Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 wrz 2020, 14:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2013, 18:28 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Nadchodzi fala podwyżek. Tak ogolą nas banki

Sektor bankowy chce mieć kolejny rok rekordowych zysków. Naszym kosztem.

Z ankiety przeprowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego wynika, że znacząca część banków spodziewa się wzrostu depozytów od gospodarstw domowych i firm. Równocześnie widać, że nie oczekują, by depozyty rosły szybko - zakładają raczej, że klienci banków będą szukać alternatywnych do depozytów form oszczędzania.

Ważniejsze jest jednak, że banki spodziewają się też wzrostu przychodów z prowizji i opłat, jakie każdy klient banku płaci na każdym kroku.

Cytuj:
Na pytanie dotyczące oczekiwanego wyniku z tytułu opłat i prowizji pobieranych od klientów odpowiedziały 42 banki. Aż 31, czyli blisko 74 procent, oczekuje, że wynik ten będzie wyższy niż rok wcześniej. A to oznacza, że czeka nas kolejna fala podwyżek za usługi bankowe - pisze Wojciech Boczoń, analityk serwisu bankier.pl


W 2012 r. polski sektor bankowy zanotował rekordowy zysk - 16,2 miliarda złotych. Wygląda na to, że w 2013 r. banki chcą, kosztem klientów, poprawić ten wynik.

======================

Prezydent Warszawy zniknie z polskich banknotów

Wymiana banknotów na lepiej zabezpieczone przed fałszerstwem niesie za sobą ważną zmianę.

W 2014 roku w obiegu mają się pojawić nowe banknoty. Będą lepiej zabezpieczone przed fałszerstwami niż obecne i ich produkcja ma być tańsza niż obecnych. Zmiana, przypuszczalnie, nie będzie wiązała się ze znaczącą zmianą wyglądu. Poza jednym, drobnym ale istotnym szczegółem.

Cytuj:
W założeniu banknoty mają być takie same, jak używane dziś. Ale nowe wzory zatwierdzi aktualny szef NBP Marek Belka. A to z kolei oznacza, że zniknie z nich podpis... prezydent Warszawy - pisze serwis tvnwarszawa.pl.


Hanna Gronkiewicz-Waltz była prezesem NBP w latach 1992-2001 i to ona zatwierdzała aktualne wzory banknotów. Teraz jej podpis z nich zniknie.

http://www.hotmoney.pl/Prezydent-Warsza ... tow-a30233

-=-
niedługo oprócz podpisu [po co to komu] poznikają pewnie i wizerunki Królów polskich ..będzie jeden może ?

:

Obrazek

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 kwie 2013, 18:28 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 28 kwie 2013, 17:45 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1401
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
JESLI NIE PRZECZYTASZ DO KONCA NIE ODPOWIADAJ.
Przez 35 lat (45-80) socjalizmu, odbudowano Polskę, zbudowano tysiące szkół, żłobków, przedszkoli, huty, fabryki, lotniska, stocznie, zelektryfikowano cały kraj, prawie wszędzie docierały pociągi i autobusy, większość miast, miasteczek, a często i wsi miało kina, remizy, boiska sportowe... Owszem, nie żyło się ludziom lekko, ale mieli pracę i wspólny podobny los, mieli zapewnione emerytury i opiekę szpitalną, mieli wolny dostęp do sal koncertowych, kółek zainteresowań, modelarni i aeroklubów. Milicja mimo wynaturzeń SB, przewodniej roli partii, szpiegowania obywateli i więzień za przekonania miała realną siłę i bali się jej pospolici przestępcy, nasze wojsko było w stanie bronić kraju przed atakiem z zewnątrz. Zniknął analfabetyzm, pańszczyzna i sanacyjne sobiepaństwo, kraj nie był zadłużony i wyprzedany. Teraz mamy 25 lat "wolności", “kapitalizm” i “demokrację”.
Emeryci żyją z dnia na dzień gorzej, za kilka lat nie będą mieli za co żyć. Szpitale nie chcą leczyć, bo nie mają pieniędzy, mamy wolność i pełne półki, ale tylko nielicznych stać na kupowanie za swoje. Żywność najdroższa w Europie, podobnie większość towarów "luksusowych" jak samochód czy komputery. Musimy pracować nieporównanie dłużej, by kupić to samo co Niemcy, Anglicy czy Hiszpanie. Wyprzedaliśmy za bezcen nasz przemysł, atuty w postaci doskonale wykształconych w socjalizmie inżynierów i naukowców oddaliśmy za darmo naszym obecnym sojusznikom, którzy ich wzięli chętnie, ale reszty kraju nie chcą wpuszczać bez wiz. zachłysnęliśmy się swobodą, możemy jeździć po Europie bez granic, w samochodach, które są własnością banków, mieszkać w domach obciążonych hipoteką. Inwestorzy zagraniczni jak nie beda mieli odpowiedniego zysku szybko montownie swe przeniosa do Rumunii, Białorusi czy Mongolii. Mamy 30razy bardziej zadłużony kraj na zewnątrz niż 20 lat temu. Dług wewnętrzny oficjalnie przekracza 50% PKB, nieoficjalnie mówi się o 300%, bo wchodzi w to także ZUS, który jest bankrutem. Premier obiecuje nam zlote gory, jak kiedyś Walesa drugą Japonię, z obietnic mamy tylko jedno - ci przy władzy i ich poplecznicy, zausznicy, krajanie i sponsorzy kampanii wyborczych - faktycznie, żyją zgodnie z hasłem, by żyło się lepiej...
I nie pisano tu o Polsce i zachodzie tylko o Polsce wczoraj i dzisNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 kwie 2013, 19:47 
adrian88888 pisze:
adrian88888A jakie jest pytanie?


Nie ma co się uśmiechać do minionych czasów. Porównując z dzisiaj różni się tym kto cie okrada.
Ten rozwój wtedy to pozory. Wtedy byliśmy krajem kolonizowanym bo przyjaźń polsko-radziecka była nastawiona na przemysł wydobywczy w Polsce i była to główna gałąź gospodarki to mi teraz powiedz gdzie szły surowce? Jakie dostrzegasz korzyści na takich umowach? Dostaliśmy za nie wielką płytę i szkoły i szpitale które w niczym nie przypominają standardów nowoczesnego państwa. I tak było ze wszystkim.
Ile były warte pieniądze w komunie, którymi ludzie płacili? Kiedy w 89 roku ludziom trafiło się przechodzić na emeryturę to jej wysokośc była odzwierciedleniem właśnie tego czyli wartości ich 40 letniej pracy. Ile to było warte myślę, że dzisiaj każdy wie.
Dzisiaj kolonizuje się nas w inny sposób i kto inny nas teraz okrada.

Co do długu i kto więcej go nabrał to jeszcze jedno. W 1989 roku ten system zbankrutował.

NiktuNa górę
   
 
 
Post: 09 maja 2013, 5:40 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Jak to państwowi urzędnicy robią biznes – 83% strata na koncercie Madonny…

Prawie pięć milionów złotych. Tyle kosztował nas podatników… ubiegłoroczny koncert Madonny, który odbył się na Pływalni Stadionie Narodowym. Ministerstwo Sportu licząc na spory zysk wsparło tą imprezę kwotą w wysokości ponad 6 milionów złotych. Jednak żadnego zamiast zysku, była ogromna strata…

Pomysłodawcą tego „interesu” było Narodowe Centrum Sportu, któremu wówczas przewodził Rafał Kapler. Według wyliczeń resort sportu miał na tym zarobić 200 tysięcy złotych. W zamian za 6,2 miliona złotych miał dostać kilka tysięcy biletów do rozprowadzenia oraz możliwość sprzedaży praw do reklamowania się przed koncertem. Jednak głównego sponsora nie udało się biurwom znaleźć, więc przedsięwzięcie kosztowało podatników dokładnie 4,8 miliona złotych.

Sprawę wykryła Najwyższa Izba Kontroli. Dodatkowego smaczku dodaje sprawie fakt, że pieniądze na ten „biznes” zostały wyłożone z puli przeznaczonej na organizację EURO 2012.

To i tak nic przy „inwestycji” pt. Stadion Miejski we Wrocławiu, który przynosi najmniejsze straty, gdy stoi pusty. Nawet organizacja na nim meczu najbardziej widowiskowo grającej w piłkę nożną kadry świata- Brazylii okazała się finansową klapą mimo kompletu publiczności…

http://polskiepiekielko.pl/2013/05/jak- ... donny.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 maja 2013, 21:57 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Koniec hipokryzji czyli o współpracy służb Centrum i Nadwiślańskiej peryferii


Maski ostatecznie opadły i hipokryzja się skończyła. Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji nawiąże już oficjalną współpracę ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. Jest to naturalny partner, skoro w polskiej części imperium rosyjskiego armię autochtoniczną na wszelki wypadek zlikwidowano – komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl doniesienia o współprace polskiego SKW i rosyjskiej FSB historyk, publicysta, dr Jerzy Targalski.

Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB), by zawarła porozumienie o współpracy w sferze kontrwywiadu wojskowego ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) RP.

Rozporządzenie Putina w tej sprawie ukazało się na stronie internetowej, na której publikowane są akty prawne Federacji Rosyjskiej. Z dokumentu wynika, że decyzję tę prezydent podjął na wniosek samej FSB, uzgodniony z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rosji.

- Przy okazji Smoleńska słyszeliśmy już, że obcym i wrogim wywiadem jest CIA – służba członka NATO, z którego Bronisław Komorowski jeszcze Polski nie wycofał, choć w kampanii prezydenckiej obiecał to uczynić i zapewne słowa dotrzyma – mówi dr Targalski. - Pamiętamy, że prokurator Marek Pasionek był oskarżany o zdradę czyli spotkanie z przedstawicielem tego wrogiego wywiadu, widocznie zagrażającego obecnemu rządowi. Teraz maski ostatecznie opadły i hipokryzja się skończyła. Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji nawiąże już oficjalną współpracę ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. Jest to naturalny partner, skoro w polskiej części imperium rosyjskiego armię autochtoniczną na wszelki wypadek zlikwidowano.

- Współpraca służb specjalnych Centrum i Nadwiślańskiej peryferii jest konieczna, by wrogie siły nie przeszkadzały administracji w warszawie usatysfakcjonować życzenia Moskwy. Wszak znajdują się jeszcze wrogowie wewnętrzni, którzy a to przeszkadzają przejąć przez Rosjan Azoty, a to bezczelnie nie chcą uczestniczyć w budowie rosyjskiej elektrowni atomowej w Kaliningradzie, a nawet protestują przeciwko pomocy FSB dla lokalnych sił porządkowych, gdyby te nie dały radę opanować rozwydrzonych moherów. To bezhołowie trzeba ukrócić i wobec braku skuteczności bezpieki lokalnej pomoc FSB jest pilną koniecznością. Rząd Tuska nareszcie będzie mógł liczyć na pomocną dłoń. Czyż Smoleńsk można pozostawić niewykorzystany? - konkluduje dr Jerzy Targalski.

Autor: Olga Alehno
Żródło: niezalezna.pl


Trzy komentarze pod artykułem:Gość_01 () 20/05/2013 - 22:34.
Bezczelna rozwydrzona mafia platfusowa!

Jak pozwolimy im nadal szarogęsić się w Polsce, poniżać nas, opluwać na każdym kroku, przejmą nas sowiety jak 70 lat temu. Wszystko do tego zmierza, "rządzą" nami, czyli oplątali czerwoną pajęczyną zdrajcy i zaprzańcy, gdyż jesteśmy bierni. TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ, inaczej znowu stracimy na następne 70 lat, a może dłużej nasz kraj, i będziemy z powrotem w uścisku sowietów. Będzie coraz gorzej.
POWSTAŃMY wreszcie!
Przegońmy te czerwone knury z naszego kraju!
Nasze dzieci i wnuki nas przeklną, będą pluli na nasze groby z odrazą.
Te czerwone bestie MUSZĄ zostać umieszczone w psychiatrykach i kryminałach za to robią z nami i z naszym krajem!
Za Zdradę Polskiej Racji Stanu!
Obudżmy się i odzyskajmy naszą Ojczyznę! To ostatni dzwonek na ratowanie Polski!!!


-------------------------------------------------------

Oko () 20/05/2013 - 22:32.
MUSIMY ZEWRZEC SZYKI I ZROBIC WSZYSTKO

CO W NASZEJ MOCY, ABY DO TEGO NIE DOPUSCIC!!!
wszystkie rece na poklad!!!
Za chwile przeklety lajdak BRONEK otworzy granice dla sowieckiej armii!

GDZIE, GDZIE SA CI LAJDACY, KTORZY GLOSOWALI NA TUSKA I SZCZYNUKOWICZA??!! Bo mam im zamiar dac porzadnei w morde!

Jak!? Pytam sie, JAK MOGLISMY ICH DOPUSCIC DO WLADZY!!??

Tu juz nie ma na co czekac!!! WSZYSTKIE RECE NA POKLAD,
BO RUSKA PRZEKLETA ZARAZA ZNOWU PCHA SIE DO NASZEGO DOMU DRZWIAMI I OKNAMI!!

Z gory bylo wiadomo, ze ruskie lajno tak latwo nie ustapi, ale zrobi krok do tylu na przeczekanie a potem znpwu uderzy!
Ruskie parchy grasuja p naszym kraju jakby byli u siebie!!!
Wezmy sie wreszcie w garsc i ukrocmy to panoszenie sie!

Rosja znowu chce nas wlaczyc do swoich republik a prasa drugiego obiegu ciagle jeszcze zajmuje sie stara .... Sawicka!
A ruski parch znowu stoi u naszej granicy!

-----------------------------------------------
fritz () 20/05/2013 - 22:26.
Cytat: ...skoro w polskiej części imperium rosyjskiego

armię autochtoniczną na wszelki wypadek zlikwidowano "

*** To powinno brzmiec: skoro niemiecka administracja rzadzaca Polska armie polska zlikwidowala..

Armia sie sama nie zlikwidowala.
Tylko wlasnie przez herr Tuska zostala zlikwidowana.

Niemcy nieba przychylaja Rosji w Polsce, daja im wszystko czego ich dusza rosyjska zapragnie i oczekuja przyzwolenia Rosji na rozbior Polski przez podzial na regiony europejskie.

To jest absolutnie najgorszy wariant dla Polski. Oznacza likwidacje Polski. Oznacza rowniez egzekucje, exterminacja Polakow przez wynarodowienie.

Dlatego odsuniecie herr Tuska, znaczy niemieckiej administracji, jest absolutnie najwazniejsze.
Ze wszystkim innym damy sobie rade.I jeszcze jeden:

emilian58 () 20/05/2013 - 23:00.
No to zatoczylismy kolo!

Czyli qrestwo przekroczylo dno i mozemy zaPOmniec o wygranej w "wyborach"!!!A co niektorzy durnie proPOnuja jakies tam amnezje i POrozumienia!A trolle POzamykali ryje?Czekalismy i czekalismy no to zesmy sie doczekali!Pamietajcie lemingi przebrzydle ze wroca kolchozy i wrocicie tam z POwrotem!Ale to jest wasze wlasciwe miejsce!I znow bedziecie bykom jaja hustac!Kazdemu wyborcy POkaleczonej ferajny zycze kazdej zarazy!.http://niezalezna.pl/41505-koniec-hipokryzji-czyli-o-wspolpracy-sluzb-centrum-i-nadwislanskiej-peryferiiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2013, 15:54 
List emigrantki (ze Szwajcarii) p.t. "Krótka kariera" POlecam lekturę w celu ułatwienia POdjęcia decyzji.

Angora (aktualny numer) 21/2013 str. 65Na górę
   
 
 
Post: 23 maja 2013, 15:40 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Tfusk bez PR

Obrazek

źródło:
http://polskawalczacastopsyjonizmowi.co ... sk-bez-pr/

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2013, 14:37 
Jeszcze jeden przykład z wielu inflacji w wysokości 3 % rocznie. :język:

Do tej pory kupowałem łososia wędzonego w cenie 14,31 oraz 15,89 zł za opak. 300 gr. w ciągu miesiąca cena podskoczyła na ponad 18 zł a następnie wkrótce do blisko 22 zł. :shock:

Różnica między 22 zł a 14,30 zł to wzrost o ponad 50 %

Cena kilograma wzrosła z 47 zł na 72 zł w jeden miesiąc.

3 % inflacji w skali roku. :lol: pie...e. :wacko: :evil: :puknijsie:Na górę
   
 
 
Post: 25 maja 2013, 16:04 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
timewave pisze:
3 % inflacji w skali roku. :lol: pie...e. :wacko: :evil: :puknijsie:


Tak większość ryb w ciągu roku podrożała ponad 50%. Rekordzistom chyba jest kakao w proszku. Tutaj cena wzrosła w ciągu roku około 200%.

No tak tylko tych produktów nie ma w liczonym koszyku inflacji.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2013, 16:18 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
nawet z łososiami trzeba uważać ...właśnie trafiłem na artykuł [właściwie przypomnialem sobie ,że czytałem]
:
Toksyczny szwedzki łosoś zalewa Europę. Z Bałtyku

Szwedzki łosoś bałtycki jest tak toksyczny, że nie wolno eksportować go do krajów UE. Jednak, jak ustaliła Sveriges Television (SVT), mimo zakazu jest on nielegalnie sprzedawany do kilku krajów europejskich. Francuzi wręcz uważają go za przysmak.

itd..stąd:
http://www.sfora.pl/Toksyczny-szwedzki- ... u-a55430/2


więc skoro europa zachodnia go wypchała ..to na bank trafi do nas ...o ile już tego ścierwa nie ma w sklepach :bangheadwall:

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 maja 2013, 20:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 maja 2013, 7:26 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
co nieco o p.osłach :

Mają spore oszczędności, niektórzy nawet ministerialne pensje, ale... Czemu nie brać, gdy dają? Aż 89 posłów wzięło z Sejmu okazyjne pożyczki, niektórzy po 25 tys. zł. Oprocentowanie - śmiesznie niskie, bo tylko 3 proc. Skusiło się więc nawet dwoje ministrów, którzy zarabiają jeszcze więcej niż posłowie: Krystyna Szumilas (57 l.) i Paweł Graś (49 l.).

To była jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic Kancelarii Sejmu. Poselskie pożyczki z funduszu świadczeń socjalnych zaciągane przez nich na potęgę zostały zakwalifikowane jako tajne, a kancelaria odmawiała udzielenia informacji, kto i ile pożyczył. Fakt postawił jednak na swoim i publikuje listę posłów zadłużonych u podatników.

Pożyczki z kieszeni podatnika cieszą się przy Wiejskiej ogromną popularnością. Zadłużonych jest już 89 posłów i wątpliwe, żeby ta liczba malała. Dlaczego? Bo kredyt jest bardzo opłacalny. Jeśli poseł zdecyduje się go spłacić w rok, oprocentowanie będzie śmiesznie niskie i sięgnie 3 proc. Jeśli rozłoży sobie raty na 2 lata, dołoży niewiele więcej bo... 4 proc. Gdyby którykolwiek z nich zdecydował się na pożyczkę gotówkową z banku, jej oprocentowanie sięgnęłoby ok. 16 proc. A skoro Sejm daje tanio, to posłowie biorą, ile się da.

Oficjalnie pieniądze można wykorzystać jedynie na remont lub zakup mieszkania. Nieoficjalnie wiadomo, że posłowie wydają na co tylko chcą. – Nikt tego nie sprawdza. Pożyczka może zostać wydana w sklepie, czy na samochód, a i tak nikt się o tym nie dowie – mówi anonimowo jeden z posłów.

Wśród pożyczkobiorców są nawet ministrowie - Paweł Graś i Krystyna Szumilas. Szef kancelarii premiera ma odłożonych 50 tys. zł, 6 tys. dolarów 3,5 tys. euro, jednak skusił się na kolejne 20 tys. zł z Sejmu. Podobnie minister edukacji narodowej – zaciągnęła u podatników 25 tys. zł pożyczki pomimo zarobków na poziomie 18 tys. zł miesięcznie! Jak widać, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

TYM POSŁOM POŻYCZYŁEŚ PIENIĄDZE PODATNIKU:

Tadeusz Arkit PO 11 700 zł

Marek Ast PiS 12000 zł

Łukasz Borowiak PO 11 310 zł

Jacek Brzezinka PO 20 000 zł

Andrzej Buła PO 20 000zł

Barbara Czaplicka PO 20000zł

Arkadiusz Czartoryski PiS 10000zł

Jacek Czerniak SLD 25 000 zł

Edward Czesak PiS 20 000zł

Eugeniusz Czykwin SLD 7000zł

Andrzej Dera SP 11 310 zł

Zbigniew Dolata PiS 23 760 zł

Waldy Dzikowski PO 20000 zł

Elżbieta Gapińska PO 9 000zł

Tomasz Garbowski SLD 11 310 zł

Magdalena Gąsior-Marek PO 20 000zł

Zbigniew Girzyński PiS 25 000 zł

John Godson PO 20 000 zł

Kazimierz Gołojuch PiS 11 310 zł

Artur Górczyński RP 20 000zł

Mariusz Grad PO 20 000zł

Paweł Graś PO 19 140 zł

Anna Grodzka RP 19 140 zł

Adam Hofman PiS 23 760 zł

Marek Hok PO 20 000zł

Stanisław Huskowski PO 14 000 zł

Michał Jach PiS 19 140 zł

Wiesław Janczyk PiS 19 140 zł

Leszek Jastrzębski PO 20 000zł

Mariusz Jedrysek PiS 15 050 zł

Krzysztof Jurgiel PiS 19 140 zł

Mariusz Antoni Kamiński PiS 20 000zł

Beata Kempa SP 20 000zł

Izabela Kloc PiS 23 760 zł

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska PO 20 000zł

Iwona Kozłowska PO 25 000zł

Ligia Krajewska PO 20 000zł

Leonard Krasulski PiS 25 000zł

Stanisław Lamczyk PO 15 600zł

Andrzej Lewandowski RP 20 000zł

Marek Łapiński PO 21 000 zł

Marzena Machałek PiS 23 760 zł

Ewa Malik PiS 19 140 zł

Mirosław Maliszewski PSL 20 000zł

Małgorzata Marcinkiewicz RP 15 660 zł

Marcin Mastalerek PiS 13 000zl

Jerzy Materna PiS 14 600zł

Konstanty Miodowicz PO 20 000zł

Czesław Mroczek PO 20 000zł

Dorota Niedziela PO 19 400zł

Maria Nowak PiS 14 040 zł

Tomasz Nowak PO 13 920 zł

Mirosława Nykiel PO 25 000zł

Cezary Olejniczak SLD 6 840 zł

Marek Opioła PiS 25 000zł

Konstanty Oświęcimski PO 20000zł

Krystyna Pawłowicz PiS 20 000zł

Wojciech Penkalski RP 23 760 zł

Lucjan Pietrzyk PO 20 000zł

Dariusz Piontkowski PiS 20 000zł

Kazimierz Plocke PO 20 000zł

Jerzy Polaczek PiS 20 000zł

Józef Racki PSL 17 100zł

Adam Rogacki PiS 17 400zł

Halina Rozpondek PO 19 140 zł

Marek Rząsa PO 20 000zł

Paweł Sajak RP 13 920 zł

Dariusz Seliga PiS 10 000zł

Waldemar Sługocki PO 20 000zł

Zbigniew Sosnowski PSL 16 530 zł

Marek Stolarski RP 11 310 zł

Michał Szczerba PO 25 000zł

Grzegorz Sztolcman PO 25 000 zł

Krystyna Szumilas PO 25 000zł

Tomasz Szymański PO 20 000zł

Ryszard Terlecki PiS 20 000zł

Grzegorz Tobiszowski PiS 20 000zł

Tadeusz Tomaszewski SLD 20 000zł

Aleksandra Trybuś PO 13 900zł

Kazimierz Michał Ujazdowski PiS 25 000zł

Przemysław Wipler PiS 20 000zł

Marcin Witko PiS 20 000zł

Tadeusz Woźniak SP 20 000zł

Stanisław Wziątek SLD 11 310 zł

Anna Zalewska PiS 15 660 zł

Jarosław Zieliński PiS 21 500zł

Jarosław Żaczek SP 18 000zł

Ewa Żmuda-Trzebiatowska PO 25 000 zł

Jerzy Żyżyński PiS 15 000 zł

źródło:
http://www.fakt.pl/Poslowie-pozyczaja-p ... 823,1.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 maja 2013, 21:43 
PO raz pierwszy widać zgodę między PiS a PO, jakoś PiS -owi kasa nie śmierdzi.Na górę
   
 
 
Post: 03 cze 2013, 16:40 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Kolosalne zyski banków działających na terytorium Polski po czterech pierwszych miesiącach tego roku
wpis z dnia 03/06/2013

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku banki działające na terytorium Polski zarobiły na czysto rekordowe 5,7 mld zł! To jest o 5,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu!

W samym kwietniu zysk netto banków wyniósł 1,7 mld zł, czyli o 53 proc. więcej niż przed rokiem. Wszystko wskazuje na to, że banki będą dążyły w najbliższym czasie do osiągania jeszcze większych zysków. Szykuje się bowiem cała seria podwyżek opłat za użytkowanie kont osobistych oraz kart kredytowych i płatniczych. Od czerwca podwyżki opłat wprowadza mBank (grupa BRE - należąca do niemieckiego Commerzbank). Od lipca podwyżki wejdą w życie w Nordea Bank (szwedzki bank), Reiffeisen Polbank (Austriacy) i Deutsche Bank (Niemcy). Od sierpnia więcej będą płacili klienci Banku BGŻ (należy do Holendrów), City Handlowego (należy do Amerykanów), Credit Agricole (należy do Francuzów) oraz PKO BP (jedyny w tej grupie bank kapitałowo kontrolowany przez Polaków).

Eksperci są zgodni - rosną opłaty głównie za stare konta osobiste. Właściciele banków liczą na to, że ich klienci - przyzwyczajeni od lat do korzystania z tych samych kont - mimo podwyżek nie zrezygnują ze swojego rachunku. Nie przypadkowy jest także okres, kiedy podwyżki wchodzą w życie - czyli miesiące wakacyjne. Część klientów banków będzie wówczas na urlopach i wakacjach i nie będzie miała ani czasu, ani ochoty sprawdzić o ile ich bank podniósł opłaty za korzystanie z konta i kart kredytowych.

Źródło informacji:

- Artykuł pt.: "Zyski banków rosną, choć klienci wycofują depozyty" opublikowany w "Gazecie Polskiej Codziennie" (nr 124/2013, wydanie z 31/05/2013)

źródło całości:
http://niewygodne.info.pl/artykul/00429.htm

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2013, 12:49 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Posty: 609
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Ze wszystkim Nas 'jadą". Nawet taki zdawało by się banalny temat jak śmieci ma 2-ie i 3-ie dno.

[i]"Na wczorajszej konferencji prasowej w Biurze Poselskim Andrzeja Czerwińskiego (PO) wystąpił Jacek Żelazko – specjalista ds. ochrony i przetwarzania danych osobowych. Udowadniał, że w deklaracjach, które mieszkańcy Nowego Sącza muszą składać w związku z nową organizacją gospodarowania odpadami, Urząd Miasta żąda zbyt wielu informacji."[/i]

źródło: (warto spokojnie przeczytać, bo to się najzwyczajniej nie mieści...) -> http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5 ... acja,47653

Jednocześnie następna 'perełka' z dnia wczorajszego:

"W Olsztynie śmieciarki krążące po mieście zostaną wyposażone w nadajniki GPS, żeby ich pozycja była cały czas znana. Urzędnicy chcą mieć pewność, że firma wynajęta przez samorząd będzie dobrze realizować swoje zadania."

"Jeszcze dalej poszły władze Opola. Tam elektronicznie oznaczony zostanie każdy kontener na śmieci. W pojemnikach umieszczone zostaną specjalne chipy, dzięki którym urzędnicy będą mogli śledzić pozycję kontenerów. Co więcej, chipy będą różne w zależności od rodzaju śmieci."

A cena wywozu rośnie w niektórych rejonach o 300% ! Ale czemu się dziwić kiedy Śmieci zajmują się śmieciami. Sami swoi.

Obrazek

P.S.
Podpowiem naszym Śmiecio-partaczom, że istnieje coś takiego jak zsyp na śmieci w wieżowcach w całym kraju. Ciekawe co wykombinują ® (Zastrzegam prawo do pomysłu) :bangheadwall:

-- 06 cze 2013, 10:47 --

timewave pisze:
List emigrantki (ze Szwajcarii) p.t. "Krótka kariera" POlecam lekturę w celu ułatwienia POdjęcia decyzji.

Angora (aktualny numer) 21/2013 str. 65


Rzeczywiście dobra lektura.
Swego czasu byłem kilka miesięcy w Irlandii i potwierdzam każde słowo i odczucie.
Zapodam też link:

http://dt.pe/GcE5aTNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2013, 17:42 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Warszawa będzie udawać, że segreguje śmieci. Politycy ponieśli klęskę. Grozi nam chaos

Kompromitacja Warszawy, kij w szprychy rewolucji śmieciowej. Stolica będzie tylko udawać, że segreguje odpady, bo ratusz nie umiał porządnie przygotować przetargu. Ile to będzie kosztować mieszkańców - nikt nie wie. Podobne opóźnienia grożą w 17 proc. gmin w kraju
Klęskę musiała ogłosić osobiście prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Krajowa Izba Odwoławcza wytknęła, że miasto źle ustaliło warunki przetargu dla firm, które już od 1 lipca powinny zabierać z domów posegregowane odpady. Warunki faworyzowały miejską spółkę MPO. Warszawa musi je przygotować na nowo. Prezydent przyznała, że ratusz nie zdąży. Dlatego stolica - jako pierwsza w kraju - ogłosiła zawieszenie zmian aż do stycznia 2014 r.

Co przez te pół roku będzie się działo ze śmieciami? Nie może być tak jak dotąd, bo według ustawy ratusz musi od 1 lipca przejąć odpowiedzialność za ich wywóz. Ale robić to ma tych samych 81 firm co do tej pory. Na jakich warunkach? Ratusz dziś będzie to z nimi negocjował. Pieniądze, które dziś mieszkańcy, spółdzielnie i wspólnoty płacą firmom, mają wpływać do kasy miasta. I to ono będzie się rozliczać z firmami. Ile ludzie mają płacić miastu? Nie wiadomo. Przed klęską śmieciową rada Warszawy uchwaliła jedne z najwyższych stawek w kraju. Prezydent Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że teraz rada je obniży. Nie wiadomo jednak, czy oznacza, że opłaty pozostaną na obecnym poziomie.

Rozmiar chaosu, jaki ogarnie Warszawę, trudno w ogóle sobie wyobrazić. Bo Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonywała np., że wprowadzony przez ustawę obowiązek segregacji śmieci od 1 lipca nie zostanie zdjęty z warszawiaków. Ale jak mają segregować, skoro na większości osiedli są takie same pojemniki do wszystkich odpadów? A firm, które mają dostarczyć nowe kontenery nie wybrano? W praktyce więc segregacja będzie fikcją.

Co gorsza, miasto chce utrzymać dwie różne stawki opłat - za wywóz śmieci posegregowanych i nieposegregowanych. Czy to znaczy, że mieszkańcy, którzy z winy miasta nie mają pojemników do sortowania śmieci, zostaną ukarani wyższą opłatą? Nie wiadomo.

Za blamaż dymisją zapłacił wiceprezydent Jarosław Kochaniak. Śmieciowy chaos może jednak uderzyć politycznie w Hannę Gronkiewicz-Waltz - jednocześnie wiceprzewodniczącą PO. Grupa lokalnych społeczników i polityków m.in. z Ruchu Palikota i byłych działaczy PiS zbiera podpisy za referendum o jej odwołaniu. Chwalą się, że mają już 60 tys. z wymaganych 135 tys. podpisów. Jeśli stolica utonie w śmieciach, pani prezydent będzie miała powody, by bać się wyniku referendum.

Problemy z wdrażaniem ustawy śmieciowej są w Warszawie najbardziej spektakularne, ale w innych miastach też są kłopoty. W Częstochowie już wybrano nową firmę do wywozu śmieci. Ale część mieszkańców do lipca nie ma gdzie wyrzucać odpadków, bo firmy, które odpadły z interesu, zabrały już swoje pojemniki.

Ministerstwo Środowiska odpytało 913 gmin z 2,5 tys. w Polsce. Tylko 17 proc. wybrało już firmę do wywozu śmieci. Kolejne 66 proc. planuje to zrobić do końca czerwca. Ale 17 proc. przyznaje, że może nie zdążyć rozstrzygnąć przetargów. Wtedy będą miały podobny problem jak Warszawa. Samorządy będzie kontrolować podległa resortowi inspekcja ochrony środowiska. Za spóźnienia zapowiada kary do 50 tys. zł.

Dlaczego gminy się spóźniają, choć na przygotowanie się do zmian miały dwa lata? Związek Miast Polskich twierdzi, że to za mało czasu. Tak też tłumaczy się warszawski ratusz.

Ale we Wrocławiu firmy wywozowe wybrano w połowie maja. Za przetarg i przygotowanie miasta oraz mieszkańców odpowiadała specjalna spółka miejska. W Gdańsku przetarg rozstrzygnięto w kwietniu. W Krakowie otwarto koperty z ofertami, w Lublinie zrobią to za tydzień.

W kwietniu Krajowa Izba Gospodarcza, organizacja przedsiębiorców, zorganizowała debatę śmieciową dla samorządów Mazowsza. Z warszawskiego ratusza nikt się nie pojawił. - Warszawa czekała do ostatniej chwili, nie wiadomo na co. Nie konsultowali się z fachowcami. A tu tylko samo ustawienie pojemników w altankach zajmie miesiąc - mówi Krzysztof Kawczyński z KIG.

http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126 ... itycy.html

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 cze 2013, 20:21 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Z cyklu - Skąd my to znamy?

Czechy. "Kradli wszyscy"

Czechy należą do najbardziej skorumpowanych państw Europy - wynika z raportu Transparency International. - W powszechnej opinii politycy są przekupni i nie boją się kraść - mówi czeski politolog i dziennikarz Josef Kopecky.

- Jednym z priorytetów rządu premiera Petra Neczasa miała być walka z korupcją. Ale afery korupcyjne w Czechach ciągną się już od 90. lat ubiegłego wieku - przypomina Kopecky, komentator dziennika "Mlada Fronta Dnes".

- Ogromnym skandalem zakończyła się kuponowa prywatyzacja. Ówczesny czeski premier Vaclav Klaus nie zagwarantował jej podstaw prawnych, dlatego większość Czechów została pozbawiona zysków na rzecz 400 funduszy prywatyzacyjnych i nowych właścicieli - powiedział Josef Mlejnek, adiunkt Katedry Politologii Uniwersytetu Karola w Pradze.

Potem skandale korupcyjne wybuchały w Czechach regularnie co kilka miesięcy. W 2002 r. czeski senat pozbawił immunitetu oskarżonego o korupcję Jirzego Czunka - wicepremiera i ministra do spraw rozwoju lokalnego w centroprawicowym rządzie Mirka Topolanka. Czeskie media zwracały uwagę na "związki z tajemniczymi biznesmenami" socjaldemokraty Jirzego Paroubka, szefa rządu w latach 2005-2009.

O korupcję podejrzewano socjaldemokratę Stanislava Grossa, premiera w latach 2004-2005, który nie potrafił wytłumaczyć, skąd wziął pieniądze na zakup luksusowego mieszkania.

- W 2009 r. Czechy znalazły się pod lupą Unii Europejskiej, gdy przed objęciem przez Pragę prezydencji w Radzie UE firma Promopro podpisała bez przetargu zawyżony kontrakt na organizację obsługi z ministerstwem do spraw europejskich, kierowanym przez ówczesnego wicepremiera Alexandra Vondrę - przypomniał Mlejnek.

Vondry nie oskarżono jednak o korupcję, chociaż służba antykorupcyjna postawiła takie zarzuty 12 innym osobom. On sam został później ministrem obrony, a potem zrezygnował ze stanowiska.

- Kradli wszyscy. W powszechnym przekonaniu korupcja jest u nas wszechobecna i nic się z nią nie robi. Nawet Vaclav Klaus ogłosił pod koniec prezydentury amnestię dla więźniów i obok kryminalistów wypuścił na wolność swoich przyjaciół i znajomych z elit politycznych uwikłanych w największe skandale związane z bankrutującymi firmami i funduszami finansowymi - wskazuje Kopecky.

Autor: kp
Żródło: PAPNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group