Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 7:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree

Cześć. :)

Co Wy na to, aby wymieniać się na forum książkami za koszta listu bądź paczki? Warunkiem wysyłki mogłoby być oddanie ich z powrotem lub (być może lepiej) przekazanie dalej, w ręce, które je docenią. Przydałby się także znośny stan, tak od 3 w skali do 5. Literatura dowolna. Zacznę od moich aktualnych zasobów:
- Baczyński Kamil Krzysztof, Liryki najpiękniejsze (tomik wierszy)
- Bułhakow Michaił - Mistrz i Małgorzata (trochę podniszczona, ale wciąż legendarna)
- Czelej Anna - Magia zmian
- Figarska Bożena - Regresja hipnotyczna
- Fromm Erich - Zapomniany język
- Georgij Ursula - Praca z energią, aurą i czakrami - 56 ćwiczeń praktycznych
- Hesse Herman - Wilk stepowy
- Judith Anodea - Koła życia
- Kulczyk K. Wojciech - Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa
- Morus Tomasz - Utopia
- Rimbaud Artur - Sezon w piekle & Iluminacje
- Riso, Hudson - Enneagram a typy osobowości
- Rosiek Barbara - Pamiętnik narkomanki
- Rozbicki Mikołaj - Nowy porządek świata, wszystko rozgrywa się w naszych umysłach
- Onichimowska Anna - Hera, moja miłość
- Orwell George - Rok 1984
- Ślipko Tadeusz - Historia etyki
- Stachura Edward - Pięcioksiąg (poezja, piosenki, przekłady; opowiadania; powieści; Wszystko jest poezja; Fabula rasa; stan trochę rozlatujący się)
- Tolle Eckhart - Potęga teraźniejszości
- Weyers Frank - Salvador Dali (książeczka z historią artysty i obrazkami jego dzieł)
- Wieczorek, Kłobus - Z astrologą pod rękę
- Wydawnictwo KOS - Odcienie gnozy
- Zeidler Birgit - Claude Monet (książeczka z historią artysty i obrazkami jego dzieł)
Posiadam jeszcze Chaosmos.pl, Kosmiczny spust, Opowieści Belzebuba dla wnuka i Galaktyczną rodzinę od wojmusa, ale w tym przypadku oczekiwałbym zadbania o lekturę oraz zwrócenie jej.

Pozdrawiam.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 sie 2011, 17:24 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree

Ja chcę się pozbyć 4 książek serii C. Carlosa o don Juanie, twarda okładka
van Helsinga - Rece precz do tej ksiazki, twarda okładka
David Icke pierwsza ksiazka w Polsce, nie pamietam tytulu, twarda okładka
Miejsca Mocy w Polsce, Mantela jesli nie pomylilem litery w nazwisku
Boska Matryca - Braden'a
Cienka ksiazeczka na temat Reiki, koloru pomaranczowego, jakiegoś Cezarego (nie pamietam nazwiska)
Magia ktora działać dla Ciebie - czy jakoś tak. Ok 300stron

Nie chcę wymiany. Mogę ję oddać, ale pod warunkiem, że zrobicie duży prezent z jedzeniem dla jakiejś biednej rodziny. Trzeba tego g_wna się pozbyc z domu, a grzechem by było brać za to pieniądze.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

saJms pisze:
Ja chcę się pozbyć 4 książek serii

Nie chcę wymiany.
...
Trzeba tego g_wna się pozbyc z domu, a grzechem by było brać za to pieniądze.

A może tak zgrabny stosik, albo poczekac na zime i spalic w piecu CO, bedzie jakiś pożytek :język:
Ja bym jeszcze tak dla pewności zaprosił nijakiego natanka z radia które nie ma-ryja, co by odprawił odpowiednie egzorcyzmy Mruga tak dla pewności.
Dziwie się że jako ... chcesz swych bliźnich narazić na ....

To nie zgryźliwa ironia, tylko dostrzeganie bezsensu, mszczenie się na kawałkach celulozy czegoś dowodzi ....
Co innego gdyby na tej liście znalazła się największe i wiekopomne dzieło nijakiego lucka czyli (zgadnij o co mi chodzi :lol: ).

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Cóż, wydaje mi się, że to książki saJmsa a więc jeśli są jego, to ma prawo zrobić z nimi co tylko mu się podoba. Może je spalić, oddać, podrzeć na kawałki, sprzedać itd. W to już nie wnikam :) Zastanawia mnie tylko to, że jeśli te książki były tak tragiczne, że aż saJms chce je oddać obojętnie komu i określa je jako "gówno", to dlaczego chce innym oddać to "gówno". Ale to nawiasem mówiąc, bo każdy oczywiście ma prawo do własnej oceny czy coś jest "gównem" czy nie. Ja chętnie się wymienię książkami z tym, że interesują mnie przeważnie tematy z zakresu duchowości oraz fantastyka.

My jesteśmy pospolici, jesteśmy trawą wszechświata i szczycimy się tą naszą pospolitością, że taka powszechna, i myślimy, że wszystko można w niej pomieścić. To taki schemat, z którym wyrusza się śmiało i radośnie w dal : Inne światy! No, więc cóż to takiego te inne światy? Opanujemy je albo zostaniemy opanowani, nic innego nie ma w tych nieszczęsnych mózgach...

Awatar użytkownika

Tramp pisze:
Cóż, wydaje mi się, że to książki saJmsa ...

Tu nie chodzi o prawo saJms do zarządzania własną celulozą ale o to jakie emocje temu towarzyszą i to że chce nimi nas "zarazić" i to chyba nie w pełni świadomie.

Awatar użytkownika

Być może i tak :)

My jesteśmy pospolici, jesteśmy trawą wszechświata i szczycimy się tą naszą pospolitością, że taka powszechna, i myślimy, że wszystko można w niej pomieścić. To taki schemat, z którym wyrusza się śmiało i radośnie w dal : Inne światy! No, więc cóż to takiego te inne światy? Opanujemy je albo zostaniemy opanowani, nic innego nie ma w tych nieszczęsnych mózgach...

Faktycznie xpio (przepraszam, że z małej, ale nie chcę zmieniać nic z oryginału),
myślałem nad tym, aby spalić te ksiązki, bo jesli uwazam to za coś złego, to nie powinienem tego podawać dalej.
...ale jeśli spaliłbym to wtedy nikt nie kupiły tej biednej rodzinie paczki.
...no tak - Ja mogę kupić i nikomu nie muszę mówić, bo "ten który zachowuje w skrytości dobry uczynek, ma nagrodę u w Niebie, a ten który pokazuje wszystkim jaki to jest dobry i łaskawy, ma tylko nagrodę u ludzi"

Dwa bieguny się kłocily i muszę przyznać Ci rację.

Tramp pisze:
Ja chętnie się wymienię książkami z tym, że interesują mnie przeważnie tematy z zakresu duchowości oraz fantastyka.

Fantastyka i duchowość powiadasz.
Możesz określić czym dla Ciebie jest duchowość? Może nazwij to okultyzm i tyle?
Jeśli jesteś na początku przygody to nie przyjmiesz tego do siebie, ale jesli siedzisz w tym, to powiesz ze okultyzm był przez nich trzymany w tajemnicy, ale My musimy to przejąc i tworzyc tym NASZ ŚWIAT. Mylę się?

Ok, "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów" :winko:

Przepraszam, ze w niedostateczny sposób pokazałem istotę mądrości (sprawa ksiązek), ale też odpadając od daru mądrości, który DANY jest ludziom, kieruję się emocjami i zbaczam w nieodpowiednie ścieżki, xpio.

Proszę o dar mądrości objawiający się w ciągnięciu dyskusji dotyczących konkretnych osób na PW.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Dobry pomysł Aver, też coś tam mam gdzieś w kącie :)

Ramtha Biała Księga

Joseph Murphy - Ukryta Moc

Pamela Ball - Moc Piramid

Zbigniew Królicki - Energia Kryształów

Osho:
Medytacja;
Świadomość;
Miłość, wolność, samotność;
Dojrzałość;
Inteligencja

Awatar użytkownika

saJms pisze:

Fantastyka i duchowość powiadasz.
Możesz określić czym dla Ciebie jest duchowość? Może nazwij to okultyzm i tyle?
Jeśli jesteś na początku przygody to nie przyjmiesz tego do siebie, ale jesli siedzisz w tym, to powiesz ze okultyzm był przez nich trzymany w tajemnicy, ale My musimy to przejąc i tworzyc tym NASZ ŚWIAT. Mylę się?

Ok, "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów" :winko:

Przepraszam, ze w niedostateczny sposób pokazałem istotę mądrości (sprawa ksiązek), ale też odpadając od daru mądrości, który DANY jest ludziom, kieruję się emocjami i zbaczam w nieodpowiednie ścieżki, xpio.

Okultyzm? Nie, nie mam nic wspólnego z chrześcijaństwem :) Chociaż chrześcijaństwo to iście pogańska religia (bo jak inaczej nazwać ludzi którzy czczą obrazy, figury, opłatek i sami mianują innych ludzi na świętych?) Szczerze mówiąc brzydzę się poglądami jakie rzekomo głosi Twój Bóg (domyślam się, że chrześcijański). Wierze za to w Jezusa Chrystusa jako człowieka, który dostąpił oświecenia i choć nie we wszystkich sprawach się z nim zgadzam (pewnie to efekt, zmian pisma świętego, przez fanatyczny kler) jednak to nie zmienia faktu, że to co głosił niosło ze sobą mądrość. Nie wierze w żadne przykazania i żadne wyznania duchów. Przykazania zawsze są przestarzałe, w momencie gdy powstają, już powinny zostać zmienione gdyż życie jest jak rzeka, co chwile zmienia swoje położenie. Przepraszam za off top :) To tyle jeśli chodzi o tą sprawę :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]