Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 mar 2017, 9:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator

Yeti, Wielka Stopa, starożytne zapomniane gatunki
część 1

Cytuj:
Tłumaczenie na polski wraz z grafikami z zezwoleniem na publikację przetłumaczonego na język polski materiału wyłącznie na stronie http://davidicke.pl
za pisemną zgodą właścicielki strony Pearl Jo Prihoda http://osareal.com/.

Obrazek

Temat ten jest dla wielu osób wciągający jak również bardzo informacyjny. Mam cały multum starożytnych odniesień przedstawiających tych niemal zapomnianych ludzi. Pochodzą oni z całego świata i z wielu przedziałów czasowych; od starożytnego Egiptu i Grecji aż po średniowieczną Europę i starożytne Chiny, wszędzie są zapisy. Źródła są różnorodne, od starożytnych hieroglifów, mozaik, gobelinów i rzeźb do archaicznych tekstów – wszystkie mówią o ich egzystencji. Tak jak różnorodne są źródła tak różne są ich pozycje w naszym społeczeństwie. (Osobiście sądzę, że ci ludzie mają swoją własną religię / wierzenia). Mam nadzieję, że spodoba się wam ten dział mojej strony, również wiele lat poszło w tę część prowadzonych przeze mnie badań.

Król Ursus

Obrazek
Pomiędzy rokiem 877 i 879 Sigisbert VI, który był znany w historii jako Książę Ursus "Książę Niedźwiedź," był on oficjalnie proklamowany jako "Król Ursus". Poprowadził on rewoltę przeciwko Ludwikowi II Francuskiemu próbując przywrócić do władzy dynastię Merowingów. Rewolta nie powiodła się. Książę Ursus i jego zwolennicy zostali pokonani w bitwie pod Pointiers w 881. W wyniku porażki rodzina Plantard utraciła swe posiadłości na południu Francji. Ursus zmarł w Bretanii.

Chciałabym zacząć od przedstawienia informacji w bardzo znajomym temacie, Biblii. W roku 1616 ustalono pięć kategorii dzikich ludzi: solitarii, sacchani, hyspani, piginini oraz diaboli. Maria Magdalena została umieszczona pośród solitarii, wraz ze Świętą Maria Egipską (inaczej Marią Egipcjanką) , Aegidiusem (Św. Idzim oraz Onuphriusem (Św. Onufrym).

MARIA

Obrazek

Obrazek

Maria Magdalena unoszona w powietrze (Wniebowzięcie), 1490-92, Niemalowane drewno, wysokość: 187 cm, z rzeźby nadołtarzowej Magdaleny, Münnerstadt. Limewood (Muzeum Narodowe - Bayerisches Nationalmuseum, Monachium)

Obrazek

Muzeum zamkowe w Linzu (Górna Austria). Kolekcja średniowieczna: Statua Marii Magdaleny jako “włochatej kobiety” z Altschwendt (15 stulecie).

Maria jest ukazana jako pokryta włosem lub, tak jak w tekście poniżej w jakiś sposób powiązana z tymi ludźmi. Nie jestem zwolenniczką popularnego wierzenia, że oznacza to nieczyste lub grzeszne zachowanie.

Obrazek
Koronacja Błogosławionej Marii Dziewicy; margines Dzikiego Ludu

Obrazek

Księga Godzin (popularne w dawnych wiekach tzw. Godzinki), Używane w Rzymie ('Godzinki Dunois) Pochodzenie Francja, Centralna (Paryż) Datowane na ok. 1440-1450 rok (po 1436)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maria Egipska

Obrazek

ESAU

Eshaw [ISZAUŁ] (w spolszczonej wersji Ezaw - - "AYN, SHIN, WAW"; Wymawiane wdług angielskiej fonetyki "`Ee" [I] (jak "see" [SI]) + "shaw" [SZAUŁ] (jak "saw" [SOŁ] z dodatkowym naciskiem). Jest to archaiczne słowo które dosłownie oznacza „owłosiony”. Odnosi się do kogoś kto ma owłosione i ciemne ciało. Fakt ten jest zilustrowany w następującym biblijnym wersie: "Pierwszy który wyszedł (urodził się) był czerwony (rudy), całe jego ciało było jak włochaty płaszcz; tak więc nazwali go Esau."

Przez swój ciemny i mroczny kolor Esau oraz włosy które otulały jego ciało został on nazwany "Eshaw" (ESZAUŁ, polskie Ezaw) co oznacza "pokryty włosem". W języku arabskim słowem temu pokrewnym jest A`z potrójnym rdzeniem "AYN, THAA, YAA". To słowo podobnie oznacza pokrycie włosami.

Obrazek

d'Ésaü et Jacob Cote : Français 8 , Fol. 26 Guiard des Moulins, Bible historiale, France, Paris, XIVe siècle, Maître de Fauvel et collaborateurs [Narodziny Ezawa i Jakuba]

[Genesis 25:25, Biblia Króla Jakuba: I pierwszy wyszedł czerwony, cały jak w płaszczu z włosia; i nadali mu imię Esau.]

Genesis 27:11, I Jakub rzekł do Rebeki swej matki, Patrz, Ezaw mój brat jest owłosionym człowiekiem a ja jestem gładkim człowiekiem: Esau. Słowo Esau było generalnie używane by zasugerować zrobione, uformowane lub udoskonalone; albo perfekcyjne, krzepkie, etc. Ale zdaje się to być dialektyczna wariacja arabskiego “atha”, “być pokrytym włosami”; skąd “athai” owłosiony” bez wątpienia importuje słowo Esau, w aluzji do okoliczności jego pokrycia włosami.

Obrazek

NOTA: Dzień po zamieszczeniu tego zdjęcia link został wyłączony. Pomimo tego pełne prawa należą do biblioteki Morgan Library i mam nadzieję, że wkrótce naprawią ten problem ponieważ tekst jest w swej całości wart obejrzenia i bardzo interesujący.

CORSAIR "M.739, 11v,
3) Jakub i Ezaw: Narodziny – Wewnątrz budynku, Rebeka nosi nakrycie głowy, opiera głowe na prawej ręce leżąc na udrapowanym czteronogim łożu powyżej Jakuba i Ezawa, obaj pod przykryciem na materacu, jeden wznosi ręke ku Rebece. Ujęta scena jest opisana w oryginale: DIZ IST REBECCA YSAACHES WIB VN(DE) LIT IN CHINDELBETTE. DIZ IST YSAAC VN(DE) REBECCA."

Dziękuję Morgan Library za naprawienie tego problemu. Posiadają oni wiele starożytnych manuskryptów pokazujących tych starożytnych dzikich ludzi (kliknij tutaj) które sami możecie zobaczyć. Możecie też zacząć nowe wyszukiwanie, wpisując to w okno wyszukiwarki ( "wild man" ) upewniając się, że dodaliście znaki cytatu. Bawcie się dobrze !

http://www.ministranci.pl/nr/biblia/starszy_brat.html ciekawy jest tutaj fakt, że niektórzy badacze uważają, że historia ta odnosi się w symboliczny sposób do genetyki, i że „błogosławieństwo”, przywilej posiadania władzy nad Ziemią został w podstępny sposób odebrany pierwotnej „włochatej” rasie ludzi na rzecz nowej wersji człowieka”.

Przynajmniej w ten sposób ta historia została użyta podczas jednego z wzięć przez obcych dla zilustrowania faktu, że nie powinniśmy na to zezwolić żadnej obcej sile ponieważ Ziemia należy do nas http://www.whale.to/b/turner_b.html – historia Ezawa została wielokrotnie skopiowana min. jako historia Romulusa i Remusa http://www2.latech.edu/~bmagee/103/livy.htm chodzi tu być może o symbolizowanie przejęcia prawowitego dziedzictwa ludzi przez gadzie hybrydy lub nowy rodzaj bezwłosych ludzi stworzony przez jakąś obca siłę (jednym z jej efektów było min. powstanie wojujących tyranii takich jak starożytny Izrael czy Rzym) – przypis tłumacza)

Święty Onofrio/ Onuphrius/Onufry

"Święty Onuphrius działał w czwartym wieku, najpierw w cenobium nieopodal Hermopolis w Tebach (Thebes) w Egipcie i później jako pustelnik na pustyni gdzie został on odkryty przez Świętego Paphnutiusa (Pafnucego). Kiedy Paphnutius pierwszy raz napotkał go głęboko na pustyni był zatrwożony wyglądem Świętego widząc, że jest pokryty włosem jak dzika bestia i nagi za wyjątkiem zszytej z liści bielizny okrywającej jego lędźwie".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Święty Aegidius (Idzi)

Nie jestem pewna czy jest to Św. Aegidius. To zdjęcie przyszło do mnie bez podpisu lub powiązanego z nim imienia. Jest to jednakże jakiś Owłosiony Święty.

Obrazek

12-27-08 aktualizacja: Pewne informacje o powyższym obrazku nadesłał mi właśnie student historii z Francji.

"St Aegidius" ; Jest to miniatura Św. Onophriusa z Księgi Godzinek Lorette d'Herbeviller's (Paris, Bibliothèque Nationale, ms lat. 13279, f° 54 verso / produced in Metz (France), 1460-1470).

Wieszcze Nebuchadnezzara

Król Nebuchadnezzar (Nabuchodonozor) z wieszczami, astrologami /magiami oraz Daniel ( interpretują oni sny króla )"Ja, Nebuchadnezzar, spoczywałem w mym domu i działałem w swym pałacu. Widziałem sen który mnie przeraził i myśli na mym łożu i wizje w mej głowie zmartwiły mnie. Dlatego wydałem dekret by sprowadzić wszystkich mędrców Babilonu przede mnie, ponieważ oni mogą oznajmić mi interpretację mego snu. Wtedy magowie, astrolodzy, Chaldejczycy i wieszcze weszli"

Obrazek

Gilgamesz i Enkidu

GILGAMESZ, Babiloński heros i obiekt wielkiego eposu napisanego w trzecim tysiącleciu P.N.E.. "Dziki człowiek" Enkidu jest ważną postacią w Eposie o Gilgameszu. Enkidu narodził się w pełni dorosły, owłosiony i dziki. Żył on jak zwierzęta jedząc trawę i pijąc z bestiami z oczek wodnych.

Obrazek

Genesis 5:18-24
Epos o Gilgameszu został napisany na glinianych tablicach 2000 lat przed napisaniem Biblii. O 7-ej Tablicy: "Epos o Gilgameszu, królu miasta Uruk, przetłumaczony z 12 glinianych tablic odzyskanych z biblioteki asyryjskiego króla Assurbanipala, i zapisany akkadyjskim w trzecim milenium P.N.E.. W siódmej tablicy powiedziano, że jego (Gilgamesza) przyjaciel Enkidu latał godzinami trzymany w szponach przez wielkiego orła. Orzeł mówi do niego: “Spójrz w dół na ziemię. Jak ona wygląda? Spójrz na morze. Jakim ci się wydaje? Enkidu opisuje ląd jak górę i morze jak jezioro. Orzeł wzlatuje wyżej i kolejne cztery godziny później prosi Enkidu by spojrzał na ląd i to jak on wygląda; i Enkidu opisuje ziemię jako przypominającą ogród i morzez jako kanał wodny ogrodnika. Wielki orzeł wciąż wzlatuje wyżej i kolejne cztery godziny później prosi Enkidu by spojrzał w dół na ląd i opisał jego wygląd; i Enkidu mówi, że ląd przypomina owsiankę a morze poidło. I jak zgodzą się z tym współcześni astronauci ziemia rzeczywiście przypomina mieszankę owsianki i poideł z kosmosu." Enkidu (dziki człowiek) daje nam pierwszy opis naocznego świadka kosmicznej podróży.

Obrazek
Zaginione Klucze Enocha? Kto wie, niemniej jednak jest to interesujące.

Prowadzi to do religijnych kontrowersji a nie chce w nich utkwić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym dziwnym powiązaniu Internet jest pełen tych informacji.

Eliasz Tiszbita

2 Królów 1:8 I odpowiedzieli mu, był on owłosionym człowiekiem, i w grubości pasa miał skórzany pas na jego lędźwiach. I powiedział on, To jest Eliasz Tiszbita.
"Patrzcie, ześlę wam Eliasza proroka przed nadejściem wielkiego i straszliwego dnia PANA" Malachiasza 4:5

(Jeśli ktoś ma uwagi co do potrzeby poprawienia tłumaczenia wersów biblijnych oraz tych z innych źródeł przytoczonych w tym i kolejnych artykułach w tym temacie niech pisze do Administratora podając z jakiego wydania Biblii/źródła ono pochodzi – przypis tłumacza)

Obrazek

Obrazek
Ścięcie Jana Chrzciciela

Obrazek

Bitwa o Gath

Bitwa o Gath, miasto Filistynów znane również jako Miasto Gigantów, gdzie znaleziono [ciało] człowieka o wielkiej posturze, które na każdej ręce miało po sześć palców i po sześć palców u stóp... (2 Sam 21:20)

Obrazek

Obrazek
1464 “Jest to prawdziwy i faktyczny patron natury któremu zawierzamy "

włochaty człowiek Godfreya

Detal z mosiądzu dla Biskupa Godfreya d1314 i Fredericka Von Bulowa 1375 Schwerin, Wschodnie Niemcy. Ten panel zza żelaznej kurtyny jest detalem z dużego mosiądzu (151" x 72"), dla powyższych 14-wiecznych biskupów. Poniżej stóp Godfreya włochaty człowiek lasów (domów drzewnych) został przedstawiony pijąc napój, ucztując z ich królem, obracając mięso na rożnie i mieszając w gotującym się kotle.

Obrazek

Porwanie z Domu Drzew, detal z mosiądzu dla Biskupa Godfreya d1314 i Frederick Von Bulowa 1375 Schwerin, Wschodnie Niemcy

Obrazek

Statek Biskupa Theofila

Statek Biskupa Theophile (Teofila) żeglujący w pobliżu wyspy zamieszkanej przez Dzikiego Człowieka. Flemish, Bruksela lub Bruges, 1465 - 1470

Obrazek

Obrazek

Odniesienia do tych starożytnych istot pochodzą z całego globu: Chin , Europy, Australii , Grecji jak również z USA żeby wymienić tylko parę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widzicie sam temat zasługuje na osobny rozdział ale muszę kontynuować. Chcę wam pokazać jak różnorodne i globalnie rozprzestrzenione są te historyczne odniesienia, tak więc przechodzimy do następnego dobrze znanego zagadnienia Aleksandra Wielkiego (wkrótce więcej o tym w poniższym linku).

Obrazek

Wkrótce w cześć 3

---------------------------------------------------------------------------------

Biblia Kolbrin

Biblia Kolbrin opowiada jak małpie plemię Selok, ... zginęło w płomieniach przed Doliną Lod i tylko jedna samica dotarła na wysokość jaskiń powyżej i o tym jak jeden niebiański człowiek odrodził się z tej samicy w tej jaskini nieszczęść (reakcja stresowa typowa dla wszystkich ssaków – przypis tłumacza). Biblia Kolbrin jest zbiorem dokumentów (Brązowa Księga) który ukryto podczas spalenia Opactwa Glastonbury w Anglii przez Edwarda Pierwszego w 1184 AD. Była ona przechowywana przez sekretne grupy przez ostatnich 850 lat. Edward chciał zniszczyć Kolbrin wierząc, że jest ona heretyckim rywalem dla Biblii Świętej i (co oczywiście było najważniejsze – przypis tłumacza) potencjalnym zagrożeniem dla jego prawowitych żądań do tronu Króla Anglii. Do czasów Edwarda w historii 1,920 akrów Glastonbury od dawna było uważanych za święty dar dla rodziny Jezusa i często (opactwo) działało jak suwerenny naród nie płacąc podatków koronie i było usiane tajemnicami i znaczeniami religijnymi. Kolbrin jest kolekcja starożytnych manuskryptów o których mówi się, że zostały uratowane z Opactwa Glastonbury podczas jego spalenia w 1184. O Kolbrin mówi się również, że łączyło się historycznie z Jezusem poprzez jego dziadka stryjecznego Józefa z Aryamtei (co wygląda raczej na spekulację mającą na celu zwiększyć autorytet Opactwa Glastonbury co nie zmienia jednak faktu, że Kolbrin jeśli prawdziwe jest bardzo interesującym manuskryptem – przypis tłumacza).

Obrazek

Nie mogę nic powiedzieć o autentyczności tej książki ale jest ona bardzo interesująca jeśli jest prawdziwa.

Więcej informacji o tej linii badań zamieściła tutaj Kathy Strain

Obrazek
AIBR – Alliance Of Independent Bigfoot Researchers
(Sojusz Niezależnych Badaczy Wielkiej Stopy)

Cytuj:
Proszę zrozumieć, że jest to strona dotycząca osobistego hobby założona głównie dla moich własnych korzyści i, że dane i inne informacje zawarte wewnątrz tej strony służą mej własnej, osobistej edukacji i tym hobbystom którzy podzielają podobne zainteresowania. Pełen kredyt jest dawany każdemu i wszystkim zewnętrznym linkom, ikonom i cytowanym tekstom.

Adres kontaktowy – informacyjny:
Pearl J Prihoda / OSAReal.com
P O Box 1186
Orting WA 98360
OSAReal@aol.com

Pearl Jo Prihoda © Paźdż. 18, 2008

Tłumaczył: Redimix dla ©davidicke.pl
Pearl Jo Prihoda © Oct. 18, 2008 -09

Obadiasza 1:16 Ponieważ piłeś u mej świętej góry, tak wszyscy poganie pija nieustannie, tak będą pić, tak, oni bedą pili i będą tak jakby ich nie było.
Biblia króła Jakuba Kolosjan 1:15 Który jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym kazdego stworzenia:

Genesis 27:19 I powiedział Jakub swemu ojcu, Jam Ezaw twój pierworodny

ESAU=EDOM

Obrazek

Obrazek

I tak, jestem świadoma powiązania Merowingów i Króla Ursusa.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 kwie 2013, 14:03 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

co do samej Biblii Kolbrin - jak się to ma wg Ciebie do tego artykułu ? :
[edit-zmienię klasyfikację powyższej formy zapytania - poniższy tekst -> jako niejako uzupełnienie treści na temat owej Biblii]

Księga Kolbrin Niszczyciel

Po porażce z Hebrajczykami Egipcjanie zaczęli spisywać Wielką Księgę w staroegipskim
hieratyku, która została później przetłumaczona na język fenicki, a później na angielski.

Pierwotnie księga ta była wielkości encyklopedii i zawierała bardzo szczegółowe zapiski
historyczne. Dwa z nich, godne uwagi, to opis potopu i opis dziesięciu plag jakie dotknęły
Egipt. Według tych starożytnych Egipcjan przyczyną plag jakie ich dotknęły było masywne
ciało niebieskie Podają również informację, że to samo ciało było przyczyną potopu i
zatonięcia Atlantydy. I tak samo jak Hebrajczyk Jeremiasz, nazywali to ciało NISZCZYCIELEM i
ostrzegli nas o jego powrocie. To co pozostało z tych starożytnych zapisków zawarte jest w
pierwszych sześciu księgach tzw. Biblii Kolbrina
http://nama-hatta.pl/print.php?type=A&item_id=259

W Księdze Kolbrin, do 1184 przechowywanej w bibliotece opactwa Glastonbury (Anglia), są
zaskakująco dokładne informacje o wyglądzie naszej planety obok niezwykłego niebiańskiego
obiektu, który jest nazywany Niszczycielem.

Kolbrin składa się z 11 ksiąg. Uważa się, że sześć z nich zostało napisanych przez egipskich
skrybów po Exodusie, pięć innych – przez kapłanów celtyckich po narodzeniu Chrystusa. Ale
najprawdopodobniej jest to starożytny indyjski dokument, który opisuje kataklizm, w odległej
przeszłości Jest też przestrogą dla całej ludzkości, że Destroyer powróci ponownie
Oto tylko niewielka część tego ciekawego dokumentu: teksty z Księgi Rękopisów (Treasury of

Life) Rozdziały 2-7. Destroyer – Część 1.
Ludzie zapomnieli o dniach Niszczyciela. I pamiętaj tylko mądry wie, gdzie udał się i
powróci o umówionej godzinie. On szalał w niebiosach w ramach Dni Gniewu. A on był jak
chmura kłębu dymu z otoczką ognia płomiennego. Usta – Otchłań, płomienie, dym i rozżarzony
popiół.
Kiedy nadchodzi czas, tajne Prawa Nieba zaczynają kontrolować gwiazdy, powodując ich
przeniesienie w nietrwałości zmodyfikowanej ścieżki, a niebo wydaje duże czerwone światło.
Kiedy spadnie krew do Ziemi, Destroyer pojawi się i góry otworzy i będą rzygać daleko wokół
ogniem i popiołem. Drzewa zostaną wycięte, a wszystko co żywe będzie umierać. Wody zostaną
połknięte przez ziemię, i będą gotować się morzu. Niebo będzie płonęlo ogniem czerwonawym, a
oblicze ziemi będzie o odcieniu miedzi. I nastaną Dni Ciemności. Wprowadzony księżycowy
miesiąc ruszy.

Ludzie rozproszą się w szaleństwie.Usłyszą wołanie trąbki i walkę Niszczyciela i szukać będą
schronienia w jaskiniach. Strach zje ich serca i odwaga odpłynie , jak z pękniętego dzbana
woda. Zostaną one wchłonięte przez ogień gniewu i rozpuszczą w oddechu Niszczyciela. Tak
było w Dniach Niebiańskiego Gniewu, co minęł, i tak będzie w dni Zagłady, gdy przyjdzie
ponownie: LINK_manuskripta_kolbrina/
http://planeta.moy.su/blog/prorochestva ... 4-25-19008

Tutaj w TheKolbrin.com można zobaczyć fragmenty tych rękopisów w trybie online lub zakupić
je w formie papierowej: http://thekolbrin.com/

Refleksja: Patrząc na tekst jako zapis historyczny ok. motyw czerwonego nieba jest mi dosyć
bliski…. tak jak i huk związany z Księżycem. Z dalszego opisu można wywnioskować, że to
ciało spowodowało duże zaburzenia w polu elektromagnetycznym Ziemi i destrukcyjną siłę
żywiołów ( wulkany).. ale trochę to też skojarzenie z Paszczą Jaguara w tej mało
sympatyczej opcji “połknięcia”

CYT :“świadome przejście przez paszczę jaguara polega na przejściu przez nią bez strachu z
czystym umysłem i czystym sercem, a ci co tego nie mają, nie zmieszczą się w szczelinie i
zostaną “pożarci” przez Jaguara, albo inaczej odejdą w nicość i zapomnienie”

źródło:
https://nnka.wordpress.com/2012/04/25/k ... szczyciel/

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

dar66 pisze:
co do samej Biblii Kolbrin - jak się to ma wg Ciebie do tego artykułu ? :

Tak... Chodzi o ten konkretny fragment dotyczący innych gatunków człowieka.
Artykuły skupiają się wyłącznie na tym jednym konkretnym aspekcie źródeł.

redmuluc pisze:
Biblia Kolbrin opowiada jak małpie plemię Selok, ... zginęło w płomieniach przed Doliną Lod i tylko jedna samica dotarła na wysokość jaskiń powyżej i o tym jak jeden niebiański człowiek odrodził się z tej samicy w tej jaskini nieszczęść (reakcja stresowa typowa dla wszystkich ssaków – przypis tłumacza).

Będą jeszcze dwie części artykułu przedstawiające takie znaleziska.

Strona źrodłowa autorki nie jest obecnie publicznie dostępna ze względu na koszty hostingu strony.
Obecnie autorka prowadzi własne miniforum dla badaczy tych stworzeń http://osareal.forumco.com/

PS. Dzięki za dodatkowe informacje na temat Biblii Kolbrin.
Myślę, że warto założyć o owej księdze osobny wątek.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Credo Mutwa w książce Indaba My Children wspomina o "niewolnikach", z ciała i krwi sztucznie stworzonych przez "Pierwszych Ludzi". Przywołana jest pewna historia, w której "niewolnicy" mają stoczyć bitwę z "małpoludem", gdy nagle na niebie pojawia się "wielka wojenna gwiazda" - cokolwiek to znaczy :?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]