Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 maja 2019, 12:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lis 2010, 20:13 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2010, 18:01
Posty: 368
Płeć: mężczyzna
Po przekazaniu środków społecznego przekazu i banków kapitałowi obcemu, po nieomalże całkowitej likwidacji polskiej armii, blokowaniu polskich zasobów energetycznych pakietem klimatyczno-energetycznym, po likwidacji polskich stoczni i polskiego rybołówstwa na Bałtyku oraz po konsekwentnym niszczeniu polskiej wsi przyszedł czas na destrukcję jednej z ostatnich jeszcze dobrze funkcjonujących ostoi polskiej państwowości, jaką są polskie Lasy Państwowe. Taki będzie skutek inicjatywy ministra finansów rządu PO - PSL polegającej na włączeniu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych.

Lasy w Polsce obejmują 9 milionów hektarów, co stanowi 29 proc. powierzchni kraju. W strukturze własnościowej dominują Lasy Państwowe pozostające w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i stanowią one 78 proc. wszystkich lasów w Polsce. Zgodnie z ustawą o Lasach z 1991 roku, gospodarka Lasów Państwowych nastawiona jest na:

1. zachowanie lasów i korzystnego ich wpływu na klimat, powietrze, wodę, glebę, warunki życia i zdrowia człowieka,
2. ochronę występujących w lasach wszystkich dziko żyjących gatunków,
3. ochronę gleb,
4. ochronę wód powierzchniowych i głębinowych,
5. produkcję drewna oraz surowców i produktów ubocznego użytkowania lasu.

Lasy Państwowe zarządzają potężnym majątkiem narodowym, a o jego wielkości świadczy fakt, iż same nagromadzone zasoby drzewne szacowane są na ponad 300 mld złotych. Zasoby te powstały dzięki bardzo solidnej i konsekwentnej pracy leśników. Od zarania II RP, mimo że pozyskiwaliśmy cały czas drewno, grzyby, jagody i zwierzynę, wydatnie zwiększyła się lesistość kraju i poprawił się przyrost masy drzewnej. Najlepszym dowodem tego jest wzrost zapasu drewna w Lasach Państwowych od 906 mln m3 w 1945 r. do 1629.3 mln m3 w chwili obecnej. Lasy Państwowe nastawione na pełnienie funkcji ochronnych zabezpieczających potrzeby człowieka są na tyle sprawnie zarządzane, że nie tylko samofinansują swoją działalność, ale dodatkowo płacą podatki na rzecz samorządów gminnych. Z Lasów Państwowych korzystają nieodpłatnie miliony ludzi. O ich roli w okresie dużego bezrobocia, szczególnie na terenach wiejskich, niech świadczą dane o skupie płodów leśnych. Niedawno w jednym roku skupiono 9723 tony jagód, 5339 ton innych owoców leśnych oraz 2378 ton grzybów o łącznej wartości ponad 150 mln złotych. Szacuje się, że niedokumentowane korzyści ludności (potrzeby własne, sprzedaż nieewidencjonowana) były kilkanaście razy wyższe. Lasy Państwowe są więc typowym przykładem realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju. Korzystano z zasobów przyrodniczych, pozyskiwano drewno, służyło ono człowiekowi i mamy go coraz więcej. Zbieraliśmy grzyby, jagody i polowaliśmy zjednoczeni w Polskim Związku Łowieckim i nie straciliśmy ani jednego z dziko żyjących gatunków. Wręcz odwrotnie, mamy ich coraz więcej, a gatunki, które znikły już dawno z mapy "wysoko rozwiniętej Europy", stają się wręcz pospolite, czego przykładem jest chociażby bocian czarny, żubr, bóbr czy też symbol polskiej państwowości, jakim jest orzeł bielik. Podsumowując - użytkowaliśmy żywe zasoby przyrodnicze, zapewniały one bezpieczeństwo ekologiczne państwa i jego mieszkańców i mamy ich coraz więcej.

Kara za gospodarność

Dzieje się tak, gdyż od ponad 100 lat polskie Lasy Państwowe zagospodarowywane były zgodnie z planami urządzeniowymi lasu niezależnymi od demokracji, protestów i głosowań. Liczyła się konkretna wiedza przyrodnicza reprezentowana przez świetnie do tego przygotowanych wykształconych leśników. Polskie Lasy Państwowe działają w oparciu o zasadę gospodarności podyktowaną ustawowo samowystarczalnością finansową. Jest to ewenement na skalę światową. Dysponując ogromnym, nagromadzonym przez dziesiątki lat majątkiem, zapewniają nam bezpieczeństwo ekologiczne. Są miejscem pracy kilkudziesięciu tysięcy osób i samofinansując się, nie wymagają pomocy państwa, któremu służą. Ten model był szansą na to, że zostawimy lasy przyszłym pokoleniom w jeszcze w lepszym stanie, niż są obecnie. Szansa ta jest poważnie zagrożona, gdyż wielkie sukcesy polskiego leśnictwa stały się jego śmiertelnym zagrożeniem. 300 mld zł zmagazynowane w zasobach drewna podnieca wyobraźnię liberalnych kół gospodarczych. Do tego dochodzi świadomość, że znacznie więcej można pozyskać z pokładów piasku, żwiru, a po wylesieniu - ze zmiany kategorii użytkowania, a więc zamiany lasów na tereny budowlane. Efektem tej świadomości były i są pomysły prywatyzacji Lasów Państwowych. Już trzy lata temu rozpoczęto wyrafinowane działania prawne prowadzące do korozji istniejącego prawa leśnego. Należy podkreślić - prawa, całkowicie zgodnego z dyrektywami Unii Europejskiej. Finałem tej konsekwentnie prowadzonej gry była decyzja rządu PO - PSL zawarta w Wieloletnim Planie Finansowym z 3 sierpnia 2010 r., a w ślad za tym propozycje ministra finansów zawarte w projekcie ustawy o finansach publicznych z 7 września 2010 r. oraz w projekcie rozporządzenia w sprawie określenia wolnych środków przejmowanych w depozyt lub zarządzanie oraz zasad i warunków ich przejmowania od jednostek sektora finansów publicznych z 7 października 2010 r. powodujące włączenie Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. Tak więc minister finansów, ratując - jak twierdził - budżet państwa, postanowił przejąć pieniądze z Lasów, a następnie sam finansować realizację ich celów ochronnych i gospodarczych.

Upadłościowy scenariusz

Według ekspertów, rozwiązanie to nieuchronnie spowoduje najpierw zadłużenie Lasów Państwowych w bankach komercyjnych, a następnie zanik zdolności ekonomicznej Lasów do prowadzenia gospodarki leśnej. Doprowadzi to do kresu misji wypełnianych przez Lasy Państwowe, zaś końcowym efektem będzie ich natychmiastowa destrukcja i prywatyzacja (z wizją opanowania przez kapitał obcy). Będzie to kres misji Lasów Państwowych pod względem bezpieczeństwa ekologicznego państwa i zabezpieczania podstawowych potrzeb jego mieszkańców skutkujący w stosunku do każdego z nas nie tylko zakazem zbioru runa leśnego i grzybów, ale nawet wstępem do lasu. Głębsza analiza zarówno działań rządu, jak i skali dezinformacji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ujawnia, że celem włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych nigdy nie było ratowanie budżetu. Budżet tegoroczny został bowiem ostatnio przyjęty przez Radę Ministrów i nie ma w nim mowy o środkach pozyskanych z Lasów Państwowych. Oczywiste jest również to, że nie mogło to być celem, gdyż 2 mld zł, do których zaoszczędzenia Lasy Państwowe zostały zmuszone w ciągu ostatnich lat, nie wykonując planowych działań, nie może uratować konających finansów publicznych. Cel jest inny i jest nim destabilizacja Lasów Państwowych poprzez zabranie im pieniędzy na działalność, a następnie zmuszenie ich do zadłużenia w bankach komercyjnych. Finał jasny i wielokrotnie przerabiany w czasie rządów PO - PSL. Doprowadzić podmiot gospodarczy do bankructwa, a następnie przejąć go, najlepiej za "symboliczną złotówkę", i to jeszcze przez kapitał obcy, reprezentowany przez banki komercyjne.

Składajmy podpisy

Zamach na Lasy Państwowe odbywa się przy całkowitej ciszy mediów publicznych. Tysięczna manifestacja umundurowanych leśników pod Radą Ministrów 29 września została oceniona jako nieistotny happening. Protesty świata naukowego, myśliwych i profesjonalnych stowarzyszeń gospodarczych traktowane są jako dane do dyskusji. Złożenie 20 października u marszałka Sejmu ponad 200 tys. podpisów zebranych przez leśników i myśliwych wśród ludzi protestujących przeciw włączeniu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych to dla władzy okazja do poklepania po plecach i deklaracji, że Lasy są niezwykle ważne, bardzo dobrze zarządzane i zrobi się, co tylko w mocy. Moc ujawniła się prawie natychmiast. 29 października. Rada Ministrów, bez żadnych koniecznych uzgodnień, jednogłośnie zgodziła się na włączenie Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. W tej sytuacji, znając złą wolę obecnego rządu i kierując się przekonaniem, że łamane jest prawo, a proponowane rozwiązania dotyczące Lasów Państwowych są zmianami ustrojowymi, posłowie z Prawa i Sprawiedliwość oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski postanowiło ogłosić inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Chcemy zwrócić się do obywateli z pytaniem: "Czy jesteś za zmianą statusu prawnego Lasów Państwowych poprzez włączenie tego podmiotu do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją ministra finansów, co w konsekwencji może prowadzić do ich natychmiastowej destrukcji, a w przyszłości prywatyzacji?". Podobny wniosek został złożony do marszałka Sejmu 15 października przez grupę posłów PiS z sugestią, aby ze względu na obniżenie kosztów referendum odbyło się w dniu zbliżających się wyborów samorządowych. Niestety, marszałek, korzystając z przysługującego mu prawa, włożył powyższy wniosek do przysłowiowej "zamrażarki", motywując to koniecznością zasięgnięcia opinii prawnych. W tej sytuacji, prosząc o wsparcie inicjatywy referendum, wyrażam nadzieję, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, iż zasoby leśne są dobrem narodowym i muszą służyć każdemu z nas. Nikomu nie powinno przysługiwać prawo do wszczynania działań prowadzących do uwłaszczenia kogokolwiek na państwowych zasobach obejmujących ponad 1/4 terytorium kraju. Nie pozwólmy więc zniszczyć naszego dobra narodowego, jakim są polskie Lasy Państwowe, i korzystając z jeszcze istniejących naszych praw, domagajmy się referendum. Złóżmy podpis pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Prof. dr hab. Jan Szyszko

Wniosek o referendum do pobrania na stronie :

http://mypis.pl/aktualnosci/861-co-dalej-z-lasami-panstwowymi

_________________
Świat - piękny i odrażający, raj dla podłych, piekło dla świętych.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 lis 2010, 20:13 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 lis 2010, 10:58 
Bardzo ważny wpis i dobrze się stało, iż znalazł się na stronie.

Pomysł z referendum ma kapitalne znaczenie, i jeśli zostanie szybko zrealizowany z całą pewnością zablokuje działania głupców chcących pozbawić nas naszej przyrody.

Kto jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości czym to grozi – niech zapozna się z tym co działo się w okresie międzywojennym gdy międzynarodowy kapitał został wpuszczony do Puszczy Białowieskiej i zaczął bez opamiętania wycinać rosnące tam dęby.
Ja bym poszedł trochę dalej i razem z referendum ogłosił powstanie stowarzyszenia ekologicznego, którego celem będzie przekształcenie się w partię polityczną i przejęcie władzy w Polsce.

Dla pieniędzy (czytaj papieru, który bezustannie jedni głupcy drukują bez opamiętania, a kolejni gotowi są zrobić wszystko aby je posiąść) zniszczenie przyrody w Polsce (centrum Europy) może nastąpić i tylko nasz natychmiastowy sprzeciw może to zatrzymać.

To, że w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat dokonany został w sposób bezczelny, manipulując świadomością Polaków piąty rozbiór – jest już oczywiste dla każdego kto jest w stanie używać swoich szarych komórek.

To, że na oczach wszystkich jesteśmy w sposób bez precedensu truci, zniewalani i pozbawiani podstawowych praw i godności – też jest oczywiste, a to że wmawia się wszystkim, że to dla ich dobra – zakrawa na ...(brak mi już słów na określenie perfidii tych, którzy za tym stoją).

Ludzie kiedy chcecie to zrobić? - TERAZ JEST MOMENT MOCY, i właśnie TU i TERAZ powiedzmy jasno i wyraźnie co chcemy i czego oczekujemy; od siebie, od innych, od całego świata i ZRÓBMY CODZIENNIE COŚ (nawet małego) aby to co chcemy zmaterializowało się jak najszybciej.

Poprośmy też innych o pomoc, ale zróbmy to z podniesioną głową jak równy z równym (każdy rząd, urząd, wojsko, policja czy tajne służby – są powołane po to aby dbać o nas obywateli, a jeśli działają przeciw i na szkodę społeczeństwa - to brak jest podstaw do ich istnienia) – bo mamy do tego prawo, powiem więcej jest to naszym obowiązkiem.

Przypomnę słowa Jana Pawła II:
„Wy, od których zależy sytuacja świata, dokładajcie wysiłku, ażeby życie człowieka w waszym kraju stało się bardziej ludzkie, bardziej godne człowieka. Czyńcie wszystko, aby przepaść dzieląca nadmiernie bogatych, nielicznych przecież, od wielkich rzesz żyjących w nędzy nie pogłębiała się, ale się kurczyła. By to doprowadziło do równości społecznej”. I dodaje stwierdzenie o wprost niesłychanym znaczeniu: „Tylko systemy społeczne oparte na sprawiedliwości społecznej mają prawo do istnienia”.

Jednak aby zwiększyć nasze szanse i możliwości proponuję każdemu bez oglądania się na innych uruchomić moc i możliwości jakie tkwią w naszych umysłach.

Jak powszechnie wiadomo, każdy z nas ma wolną wolę i jeśli precyzyjnie powiemy co chcemy używając pozytywnej werbalizacji, i jeszcze aby zwiększyć nasze możliwości dodamy: iż chcemy wsparcia i skutecznej pomocy istot światła i miłości wszystkich wszechświatów, duchów natury i innych istot (jakie każdy z nas zna, czy uzna iż są pomocne w tym temacie) zarówno z wymiaru materialnego (fizycznego) i wymiarów pozamaterialnych pozytywny efekt jest murowany.

Jest to drugi wpis jaki powstał i zamieszczam w dniu dzisiejszym w internecie, a data 11 listopada świadczy dobitnie, iż są one bardzo ważna i brak tu przypadku.

Na wszystko jest czas i miejsce i właśnie TERAZ jest czas i miejsce i pilna potrzeba na założenie stowarzyszenia ekologicznego, które odrodzi w zgodzie i powszechnym poszanowaniu godności innych - Polskę po raz kolejny i ostateczny.

Ludzie wszystkiego jest w nadmiarze i dla wszystkich wystarczy, ale przestańmy raz na zawsze dawać sobą manipulować przez tych nielicznych i skakać wzajemnie do gardeł.

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 11 lis 2010, 11:08 
Dlatego właśnie świętowanie niepodległości uważam za kuriozum i kpinę ze społeczeństwa.

Jakiej niepodległości pytam. :cooo?:

chyba, że od dobrobytu którego zostaliśmy pozbawieni ponad 20 lat temu i jeszcze to świętować. :wacko: :ninja:

A to, że kiedyś tam w historii faktycznie udało się odzyskać nam niepodległość zostało przyćmione już wiele razy na niekorzyść.
Liczy się przede wszystkim TERAZ dla nas a nie jakieś choćby faktyczne a nawet spektakularne zwycięstwo za czasów Mieszka I.

Guzika nie oddamy... :bangheadwall: ale cały ubiór już tak. :wacko: :ninja:

11.11.2010 to właściwa data na podsumowanie jak ta nasza niepodległość faktycznie wgląda. Kto i gdzie ją widział.Na górę
   
 
 
Post: 11 lis 2010, 11:13 
Przyznam, iż ręce opadaja gdy widzi się takie wpisy jak Twój, który zamieściłeś dosłownie chwilę po moim.

Zastanów się chcesz budować czy niszczyć?!

Zbyszek

Dopisuję po namyśle; a właściwie powinieneś go usunąć bo: tematem jest Wyprzedaż lasów?!Na górę
   
 
 
Post: 11 lis 2010, 11:33 
Ja akurat widzę związek przyczynowo-skutkowy. Na co komu "wolny i niepodległy" w ogóle niestanowiący o sobie gołodupiec jakimi obecnie jest większość Polaków we własnym domu / k-raju. :cooo?:

No ale las to las, więc jeśli uważasz to za offtop to trudno więc kontynuujmy w temacie lasu.

ps.
No właśnie ręce opadają jak się widzi że wielu nie widzi prostych zależności, na szczęście nie sądzę abyś należał do "szacownego" telewizorowo-kanapowego grona. Lasy akurat nie są takim tematem zastępczym.Na górę
   
 
 
Post: 06 gru 2010, 18:58 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]

http://www.ekorozwoj.pl/

podpisy zbierane do 6 stycznia 2011
http://www.ekorozwoj.pl/images/stories/referendum-lista.pdfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 gru 2010, 19:59 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:05
Posty: 171
Płeć: mężczyzna
Jak mnie to wkur...! Na tym cholernym świecie już wszystko jest czyjąś własnością. Niedługo żeby się wysikać będę musiał płacić... :zły:

_________________
"Nie próbuj! Rób albo nie rób. Prób nie ma."Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 gru 2010, 5:36 
Przyznam się, że aspekt polityczno-gospodarczo-ekonomiczny dziejów nigdy nie był moją najmocniejszą stroną i teraz znalazłem się w sytuacji, która dobitnie pokazuje mi, że... mało wiem. Ale cóż, widzę koledzy stoją na straży rzetelnej informacji. Dzięki.

Zawsze można spróbować zebrać podpisy, niezależnie jakie wnioski tutaj padną. Spodziewam się, że niemalże każda sprawa dyskutowana na tym forum ma swoje drugie ukryte "dno" ale do 2-3 stycznia ( gdy będzie jeszcze czas na wysłanie list z podpisami ) mamy czas na ustalenie czy ma to jakikolwiek sens. Zawsze można nie robić nic - to też jest "jakieś" rozwiązanie.Na górę
   
 
 
Post: 08 gru 2010, 8:13 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2010, 7:19
Posty: 31
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Straszna sprawa, ale toczy się już od dłuższego czasu w całej Polsce. "Leśnicy" trąbią już o tym od kilku miesięcy, od kiedy tylko pojawił się temat. Nie chodzi tu o monopol na las, ale o to, że ci ludzie na prawdę pilnują tego aby nasze wnuki mogły zobaczyć prawdziwy las. Mam w rodzinie leśników i kilka tygodni temu podpisywałem petycje w sprawie tych zmian. Z tego co wiem, ma to zasięg ogólnopolski, zbierali podpisy wszystkich zainteresowanych. Mam nadzieję, ze ktoś z "służącym polsce" walnie się w głowę pod prysznicem i oprzytomnieje.

_________________
Pozdrawiam
ALVAR
I Know The SecretNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 gru 2010, 10:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Pdfa z listą zapisałem i postaram się pozbierać podpisy. Treść pytania jest przekonująca i myślę, że każdy spytany podpisze. Kocham drzewa i lasy, tu nie ma się co zastanawiać tylko działać.

Jak wyglądają prywatne lasy można pooglądać w Irlandii, czyli nie pooglądać... Drzewa spalone w kominkach. Nie ma ani jednego jelenia, wilka, dzika... Są króliki i lisy chyba. Czasem.

Wszędzie napisy: "Private area. All offenders will be prosecuted." Czyli z drogi nie można zejść, bo grozi to sądem za bezprawne wkroczenie na prywatny teran... Milutko.

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 gru 2010, 11:19 
Brigitte Bulard-Cordeau "Przejmij energię swojego drzewa"

Cytuj:
Na poboczu drogi w głębi ogrodu przy każdym spotkaniu drzewo oferuje ci swą niezwykłą energię.
Wtajemniczony w tajniki tego wspaniałego spotkania, sympatyzując z drzewami, które są podstawowym elementem naszego ekosystemu, z pewnością będziesz do tej książki powracać.
Opisuje ona kult i znaczenie poszczególnych gatunków na przestrzeni dziejów cywilizacji ludzkiej;
przedstawia nasz związek z drzewami, tradyjce związane z kultem drzew, mity, legendy i symbole.
Znajdziesz w tej książce trzydzieści portretów drzew różnych gatunków ( od akacji, która uzdrawia, poprzez brzozę, która jest drzewem światła, oliwkę która przynosi pokój, aż po wierzbę. Dowiesz się też jak rozpoznać ( barwy, kształty, liście, kwiaty...) i jak znaleźć swoje drzewo. Poznasz różne sposoby oswajania wybranego drzewa ( jak je dotykać, wysłuchać, jak z każdym rozmawiać...) i interpretowania jego przekazów. Poznasz także jego niezwykłe walory lecznicze. Im bardziej zbliżamy się do drzew, im bardziej wsłuchujemy się w ich głos, tym bardziej je podziwiamy. Odporne na przeciwności losu, na wichury, na suszę i na zanieczyszczenia, od tysięcy lat są naszym pomostem między ziemią a niebem


Chcą nas pozbawić naszej największej energii która nas ochrania, jesteśmy pasterzami drzew.
Oglądanie i patrzenie jak ten świat umiera to jak to Kokain powiedziała zbrodnia przez zaniechanie.
Kolejny post który zostanie pożarty przez wasz układ neuronów , który został już doszczętnie sfajczony przez to co robicie na co dzień. Musimy konkretnie sie jednoczy,c i wyjść z tego świata dosłownie to jedyny ratunek i droga do wyzwolenia. Wróćmy do natury ona powie nam co robić dalej.
I niech żaden prostak nie waży się napisać że to powrót do prehistorii, bo mamy 2010 a nie ere kenozoiku. A w głowach potęzną wiedzę.Na górę
   
 
 
Post: 08 gru 2010, 11:33 
wyklęty powstań ludu ziemi...no to róbmy coś póki jeszcze czas :czytaj:Na górę
   
 
 
Post: 08 gru 2010, 21:24 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Spalą nasze lasy?

Na nasz artykuł o konflikcie pomiędzy branżą energetyczną i branżą meblarską zareagowała jedna z największych organizacji ekologicznych – Greenpeace. Oto treść komunikatu, który Greenpeace przygotował specjalnie dla Onet.pl.

Ministerstwo Gospodarki pracuje obecnie nad rozporządzeniem, które umożliwi dużym koncernom energetycznym nieefektywne spalanie drewna z lasów w celu wytwarzania energii.


Biomasę leśną zgodnie z wciąż obowiązującym rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 14 sierpnia 2008r., określa się jako:

„odpady i pozostałości z produkcji leśnej, a także przemysłu przetwarzającego jej produkty”.

Projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Gospodarki z dnia. 19 lipca 2010r. szeroko definiuje biomasę leśną jako:

„biomasę powstałą na terenie lasu oraz w wyniku jej przetworzenia, a także stanowiącą odpad lub pozostałość z procesu przetwarzania biomasy powstałej na terenie lasu lub odpady z przemysłu przetwarzającego produkty z produkcji leśnej”.

Są to dalej:

„stałe lub ciekłe substancje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, które ulegają biodegradacji (...)”.

Projekt rozporządzenia wprowadza nową szeroką definicję biomasy leśnej, która umożliwi dosłowne spalenie polskich lasów w wielkich i niewydajnych kotłach elektrowni węglowych. Propozycja została przygotowana przez Ministerstwo Gospodarki. Uchwalenie rozporządzenia w zaproponowanej wersji doprowadzi do wycinki polskich lasów, co więcej drewno, które dotychczas trafiało na potrzeby rynku meblarskiego i papierniczego zacznie być spalane w kotłach elektrowni. Wpłynie to bardzo niekorzystnie na przemysł drzewny, rynek pracy, rolnictwo, polską gospodarkę oraz przyrodę.

Dodatkowo, rozporządzenie w nowej formie pozwoli na uzyskiwania dużych przychodów z tzw. „zielonych certyfikatów”, które mają potwierdzać wytworzenie energii w odnawialnym źródle. Pozwolenie na spalanie lasów jako biomasy, niezbędnej do zwiększenia udziału energetyki odnawialnej w bilansie energetycznym kraju, wzmocni uprzywilejowaną pozycję dużych koncernów energetycznych na rynku.

Eksperci ostrzegają


Polscy eksperci i przedstawiciele sektorów budownictwa, papiernictwa i meblarstwa alarmują o negatywnych skutkach dla środowiska i gospodarki, które zostaną spowodowane wprowadzaniem szerokiej definicji biomasy leśnej i spalaniem lasów do celów energetycznych.

Ten projekt Rozporządzenia pozwala na uznanie wszystkiego, co rośnie w lesie jako biomasa energetyczna, bez dbania o skutki środowiskowe. Zamiast forsować to kuriozalne rozporządzenie, należy promować wykorzystanie biomasy rolniczej (np. kukurydzy) w celach energetycznych, która daje ponad 20 razy więcej energii z hektara niż biomasa leśna (np. drewno z lasu) w horyzoncie czasowym 100 lat.” - Prof. Andrzej Radecki, prezes zarządu, Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej

„Każda złotówka wartości drewna okrągłego sprzedanego przemysłowi drzewnemu stworzyła wartość dodaną w wysokości 13,42 zł. Odpowiednio jeden m3 drewna kierowanego do tego przemysłu, warty 161 zł, został przetworzony na produkty finalne o ostatecznej wartości 2.157 zł. Jest to dowód na celowość wspierania kierunku użytkowania drewna na cele przemysłowe, a nie energetyczne.” - Bogdan Czemko, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.

Skala zniszczeń

Jeśli projekt rozporządzenia dotyczący spalania biomasy leśnej w celach energetycznych wejdzie w życie w obecnym kształcie, spowoduje to wycinkę setek tysięcy hektarów lasu w Polsce jak i ogromne straty milionów megawatów energii rocznie w Polsce!

Jeśli rozporządzenie zostanie przyjęte, to w latach 2011-2020 w celu spalenia w elektrowniach wyciętych zostanie co najmniej 400 tysięcy ha polskich lasów.

Co więcej, w związku z nieefektywnym procesem spalania biomasy leśnej w dużych układach, rozporządzenie przyczyni się to także do strat milionów megawatów energii pierwotnej każdego roku.

Wykorzystanie biomasy w celach energetycznych w dużych układach prowadzi do konieczności jej transportu na znaczne odległości, co znacznie zwiększa konsumpcję paliw transportowych. Jest to sprzeczne ze współczesnym trendem gospodarek europejskich do zwiększania efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju odnawialnych źródeł energii, o którym mówi przyjęty przez Polskę w 2008 roku pakiet klimatyczno-energetyczny. Dlatego właściwym kierunkiem rozwoju energetyki w oparciu o biomasę są rozproszone źródła kogeneracyjne (w jednym procesie wytwarza się energię elektryczną i ciepło) opalane nie biomasą leśną ale rolniczą pozyskiwaną w sposób zrównoważony.

Greenpeace zdecydowanie przeciwstawia się przyjęciu przez rząd rozporządzenia. Uważamy, że Polska powinna skupić się na wprowadzeniu dodatkowego rynku zbytu na produkty rolnicze, w tym na pozyskiwaną w sposób zrównoważony biomasę pochodzenia rolniczego oraz ograniczeniu eksploatacji dziesiątek tysięcy hektarów lasu.

„Zwiększenie udziału energetyki odnawialnej w bilansie energetycznym kraju nie może się odbywać kosztem naszych lasów. Efekt ekologiczny takiej polityki byłby odwrotny do zakładanego.” - Robert Cyglicki, Dyrektor Greenpeace Polska.

Konferencja uzgodnieniowa w Ministerstwie Gospodarki 10 grudnia 2010

Już w najbliższy piątek 10 grudnia 2010 r. Ministerstwo Gospodarki organizuje konferencję uzgodnieniową dotyczącą projektu rozporządzenia. Informacja została wysłana do zainteresowanych organizacji raptem kilka dni przed samą konferencją.

Konferencja odbędzie się o godz. 10.00 w Sali B budynku głównego Ministerstwa Gospodarki (Pl. Trzech Krzyży 3/5).


http://biznes.onet.pl/spala-nasze-lasy,18493,4019314,3045939,89,1,news-detal

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 gru 2010, 23:04 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Komunikat z dnia 7 grudnia 2010
07.12.2010.

Uprzejmie informujemy, że do dnia dzisiejszego rozsegregowaliśmy,
sprawdziliśmy i przeliczyliśmy 273 500 podpisów.
Jest to niewielki procent przesłanej korespondencji.

Przed nami jeszcze dużo pracy!

Jednocześnie przypominamy, że akcja zbierania podpisów trwa do 6 stycznia 2011 roku. Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie arkuszy. Akceptowane są tylko te podpisy, które zawierają imię
i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, PESEL oraz własnoręcznie złożony podpis.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Bodzenta - tel. 22 626 83 23

http://www.ekorozwoj.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 gru 2010, 1:01 
Rozdrukowałem okolo 5 wnioskow . w kazdym jest po 10 miejsc na zlozenie podpisu, czyli 50 podpisow . jutro rozdam wopracy zeby kazdy zlozyl podpis. gdyby zrobil to ktos z was tak samo to mamy juz 100 podpisow
5 osob to 250 podpisow, 8- to 500 podpisow, 13 to 1000 podpisow mam pisac dalej czy ten "zloty srodek"ciecia we fraktalu naszej milosci do drzew da im wolność?TAK!!! 1300 osob po 50 podpisow to 100.000 podpisow. ile jest potrzebnych serc by uratowac nasz drzewa , przed wycinką. POZWOLIMY SPRZEDAĆ NASZE DRZEWA?!!!??Na górę
   
 
 
Post: 09 gru 2010, 9:47 
Ja jeszcze dodatkowo daję każdemu kto złoży taki podpis 1 wniosek z prośbą aby swoim osobistym działaniem włączył się do tej akcji.

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 09 gru 2010, 10:49 
Właśnie rozgrzałem ten temat na forum "survivalowców" ( z góry informuję, że użyłem tekst prof. Szyszko i opracowanie z onetu - żeby nie wywołać gniewu ze strony autorów postów ) . Jeszcze czekam na odpowiedzi.

Wstępnie rokowania są załamujące - cóż za paradoks. Nie mogę wyjść ze zdziwienia jakie są wcześniejsze reakcje. Środowisko, o którym mówię balansuje na granicy obsesji jeśli chodzi o lasy, a sprawę bagatelizuję jakoby to był kolejny "łańcuszek szczęścia" na gg. Trwoga ogarnia czytając wypowiedzi "starszyzny" i "młodzików". Zaczyna przypominać to stosunek spożywających mięso do kwestii produkcji mięsa czyli "czego oko nie widzi...". Na forum, o którym mówię dyskusję sprowadzono do poziomu typowego dla medialnej szopki - to są jęczenia jakiejś nędznej grupy zabiedzonych leśników, którzy boją się o swoje posadki, to są kolejne agresywne ataki PiS skierowane przeciwko PO, że to kolejna próba zaistnienia na scenie politycznej dla jakiejś zmarginalizowanej grupy pseudo-naukowców.

Na szczęście są i wypowiedzi zgoła odmienne i postaram się skorzystać z ich wymowy by sprawę nieco ożywić.

Z mojej strony także dołączę się do akcji w miarę możliwości. Czy to coś da czy nie - to bez znaczenia, nie wolno chować głowy w piach i poddawać się tekstami, które wam są pewnie dobrze znane: co ja tam maluczki mogę zrobićNa górę
   
 
 
Post: 09 gru 2010, 12:40 
to po to mamy mozgi zeby dowodzic ta planeta, po to mamy rece i nogi by przemieszczac sie jak pasterz po lace i dogladac tego co jest do naprawienia. korzystaja z tej relacji do swiata i konkretnemu dzialniiu zaczynamy naprawiac nas.
Są cztery warunki konieczne przy szukaniu Drogi i są to w kolejności:

* żarliwe pragnienie jej osiągnięcia,
* zdolność rozróżniania,
* dyscyplina ze stali,
* inicjatywa.Na górę
   
 
 
Post: 12 gru 2010, 22:54 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 09 gru 2010, 16:54
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Wyprzedaż majątku narodowego, a takim są lasy Skarbu Państwa, trwa i będzie kontynuowana tak długo, jak długo będzie co sprzedać. Ten proces jest wpisany w istotę tego systemu w którym przyszło nam żyć.
Postanowiłem się na tym forum włączyć w te dyskusję i jest mi bardzo przykro, że nie zgodzę się z wieloma uzytkownikami tego forum.

Nie dajmy się monipulować jednostronnymi informacjami i moim zdaniem - błędnymi wizjami.
Pozostawienie lasów Skarbu Państwa w państwowej jednostce zarządzającej, a taką sa obecnie Lasy Państwowe, stwarza realną groźbę przejęcia ich przez międzynarodowy kapitał. To będzie ostatni akt likwidacji Polski. Czy sądzicie, że jakieś protesty i zbieranie podpisów zapobiegnie tej tragedii? Jeśli państwowe lasy są takim wspaniałym rozwiązaniem, to czemu zlikwidowano państwowe kopalnie, energetykę, banki, dosłownie wszystko w ciągu 20 lat. Były to decyzje obcych, ciemnych mocy i takie będą podjete w stosunku do lasów, a tym samym do 25% powierzchni Polski.

Nalezy rozdzielić wyprzedaż majątku narodowego w obce rece od prywatyzacji majątku narodowego w formie jego zwrotu suwerenowi, narodowi. Przecież znaczna część tego majątku powstała w wyniku zawłaszczenie przez komunistyczny rząd własności prywatnej.

Dziś znaczna część społeczeństwa wypowiada się wyjątkowo negatywnie na temat lasów prywatnych, naprawdę nie rozumiem, na jakiej podstawie? Wszędzie słyszę te same tandetne argumenty, powielane od wypowiedzi do wypowiedzi. Mniej demagogii, więcej obiektywizmu, bo problem jest naprawdę poważny. Nie rozsiewajmy fałszywej wizji, że lasy prywatne nie mają racji byt, że są czy będą wyimaginowanym zagrożeniem "bezpieczeństwa ekologicznego" - jest to nieodpowiedzialna demagogia, tym bardziej szkodliwa, bo nie pokazuje możliwości pozostawienie ziemi w polskich rękach.

Mroczne siły globalizacji w imię Nowego Swiatowego Porządku dążą do demontażu państw narodowych, likwidacji własności prywatnej, do dewaluacji pojęć ojczyzna, patriotyzm, niepodległość - dowodów mamy wystarczająco dosyć. Ale to przeminie, upadnie UE, zmienią się rządy i poglądy. Ale prawa do własności pozostaną. Pytanie - czy jak już nie będą nasze kamienice, ani ulice - czy jeszcze ziemia i las bedą nasze

Pytanie na dziś jest takie: czy pozwolimy na taki model przemian w polskim leśnictwie, jaki proponuje nam rząd, czy też weźmiemy sprawy w swoje ręce i staniemy się prawdziwymi gospodarzami lasu.
Poczytasz o tym w moim ebooku pt. "W czyje ręce oddamy polskie lasy". Wiecej o tej publikacji na stronie:
http://lasprywatny.blogspot.com/
Można go znaleźć tu: http://allegro.pl/w-czyje-rece-oddamy-p ... 28486.html

Włączenie LP do sektora finansów publicznych to krok nie w kierunku prywatyzacji lasów, a w kierunku wyprzedaży 25% Polski, oddania za marne srebrniki w ręce anonimowych inwestorów.

Rozdzielmy problem wyprzedaży lasów obcemu kapitałowi od przekazania lasów państwowych w ręce dziesiatków tysięcy polskich rodzin, którzy pracując na swoim zadbają o las bardziej, niż dziś wykonując te samą pracę na państwowym i będą gwarancja pozostawienia polskiej ziemi w polskich rękach.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://lasprywatny.blogspot.com/
http://allegro.pl/w-czyje-rece-oddamy-p ... 28486.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 gru 2010, 23:11 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
karabeus pisze:

karabeus pisze:
Rozdzielmy problem wyprzedaży lasów obcemu kapitałowi od przekazania lasów państwowych w ręce dziesiatków tysięcy polskich rodzin, którzy pracując na swoim zadbają o las bardziej, niż dziś wykonując te samą pracę na państwowym i będą gwarancja pozostawienia polskiej ziemi w polskich rękach.


Ale papka propagandowa.
Jaką dasz gwarancję, że dostaną je właśnie tysiące polskich rodzin? Jak znam swoje otoczenie składające się z tych polskich rodzin, to pierwsze co zrobią to sprzedadzą to na wolnym rynku żeby przejeść. A kto kupi? Ten kto wykupił już większość Polski. Okrężną drogą, ale do tego samego celu. Już to przerabialiśmy.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 gru 2010, 12:27 
Dzisiaj jest bardzo dobry moment na uzupełnienie listy z podpisami poparcia wnioskowi pod referendum sprawy przyszłości Lasów Państwowych

i korzystając z okazji:
Szczęśliwego Nowego 2011roku oraz Wesołych Świąt
Życzy wszystkim odwiedzającym forum david icke.pl
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 05 sty 2011, 10:25 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 cze 2009, 9:43
Posty: 546
Płeć: kobieta
:bużki:

Piękne są nasze polskie lasy. Rzadko gdzie można takie spotkać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 sty 2011, 13:51 
Wczoraj w biurze podawczym Sejmu zostawiłem zebrane podpisy pod wnioskiem o referendum (było ich raptem 18) - choć gdybym poczuł taką potrzebę to sam osobiście mógłbym zebrać tych podpisów przykładowo setki tysięcy.
Tylko uważam iż należy dać innym też możliwość wypowiedzenia się i samodzielnego działania.

Ja sam mogę DUŻO (albo mało skromnie WIĘCEJ niż DUŻO), ale skoro mam o wiele lepsze samopoczucie gdy widzę jak inni działają również samodzielnie bez oczekiwania na podpowiedzi innych i bez wyręczania się innymi - to dbając o swoje dobre samopoczucie pozostawiam innym możliwość samodzielnego działania i wyboru.

Fakt jest faktem, że niezależnie od ilości zebranych podpisów JESTEM CAŁKOWICIE PEWNY że wszyscy ci którym wydaje się być może iż mogą wszystko zrobić z Polską przyrodą przekroczyli punkt krytyczny i
ja im przepowiadam TU i TERAZ; że właśnie ich mało zdrowe zainteresowanie Polskimi lasami wywołało lawinę, która zmiata ich razem z ich chorymi pomysłami z Polskiej sceny politycznej raz na zawsze.

A jeśli kto uważa, iż to co wyżej napisałem to fantazje to:
brak mu wiedzy o tym jak to wszystko działa i co TERAZ głupota napotkała na swej drodze.

Podobnie ze smugami chemicznymi na niebie, tytaj też został przekroczony przez głupców punkt krytyczny - i moja opinia jest taka, że ci co za tym stoją są skończeni po wsze czasy.

Jeszcze wspomnę o wszystkich tych którzy robią odwiery i wprowadzają substancje toksyczne do wód gruntowych w POLSCE- jesteście skończeni i straciliście już wszystko (materializacja jest w toku).

A tak twierdzę z tej prostej przyczyny, iż mam WOLNĄ WOLĘ i dawno już określiłem precyzyjnie czego oczekuję od wszechświata - a zawsze dostaję to co chcę.

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 05 sty 2011, 19:30 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2010, 5:45
Posty: 214
Racja, Zbyszek.
Każdy z nas może bardzo dużo, a dokładniej to wszystko.
Oczywiście propaganda mówi coś innego i zachęca nas do strachu.
Udało mi się zebrać też kilkanaście podpisów, a mogłem więcej, ale widząc jak napływają głosy na stronę ekorozwój, mam odwagę i poczucie że Polacy się obudzili i w tym roku jeszcze coś takiego się wydarzy że zatrzęsie się Europa, dzięki odwadze i waleczności Słowian. Pomimo, że większość ludzi śpi, to po tym zrywie w niedługim czasie chwyci za kosę i wypędzi watahę wilków przebraną za owcze skóry z Polski.
Nie mam obaw żeby zginąć za to w co wierzę, płynie we mnie nie podatna na manipulację, pełna pychy krew German, a burzliwa i związana z przyrodą krew Słowian. Siła i hart ducha Polaków jest ponadprzeciętna i wyjątkowa, razem możemy wszystko. Polecam też przepowiednie, gdzie właśnie stąd, Polski, jak również ja to czuję, rozpocznie się rewolucja wolności i to tej prawdziwej i naturalnej. Oczywiście gnojki z elit i sprzedawczyki medialni będą propagować co innego, ale to tylko wpłynie tym bardziej na ilość niechęci do tej sfory.
Wszystko na dobrej drodze.
Pozdrawiam

_________________
Gdzie życie, tam nadzieja.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 sty 2011, 19:46 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 maja 2010, 11:48
Posty: 30
Lokalizacja: Nibylandia
Płeć: mężczyzna
Witam, jako że jestem studentem Gospodarki Leśnej sprawa ta wydawałoby się dotyczy bardziej takich jak ja oraz takich którzy w lasach już pracują i właśnie w tym tkwi problem co można wnioskować po proteście jaki odbył się w grudniu w Warszawie na którym praktycznie nie było ludzi niezwiązanych z leśnictwem. Ci na górze w ogóle się nami nie przejmują, nawet nikt nie wyszedł porozmawiać ale pare petard poleciało na budynek Mruga zauważyłem że atmosfera była raczej radosna w tym gronie, mamy poprostu poczucie słuszności sprawy. Ale najważniejszą kwestią jest brak reakcji zwykłych ludzi, bo tu chodzi o naszą polską przyrodę i tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba, więc pora działać kochani, na razie zobaczymy co wyniknie z tego referendum ale czuwajmy, pozdrawiam :DNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 lut 2011, 19:13 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Rząd Wielkiej Brytanii wyprzedaje lasy

Cytuj:
Q&A: England forests sell-off

John Vidal explains the impact of government plans for a £250m sell-off of England's public forests

How much money will be raised?

The sale of 150-year leases is expected to raise between £150m and £250m over 10 years. On top of that the government will sell 15% of its English forest estate in the next four years for about £100m. The money is expected to go straight to the Treasury and not back into forestry.

What is "heritage" forest?

The word has been coined by government to cover up to 80,000 hectares (197,600 acres) of "special and important" woodland, which has very high conservation or recreation value. It will be handed free to a charitable trust, or trusts, to be managed in the national interest. No final decision has been made on which forests beyond the Forest of Dean and the New Forest, which together cover nearly 50,000 ha (123,500 acres), should be included. Heritage forest will continue to be subsidised.

How will this new heritage forest charity work?

Ministers variously point to the National Trust and British Waterways as examples. It could cover all "heritage" forests, or separate ones could be set up. A third option could be for existing charities to take over the running of heritage forests.

Who will buy the land?

Commercial growers will buy into major forests, such as Kielder in Northumberland. Wealthy landowners are expected to buy many small woods. Community groups will be offered woods but will have to raise substantial sums. Woodland costs anywhere between £3,500 and £7,000 a hectare, so communities may have to raise £300,000 or more for an average-sized wood. The fear, expressed by Labour's shadow environment secretary, Mary Creagh, is that private companies will cherry-pick sites for commercial development and voluntary groups will be left to look after ancient woodlands in debt and without a budget.

What is the process of a community buyout of forests?

Before any forest is put on the market, groups will be given time to prepare to bid. Communities will be able to approach the commission to buy land not currently for sale.

Will all the woods be sold at once?

No. The disposal may take at least 10 years; 15% of the woods will be sold in the next four years.

Will woodland grants still be available?

Yes, but government expects subsidies to be reduced in time.

What happens if a community cannot raise the cash to buy a forest?

It will be offered to commercial companies.

What kind of money-making activities does the government envisage taking place in community-owned forests?

Fuel wood sales, zip wires, charcoaling, birdwatching and shooting have all been mentioned. But it will depend on the community management.

Will the price of timber increase?

Not clear yet. The commission is the biggest supplier of wood to the English market but imports, availability and the price of oil also determine prices.

What happens if a community-owned forest goes bust?

It is expected that the wood will be offered to commercial forestry.

What happens to the 25% of Forestry Commission England land that is not wooded?

No mention is made in the onsultation document of what will happen to the large tracts of heath and bogland, limestone pavements, quarries and 560 buildings that the Commission owns in England.

Will the government save money after the disposal?

No one knows. It will have to subsidise the heritage forests, and pay grants for community forests. It will have greatly reduced income from sales of wood at the Forestry Commission. It may have to pay more for woodland grants to private companies and it could lose money if wealthy people buy forests for tax avoidance.

Will access be maintained?

In principle, yes, but the details of agreements and the conditions put on new leaseholders will be critical. There is still uncertainty on maintaining access to permissive paths.

Will the new owners be obliged to manage the forests with consideration of future climate change, plant health, wildlife, biosecurity, forest services, flood control or any other long-term societal benefit?

No. The slimmed down Commission will advise owners on plant health, biosecurity and research, but the consultation document suggests it will have no power to make people plant or fell anything, or to do anything other than what they want.

Where can I see if my local wood will be put up for sale?

Look at this map. If this is not detailed enough to show clearly your woods, write to the Forestry Commission.

What will happen to the Commission?

It will remain in existence as a research and advisory body, and as a regulator, but hundreds of people will lose their jobs.

Will Scotland, Northern Ireland and Wales be next?

Scotland has already tried to lease many of its much larger and more commercially run state-owned forests with not much success. Wales has been considering leases but no decisions have been made.

Is the sale of the English forestry estate a foregone conclusion?

Probably yes, unless MPs organise significant opposition. The consultation lasts three months, but is designed only to help government decide on the best method of disposal. In the next few weeks the Public Bodies Bill will be introduced into parliament, starting in the House of Lords. This will allow government to sell all its English forests.


http://www.guardian.co.uk/environment/2011/jan/28/england-forest-sell-off-q-and-a

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 lut 2011, 22:27 
Dzień Dobry

co do poprzedniego wpisu to obawiam się iż chodzi o sprzedaż lasów ale w Polsce!!!

Bo na wyspie o szumnej nazwie Wielka Brytania to raczej brak lasów, a jeśli już coś sprzedają to kilka hektarów i tylko po to aby głupcom namieszać w głowach

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 04 lut 2011, 14:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
ZBW
Cytuj:
co do poprzedniego wpisu to obawiam się iż chodzi o sprzedaż lasów ale w Polsce!!!


Hmmm...Ja obawiam się że ty w ogóle nie znasz języka angielskiego

Cytuj:
Q&A: England forests sell-off

John Vidal explains the impact of government plans for a £250m sell-off of England's public forests


England to nie Poland

Poza tym w Anglii są lasy choć co prawda jest ich mało

Cytuj:
Mimo iż Wielka Brytania ma dogodne warunki do rozwoju ekosystemów leśnych, to lasy zajmują niewielką część powierzchni kraju (11,8% powierzchni całkowitej). Większość obszarów zajmują łąki i pastwiska.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Geografia_Wielkiej_Brytanii

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lut 2011, 21:40 
Dzień Dobry

Biorąc pod uwagę iż 99% pieniędzy jakie znajdują się obecnie w obrocie na tzw. świecie (jest papierem lub zapisem w komputerach bez pokrycia)
TO KTO CO I ZA CO CHCE KUPOWAĆ???

Wszystkie takie akcje prasowe mają tylko na celu jedno namieszać w głowach ile się da.

A te parę hektarów (jeśli jest cokolwiek warte) jakie tam rośnie, z pewnością właściciele kserografów już dawno sobie przywłaszczyli.
PRZECIEŻ JEST TAM ULOKOWANE JEDNO Z CENTRÓW tych co planują wszystkie wojny na Ziemi.

Natomiast jeśli się właśnie pozbywają tych kawałków lasu - to oznacza tylko jedno: iż szczury uciekają z tonącej za chwilę wyspy.

Więc oczywiste jest: że lasy w Polsce śnią im się po nocach.

Ale jeśli są na tyle głupi aby tu przyjechać - to raczej poczują się bardziej niż źle (takie mam odczucie).

Pozdrawiam
ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 05 lut 2011, 7:56 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2010, 18:01
Posty: 368
Płeć: mężczyzna
ZBW pisze:
Więc oczywiste jest: że lasy w Polsce śnią im się po nocach.

Ale jeśli są na tyle głupi aby tu przyjechać - to raczej poczują się bardziej niż źle (takie mam odczucie).

Pozdrawiam
Zbyszek


Muszę się Wam przyznać,że lubię czytać posty ZBW :) . W przeciwieństwie co do niektórych wpisów są że tak powiem krzepiące i podnoszące na duchu :D .

_________________
Świat - piękny i odrażający, raj dla podłych, piekło dla świętych.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group