Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 07 mar 2021, 1:19

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Etycy argumentują, że zabijanie nowo narodzonych dzieci powinno być dozwolone.
Paul Joseph Watson, 
Infowars.com
USA
2012-03-01

Artykuł opublikowany w Journal of Medical Ethics stwierdzający, że aborcja powinna być rozszerzona o zabijanie noworodków, nawet jeśli dziecko jest całkowicie zdrowe, jest szokującym przykładem na to, że medyczny establishment jest nadal zdominowany przez podejście eugeniczne.

phpBB [video]

Autorami publikacji są Alberto Giubilini z Monash University w Melbourne i Francesca Minerwa z Applied Philosophy and Public Ethic na Uniwersytecie w Melbourne.

Autorzy twierdzą, że "płody podobnie jak i noworodki nie mają takiego samego statusu moralnego jak faktyczne osoby", a ponieważ aborcja jest dozwolona, nawet gdy nie ma problemów zdrowotnych z płodem "zabicie noworodka powinno być dopuszczalne we wszystkich przypadkach gdzie obowiązuje aborcja, nawet w przypadkach, gdy noworodek nie jest niepełnosprawny."

"Fakt, że są one potencjalnymi osobami jest moralnie nieistotny," twierdzą autorzy, argumentując, że adopcja nie jest rozsądnym kontrargumentem, ponieważ rodzice dziecka mogą być ekonomicznie lub psychicznie obciążeni przez ten proces, a matka może "cierpieć psychiczne". W jaki sposób matka ma nie "cierpieć psychiczne" po zabiciu noworodka nie zostało wyjaśnione.

"Samo bycie człowiekiem nie jest samo w sobie powodem przypisywania komuś prawa do życia. W rzeczy samej, wielu nie przypisuje się tego prawa: embriony na których dozwolone są badania nad komórkami macierzystymi, płody, gdzie aborcja jest dozwolona, przestępcy, gdzie kara śmierci jest legalna" piszą autorzy.

Praktyka dzieciobójstwa ma swoje korzenie w barbarzyńskich epokach historii starożytnej, ale obecnie jest wciąż powszechna w wielu obszarach współczesnego świata, w tym Chinach, gdzie polityka jednego dziecka sprzymierzyła się z presją społeczną by posiadać chłopców doprowadziła do ogromnego braku równowagi w populacji. Badania wykazały, że z powodu selektywnej aborcji i dzieciobójstwa obecnie brakuje około 40 milionów dziewcząt w Chinach. W Indiach, z tych samych powodów brakuje około 50 milionów kobiet.

W Pakistanie, ponad 1000 dzieci rocznie pada ofiarą dzieciobójstwa, które rzadko kiedy jest karane.

Matthew Archbold z National Catholic Register wyjaśnia, że legalizacja dzieciobójstwa, zabijania noworodków, jest logiczną konsekwencją początkowego argumentu, który zakłada, że płód nie jest człowiekiem więc nie ma prawa do życia.

"W momencie gdy pozwolimy sobie na bycie arbitrami wskazującymi na to, kto jest człowiekiem, a kto nie, będzie to prowadziło do katastrofalnego nieuniknionego końca. Kiedy stwierdzisz, że życie ludzkie nie jest święte, reszta będzie jedynie losowym rysowaniem granic na piasku", pisze.

Szanowany bioetyk Wesley J. Smith zauważa, że debata wokół "prawa do odwadniania trwale nieprzytomnych ludzi", która prowadzi do wydarzeń, takich jak przypadek Terri Schiavo, zaczęła się od artykułów na ten temat w czasopismach bioetycznych i medycznych.

"...Z drugiej strony, aby być uczciwym, starożytni Rzymianie porzucali niewygodne niemowlęta na wzgórzach. Ci autorzy mogą chcieć nas skierować z powrotem ku tym rażącym wartościom, ale zakładam, jednocześnie argumentując za szybszą śmiercią", pisze.

Link do oryginalnego artykułu: LINK

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/etycy_argumentuja_ze,p1261305334

http://www.prisonplanet.pl/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 mar 2012, 13:37 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Eugenika - W imię postępu.

http://davidicke.pl/forum/eugenika-w-imi-post-pu-t9609.html

Polecam zapoznanie się z tematem także przy okazji.

Provost and Judge * 7th Degree

tomasz19701 pisze:
likwidować dziecko ale razem z jego ojcem ,dokladnie ,to mi sie podoba :okok: jeden z drugim by sie najpierw mocno zastanowil zanim umoczy

Coś Ci chyba zaszkodziło albo nie do końca rozumiesz co piszesz :zły:

NIKOGO nie wolno zabijać !

Etycy w swoich debilnych pomysłach (Journal of Medical Ethics) poszli ostatnio jeszcze dalej, padają tezy iż wolno zabijać dzieci do lat 3 bo one jeszcze nie są wtedy ludźmi i można takie dziecko zatłuc jak się rodzicowi lub państwu znudzi.

The Ethics of Killing Babies with Investigative Reporter Jon Rappoport

phpBB [video]

Cytuj:
The authors argue that “both fetuses and newborns do not have the same moral status as actual persons,” and that because abortion is allowed even when there is no problem with the fetus’ health, “killing a newborn should be permissible in all the cases where abortion is, including cases where the newborn is not disabled.”

http://www.infowars.com/ethicists-argue-killing-newborn-babies-should-be-allowed/

Położna ze szpitala w Rzeszowie: "Jestem pewna, że nigdy więcej, choćby nawet groziły mi konsekwencje zawodowe, nie wezmę udziału w aborcji"

"Nasz Dziennik" publikuje poruszającą rozmowę z Agatą Rejman, położną ze Specjalistycznego Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie, która poinformowała opinię publiczną o przypadkach zabijania dzieci poczętych dokonywanych w szpitalu „Pro Familia” w Rzeszowie.

Na pytanie, dlaczego zdecydowała się mówić, położna odpowiada:

Przede wszystkim skłonił mnie do tego mój stan psychiczny po trzech takich procedurach, w których uczestniczyłam. Skłoniło mnie do tego również moje załamanie nerwowe, świadomość, że aborcja to nie jest zwykły zabieg, ale zabijanie dzieci. To bulwersujące, że w cywilizowanym kraju, gdzie tyle mówi się o krzywdzie ludzkiej, rozczulając się nad losem człowieka, bagatelizuje się problem życia, że jest takie okrutne prawo, które pozwala na zabijanie dzieci w łonach matek.

Chciałabym, żeby polskie społeczeństwo wreszcie zrozumiało, że zabijanie nienarodzonych dzieci to nie jest wyciśnięcie pryszcza. Naprawdę nie! Zabijanie to zabijanie. Tak robił Hitler, ale wówczas świat sprzeciwiał się i walczył z tym złem. Nie wiem, dlaczego dzisiaj mamy przechodzić obojętnie nad mordem nienarodzonych dzieci. Chciałabym, żeby polskie państwo zadbało o matki, które urodzą chore dzieci, żeby nie zostawiało ich samych. Potrzebne są ośrodki pomocy i wsparcie finansowe. Chciałabym, żeby państwo polskie nie zapominało o tych wszystkich matkach, które borykają się z codziennością, żeby było dla nich wsparciem, a nie katem. Najłatwiej usunąć to, co jest niewygodne, nic nie dając z siebie. Niech państwo stanie na wysokości zadania i pomoże. Niech posłowie nie debatują nad bzdurnymi tematami, stanowiąc nieżyciowe przepisy, niech wreszcie przestaną się kłócić i zabiorą się do sensownej pracy. Niech coś wreszcie zrobią dla rodziny, dla dzieci. Niech nasze dzieci, nieważne zdrowe czy chore, nie wychowują się w państwie, gdzie w majestacie prawa można zabijać. Jeżeli nie zastopujemy tej panoszącej się cywilizacji śmierci i liberalizmu, to za chwilę będziemy mieć eutanazję, genderyzm… Pytanie, co w tej sytuacji zrobić z tymi dziećmi, żeby je ratować. Chyba najlepiej gdzieś wyjechać, bo w takim państwie nie można normalnie żyć.

Na pytanie, co czuje człowiek uczestniczący w procederze aborcji, Agata Rejman odpowiada:

Mogę mówić tylko za siebie, choć wiem, że również moje koleżanki, które podpisały się pod oświadczeniem do dyrekcji szpitala, że nie będą uczestniczyły w tego typu zabiegach, mają podobne odczucia. Czułam się z tym bardzo źle, czułam się jak ktoś, kto odbiera bądź uczestniczy w odbieraniu życia drugiemu, bezbronnemu człowiekowi. Zadawałam sobie pytanie, jakim prawem ja to robię, dlaczego, skoro nikt mnie do tego nie upoważnił. Przecież to nie ja dałam temu dziecku życie, dlaczego więc to robię. Temu natłokowi myśli, bezsennym nocom towarzyszyła złość, nienawiść wobec systemu, który sankcjonuje takie prawo, ale także złość wobec tych, którzy takie złe prawo uchwalili i nie podejmują wystarczająco skutecznych działań, żeby je zmienić.

(...)

Jestem wewnętrznie i emocjonalnie rozbita. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Dobrze, że mam wsparcie rodziny: męża, dzieci, rodziców i rodzeństwa. Wszyscy są ze mną. Mam sygnały wsparcia także ze strony moich znajomych, również koleżanek pielęgniarek, które są ze mną i które mi dziękują za postawę, bo czują podobnie jak ja. Takie odczucia mogą towarzyszyć tylko kobiecie, która sama urodziła dziecko i która za chwilę ma wziąć udział w aborcji.

Sumienia nie da się zagłuszyć, owszem można je próbować stłumić, ale ono prędzej czy później i tak się odezwie z jeszcze większą siłą. Byłam po poradę u księdza, a także u innych osób. Takie rozmowy są człowiekowi bardzo potrzebne. Jestem pewna, że nigdy więcej, choćby nawet groziły mi konsekwencje zawodowe, nie wezmę udziału w aborcji. Mam nadzieję, że moja decyzja nie będzie miała żadnych konsekwencji w pracy.

Położna podkreśla, że w jej przypadku kluczowe okazało się wsparcie męża, który wskazał drogę, mówiąc "żeby coś z tym zrobić, bo na dłuższą metę tak nie da się żyć".

Cała rozmowa - na stronach "Naszego Dziennika". Polecamy!

http://wpolityce.pl/wydarzenia/72112-polozna-ze-szpitala-w-rzeszowie-jestem-pewna-ze-nigdy-wiecej-chocby-nawet-grozily-mi-konsekwencje-zawodowe-nie-wezme-udzialu-w-aborcji

MrSpock pisze:
Dusza "wraca do obiegu" i za chwile może znowu inkarnować.

Nawet nie próbuje kazać ci tego udowodnić. Temat poważny, a tobie fantazje w głowie. Życzę ci abyś do śmierci w to wierzył. To nie jest temat o religiach świata.

.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Homorek... gdyby to były jeszcze idiotyzmy pochodzące od spocka- to pół biedy.....

ale on nie ma "własnego niezależnego zdania" - do tego trzeba czegoś więcej niz przeczytana książka, - szczególnie kiedy jest to cos takiego jak przekazy od kasjopejan od Laury Knight Zjadłczyk...

Spock- zapominasz dodawac po swoich wpisach ... "według channelingów Kasjopejan" - a widać to w każdym jednym poście jaki piszesz na forum.

Wystarczy tego gówna. Zresztą nie pierwszy raz i nie tylko ja zwracam ci na to uwagę...widać nie rozumiesz....

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
...Z drugiej strony, aby być uczciwym, starożytni Rzymianie porzucali niewygodne niemowlęta na wzgórzach...

a nowożytni nierzymianie niewygodne niemowlęta ratują,można obejrzeć bez chusteczki:

phpBB [video]

Master Elect of Nine * 9th Degree

Nie chodzi o to żeby zakończyć czyjeś wcielenie z powodu kaprysu, tylko żeby to było uzasadnione. Dorosły może mieć więcej powodów żeby kontynuować swoją lekcję, która już długo trwała. Pamiętajcie o tym że używanie słowa "zabić" jest zupełnie niezgodne z prawdą. Przecież katolicy wierzą w istnienie duszy, więc nie można nikogo zabić przez uszkodzenie ciała.

Co do Ziemi, tu jest najgorsze z możliwych miejsc. TU jest właśnie piekło, bo poza tym piekło nie istnieje, jest tylko na takich parszywych planetach. Co więcej, połowa ludzi to portale organiczne. Nie mają duszy, tylko namiastkę duszy. Nie odczuwają empatii, zachowują się jak roboty. W waszej rodzinie mąż, żona, brat, siostra, ojciec lub matka mogą być robotami. Można ich odróżnić od ludzi jedynie po długiej obserwacji. Ta rzecz ciągnie się od tysięcy lat.

Poza tym poczytajcie sobie:
10 dowodów na istnienie reinkarnacji
Jak usuwano reinkarnację z Kościoła

Nawet nie można sobie wyobrazić jak by świat miał funkcjonować bez reinkarnacji. Przecież wiele osób rodzi się tak chorych że oni nie przejawiają żadnej aktywności życiowej i nie mogliby określić swoim postępowaniem, czy są dobrzy czy źli. Tym samym taki test życia na Ziemi byłby zupełnie bezsensowny i niepotrzebny bo nie stwierdzałby czy człowiek może pójść do nieba czy do piekła. Jeśli do czyśćca, to od razu mógłby tam pójść, zamiast być sparaliżowanym od stóp do głów.

Niestety ale katolicyzm rozpowszechniony w Polsce sprawia że ludzie przestają myśleć. Nawet nimfomanki to katoliczki i nie przeszkadza im zasada powstrzymywania się od seksu przed ślubem. Nawet księża mają seks.

Intendant of the Building * 8th Degree

MrSpock pisze:
tylko żeby to było uzasadnione.

przez co albo kogo ?

Oczywiście podtrzymywanie życia " za wszelką " cenę niemowlaka tez jest podejmowane bez jego zgody.

Ale zwróć uwagę że tu chodzi o SYSTEMOWE rozwiązania.Systemowe przesunięcie granicy możliwości usuwania ludzkich istot o kolejny poziom.Czyli maszynka do mielenia ludzi rozwija się w najlepsze.

A czy tu jest piekło czy jest reinkarnacja to się zobaczy.Póki co obroża na naszych szyjach w tych czasach się zaciska takimi "kuchennymi" sposobami.Dlatego trzeba reagować na syf i na "ogólnym" światowym porządku i na swoim,przydomowym.

Mnie też wkur...a stwierdzenie "karma i tyle".W końcu Jedno jest doświadczaniem wszystkich tylko dlaczego niektórzy mają tak źle a niektórzy lepiej ? W końcu z poziomu absolutnego to wszystko jest tylko doświadczanie.Nie ma "wygranych,cierpiących czy zdrowych".Chory jesteś jedzeniem dla drobnoustrojów a to też jedno jakby się nie nazwać."Twoja" przegrana to zysk innego w świecie form.Tym świecie.

Po co to dzielenie się na formy ??? Dla zabawy ? Samotności ? Nauki ? Wszystko.Bo to nieskończone.A może coś jeszcze.Nie wiem.Jeżeli to doświadczanie to czasem i trzeba się "skaleczyć" jak to w piaskownicy.I tylko od jednostkowego umysłu zależy jak na to będzie patrzył.Czy zabawa czy piekło.Rozważał.I nie pozna.Bo nie poznasz intelektem nieskończonego nawet jeśli próbujesz to złapać opisem "to fraktal lub znak matematyczny".

Puszczam to tzn.nie rozkminiam coraz mniej intelektualnie a robię swoje to co wybrałem.Bo myślenie jak może być nie ma sensu jak się nie sprawdzi.Dywagacje innych i swoje.

A każdy sprawdzi swoją śmiercią.I tyle.Co tu się zastanawiać piekło czy nie.Masz to co przyjmujesz do wiadomości.Dlatego lepiej nie filtrować umysłem tylko żyć.I robić swoje.Puścić się.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

MrSpock pisze:
Nie chodzi o to żeby zakończyć czyjeś wcielenie z powodu kaprysu, tylko żeby to było uzasadnione.

Jeśli ktoś chce, zawsze znajdzie sposób, jeśli ktoś nie chce - zawsze znajdzie wymówkę...

Cytuj:
Co do Ziemi, tu jest najgorsze z możliwych miejsc. TU jest właśnie piekło, bo poza tym piekło nie istnieje, jest tylko na takich parszywych planetach.

To jest wg Ciebie wystarczający powód, żeby Cię uśmiercić? Przecież Ziemia jest dla Ciebie piekłem, a wokół same portale organiczne i roboty, TU się nie można w pełni rozwinąć... Zabijemy Cię, a Ty wcielisz się za chwilę w jakieś nowe ciało, być może w lepszym miejscu. :bangheadwall:

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

BlueSowa pisze:
Etycy w swoich debilnych pomysłach (Journal of Medical Ethics) poszli ostatnio jeszcze dalej, padają tezy iż wolno zabijać dzieci do lat 3 bo one jeszcze nie są wtedy ludźmi i można takie dziecko zatłuc jak się rodzicowi lub państwu znudzi.

The Ethics of Killing Babies with Investigative Reporter Jon Rappoport

phpBB [video]

Cytuj:
The authors argue that “both fetuses and newborns do not have the same moral status as actual persons,” and that because abortion is allowed even when there is no problem with the fetus’ health, “killing a newborn should be permissible in all the cases where abortion is, including cases where the newborn is not disabled.”

http://www.infowars.com/ethicists-argue-killing-newborn-babies-should-be-allowed/

Widocznie Dick niepotrzebnie przepraszał za "Przedludzi" jako za zbyt ostrą satyrę.
Nowela SF w której dokładnie o tym pomyśle pisał, do przeczytania w linkach poniżej:

http://www.rajdnocny.pl/smf/index.php?topic=365.0.

http://chomikuj.pl/eschaton/Dick+Philip/Dick+Philip+K.+-+Przedludzie,4413961.pdf

Tak dla przypomnienia, polecam zamiast filozofowania poniższy film o szczepionkach i aborcji.
O ścisłych związkach intratnych przemysłów szczepień i aborcji w ostatniej godzinie filmu.

phpBB [video]

Przemysł szczepionkowy głoszący, że jego celem jest min. ochrona nowonarodzonych
dzieci stworzył przemysł aborcyjny by móc taniej produkować nowe trucizny dla mas.

Pamiętajcie o tym i o stojącej za tym filozofii eugeników w tej dyskusji.

Awatar użytkownika

@MrSpock to co piszesz to zabawa w Boga.
Skoro przyjmujesz tezę o reinkarnacji to powinieneś również wiedzieć też o jej celu.
Wyrwałeś się z tą inkarnacją jak wałęsa z kontekstem.
Przypomnę Ci , że inkarnują jedynie dusze , które nie osiągnęły dostatecznego oświecenia.
Zabijając młode ciało takiej duszy uniemożliwiasz jej rozwój i osiągnięcie celu jakim jest oświecenie.
Obawiam się, że zabijane będą właśnie takie dzieci, które rokują na oświecenie, które mogą w przyszłości wnieść coś w rozwój duchowy cywilizacji.
W obecnych czasach inkarnuje wiele dusz -przewodników i to na nie odbywa się polowanie.
Fakt, że noworodek nie osiągnął pełni świadomości ,nie może być uzasadnieniem odbierania mu tej szansy.
To kolejny przykład na wcielanie planów depopulacji.
Hodowla ludzi bezmózgich i bezwolnych ,połączona z eliminacją oświeconych.
Jestem ojcem wspaniałego 7 latka i nigdy mi nie przyszło do głowy, że jego bezradna początkowa duszyczka się nie rozwinie.
Zaprzeczenie Twojej tezy spokojnie biega i zadziwia swoim intelektem u mnie w domu :tak:

Nautic, sprawa jest tego typu że sprowadzając tutaj duszę zgadzasz się na jej cierpienie. To jest tak, jak bardzo ciężka dla niej lekcja. Z moralnego punktu widzenia jest to dla mnie nie do zaakceptowania. Można to porównać do sytuacji gdybym miał dokonać wyboru i mam nauczyć dziecko pływać albo wrzucając je na głęboką wodę (wiele z nich się przy tym utopi) albo nauczyć je stopniowo z użyciem kamizelki ratunkowej. Ja użyłbym drugiej metody, dlatego pozwalanie sobie na dzieci jest nieodpowiedzialne. Aż tak ciężkie życie nie jest tym duszom potrzebne. To jest mniej więcej tak gdy ludzie biedni nie decydują się na dzieci bo nie mają warunków, ale bogaci faktycznie również nie mają warunków, bo co prawda dziecku nie będzie brakowało pieniędzy, ale jego całe życie będzie w środowisku STS i ono może spowodować poważne niekorzystne zmiany psychiczne dla takiej duszy.

Wracając do tematu jest rzeczą dosyć zrozumiałą, że jeśli dziecko rodzi się z poważną nieuleczalną chorobą, powinno się pozwolić na zakończenie życia takiego dziecka. Taki sam pogląd ma filozof Paul Kurtz. Jakość życia jest ważniejsza niż samo życie i on nawet nie poruszał kwestii reinkarnacji, więc jeśli się weźmie dodatkowo pod uwagę reinkarnację, to sprawa jest bardziej zrozumiała.

Oczywiście osoby, które mają dzieci, szczególnie małe, mogą mieć niespokojne sumienie jeśli zauważą że mam rację. Ale to nie jest powodem do denerwowania się. Ludzie popełniają błędy i nie należy się obwiniać tylko wyciągnąć wniosek. Przede wszystkim należy dziecko uczyć że żyje w środowisku STS i starać się go skierować na działania mające go sprowadzić na ścieżkę STO, jeśli to tylko możliwe, czyli żeby było dobre i współczujące dla innych ludzi i nie myślało o prymitywnych rozrywkach ani o sprawianiu sobie dobrze poprzez nie. To jest WASZA lekcja. Lekcja nauki odpowiedzialnego wychowania.

Najpierw piszesz że:
Cytuj:
Wracając do tematu jest rzeczą dosyć zrozumiałą, że jeśli dziecko rodzi się z poważną nieuleczalną chorobą, powinno się pozwolić na zakończenie życia takiego dziecka. Taki sam pogląd ma filozof Paul Kurtz. Jakość życia jest ważniejsza niż samo życie i on nawet nie poruszał kwestii reinkarnacji, więc jeśli się weźmie dodatkowo pod uwagę reinkarnację, to sprawa jest bardziej zrozumiała.

A zaraz potem:
Cytuj:
To jest WASZA lekcja. Lekcja nauki odpowiedzialnego wychowania.

Zaprzeczasz sam sobie, lekcją dla duszy może być również wychowywanie takiego chorego dziecka, a nie go zabijanie bo może tu utrudnić zabawy rodzicom na całe życie. Co z tego że piszę tak jakiś oszołom? U chorego dziecka dusza też może się wiele nauczyć. Inaczej dusza by w to ciało nie inkarnowała. A inkarnuje bo przecież dziecko się rodzi. Chyba że również wyznajesz durne założenie że chore dziecko nie ma duszy?

Awatar użytkownika

MrSpock pisze:
jeśli dziecko rodzi się z poważną nieuleczalną chorobą, powinno się pozwolić na zakończenie życia takiego dziecka

sorki ale pachnie mi to filozofią doktora mengele

MrSpock pisze:
Jakość życia jest ważniejsza niż samo życie

skąd wiesz jaka będzie jakość życia w następnym wcieleniu tej duszy?
Będziesz próbował tak długo aż się urodzi w w rodzinie Rockefellera?
Demagogia , demagogia

W Twojej duszy już zaszły niepokojące zmiany , że też Cię nikt nie zabił w wieku niemowlęcym?
Miałbyś spokój...

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Jak możemy szanować życie, skoro nic (ZUPEŁNIE NIC) o nim nie wiemy.
Pobłądziliśmy tak dalece, że największy skarb jaki posiadamy, stawiamy niżej niż tysiące zbędnych i pustych dupereli.
Żal...

phpBB [video]

Cytuj:
Tak dla przypomnienia, polecam zamiast filozofowania poniższy film o szczepionkach i aborcji.
O ścisłych związkach intratnych przemysłów szczepień i aborcji w ostatniej godzinie filmu.

phpBB [video]

Poszperalam troche w necie idac tym sladem i do czego doszlam?
Otoz komorki z martwych/zabitych plodow sa rowniez stosowane w kosmetyce (np. kolagen) oraz przez firmy takie jak Pepsi czy Nestle do testowania polepszaczy smakowych w produktach spozywczych:
http://beforeitsnews.com/conspiracy-theories/2013/07/comprehensive-list-of-companies-that-uses-aborted-fetal-cells-as-flavor-2452716.html
Pod tym linkiem wartykule znajdziecie liste firm, ktore uzywaja w swoich produktach tkanki z martwych plodow. (Lipton, Tropicana, Cadbury).

Tu po polsku:
http://www.ekologia.pl/srodowisko/specjalne/kosmetyki-z-ludzkich-plodow-sprawa-firmy-neocutis-oraz-ludzki-kolagen-z-chin,15469.html

i

http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/382144,bojkot-napojow-pepsi-pepsi-next-ze-slodzikiem-z-komorkami-z-nerek-abortowanych-plodow.html

Czy spozywanie lub wcieranie w skore obcego DNA jest niebezpieczne? Tego nie wiemy, poniewaz nie bylo robionych badan na ten temat.
Osobiscie mysle, ze badania byly robione i oni doskonale wiedza jaki to ma na ludzi wplyw. I zapewne zly wiec dlatego wszystkie te jaszczurowe firmy tego uzywaja.

PS.Sorry za offtop. :roza:

Awatar użytkownika

MrSpock pisze:
Nautic, sprawa jest tego typu że sprowadzając tutaj duszę zgadzasz się na jej cierpienie. To jest tak, jak bardzo ciężka dla niej lekcja. Z moralnego punktu widzenia jest to dla mnie nie do zaakceptowania. Można to porównać do sytuacji gdybym miał dokonać wyboru i mam nauczyć dziecko pływać albo wrzucając je na głęboką wodę (wiele z nich się przy tym utopi) albo nauczyć je stopniowo z użyciem kamizelki ratunkowej. Ja użyłbym drugiej metody, dlatego pozwalanie sobie na dzieci jest nieodpowiedzialne. Aż tak ciężkie życie nie jest tym duszom potrzebne.

A dlaczego to Ty miałbyś decydować o tym, czy życie będzie dla jakiejś duszy za ciężkie lub w sam raz? Sugerujesz tu, że jesteś tu za karę (na Ziemi) i nie miałeś żadnego wpływu na to, że się tu w tym czasie i w tym ciele znalazłeś... Ktoś ( rodzice) zadecydował ZA CIEBIE, że masz się TU znaleźć, a Ty nie miałeś nic do powiedzenia, tak? Wg tego co napisałeś, to człowiek ma decydować o wcieleniach dusz, bo niby wie lepiej? Wie więcej z tym swoim ograniczonym postrzeganiem niż dusza nieograniczona ego?

Och, sprawa jest bardzo prosta. Skoro nie masz wyobraźni, to najlepiej będzie dla ciebie jak w następnym wcieleniu pobędziesz trochę w ciele człowieka bez rąk i nóg (taka się urodzisz), ale nie pięć minut pobędziesz tylko wiele lat. Wtedy zrozumiesz że taki człowiek cierpi i nie wolno do tego dopuszczać. Polecam też oglądnięcie filmu "W stronę morza". Ksiądz mylnie przekonywał sparaliżowanego że powinien dalej cierpieć w tym ciele.

Awatar użytkownika

MrSpock pisze:
Wtedy zrozumiesz że taki człowiek cierpi i nie wolno do tego dopuszczać.

Masz braki w niedualistycznym widzeniu świata. A kto powiedział że NIE WOLNO dopuszczać?
A nie przyszło Ci na myśl, że egzystowanie w takim ciele to również doświadczenie?

Awatar użytkownika

I dojdziemy do takiego momentu, że wszystkie dzieci z jakimiś ułomnościami, ba, nawet takie, których oczy nie będą się podobały rodzicom będzie można uśmiercić, bo przecież ładnym zyje się "łatwiej", nie cierpią, mają powodzenie itd...
MrSpock pisze:
Skoro nie masz wyobraźni, to najlepiej będzie dla ciebie jak w następnym wcieleniu pobędziesz trochę w ciele człowieka bez rąk i nóg (taka się urodzisz), ale nie pięć minut pobędziesz tylko wiele lat.

A skąd pewność, że ja czy Ty w takim wcieleniu ju nie byliśmy i czy takie doświadczenie nie jest potrzebne? Wartościujesz przez pryzmat swojego obecnego wcielenia, które niestety ma ograniczoną wiedzę o świecie. Można sobie gdybać. Tylko wytłumacz mi proszę na jakiej zasadzie wg Ciebie dusza zostaje "połączona" z ciałem? Na siłę? Czy może ktoś z góry ustala, że ta i ta dusza będzie w takim i takim ciele...

MrSpock pisze:
Och, sprawa jest bardzo prosta. Skoro nie masz wyobraźni, to najlepiej będzie dla ciebie jak w następnym wcieleniu pobędziesz trochę w ciele człowieka bez rąk i nóg (taka się urodzisz), ale nie pięć minut pobędziesz tylko wiele lat. Wtedy zrozumiesz że taki człowiek cierpi i nie wolno do tego dopuszczać. Polecam też oglądnięcie filmu "W stronę morza". Ksiądz mylnie przekonywał sparaliżowanego że powinien dalej cierpieć w tym ciele.

A slyszales o takiej postaci jak Nick Vujicic?
On nie ma ani rak ani nog i jest szczesliwy. Malo tego, uczy ludzi, ktorzy maja obie rece i obie nogi, jak byc szczesliwym.

phpBB [video]

Polecam caly jego wyklad ponad 40 minutowy, znajdziecie na youtubie. Bardzo inspirujace.

Awatar użytkownika

Femina pisze:
Poszperalam troche w necie idac tym sladem i do czego doszlam?
Otoz komorki z martwych/zabitych plodow sa rowniez stosowane w kosmetyce (np. kolagen) oraz przez firmy takie jak Pepsi czy Nestle do testowania polepszaczy smakowych w produktach spozywczych:

Czy spozywanie lub wcieranie w skore obcego DNA jest niebezpieczne? Tego nie wiemy, poniewaz nie bylo robionych badan na ten temat.
Osobiscie mysle, ze badania byly robione i oni doskonale wiedza jaki to ma na ludzi wplyw. I zapewne zly wiec dlatego wszystkie te jaszczurowe firmy tego uzywaja.

Rozumiem, że w domyśle chodzi Ci o DNA ludzkie? Nie wiem na jakiej zasadzie miałoby być ono bardziej szkodliwe/niebezpieczne niż DNA innych gatunków (z którym mamy styczność cały czas), ale spotkałam się z opisem wpływu DNA dziecka (a dokładnie płci męskiej) na organizm matki - w czasie ciąży dochodzi do wymiany DNA i komórek między matką i płodem (tzw. mikrochimeryzm płodowo-matczyny), DNA męskie wykryto u kobiet w nerkach, wątrobie, sercu, tarczycy, płucach, skórze, węzłach chłonnych oraz mózgu. Wstępne wnioski z tych badań wskazywały na ochronną rolę DNA synów, jeśli chodzi o choroby autoimmunologiczne i nowotworowe (jednak są to świeże doniesienia i jeszcze wiele do zbadania w tej kwestii).

W technologii wykorzystuje się komórki nie tylko z abortowanych płodów. Jedna z najsłynniejszych linii komórkowych pochodzenia ludzkiego (dokładnie komórki raka szyjki macicy), HeLa, została założona w latach 50-tych - od tamtej pory wykorzystywano ją w niezliczonej ilości badań (również do szczepionki Salka przeciwko polio).

Ariessa pisze:
I dojdziemy do takiego momentu, że wszystkie dzieci z jakimiś ułomnościami, ba, nawet takie, których oczy nie będą się podobały rodzicom będzie można uśmiercić, bo przecież ładnym zyje się "łatwiej", nie cierpią, mają powodzenie itd...

Taka opcja wydaje mi się bardzo prawdopodobna - "dziecko genetycznie zamawiane" to z jednej strony intratny biznes dla firm inwestujących w badania, z drugiej złudzenie idealnego życia w postaci kontroli nawet nad własnym potomstwem spełniającym w pełni oczekiwania... Plus brak ciąży, porodu i połogu jeśli, jeśli prace nad sztuczną macicą w pełni wejdą na rynek.

I tak wg przepisów prawnych w tym momencie przerwanie ciąży jest możliwe w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdo-podobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, czyli potoczne wystąpienie wad genetycznych, co jest naprawdę szerokim pojęciem. Ileż to razy zdarzało się tak, że lekarz "wykrył" u dziecka zespół Downa (i w tym wypadku matka ma wybór, czy przerwać ciąże), a dziecko rodziło się zdrowe - lub też odwrotnie, badania "wykazały" wadę, ciąża została przerwana, a dziecko jednak zdrowe...

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Kiedyś czytałem na stronie www.racjonalista.pl (nie wiedziałem wtedy, o czym jest ta strona) o tym, że ludzi powinno się rozmnażać w rządowych laboratoriach, w których ludzie mieliby ustalany kod genetyczny; ktoś to nawet skomentował, że niestety zacofani katolicy by do tego nie dopuścili... JKM ma rację: lewicowi intelektualiści to są nienormalni ludzie...

Nevar pisze:
ludzi powinno się rozmnażać w rządowych laboratoriach, w których ludzie mieliby ustalany kod genetyczny

O tym pisal Aldous Huxley w "Nowy wspanialy swiat". Nazywalo sie to "butlowanie". Dzieci hodowano w czyms na ksztalt butli i genetycznie oraz przez trening jak w MKUltra itp. przystosowywano do wykonywanego w przyszlosci zawodu.
Notabene w tej ksiazce jest duzo rzeczy opisanych, ktore dzieja sie teraz, jego brat Julian byl pierwszym szefem UNESCO i zalozycielem British Eugenics Society.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]