Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 paź 2019, 18:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Witam wszystkich

Nie mogę znależć tematu o tym więc zakładam, jeśli gdzieś jest to proszę o linka:D

Trump wygrał wybory to każdy chyba już wie i się cieszy.
Co tam powiecie na ten temat?
Ktoś zdziwiony ?
Jakiś przełom może będzie ?
CO tam jak tam wypowiadajcie się!!!

Trump Trump Trump

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 lis 2016, 10:45 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Chwilowo mocno podskoczyły ceny metali czyli złota i srebra. Ale z tego co widzę złoto wróciło już do poziomu 1,255 za uncję, czyli w zasadzie jest to praktycznie lekko powyżej średniej z kilku ostatnich miesieczy. Posiadacze złota się ucieszyli, ale entuzjazm zgasł tak samo szybko jak się pojawił. Pewnie Banki ogoliły Leszczy na niepewności. Srebro trochę lepiej, ale też nie wiadomo, czy nie wyrówna do średniej rocznej.

Czyli kapitał specjalnie jakoś się nie przestraszył Trumpa. Ludzie nie uciekają w metale, to znaczy, że nastroje są pozytywne jeśli chodzi o przyszłość dolara (przynajmniej przez pewien czas). Mimo tego so się mówi w TV, Indeksy i giełda powoli stabilizują się po tym wachnięciu. Raczej nie ma w tym zmian trendu. S&P 500 stabilne, Dow Jones stabilny. Nawet to Nikkei osławione i spadek 5% już się wyrównał.

Bardziej o kondycję finansową ameryki pod rządami Trumpa, bał bym się o kondycję Euro. Ta dopiero jest masakrowana. Szczególnie para walutowa EUR/USD. Może i ameryka jest słaba. W takim razie Europa jest naprawdę w fatalnie opłakanym stanie. Za Trumpa Europe będzie się coraz bardziej marginalizować. To nic dobrego nie wróży.

Karty muszą się teraz rozegrać. Trump nie jest jeszcze prezydentem ale prezydentem elektem. Obecna Administracja ma jeszcze niecałe 3 miesiące by odawlić jakiś numer zanim Trump przejmie urząd. A wiadomo, jest mocne cisnienie na konflikt z Rosją. I wzmocnienia Państwa Policyjnego. To wbrew pozorom nie jest mało czasu. Za Trumpa może też pójść do przodu mocne zderzenie ekonomiczne między USA i Chinami. Jeśli będzie chciał tak samo przewodzić krajowi jak robi to ze swoimi firmami. To może być ostra batalia ekonomiczna. Szczególnie chodzi tu o zablokowanie odpływu kapitału ze stanów. Imho zablokuje wszystkie porozumienia z Europą i będzie starać się ją zmarginalizować. Będzie probować ściągać stąd kapitał do stanów. A Eurozona jest po prostu słaba politycznie fiskali jak i ekonomicznie. Nie będzie to trudne

Można by nawet powiedziec, że Trump może być obecnie w niebezpiereństwie. Pewne siły mogą spróbować go nawet odstrzelić. Jeśli władza posuwałą się do majstwoanai przy maszynach do głosowania a on dalej wygrał. To znaczy, że ci kolesie mogą być bardzo zdesperowani. Szczególnie, że zapowiada się ocieplenie stosunków między USA a Rosją, a to wytrąca oręż z ręki ludziom na szczycie. Ponieważ Rosja od długiego czasu kreowana była jako źli kolesie którzy zagrażają światu.

Ciekawe... czas pokaże

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

duchs pisze:

A z czego tu się cieszyć? Nic się nie zmieni, przecież wybory to szopka dla ubogich. Demokraci i republikanie tam są tak samo w opozycji wobec siebie, jak PiS i PO w Polsce.

Zarówno Trump jak i Clinton należą do elity władzy. Szkoda gadać... Taki Cejrowski może się tym jarać, albo jakiś inny Max Kolonko. Ludzie świadomi wiedzą, że to kolejny figurant, kolejny etap... - władza się nie zmieniła, przecież to oczywiste.

Można próbować odgadnąć co nam szykują skoro wygrał Trump, ale cieszyć się? A wygrał mimo, że Clinton zdobyła więcej głosów - to się nazywa demokracja. Znowu ludziki spekulują czy zniesie Polakom wizy, to jest już żałosne.

Provost and Judge * 7th Degree

duchs pisze:
Witam wszystkich

Nie mogę znależć tematu o tym więc zakładam, jeśli gdzieś jest to proszę o linka:D

Ktoś zdziwiony ?
Jakiś przełom może będzie ?
CO tam jak tam wypowiadajcie się!!!

Trump Trump Trump

Jak czytam takie posty na TYM forum to płakać się chce. Nie od dziś wiadomo, że domeną USA jest wszczynanie konfliktów zbrojnych na całym świecie. Daje im to mocno zarobić. Prezydent czy premier to funkcja, którą zwykle pełni mapet. Decyzje podejmowane są gdzieś indziej. Jestem bardzo zdenerwowany, że w tym typie ludzie widzą kogoś mogącego zmienić świat. Podczas wielu przemówień mówił o "układzie", który realnie rządzi w Stanach i mam do Ciebie takie pytanie. Co po wyborze Trumpa stanie się z tym "układem"? Przestraszy się i rozwiąże działalność? Nie bądź śmieszny. Tak jak napisał Mirek. To są igrzyska dla plebsu, by zwykli kovalscy myśleli sobie, że mogą coś zmienić i mają wpływ na jakiekolwiek decyzje od których zależy państwo. Obudź się, bo śpisz. Poza tym ładnie zgwałcił Polonię, bo "obiecał" im, że zniesie wizy dla Polaków, ale jak Ci zaproponowali mu przyjazd do Polski to zarządzał miliona dolarów honorarium. Nie wiem czy tak było rzeczywiście, bo taką akcję mógł stworzyć obóz jego przeciwniczki, by go ośmieszyć, ale jednak nie zdementował tej informacji, więc coś musi być na rzeczy. Jestem pełen podziwu dla ludzi takich jak ty łykających tą kaszę z netu i tv.

A poza tym to człowiek Wall Street, więc dziwi mnie to Qurwa mocno, że ludzie ślą mu propsy, ale widać, że ich inteligencja równa się zeru, bo nie mają podstawowych wiadomości, a się cieszą jak końska dupa na bata.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Po minach i zachowaniach szwedzkich politykow nie wyglada mi to na zwykla szopke. Te grobowe miny, wielkie wystraszone oczy, oskarzenia do Faceebok, ze pozwalal na rozprzestrzenianie wiadomosci. Szwedzki rzad nawet nie wyslal Trampowi gratulacji, co zrobila wiekszosc chyba panstw.
Ja w kazdym razie wierze qw Trumpa, ale niekoniecznie, ze on zrobi dobrze Polsce czy Szwecji. On pokazuje droge: kazde panstwo ma zadbac o swoje wlasne interesy. Szwedzcy politycy nie traktuja panstwa jako przedsiebiorstwo, ktorym trzeba zarzadzac tylko jak swiatowy urzad socjalny.
Ja widze jego zwyciestwo jak wiatr w zagiel dla wszystkich nationalistow.
Moze i jestem naiwniaczka, ale tym razem czuje nadzieje, ze cos sie moze zmienic w polityce swiatowej.
W kazdym razie gorzej byc nie moze jak bylo. Z Clintonowka byloby gorzej, to pewne.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

@Matrix-myślenie Trochę luzu, pamiętaj, że nikt nie ma 100% władzy nad światam czy nad umysłami ludzi. Świat również nie jest czarno biały. Nikt nie powiedział, że rządzący są nieomylni i wszystko im się udaje. Nie traktujmy świata 0-1. Szczególnie USA, to arena ścierania się wielu grup interesów. Są między nimi globaliści, odłamy i frakcje stojące za służbami i wojskiem, służby obcych wywiadów jak Izraelski Mosad, są sympatycy szeroko rozumianego sojuszu Euroazjatyckiego Rosji i Chin.

Wiele grup rozgrywających swój interes na wielu róznych poziomach, używających diametralnie różnych metod. To bardzo duży i różnorodny kraj. Tak samo jak w Europie mamy różne państwa, również tam są poteżne grupy interesów. To jest jednak bardzo elastyczne.

Następne 2-3 miesiące to przegrupowanie sił, obserwujcie te ruchy dokładnie. Owe siły żadko widać przy pracy, naczęściej właśnie kiedy muszą się przeorganizować. Zobaczymy komu Trump będzie lojalny. Jedno jest pewne obserwując kampanie wyborczą, ilość pieniędzy, platne protesty, ustawianie maszyn do głosowana, sztuczki medialne, kogo wielkie media promowały, Trump wydaje się wypadkiem przy pracy. Czymś co nie powinno się zdarzyć. I nie wydaje się elicie na rękę. Kolejne ruchy będą bardzo ciekawe.

Jedno wydaje się przesądzone. Właśnie umarło TPP (Trans-Pacific Partnership) Zobaczymy co będzie dalej.

Intimate Secretary * 6th Degree

Trump jak przystało na majetnego człowieka z ludu ktoremu udało się zostać prezydentem będzie niczym król podejmował autonomicznie decyzje rzutujące na los zwykłych Amerykanów oraz szarych eminencji.
Naprawdę wierzycie w to że od człowieka który zostaje prezydentem usa cokolwiek zależy?
W usa są już od dawna silnie umocowane w polityce i ekonomi grupy wpływów dla których przygodna osoba której udało się zostać prezydentem jest ich marionetką.
W usa prezydent chodzi na autopilocie. Jest zewnątrzsterowny.

Starsi i mądrzejsi w wierze właściciele usa reżyserują wybory na prezydenta w taki sposób by nadając im rangę ważności wzbudzić w masach przeświadczenie że dzięki posiadaniu prawa głosu mają one wpływ na losy kraju .

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

zibimark pisze:
Naprawdę wierzycie w to że od człowieka który zostaje prezydentem usa cokolwiek zależy?

Gdyby nie zależało to JFK by żył być może i do dzisiaj!

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Claude mOnet pisze:
zibimark pisze:

Hah ! miałem właśnie przytoczyć identyczny argument.

Nikt nie twierdzi, że Prezydentem został właśnie sam Mesjasz który zbawi świat. Ale trzeba pamiętać, że sam Soros na same tylko anty Trumpowe protesty wydał ponad pół miliarda baksów. To cholernie dużo kasy nawet jak na niego. Do tego Hillary po swoim osławionym blackoutcie na jednym z wieców wyborczych zaczeła mnieć objawy podobne do parkinsona, stawiam, że miała lekki wylew, dziwne zachowanie, niedowład kończyn, drgawki i tiki ,drganie powiek, paraliż jedej strony ciała, sztuczny usmiech bez wyrazu itp. Imho mieli kilka wypadków przy pracy i nie udało im się zapanować nad sytuacją, w konsekwnecji Prezydentem został Trump.

Uważam, że nie było to zamierzone, mimo usilnych prób, ten plan im nie wypalił.

Co to znaczy, zobaczymy. Jeśli mam rację. To wiele ze strategii będzie musiało zostać przekonfigurowanych. Mogą pojawić się nowe elementy, niektóre rzeczy może przyszpieszą, inne zwolnią. Panowie muszą obmyśleć szereg nowych strategii i zapanwoać jakoś nad nową kukiełką.

Uważam, że warto to śledzić. Bo nie jest to coś po myśli globalnej agendy, pytanie jak to rozstrzygną i na ile Trump jest tego świadomy i na ile będzie uległy. Zobaczymy...

Claude mOnet pisze:
zibimark pisze:

On zginął właśnie dlatego ze zdarzyło mu sie podejmować ważne politycznie działania bez porozumienia ze swoimi mocodawcami.

Sublime Master Elect * 11th Degree

to jest najlepszy news (konkurs może ktoś odpowie co Kerry robił wczoraj w Mc Murdo)czy ktoś ewakuuje się z planety?
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-dyplomacji-usa-z-bezprecedensowa-wizyta-w-antarktyce/q64ns2

Awatar użytkownika

Matrix-myślenie pisze:
Jestem bardzo zdenerwowany, że w tym typie ludzie widzą kogoś mogącego zmienić świat. Podczas wielu przemówień mówił o "układzie", który realnie rządzi w Stanach i mam do Ciebie takie pytanie. Co po wyborze Trumpa stanie się z tym "układem"?

Też się temu dziwie, że tu na forum ludzie pokładają chociażby cień nadziei w tym kolesiu, chociaż nic już mnie chyba nie zaskoczy. O dziwo nawet moi kumple niemający pojęcie o tej całej światowej konspiracji, o której piszemy tu na forum, nie mają złudzeń co do Trumpa. Nawet jakiś dziennikarz w radiu, który przytaczał jakieś amerykańskie źródła powątpiewał, wręcz kpił z tego, że mówi się o Trumpie, jako o kimś spoza układu. A tak się go promuje, taką taktykę przyjął, co moim zdaniem miało nie tyle pomóc mu wygrać z Clinton (gdyż oboje grają do tej samej bramki), co przyciągnąć niezdecydowanych, zrezygnowanych, zniesmaczonych wielką polityką.

Przytoczę tu co piszą o nim media i jak manipulują być może nawet nieświadomie, ale to akurat nie ma znaczenia - manipulacja, to manipulacja.

Fragment ze str. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... inton.html :
Cytuj:
Trump będzie pierwszym od dawna kandydatem spoza polityki - od dziesięcioleci kandydatami na prezydenta są aktualni lub byli wiceprezydenci, obecni lub byli gubernatorzy albo senatorowie. Ostatnią osobą, która ubiegała się o prezydenturę, nie pełniąc żadnego z tych stanowisk - z powodzeniem - był w 1952 r. Dwight Eisenhower, ale jako były szef sztabu armii i dowódca sił NATO w Europie nie był też człowiekiem spoza establishmentu. W przypadku Trumpa bardziej właściwa jest analogia z Wendellem Willkiem, biznesmenem i prawnikiem, który w 1940 r. zdobył nominację republikańską, choć później przegrał z Franklinem Delano Rooseveltem.

Pogrubiłem to co uważam za manipulację - 1-wsze zdanie jest prawdziwe (powiedzmy), 2-gie natomiast insynuuje, że Trump jest spoza establishmentu. Dwight Eisenhower... [w przeciwieństwie do Trumpa - w domyśle] nie był też człowiekiem spoza establishmentu. Ludzie to łyknęli, jakby nie wiedzieli (widocznie spora część nie wie, nie rozumie), że establishment to nie tylko polityka, ale i wielki biznes, media, korporacje, stowarzyszenia, różne organizacje w tym religijne, itd... Dziwne tylko, że tak dużo osób z tego forum daje się na to nabrać.

A ja wam powiem, że wygrał ten kto miał wygrać. Po prostu ci co pociągają za sznurki kolejny raz zagrali wszystkim na nosie, nawet bukmacherzy dali się zwieść. Można było nieźle zarobić na obstawieniu Trumpa.
W każdym razie przy władzy pozostali swoi, co do tego nie ma wątpliwości. Trzeba być strasznie naiwnym, by sądzić, że na tak ważne stanowisko (mimo, że to marionetka, ale bardzo ważna marionetka) wpuścili by kogoś niezależnego. Co nie znaczy, że nic mu nie grozi, bo przykład Kennedy'ego pokazuje, że poświęcają (odstrzeliwują) także swoich (jak chcą zagrać na emocjach tłumów i/lub zdestabilizować kraj). Wszystko jest elementem wielkiej gry, z której my maluścy niewtajemniczeni niewiele rozumiemy. Wszystko to jest globalną inżynierią społeczną.

Masoński sygnet Donalda Trumpa:
Obrazek
phpBB [video]

http://freemasoninformation.com/2016/08 ... mp-statue/

Tutaj - https://mindcontrolblackassassins.com/2 ... ite-house/ natomiast podają, że jego rodzina pochodzi z Niemiec i zmieniła nazwisko z Trumpf, co samo w sobie nie jest zbrodnią, ale... w tym kontekście, w jakim tam zostało przedstawione, dobrze nie wróży. Oczywiście pod warunkiem, że to prawda. Należało by to sprawdzić, o ile się da, niemniej jednak bardziej wierzę takim stronom, niż tym piszącym o anty-systemowym Trumpie. Mruga Mam taką przypadłość. :geek:

-- 11 lis 2016, 19:30 --

yogen8 pisze:
to jest najlepszy news (konkurs może ktoś odpowie co Kerry robił wczoraj w Mc Murdo)czy ktoś ewakuuje się z planety?

Nie żartuj proszę - promuje ocipienie klimatu. Gdyby się ewakuowali (co samo w sobie wydaje się śmieszne), to by nie napisali o tym na Onecie.

Jeśli chodzi o mnie to nie pokładam żadnych nadziei w Trumpie i nigdzie tak nie napisałem ;)
Cieszy mnie natomiast to że akurat on wygrał ponieważ:
1. Media pokazały jak bardzo potrafią manipulować sondażami itd (nie po raz pierwszy w Polsce było podobnie).
2. Mimo ogromnego poparcia przez establishment i wydania ogromnych pieniędzy Clinton przegrała.
3. Zachowanie Cliton wskazuje że jest ona poważnie chora.
4. Jak widzę załamane miny ludzi popierających Clinton i plączących amerykanów to aż mi się miło robi :P
5. Podobno niektóre maszyny do głosowania były tak zrobione żeby nie dało się głosować na Trumpa ( nie wiem ile w tym prawdy)

Zapewne nic się nie zmieni a już tym bardziej nic Polacy nie będą mieli z prezydentury Trumpa ale chociaż wygrał ten który wygrać nie miał. No chyba że to wszystko to jeden wielki spisek i wszyscy udają a jednak tak miało być xd

Awatar użytkownika

Claude mOnet pisze:
zibimark pisze:

Co tak naprawdę może taki prezydent, skoro istnieją siły, które mogą go w każdej chwili zgładzić. A jeśli nie zlikwidować, to np. skompromitować wplątując w jakąś aferę, szantażować albo zastraszyć. Sądzę jednak, że w tym przypadku nie będzie takiej konieczności, gdyż wygrał ich człowiek.

duchs pisze:
Cieszy mnie natomiast to że akurat on wygrał ponieważ:
1. Media pokazały jak bardzo potrafią manipulować sondażami itd (nie po raz pierwszy w Polsce było podobnie).

To zawsze było wiadomo. Nie wiemy jednak tak do końca na czym ta manipulacja polega, czemu to zrobili? Być może dla frekwencji, by zachować iluzję demokracji?

duchs pisze:
2. Mimo ogromnego poparcia przez establishment i wydania ogromnych pieniędzy Clinton przegrała.

I co z tego, skoro dzięki ogromnemu poparciu przez establishment i wydaniu ogromnych pieniędzy wygrał Trump.
Też bardzo nie lubię Clinton, ale naprawdę nie ma się z czego cieszyć.

Podobnie było 8 lat temu po dwóch kadencjach znienawidzonego i umoczonego w wojnach Busha, wówczas też wielkie nadzieje wzbudzał Obama, który miał być człowiekiem spoza establishmentu, do tego mulat.

-- 12 lis 2016, 8:27 --

A co do Obamy, to taki komentarz znalazłem w internecie:
"8 lat. Żadnych skandali. Żadnych kochanek. Żadnych przesłuchań w procesie impeachmentu. Po prostu uosobienie klasy i wdzięku. Będzie mi bardzo brakować tej rodziny."
Ten kto to pisał zapewne dobrze znał Obamę, to na pewno był jakiś wybitny ekspert. To się nazywa mieć dobry pr.
A ile ofiar jego polityki?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
"Zespół stresu powyborczego". Amerykanie w panice dzwonią do psychologów
Opróżnij lodówkę, idź na manicure i za wszelką cenę unikaj mediów społecznościowych. Takich rad udzielają amerykańskie media obywatelom w komentarzach po wyborach prezydenckich w USA. Specjaliści mówią nawet o zauważalnym efekcie psychologicznym, który można określić jako zespół stresu powyborczego. W czasie gdy 60 milionów Amerykanów świętuje wybór Donalda Trumpa na prezydenta, drugie 60 milionów załamuje ręce i wyraża swój gniew w mediach społecznościowych - pisze agencja Reutera, która przyjrzała się komentarzom zza oceanu.
...
dalej/źródło:
http://www.tvn24.pl/ameryka-wybiera-wyb ... 91288.html

Tak zwany przypadek tutejszego "ruchadła leśnego" to przy tym pikuś :D
a co mi tam,dobry ogier i ładny facio
http://warnet.ws/news/dvojjnik_trampa_r ... 3_foto_426

Marion Le Pen, siostrzenia Marine Le Pen otrzymala oferte wspolpracy od sztabu Trumpa.

http://www.huffingtonpost.fr/2016/11/12 ... al-le-pen/

Moze wiec Trump nie jest marionetka elit...? Bo szydlo szybko wyszloby z worka.

Jego bliskim współpracownikiem ma być kumpel z Goldman Sachs, więc chyba pokazuje swoją prawdziwą naturę.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Trump ( Rotschild House ) Być może Polaczkowie dostaną swoje wizy i zamkną twarze, nazywając Amerykę największym polskim przyjacielem, a Trumpa nowym bohaterem :so:

Poker rozgrywa się na naszych oczach
Obrazek

Awatar użytkownika

Trump popierany przez jedną z dwóch głównych partii USA, czyli przez połowę establishmentu politycznego (systemu dwupartyjnego, który utworzył w Stanach monopol władzy) - Partię Republikańską, ma być człowiekiem spoza establishmentu? No proszę was...

Nie ma się też czym zachwycać. Ktoś kto stwierdził, że nie można zgwałcić żony ("It is true. You cannot rape your spouse. And there’s very clear case law." źr: independent) ma być guru antysystemowców?

Wybaczcie, że cytuję wybiórczą, ale usłyszałem na Trójce, a znalazłem tylko tam taką ciekawostkę - polski "antysystemowiec" (na którego sam też się dałem nabrać) wysyła "przemiły list" do amerykańskiego "antysystemowca". :D

Cytuj:
Kukiz napisał przemiły list do Trumpa. Najpierw schlebia i porównuje się do niego. Na koniec dorzuca prośbę...

Cytuj:
Szanowny Panie Prezydencie Elekcie!

Składam Panu najserdeczniejsze gratulacje w związku z Pana zwycięstwem w wyborach na 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pana zwycięstwo to zwycięstwo Obywateli Stanów Zjednoczonych przeciwko politycznemu establishmentowi, przeciwko korupcji politycznej elit i wbrew wściekłym atakom stronniczych mediów.

W ubiegłym roku kandydowałem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w niemal identycznych warunkach. Nasze postulaty likwidacji przywilejów władzy, zmiany systemu wyborczego, na którym zyskują elity polityczne i na którym najbardziej tracą Obywatele, stanowczych cięć w biurokracji, podobnie jak Pana program zmian dla Ameryki, były obiektem bezpardonowych ataków establishmentu.

Wierzę, że Pana zwycięstwo będzie symbolicznym przełomem dla inicjatyw, które wyrastają ze szczerego zaangażowania Obywateli. Obywateli, którzy przeciwstawiają się zamkniętym kastom oderwanych od rzeczywistości elit politycznych.

Uwagę wielu Polaków zwróciła Pańska deklaracja skutecznego zajęcia się sprawą włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego, zaraz po objęciu urzędu. Oczekuję, że jako Prezydent jak najszybciej zrealizuje Pan tę obietnicę, wyrażoną w trakcie przemówienia w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago.

Składając Panu Prezydentowi jeszcze raz serdeczne gratulacje i życzenia sukcesów w dalszej pracy, pragnę wyrazić szczerą chęć współpracy w walce z monopolem skorumpowanych elit politycznych w naszych państwach.

Z poważaniem, Paweł Kukiz

źr: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... walem.html

Trump ma być symbolicznym przełomem dla inicjatyw obywateli, którzy przeciwstawiają się zamkniętym kastom oderwanych od rzeczywistości elit politycznych? :shock: :tak:
Bo miliarder od urodzenia Trump nie należy do oderwanych od rzeczywistości elit politycznych... :dobani: Na pewno problemy przeciętnego obywatela USA są mu bliskie. :tak:

Kukiz moim zdaniem skompromitował się tym listem. Swoją drogą należało by się przyjrzeć jego dokonaniom na scenie politycznej, w jaki sposób walczy z chorym systemem.

Ludziom się wydaje, że jak ktoś nadaje na żydów, na Izrael, powie kilka słów prawdy, że CIA finansuje terrorystów, to już musi być antysystemowcem. A to wszystko tylko iluzja, teatr dla ubogich. Masz oddać głos - nieważne na kogo, ważne byś zagłosował i uprawomocnił ("wybrał") władzę.

O czym się teraz mówi po wyborze Trampka? O tym, że trzeba stworzyć europejską armię, bo Europa nie może już dłużej liczyć na Stany Zjednoczone w kwestii bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika

Zyskują tylko i wyłącznie elity w tym ewoluującym systemie niewolniczym, który istnieje ponad czasem i nie ma co się rozpisywać bo nie mam co do tego wątpliwości że tak właśnie jest

Fellow Craft * 2nd Degree

Levic ceny złota i srebra bez zmian. Powtarzasz to co w mediach mówią, ale to półprawda. Ceny się zmieniły w stosunku do osłabionego dolara po wyborach. W PLN czy EUR złoto i srebro bez zmian.

Osobiście tak jak Mirek nie wierzę w przełom za sprawą Trumpa. Zapamiętuję tylko osoby i media które kwiczą z zachwytu.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Panika i euforia. Trump niezwłocznie deportuje 3 miliony nielegalnych imigrantów, mnóstwo Polaków.

Cytuj:
O swoich planach opowiedział w rozmowie z telewizją CBS. Prezydent elekt przekonywał, że 3 miliony nielegalnych imigrantów będą deportowane. Jeśli nie będzie to możliwe, trafią do więzienia. Jego wyborcy są wniebowzięci, jego przeciwnicy uważają, że to barbarzyństwo. Prawdziwa panika panuje zaś wśród nielegalnych imigrantów.

Pośród 3 milionów ludzi, którzy zostaną deportowani lub osadzeni w więzieniach, jest aż 90 000 Polaków. Jeśli zechcą nadal przebywać w USA, będą musieli najpierw wrócić do swoich krajów i legalnie starać się o pobyt. Dla wielu osób jest to niemożliwe. Polska może więc spodziewać się powrotu aż 90 000 ludzi.

http://pikio.pl/panika-i-euforia-w-usa- ... o-polakow/

Cytuj:
Donald Trump plans to immediately deport 2 million to 3 million undocumented immigrants

https://www.washingtonpost.com/news/the ... mmigrants/

Europa przyjmuje emigrantów, USA (państwo założone przez emigrantów) wydala... Do czego to prowadzi?

Jak do czego, do osłabiania Europy i umacniania USA.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Maryska pisze:
Levic ceny złota i srebra bez zmian. Powtarzasz to co w mediach mówią, ale to półprawda. Ceny się zmieniły w stosunku do osłabionego dolara po wyborach. W PLN czy EUR złoto i srebro bez zmian.

Napewno nie. Jeśli ktoś chce mnie złapać, że cytuje coś z internetu albo z mediów "ot tak" i tego nie sprawdziłem, albo nie rozumiem co mówię, to powodzenia :). Bo w Mediach mówią, że to właśnie giełdy pikują w dół po wyborze Trumpa. I, że jest tragedia Sodomia i Gomoria. Ale to gówno prawda. Bo wahanie zdarzyło się już ustabilizować.

Eeeee...a od kiedy to Dolar osłabił się po wyborach ? :cooo?:

To jest wykres jednej z najważniejszych par na świecie. Euro/Dolara.
Obrazek

Widzisz tu jakie osłabienie się tej waluty ? Masz tu wykres 3 miesięcy. Fakt, był lekki peak, gdzie Euro drożało a dolar tracił. Ale to był tylko moment. Potem banki ogoliły ludzi na Trumpowej Panice. To jest zabawne, bo to oparte było na czystej irracjonalnej emocji pompowanej przez media. Trump jeszcze nie jest prezydentem i nie będzie nim jeszcze 2 miesiące. Więc to co robi albo nawet mówi, nie ma realnego wpływu na rynki... No ale można było ogolić ludzi z kasy, bo media mówiły, że giełdy od razu pójdą w dół a dolar się załamie i będzie to dla Ameryki Katastrofa. Bullshit.

Polecam zobaczyć wykres roczny i 3 letni by zobaczyć jak wyglądają średnie i długoterminowe trendy. W Porównaniu z Euro zoną Dolar naprawdę nie stoi źle. Tzn stoi źle, ale Euro to tragedia. Dzięki kryzysowi imigranckiemu, nawet upadający Dolar jest wart więcej.

Chce też zauważyć że na obecną chwilę za 1$ zapłacimy 4.1 zł To mi też nie wygląda na osłabienie Dolara.

A wahania cen metali szlachetnych są przecież niezależnie od cen w różnych walutach. Nie jest istotne czy jest to PLN, EUR czy USD. Cena jest przecież Globalna i jednakowa na całym świecie. A jeśli już, liczy się tak naprawdę tylko i wyłącznie jedna para XAU/USD. Bo ma ona największa płynność. Cały rynek będzie w korelacji właśnie z nią i będzie za nią podążał. Owszem, teoretycznie z powodu pewnej bezwładności rynku można przez krótki czas spróbować wykorzystać takie wahania i robić np arbitraż. Ale najczęściej czuwają nad tym automaty i boty tradingowe i takie okazje wykorzystują jako pierwsze, a ceny bardzo szybko się stabilizują i normalizują. Nie istnieje takie zjawisko o którym ty mówisz. Nie na taką skale i nie w tak dużym horyzoncie czasowym.

Nie muszę słuchać mediów, bo umiem czytać wykresy giełdowe :z jęzorem:

A tu mamy XAU/USD - Wykres Roczny. Złotówka również tylko za tą parą podąża, wiec nie ma co jej pokazywać.
Obrazek
Krótki Big Picture. Od Stycznia spory Trend wzrostowy. W Lipcu peak, potem kilka miechów konsolidacji i spadek. Tak wygląda rok na złocie. Czyli defakto od początku Lipca mamy spadek cen złota i umocnienie się waluty.

One zawsze idą w korelacji. Jeśli Waluta słabnie to metale idą do góry. Jeśli słabną metale, waluty drożeją. Głównie oczywiście Dolar.

A to USD/XAU [XAU to symbol dla złota] - Ostatnie 3 miesiące. Była szpila "wyborcza" ceny metali skoczyły szybko do góry. Taka była panika, że Trump zostanie prezydentem. Ale to był tylko moment. Wszystko się już wyrównało. I Obecnie mamy cenę jaka była przez połowę tego roku do marca. No big Deal.
Obrazek

Złoto powoli dobija sobie do poziomów na których oscylowało między lutym a początkiem czerwca. Czyli na poziomie ~1200 baksów za uncję. Jest dość mocne wsparcie od którego możliwe, że się odbije i będzie się kotłować do momentu zanim Trump faktycznie nie podejmie jakiś działań.

A ten Osławiony 5% spadek na Nikkei o którym tak media pieprzyły jaka to tragedia ?
Obrazek
To również był tylko moment. Teraz osiągnęło cenę która jest najwyższa od roku.

I tyle jeśli chodzi o powtarzanie po mediach. I Trumpowy giełdowy zawrót głowy.

* Aha, jak by się ktoś zastanawiał, bo to dość istotne. Wykresy są ruchome, nie są statycznymi obrazkami tylko są uaktualniane co kilka/kilkanaście godzin. Taki element interantywny na forum :)

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Aeklsander Jabłonowski o Donald J. Trump a Polska w strefie zgniotu po wyborach w USA. :spoko:

phpBB [video]

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Awatar użytkownika

Cytuj:
BONNIERS W ATAKU. Chociaż już jest wszystko jasne i USA maja nowego prezydenta, to przecież w przeddzień wyborów sławetna chazarska „Dagens Nyheter” szczuła przeciw Trumpowi . To samo czyniły chazarskie pisemka w Polsce z naczelnym chazarskim propagandystą Michnikiem z „GW”, na czele. Naturalnie nie robili tego dlatego, że Trump będzie prowadził diametralnie inna politykę wobec wrogów Izraela niż czarny Chazar, Obama- w końcu D. Trump jest obstawiony Chazarami dokładnie tak samo, jak polski prez.A. Duda. Ale innymi Chazarami: tymi, którzy byli do tej pory w mniejszości, w rządzie. Preferują oni inną drogę prowadzącą do globalizacji niż wojownicza chewra Obamy i Rothschilda, prącą do wojennej konfrontacji z Rosją.

Wg. tych „zachowawczych” Chazarów, D. Trumpa , Izrael jest oczywiście dalej „pępkiem świata” ale wolą oni utrzymywać świat raczej w podziale z okresu „zimnej wojny” i tylko od czasu do czasu wzniecać niepokoje na obrzeżach „wolnego świata”. Celem jest dobrowolne, spokojne poddanie się elit Rosji chazarskiemu dyktatowi ”Wielkiego Izraela” i tym samym doprowadzenie do sytuacji, sprzyjającej pokojowemu zamachowi stanu (wymianie Putina na Chazara) na Kremlu.

Głównym celem polityki Trumpa będzie więc niedopuszczenie do powstania sojuszu Moskwa-Pekin i nowego tworu politycznego, Eurazji, wg. projektów Aleksandra Dugina – zresztą też… masona.

Wściekłość wojowniczych demo-liberalnych najmitów o chazarskiej proweniencji wywołało niespodziewane zwycięstwo tej bardziej umiarkowanej formacji , kładącej nacisk na „dogadanie” się USA (ciekawe jak zachowają się teraz Macierewicze i Waszczykowskie) z Rosją przeciw Chinom.
[url]
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kroni ... ek-2016-11[/url]

Awatar użytkownika

David Icke o wyborach :)

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Dla tych dla których język jest barierą informacyjną... to tak po krótce o czym mówi Icke jeśli chodzi o Trumpa ?

Awatar użytkownika

kleks
Cytuj:
Dla tych dla których język jest barierą informacyjną... to tak po krótce o czym mówi Icke jeśli chodzi o Trumpa ?

Przez pierwsze 15 minut mówi swoje standardowe kawałki w jakim teatrze (to wszystko show) żyjemy i potem mówi ,że D.T dorobił się fortuny i gdyby środowisko finansowe chciało , aby na przykład zbankrutował to już tego by dokonało , że osoby pokroju Donalda bez odpowiedniego wsparcia nie wspinają się tak wysoko o tym,że Obama też miał być zmianą i wiele osob w to uwierzyło i teraz ponownie wielu ludzi uwierzyło w Trumpa o tym ,że obydwa skrzydła sa kontrolowane republikanów i demokratów, że Obama nie spełnił swoich obietnic, że Trump mówił to co ludzie chcieli usłyszeć, że Clintonowa mówiła do czarnoskórych wyborców co chcieli usłyszeć, o Clintonach jakich korupcji się dokonywali , a nigdy nie zostali ocokolwiek oskarżeni. O Ronie Paulu i Sandersie ,że mówią po części prawdę na pewnym poziomie np. o systemie finansowym ale np. o globalnum ociepaniu Sanders kłamie ,że gdyby miał jednak wybrać miedzy Clinton a Sandersem to wybrałby Sandersa, ale oczywiście system nie zatwierdził ich na "prezydenta" ,że globalizacja, centralizacja władzy obecnie wchodzi na wyższy poziom, że system chce coraz bardziej scentralizować władzę ,żeby poszczegolne stany USA w jakim najmniejszym stopniu mogłby byc nieależne w podjmowaniu różnych decyzji, że system nie chce różnorodności , że pownniśmy starać się jak najwięcej wspierać władze lokalne , i decydować jako lokalna wspólnota o swocim życiu, żeby one mogły decydować o lokalnych problemach a nie centrala. Nie powinniśmy być klonami tylko powinniśmy celebrować różnorodność ,że jesteśmy unikalni , a to właśnie robią w UE ,żeby było jak najmniej różnorodności że dąza do globalnej społeczności , a powinniśmy iść w drugą stronę jako rasa ludzka w strone różnorodności i twórczości indywidualnych wspanialych pomysłów.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]