Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 maja 2019, 12:30

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

To mój pierwszy post, więc witam wszyskich....

Niktu pisze:
Przypominam o tym, że szyfrowanie sieci WPA 2 (WPA-PSK) jest już od kilku lat
złamane a na ruskich stronach możecie kupić za 100 euro program do tego:).

Jakieś informacje na poparcie tego faktu? Link, program, artyku - 100 euro to niewiele - mogé tyle puśćić, by to przetestować.

Nie chce mi się w to zwyczajnie wierzyć.

Niektóre routery miały błędy, to fakt, to wina implementacji protokołu, a nie jego wady.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 lip 2013, 17:50 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

są goście dla których złamanie WPA2 to kwestia kilku minut ..roi się od tutoriali w necie :

phpBB [video]

otwórz na stonie YT i obadaj pozostałe...

Mruga

=========================
EDIT ..tematycznie badziej...

Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (ang. Department of Homeland Security — DHS) w bardzo nietypowy sposób chciał zniechęcić swych pracowników do oglądania w Internecie tajnych materiałów NSA dotyczących programu PRISM, które to upublicznił niedawno Edward Snowden.

Otóż pracownicy DHS otrzymali mailowe ostrzeżenie o następującej treści!

Cytuj:
From: xxxxx
Sent: Thursday, July 11, 2013 10:28 AM
To: xxxxx
Cc: xxx Security Reps; xxx SSO; xxxx;xxxx
Subject: //// SECURITY ADVISORY//// NEW WASHINGTON POST WEBPAGE ARTICLE — DO NOT CLICK ON THIS LINK

I have been advised that this article is on the Washington Post’s Website today and has a clickable link title “The NSA Slide you never seen” that must not be opened. This link opens up a classified document which will raise the classification level of your Unclassified workstation to the classification of the slide which is reported to be TS/NF. This has been verified by our Mission Partner and the reason for this email.

If opened on your home or work computer you are obligated to report this to the SSO [od Redakcji: SSO to Special Security Officer] as your computer could then be considered a classified workstation.

Again, please exercise good judgment when visiting these webpages and clicking on such links. You are violating your Non-Disclosure Agreement in which you promise by signing that you will protect Classified National Security Information. You may be subject to any administrative or legal action from the Government.

SSOs, please pass this on to your respective components as this may be a threat to the systems under your jurisdiction.

Reasumując, jeśli w pracy lub w domu przeczytałeś publicznie dostępny artykuł o programie PRISM, to musisz ten fakt zgłosić oficerowi SSO, a twój służbowy lub domowy komputer zostanie sklasyfikowany jako tajny…

Mamy więc kolejny kuriozalny przykład tego, w jaki sposób amerykańskie agencje rządowe podchodzą do tematu klasyfikacji informacji
@Wojciech Smol
http://sekurak.pl/czytales-o-prism-twoj ... est-tajny/

alvinos pisze:
Przypominam o tym, że szyfrowanie sieci WPA 2 (WPA-PSK) jest już od kilku lat
złamane a na ruskich stronach możecie kupić za 100 euro program do tego:).

Jakieś informacje na poparcie tego faktu? Link, program, artyku - 100 euro to niewiele - mogé tyle puśćić, by to przetestować.

Nie chce mi się w to zwyczajnie wierzyć.

Jest to informacja sprzed kilku lat. Żaden nius. Ok zanurzę się w nocy w net i postaram się
ten program znaleźć. Niktu

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

dar66 pisze:
są goście dla których złamanie WPA2 to kwestia kilku minut ..roi się od tutoriali w necie :

.....

otwórz na stonie YT i obadaj pozostałe...

Z tego co widze to koleś nie wykorzystuje jakiejś luki w wpa2 tylko lenistwo usera który sobie kiepskie hasło wpisał a na dodatek to hasło było w słowniku. Odgadnięcie tego zajęło godzinę, odgadnięcie hasła dłuższego w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe. Ale jak ktos ma wystarczające fundusze to sobie klaster obliczeniowy np amzonu wynajmie no albo botnet od ruskich.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

mała porada Mruga
dla chcących założyć sobie w miarę anonimowe maile to raczej pozostaje Islandia.
Hushmail [testowo free na 30dni i 25mb miejsca] stał się popularny ostatnio,jako gwarantujący anonimowość,ale w 2007r zaliczył wtope ...i pewnie niewiele się zmieniło:

Obrazek

Firma Hushmail przyłapana na kolaboracji z amerykańską policją

Knight of the East or Sword * 15th Degree

m3tatron pisze:
Z tego co widze to koleś nie wykorzystuje jakiejś luki w wpa2 tylko lenistwo usera który sobie kiepskie hasło wpisał a na dodatek to hasło było w słowniku. Odgadnięcie tego zajęło godzinę, odgadnięcie hasła dłuższego w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe.

Nie masz racji. To nie jest to samo co włamanie się na czyjeś konto. Hasło z wpa2 jest cały czas transmitowane w pakietach, aby komunikować się z klientem. Jeśli przełupujesz te pakiety i posłużysz się odpowiednim programem potrafiącym odszukać to hasło to jest to możliwe. W tym rzecz, że ono nie jest jednym ciągiem liter, a zakamuflowane w całej tej transmisji w postaci pojedynczych zakodowanych znaków.

Sam dla sportu to zrobiłem kilka razy jakieś cztery lata temu. Nie miałem doświadczenia i trwało to znacznie dłużej, ale się udało. Hasła nie były wcale takie proste i krótkie jak sugerujesz. Nie jest tu potrzebny też mocny komputer.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Edzio:
Obrazek

"Ten człowiek sam się ujawnił bo chce żyć. Inaczej ta parodia demokracji odstrzeliła by
go w jakimś ciemnym zaułku.
Ten młody człowiek zdaje sobie sprawę , że vendetta będzie trwała, przeciwko niemu,
przeciwko jego rodzinie i znajomym, on doskonale wie iż totalna kontrola nad
społeczeństwem wprowadzana jest dla ochrony interesów wąskiej grupy ludzi w celu obrony
ich interesów władzy nad nami.

Zło chowa się w ciemności. Wszelkie złe poczynania są chowane przed nami. Zło chroni się
przed dobrem stosując cenzurę połączoną z tajemnicą.
Łukasza 11:33 Nikt nie zapala świecy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na
świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło."

2009r:napisy PL, z niemieckiego:

phpBB [video]

...
Inwigilacja w sieci jest już niestety normą, z której nie wyłamuje się również Skype.
Niemieckiemu stowarzyszeniu Heise Security, które zajmuje się bezpieczeństwem w
internecie, udało się odkryć, że wszystkie rozmowy na czacie Skype’a są archiwizowane.

Obecny właściciel komunikatora – gigant informatyczny Microsoft – zapisuje wszystko, co
zostanie napisane przez użytkowników w czasie korzystania z komunikatora i umieszcza w
jednym ze swoich oddziałów.

Służby w polskim internecie...

"Prostym krokiem odważnej jednostki jest nie branie udziału w kłamstwie. Jedno słowo
prawdy, przeważa szale świata."

"Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy
niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media
niszczą informacje, a religie niszczą duchowość"
Michael Ellner

to tylko wybrane fragmenty ciekawego artykułu stąd:

http://abelikain.blogspot.com/2013/06/prism.html

-=-
AdBlcok ujęty i zlinkowany powyżej niestety już od jakiegoś czasu oprócz tego,że
blokuje,to jeszcze z Google wszedł w nieciekawe układy i sam stał się szpiegiem...więc do
własnego wyboru.
np.Noscript/Ghostery/Self-Destructing Cookies/Bluhell Firewall
[przy NoScript niektóre strony nie odpalą,ale to normalne-czyli włącz/wyłącz]

EDIT - no i oczywiście Privazer - niszczarka do śmieci,bez segregacji :D
jest po polsku

http://privazer.com/

Mruga

Obrazek

Awatar użytkownika

homorek pisze:
...

......

Sam dla sportu to zrobiłem kilka razy jakieś cztery lata temu. Nie miałem doświadczenia i trwało to znacznie dłużej, ale się udało. Hasła nie były wcale takie proste i krótkie jak sugerujesz. Nie jest tu potrzebny też mocny komputer.

Z pakietami to sobie mogłeś łamać WEP a nie WPA2.
A jeżeli się mylę to dawaj instrukcję :twisted:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

m3tatron ,nie chcesz chyba z tego tematu zrobić wątku hackerskiego Mruga

szukajka wypluje Ci sporo instrukcji i tutoriali : Backtrack5/Reaver...

wywiad się taki pierdołami nie zajmuje - mają swoje narzędzia ,a te nawet przeze mie wymienione to przy tym raczkujące przedszkole :tak:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

O jak ładnie wytłuszczone
dar66 pisze:
m3tatron ,nie chcesz chyba z tego tematu zrobić wątku hackerskiego Mruga

szukajka wypluje Ci sporo instrukcji i tutoriali : Backtrack5/Reaver...

wywiad się taki pierdołami nie zajmuje - mają swoje narzędzia ,a te nawet przeze mie wymienione to przy tym raczkujące przedszkole :tak:

Pozdrawiam

ad1) nie robie żadnego wątku - sam zacząłeś linkować te "świetne" filminki jak to sie wpa2 hakuje w 5 minut w warunkach domowych
ad2) jak już coś polecasz to poleć Kali a nie starego backtracka
ad3) jakie narzędzia ma wywiad to nie wiem, ale dobrze wiedzieć, że jest ktoś na bieżąco.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Program PRISM - Edward Snowden 1/2 (inwigilacja globalna)
phpBB [video]

Program PRISM - Edward Snowden 2/2 (inwigilacja globalna)
phpBB [video]

Ave

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Richard Stallman udziela wywiadu na temat aferzy ze Snowdenem i PRISM dla ruskiej telewizji:
phpBB [video]

Tutaj jest przedział czasowy w jakim poszczególni operatorzy (firmy) wchodziły do programu PRISM.

Obrazek

Jak pokazuje grafika zaczęło się 9/11/2007 od korporacji Microsoft. Te same źródła podają, że
Microsoft udostepnił wtedy konsolę Xbox One do celów inwigilacji. Wymaganie podłączenia do internetu tej konsoli stworzyło możliwość pobierania danych audio - mikrofon,
wideo - kamera. Te same źródła donosza również, że mimo wyłączenia kamery i mikrofonu z poziomu sprzętu przez użytkownika nic nie dawało dlatego, że Microsoft umożliwił agendzie
uruchomienie tej opcji zdalnie (jakie to proste!) przez upowaznione do tego instytucje.

(śmiać się czy płakać?)

jeszcze:

Obrazek

Obrazek

żródła:

http://vigilantcitizen.com/latestnews/p ... -the-open/

http://vigilantcitizen.com/latestnews/n ... a-and-mic/

http://vigilantcitizen.com/latestnews/c ... py-on-you/

Obrazek

P.S.

Kurde ja jednak mam wewnętrzną intuicję, czyli organiczny brak zaufania do produktów i usług
Microsoftu. Teraz czasy wymagają aby poszerzyć te listę o następnych faszystów (Google i Youtube już mam załatwione).

Od 2/6/2011 cała nasza aktywność na Skype jest nagrywana (audio wideo) i przekazywana naszym opiekunom z NSA.

Ciekawy jestem co udostępnia agencji system do smartfonów Microsoft Windows Mobile?

Niktu

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

http://lewica.pl/index.php?id=28286&tytul=Niemcy:-Powstanie-nowe-centrum-szpiegowskie-NSA

"Niemcy: Powstanie nowe centrum szpiegowskie NSA

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) zbuduje w niemieckim mieście Wiesbaden (Hesja) nowe centrum podsłuchiwania rozmów telefonicznych i gromadzenia danych elektronicznych.

Informację taką przekazał 17 lipca, podczas posiedzenia Bundestagu poświęconego sprawom wewnętrznym, szef służby wywiadowczej RFN Gerhard Schindler.

Służby specjalne Stanów Zjednoczonych znalazły się w centrum skandalu wokół szpiegostwa elektronicznego po demaskacjach byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który zbiegł do Hongkongu i przekazał mediom kopie tajnych dokumentów.

Waldemar Chamala"

To tyle na temat przejmowania się przez świnie przy korytach (normalne świnie z góry przepraszam :) ) głosami oburzenia lemingów.
Niemieckie lemingi zresztą zapiszczały dość głośno w porównaniu z resztą.

Sam Schindler ze swoimi wypowiedziami wygląda jak mupet CIA albo coś znacznie gorszego.

:hejka:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

amerykańska wersja rosyjskiego hiciora "Świat się śmieje" :D

:

Prezydent USA przyznał na konferencji ,czy tam próbował obronić tą całą machinę o nazwie NSA ,że niby tycityci zbiera informacji ..max 1,6 procenta - reszty nie dotykają ..no nigdy w życiu... nie współpracują z innymi wywiadami,nie pakują się w nie swoje sprawy ..wszystko na "nie"

tak się znowu wystroił i tak przemawiał:

phpBB [video]

skróty myślowe za Dziennik Internautów

przecież tańczy jak mu zagrają..od lat...

Obrazek

Obrazek

bzzz

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dlatego ja tam zawsze jestem oszczędny na FB i takich tam innych!

@calcyk
co z tego jak jesteś oszczędny, jak i tak fb zbiera informację z jakiego ip, skąd, na jakim urządzeniu logujesz się na konto, jak przez aplikację androidową, to cholera go wie co może wyciągnąć z Twojego fona ;] położenie , rozmowy, sms, meil - wszystko :) jedyna metoda to nie używać, ale kogo do tego przekonasz :p

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

calcyk pisze:

To nic nie zmienia, nie warto się ograniczać, no bo czemu ?
Mówiłem ostatnio o PRISM w grupie hmm... 'znajomych' i prawie każdy (poza jedną mądrzejszą Panią, która pozdrawiam pomimo tego, że nie sadzę, że czyta ). Tak więc, mówiłem o PRISM i innych rzeczach tego typu i większość. Ku..a większość !. Mówi - "A co tam. Nie mam nic do ukrycia. I pytają mnie - Ty masz ?" Patrzcie jak jest to zmanipulowane. Goście, którzy nie maja "nic do ukrycia" nie biegają z gołymi dupami po mieście - nie informują żon o kochankach ( Pozdrawiam Krzysztofie) i nie ujawniają lewych dochodów. Zabierz im komórkę na kilka sekund - wpadają w panikę, ale nic do ukrycia nie mają. PIER....E ! chorych główek. :bangheadwall:

Awatar użytkownika

A czy to przypadkiem nie jest też tak, że się mamy zacząć bać udzielać w internecie? Mruga

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

calcyk pisze:

Cryptologicon pisze:
To nic nie zmienia, nie warto się ograniczać, no bo czemu ?

A może inaczej zadać pytanie:

Czy nie powinnismy poszukać dla siebie w sieci bezpiecznego miejsca dla robienia tego co chcemy?

Dlaczego aby robić to co lubimy korzystamy z serwisów globalnej kontroli ?

A dlaczego nie korzystamy z narzędzi uniemozliwiających śledzenie nas?

Przecież to jest dostepne!

Niktu

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

W czasie kiedy nasz tytułowy bohater zszedł nieco ze sceny, może warto się pokusić o kilka refleksji odnośnie jego autentyczności, czyli zastanowić się nad tym czy nie mieliśmy tutaj do czynienia z mistyfikacją.
W „naszym środowisku” również pojawiały się głosy hura optymistyczne – system się wali, ale na szczęście jest ono różnorodne, dla przykładu ja od samego początku miałem spore wątpliwości, nie żeby czuł się jakiś lepsy Mruga tylko jak każdy Polak lubię sobie ponarzekać, pomarudzić :język:
Jednak dalej nie wiem, dowodów nie mam za rękę nie złapałem, może i jest aktorem albo marionetką nieświadomie wykonującą krecią robotę.
Jeśli już to wolę oceniać realne skutki tego czego stał się autorem, a może tylko „bohaterem”.

No więc mamy (mieliśmy) jakby nie było globalną „Madzię” wszyscy się nią i jej losem ekscytują, madzia to madzia tamto – fascynujące, zajmujące, ale co z tego wynika.
Według mnie nie wiele, mleko się wylało, więc los madzi jest przesądzony.
Ale nie dla mediów, pytanie czy aby czasami nie zostało to tak zaprojektowane.

Po drugie przecież to co ujawnił oddawana jest tajemnicą poliszynela, więc o co ten cały szum.
To nie pierwsza afera z podsłuchiwaniem dygnitarzy jak i zwykłych obywateli, no i na litość boską przecież to etatowe zajęcie wszelkiego rodzaju wywiadów.
To tak jakby ktoś wyskoczył z informacją, że coś takiego jak tajne służby naprawdę istnieją,.
OK pewne nieznane dotychczas informacje wypłyneły, ale moim zdaniem co najwyżej zostały potwierdzone, tylko znów co z tego dla nas wynika i czy nas jakoś posuwa do przodu.

Co mają znaczyć te wszystkie listy otwarte z prośbami o azyl, afera z samolotem prezydenta Boliwii … Snowden może ujawnić informacje o UFO, to mnie całkowicie rozwaliło.
O tym jego rozczarowaniu Obamą to już nawet nie wspomnę.
Politycy populistycznie pokrzyczeli ku ciesze gawiedzi, ale nie podejmą jakichkolwiek działań – jak zawsze.
Z całą pewnością stworzono jest niezła szopkę medialną - telenowela, media to lubią owszem, ale z drugiej strony gdyby dostały prikaz z góry to byśmy niewiele usłyszeli, jak w przypadku naszego polskiego Żurawlowa.
Oczywiście w ten sposób mogą odciągać nas od zasadniczego problemu.
Częściowo się z tym zgadzam, ale moja końcowa hipoteza jest nieco inna.

Dzięki temu sprytnemu przekierowani uwagi, nasz logiczny umysł skupia się właśnie na telenoweli pod tytułem przygody snołdena.
A co z zasadniczym problemem, sytuacją która powinna skłonić nas do przekucia kos na sztorc.
Ano nie wiele przecież powyższa historyjka jest na tytle zajmująca, że zawłaszcza całą naszą uwagę..
Problem w tym, że nie dla podświadomości ona wszystko rejestruje, a skoro tym się świadomie nie zajmujemy, przyjmuje jak jest jako fakt.
Czyli że permanentna inwigilacja jest nieodłączną częścią struktury społecznej zwanej państwem.
Lemingi mają biernie łyknąć i przywyknąć czyli program "A co tam. Nie mam nic do ukrycia ..... :zniesmaczony:
I moim zdaniem taki był plan i cel, kolejny istotny kamyczek i wiadro operomydlanych pomyj które zostaną zmyte przez czas, ale kamyczek zostanie na swoim miejscu.

Jestem przekonany że kwestią kluczową jest to czy nakreślona prze zemnie metoda, nadal skutecznie działa.
Ko lateralne szkody są akceptowalne, bo osiągnie dalekosiężnych celów jest ważniejsze.
Ale to się może zmienić, stracą kontrolę, bez wątpienia jest to dla nich igranie z ogniem rozumianym jako nasza „świadomość”, dotychczas tłumioną i traktowaną po macoszemu przez większość społeczeństwa.

Ale i z drugiej strony, dostrzegam hura optymizm w ruchu tzw. przebudzonych.
Ludzie (czyli hura optymiści) to jest ciągle gra znaczonymi kartami, sceptycyzm i dystans również bywa pomocny, nawet marudzenie.
Cytuj:
Ten artykuł jest kompilacją kilku innych, jakie napisałem o Edwardzie Snowdenie i NSA. Nie ma on ich zastąpić, przedstawia jedynie najważniejsze punkty. Zacznijmy od tego, że jeśli koniecznie potrzebujesz bohatera, obejrzyj sobie filmy o Batmanie. Jeśli twoja potrzeba bohatera jest tak ogromna, tak słodka, tak intensywna, tak soczysta, że zatapia twoją ciekawość, nie czytaj tego artykułu. Jeśli nie potrafisz oddzielić niezbyt istotnych rewelacji Snowdena od pytania, kim on jest, jeśli nie bawi cię myśl, że tajne operacje psychologiczne i gry agencji wywiadowczych ociekają przykrywkami, fałszywymi tropami i kontrolowanymi przeciekami, potrzebujesz w życiu więcej rozrywki.

NSA? CIA? Ci faceci żyją dla bredni na najwyższym poziomie. Padają na kolana i czczą je. Wpadają w dołki i mają myśli samobójcze, kiedy nie kłamią na przynajmniej trzech-czterech poziomach na raz.

http://wolnemedia.net/polityka/matrix-kim-jest-edward-snowden/
Powyższy artykuł, jest w jakimś stopniu potwierdzeniem moich tez, ale nie odpowiedzią na pytanie po co to wszystko.
Ale na szczęście mamy naszego polskiego …. który przyznaję, trochę wcześniej odemnie doszedł do podobnych wniosków , tylko „szkoda” że trans mutuje do fanatyzmu katolskiego.
Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że ktoś dochodzi do podobnych wniosków.
phpBB [video]

P.S a może by tak zmajstrować realny wyciek prawdziwie obrazoburczych informacji, tylko czy Lemingi (te z własnego wyboru) nam się przypadkiem nie posr.... :twisted: :język:

xpio

Co mnie obchodzi jakaś Madzia? Po co o tym wspominasz? Czy zauważasz jak to działa? Nie ważne jaki masz stosunek do danej informacji ale jeśli ją dalej rozpowszechniasz to świadomie bądź nie uczestniczysz w grze manipulatorów.

Media rządzą się prawem "gorącego kotleta" czytaj (headline) nagłówek. Są na tyle zachłanne na kasę, że mają w d... co oglądniesz i przeczytasz jeśli tylko wywoła to odpowiednią dla nich reakcję
otoczenia (słupki sprzedaży).

A propaganda przysłaniająca fakty nie musi wcale pochodzić z głównego nurtu. Ja zakładam, że jest ona obecna wszędzie a nie tylko w telewizorku i gazecie, licząc od pierwszej obsranej pieluchy z logiem jakieś marki po ostatnią posługę.

Może ona tkwić w miejscach gdzie się tego najmniej spodziewacie:

phpBB [video]

(oglądaj od 2:16 minuty a konkret na 2:40)

Niktu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

miszczu Macierewicz [albo tobie podobni] - trzeba zwołać komisję -najlepiej sejmową i to obadać !

cytowany tekst:

Cytuj:
Rzecznik praw obywatelskich wzywa prokuraturę, by wszczęła postępowanie w sprawie inwigilowania polskich obywateli i władz przez amerykańskie służby za pomocą PRISM - informuje "Gazeta Wyborcza".
"Organy władzy publicznej w Polsce mają obowiązek podjąć wszelkie starania zmierzające do zbadania i zapobiegania sytuacjom nieautoryzowanego przetwarzania danych osobowych" - napisała prof. Irena Lipowicz do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

"Zbierane informacje mogą dotyczyć zarówno osób prywatnych, jak i pełniących funkcje publiczne czy różnego rodzaju instytucji, zarówno prywatnych, jak i publicznych" - zauważa RPO. Zwraca uwagę, że niemiecka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie naruszenia tajemnicy komunikowania się obywateli Niemiec i bezpieczeństwa komunikacji niemieckich instytucji władzy. I pyta, czy podobne kroki podjęła polska prokuratura.

- Prokuratura powinna przede wszystkim ustalić, na ile PRISM (program do inwigilacji prowadzony przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego) dotyczy polskich obywateli i czy infrastruktura telekomunikacyjna polskiego rządu jest bezpieczna. Rząd na zewnątrz komunikuje się przez Facebooka czy Twittera, które przekazują dane w ramach PRISM. Ale jest też komunikacja wewnętrzna, obieg dokumentów - wymienia Katarzyna Szymielewicz, szefowa fundacji Panoptykon.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

źródło cytatu:
http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... lakow.html

-=-

edit: poprawiłem wpis ; [do postu ponizej]
@pijekole - sorry,ale zła składnia wyszła z wcześniejszego wpisu ,z tą komisją - w cytowanym tekście nie ma o tym mowy ,to mój komentarz na początku treści.
A swoją drogą nie wiadomo co im do łba strzeli by następną kasę roztrwonić na byle co tak naprawdę

Ostatnio zmieniony 02 paź 2013, 17:37 przez dar66, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

Nasz rząd bardzo dobrze wie o co chodzi jak podsłuchują kiedy i gdzie, więc niech nie udaje greka że muszą powołać komisje i sprawdzić to i owo kolejna kasa.

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Awatar użytkownika

Aha, czyli jeśli nas [rządu] nie mogą podsłuchać, bo mamy sobie swoje sekretne prywatne łącza, to już wszystko gra. A że podsłuchują "szaraczków"... no cóż... to już problem "szaraczków" :) Tak mniej więcej interpretuję wypowiedź rzecznika prokuratury.

Awatar użytkownika

Może powiem tak. Ograniczanie się nic nic nie zmienia. I tak jesteśmy ponadnormatywnie inwigilowani. Fajnie byłoby, gdyby, każdy miał łącze "Fiber" - (powiedzmy 1GB-owe) i każdy w wolnym czasie procesora uruchomił generator wierszy lub zapętlony klucz generujący PGP w 128 Mb długośći. I niech chamy kombinują. Póki co należy się pogodzić tym, że jest jak jest.
Pytanie...
Czemuż to ucichła dyskusja na temat TOR'a ? Odpowiedź: bo TOR działa jak żółw w stanie "stazy" .
O VPN mówimy ?. Nie ! Ponieważ, to zbyt trudne i niewiele szybsze. Co z I2P ? - przecież jest szybsze (? ). Żarcik :bangheadwall:
Wmówiono nam, że im szybciej tym lepiej - i już stało się tak, że jesteśmy przyzwyczajani do 'szybkiego' internetu- już jesteśmy niewolnikami "prędkości". Z tej prostej przyczyny TOR, I2P, nawet darmowy VPN - ( z powodu wygody) - prawdopodobnie dla przeciętnego użytkownika przestaną być atrakcyjne za jakieś kilka-naście miesięcy.
Z Łodzi klikał dla Was "Crypto-Bez Kolonko." :tak:

Awatar użytkownika

Bo to jest "wolny Internet" ;) dlatego działa wolno :lol:

A tak serio, rządy wielu krajów celowo przykręcają pasmo dla pakietów rozpoznawanych jako Tor. Twórcy sieci Tor od dawna próbują to zwalczać, wymyślając co raz to cwańsze metody maskowania ruchu Tor. Więcej na ten temat w ich wykładziku poniżej. Polecam obejrzeć, nawet warto byłoby żeby ktoś to przetłumaczył dla "angolfabetów".

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Cytuj:
Niemieccy prawnicy wystepuja przeciwko totalnej kontroli !!!

W oświadczeniu, prawnicy w Hamburgu krytykują ostro NSA program podsłuchowy , ponad 500 osób podpisało deklaracje przeciwko .

Jest wiec nadzieja ze w ślady pójdą pozostali oraz pozostałe państwa
obejmujące szaleństwo totalnej kontroli .

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
Kolaż: "Głos Rosji"

Skandal wokół szpiegowskiej działalności Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA nie cichnie. Po publikacji we francuskiej gazecie Le Monde informacji o podsłuchiwaniu rozmów telefonicznych swoich obywateli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji wezwało do wyjaśnień amerykańskiego ambasadora.

Skala elektronicznego szpiegostwa robi wrażenie – według gazety, która powołuje się na materiały byłego pracownika ANB Edwarda Snowdena, przez niecały miesiąc, od 10 grudnia 2012 roku do 8 stycznia roku bieżącego, amerykańskie służby specjalne przechwyciły ponad siedemdziesiąt milionów rozmów telefonicznych Francuzów. Przy czym celem akcji technicznego szpiegostwa było śledzenie nie tylko potencjalnych terrorystów, ale także przedstawicieli władzy i kręgów biznesowych Francji. Jak zauważył w rozmowie z „Głosem Rosji” ekspert w zakresie wywiadu gospodarczego Jewgienij Juszczuk, ANB mogło podzielić się częścią uzyskanych informacji z amerykańskimi kręgami biznesowymi:

W USA od dawna nawiązana jest wymiana informacji między służbami specjalnymi a strategicznym biznesem. To trwa od czasów kiedy satelity szpiegowskie przekazywały informacje o tym jak dojrzewają zboża na całym świecie, w tym w ZSRR. Z tej masy informacje się wybiera i sortuje. Jest tam wiele wartościowych informacji z komercyjnego punktu widzenia, które zapewniają konkurencyjność Stanom Zjednoczonym na polu ekonomicznym i politycznym.

Kolejne ujawnienie szpiegowskiej działalności amerykańskich służb specjalnych bez wątpienia zaostrzy dialog Paryża i Waszyngtonu, jednak nie należy oczekiwać długotrwałego ochłodzenia w ich stosunkach, uważa przewodniczący rady Instytutu Rozwoju Wolności Informacji Iwan Pawłow. Przewaga w politycznym ciężarze i tym razem pozwoli wyjść Ameryce cało z opresji:

To nie znaczy, że USA zaprzestaną swoje działania w tym kierunku. Stany Zjednoczone to kraj samowystarczalny, który zachowuje się dość ostro i prowadzi politykę skierowaną na zapewnienie własnego bezpieczeństwa i nikt nie może oczekiwać od niej pobłażania.

Poza tym w środowisku eksperckim omawia się dość ciekawą wersję przyczyn ujawnienia tajnej informacji – tak „wróg publiczny amerykańskiego narodu numer jeden” Edward Snowden mógł okazać się pionkiem w nieczystej grze bankowych klanów Ameryki, powiedział „Głosowi Rosji” Jewgienij Juszczuk:

Wypływ informacji o tym szpiegostwie uderza w struktury siłowe, a banki dzięki temu są na wygranej pozycji. Dlatego ogólnie rzecz biorąc USA jako państwo, jako uczestnik międzynarodowego procesu z roszczeniem wzorca demokracji dla całego świata tylko stracą. CIA, ANB i FBI będzie trudniej pracować. A bankierzy, którzy starają się nie dopuszczać tych przedstawicieli resortów siłowych do władzy, wygrywają na tym, gdyż im są oni słabsi i bardziej zajęci rozwiązywaniem swoich problemów, tym bardziej ich „podopieczni” w kraju mają rozwiązane ręce.

Ale nawet jeśli tak jest, to globalny rezonans bardzo uraził poczucie własnej godności amerykańskich służb specjalnych. Nigdy nie odznaczający się wielkodusznością wobec swoich i obcych obywateli, oni na pewno będą się mścić.

źródło:
http://polish.ruvr.ru/2013_10_22/Skanda ... bankierow/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]