Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 paź 2018, 16:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam, mam pewien problem i postanowiłem zapytać o radę tutaj na forum.
Mam 17 lat i 4lata temu przechodziłem zapalenie płuc. Wylądowałem wtedy w szpitalu na 2 tygodnie. Odkąd wyszedłem to w gardle utrzymuje mi się dziwna gęsta wydzielina. Od zawsze była po prostu bezbarwna, ale ostatnio zaczęła przybierać żółtawy kolor.
Od 2 miesięcy nie spożywam nabiału, ale poprawy nie widać (wcześniej mleko piłem prawie codziennie). Byłem u lekarza, ale przepisał tylko jakiś antybiotyk na zatoki lecz nie pomogło. Uczucie czasami bywa uciążliwe i obawiam się, że może to wpływać w jakiś sposób na zęby/dziąsła + czasem mam uczucie nieświeżego oddechu.
Jestem otwarty na wszystkie porady (stosowanie ziół, domowe terapie, diety itp). Jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 wrz 2018, 16:59 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Alph pisze:
Uczucie czasami bywa uciążliwe i obawiam się, że może to wpływać w jakiś sposób na zęby/dziąsła

Jak to wyliczyłeś?

devlieger pisze:
Alph pisze:
Uczucie czasami bywa uciążliwe i obawiam się, że może to wpływać w jakiś sposób na zęby/dziąsła

Jak to wyliczyłeś?

W jakim sensie? Zmagam się z tym problemem już bardzo długo, a że non stop, albo muszę tą wydzielinę przełykać, albo wypluwać to wątpię, że jest ona neutralna dla mojego organizmu i martwię się o jakieś skutki, które może to wywołać.

Provost and Judge * 7th Degree

Czy jakis lekarz diagnozowal przewlekle zapalenie blon sluzowych ?
Czy wykonales juz badanie mikrobiologiczne - wymaz ?
Metod do wyprobowania jest sporo. Na poczatek sprobuj moze (jesli juz tego nie robiles)
do plukania gardla ocet jablkowy. Jesli nie masz wlasnej roboty, to kup taki z marketu - ocet jabłkowy / Cider Vinegar / -
stosujac 2 lyzki octu na pol szklanki wody i dosc ostro plukaj gardlo co pare godzin.
Biorac pod uwage zalecenia Sw. Hildegardy von Bingen - warto by zerknac na sposob odzywiania sie,
by rozpoznac produkty wytwarzajace sluz w organizmie, nadmiar sluzu w organizmie jest bardzo uciazliwy ,
a powiedzialabym - niebezpieczny.
W sumie sluz jest nam potrzebny - jest produkowany prze trzustke, oskrzela - poprostu - jest nam potrzebny - ale nie jego nadmiar.
Osobiscie stosuje wiele porad zielarki S. Korzawskiej (sp), ktora do produktow sluzo-tworczych zalicza pory zarowno surowe jak i gotowane,
miod - tylko surowy, przegotowanie nie przyczynia sie do wytwarzania sluzu, i przede wszystkim cukier rafinowany.
Hildegarda podaje jako "trucizny" sluzo-tworcze - por, sliwki, truskawki, brzoskwinie, surowe gruszki, soczewica, wgorza i wieprzowine.
Natomiast w medycynie chinskiej znalazlam recepture na napar ziolowy pomagajacy zredukowac nadmiar sluzu.
Sama go wyprobowalam, gdyz borykam sie z podobna dolegliwoscia. Lekow nie stosuje zadnych.
Obarczona jestem jednym - dosc silnym, z ktorego nie moge zrezygnowac. Mruga
Dlatego tez przy kazdej dolegliwosci poszukuje wszelkiego rodzaju form medycyny niekonwencjonalnej.

TMC - napar ziolowy -
skladniki - przyklad - 1 lyzka stolowa
kopru wloskiego
nasiona lnu
nasion kozieradki
1/4 czesc lyzki korzenia lukrecji
ziola zalac wrzatkiem i parzyc 10 - 15 minut. Pic dobrze cieple, raz dziennie, do ustapienia objawow.

Napisz, prosze - czy zauwazasz roznice w wydzielaniu sluzu w zaleznosci od pogody.

Jeśli chodzi o badania to nie robiłem żadnych, jedynie lekarka przepisała jakiś antybiotyk na tydzień czasu na zatoki sama od siebie. Również nie zauważyłem, żeby problem zwiększał się lub zmniejszał w zależności od pogody.

Nie chcialabym by to wygladalo na jakas reklame, ale poprobuj z tym lekiem.
http://www.larimax.pl/larimax-t/ - nie jest drogi.
W dalszym ciagu sklonna jestem widziec w tym wszystkim przewlekle zapalenie blon sluzowych ...

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Siemanko ;) jak napisałeś odrzuciłeś nabial. Zadaj sobie teraz pytanie ile czasu jadłeś ten nabial ?? Moze po prostu oczyszcza ci się organizm od zlego odzywiania.
Sprawdz filmiki na youtubie Tomasa Tomasevica o diecie owocowej. Mowil tam tez o wydzielanym przez Ciebie sluzie.
Sam go zresztą wydzielalem kilka lat. Od 3tygodni nie mam z tym problemow ;)

wędrowiec1922 pisze:
Siemanko ;) jak napisałeś odrzuciłeś nabial. Zadaj sobie teraz pytanie ile czasu jadłeś ten nabial ?? Moze po prostu oczyszcza ci się organizm od zlego odzywiania.
Sprawdz filmiki na youtubie Tomasa Tomasevica o diecie owocowej. Mowil tam tez o wydzielanym przez Ciebie sluzie.
Sam go zresztą wydzielalem kilka lat. Od 3tygodni nie mam z tym problemow ;)

Zaczęło się jeszcze zanim zmieniłem dietę i odrzuciłem nabiał, ale może faktycznie organizm się oczyszcza bo ostatnimi czasy stało się to trochę silniejsze. Również jakość skóry powoli się poprawia (trądzik).

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Ja też męczyłem się z wydzieliną w gardle długie lata. Najgorzej było rano. Od jakiegoś czasu zauwazyłem, że nic w gardle nie mam. Nawet nie wiem kiedy przeszło. Tylko, że ja od kilku lat się oczyszczam, więc to pewnie przez to przeszło. Ciągłe zmiany, naprawa wszelkich bolączek. Mruga

Patrz pod katem przerostu grzyba. Antybiotyki rozwalaja flore bakteryjna jelit. Nabial wcale nie jest szkodliwy.

Wydzielany sluz przy grzybach bylby zielonkawy.

Dawno - podczas poszukiwan, podobnie jak Ty, na forum dr. Rozanskiego, nalazlam cos takiego:
(dla mnie dr. Rozanski jest ogromnym autorytetem).

Cytuj:
W takich przypadkach stosuje sie ziola i mineraly sekretolityczne i mukolityczne, a jednoczesnie wykrztusne.
Proponuje Brusttee Species pectorales - ziolka piersiowe wg Pharmacopoea Helvetica 10 z 2006 r.,
ktore wszystkie te funkcje spelniaja i nadaja sie do przeplukiwania nosa,
np. za pomoca irygatora dolaczanego czesto do nebulizatorow.

Rp. Brusttee (Szwajcarskie Zioka Piersiowe)

Eibischwurzel (korzen prawoslazu) 10 g
Anis zerstoßen (owoc anyzu tluczony) 15 g
Katzenpfötchenblüte (Gelbe) - kwiat kocanki 5 g
Süßholzwurzel 10 g (korzen lukrecji)
Malvenblüten (kwiat slazu) 15 g
Senegawurzel (korzen senegi) 10 g
Thymian (ziele tymianku) 10 g
Königskerzenblüten (kwiat dziewanny) = Wollblumen 15 g
1 lyzke mieszanki zalac szklanka wrzacej wody, odstawic na 20 minut pod przykryciem.
Pic 4 razy dziennie po 50 ml.
Z mojej strony polecam wkraplac takze herbatke do nosa.
Mozna z niej tez otrzymac krople (podaje swoj przepis):
Rp. Krople do nosa na herbatce piersiowej szwajcarskiej
Napar 5% z herbatki piersiowej (5 g/100 ml) 50 ml
Amoniak do pieczenia (wodoroweglan amonu) 1 lyzeczka
Jodek potasu 1/2 lyzeczki
Wodny roztwór soli morskiej 1% do 100 ml
Zakraplac do obu otworów nosowych i stosowac do irygacji.
Swietnie dzialaja.
Podany sklad czesciowo uplynni sluzy, czesciowo ubije paletajace sie bakcyle lub wirusy,
a czesciowo wygluszy stan zapalny.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]