Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sie 2019, 13:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witam,

Nie wkleję niestety nic ciekawego, gdyż większość najciekawszych materiałów obejrzałem dzięki tej stronie :)

Mam jednak jedno pytanie które osobiście bardzo mnie nurtuje.
Mianowicie: Jak oceniacie zachowanie poszczególnych mediów w Polsce?
Mam na myśli wszystkie media działające na terenie PL: od TV i poszczególnych programów, poprzez prasę szeroko rozumianą, radio i oczywiście internet ( w szczególności zaś YT i elektronicznie wersje dzienników ).

Obserwuję to co się dzieje od dłuższego czasu.
Co do systemu w jakim przyszło nam żyć nie mam złudzeń, jednak bardzo trudno jest wykazać komuś postronnemu, że np. blokowanie ścieżki dźwiękowej w filmie na YT któy porusza tematykę manipulowania społeczeństwem, jest czymś więcej niż ochroną praw autorskich.

Podobnie w TV: w krótkich newsach informacje przechodzą przez kilka etapów:
1. Wojna/Zaraza/Terroryzm/Wybory/etc.
2. Wojna/Zaraza/Terroryzm/Wybory/etc.
3. Wojna/Zaraza/Terroryzm/Wybory/etc.
i na koniec np."Leniwiec"/Britney Spears/etc.!

W radio podobnie:
Jednostronne "jeżdżenie" po wszystkich,którzy mają inne zdanie :/

O co w tym chodzi?
Czy naprawdę jest tak,że nikt z właścicieli mediów nie jest świadom tego w czym uczestniczy?
A może jednak jest tylko ma nadzieję, że skoro się "przysłużył" to będzie "pominięty"?
Czy wszyscy dziennikarze noszą na oczach klapki, czy mają zakaz pisania o pewnych rzeczach?

Żyjemy w Polsce i nie wierzę że to wszystko sięga tak daleko.

Co Wy o tym myślicie?

Pozdrawiam
"Dziad"

P.S. O prasie nie piszę ponieważ zeszłą na totalnie dno: 3/4 to reklamy, a z pozostałej 1/4 części cenne informacje trzeba czytać "między wierszami"... Ehh...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 cze 2009, 19:44 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Heloł, fajną masz ksywkę :)
IMHO z tv jest gorzej niż z gazetami. Manipulacja, dołowanie, manipulacja, zastraszanie, manipulacja, PRZYGOTOWYWANIE... Apogeum absurdu osiąga dla mnie tvp info i podobne - na scrollowanym pasku u dołu widzę tylko cyferki z ofiarami, i wydanymi mld dolarów (zazwyczaj na zbrojenia, i pomoce państwowe dla prywatnych film, hehe - >>>QUI BONO?<<< się kłania, nieważne). Znasz powiedzenie: jeden obraz wart jest tysiąc słów? Manipulatorzy też to znają, więc pole do popisu (PO, PiSu, itp., itd...) jest spore. Od kilku lat tv nie oglądam prawie wcale, ale zdarza mi się czasem jakąś rozrywkę zahaczyć (żadne "tańce gwiazd na lodzie" czy inne "zamieńmy się żonami"). Pamiętam zajefajny motyw z "Majewskiego szoł". Odbyło się jakieś tam superważne zebranie w siedzibie "Komendy Głównej TV". Dotyczyło spraw różnie ważnych co mój włos łonowy na dnie muszli klozetowej. Byli szefowie polsatu, tvnu, i publicznej jedynki. Każda z telewizji, na swoim kanale, zamieściła krótką notę ze spotkania. Każda gloryfikowała swojego szefa, jaki to on nie jest zaje*isty, ile nie wniósł ważnego do spotkania, i ile to dzięki akurat niemu się dobrego nie wydarzyło. Każda umniejszała rolę pozostałych dwóch szefów konkurencyjnych stacji, kumacie. Mówię Wam, jak bym oglądał relację z zupełnie różnych spotkań... MANIPULACJA.
Ogólnie też mogę dodać, że tv ulega zezwierzęceniu (hektolitry krwi we wiadomościach, trup ściele się gęsto - oczywiście im młodszy tym lepiej), spłyceniu (szoły typu "doda śpiewa na lodzie" czy mandaryna gra na gitarze"), itp działaniom.
Zapytam na koniec:gdzie są programy typu "Sonda"???

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Telewizji w ogóle nie oglądam, bo bym była najbardziej na świecie wystraszoną osobą: morderstwa, gwałty, pożary, kanibale, terroryzm, terroryzm i jeszcze raz terroryzm.

A kichać na to wszystko: terrorysty na oczy w życiu nie widziałam, spokojnie sobie żyje, nikt na mnie nie napada i w ogóle jest cool. Lepiej nie oglądajcie, bo człowiek po dniu "telewizyjnym" jest tylko przygnębiony, a co wrażliwsze osoby nerwicy się nabawiają. A życie nam się wydaje wtedy takie przeeera-żżż-ające. Lepiej idźcie z rodziną do lasu lub do parku na spacer. Zróbcie zdjęcia z wycieczki i nam tu pokażcie :D. Wszystko co mi telewizja pokazała to to na kogo niby to mam głosować ( ale mnie zrobili pewnego razu ale to już inna historia ...), co mam jeść (oczywiście króluje cukier, cukier, cukier ? narkotyczna słodycz- po którym mnie zęby bolą), co pić : zafarbowane płyny, słodzone aspartamem (odsyłam zainteresowanych na You Tube), no i oczywiście co kupić. A tu to muszę dużo kupoooować (najlepiej na kredyt z banku) cały czas mam coś kupoooować, choć w życiu nie zużyję nawet tego co mam. Do tego dołożą mi jakiś film, który zwykle mnie nie interesuje ale jest tam dużo krwi, gwałtu i przemocy. Aha, co to jeszcze tam mamy? no tak jest jeszcze trzytysięczny piąty odcinek jakiegoś serialu telewizyjnego w którym ona go kocha a on już jej nie kocha, bo kocha inną, która kocha innego ale ten inny kocha ta pierwszą, która oczywiście już go nie kocha. Miłego oglądania.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Wyobraźcie sobie co by było gdyby w Wiadomościach podawali same pozytywne informacje. W ogóle jakby same pozytywne rzeczy leciały w TV. Przecież nie muszą mówić o każdym wypadku, morderstwie, gwałcie itd. Jak tak o tym gadają i ludzie o oglądają to sami to wciąż przyciągają. Jak stanie się coś poważniejszego np. powódź to można to też przedstawić z pozytywnej strony np. że ktoś komuś pomógł albo że ktoś tam organizuje pomoc i że można zrobić to i to żeby troszkę pomóc.

Awatar użytkownika

MaxDziad, dziennikarze nie są durni, oni robią to co muszą robić. Wystarczy śledzić na bieżąco co się dzieje, jeśli się wyłamią i jakie za to ponoszą konsekwencje. Staram się nie ulegać tej powszechnej hipnozie telewizyjnej dlatego nie oglądam:?. Pozdrawiam.

A ty mbelly, masz całkowitą rację.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Tak sobie ostatnio czasem myślę, że dziennik TV za czasów PRL-u był piękny :D
"Polska rosła w siłę i ludziom żyło się dostatniej".

Media służą swoim akcjonariuszom a tym zależy na zysku a nie na prawdzie, dobru czy zdrowiu; dlaczego jest za mało laków i terapii alternatywnych, alternatywnych źródeł zasilania etc. właśnie dlatego, że nie są potrzebne wąskiej grupie osób, które zarabiają na starych "metodach" kokosy.

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

a ja nie ogladam telewizji juz 5 lat i dobrze mi z tym :D
ps. mam telewizor zeby se ktos nie pomyslal ze nie ogladam z brakulaku :lol:

Awatar użytkownika

Ayerys pisze:
Telewizji w ogóle nie oglądam, bo bym była najbardziej na świecie wystraszoną osobą: morderstwa, gwałty, pożary, kanibale, terroryzm, terroryzm i jeszcze raz terroryzm.

A kichać na to wszystko: terrorysty na oczy w życiu nie widziałam, spokojnie sobie żyje, nikt na mnie nie napada i w ogóle jest cool. Lepiej nie oglądajcie, bo człowiek po dniu "telewizyjnym" jest tylko przygnębiony, a co wrażliwsze osoby nerwicy się nabawiają. A życie nam się wydaje wtedy takie przeeera-żżż-ające. Lepiej idźcie z rodziną do lasu lub do parku na spacer. Zróbcie zdjęcia z wycieczki i nam tu pokażcie :D. Wszystko co mi telewizja pokazała to to na kogo niby to mam głosować ( ale mnie zrobili pewnego razu ale to już inna historia ...), co mam jeść (oczywiście króluje cukier, cukier, cukier ? narkotyczna słodycz- po którym mnie zęby bolą), co pić : zafarbowane płyny, słodzone aspartamem (odsyłam zainteresowanych na You Tube), no i oczywiście co kupić. A tu to muszę dużo kupoooować (najlepiej na kredyt z banku) cały czas mam coś kupoooować, choć w życiu nie zużyję nawet tego co mam. Do tego dołożą mi jakiś film, który zwykle mnie nie interesuje ale jest tam dużo krwi, gwałtu i przemocy. Aha, co to jeszcze tam mamy? no tak jest jeszcze trzytysięczny piąty odcinek jakiegoś serialu telewizyjnego w którym ona go kocha a on już jej nie kocha, bo kocha inną, która kocha innego ale ten inny kocha ta pierwszą, która oczywiście już go nie kocha. Miłego oglądania.

:lol: HAHAHA! :lol: Ayerys ,ale ty wiesz ze wymiatasz!

Awatar użytkownika

na pewno to wiecie, ale co tam ;)

analizując nasze media pod względem podawanych przez nie informacji, w zależności od środka przekazu można dojść do bardzo konstruktywnych wniosków, a mianowicie: telewizor ma ekran, a radio maryja ;)

apropos Radia Maryja.
Tak z ciekawości, oglądałem swego czasu kilka programów z cyklu "rozmowy nie dokończone" i teraz już wiem skąd ta nagonka na Rydzyka i to radio. Że szkalują i napuszczają na siebie ludzi, oczerniają itp. zacofanie i czarnogród ogółem. Otóż w tych programach poruszane są naprawdę niewygodne tematy dla elit: tajne organizacje, masoneria, przekręty gospodarcze itd. Oczywiście nie twierdzę, że w radio Maryja i telewizji Trwam krystaliczną prawdę ludziom mówią, Rydzyk i spółka również kit sprzedają - jednak ich kit jest ciut inny, na pewno niewygodny dla rządzących.
Jak na ironię rozgłośnia z której miałem kiedyś takiego łacha jest jedyną o takim zasięgu, gdzie choć w pewnym stopniu zauważa się niebezpieczeństwo płynące ze środowisk masońskich- szkoda tylko ,że naginają tą wiedzę dla własnych potrzeb i swojego ograniczonego pudełeczka świadomości.

przykład jednego z programów mówiących o masonerii, grupie Bilderberg, Skull i Bones itp. Dr. Stanisław Krajski/ Rozmowy niedokończone:
http://www.youtube.com/watch?v=hkqqO3DjDz0

Też mi powiedziano, że w RM poruszane są istotne sprawy i tematy oraz zapraszani są goście, którzy znają temat i mają coś do powiedzenia. Czarna propaganda robi jednak swoje, ponadto wykorzystuje się też (niestety) RM do własnych celów nie mniej dotkliwych dla wszystkich jak poruszane na antenie inne niewygodne tematy.

Co do zachowania mediów; krótko i na temat - media zachowują się i działają tak jak płaci inwestor czy własciciel (ew. nadzór) a dziennikarze mają rodziny i siebie na utrzymaniu więc zależy im na tej "robocie" a nie krecim działaniu.
Proste i jasne, mamona decyduje o tym o czym się dowiemy a dowiemy się czy jakaś gwiazdka (bynajmniej nie z nieba) miała na sobie majtki czy też nie. Albo w jakim kolorze "zwracała" treść pokarmową; oto cała pożywka mediów publicznych: rozrywka, polityka, reklamy.

Film o tym traktujący: "Orwell przewraca się w grobie"

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]