Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

cześć. nie wiedziałam, gdzie wrzucić ten materiał, ale w ostateczności zdecydowałam się na ten dział forum. co o tym sądzicie? moim zdaniem pan wygląda na postać wiarygodną i mówi całkiem do rzeczy. trochę irytuje mnie prowadząca wywiad, ale da się przeżyć :hi hi: pozdrawiam! :słonko:

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 wrz 2013, 17:43 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Sorki, ale jest to wiedza dość znana. Przynajmniej w "naszym" kręgu. IMHO o wiele bardziej dyskusyjne jest istnienie księżyca, ale na ten temat już były wątki, tak, że nie będę powielał istniejących tematów, ale plusik za czujność :tak:
Pozdrawiam bardzo.

Awatar użytkownika

jeśli znana, to świetnie, bo u mnie to dość "nowa" sprawa. trochę dziwne, zważywszy, że interesuję się forum i rzeczami z nim związanymi już od kilku lat. a może: dopiero od kilku lat? :) chyba nie ogarniam ogromu wiedzy... dużo jeszcze przede mną, ale lubię odkrywać. może ktoś tutaj, na tym forum, ma podobnie jak ja i od tego wywiadu zacznie swoje poszukiwania? mam taką cichą nadzieję. pozdrawiam czujnych i tych mniej czujnych. Mruga aloha!

Awatar użytkownika

Ok. rozumiem. Bardzo inteligentne "pranie po dupie" . Tak czy inaczej, witam Cie na forum. Myślę, że nie raz naklikamy w 'polemikach'
Pozdrawiam, naprawdę - naprawdę bardzo serdecznie. :tak:
P.S. _ Zapewne jeszcze poklikamy - już Cię pamiętam i pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Grubo, temat nie był jakoś szeroko przedstawiany na forum, dzięki Crowgirl - czas pokaże, zweryfikuje.

Super, macie więcej materiałów na ten temat?

-- 30 wrz 2013, 20:22 --

Nie wiecie czy Hans-Joachim Zillmer pisał o tym w swoich ksiazkach?

Awatar użytkownika

crowgirl pisze:
jeśli znana, to świetnie, bo u mnie to dość "nowa" sprawa. trochę dziwne, zważywszy, że interesuję się forum i rzeczami z nim związanymi już od kilku lat. a może: dopiero od kilku lat? chyba nie ogarniam ogromu wiedzy... dużo jeszcze przede mną, ale lubię odkrywać. może ktoś tutaj, na tym forum, ma podobnie jak ja i od tego wywiadu zacznie swoje poszukiwania? mam taką cichą nadzieję. pozdrawiam czujnych i tych mniej

No dobrze Crowgirl Może troszeczkę interpolowałem fakty. Tak czy inaczej sprawa kształtu Ziemi jest mi bliska. Dobrze jest przyjrzeć się biegunom i czemu nie ma tam przelotów trans-kontynentalnych pomimo braku przeciwwskazań technicznych ?. Ekonomicznie jest to uzasadjone, więc czemu takie loty nie istnieją ? Czemu nie ma zdjęć biegunów po jednej jak i po drugiej stronie półkóli ? Wiem - zadałem sporo pytań. Ale znam też sporo odpowiedzi.

Awatar użytkownika

naprawdę wierzycie ,że Ziemia jest płaska ? :shock:

Awatar użytkownika

Israfil pisze:
naprawdę wierzycie ,że Ziemia jest płaska ?

No skad ! No co Ty ?!
Wierzymy, że nie jest okrągła I jeszcze w pewnych miejscach "dziurawa"

Awatar użytkownika

ok hollow earth to jedno, ale ten facet twierdzi że Ziemia jest płaska

-- 30 wrz 2013, 22:17 --

Zupełnie niewiarygodna postać. obejrzałem jego kanał to jakiś artysta komik. Dajcie sobie z nim spokój

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

skoro nasza Ziemia jest płaska (taki pofałdowany placek) i otoczona bryłami lodu (Antarktyda), nie krąży wokół słońca i własnej osi a tylko "słońce" porusza się po swojej orbicie nad ziemią, stąd dzień i noc,

więc? mi osobiście kojarzy się to z konstrukcją wydzielonego okrągłego obszaru z odpowiednią infrastrukturą (przyroda, warunki pogodowe, klimat itd.), z ogrodzeniem w formie gór lodowych-Antarktyda i hologramem tzw. przestrzeni kosmicznej nad plackiem,
aż ciśnie mi się na usta...........nic tylko wydzielona "farma/zoo" na wielką skalę i zastanawiam się czy? do obserwacji/atrakcji, eksperymentu czy bezczelnie do eksploatacjii,
a za ogrodzeniem może sławna Agharta albo kto wie????
a jak już ktosie na farmie na tyle się rozwiną że próbują "wymknąć się" to nastają wielkie kataklizmy tzw. potopy i inne i wszystko od nowa się kręci

Awatar użytkownika

Jeżeli Ziemia byłaby rozgniecionym plackiem (tak jak na fladze ONZ) lot z Nowego Jorku do Londynu powinien być kilkakrotnie krótszy niż ten z Johannesburga do Rio. Sprawdziłem. Oba zajmują ok 9-10 godzin

Israfil

:spoko:

Mam tak samo jak Ty :)

Odnośnie filmu

25:05 „Nawet się nie waż jechać samemu na Antarktydę i węszyć tam. Wiesz o tym, że każdy wyjazd musi być zatwierdzony przez traktat antarktyczy?”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_antarktyczny

Przeczytałem również większą część pełnej wersji...On kłamie

Dodatkowo:

http://www.odyssei.com/forum/index.php?showtopic=87381

11:15 Mowa jest o kolorze wody, który spowodowany jest tym, że odbija niebieskie niebo…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Woda#Kolor_wody

Oczywiście kolor wody jest uwarunkowany występowaniem minerałów (morze czerwone) oraz substancji organicznych. "Żywa" woda jest zielonkawoniebiska, turkusowa/ "Martwa", granatowa.

2:50 Była to pierwsza rzecz która „zaniepokoiła” mnie. Człowiek który „karmi” się konsternacją u ludzi w moim mniemaniu ma zaburzenia osobowości. Traktowanie tego jako „zboczenia” może skutkować wychodzeniem poza ramy, czyli działanie na wielu płaszczyznach. Mowa jest o wpędzaniu ludzi w zakłopotanie, czerpanie z tego radości. Prawdziwy obraz i obraz fałszywy oraz wybór co jest prawdą a co nie. Przy zestawieniu, że działanie które daje mu wielką radość zostaje nadmiernie eksponowane (bo to co głosi może działać na zasadzie wyboru pomiędzy prawdziwą a fałszywą treścią, która jest i ta którą stworzył/ „namalował” ) pozwala przypuszczać, że mamy doczynienia z osobą z problemami.

Dodatkowo- płaska ziemia/ Zgodnie z modelem geodynama dochodziłoby do znacznych wariacji pola magnetycznego przy płaskiej strukturze, rozległej. Również rożnica w sile grawitacji byłaby odczuwalna. Moim zdaniem tak wielka, że anatomia u tych samych gatunków byłaby na tyle różna, że śmiało tworzyłyby się nowe gatunki z jednego pod warunkiem migracji...W efekcie człowiek rasy białej mieszkający blisko centrum po przeprowadzce na obrzeża planety po kilku/ -nastu pokoleniach stanowiby odrębną rasę a przynajmniej doszłoby do mutacji, która nową rasę zapoczątkowałaby.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Powiem tylko, ja pier***... ludzie !!! jestem przerażony waszą bezmyślnością i brakiem fundamentalnych podstaw w rozumowaniu rzeczywistości. Czy na sali jest jakiś pilot, nawigator lub geodeta ?

- Koleś jest komikiem i robi wszystkich w chu*** a ludzie łykają do jak młode rekiny.
- Stańcie na brzegu molo w Sopocie i zastanówcie się dlaczego nie widać drugiego brzegu
korzystając nawet z silnej lunety ?
- Wiecie czym jest siła Coriolisa ? wiecie czemu woda w zlewie na półkuli północnej kręci się prawo a
na południowej w lewo ?
- Trygonometria, wiecie że skręcając trzy razy po 90 stopni i idać taki sami odcinek zrobimy trójkąt ?
Tego się nie da zrobić bez krzywizny i zagięcia powierzchni.
- mapa gwiazd będzie do góry nogami na drugiej stronie półkuli.
- Za słońcem można podróżować(np samolotem) by mieć wieczny dzień. Co w epoce lotów
transatlantyckich nie jest nie do zrobienia.

http://youtu.be/ok1u3Ej2glw?t=2m18s

Panowie ze Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi przebijają wszystko.

Cytuj:
Na gruncie dzisiejszej nauki można to wytłumaczyć jakoś yyy...na różnych równianach i obliczeniach związanych nieco z teorią nieoznaczoności Heisenberga. Gdzie można zauważyć, że ziemia będąc skończoną płaszczyzną ma nieskończoną ilość granic w sobie, które są porostu zwykłymi skokami kwantowymi. I te przeskoki kwantowe, powodują, że statkiem można porostu zwykle opłynąć dookoła ziemię, która jest skończona i jest nie płaska.

Ręce opadają....miał otwarty umysł tylko że na przestrzał.

To są podstawy obserwacji rzeczywistości. Jaki ma sens zastanawianie się nad aspektami natury duchowej lub rozmowy na temat natury rzeczywistości, badaniem "iluzji tego świata" jak dajemy sobie wkręcić taką kichę ? Nie trzeba być profesorem fizyki by to rozmienić i obalić z miejsca i wypierdolić do koszta niektóre teorie. Jak ja widzę te dziesiątki komentarzy na youtube i internecie miłośników dosłownej interpretacji biblii i setki tysięcy postów na forum Flat Earth Society to mnie poprostu kur** boli :płacze: Sorry za ostre słowa, ale jak ludzie wpadają w takie dziwne koleiny to nic dziwnego, że władze nad nimi mają Rajskie, Cheopsy i inne oszołomstwa. Niesamowite jak daleko to już zaszło, mnie to przeraża :boisie:

Przepraszam wszystkim, w szczególności @crowgirl która umieściła film. Ale już przestałem rozumieć jak można wypaczyć umiejętność krytycznego myślenia o rzeczywistości 3D a co dopiero mówić o innych wymiarach. Jeszcze raz przepraszam :pocieszacz:

Awatar użytkownika

Ja tylko dodam do tego, że już niemal 1000 lat temu pewien Arab, al-Biruni z Khwarezmu, udowodnił krzywiznę Ziemi i zmierzył jej promień z całkiem niezłą dokładnością używając sprytnej i bardzo prostej metody pomiarowej, którą każdy myślący człowiek mógłby powtórzyć samodzielnie, by przekonać się osobiście o krzywiźnie Ziemi bez latania w kosmos czy specjalistycznego sprzętu.
Obrazek

A ponad 2000 lat temu podobny eksperyment przeprowadził Eratostenes z Aleksandrii, porównując kąt padania światła słonecznego w dwóch odległych miejscach w Egipcie (Aleksandrii i współczesnym Asuanie, które leżą z grubsza na tym samym południku).
Obrazek

A co do niebieskości atmosfery i kolorze wody widocznej z przestrzeni ko(s)micznej, radzę zapoznać się ze zjawiskiem rozpraszania Rayleigha. Fajnie zostało to pokazane na tym oto filmiku:

phpBB [video]

Gość wkręca wszystkim grubą kichę i tyle :-P Zresztą już gdzieś widziałem tę gębę. Czy to nie jest przypadkiem ten sam, co to stworzył teorię spiskową na temat noszenia butów z gumową podeszwą, by odizolować nas od życiodajnych ładunków elektrycznych od Matki Ziemi?

Jednak po co mamy słuchać jednej czy drugiej strony, skoro możemy sprawdzić to sami? Jak jedni, tak drudzy, mogą przecież nam kłamać, i jest tylko jeden sposób, by się przekonać, co jest prawdą. Trzeba tylko ruszyć głową, tak jak starożytni. Warto sobie czasem usiąć na słoneczku i się zastanowić w jaki sposób możemy sami się przekonać o tym, kto z nich ma rację? Gdyby Ziemia była płaska, jak moglibyśmy to udowodnić, lub obalić? A jak w przypadku, gdyby była kulista? Jakie obserwacje mogłyby to rozstrzygnąć?

Awatar użytkownika

levibc pisze:
Powiem tylko, ja pier***... ludzie !!! jestem przerażony waszą bezmyślnością i brakiem fundamentalnych podstaw w rozumowaniu rzeczywistości. Czy na sali jest jakiś pilot, nawigator lub geodeta ?

Ale spokojnie, nawet takie "dziwne" tematy mają pewną wartość. Zobacz - w wyniku obejrzenia dziwnego filmiku posypało się sporo wiedzy i to jest prawdziwa wartość - via post SasQ. Jeżeli ktoś już naprawdę jest nieuleczalnym mongoloidem, to niech dla niego ziemia pozostanie naleśnikiem. To właśnie forum nauczyło mnie sporej pokory w stosunku do spraw i rzeczy i coraz rzadziej się nakręcam, a bardziej staram się obserwować, to jest Levibc bardzo dobre dla zdrowia, bo widzę, żę charakterki to my mamy podobne :tak: Pozdrawiam z Łodzi.

Panie i Panowie, dużo w naszym świecie przekłamań ale to nie znaczy że trzeba wszystko podważać (szczególnie filmikami z youtube) które do skrupulatnych badań naszych przodków mają się nijako.

Może i jestem w ciemię bity ale na pierwszej lekcji geografii uczyłem się o widnokręgu, horyzoncie i wstyd dla nauki i logiki wierzyć w takie bajdurzenia jak na filmiku. Czy nie mamy zbyt mało wiary w siebie i uważamy się za tumanów skoro pierwszy lepszy komik jest w stanie zasiać ziarno bredni w umyśle ? :D

Jak wchodziłem w tematykę na forum to łykałem wszystko jak młody pelikan, teraz widzę że odsiew musi być taki jak przy mediach głównego ścieku.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

WaterFlow pisze:
Jak wchodziłem w tematykę na forum to łykałem wszystko jak młody pelikan, teraz widzę że odsiew musi być taki jak przy mediach głównego ścieku.

Ale to chyba nie jest temat traktowany poważnie ?- no ludzie :hejka: za chwilę zbulwersuję się jak Levibc. Troszeczkę zbyt długo się to ciągnie. WaterFlow Ciebie też proszę - traktuj śmieszne rzeczy jako oderwanie od rzeczywistości - nie przejmuj się nimi. No proszę was. Lepszego forum nie ma. Nie róbmy trzody. Na pewnym forum - z litości nie naklikam na jakim - pisałem o facecie który ma sześciopalczaste dłonie - i to nie jest żart. Jest to dobrze udokumentowane łącznie z fotografiami i specyfikacją medyczną. I o czym chcę powiedzieć ...?. Znacząca większość forumowiczów potraktowała to jako 'fake' - bez powodu, a tu o naleśnikowatej Ziemi dyskutujemy ? - czy jest taka potrzeba ? :bangheadwall:

Hmm kto dyskutuje ten dyskutuje, na tym forum pełno jest wątków głupich w których ludzie poważnie dyskutują. Ezoteryka i duchowość daje ogromne pole do popisu, niektórzy piszą że gdzieś tam sobie z jaszczurkami walczą w astralu, komuś innemu implant wsadzili pod kolano bo noga swędzi. Ileż to wątków było o falach co mają przejść, fałszywych inwazjach, kataklizmach, kometach, wybuchach na słońcu które mają sparaliżować urządzenia na ziemi, międzygalaktycznych wrotach w których pojawiają się statki obcych wielkości kilkudziesięciu kilometrów które już zmierzają w naszym kierunku.

Na nieszczęście opisujących nic z tego się nie dzieje, wydarzenia na świecie przebiegają dalej w mniej lub bardziej logiczny sposób, jedno wynika z drugiego. FEMA się organizuje bo budżet USA nie został uchwalony i 700 tys pracowników ma bezpłatne urlopy ( a nie tam depopulacja i więzienie ludzi w obozach ). Na świecie oczywiście istnieją grupy wpływów ale coraz częściej dochodzę do wniosku że m.in na tym forum przeceniana jest ich wartość.

Często gęsto występują analizy ukrytej symboliki a nie zdziwiłbym się gdyby to był celowy zabieg PR który ma na celu nakręcać ludzi i kreować ich sztuczną "potęgę".

Moc wrażeń w pigułce, dyskutować może i nie ma co, ale zawsze fajnie się pośmiać z głupot, wtedy wychodzi najczęściej zaściankowość oraz brak dystansu, da się poznać kto ślepo wierzy w coś tam bo pasuje to akurat do jego światopoglądu.

Peace.

Awatar użytkownika

WaterFlow pisze:
Często gęsto występują analizy ukrytej symboliki a nie zdziwiłbym się gdyby to był celowy zabieg PR który ma na celu nakręcać ludzi i kreować ich sztuczną "potęgę".

Jest taka możliwość. To też element mojej teorii TESTU. Tak czy inaczej fajnie się z Tobą klika. A w nawiązaniu do tematów , które poruszyłeś. Wiele z nich to są rzeczy, które dzieją się faktycznie, dlatego warto rozmawiać - oczywiście nie na poziomie 'naleśnika'.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

JA PIERD..

HD High Altitude Balloon JHAB2 Lost in Space...
phpBB [video]

Jeśli już na prawdę nikt nie wierzy nikomu ani niczemu i ma tak gigantyczne braki w tej materii to może zrobić eksperyment samodzielnie... tak jak:

Robert Harrison - amatorskie zdjęcie z kosmosu

Cytuj:
38-letni Brytyjczyk Robert Harrison, mieszkający w miasteczku Highburton w hrabstwie West Yorkshire, wpadł na dość szalony pomysł, który szybko okazał się rewolucyjny. Do balonu meteorologicznego przyczepił urządzenie GPS i specjalnie przygotowaną skrzyneczkę, w której umieścił aparat fotograficzny Canon A560, który kupił na eBay za mniej niż 100 dolarów. Skrzyneczka była niezbędna, ponieważ na wysokości ponad 35 kilometrów, do której docierał balon, temperatura spadała do minus 60 stopni.

Lub po prostu polecieć z warszawy do nowego jorku żeby na własne gały zobaczyć wyraźną krzywiznę ziemi..

Debata nad taką dyskusją to już akt desperacji nawet dla mnie :?

Przecież ten Brytyjczyk to dezinformator, zdjęcia są spreparowane, a on sam jest agentem illuminati.
Nie ufaj lotom, nawet jeśli przelecisz się do Nowego Jorku z Warszawy, to niech cię nie zmyli efekt okrągłej ziemi wywołany przez hologram, halucynacje oraz blue beam. :wysmiewacz:

Przepraszam ale musiałem... :ninja: , nie gniewać się ! :)

Awatar użytkownika

Proszę was skończmy już. To było fajne do pewnego momentu. Teraz się zaczęło udowadnianie, typu: "nie jestem koniem..." Może tak już z - brytyjską gracją - 'zaciągnijmy zasłonę milczenia'. :so:

Awatar użytkownika

WaterFlow pisze:
Może i jestem w ciemię bity ale na pierwszej lekcji geografii uczyłem się o widnokręgu, horyzoncie

Widzisz, problem w tym, że horyzont i widnokrąg jeszcze niczego nie rozstrzyga.

Jeśli znajdujesz się w dolinie, to jej brzegi będziesz widział jakby były horyzontem (choć jeśli masz trochę więcej oleju w głowie, możesz zauważyć różnicę porównując kąty patrzenia; ale tego zazwyzcaj wyznawcy teorii płaskiej Ziemi nie potrafią, bo gdyby nie mieli problemu z logiką, matematyką, fizyką, geografią itd., to by nie wierzyli w płaską Ziemię w pierwszej kolejności ;-J ).

Podobnie z argumentem okrętów chowających się za powierzchnię wody na otwartym morzu, gdy się oddalają -- wyznawcy naleśnika mają na to swoje wytłumaczenie: powierzchnia wody jest lekko wypukła i tworzy menisk, podobnie jak w przepełnionej szklance wody ;-J Jest to całkiem poprawny argument, dopóki nie uświadomimy sobie, że wtedy brzegi mórz wyglądałyby dość dziwnie ;-)

WaterFlow pisze:
i wstyd dla nauki i logiki wierzyć w takie bajdurzenia jak na filmiku.

Niekoniecznie. Prawdziwy naukowiec nie powinien odrzucać czegoś tylko dlatego, że wydaje się śmieszne, nierealne czy głupie. Dla prawdziwego naukowca są to poprawne argumenty -- przynajmniej do czasu, gdy znajdzie kontr-argumenty ;-) (co w przypadku takich teorii nie powinno nastręczać większego problemu).

W prawie rzymskim istniało domniemanie niewinności: jesteś niewinny, dopóki ktoś nie udowodni ci winy. Z założenia mówisz prawdę, dopóki ktoś nie wykaże ci, że kłamiesz. Działało to w ten sposób właśnie dlatego, że w logice również każde zdanie twierdzące z założenia jest traktowane jako prawdziwe, dopóki nie doprowadzi się do sprzeczności (paradoksu) by wykazać, że było fałszywe. (Warto o tym pamiętać, gdy się spojrzy, ile paradoksów istnieje we współczesnej nauce, np. Teorii Względności czy Mechanice Kwantowej ;-J ). W logice tylko doprowadzenie do sprzeczności (paradoksu) może ujawnić kłamstwo.

Przykładowo pierwszy taki paradoks można zauważyć już w ich sposobie opisywania zjawiska widnokręgu: Najpierw mówią, że Ziemia jest płaska. Gdy ktoś pyta o widnokrąg, to tłumaczą, że to efekt niewielkiej wypukłości Ziemi, że Ziemia ma góry, doliny itd. A to przecież przeczy tezie, że jest płaska ;-) Niestety nie przeczy jeszcze tezie, że jest z grubsza płaskim dyskiem, z niewielkimi pofałdowaniami (góry i doliny). Do obalenia tego potrzeba już trochę więcej sprytu.

Inną sprzeczność można zauważyć np. w ich sposobie opisywania budowy świata: Arktyka w centrum, później kontynenty i oceany, a na zewnątrz opasany pierścieniem lodowych gór Antarktydy. Wystarczy pokazać, że to musiałoby oznaczać bardzo krótki czas potrzebny na opłynięcie Arktyki do okoła w porównaniu z o wiele dłuższym czasem potrzebnym na opłynięcie wzdłuż całego obwodu Antarktydy. (Oczywiście wyznawca naleśnika może nadal zapierać się jakimś zaginaniem czasoprzestrzeni i innymi dziwolgągami ;-) ).

I właśnie tak radziłbym podchodzić do teorii naleśnika i wszystkich innych. Przemyśleć spokojnie ich argumenty i znaleźć dziury w ich rozumowaniu. Gwarantuję, że jakieś będą ;-) A przy tym można się wiele nauczyć o sposobach ostrożnego rozumowania logicznego i argumentacji.

Problem z takimi teoriami polega na tym, że "z wierzchu" często wydają się trzymać kupy, więc wiele mniej rozgarniętych ludzi się na to nabiera i zaczyna w to wierzyć. Wydaje im się, że w teorii wszystko gra. Ale jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, i dopiero zagłębienie się w szczegóły i dokładniejsze przeanalizowanie pozwala wykryć mistyfikację. Ale tego już większość ludzi nie zrobi.

Problem jest też w tym, że sporo wyznawców takich skrajnych teorii w ogóle nie używa logiki (lub tylko wydaje im się, że jej używają). Więc jakiekolwiek próby przekonywania ich za pomocą logiki, argumentów i dowodów nie zrobią na nich zupełnie żadnego wrażenia. Dalej będą się upierać przy swoim, a twoje dowody obalą pod byle pretekstami, typu "To jest iluzja", "Te zdjęcia są fałszywe", "To spisek NASA", "To tylko hologram, Księżyc jest wyświetlany na niebie przez wojsko", "Stare księgi zostały spreparowane" itd. Bo to zupełnie ten sam gatunek, co skrajni kreacjoniści, którzy wierzą, że Bóg stworzył Ziemię 6000 lat temu i podrzucił nam skamieliny, żeby nas zmylić, że Ziemia jest starsza ;-J Nie przegadasz. Świetnie to kiedyś podsumował Friedrich Nietzsche:
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy mogli dowodami obalić?" ;-P

Awatar użytkownika

SasQ pisze:
Jest to całkiem poprawny argument, dopóki nie uświadomimy sobie, że wtedy brzegi mórz wyglądałyby dość dziwnie ;-)

Menisk ?. I wystarczyłoby wrzucić większy kamień, żeby się to wszystko nagle 'zozdupcyło'. Wiązania wodorowe wody są stabilne do czasu kiedy ich się ( z siłą działającą pionowo) nie naruszy byle czym.
Pierwsza burza i mamy wszech-naleśnikowy kataklizm. :wysmiewacz: A jak wiadomo mamy burze, tajfuny i takie tam.... I jeszcze pytanko. Czy kiedyś skończymy pierdolić o tych durnotach ?

Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 12:17 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 1 raz

Co za emocje! :D

Swoją drogą zastanowił mnie w nocy ten temat, to znaczy osoba która go umieściła. Jest na forum dość długo a ma małą ilość postów na koncie. Wyskakuje z dość kontrowersyjnym tematem...
Czy to nie jest coś na kształt testu "co siedzi w głowach "przebudzonych""? Mruga

crowgirl, kończyłaś socjologię? :)

Koniec szukania dziury w całym, zaznaczam jednak, że taka myśl przyszła do głowy.

WaterFlow
:spoko:

Tak, to jest smutne, że wielu ludzi czeka na coś czego tak bardzo się boi, doszukuje się istnienia tego. Oczywiście czasem przybiera to kształt pouszkiwań, badań jednak przesadne i szukającewszędzie potwierdzenia danej sytuacji/ informacji kształtuje twór zwany "obłędem". Kilka lat temu sam w zetknięcu z ogromem informacji "zgłupiałem", jednak nie oderwałem się od rzeczywistości tak bardzo aby móc przyjmować wszystko za prawdę/pewnik co pochodzi z alternatywnego źródła.

Nie dość, że ludzie czekają na coś czego się boją, czekają by to potwierdziło ich "informacje" a sami w tym danym momencie przestali być "wariatami" (chyba wielu zastanawiało się "czy aby nie zwariowałem"?). To dodatkowo pojawia się masa ludzi którzy wciskają ezokit, pseudonaukowe brednie- są tego świadomi i dodatkowo czerpią z tego korzyści. Czy te osoby, bądź grupy osób nie są większym zagrożeniem aniżeli illuminati czy system bankowy? Nie mają większego wpływy na nasze życie niż decyzja prezydenta? Co można powiedzieć na temat takiego Rozbickiego?
Rajskich? Kwietnia i jego gadzin?

Jakiś czas temu pisałem, że grupa będzie zawsze celem manipulatorów. Do tego zmierza globalizacja, do stworzenia kolektywu, jednakowo myślącego, karmionego z ręki konstruktorów naszego świata. Badania, obserwacje, wnioski. I to nie na podstawie jakiegoś "gówna" na yt, własnych obserwacji, analiz, zgromadzonej wiedzy z książek, czasem nawet zwykłych definicji które są odpowiednio łączone, porównywane, inaczej weryfikowane.

Rzeczywistość nie jest aż tak bardzo skomplikowana, to my takimi jesteśmy.
W wielu źródłach jest mowa o obserwatorach z kosmosu. Jak dla mnie, nie można użyć innego stwierdzenia. Moim zdaniem nasza skomplikowana budowa psychiczna jest "celem" tych odwiedzin, bo tak mi wydaje się, one dalej się dzieją. Co nam pozostaje? Poznawać siebie. Bo to my stanowimy o naszej rzeczywistości a więc część z nas żyje na "naleśniku" a część na globie, część "lata w chmurach" a jeszcze inni podróżują w kosmosie. :tak: Zabójcza różnorodność, jest to piękne ale równie ryzykowne.

Awatar użytkownika

No dobrze, tylko moim zdanie - podkreślam - tylko moim. Otóż podobno jesteśmy tu aby doświadczać. A można doświadczać bez jednoczesnego braku zdobywania wiedzy ?. Przecież to niezbyt możliwe (no chyba, że ktoś ma już demencję). Tak więc doświadczanie rzeczywistości musi ! wiązać się ze zdobywaniem doświadczenia, czyli wiedzy. I jaki wniosek ?. Jesteśmy tu aby doświadczać i uczyć się. A faktycznie są manipulatorzy, ponieważ IMHO jesteśmy gatunkiem, który potrafi tworzyć rzeczywistość w wyniku samego myślenia - zwykłego "chciejstwa" - w tym jesteśmy podobnie stworzeni 'na obraz Boga' - czymkolwiek ten Bóg nie jest. Zapewne nie jest siwym facetem w białym 'fartuchu'. Cokolwiek to jest też kreuje.
Nie dalej jak wczoraj pokłóciłem się 'na bogato' ze znajomą Panią fizyk na temat Big-Bang.
Do mnie to ni kija nie przemawia. Jak pierwotny 'atom stworzenia' ważący miliardy ton rozdupcył sie w wyniku wspomnianego wielkiego wybuchu w całe galaktyki. Skąd brakująca masa ?. Czemu wybuchł i wkońcu - skąd do ch...a miałby się on wziąć ? Zapewne mam o jedną znajomą mniej, ale słabo mnie to boli.
Sorki, troszkę odbiegłem od tematu, ale koncepcja pozostaje.
Pozdrawiam.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Cryptologicon pisze:
Sorki, ale jest to wiedza dość znana. Przynajmniej w "naszym" kręgu.

Jeśli masz na myśli osoby z forum DI, to wypraszam sobie ;) i gratuluję odwagi do podjęcia odpowiedzialności za wypowiadanie się w imieniu tysięcy osób.
No chyba że chodzi o jakieś okręgi wewnątrz okręgów, typu Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi.

Sądzę ze ten pracownik NASA nie zrobiłby kariery mojej firmie. :język: Co do płaskości Ziemi to jestem za 8-) przez jej brak obliczenia i pomiary wysokościowe GPS są upierdliwe, narobili tyle modeli geoid do wyboru że głowa boli :evil: i nie raz koledzy pomiar musieli popoprawiać z tego powodu istna maskara. Jestem za Płaską Ziemią... :spoko: ...pomarzyć chyba można :język: co nie ?
Swego czasu wyznaczaliśmy punkt przecięcia południka 18 tego i 53 równoleżnika w Gminie, nawet dziekan wydziału Geografii UMK w Toruniu pomylił się w obliczeniach :wacko: .Nieźle się nagimnastykowaliśmy, fajna zabawa w sumie, okazało się że to wcale i było takie proste :)

Awatar użytkownika

witam wszystkich :tak:

widzę, że wywiązała się tu wspaniała dysputa. :) a ja "posądzana" jestem o socjologiczny eksperyment na przebudzonych. jakże bym śmiała zrobić coś takiego?!? 8-) ale do rzeczy.
tak, jestem na tym forum od 3 lat (jak ten czas szybko leci) i tak, mam tutaj mało postów, gdyż wolę (w życiu prywatnym również) być obserwatorem aniżeli działaczem. poza tym mądrych osób zawsze warto posłuchać, poczytać, przetrawić co tam mają ciekawego do przekazania... dlatego lubię to forum i sądziłam, że mogę wrzucić taki post, a nie inny, bo trafiłam na osoby o otwartym umyśle. to, że wrzuciłam ten filmik NIE ZNACZY, że zgadzam się z treścią tam zawartą. traktuję ten wywiad raczej jako ciekawostkę, bo nigdy nie dotarło do mnie (a staram się być otwarta na wszelką wiedzę i nie skreślać NICZEGO a priori; chcę być trochę jak takie zdziwione dziecko) to, o czym mówi ten pan. nigdy nie wyobrażałam sobie, że ktoś może podważać coś tak oczywistego, jak kształt ziemi...
i ten filmik w jakiś sposób mnie... zachwycił. tak, zachwycił. mój rozleniwiony umysł domagał się pożywki i oto ją znalazł. w tym właśnie absurdzie. i pomyślałam, że pobawimy się tym razem, bo otwarte umysły raczej niczego nie skreślają ot tak, bo to nielogiczne, niezwiązane ze współczesną nauką... etc. etc.
przykro mi teraz, że zostałam odebrana jako głupawa forumowiczka, która wrzuca co popadnie, coś co nie jest "godne" tego forum i jest zwykłą śmieciową informacją. nie taki był mój zamiar.
pozdrawiam wszystkich mimo to.
i dużo słońca życzę. :daje kwiatek:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]