Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 lip 2020, 17:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 mar 2011, 16:29 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

jeśli mnie pamięc nie myli, to podobne przedstawienie samolotu jest na ścianie świątyni Hathor w Denderze...

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Wyjaśnienie tej zadziwiającej tabliczki:

http://www.catchpenny.org/abydos.html

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

czy masz moze inne "zadziwiajace" wytlumaczenia :mrgreen: innej zadziwiajacej tabliczki np o takiej:
Obrazek

i setek innych rysunkow naskalnych, plaskorzezb i rzeźb (przedstawiajacych EWIDENTNIE TECHNICZNIE ZAAWANSOWANE KONSTRUKCJE I POSTACIE nie przystajacych nijak do epoki w ktorej zostaly wytworzone) rozrzuconych po wszystkich kontynentach?

czy tez mozna je wytlumaczyc (i'm sorry but my english is not verry well :mrgreen: ) EROZJA :lol: ???

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

Mason33 pisze:
Wyjaśnienie tej zadziwiającej tabliczki:
http://www.catchpenny.org/abydos.html

Zbyt naciągane...to "wytłumaczenie" brak w nim sensu i logiki. Wypadałoby zajrzeć do podręcznika i zastanowić się nad sensem słowa erozja...bo naprawdę... :o idzie zaklnąć tylko.

aquabart pisze:
czy masz moze inne "zadziwiajace" wytlumaczenia :mrgreen: innej zadziwiajacej tabliczki np o takiej:
i setek innych rysunkow naskalnych, plaskorzezb i rzeźb (przedstawiajacych EWIDENTNIE TECHNICZNIE ZAAWANSOWANE KONSTRUKCJE I POSTACIE nie przystajacych nijak do epoki w ktorej zostaly wytworzone) rozrzuconych po wszystkich kontynentach?

czy tez mozna je wytlumaczyc (i'm sorry but my english is not verry well :mrgreen: ) EROZJA :lol: ???

Akurat troszkę tego tłukłem. Nie wydaje mi się aby to był model silnika odrzutowego ze względu na brak podstawowych elementów jak sprężarka osiowa.

Obrazek

W sumie to osobny temat i mogę wiele o tym powiedzieć w bardzo dokładnych detalach, ale nie chcę przynudzać.
Generalnie słaby schemat, no wada największa ...idiota tylko by siadał okrakiem na silnik odrzutowy....sterowność zerowa że o tysiącu spraw nie wspomnę. To na pewno nie jest nasz ziemski rodzaj silnika i to widzę na bank.

Ta strona zabiła mi jednak ćwieka i muszę pomyśleć dalej zanim coś powiem więcej. Jednak z całą pewnością jest to konstrukcja techniczna co do tego nie mam wątpliwości, tylko zrobiona wyjątkowo nieudolnie co sprawia że nie można się połapać o co biega z wieloma elementami.

http://www.egpelo.ch/en/astro-archaeology/palenque-king-pacal.htm

Obrazek

Dla sceptyków polecam książkę Było zupełnie inaczej, Wolfgang Volkrodt i obrazek pewnej maszyny.
Oczywiście do temat do obgadania z kimś kto przeżył męczarnie "Maszynoznawstwa" dla niewtajemniczonych...to był horror. :wacko:

Obrazek

Dla porównania silnik od TS-11 Iskra

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Red
napisalem przeciez:
Cytuj:
EWIDENTNIE TECHNICZNIE ZAAWANSOWANE KONSTRUKCJE I POSTACIE

nie sugerowalem wcale ze to jakis rodzaj pojazdu latajacego :lol:

wzialem pierwszy lepszy przyklad z pamieci ktory na szybko znalazlem na necie zeby odpowiedziec na post Masona :mrgreen:

oczywiscie ze wiele nad tym myslalem i chociaz nie mam wyksztalcenia stricte technicznego tez doszedlem do podobnych wnioskow

ale fakt pozostaje faktem - wystylizowana plaskorzezba odstaje od epoki i na pewno autor tego dziela nie mial intencji przedstawic wyrzezbionej postaci w otoczeniu "rytualnych" ozdobek :lol: 8-)

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

aquabart pisze:
Red
napisalem przeciez:
EWIDENTNIE TECHNICZNIE ZAAWANSOWANE KONSTRUKCJE I POSTACIE

Tak, zgadza się ja tylko napisałem swoje konkluzje co do tej płaskorzeźby, bardzo ciekawe są uwagi Wolfgang Volkrodta dotyczące robienia rysunków technicznych przez nie-inżynierów. Charakterystyka rzutów itp. bardzo pouczające. Napisałem o silniku odrzutowym bo to znane od dawna skojarzenie. Wg mnie silnik odrzutowy odpada.
Cokolwiek to jest - jest absurdalnie dziwaczne i wyjęte jak z filmu SF to na pewno. Choć są tez pewne skojarzenia z tzw "Drzewem życia" ale jak żyję nie znalazłem podobnego rysunku tego drzewa..bo ono wygląda mniej więcej tak.

Obrazek

Entered Apprentice * 1st Degree

Najprawdopodobniej jest to nieukończona płaskorzeźba użyta jako materiał budulcowy. Jest ewidentnie ubita w prawym górnym rogu, zapewne wypadek przy pracy i artysta nie był w stanie ukończyć dzieła, toteż "cegiełka" posłużyła jako zwykła cegła.
Większość badaczy i interpretatorów, tak zawodowców jak i amatorów popełnia jeden ale za to zasadniczy i kluczowy dla wyjaśnienia zagadek przeszłości błąd: otóż analizują ślady przeszłości patrząc przez pryzmat teraźniejszości. To jeden z przykładów, kiedy to taki nieukończony symbol kojarzy się z helikopterem. Sto lat temu mógł skojarzyć się z ważką.

Obrazek

Obrazek

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

@sonofkyuss
na pierwszym obrazku z lewej strony wyraźnie widać owada. skąd ta pewność, że to owad? bo wygląda jak owad. a ta niby ważka nie wygląda jak ważka, chyba, że kiedyś na ziemi fruwały sobie ważki wyglądające jak helikoptery. ;)

Oczywiście, że pewności nie mam, że to owad, ponieważ nie znam się na czytaniu pisma egipskiego. Celowo jednak pod zdjęciem tej "tajemniczej tabliczki" dałem zdjęcie podobnej, tyle że ukończonej, aby pokazać niemal identyczny zapis. Natomiast polecam jeszcze raz przeczytać to, co wcześniej napisałem, tylko że ze zrozumieniem!

sonofkyuss pisze:
Większość badaczy i interpretatorów, tak zawodowców jak i amatorów popełnia jeden ale za to zasadniczy i kluczowy dla wyjaśnienia zagadek przeszłości błąd: otóż analizują ślady przeszłości patrząc przez pryzmat teraźniejszości.

Zgadzam się że jest to błąd - powinniśmy analizoweać ślady przeszłości z poprawką na filmy S-F, bo dopiero zbliżamy się do poziomu tamtej technologii.

Oto dowody:

Abu Rawash:
Obrazek

...bliżej:
Obrazek

...bliżej:
Obrazek

...porównanie z teraźniejszością:
Obrazek

....i oficjalna, bardzo prawdopodobna teoria:
Obrazek

...gdyby ktoś nie wiedział dizsiejsze maszynki które obrabiają 10-30 razy mniejsze bloczki niż w Egipcie wygladają tak:

phpBB [video]

pozdrawiam

Pewien cesarz rzymski z dynastii julijsko-klaudyjskiej (niestety nie pamiętam już dokładnie który) miał ściany w pałacu wyłożone marmurem tak doskonale wypolerowanym, że działały na podobieństwo luster. Bał się on strasznie zamachu na swoje życie i chciał zawsze widzieć, co się dzieje za jego plecami.
Też wtedy nie było szybkich i ostrych maszyn tnących ani żadnych polerek mechanicznych. W takich sytuacjach robiono to cierpliwie i latami, ale w zamian to kosztowało. twardszy materiał plus drobniutki piasek i można wszystko wypolerować. Metody polerowania nie zmieniły się od tysięcy lat, zmieniły się tylko narzędzia na szybsze i wydajniejsze. Dziś soczewki do teleskopów poleruje się też piaskiem.

sonofkyuss pisze:
Metody polerowania nie zmieniły się od tysięcy lat, zmieniły się tylko narzędzia na szybsze i wydajniejsze. Dziś soczewki do teleskopów poleruje się też piaskiem.

Primo - jestem dość dobrze obeznany z technologią obróbki luster i kamieni.
Doskonale wiem że najlepiej obrobione lustra na tej planecie poleruje się nawet dzisiaj ręcznie - ot np te szwajcarskie krecące się w naświetlarkach poligraficznych z szybkością 65 tys obr/min.

Zdajesz się nie dostrzegać jednej rzeczy - na egipskich granitach są ślady obróbki mechanicznej wysokoobrotowymi narzędziami...
Można oczywiście udawać że tego nie ma, albo twierdzić że powstały na skutek użycia miedzianych mieczyków albo ktoś je ręcznie zrobił, ale trzeba chyba bardzo chcieć.

Poza tym pozostaje kwestia olbrzymiej masy czerwonego granitu obrobionego w Egipcie - ręczna robota zajęłaby eony lat tysiącom kamieniarzy, a przecież ta cywilizacja tyle nie istniała.

więcej fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwony granit w Sakkarze, gdzie wg oficjalnych bredni obrabiano tylko miękkie kamienia:
Obrazek

Na koniec ciekawy artykuł:
http://www.rynekkamienia.pl/data/download/egipt-nk34.pdf

pozdrawiam

W jaki sposób były budowane piramidy oraz inne monstrualne obiekty kamienne możemy się dowiedzieć od naszego malutkiego RODAKA LITWINA Edwarda Leedskalninsa który w latach międzywojennych wybudował samodzielnie i bez żadnych narządzi kamienne miasteczko na Florydzie USA. Kamienne bloki ważyły po 11 ton.
W niektórych są wyrzeźbione symbole.
Edward zbudował również własną małą elektrownię na terenie zamku wytwarzająca za darmo prąd.
Dostałem materiały od naukowca który przez 15 lat badał pracę Edwarda.
UWAGA!! -zapoznanie się z wynikiem tych badań może ZMIENIĆ ZYCIE CZŁOWIEKA NA ZAWSZE.

phpBB [video]

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Witam
fARMER mógłbys strescic

bez pisze:
Witam
fARMER mógłbys strescic

Koralowy zamek który widzisz na filmie został zrobiony przez jednego człowieka.
Wstęp jest wolny, każdy może pojechać i obejrzeć te cuda.

Z ciekawszych rzeczy - na końcu filmu widać coś w rodzaju kafara, z dziwną skrzyneczką na górze i kablem sięgającym ziemi.

Poniżej rysunek pewnego czlowieka który prawie 100 lat temu w Tybecie był świadkiem przemieszczenia bloku skalnego o wymiarach 1x1,5m na odległość około 200m za pomocą kilku instrumentów muzycznych (dość dokładnie opisanych) ustawionych jakieś 60 m od owego odłamka skalnego.

Obrazek

reszta w ojczystym angielskim:
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/antigravityworldgrid/ciencia_antigravityworldgrid08.htm

pozdrawiam

Kiedy Edward Leedskalnins pod osłoną nocy budował swój Coral Castle , dwóch młodych chłopców zakradło się i dziwnym trafem nie zostało "wykrytych" przez czujny instynkt Eda.
Zobaczyli Eda jak stoi przed wielkim kamiennym blokiem ma położone ręce na górnej płycie bloku oraz intonuje jakąś melodię. Nagle kamienny blok uniósł się do góry a Edward zaczął z nim przemieszczać się. Kiedy zorientował się ze jest obserwowany opuścił kamień na ziemię usiadł na nim i swoim zwyczajem pomachał przyjaźnie do chłopców.

Jedną z najbardziej tajemniczych świątyń Majów w Uxmal zbudowała według podań rasa karłów w ciągu jednej nocy. Legendy mówią, że wznoszenie takich gigantycznych budowli z wielkich kamieni nie było dla nich niczym trudnym: "Wystarczyło tylko, że zagwizdali, a ciężkie kamienie same ustawiały się na właściwym miejscu. Jak potrzebowali drewna na opał, samo przylatywało z lasu". Owe karły podobno wzniosły wszystkie budowle z okresu Stworzenia Świata. Mimo opanowania takich umiejętności, rasa ta nie zdołała się uchronić przed wielką powodzią. Jedynie garstka karłów zdążyła się ukryć pod ziemią w wielkich kamiennych zbiornikach.

Próbowałem tej metody wielokrotnie przy budowie mojego domu , za każdym razem kiedy zagwizdałem zamiast cegły przylatywał mój pies :)

odkryte w czasach wspolczesnych dowody istnienia zaawansowanej cywilizacji sprzed 12 tys lat na terenie turcji

phpBB [video]

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

fARMER pisze:
W jaki sposób były budowane piramidy oraz inne monstrualne obiekty kamienne możemy się dowiedzieć od naszego malutkiego RODAKA LITWINA Edwarda Leedskalninsa który w latach międzywojennych wybudował samodzielnie i bez żadnych narządzi kamienne miasteczko na Florydzie USA. Kamienne bloki ważyły po 11 ton.
W niektórych są wyrzeźbione symbole.
Edward zbudował również własną małą elektrownię na terenie zamku wytwarzająca za darmo prąd.
Dostałem materiały od naukowca który przez 15 lat badał pracę Edwarda.
UWAGA!! -zapoznanie się z wynikiem tych badań może ZMIENIĆ ZYCIE CZŁOWIEKA NA ZAWSZE.

phpBB [video]

Film niesamowity!!! :shock: Przyjżyjcie się jemu dokładnie - on nie był Ziemianinem - to obcy w ludzkiej skórze.
Pytanie brzmi - skąd posiadł taką wiedzę??

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]