Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 wrz 2021, 9:49

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2010, 12:07 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 07 maja 2010, 11:14
Posty: 89
Kiedys bylem na spotkaniu Leszka Weresa , mowil on ze amerykanie buduja w zatoce meksykanskiej gigantyczne schrony na przetrwanie roku 2012 . Moze ten wyciek jest z tym zwiazany albo jest on przykrywka do dalszych prac. Moze to tlumaczyc to ze amerykanie odrzucili wszelka pomoc z innych krajow.
Moze sie myle ale tak sobie gdybam...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 cze 2010, 12:07 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 17 cze 2010, 13:10 
@rex śmiało, każda teoria jest mile widziana, to nie jest pomponik.pl, więc nikt Ciebie tu nie wyśmieje, a jeśli każdy dołoży swoją cegiełkę, być może uda się rozwikłać plany Illuminati.

Pokój;)Na górę
   
 
 
Post: 17 cze 2010, 13:20 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Wersja hardkorowa - Wyciek w zatoce - czarny scenariusz

Statki monitorujące przebieg wypadków w Zatoce Meksykańskiej, używając GPS i podwodnego radaru dostrzegły niepokojące zjawisko które formuje się wokół odwiertu z którego wycieka ropa naftowa. Tym zjawiskiem jest rosnący w szybkim tempie pęcherz, który tworzy się pod powierzchnią dna morskiego. Pęcherz ten ma już w tej chwil około 30 km średnicy i podniósł dno morskie o conajmniej 4 metry. Bardzo trudno jest na tym etapie oszacować jego dokładne rozmiary, bo nie pozwala na to sprzęt, który używa się na statkach. Najlepszy sprzęt do takich badań posiada marynarka wojenna, ale ta nie dzieli się ani swoimi informacjami ani instrumentami naukowymi z nikim. Nie ma jednak wątpliwości, że bąbel - który prawdopodobnie wypełniony jest gazem, bo zazwyczaj towarzyszy on ropie naftowej - jest faktem i co wzbudza niepokój - nieustannie rośnie.

British Petroleum zdecydowała się na wiercenie dna morskiego w miejscu dzisiejszej katastrofy na początku tego roku. Decyzję taką podjęto wbrew radom kilku poważnych firm geologicznych, które wskazały, że BP nie posiada żadnych zabezpieczeń, na wypadek gdyby doszło do katastrofy ekologicznej. Rad udzielali ludzie, którzy doskonale znali swój fach i rozumieli niuanse wydobycia ropy naftowej. Jedna z tych firm uczestniczyła w gaszeniu szybów naftowych w Kuwejcie, podpalonych jeszcze przez Sadama Husseina. Niezależni geologowie z kolei przestrzegali, że formacja geologiczna tworząca dno Zatoki Meksykańskiej jest niestabilna i nie jest w stanie wytrzymać ciśnienia pompowanej z olbrzymiej głębokości ropy. Już wtedy zdawano sobie sprawę ze skali ciśnienia jakie panuje w złożu, jednak BP postanowiła nakłuć je tak czy inaczej. Ta nonszalancja sprawiła, że katastrofa ekologiczna była tylko kwestią czasu i jak się okazało, nie trzeba było na nią długo czekać.

Kiedy w końcu się wydarzyła, ropa, muł i gazy rozerwały rurę i betonowe umocnienia odwiertu. Część gazu przenika w tej chwili w warstwy skalne pod powierzchnią dna, tworząc olbrzymi bąbel. Kiedy taki bąbel swoim ciśnieniem rozerwie dno zatoki i gaz wydostanie się na zewnątrz - popędzi ku powierzchni morza z prędkością bliską prędkości dźwięku, tworząc zjawisko zapadania. Oznacza to, że statek, który będzie miał pecha akurat przepływać przez ten akwen straci momentalnie swą pływalność i błyskawicznie zatonie wraz z całą załogą. O taką właśnie działalność podejrzewa się słynny Trójkąt bermudzki.

Nikt dokładnie nie wie przez ile warstw geologicznych przepływa ropa, zanim wydostanie się na powierzchnię morza. Mogą to być warstwy piasków, iłów, wapnia a nawet mniejsze rezerwuary ropy lub gazu. Ciśnienie ropy wykorzystując słabość takich warstw jest w stanie spowodować pękanie dna morskiego, co właśnie obserwuje się w tej chwili. To bardzo niebezpieczne zjawisko, bo oznacza, że jeśli nawet uda się w końcu zaczopować wyciek w odwiercie, potężne ciśnienie ropy z całą furią ruszy w te pęknięcia rozrywając przy okazji dno morskie. Tak gwałtownie uwolniony gaz niechybnie eksploduje na skale nigdy dotąd nie widzianą. Wybuch ten - 50 mil morskich od wybrzeży Luizjany - można porównać do podwodnej erupcji wulkanu Mt. St. Helen. Stworzy on toksyczną chmurę, która podróżując wraz z wiatrem dotrze do wielkich miast położonych na wybrzeżu zatoki (Houston, Nowy Orlean, Sarassota). Reszty zniszczenia dokona olbrzymie tsunami, którego największą ofiarą stanie się Floryda wystająca z wody zaledwie na 10 cm. Zniszczone zostaną także tysiące platform wiertniczych, którymi usiana jest Zatoka Meksykańska, powiększając tylko w sposób wręcz niewyobrażalny rozmiary katastrofy.

Dlatego najważniejszą rzeczą jaką należy natychmiast zrobić, by spróbowac zapobiec najgorszemu jest analiza dokumentu zwanego Mud Log Data. W dokumencie tym zapisuje się dokładnie każdy centymetr odwiertu, a więc wszystkie warstwy geologiczne, przez które przebijało się wiertło. Takie dane są obecnie w posiadaniu BP, lecz firma ta nie kwapi się by podzielić się nimi z kimkolwiek. Dzięki tym danym można ustalić nie tylko strategię do walki z wyciekiem, ale przede wszystkim w porę ostrzec ludzi mieszkających na brzegach zatoki i ewakuować ich z zagrożonych terenów. Bąbel w zatoce jest jak bomba zegarowa. Być może jednak nadal jest wystarczająca ilość czasu aby zatrzymać to, co wydaje się być dziś nieuniknione.

[www.nowaatlantyda.com/?p=2117]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bomba zatamuje wyciek ropy u wybrzeży USA?

Zdaniem specjalisty od techniki wojskowej, przy pomocy potężnej konwencjonalnej bomby można zlikwidować wyciek ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej - informuje serwis "BBC New/Science".
Mimo wielu prób podejmowanych przez inżynierów firmy BP, ropa nadal przedostaje się w ogromnych ilościach do oceanu.


Franz Gayl, były doradca naukowy US Marines, proponuje zdetonowanie pod wodą jednej z największych bomb świata - ważącej 9800 kilogramów paliwowo -powietrznej - GBU-43 MOAB lub wcześniejszego modelu BLU-82B/C-130 "Daisy Cutter" (6800 kilogramów). Podwodna fala uderzeniowa powinna zacisnąć metalową rurę, sięgającą do złoża - woda jest praktycznie nieściśliwa, natomiast pod ciśnieniem ropy poddaje się nieco naciskowi.

Wypowiadający się dla BBC eksperci twierdzą, że takie radykalne rozwiązanie może równie dobrze zakończyć wyciek, jak i powiększyć go. Gayl podkreśla, że metodę należałoby najpierw wypróbować na modelu komputerowym. W każdym razie konwencjonalna bomba to rozwiązanie "czystsze" niż rzekomo stosowane w przeszłości w tym celu przez Związek Radziecki ładunki atomowe.

http://wiadomosci.onet.pl/2185833,16,bomba_zatamuje_wyciek_ropy_u_wybrzezy_usa,item.html


Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 23:10 przez adrian88888, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 13:27 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Obrazek

Co do tego wycieku ropy:

I drugi anioł zatrąbił:
i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona,
a trzecia część morza stała się krwią
i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń
- te, które mają dusze -
i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.


A drugi wylał swą czaszę na morze.
I stało się ono krwią jakby zmarłego,

i każda z istot żywych poniosła śmierć - 

te, które są w morzu.


[www.nowaatlantyda.com/?p=1999]


Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 23:10 przez adrian88888, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 18:44 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
adrian88888 pisze:
Wersja hardkorowa - Wyciek w zatoce - czarny scenariusz

Statki monitorujące przebieg wypadków w Zatoce Meksykańskiej, używając GPS i podwodnego radaru dostrzegły niepokojące zjawisko które formuje się wokół odwiertu z którego wycieka ropa naftowa. Tym zjawiskiem jest rosnący w szybkim tempie pęcherz, który tworzy się pod powierzchnią dna morskiego. Pęcherz ten ma już w tej chwil około 30 km średnicy i podniósł dno morskie o co najmniej 4 metry. .......... bo zazwyczaj towarzyszy on ropie naftowej - jest faktem i co wzbudza niepokój - nieustannie rośnie.


http://wiadomosci.onet.pl/2185833,16,bomba_zatamuje_wyciek_ropy_u_wybrzezy_usa,item.html


Wygląda na to że serce Planety już nie wytrzymuje i może pęknąć z bólu i żalu
ps. zauważyliście analogię do komunikatu australijskich służb geologicznych sprzed paru ładnych dni o podnoszącym się dnie Oceanu Spokojnego (morze Koralowe) też o 4 m dziennie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 20:41 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2010, 23:43
Posty: 674
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
Rzeczywiście ciekawa sprawa.Masz może Yogen jakieś linki?Chętnie poczytam o Matce Ziemi/jej podziale na organy itd.

_________________
There is a city
http://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 21:04 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Potencjalne działanie Golfstromu na rozprzestrzenienie się plamy ropy z Zatoki Meksykańskiej

Obrazek
Prąd Golfstromu
Obrazek
Prąd Zatokowy (także Golfsztrom, Golfstrom) - powierzchniowy prąd morski północnego Atlantyku.

Niektóre źródła twierdzą, że Prąd Zatokowy ma swój początek w Zatoce Meksykańskiej. Czasami Golfsztrom definiuje się jeszcze szerzej jako połączenie prądów: Florydzkiego, Zatokowego, Północnoatlantyckiego i Norweskiego, stąd powszechne mniemanie, że Golfsztrom jest prądem ciepłym.

Golfsztrom ma znaczący wpływ na ocieplenie klimatu terenów lądowych w jego pobliżu. Golfsztrom transportuje ciepłe wody, które potem jako Prąd Północnoatlantycki dostają się w okolice Europy.

Za Wikipedią.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 21:34 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą [...]"

Choć rakiety raczej nie wyglądają na podwodną detonację mającą zatkać wyciek - To Klimuszko powiedział taką przepowiednie :?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 22:20 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 gru 2009, 13:26
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Adrian. Jak już bierzesz moje wpisy z Nowej Atlantydy, to chociaż link wstaw.

_________________
http://www.nowaatlantyda.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 22:35 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
przecież wstawiam, jest w nawiasie kwadratowym, przecież za każdym razem nie będę pisał żródło lub link, każdy się chyba domyśli, proszę popatrz dobrze później osądźNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 22:54 
chrismiekina pisze:
Adrian. Jak już bierzesz moje wpisy z Nowej Atlantydy, to chociaż link wstaw.


To chyba dobrze że ktoś rozpowszechnia te informacje prawda?

Pokój.Na górę
   
 
 
Post: 17 cze 2010, 23:07 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 gru 2009, 13:26
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Pewnie że dobrze. Zresztą sam do tego forum należę. Tylko jak widzę że mainstreamowy onet ma wypasiony aktywny link, wiadomości też mają, ale mój żeby otworzyć to najpierw trzeba sobie nową stronę zrobić, napisać na niej www i dopiero po usunięciu nawiasow wkleić link. Dużo roboty :)

_________________
http://www.nowaatlantyda.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 23:24 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
trzeba było spokojnie napisać, a nie ''bójkę'' o słowa wykonywać, ok rozumiem, poprawię się (zero nawiasów i duże lśniące linki wygrawerowaną czcionką zwłaszcza z tej strony) , ludzką rzeczą jest błądzić, tylko nie rozumiem jeśli to jest twoja strona to dlaczego nie umieszczasz i nie dzielisz się z innymi swoją wiedzą na tym forum DI ? schowajmy topór wojenny i zaangażujmy się, a nie pluć na siebie, bo nie tędy droga..... :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2010, 23:50 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 gru 2009, 13:26
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Adrian :) Jaka bójka?? :) Ja nie jestem małostkowy. Nie mam problemów z tym, że sie moje teksty wstawia się na różne strony, ale fajnie jest, jak jest pod spodem jakiś link - bo jest to jak pomost który łączy: ;udzi i tematy. Dzięki temu wiem o czym dyskutują ze sobą inni - jak choćby chłopaki z Forum ZN... i czy ja jestem po tej samej co oni stronie :)
Tych linkow już nie musisz poprawiać bo nasza rozmowa jest od tego znacznie lepsza. Do DI w tej chwili nie pisze, bo prowadzenie samemu Atlantydy jest zajęciem ogromnie absorbującym. Tekstow tych co mam sam też tu nie wstawiam, bo zaraz ktoś posądziłby mnie o kreowanie się czy coś takiego.. Jednak z przyjemnością do DI zawsze zaglądam.

_________________
http://www.nowaatlantyda.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 cze 2010, 10:36 
btw, wracając do tematu... :so:

Jeśli chcą użyć nuka to przecież nie do zatamowania wycieku a raczej do rozsadzenia złoża.

Czy podczas uszkodzenia wodociągów / kanalizacji miejskiej ekipa która przyjeżdża naprawiać awarię wsadza do rury skrzynkę trotylu i "naprawia" :roll:

Użycie ładunków konwencjonalnych sprawdzało się na powierzchni w Iraku kiedy to trzeba było "zdmuchnąć" ogień a następnie dopiero tamować wyciek. Inaczej sprawa się ma pod wodą. Ale "naprawiać" nukiem :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 18 cze 2010, 11:03 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Lipton pisze:
Rzeczywiście ciekawa sprawa.Masz może Yogen jakieś linki?Chętnie poczytam o Matce Ziemi/jej podziale na organy itd.

Sporo jest na ten temat w książkach i wywiadach Drunvalo ale najciekawsze żródło to dokumentalny film sprzed ładnych paru lat - przekaz od starszych braci indian Kogi(film ponad 1h) jest też naYT troche nowszych przekazów od Nich
http://timetravel.blog.pl/archiwum/inde%20...%20d=14302608

tu jest wersja pol

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=2657134441269813708&hl=pl&fs=trueNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 cze 2010, 11:50 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 gru 2009, 13:26
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Wbrew pozorom uźycie "nuka" jest jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji. Tylko eksplozja nuklearna jest w stanie dac tyle energii, że stopi skałę w szkło i zaczopuje wyciek.... W Rosji w latach 60-tych mieli taki problem z gazem, którego płomień zaczynał się niemalże kilometr pod ziemią. Umieszczono więc pozdziemny ladunek nuklearny, ktory przez wybuch i stopienie skał zakorkował całe złoże.

_________________
http://www.nowaatlantyda.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 cze 2010, 11:56 
a co z promieniowaniem ? i z groźbą działania odwrotnego od celu ! F...ck ! nuk to nie pieprzona bombka na choinkę tylko ładynek atomowy radioaktywny ! czy może mnie ktoś oświecić :( co mnie / nas obchodzą rosjanie ! tu chodzi nie o lata 60-tę tylko o dzień dzisiejszy :bangheadwall:Na górę
   
 
 
Post: 18 cze 2010, 14:29 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 gru 2009, 13:26
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Bomka bynajmniej nie zostanie zrzucona na teren wycieku :) Prawopodobnie zrobiony zostanie odwiert o głębokości powiedzmy 2 km i tam dokona się takiej eksplozji. Radiacja nie przedostanie się tym samym na powierzchnie (teoretycznie). Rosjanie cie powinni obchodzić o tyle, że mieli do czynienia z podobnym problemem i zdecydowali sie na terapię z użyciem "nuke". Chyba dobrze jest poznać ich doświadczenia, żeby sobie wyrobić opinię, nie? Co do skojarzeń nuklearnych to już teraz katastrofę w Zatoce Meksykańskiej nazywa się Czernobylem przemysłu naftowego.

_________________
http://www.nowaatlantyda.comNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 cze 2010, 14:35 
Oczywiście historia jest potrzebna - emocje górą :tak: - problem w tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć reakcji na to co ma się tam stać :(Na górę
   
 
 
Post: 19 cze 2010, 16:57 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
a jednak....czarny sceariusz...Wersja hardkorowa.... :?

Obrazek
Niepokojące jest podnoszenie się ilości metanu wydobywającego się wraz ropą w Zatoce Meksykańskiej. Richard Hoagland uzyskał informacje od pracowników BP, że w miejscu wiercenia pod złożami ropy znajduje się potężna bańka metanu która w każdej chwili może eksplodować z siłą uderzającego w Ziemię meteorytu.

http://www.sekretyameryki.com/?p=3747 tutaj w tym linku jeszcze komentarze - audio (j. angielski)


Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 19:13 przez adrian88888, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2010, 19:08 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Cytat:
[...]prezydent USA, Barack Obama właśnie autoryzował wysłanie ponad 17.000 żołnierzy gwardii narodowej w rejon kataklizmu. Po co to zrobił i jakie zadania będą mieli żołnierze? Czy nie będzie to przypadkiem zadanie trzymania 'krótko' tamtejszej ludności cywilnej? Czy nie są oni wysłani na wypadek ewentualnych zamieszek bądź powstania? Na portalu facebook do stowarzyszenia bojkotu koncernu BP, odpowiedzialnego za kataklizm, wpisało się ponad 400.000 ludzi (dane sprzed 1,5 tygodnia). Bunt wśród społeczeństwa amerykańskiego jest powszechny. Austriacka dziennikarka śledcza podaje, że z rejonu skażenia ma być ewakuowanych około 40 milionów ludzi. Czy po to zostały wysłane tam wojska? strefa Zatoki jest objęta blokadą informacyjną ? dochodzi do aresztowań dziennikarzy, zaś mainstreamowe media wyraźnie przedstawiają tylko wycinek prawdy. Aresztowań dokonują prywatne służby ochroniarskie BP nie mające do tego uprawnień, aczkolwiek w zgodnej opinii obserwatorów i uczestników dramatu w Luizjanie odbywa się to za cichym przyzwoleniem rządu USA.[...]

[...]Brytyjska Organizacja Gospodarowania Zasobami Wodnymi zakazala calkowicie uzywania srodka Corexit 9500.Gdyby wyciek nastapil na wodach Morza Polnocnego , BP nie mogloby uzywac tego srodka. Wiec dlaczego w Zatoce Meksykanskiej pozwolono na uzycie tego srodka?
Różne 'odmiany' środka Corexit są bardzo toksyczne dla fauny i flory morskiej, dlatego środek ten jest zabroniony przez ustalenia międzynarodowe (których USA nie ratyfikowały). Podobnie jak w wypadku trującego DDT, stosowanie Corexitu było wielką pomyłką ludzkości. Środek ten oficjalnie stosowany jest jako rozpraszacz ropy wylanej do morza. Kłopot w tym, że Corexit jest skrajnie toksyczny. Jakie działanie będzie on miał na ludzi? Czy wkrótce będziemy notować pierwsze ofiary dziwnych chorób, także w Polsce, gdy cząstki Corexitu dotrą do nas wraz z opadami / frontami atmosferycznymi?
Według oficjalnych informacji do wód zatoki meksykańskiej zrzucono 1.021.000 galonów Corexitu. To daje niewyobrażalną ilość około 3.600.000 litrów tego toksycznego środka. Co więcej, ostatnio zezwolono na dalszy zrzut 805.000 galonów Corexitu, co daje nam 2.900.000 litrów tej toksyny. Jak wielkie są to liczby? Według raportów 2,61 cząstki na milion Corexitu 9500 (zmieszanego z ropą w stosunku 1 : 10) jest śmiertelnie trujące dla 50% fauny morskiej w ciągu 96 godzin. Oznacza to , że 1 galon mieszanki Corexitu 9500 i ropy jest w stanie zatruć 383.141 galonów wody.
Oczywiście, oficjalnie wszystko jest w porządku. Zrzucanie Corexitu do wód USA jest legalne, zaś według zapewnień władz jest to robione dla dobra ludzi. Taka sama sytuacja była ze szczepionkami na świńską grypę. Także utwierdzano nas w złudnym przekonaniu, że jest to robione dla naszego dobra. Tymczasem okazało się to gigantycznym kłamstwem na skalę całej planety. Zaś teraz, kilka miesięcy po zdemaskowaniu prawdziwych intencji Światowej Organizacji Zdrowia w kontekście nowej grypy, notuje się dużą liczbę zgonów i przypadków kalectwa po zastosowaniu tych szczepionek. Nikt już o tym nie mówi poza niezależnymi mediami, w których takie przypadki są odnotowywane.
Jak naprawdę jesteśmy traktowani my, zwykli ludzie, świadczy wypowiedź jednego z szefów koncernu BP, który określił mieszkańców rejonu zatoki meksyańskiej mianem 'maluczkich'.[...]


[...]Jeśli doszło do pęknięcia skorupy ziemskiej na dnie morskim, to wycieku nie da się żadną miarą zatamować. Grozi olbrzymia globalna katastrofa ekologiczna. W najbliższym czasie ropa i benzyna oraz gaz podrożeją dwa a nawet więcej razy. To tylko kwestia czasu. Obie firmy olejowe BP i Transocean, są na skraju bankructwa, co okaże się w ciągu kilku tygodni. Pozostanie wtedy społeczeństwo amerykańskie, a także ludzkość, samym sobie naprzeciw tej katastrofy.


problem podstawowy - otóż nikt nie wie, jak ów wyciek powstrzymać. Jak piszą eksperci,rzecz w tym,że ten nieszczęsny odwiert - 1500m pod powierzchnią Zatoki-i około 10km! pod dnem oceanu był jednym z kontrowersyjnych działań nazwanych poszukiwaniem deep oli-głębokiej ropy. Dlaczego kontrowersyjnych? Albowiem wielu ekspertów przestrzegało przed ruszaniem tego pokładu ropy i gazu,do którego BP postanowiło się za wszelką cenę dokopać. Dlaczego przestrzegało? Albowiem ludzka technologia nie miała dotychczas możliwości zmierzenia się z tak ogromną siłą natury. Ciśnienia, które występują w tego typu pokładach ? gazu,który wypycha ropę - nie są spotykane na powierzchni planety i? nie ma technologii, która jest w stanie sobie z nimi poradzić. Mówiąc w skrócie, wywalono dziurę w dnie oceanu do jednego z największych ze znanych nam pokładów ropy i gazu, który jeszcze nie został zagarnięty przez człowieka i teraz? biologicznie jestesmy w bardzo zlym polozeniu. przez biernosc wzgledem glupoty. to wszystko ludzka reka i wolna wola ? niestety ludzi zlych.

British Petroleum zdecydowała się na wiercenie dna morskiego w miejscu dzisiejszej katastrofy na początku tego roku. Decyzję taką podjęto wbrew radom kilku poważnych firm geologicznych, które wskazały, że BP nie posiada żadnych zabezpieczeń, na wypadek gdyby doszło do katastrofy ekologicznej. Rad udzielali ludzie, którzy doskonale znali swój fach i rozumieli niuanse wydobycia ropy naftowej. Jedna z tych firm uczestniczyła w gaszeniu szybów naftowych w Kuwejcie, podpalonych jeszcze przez Sadama Husseina. Niezależni geologowie z kolei przestrzegali, że formacja geologiczna tworząca dno Zatoki Meksykańskiej jest niestabilna i nie jest w stanie wytrzymać ciśnienia pompowanej z olbrzymiej głębokości ropy. Już wtedy zdawano sobie sprawę ze skali ciśnienia jakie panuje w złożu, jednak BP postanowiła nakłuć je tak czy inaczej. Ta nonszalancja sprawiła, że katastrofa ekologiczna była tylko kwestią czasu i jak się okazało, nie trzeba było na nią długo czekać.


całość >> http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID408485294,index.html

Obrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiatr wciąż rozprzestrzenia plamę ropy

(19.06/17:33) - Satelity meteorologiczne każdej doby śledzą trwającą już 60 dni wędrówkę plamy ropy na wodach Zatoki Meksykańskiej. W tej chwili wiatry wiejące z południa w kierunku północnym, przenoszą ropę ku wybrzeżom stanów Luizjana, Missisipi, Alabama i Floryda. Dzięki pracy kilkudziesięciu tysięcy ludzi na ponad 6 tysiącach łodzi i statków, udało się zabezpieczyć część wybrzeża zatoki. Niestety według informacji przekazywanych przez ratowników na wybrzeżach znaleziono już 1231 zabitych ptaków, żółwi i delfinów. Mimo iż władze brytyjskiego koncernu paliwowego BP nie wiążą padania zwierząt z plamą ropy, to jednak opisy zachować zwierząt, zwłaszcza delfinów, nie pozostawiają wątpliwości. Zaobserwowano delfiny, które opite plamą ropy wykazywały oznaki poważnego odurzenia. Zagrożenie zwiększa się codziennie, ponieważ wraz z nadejściem pory mokrej, kierunki wiatrów ulegają zaburzeniom, co sprawia, że prognozowanie dalszego przemieszczania się plamy jest coraz trudniejsze. W najbliższych dniach wschodnia część plamy ropy będzie poddawana wiatrom zachodnim i południowo-zachodnim, co oznacza wędrówkę plamy w kierunku całej zachodniej Florydy. Jeśli plama tam dotrze, to w zagrożeniu znajdzie się obszar wybrzeża o długości przeszło pół tysiąca kilometrów. Obecnie ratownicy najbardziej obawiają się, że plama może wydostać się z wód Zatoki Meksykańskiej przez przesmyk oddzielający południową Florydę od głównej wyspy Kuby, w okolicach Key West, gdzie znajdują się jedne z największych w USA siedlisk krokodyli. Plamie ropy brakuje do osiągnięcia tego punktu zaledwie 400 kilometrów. Na szczęście sytuację ratuje wiatr wiejący przez przesmyk ze wschodu, a więc nie pozwala plamie na wtargnięcie na otwarty Atlantyk ku Wyspom Bahama. Wschodnie wiatry wieją tam przez większą część roku, co jest korzystnym zjawiskiem dla ratowników. Jednak wystarczy tylko jeden dzień z zachodnim wiatrem, aby sytuacja wymknęła się spod kontroli. Prognozy wskazują, że korzystny wschodni wiatr utrzyma się przez co najmniej 2 tygodnie. O wiele większe zagrożenie może stanowić narodzenie się nad wodami Zatoki Meksykańskiej cyklonu tropikalnego. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się wówczas plama ropy i czy przy huraganowym wietrze uda się utrzymać ją poza obszarami wybrzeża.
www.twojapogoda.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2010, 19:38 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2010, 23:43
Posty: 674
Lokalizacja: Londyn
Płeć: mężczyzna
Ropa pokonała dyrektora BP


Dyrektor wykonawczy firmy BP Tony Hayward został odsunięty od bieżącego kierowania akcją ratunkową mającą na celu powstrzymanie wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Decyzję podjął prezes koncernu Carl-Henric Svanberg.

http://www.tvp.info/informacje/swiat/ro ... bp/1997159

_________________
There is a city
http://www.youtube.com/watch?v=Ejd2rsXoQSI

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2010, 21:17 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 kwie 2010, 23:17
Posty: 113
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]


Mógłby ktoś przy okazji przetłumaczyć ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 13:44 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
W komentarzu do obszernego wpisu o wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej na blogu

[dzieckonmp.wordpress.com20100620wielka-katastrofa-ekologiczna#comments]

ktoś sformułował ciekawe twierdzenie

(...) Jest jednak inny problem, którego nie przewidziano. Otóż wylewająca się ropa jest radioaktywna.
Jest to dowodem na teorię powstawania samej ropy, która wcale nie jest efektem rozpadu organicznego szczątków roślin i zwierząt, a produktem reakcji nuklearnych zachodzących głęboko pod ziemią.
Ropa, która wycieka pochodzi z głębokich pokładów, w których znajduje się radioaktywny tor i uran. Podobne było w czasie wojny irackiej gdy Saddam wysadził odwierty i zaczęła się wydobywać ropa z głębokich warstw - a to spowodowało tzw. syndrom Zatoki Perskiej - bardzo ciężką chorobę, na skutek której 300,000 żołnierzy amerykańskich już nie żyje, a drugie tyle ciężko choruje.
Podobnie może być w przypadku mieszkańców terenów nadmorskich. Podobnie może być z żołnierzami, którzy są tam delegowani. Jeśli tak jest to na pewno nie usłyszymy o radioaktywności w oficjalnych mediach.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ropa z wycieku w Zatoce Meksykańskiej dotarła dzisiaj na Florydę. Poniżej nagranie z plaży w Fort Walton. Jak widać na nagraniu nikt ropy nie sprząta. Wydaje się że jest to celowy zamysł BP oraz rządu aby zniszczyć ekonomię USA.

Obrazek

phpBB [video]


http://www.sekretyameryki.com/?p=3825

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
I drugi anioł zatrąbił:
i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona,
a trzecia część morza stała się krwią
i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń
- te, które mają dusze -
i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.


I trzeci anioł zatrąbił: i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia, a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. A imię gwiazdy zowie się Piołun. I trzecia część wód stała się piołunem, i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie.

logo BP wyglada jak gwiazda
Obrazek
Oto koń trupio blady, a imię siedzącego na nim Śmierć, i Otchłań mu towarzyszyła. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta.
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 14:02 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:44
Posty: 807
Lokalizacja: NRW
Płeć: kobieta
Zdjecia satelitarne plamy ropy -

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I grafika z Pradem Zatokowym ktory w kazdej chwili moze poniesc rope do Atlantyku -

Obrazek

_________________
Go to work, send your kids to school
Follow fashion, act normal
Save for your old age, obey the law
Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am freeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 16:43 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Jakby było mało to jeszcze Amazonkahttp://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Okolo-63-tys-litrow-ropy-wycieklo-do-doplywu-Amazonki,wid,12396097,wiadomosc.html?ticaid=1a649
i Morze Czerwone ;(za Schodami Do Nieba)
Ropa w okolicach Hurghady
wtorek, 22 czerwca 2010 03:03

Okolice znanego egipskiego kurortu Hurghada są zagrożone skażeniem ropą naftową, która wydostaje się z jednej z platform wydobywczych na Morzu Czerwonym. Wiadomość tę ogłosiła Agencja Ochrony i Zachowania Środowiska z Hurghady. Agencja zwraca uwagę, że firmy prowadzące prace wydobywcze nie odnotowały faktu wycieku i skażenia…

Hurghada Environmental Protection and Conservation Agency (HEPCA) jest organizacją pozarządową, która zajmuje się ochroną środowiska naturalnego Morza Czerwonego. Wskutek jej inicjatywy teren skażenia przyjechał obejrzeć w ostatnich dniach ktoś z oficjeli egipskich - Ministrowie Środowiska Maged George oraz Ropy Naftowej (Petroleum Minister:) Sameh Fahmy. Same wizyty wszelako sytuacji nie zmienią, ale cała nadzieja tkwi w lobby profitującym z turystyki egipskiej - albowiem plamy ropy pokazały się już na plażach w Hurghadzie, co może zmotywować co poniektórych do skutecznego przeciwdziałania stratom w przemyśle turystycznym Egiptu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 16:46 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 21:56
Posty: 563
Lokalizacja: galactic heart
Płeć: kobieta
Przepowiednie Indian Hopi....

Cytuj:
"This is the Seventh Sign: You will hear of the sea turning black, and many living things dying because of it."

"This is the Eight Sign: You will see many youth, who wear their hair long like my people, come and join the tribal nations, to learn their ways and wisdom.

"And this is the Ninth and Last Sign: You will hear of a dwelling-place in the heavens, above the earth, that shall fall with a great crash. It will appear as a blue star. Very soon after this, the ceremonies of my people will cease.

_________________
All of it was made for you and me
cause it just belongs to you and me
So lets take a ride and see whats mine...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 17:37 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2010, 20:54
Posty: 49
alijaa pisze:
Przepowiednie Indian Hopi....

Cytuj:
"This is the Seventh Sign: You will hear of the sea turning black, and many living things dying because of it."

"This is the Eight Sign: You will see many youth, who wear their hair long like my people, come and join the tribal nations, to learn their ways and wisdom.

"And this is the Ninth and Last Sign: You will hear of a dwelling-place in the heavens, above the earth, that shall fall with a great crash. It will appear as a blue star. Very soon after this, the ceremonies of my people will cease.


skąd są te przepowiednie? - są chociaż starsze niż wybuch na platformie w Zatoce Meksykańskiej?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 cze 2010, 17:48 
Znacznie starsze. Znane od lat. Przeze mnie poznane jakies kilka miesiecy temu. Co nie znaczy ze sie nimi sugeruje w jakis sposob. Ale pytales- masz odpowiedz.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group