu promieniowania nie są związane z efektem cieplnym (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA stanowisko na temat promieniowania elektro-magnetycznego"; http://ideaireland.org/emr.htm).


Finally, The Irish Doctors' Environmental Association "believes that the Irish Government should urgently review the information currently available internationally on the topic of the thermal and non-thermal effects of exposure to electro-magnetic radiation with a view to immediately initiating appropriate research into the adverse health effects of exposure to all forms of non-ionising radiation in this country, and into the forms of treatment available elsewhere.
Ostatecznie, Stowarzyszenie Lekarzy Irlandzkich, uważa, że rząd Irlandii powinien w trybie pilnym zweryfikować informacje obecnie dostępne na arenie miedzynarodowej na temat cieplnego nie-cieplnego jakie wywołuje ekspozycja na promieniowanie elektro-magnetyczne oraz rozpocząć natychmiastowe badania na negatywnymi skutkami dla zdrowia ekspozycji na wszystkie formy promieniowania nie-jonizującego w tym kraju i nad formami leczenia, które są dostępne gdzie indziej.

Before the results of this research are available, an epidemiological database should be initiated of individuals suffering from symptoms thought to be related to exposure to non-ionising radiation. Those claiming to be suffering from the effects of exposure to electro-magnetic radiation should have their claims investigated in a sensitive and thorough way, and appropriate treatment provided by the State.

Zanim wyniki tych badań będą dostępne, powinno się rozpocząć prowadzenia epidemiologicznej bazy danych dla ludzi, którzy wykazują symptom związane z wystawieniem na działanie promieniowania nie-jonizującego. Ci, którzy zgłaszają niedyspozycyjność ze względu na ekspozycję na promieniowanie elektro-magnetyczne, powinni być przebadani w sposób dokładny i delikatny oraz powinno im zostać zalecone odpowiednie dostępne leczenie.

The strictest possible safety regulations should be established for the installation of masts and transmitters, and for the acceptable levels of potential exposure of individuals to electro-magnetic radiation, in line with the standards observed in New Zealand." (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA position on electro-magnetic radiation"; http://ideaireland.org/emr.htm).

Najbardziej zaostrzone przepisy bezpieczeństwa powinny byc ustalone dla instalacji masztów przekaźnikowych i nadawczych oraz dla odpowiednich poziomów potencjalnych ekspozycji na promieniowanie elektro-magnetyczne zgodnie z normami zaobserwowanymi w Nowej Zelandii (The Irish Doctors' Environmental Association (IDEA), 2004, "IDEA position on electro-magnetic radiation"; http://ideaireland.org/emr.htm).

Of course, these very recent findings must also be taken into serious consideration for any research proposal.

Oczywiście te ostatnie wyniki muszą również być poważnie wzięte pod uwagę przy jakichkolwiek propozycjach dla badań.
Olle Johansson, prof”

Rozwiązana systemowe należą do właściwości Państwa.
Pojedynczy człowiek może stosować profilaktykę osobistą.
Promieniowanie elektromagnetyczne otacza nas wszędzie ale są miejsc o zwiększonym natężeniu promieniowania EMR
Do szczególnie niebezpiecznych emitorów zaliczyć można:.
1. Sieci energetyczne 400 kV i 110 kV oraz stacje telefonii komórkowej.
2. Silniki elektryczne i inne urządzenia elektryczne dużej mocy.
3. Domowe urządzenia elektryczne dużej mocy: kuchnie, żelazka, grzejniki, ogrzewanie podłogowe, itp.
4. Kuchnie mikrofalowe.
5. Promienniki podczerwieni.
6. Kamery i inne urządzenia emitujące podczerwień.
7. Radiotelefony DECT.
8. Telefony komórkowe.
9. Twory geologiczne.
10. Żyły wodne.
Dzisiaj w znacznym stopniu potrafimy miejscowo neutralizować to szkodliwe promieniowanie.
Stosowane do tego celu urządzenia o różnym zasięgu działania, nazywane stawami montuje się w zestaw neutralizujący pasmo podczerwieni w pełnym zakresie 1 – 999 X 10 do potęgi 9 Hz i harmoniczną promieniowania nadwidzialnego w paśmie 10 do potęgi 25 Hz, nazywane przez radiestetów zielenią ujemną.
1. Zestaw osobisty o zasięgu ochrony 3 m.
2. Zestaw mobilny o zasięgu ochrony 80 m.
3. Zestaw stacjonarny o zasięgu ochrony 300 m.
Zestaw osobisty nosi się przy sobie np. w wewnętrznej kieszeni marynarki albo torebce.
Zestaw mobilny służy do przewożenia w samochodzie. Ja osobiście zabieram ze sobą taki zestaw wchodząc do supermarketu.
Zestaw stacjonarny przewidziany jest do zabezpieczania większych powierzchni: domu, posesji, pola namiotowego itp.
Co warto wiedzieć?
Promieniowania żył wodnych nie można zneutralizować w dwóch przypadkach.
Trzęsienia ziemi o sile 5 stopni Ryhtera w Europie i 6 stopni Ryhtera w Azji w tym erupcji wulkanu oraz silnych wyładowań elektrycznych w czasie burz W tych momentach żyły wodne przenoszą i emitują energie o zwielokrotnionym natężeniu. Dla tego w celu budowy własnego domu warto poświęcić więcej czasu i pieniędzy na kupno działki wolnej od żył wodnych.
Autostrady i drogi szybkiego ruchu np. gierkówka, budowane są w taki sposób, że w osi jezdni układany jest kabel energetyczny wysokiego napięcia. Przesył energii elektrycznej tym kablem wytwarza na całej drodze szkodliwe promieniowanie EMR. Przejazd kilkugodzinny taką drogą obniża znacznie odporność immunologiczną. Jeżeli do tego dołożymy promieniowanie podczerwieni używanej do kontroli ruchu na drodze, otrzymamy efekt EHS ze skutkami zdrowotnymi w późniejszym okresie albo efekt terahercowy ze skutkiem natychmiastowym: zasłabnięcia, zawału bądź udaru serca. Efekt terahercowy można przewidzieć. Poprzedza go złe samopoczucie, zaburzenia widzenia, słabnięcie. Jest czas na zatrzymanie samochodu i wezwanie pomocy albo ucieczka z tej drogi, jeśli siły pozwolą. Gdy przyjedzie pomoc należy od razu informować, że nie piło się alkoholu i nie brało narkotyków. Człowiek trafiony sprawia wrażenie pijanego i stratą czasu jest badanie krwi. Równie, skutecznie oczyszczają organizm promienie Rentgena.

-- 10 gru 2013, 14:46 --

-- 10 gru 2013, 16:00 --
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 sty 2014, 18:37 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 03 sie 2013, 7:09
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
W grudniu ubiegłego roku w kraju uruchomiono produkcję grafenu na skalę przemysłową. Istnieje nadzieja na wytworzenie materiałów mających zastosowanie w profilaktyce osobistej.
-

RSS

Nowy rodzaj materiału bazujący na grafenie
28Kwi2012
Amerykańscy naukowcy opracowali nowy rodzaj materiału, który jednocześnie silnie absorbuje promieniowanie mikrofalowe i terahercowe oraz przepuszcza promieniowanie z zakresu widzialnego. Osłony wykonane z takiego materiału mogłyby zostać użyte do ograniczania zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych w urządzeniach elektronicznych szczególnie wrażliwych na tego rodzaju czynniki oraz do budowy terahercowych filtrów i polaryzatorów, które mogłoby okazać się przydatne w obszarze obrazowania z użyciem promieniowania terahercowego.

Grafen - świetny pochłaniacz światła

Grafen, pomimo grubości odpowiadającej zaledwie jednej warstwie atomów węgla, jest zdolny do bardzo silnej absorpcji promieniowania elektromagnetycznego w szerokim zakresie długości fal - zwłaszcza w obszarze dalekiej podczerwieni oraz terahercowej części widma. Na uwagę zasługuje fakt, że aby osiągnąć taki sam stopień absorpcji promieniowania z wykorzystaniem konwencjonalnych materiałów ich grubość musiałaby odpowiadać grubości co najmniej tysiąca warstw atomowych. Tak wysoki stopień absorpcji promieniowania elektromagnetycznego przez grafen jest wynikiem jego unikalnych właściwości elektronowych będących konsekwencją bardzo szybko poruszających się elektronów, zachowujących się jak relatywistyczne cząstki Diraca o praktycznie zerowej masie spoczynkowej.

Filtry i polaryzatory promieniowania terahercowego


Materiał stworzony przez grupę Avourisa Phaedona z Watson Research Center w Nowym Jorku składa się z naprzemiennie ułożonych warstw grafenu oraz izolatora. Naukowcy wykazali, że folia zawierająca zaledwie pięć warstw grafenu oraz pięć warstw izolatora może osłabić wiązkę promieniowania mikrofalowego i terahercowego aż w 97,5%, przy jednoczesnym przepuszczeniu promieniowania z obszaru widzialnego. Ponadto odkryto, że zastosowanie w materiale grafenu i izolatora o kształcie dysku lub rurki, może być pomocne w tworzeniu strojonych terahercowych filtrów i polaryzatorów. Dodatkowo jeżeli średnica dysków (rurek) będzie wynosić zaledwie kilka mikrometrów (1 μm = 10-6 m), będą one wówczas zdolne do absorpcji światła poprzez uwięzienie go w obszarach setki razy mniejszych, niż długość fali padającego światła, dzięki zjawisku silnego oddziaływania plazmonów, czyli skwantowanych kolektywnych drgań elektronów przewodnictwa wewnątrz materiału, ze światłem.

"Nasz materiał może zostać wykorzystany do budowy osłon bardzo silnie pochłaniających terahercowe oraz mikrofalowe promieniowanie i w ten sposób zapobiegać występowaniu zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych w urządzeniach elektronicznych", powiedział jeden z członków zespołu. "Taka tarcza mogłaby nawet pomóc w ochronie ludzi przed tego rodzaju promieniowaniem, które według Światowej Organizacji Zdrowia jest niebezpieczne dla zdrowia".


Artykuł pochodzi ze strony: physicsworld.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 sty 2014, 18:09 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Pana informacja inżynierze to miód na moje serce.
Rozumiem, że zamierza Pan ubrać ludzi w grafenowe kombinezony w stylu płetfonurków albo grafenowe OP-1. Jeżeli uda się pokryć grafenową folią domy i samochody to będzie to całkiem niezłe zabezpieczenie.
Ale co zrobić z pszczołami? Od 2007 roku notuje się masowe ginięcie pszczół. Ta data pokrywa się z moimi obserwacjami dotyczącymi reakcji ludzi, opisanymi w wyzwoleniu> link wyżej.
W 2009 roku Naukowcy Francuscy z AERTEC sformułowali tezę, że przyczyną masowego pomoru pszczół jest na ziemi wzrost natężenia pola elektromagnetycznego i związane z tym zjawiskiem zaburzenie pracy organizmów żywych. Więcej na ten temat tutaj: apokalipsa-pszczol-dotarla-do-polski-t4402.html . Czyżby wypełniał się czarny scenariusz Alberta Einsteina, że " Najpierw wyginą pszczoły, a póżniej ludzkość"?
Cieszy fakt, że wielu widzi zagrożenie i stara się przeciwdziałać.
Mnie nurtuje pytanie- gdzie są granice wolności gospodarczej?
Kilka dni temu otrzymałem ofertę pt. Błyskawiczne Ciepło Infrared
Firma Cracow Consulting Company proponuje zastosowanie promienników podczerwieni do ogrzewania pomieszczeń w których przebywają ludzie jak: hale produkcyjne i handlowe po bezpośrednie dogrzewanie osób w saunach, szpitalach, domach, stanowisk i stref pracy.
Dodatkowo uzyskałem informacje, że proponowane urządzenia posiadają atest PZH , a do jego wydania potrzebny był jedynie wykaz materiałów z jakich wykonane są urządzenia. Może już najwyższy czas zatrudnić ludzi do pracy w jednostkach wydających atesty. Bo nijak to się ma do Opinii Komitetu Ekonomiczno Społecznego w sprawie minimalnych wymagań w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dotyczących narażenia pracowników na ryzyko spowodowane czynnikami fizycznymi (polami elektromagnetycznymi).


Opinia Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
w sprawie ... *minimalnych wymagań w zakresie ochrony zdrowia i
bezpieczeństwa *dotyczących narażenia pracowników na ryzyko spowodowane
czynnikami fizycznymi *(polami elektromagnetycznymi)*

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z 15.2.2012

1. Wnioski i zalecenia

1.1 EKES zaleca przyjęcie tej dyrektywy i jej niezwłoczną transpozycję
do prawa krajowego państw członkowskich

1.2 Komitet uważa jednak, że należy wesprzeć jak najszybsze przyjęcie
zasady ostrożności, biorąc pod uwagę *ryzyko związane z innymi niż
cieplne skutkami biologicznymi emisji pól elektromagnetycznych.* Należy
bowiem w pełni i na wysokim poziomie zagwarantować zdrowie pracowników w
długiej perspektywie, wdrażając w tym celu najlepsze dostępne
technologie po kosztach akceptowalnych z ekonomicznego punktu widzenia.
Komitet oczekuje wprowadzenia odpowiedniego zapisu do treści dyrektywy.

1.3 ... Komitet podkreśla, że konieczne jest *wzmocnienie niezależności
organów naukowych *uczestniczących w określaniu granicznych wartości
narażenia pracowników na promieniowanie elektromagnetyczne, ustalaniu
jego wpływu, jego skutków w dziedzinie zdrowia publicznego oraz środków,
które należy podjąć, aby chronić zdrowie pracowników poddanych takiemu
promieniowaniu.

1.4 Należy *położyć kres konfliktom interesów *wśród członków tych
organów, zarówno w zakresie finansowania podejmowanych przez nich badań,
jak i w zakresie wyznaczania tychże członków ...

3.2 Badania naukowe *pozwoliły wykazać istnienie szeregu szkodliwych dla
zdrowia skutków pól elektromagnetycznych,* takich jak:
...
3.2.3 ... negatywny wpływ na pracowników zaliczanych do ?szczególnie
zagrożonych? (ang. at particular risks) oddziaływaniem pola
elektromagnetycznego, takich jak np. *osoby z implantami medycznymi,
używające urządzeń elektronicznych noszonych na ciele, kobiety w ciąży,
osoby leczone na choroby nowotworowe.*

3.3 Trwa zasadnicza dyskusja na temat innych niż cieplne,
średnioterminowych skutków fizjologicznych, powodowanych przez pola
niskiej częstotliwości.

3.3.1 Podejrzewa się, że istnieje ryzyko m.in. schorzeń systemu
neuroendokrynologicznego (hormony, melatonina), schorzeń
neurodegeneratywnych (choroby Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie
rozsiane), negatywnego wpływu na rozrodczość i rozwój człowieka i/lub
zwierząt (ryzyko poronień, deformacji płodu), a także zwiększone ryzyko
nowotworów (nowotwory mózgu; białaczka u dzieci).

3.3.2 Wchodząca w skład Światowej Organizacji Zdrowia Międzynarodowa
Agencja Badań nad Rakiem (IARC ? International Agency for Research on
Cancer) zakwalifikowała pola elektromagnetyczne niskiej częstotliwości
oraz pola elektromagnetyczne radiofalowe do kategorii 2b
(?przypuszczalnie rakotwórcze dla ludzi?). Uczyniła to w roku 2001 z
powodu przypuszczalnego ryzyka wystąpienia białaczki u dzieci oraz ?
ponownie ? w roku 2011 w następstwie badania Interphone (podejrzenie
zwiększonego ryzyka glejaka ? złośliwego nowotworu mózgu).

3.4 W niedawno opublikowanym sprawozdaniu Hussa ( 6 ) *przestrzega się
przed innymi niż cieplne biologicznymi skutkami potencjalnie szkodliwymi
*dla roślin, owadów i zwierząt oraz dla organizmu ludzkiego, związanymi
z narażeniem na pola elektromagnetyczne, w tym także z narażeniem na
*wartości niższe od progów granicznych zalecanych przez ICNIRP* ...

3.5 W sprawozdaniu, opartym na syntetycznej analizie licznych wyników
badań naukowych i na wnioskach z przesłuchań z udziałem wszystkich
zainteresowanych stron (naukowców, Europejskiej Agencji Ochrony
Środowiska, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń obywatelskich,
przedsiębiorców itp.), konkluduje się, że *należy przyjąć w UE zasadę
ostrożności typu ALARA *(as low as reasonably achievable) oraz skuteczne
środki zapobiegawcze, a także dokonać przeglądu aktualnych wartości
granicznych, *nie czekając na uzgodnienie wszystkich dowodów naukowych i
klinicznych, ponieważ taka zwłoka mogłaby pociągnąć za sobą bardzo
wysokie koszty zdrowotne i ekonomiczne,* jak to w przeszłości miało
miejsce w przypadku np. azbestu, bifenylu polichlorowanego i tytoniu.

3.6 W następstwie tego sprawozdania Zgromadzenie Parlamentarne Rady
Europy przyjęło rezolucję ( 8 ), w której ?w odniesieniu do norm i
progów dotyczących emisji pól elektromagnetycznych *wszystkich rodzajów
i wszystkich częstotliwości* [?] zaleca zastosowanie zasady ostrożności
ALARA (as low as reasonably achievable), tj. najniższy poziom, jaki
można racjonalnie osiągnąć?. W rezolucji stwierdza się również, że
*?zasada ostrożności powinna mieć zastosowanie, jeśli ocena naukowa nie
pozwala stwierdzić z wystarczającą pewnością, czy istnieje ryzyko?*
dotyczące zdrowia ludzkiego. Zalecenia zostały sformułowane ?z
uwzględnieniem nie tylko skutków zwanych cieplnymi, lecz *także innych
niż cieplne lub biologicznych skutków emisji *czy promieniowania pól
elektromagnetycznych?. Trzeba działać, ponieważ *?zważywszy na coraz
większe narażenie ludności [?] koszt ekonomiczny i ludzki niepodjęcia
działań mógłby być bardzo wysoki, gdyby wczesne ostrzeżenia zostały
zlekceważone?*. W rezolucji podkreśla się także, że *ekspertyzy naukowe
muszą być niezależne i absolutnie wiarygodne,* tak aby można było
dysponować ?przejrzystą i obiektywną oceną potencjalnie szkodliwych
skutków dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego?. Wreszcie, w
rezolucji apeluje się *o ponowne rozważenie ?podstawy naukowej
aktualnych, ustalonych przez ICNIRP norm *w zakresie narażenia na pola
elektromagnetyczne, które to normy mają poważne ograniczenia?.

3.7 Partnerzy społeczni ... zwrócili uwagę przede wszystkim na
następujące kwestie:
- W trosce o zagwarantowanie ochrony pracowników przed ryzykiem
długoterminowych skutków ... partnerzy społeczni proponują, *aby
stworzono miejsca konfrontacji między ekspertami ICNIRP i ekspertami
krajowymi *państw członkowskich Unii Europejskiej.
...
3.9 EKES ponownie stwierdza, że *konieczne są przepisy chroniące przed
skutkami narażenia *pracowników na pola elektromagnetyczne - w
dziedzinie, w której wszystkie metodologie i cała wiedza naukowa nie
przyniosły konkretnych i w pełni satysfakcjonujących rezultatów, *nawet
jeśli [tylko] niektóre wyniki badań naukowych potwierdzają, że pole
elektromagnetyczne wywiera negatywny wpływ na organizm *pracowników
(stopień i skala tego wpływu są różnie określane w zależności od badania).

4. Uwagi szczegółowe

4.1 ... Co się tyczy zdrowia ludzkiego, należy podjąć wszelkie środki
ostrożności, aby nie narażać pracowników na ryzyko skutków
długoterminowych: zbiór pochodzących z licznych badań naukowych
przypuszczeń na temat tego ryzyka *jest zwyczajnie odrzucany *przez dwie
komisje naukowe: ICNIRP i SCENIHR ...

4.2 Inny argument często stosowany przez te komisje i prowadzący do
zaprzeczenia istnieniu jakichkolwiek skutków długoterminowych opiera się
na braku wiedzy na temat mechanizmów biologicznych, za których
pośrednictwem narażenie na pola elektromagnetyczne mogłoby wpływać na
organizmy żywe. Taki argument *powinien raczej przemawiać za przyjęciem
zasady ostrożności, jeżeli regularnie obserwuje się skutki, zanim
wspólnota naukowa będzie w stanie podać dokładne wyjaśnienia biologiczne.*

**
------------------------------------------------------------------------

tekst dostępny m.in. na stronach:

EUR-Lex: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 855:PL:NOT
PDF:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 050:PL:PDF

Przypominam, że promieniowanie podczerwone jest bardzo przenikliwe i ściany budynków z materiałów ogólnie stosowanych w budownictwie nie stanowią żądnej bariery ochronnej.
A tak ku przestrodze kilka cytatów z Kodeksu Karnego:
Rozdział XIX
Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstwa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.
§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą.
§ 5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.
Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
miany, które wchodzą w życie w wybranej wersji czasowej - zaznaczono kolorem
Rozdział XXII
Przestępstwa przeciwko środowisku
Art. 181. § 1. Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto, wbrew przepisom obowiązującym na terenie objętym ochroną, niszczy albo uszkadza rośliny lub zwierzęta powodując istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega także ten, kto niezależnie od miejsca czynu niszczy albo uszkadza rośliny lub zwierzęta pozostające pod ochroną gatunkową powodując istotną szkodę.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 5. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 2 lub 3 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
Art. 182. § 1. Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony w związku z eksploatacją instalacji działającej w ramach zakładu, w zakresie korzystania ze środowiska, na które wymagane jest pozwolenie, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 3 działa nieumyślnie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Rozdział II
Formy popełnienia przestępstwa
Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.
§ 2. Usiłowanie zachodzi także wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego.
Art. 14. § 1. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa.
§ 2. W wypadku określonym w art. 13 § 2 sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
Art. 15. § 1. Nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił od dokonania lub zapobiegł skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.
§ 2. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w stosunku do sprawcy, który dobrowolnie starał się zapobiec skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.
Art. 16. § 1. Przygotowanie zachodzi tylko wtedy, gdy sprawca w celu popełnienia czynu zabronionego podejmuje czynności mające stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania, w szczególności w tymże celu wchodzi w porozumienie z inną osobą, uzyskuje lub przysposabia środki, zbiera informacje lub sporządza plan działania.
§ 2. Przygotowanie jest karalne tylko wtedy, gdy ustawa tak stanowi.
Art. 17. § 1. Nie podlega karze za przygotowanie, kto dobrowolnie od niego odstąpił, w szczególności zniszczył przygotowane środki lub zapobiegł skorzystaniu z nich w przyszłości; w razie wejścia w porozumienie z inną osobą w celu popełnienia czynu zabronionego, nie podlega karze ten, kto nadto podjął istotne starania zmierzające do zapobieżenia dokonaniu.
§ 2. Nie podlega karze za przygotowanie osoba, do której stosuje się art. 15 § 1.
Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.
§ 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
§ 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.
Art. 19. § 1. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.
§ 2. Wymierzając karę za pomocnictwo sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
Art. 20. Każdy ze współdziałających w popełnieniu czynu zabronionego odpowiada w granicach swojej umyślności lub nieumyślności niezależnie od odpowiedzialności pozostałych współdziałających.
Art. 21. § 1. Okoliczności osobiste, wyłączające lub łagodzące albo zaostrzające odpowiedzialność karną, uwzględnia się tylko co do osoby, której dotyczą.
§ 2. Jeżeli okoliczność osobista dotycząca sprawcy, wpływająca chociażby tylko na wyższą karalność, stanowi znamię czynu zabronionego, współdziałający podlega odpowiedzialności karnej przewidzianej za ten czyn zabroniony, gdy o tej okoliczności wiedział, chociażby go nie dotyczyła.
§ 3. Wobec współdziałającego, którego nie dotyczy okoliczność określona w § 2, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
Art. 22. § 1. Jeżeli czynu zabronionego tylko usiłowano dokonać, podmiot określony w art. 18 § 2 i 3 odpowiada jak za usiłowanie.
§ 2. Jeżeli czynu zabronionego nie usiłowano dokonać, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
Art. 23. § 1. Nie podlega karze współdziałający, który dobrowolnie zapobiegł dokonaniu czynu zabronionego.
§ 2. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w stosunku do współdziałającego, który dobrowolnie starał się zapobiec dokonaniu czynu zabronionego.
Art. 24. Odpowiada jak za podżeganie, kto w celu skierowania przeciwko innej osobie postępowania karnego nakłania ją do popełnienia czynu zabronionego; w tym wypadku nie stosuje się art. 22 i 23.

Jeżeli komuś przyjdzie stanąć przed sądem za narażenie zdrowia bądż życia innych ludzi to lepiej wcześniej mieć na względzie fakt, że sędziowie to też ludzie i mogą skojarzyć swoje problemy zdrowotne z tym, że przynajmniej 2 razy dziennie wchodząc i wychodząc z sądu przechodzą przez bramki terahercowe. W takij sytuacji nie liczyłbym na pobłażliwość sądu. Atesty nie chronią od odpowiedzialności. Wydającym atesty można przypisać współudział.
Najwyższy czas włączyć myślenie. Życie i zdrowie ludzkie jest największą wartością.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 sty 2014, 10:26 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 09 sie 2013, 9:33
Posty: 3
Płeć: kobieta
Nie rozumiem o co tutaj chodzi.
Czy to jakaś gra?
Z jednej strony sprzedaż niebezpiecznej śmiercionośnej technologii, a z drugiej strony tarczy grafenowej
jako antidotum na tą technologię. Czy to ma być nowy sposób na pobudzenie popytu na krajowym rynku?
Uważam, że wprowadzanie na rynek emitorów podczerwieni jest zwykłym dolewaniem oliwy do ognia.
Dla tego pytanie retmana o granice wolności gospodarczej jest jak najbardziej uzasadnione.
Może dobrze by było gdyby na to pytanie odpowiedział jakiś dziennikarz śledczy.
ZuzaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2014, 21:05 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2013, 1:45
Posty: 209
Płeć: mężczyzna
Mogilna łączność
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lip 2014, 17:14 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Barrie Trower - WiFi, mikrofale i konsekwencje dla naszego zdrowia - napisy PL
phpBB [video]

jako uzupełnienie:
rosliny-nie-rosna-w-poblizu-routera-wi-fi-t12202.html
blokowanie-sygnalow-mikrofalowych-w-domu-t11931.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 lip 2014, 17:26 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 24 lip 2013, 20:57
Posty: 10
Płeć: mężczyznaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lis 2014, 13:12 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Anteny telefoniczne na dachach mieszkań i ich wpływ na zdrowie [PL]
phpBB [video]


garstka wcześniejszych info oprócz lnków które podałem w poprzednim poscie, też tutaj:
elektrosmog-nie-dziekuje-t11227.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lis 2014, 14:54 
Ja mam takie same problemy zdrowotne, ze to tak nazwe jak ta Pani z tego filmiku wyzej. Pisalem juz w innym temacie o tym. Mieszkam na 3 pietrze 12 pietrowego budynku i na dachu mamy takie same anteny.

Czy mozna cos na to poradzic ? czy tylko przeprowadzka pomoze ?Na górę
   
 
 
Post: 28 lis 2014, 15:04 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1120
Płeć: mężczyzna
Skorupiak, było już w jednym temacie ale podaje jeszcze raz.
Bardzo dobre opracowanie od A do Z


_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 lis 2014, 22:21 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 25 cze 2014, 21:17
Posty: 447
phpBB [video]


A także jej książka: Disconnect: The Truth About Cell Phone Radiation, What the Industry Has Done to Hide It, and How to Protect Your FamilyNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 gru 2014, 15:01 
Dr. Devra Davis - Presentation


Wykład tej pani jest przerażający to wygląda jak kolejna nitka prowadząca do depopulacji.

Nie wiem czy było ale tutaj można se sprawdzić gdzie macie w pobliżu miejsca zamieszkania
antenę telefonii komórkowej. Na tej stronie: www.btsearch.pl trzeba kliknąć w "Mapa BTS".
Pokaże się mapa polski zaznaczacie wszystkie sieci , Standarty i Pasma a potem wpisujecie
miasto i Szukaj. N..Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group