Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 mar 2019, 22:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Za czy przeciw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć, witajcie, ja z taką swoją prywatną myślą. Ostatnio w mojej rodzinie znów pojawił się temat fotowoltaiki. Kiedyś bardzo chciałem zainstalować panele u siebie, bo mamy na to warunki, a do tego było wiele dofinansowań na to rozwiązanie. Oczywiście jak, w większości przypadków temat ucichł i nic się nie zmieniło. Teraz jednak chciałbym zainwestować, wiem, że jest wiele zalet i wad takiego wyboru. To duży jednorazowy wydatek,który zwróci się po kilku latach, jednak czysta energia, brak zanieczyszczeń, oszczędność w dłuższej perspektywie wydają mi się silnymi argumentami ZA. Macie, planujecie takie rozwiązania?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Za czy przeciw
: 13 gru 2018, 12:34 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Nie jestem autorytetem w tej dziedzinie, ale sam temat jest mi na tyle bliski, że nadstawiam ucha na informacje od ludzi. Jeśli zamierzasz krwawicę w to ładować jako inwestycję, to słyszałem, że trochę zbiega się czas wyjścia ze wszystkim na zero z chwilą kiedy trzeba już małe remonty finansować. Nie traktuj tego jako wiążącą odpowiedź - tak mi ludzie mówili. Z drugiej strony, jeśli masz możliwość finansową wejść w to trochę - czyli grzanie wody użytkowej za pomocą ogniw, to zyskasz na pewno dawkę poczucia niezależności i bycia faktycznie trochę bardziej eko, jednak tylko trochę, bo sąsiedzi na bank będą ci smrodzić paląc byle czym w kotłach c.o. Zachęcam każdego kogo na to stać, może sam kiedyś będę mógł w domu zamontować.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dużo prawdy jest w Twojej wypowiedzi. Bardzo dziękuję za opinię! Wstrzymuje się jeszcze po innych rozmowach z ta inwestycją.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]