Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:03

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Temat fajny- ale bardziej do działu humor :D

Kolejny Filmik

phpBB [video]

Takich "płaskich ziemi" jest więcej- w praktycznie każdej dziedzinie: fizyka, medycyna, matematyka, religia, technologia... zresztą ludzkie mózgi też jakoś "płaskie" się robią ostatnio coraz bardziej ...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 paź 2013, 14:56 
VIP Member
Awatar

Też jestem płaski, gdy leżę na kocu. Przechodzę z 3D w 2D. Ciekawe co na to hiperfizyka?

crowgirl

Forumowiczka "oskarżana" o podstępny eksperyment socjologiczny ma się nijak do "głupoty". :tak:

Poza tym, czy to dla nas ważne jaki ma kształt ziemia? :cooo?: :shock: :o :język: :D 8-) :P

Chyba...

Nie! :uczeń: :spoko: :uścisk:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Przenicowany świat
Obrazek

13 piętro

Obrazek

okrągły płaski czy śmiaki owaki
jest to matrix, rzeczywistość wirtualna naszego umysłu
wszystko jedno co podają, i tak to dalej pułapka umysłu
i wersje interpretacji matrixa

Alex Gray
Obrazek

śpiący musi się obudzić...
wszystko jest umysłem

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Kowbojka, zero spinki, żeby z takich rzeczy się tu ludzie tłumaczyli, każda informacja jest wrzucana celem podzielenia się z ogółem celem dyskusji i weryfikacji, ja zapodawałem zapisy chanelingów casiopean i funta kłaków nie dam czy to nie fake, ale zapoznać się można (nikt nikogo nie zmusza). Pozdro

Provost and Judge * 7th Degree

Jeśli chodzi o płaską ziemie przynajmniej łatwo to zbadać domowymi sposobami, a powiedzcie mi ile osób wierzy w reptilian? ;)

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Sporo, bo tego już tak łatwo nie da się zbadać domowymi sposobami. A jak wiadomo, w ciemności kryją się niestworzone rzeczy ;-) To samo jest z fizyką kwantową. Tam to dopiero można opowiadać bajki o kwantowych cudach na wrotkach ;->

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

To jest najbardziej porąbane co może być ta teoria...
Witki mi opadły, zainteresowałem się tematem i jak Ferdek Kiepski "nie wyczymie !" .
Wywiad z gośćmi z ruchu płaskiej planety w Polsce... - to już w ogóle straszne rzeczy.

:bangheadwall:

Pozdrawiam :uczeń:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

szok i zdumienie... a pomyślał ktoś, jak taki kuźwa wafel wyglądałby z przestrzeni kosmicznej? dryfujący wafel przemierza bezkres wszechświata? to by było coś! a nie, to przecież miluśie zwierzaczki trzymają ten nasz ziemski wafel :)

Obrazek

ok, na jednej stronie lądy i oceany, a co na drugiej? :)

wybaczcie że poruszam kwestie najmniej skomplikowane, ale za dużo by wymieniać reszte implikacji związanych z płaskim kształtem (magnetosfera, pogoda, pory roku i inne co nie przychodzi mi teraz do głowy), także z braku kompletnej wiedzy na ten temat. dodatkowo wspomne o 1 ważnej rzeczy niewymienionej wcześniej, energia kształtu, podobno kula jest najbardziej wydajnym energetycznie kształtem. spadająca kropla wody też ma ten kształt, a nie jak przedstawia sie symbolicznie krople taką łezką. chyba to o czymś świadczy prawda? pomijam kwestie grawitacji w tym wypadku, nie wiem ile wpływu wywiera ona na kształt kropli.

jeszcze co do hologramów, nie od dzisiaj ludzie interesują się niebem, tysiące lat temu także patrzyli na nie ze zdumieniem, powstały różne historie gwiazdozbiorów (egipska, chińska, arabska i wiele innych, my używamy zachodniej / greckiej). uważacie, że hologramy byłyby już wtedy używane? .....

teoria Hollow Earth nie lepsza, ale już nie bede pisał o tym

rozwagi troche, ludzie, nie łykajcie takich bredni

Awatar użytkownika

marek.p pisze:
Jeśli masz na myśli osoby z forum DI, to wypraszam sobie ;) i gratuluję odwagi do podjęcia odpowiedzialności za wypowiadanie się w imieniu tysięcy osób.
No chyba że chodzi o jakieś okręgi wewnątrz okręgów, typu Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi.

Proszę poczytaj całość, a z pewnością się nie pokłócimy. :tak:

-- 08 paź 2013, 0:00 --

NarajanaJane pisze:
Kowbojka, zero spinki, żeby z takich rzeczy się tu ludzie tłumaczyli, każda informacja jest wrzucana celem podzielenia się z ogółem celem dyskusji i weryfikacji, ja zapodawałem zapisy chanelingów casiopean i funta kłaków nie dam czy to nie fake, ale zapoznać się można (nikt nikogo nie zmusza). Pozdro

No i to jest fajne podejście. :spoko:
A, że przy okazji można się wiedzą wymienić, to już super. Nauka i adrenalina. Czego węcej potrzeba ?

-- 08 paź 2013, 0:03 --

Kosmiczny Podróżnik pisze:
Też jestem płaski, gdy leżę na kocu. Przechodzę z 3D w 2D.

U mnie to słabiej działa, bo jednak jestem nieco wypukły :cooo?:
Ale co mi tam... ?

Master Mason * 3rd Degree

Nie da się tego nie skreślić. Widzę cień na księżycu, widzę łukowaty horyzont nad morzem... jak więc mogę wierzyć w płaską Ziemię?

Awatar użytkownika

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi mają na takie rzeczy wytłumaczenia ;-)
W sumie sam próbowałem kiedyś takiej zabawy z własnym umysłem: próbowałem odpowiedzieć sam sobie na pytanie "Jak mógłbym się samodzielnie przekonać, która wersja jest prawdziwa?" i do każdego argumentu jednej strony próbowałem znaleźć kontr-argument, a następnie sprawdzać, który z nich jest prawdziwy i przede wszystkim dlaczego.

Np. półokrągły cień Ziemi rzucany na Księżyc nie musi jeszcze oznaczać, że Ziemia jest kulą: do tego wystarczyłoby, gdyby była płaskim dyskiem w kształcie koła, tak jak twierdzą zwolennicy płaskiej Ziemi. Więc samo to jeszcze by nie wystarczyło, by to rozstrzygnąć. Musiałem poszkać innych dowodów.

Półokrągły kształt horyzontu na morzu tłumaczą formowaniem się menisku wypukłego, jak w szklance z wodą, gdy jest przepełniona (tworzy się wtedy taka półokrągła kopułka z powierzchni wody, trzymana siłami jej napięcia powierzchniowego).

Czy potrafiłbyś jakoś obalić powyższe argumenty? Albo znaleźć takie, które już jednoznacznie wymagają kulistości Ziemi? Poszukaj innych moich postów w tym wątku, tam napisałem trochę więcej na ten temat i podałem kilka sprytnych sposobów, którymi posłużyli się starożytni mędrcy ;-) Ale najpierw spróbuj sam znaleźć rozwiązanie, bo to pouczające doświadczenie ;-)

SasQ pisze:
Półokrągły kształt horyzontu na morzu tłumaczą formowaniem się menisku wypukłego, jak w szklance z wodą, gdy jest przepełniona (tworzy się wtedy taka półokrągła kopułka z powierzchni wody, trzymana siłami jej napięcia powierzchniowego).

Tak na zdrowy rozum, to menisk wypukły nie zachodzi w przypadku dużych zbiorników, ba, chociażby kałuży.

Dokładnie. A mierzenie krzywizny Ziemi przez aparaty geodezyjne?

Poza tym sam jesteś w stanie zmierzyć promień Ziemi i przekonać się o jej krzywiźnie.
http://www.pl.euhou.net/index.php/wicze ... omie-ziemi

Awatar użytkownika

Gdybyś poczytał cały wątek, a nie tylko ostatnią wiadomość, to byś wiedział, że ja to wiem i wcale nie wspieram teorii płaskiej Ziemi, a nawet podawałem ten sam sposób przekonania się samodzielnie o jej kulistości (to metoda al Biruniego), jak również parę innych.

To, że w celach demonstracyjnych przytaczam typowe argumenty stawiane przez zwolenników płaskiej Ziemi, nie oznacza jeszcze, że sam je wyznaję (czyli słynne "nie zabijaj posłańca"). Ale widać trzeba uważać z cytowaniem, gdy czytanie ze zrozumieniem staje się umiejętnością coraz rzadszą :-P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]