Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 0:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Tak na podsumowanie właściwie kampanii, krótki filmik.

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 maja 2015, 10:37 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

BTW
Wczoraj na wszystkich największych portalach internetowych na stronie głównej dominował taki artykuł:
PAWEŁ KUKIZ PRZERYWA KAMPANIĘ WYBORCZĄ!!!
Bardzo prosta zagrywka, już słyszałem głosy kilku lemingów, którzy myśleli, że Kukiz ZREZYGNOWAŁ z ubiegania się o stanowisko prezydenta.

Przerażające, że tacy ludzie pójdą głosować.

Cytuj:
Wojciech Cejrowski na face book
2 godz. ·

7 V 2015 - czwartek
KTO NA PREZYDENTA?

Czy Duda?
Przez wiele lat był pryncypialny w kwestii aborcji. Przysłali mi Państwo jednak wywiad zamieszczony w 50. numerze "Gościa Niedzielnego" (dziękuję za to ostrzeżenie!!), w którym Duda stwierdza, że jako prezydent nie będzie już mógł być taki pryncypialny w kwestii aborcji, ani in vitro... No to ja temu panu dziękuję, bo od prezydenta oczekuję, że pryncypialny pozostanie. Wolę gościa, który ma poglądy inne od moich, ale się ich trzyma, od takiego, który boi się iść na konflikt i za wszelką cenę chce dogodzić wszystkim stronom sporu.
Braun?
W mojej ocenie szczery, prawdziwy, ale myli się zasadniczo w kwestiach międzynarodowych. Tak mi się wydaje, a sprawami międzynarodowymi żyję od lat.
Ponadto w sztabie wyborczym Pana Brauna pracuje niejaki Rafał Mossakowski - kiedyś właściciel firmy Fulmen i wydawca mojej pierwszej książki. Wydał, sprzedał nie zapłacił. Sztab Pana Brauna wypytał mnie o tę sprawę. Nie stawiałem żadnych warunków. Czekałem co zrobi Mossakowski lub co zrobią z nim. Prezydenta, który otacza się podejrzanymi doradcami już mamy - dlatego Pan Braun nie będzie moim wyborem, pomimo szacunku jaki żywię dla jego wyjątkowego, wyjątkowego !! patriotyzmu.
Korwin?
Też jestem libertarianinem, ale przede wszystkim jestem katolikiem i pewne wolnościowe koncepcje muszę odrzucić, gdyż są sprzeczne z moim wyznaniem. Ponadto Korwin jest przeciwny wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych, a ja uważam, że to klucz do przepędzenia komuchów, peowców i zetezelu.
Został jeszcze Kukiz - no bo przecież w oczywisty sposób ja akurat nie rozważam komuchów, ludoffcuff, ani głupka z dubeltufką, oraz reszty, czyli kilku Nieznajomych.
Kukiz...
Pociąga szczerością, pociąga pasją (poza nim pasję ma jeszcze tylko Braun - reszta tego towarzystwa to jacyś mydlani gracze bez wewnętrznego prądu), pociąga kilkoma pomysłami. Szkoda, że kościół jest mu potrzebny tylko sporadycznie, a na co dzień woli się modlić nad rzeką (tak mówił u Wojewódzkiego). Szkoda, ale wolę Jego uczciwość w tym zakresie, od działaczy PSL siedzących w pierwszych ławach kościoła a jednocześnie głosujących za aborcją.
U Kukiza liczą się jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW) - to on je skutecznie wprowadził do debaty publicznej i, ponieważ są jego obsesją, wierzę, że jako prezydent szukałby wszelkich sposobów wprowadzenia JOW do konstytucji. Podzielam tę Jego obsesję - cała reszta ważnych spraw do załatwienia jest drugorzędna w stosunku do JOW. Dlatego najprawdopodobniej to Pan Kukiz dostałby mój głos, ale...
Polakom mieszkającym w USA utrudnia się głosowanie wszelkimi możliwymi sposobami. Propozycja, którą wysłał konsulat RP - że trzeba się wcześniej rejestrować, a potem przyjechać tam do nich kilkaset mil, albo podać im wszystkie wrażliwe dane mejlem i wtedy pozwolą zagłosować bez przyjeżdżania.. Ta propozycja jest bezczelna, dla wielu z nas niewykonalna. Znana mi, zamieszkała w Arizonie Polka, umysł bystry, ale wiek podeszły, walczyła w Powstaniu Warszawskim - ta Pani nie pojedzie kilkaset mil w tę i z powrotem, nie poda danych mejlem. Nie zagłosuje. Tym razem nie zagłosuję i ja. Ale gdybym, to bym.

wc

http://dziendobry.bialystok.pl/kukiz-w-bialymstoku-dostal-pytania-o-komorowskiego-tekst-subiektywny/

Cytuj:
Kukiz w Białymstoku dostał pytania o Komorowskiego – tekst subiektywny!

Obrazek

Poniższy tekst nie będzie obiektywny, ale bardzo subiektywny. Niemniej postanowiłam pokazać, jak wyglądać może informacja w mediach z wizyty Pawła Kukiza w Białymstoku. A przynajmniej jak powstaje taka informacja. Jeśli komuś się nie podoba taki jednostronny punkt spojrzenia, niech nie czyta. Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Niemniej, ja mam ten komfort, że mogę napisać co chcę i jak chcę, i nikt nie może mi tego zabronić.

Jak zrelacjonowali to miejscowi dziennikarze lub jak zrelacjonują wizytę Kukiza w Białymstoku lokalne media – nie wiem. Wiem jedno – dziennikarze ogólnopolskich stacji telewizyjnych nie przyjechali słuchać tego, co miał do przekazania kandydat na prezydenta RP – Paweł Kukiz. Pytali za to o innych kandydatów ubiegających się o ten sam urząd. Słuchałam tego i szczerze mówiąc wprawiło mnie to i w zdziwienie, i przede wszystkim w ogromne zniesmaczenie.

Najpierw wypada powiedzieć, że wizyta Pawła Kukiza w Białymstoku trwała – po pierwsze bardzo długo. Widać było po nim ogromne zmęczenie. Człowiek jest już na skraju wyczerpania. Ledwie stał na nogach, a kiedy szedł korytarzem, przymykały mu się oczy. Ale nikogo nie pominął, nikogo nie odepchnął, nikogo nie zignorował. Ludzie chcieli jeszcze z nim rozmawiać bardzo długo. Nawet po zakończeniu spotkania dziennikarze, w tym ja, musieliśmy czekać około godziny, zanim powie nam kilka słów na krótkim briefingu. Do końca też nie było wiadomo, czy w ogóle do nas wyjdzie. I nie dlatego, że nas nie szanuje, ale zwyczajnie Paweł Kukiz był, jak wspominałam, na skraju wyczerpania fizycznego.

Po drugie Paweł Kukiz ściągnął na spotkanie ogromne tłumy, mimo że nie robił wiecu na świeżym powietrzu, na wzór i podobieństwo innych kandydatów. Inna sprawa, że padał deszcz, więc trudno by było wystać na deszczu kilka godzin, czyli tyle, ile trwało spotkanie. Paweł Kukiz, jako jeden z niewielu, nie ma tu żadnych struktur politycznych, nie stoją za nim żadne biura, działacze, ani nawet jakikolwiek biznes. Ludzie przyszli, bo chcieli posłuchać tego, co miał do powiedzenia. A mówił dużo i tylko tyle, ile wiedział. Nie podejmował tematów, na których się nie zna. Jeśli czegoś nie wiedział, mówił, że nie wie. Jeśli miał coś do powiedzenia – mówił wprost. Przede wszystkim o tym, że jest patriotą, że zależy mu na Polsce, że prezydent w tym kraju w obecnym systemie może niewiele. Podkreślał wielokrotnie, że jest osobą wierzącą w Boga, a nie w proboszcza. Mówił, że jest przeciwny religii w szkołach, że należy doposażyć polskie wojsko w polski sprzęt wojskowy, że należy zadbać o polski przemysł. Nie zabrakło słów w kontekście nierównej walki politycznej. Wskazywał, że jego rywale z partii politycznych mają wsparcie mediów i ogromnych pieniędzy, że głosować pójdą na pewno urzędnicy i pracownicy publicznych instytucji w obawie przed utratą pracy. To były główne tematy, jakie przewijały się podczas spotkania.

To, co warto jeszcze podkreślić to tyle, że atmosfera spotkania była luźna. Ludzie zwracali się do niego per „Paweł”, nawet nie „panie Pawle”. Nie było czuć sztywności i nadęcia. Sam Paweł Kukiz był ubrany jak widać na zdjęciu, bez garnituru i bez krawata. Nie siedział za stołem i nie mormolił piąte przez dziesiąte. Chodził, gestykulował, nie zignorował ani jednego pytania. Nie krzyczał też na ludzi, nie przekrzykiwał się z nikim, nie unikał trudnych pytań, czasami żartował. Dokładnie tak to wszystko wyglądało.

Miałam zdać relację z tego, co było, jak było i przede wszystkim z tego, co miał do powiedzenia. Być może obecny tekst jest ze szkodą dla kandydata, bo czytelnicy dowiedzą się tylko szczątek tego, co było poruszane. Niemniej trudno by było w krótkich zdaniach zrelacjonować od A do Z wszystko, co było powiedziane. Postanowiłam więc odnieść się w skrócie do tego, o czym mówił Paweł Kukiz, ale teraz chcę napisać jeszcze rzecz moim zdaniem, bardzo istotną – jak został potraktowany przez ogólnopolskie media już po spotkaniu z mieszkańcami Białegostoku.

Jak pisałam na wstępie, na briefing prasowy Paweł Kukiz przyszedł słaniając się na nogach. Ale odpowiadał. I teraz uwaga! Dziennikarze ogólnopolskich stacji nie pytali go o program, o możliwości wprowadzenia własnych pomysłów, o to z kim i jak zamierza układać relacje polityczne, ani nawet o to, co zamierza robić po wyborach prezydenckich, jeśli mu się nie powiedzie. Wszystkie pytania z Polsatu i TVN – u dotyczyły innych kandydatów na prezydenta. I tak: Paweł Kukiz został zapytany o to, czy wysyła sms-y do Janusza Korwin – Mikkego. Otrzymał pytanie również o to, czy umawiał się na jakieś wspólne działania z Januszem Korwin – Mikke podczas debaty w TVP. Zapytany także został o poziom tej debaty. Następnie padło pytanie o to co sądzi o kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego i co sądzi o tym, że Bronisława Komorowskiego poparła Ewa Kopacz.

Niech ktoś mi w tym wszystkim znajdzie choć jedno pytanie skierowane przez przedstawicieli ogólnopolskich mediów dotyczące programu i wizji Polski według Pawła Kukiza? Co potencjalny wyborca będzie wiedział o pomysłach Pawła Kukiza na Polskę? Co dowie się wyborca o potencjalnym prezydencie, jeśli ten kandydat nie dostał ani jednego pytania w tym temacie? Skąd wyborca ma wiedzieć dlaczego warto lub nie warto oddać głos na Pawła Kukiza? Po pytaniach o Komorowskiego ma nabrać przekonania, że warto lub nie warto głosować na Kukiza? A może po tym, czy wysyła, albo nie wysyła sms – y do Janusza Korwin Mikkego? Naprawdę po takich przekazach wyborca ma wiedzieć, jakiego kandydata zakreśla? Czy może chodzi o to, aby padło jak najwięcej innych nazwisk, tylko nie tego, który właśnie mówi?

Byłam zbulwersowana! Byłam i dziś jestem nie mniej niż wczoraj. Kiedy jeszcze niedawno mówiono mi, że media manipulują, że do widzów, czytelników i słuchaczy trafia zafałszowany obraz tego co się dzieje, nie wierzyłam aż tak bardzo. Wiedziałam, że coś jest na rzeczy, ale na pewno nie do tego stopnia, jak miałam okazję zobaczyć to wczoraj na własne oczy. Dlatego skoro jednym można ciągnąć w jedną stronę, uznałam, że ja też mogę pozwolić sobie na subiektywny przekaz. Ale z tą różnicą, że uprzedziłam na początku czytających, że tak będzie. Kto nie chce, niech nie czyta. I tak jak pisałam – bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Dopóki będziemy mieli takie przekazy, dopóty wyborca nie będzie wiedział, co się dzieje. Będzie miał wkładane do głowy duperele o sms-ach, albo o krzesłach, czy poparciach dla innych osób. Ale nie dowie się, co jest w programie, tego, który właśnie siedzi i próbuje cokolwiek przekazać. Nie dowie się, co kandydat zamierza, ani jaki ma pomysł na Polskę. Nie dowie się również, jak zamierza wprowadzać zmiany i z kim współpracować. Przepraszam, ale ja się na to nie godzę!

Dlatego na koniec napiszę, że przerwałam dziennikarzom mediów ogólnopolskich te bezsensowne, moim zdaniem, pytania o rzeczy nieistotne, o innych kandydatów, o sms-y, i Komorowskiego, kiedy przede mną siedział skrajnie zmęczony człowiek, który przyszedł powiedzieć o sobie i własnych pomysłach. Najpierw pojawiło się zdziwienie, później wstyd za przedstawicieli mediów, a potem złość. Teraz jestem dumna, że Paweł Kukiz jako jedynej mi podziękował za przytomność umysłu i rozmowę, która faktycznie dotyczyła tego, z czym przyjechał do Białegostoku. Nie zwykłam się sama chwalić, ale czasami po prostu chyba tak trzeba. I żeby nie było – wkrótce na tym samym portalu pojawi się kilka słów o tym, co faktycznie kandydat na prezydenta RP – Paweł Kukiz chce uczynić dla Polski jako potencjalny prezydent i przyszły polityk.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Obrazek

To tyle w temacie bredni na temat tego że jest szaleńczo wspierany przez media mainstreamowe. Co ciekawe właśnie te brednie rozpowszechniają właśnie tzw alternatywne media publikując takie komentarze.

Awatar użytkownika

To samo chciałam napisać, Red. Dodam jeszcze, że ta akcja z "promowaniem" Kukiza w mediach była świetną zagrywką, jak widać. Może właśnie chodziło o to, żeby pokazać tym antysystemowcom, którzy chcieli na niego zagłosować, że on wcale nie jest przeciw systemowi i żeby odebrać mu taki elektorat?
Na poparcie właśnie ten artykuł z Białegostoku - czy ktoś go tak "poważnie" przedstawiał? Dodatkowo zagrywka JKM z JOW-ami (nie są idealnym systemem, ale lepszym od tego, który mamy).

Pisałam już kiedyś, napiszę raz jeszcze, tylko teraz już całą pewnością. JKM jest koniem trojańskim od kilkudziesięciu lat. To inteligentny człowiek, mistrz szachowy, doświadczony polityk, felietonista, a nie wie jak ze swoim (w większości załóżmy trafnym programem) trafić do normalnego człowieka? Ten, kto nie widzi tego, że od kilkudziesięciu lat jest to celowe jest chyba ślepy. On ma kanalizować ten bunt i nic nie robić. Dlatego te ciągłe gafy, dlatego taki język, żeby zniechęcić do siebie przeciętnego Kowalskiego. Ten obraz wykreowany prze media taki ma być. Nawet bez manipulacji większość by tak go postrzegała.
Na debacie powiedział, że dobro ojczyzny jest ważniejsze, więc odda Kukizowi głosy. Problem w tym, że on doskonale wiedział, że UKIp nie dostanie tylu mandatów i że to będzie zaleta JOW-ów, a nie wada. Nie głosuje się na partie, tylko na ludzi, a skoro w UKiP nie ma ludzi godnych reprezentowania ikręgu, to głosuje się na innych. I bez znaczenia tu, że są 2 partie. Może być i jedna, ale ważne jacy ludzie w niej są. Możemy mieć ten Pis i PO, byle członkowie byli inni. Korwin dobrze o tym wie, dlatego ta jego nieczysta zagrywka.
Dobro ojczyzny najważniejsze? To dlaczego od tylu lat nie zmienia swojego języka, NIE PROGRAMU, tylko JĘZYKA dla dobra tej ojczyzny?

Taki młodziaszek, który zaczyna się interesować polityką nagle odkrywa, że oprócz PO i PiS jest na scenie taki gościu, co od 20 przeszło lat gada to samo, mówi prawdę. Zachłystuje się nim. Zamiast działać coś sam idzie pod skrzydełka JKM, który od kilkudziesięciu lat tkwi w tym samym miejscu. I tak ma być...

Cytuj:
a nie wie jak ze swoim (w większości załóżmy trafnym programem) trafić do normalnego człowieka?

Ja uważam się za normalnego człowieka i do mnie trafia to co on mówi, raczej problem w tym że 90% społeczeństwa to idioci nic dziwnego że nie chce się zniżać do takiego poziomu.
Cytuj:
Na debacie powiedział, że dobro ojczyzny jest ważniejsze, więc odda Kukizowi głosy. Problem w tym, że on doskonale wiedział, że UKIp nie dostanie tylu mandatów i że to będzie zaleta JOW-ów, a nie wada. Nie głosuje się na partie, tylko na ludzi, a skoro w UKiP nie ma ludzi godnych reprezentowania ikręgu, to głosuje się na innych. I bez znaczenia tu, że są 2 partie. Może być i jedna, ale ważne jacy ludzie w niej są. Możemy mieć ten Pis i PO, byle członkowie byli inni.

Tutaj zaprzeczasz sama sobie, ogólnie jakieś bzdury i nie będą komentować.
Cytuj:
Zamiast działać coś sam idzie pod skrzydełka JKM, który od kilkudziesięciu lat tkwi w tym samym miejscu.

O czym ty mówisz? 10, 15 czy 20 lat temu głosowało na niego 1% teraz jest europosłem. W eurokołchozie wali z grubej rury to co na naszym podwórku, wskaż mi drugiego takiego. Z JKM jest taki problem że mówi to co myślą wszyscy a nikt nie odważy się tego mówić publicznie, ot taka dwulicowość lemingów którzy uważają się za nie wiadomo co i oczekują kultury i poprawności politycznej no i dlatego bredzisław to ich prezydent czy inny jakiś duda.

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Jeśli oglądaliście debatę wczoraj w tvp no to ok, kto nie oglądał, przybliżę, iż Korwin-Mikke obiecał, że jeśli UKiP (partia tak tu chwalonego Farage'a) w Wielkiej Brytanii w wyborach parlamentarnych dzisiaj uzyska 20 mandatów, to przekaże głosy Kukizowi.
Kukiz się rozpłakał na fb, że Korwin go atakuje, a tymczasem nie był to atak, a poddanie w wątpliwość co do zabetonowania systemu przez tą właśnie ordynację wyborczą, to była bardzo ryzykowna zagrywka Korwina, bo mógł przecież być zaorany tymi JOW'ami i racja byłaby po stronie Kukiza.
Otóż.
Prezentuję dzisiejsze wyniki wyborów w UK.
Jak widać... Wyszło na Korwinowe :

http://www.electionforecast.co.uk

UKiP poniósł sromotną klęskę.

Także...
Sami widzicie.
Głosowanie na człowieka który proponuje system który zabetonuje po wsze wieki sejm jest samobójem.
:dope:
Nawet 5 mandatów nie ma UKiP , a Farage nie jest już liderem tego ugrupowania, nie wchodzi do parlamentu.
:wysmiewacz:

a jeśli ktoś zdecydował się zbojkotować wybory, bo nie widzi sensu w wybieraniu pionka, który i tak będzie się posuwał w sposób określony przez niewidocznych graczy? Opcja "bojkotuję" w tych ankietach byłaby pożyteczna.

http://www.monitor-polski.pl/wybory-to- ... more-10638

Intendant of the Building * 8th Degree

The Lantian pisze:
Prezentuję dzisiejsze wyniki wyborów w UK.
Jak widać... Wyszło na Korwinowe :

http://www.electionforecast.co.uk

UKiP poniósł sromotną klęskę.

Także...
Sami widzicie.
Głosowanie na człowieka który proponuje system który zabetonuje po wsze wieki sejm jest samobójem.

Wynika też z tego co JKM mówi, że znaczna większość ludzi to po prostu debile których trzeba "strzyc" i tyle.. albo aż tyle, szkoda :mrgreen: nie można się dziwić że samo wybrane Elity działają jak działają, ja wiem że wielu nawet z nich ma dobre serce ale czyni inaczej i tutaj chyba zaczynamy dojrzewać do tego dla czego tak się dzieje - ale cały czas wierzymy, tak samo DI że kiedyś tam, stanie się inaczej.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Lantian w ogóle co to za porównanie ?
To ma być przykład, że JOWy betonują system partyjny ? Serio ?!
Wiesz w ogóle czym są JOWy i czym się charakteryzykują ?
Jak są liczone głosy w obu systemach ?

Bo narazie to z tego co widzę jest na zasadzie "Widzicie ? Korwin miał racje" więc JOWy są do dupy.
I tylko dlatego, że nie wygrało UKiP ? To jakiś chory argument.

O JOWach można powiedzieć wszystko. Ale na pewno nie to, że betonują system. No prosze....

Jak można powiedzieć o betonowaniu systemu w momencie w którym systemy JOW decentralizują czynnik decyzyjny wybóru ludzi na listach wyborczych ?

Jak można powiedzieć, że JOWy betonują system, skoro kilku ludzi z układu przestaje mieć władzę
nad swoimi marionetkami. Bo posłowie przestają odpowiadać przed swoim szefem partii.
Nie wąże ich już dyscyplina, nie ma Smsowanie jak oddać głos. Nie muszą się nikogo słuchać,
bo to nie od szefa zależy czy wystartują za 4 lata w wyborach.

Zmienia się w ogóle rola mediów w promowaniu ludzi. Drastycznie spada możliwość zakrzyczenia kogoś spotami. Zmienia się kompletnie układ sił w dystrybucji pieniędzy na promocję kandydata z budżetu państwa.

A to, że UKiP nie ma więcej osób w parlamencie ? Sorry taki mamy klimat.
Tylko, że w JOWach system partyjny nie jest już tak istoty. A my co mamy ?
PO, PSL, PIS, SLD, LPR, TR A wszystko to i tak Socjaliści, nie ważne jak się nazywają.
wymień ludzi i wciąż będzie to samo. I tak można sobie wybierać nowych do zasranej śmierci.

To jeszcze raz, dlaczego to JOWy betonują system ?

Cytuj:
To jeszcze raz, dlaczego to JOWy betonują system ?

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/sytuac ... jowow/2638

W związku z ciszą przedwyborczą likwiduje ogłoszenie ze strony głównej oraz post globalny i scalam temat.

Cytuj:
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Za niecałe 48 godzin spotykamy się w Lubinie na Dolnym Śląsku na koncercie „Kukiz i Przyjaciele” połączonym z wieczorem wyborczym.

Poniżej znajdziecie kilka informacji, które pomogą w sprawnym przebiegu naszego wspólnego święta. Mamy świadomość, że część z nich może brzmieć groteskowo, ale wynikają one z przepisów kodeksu wyborczego i powinniśmy je uszanować, by nie narazić na konsekwencje organizatorów oraz samego Pawła.

Koncert odbywa się w Hali widowiskowo-sportowej w Lubinie. Adres: ul. Odrodzenia 28 B, 59-300 Lubin, woj. dolnośląskie. (KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ MAPĘ)
Wejściówki dla wszystkich zarejestrowanych osób będą do odbioru na miejscu, przed koncertem (prosimy o zabranie dokumentu tożsamości)
Osoby udające się na miejsce koncertu samochodami prosimy o NIE OKLEJANIE ich plakatami i innymi materiałami wyborczymi. Będzie to JEDNOZNACZNIE interpretowane przez służby zabezpieczające imprezę jako ŁAMANIE ciszy wyborczej, która obowiązywać będzie aż do godziny 21.00. Niech koncert będzie dla nas nagrodą, za cały trud włożony w kampanię Pawła bez politycznej agitacji. Na manifestowanie poparcia „politycznego” przyjdzie czas po ogłoszeniu wyników wyborów.
Prosimy o powstrzymanie się od wszelkich innych działań narażających organizatorów o zarzut łamania ciszy wyborczej. Na transparenty, flagi i ubrania zawierające logotypy i hasła wyborcze czy nawet imię i nazwisko Pawła przyjdzie czas po 21.00 w niedzielę.

Program koncertu przedstawia się następująco:

18:00 SteelFire
19:00 Thermit
20:00 Złe Psy (40 min)
21:00 Koniec Ciszy Wyborczej: ogłoszenie wstępnych wyników wyborów
21:20 Kukiz i Piersi

(Ze względów technicznych program może ulec niewielkim zmianom)

W dalszym ciągu dostępne są wejściówki na koncert. Rejestracja potrwa aż do rozpoczęcia imprezy. Zaproście swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych. Niech nasze święto obywatelskiego zrywu będzie udziałem ich wszystkich!

Na koniec, korzystając z ostatnich godzin przed ciszą wyborczą, mamy do Was prośbę. Wyślijcie SMS’a do Waszych Przyjaciół:

„Bo tutaj jest jak jest... ale tak być nie musi!
Głosuj w niedzielę na szczęśliwą 7 - Pawła Kukiza!”

Do zobaczenia - (Wasz) Sztab Wyborczy Pawła Kukiza

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Uwaga: to nie znaczy, że system JOWów jest "zły"!! System JOWów pozwala łatwiej na utworzenie stabilnej wiekszości (tym razem akurat nie...) - i to jest zaleta. Natomiast NIE zmniejsza przewagi Wielkich Partyj (a wręcz przeciwnie) i NIE zmniejsza wpływu prezesow partyj nad dpborem kandydatów (a wręcz przeciwnie).

Powinniśmy się teraz z p.Pawłem Kukizem naradzić nad innym środkiem do rozwalania betonu. Np. likwidacja progu 5%?

Nazwijmy to "Jednolite Obliczanie Wyborów"... Może być?

Tu się zgadzam, JOWy nie zmniejszają przeagi dużych partii. Tworzą system bardziej spójny i koherentny.
Wola wiekszości jest tu silniej premiowana. Tylko czy aby napewno o to chodzi w odebetonowaniu ? Moim zdaniem nie.

Bo to nie duże partie są problemem. Tylko system sprawowania przez nie władzy (model Wodzowski).
I to jest coś czego trzeba się nauczyć i poprawnie zaimplementować. Kto jest od kogo zależny.
I jakie zadania ma spełniać kandydat. Prócz reprezentowania interesu narodowego, kandydat reprezetuje też swój region.

Cytuj:
NIE zmniejsza wpływu prezesow partyj nad dpborem kandydatów (a wręcz przeciwnie).

No nie zmniejsza, bo jest to niepotrzebne by zmniejszać wpływ. Niech sobie będą desygnowani nawet przez papieża. Pytanie czy ludzie wybiorą byle kogo mając jednocześnie śwadomość, że to właśnie on i to często samodzilenie będzie podejmować wiele decyzji. Koniec z rozmywaniem odpowiedzialności na wodza. Pytanie jest czy kandydat będzie też chciał być w takim wypadku kojarzony z partią.

Za to drastycznie zwiększa szansę kadydantów niezaleznych. Właśnie przez to, ze ich rola jest zupłenie inna i łatwiej jest im się przebić.
W obecnym systemie ludziom nie zależy na kogo oddadzą głoś, bo kandydat to i tak pionek.
Więc nie ma co chodzić na wiec, nie ma co interesować się kim jest kandydat, jakie ma poglady, jaką ma wiedzę, co chce zrobić dla regionu To wszystko jest bez znaczenia. Co z kolei przekłada się na to, że to sejmu idą kompletne tłuki których jedyną rolą jest naciskanie guziczka.

No i przestają pojawiać się patologię w stylu. Głosuję na PO by nie wygrał PIS

I nie ma co się łudzić, JOWy to dopiero początek. A taki system wymaga też dużej dojżałości od społeczeńśtwa.I w tym wszystkim to będzie najwiekszym wyzwaniem. Polska to nie Stany ani Wielka Brytania. Wiele rzeczy jest u nas zupełnie innych, inna mentalnoś i kultura. Każdy system, nawet kierując się jednakowym prawem, będzie wyglądał różnie w zależności od Państwa.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Nie tylko Kukiz jest zwolennikiem JOW-ów.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Zapisałam się do komisji. Jestem po szkoleniu. Oto czego się dowiedziałam się na szkoleniu:
Głosy wychodzące poza kratkę są NIEWAŻNE. chyba,że są na Bronisława Komorowskiego.
Głosy na Korwina w mojej komisji są zawsze nieważne. Wychodzą poza kratkę wszystkie bez wyjątku. Co drugi głos na Dudę wychodzi poza kratkę i też jest nieważny. Na Bronisława wszystkie są ważne. Urzędujący prezydent zawsze ma ważne głosy. Nawet jak głos jest pomiędzy kratkami. Np pomiędzy Komorowskim a Korwinem trzeba go podciągnąć do góry na Komorowskiego.
Co ciekawe w innej komisji gdzie mój znajomy pracuje co dziesiąty głos na Korwina ma być ważny, żeby jakiś % uzyskał. No bo na wiecach tłumy. Potem ma być tłumaczone, że dużo ludzi na wiecach ale większość w wieku 16-17 lat dlatego Korwin uzyskał taki niski wynik.
Nie dostałam instrukcji co do Kukiza, Jarubasa, Kowalskiego, Tanajno, Ogórek, Wilka.
I najważniejsze. W Komisji w tym roku będą długopisy z czarnym atramentem bo społeczeństwo chce przyjść ze swoimi. Większość ludzi w domu ma długopisy z atramentem niebieskim. Więc głos oddany długopisem z niebieskim atramentem = NIEWAŻNY. Chyba, że na Komorowskiego to uznaje się kolor jest czarny.
Głosy liczymy ręcznie, żeby nie było cyrku z systemem. Jeżeli Komorowskiemu wychodzi mniej niż 50% to mamy odjąć brakującą liczbę % Kandydatowi, który w komisji będzie drugi i dać Komorowskiemu. Np. Komorowski ma 46% a Duda 26% to zabieramy Dudzie 4% i Dajemy Komorowskiemu dzięki Czemu będzie stosunek głosów 50% do 22%. Zaleca się dodawać 1%-2% więcej żeby nie było równe 50% ale 51%,52%.
Każdy z komisji zobowiązany jest zagłosować na Komorowskiego Bronisław Maria. Głos będzie oddawany przed otwarciem lokali wyborczych pod nadzorem specjalnej komisji.
Będę robić tak jak kazali bo podpisałam papiery, które zabrali ze sobą. Inaczej nie dostanę pieniędzy.
KONIECZNIE ! ! ! PROSZE POCZYTAC,JAK BEDZIE PRZEPROWADZONE LICZENIE GLOSOW W WYBORACH / opis kandydatki do komisji wyborczej z Warszawy

https://www.facebook.com/teresa.majtczak/posts/963938210306940?hc_location=ufi

Jezeli to prawda to poprostu nadaje sie pod trybunal stanu i kulka w łeb :!: :!: :!: :!: :!:

Intimate Secretary * 6th Degree

Stefan wydaje mi sie ze to sciema. Ktos probuje po prostu jeszcze bardziej podgrzac atmosfere wokol wyborow. Watpie zeby takie instrukcje zostaly wydane kilkuset osobom pracujacym we wszystkich komisjach w Polsce. Sposrod tych wszystkich ludzi znalazloby sie kilka (chociaz jedna) ktore by oficjalnie wystapily z szeregu.

A przynajmniej taka zywie sie nadzieja :)

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 19:06 przez bartek_pl, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

bartek_pl pisze:
Stefan wydaje mi sie ze to sciema. Ktos probuje po prostu jesycye bardyiej podgryac atmosfere wokol wyborow. Watpie zeby takie instrukcje zostaly wydane kilkuset osobom pracujacym we wszystkich komisjach w Polsce. Sposrod tych wszystkich ludzi znalazloby sie kilka (chociaz jedna) ktore by oficjalnie wystapily z szeregu.

A przynajmniej taka zywie sie nadzieja :)

Pozdrawiam

Obys mial racje,po tej wladzy mozna sie wszystkiego spodziewac.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Stefan wydaje mi sie ze to sciema. Ktos probuje po prostu jesycye bardyiej podgryac atmosfere wokol wyborow. Watpie zeby takie instrukcje zostaly wydane kilkuset osobom pracujacym we wszystkich komisjach w Polsce. Sposrod tych wszystkich ludzi znalazloby sie kilka (chociaz jedna) ktore by oficjalnie wystapily z szeregu.

To prawda, nie było by to możliwe utrzymać w tajemnicy. W komisji jest kilka osób.
Pomnożone przez ilość okregów i ilośc komisji w jednym okręgu to daje kilka tysięcy ludzi.

Sprawa jest dla mnie prosta. O ile nie jest to głupi żart. To wszystko nosi znamiona PsyOp
Po to by znięchęcić prostych ludzi do głosowania. Prosta viralowa technika a jaka skuteczność.
Biorąc pod uwage obecne nastrojne społeczne, bardzo duża liczba osób nie pójdzie na głosowanie,
a takie akcje tylko ich utwierdzą w przekonaniu, że to słuszny wybór. A skoro tak, to wygra statystyczna większość czyli wiadomo kto. Jednocześnie powiększa to jego przewagę %

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak poza tym -co za problem wziąć ze sobą czystą kartke papieru i na niej tym..mazakiem [?] narysować kreskę i wykluczyć jakieś domniemanie znikania?
Co,nie wolno?Można i przecież na tej kartce machnąć swój autograf,podpis-tak na pamiątkę.
A gdzie jest napisane że nie można nakreślić tego krzyżyka swoim długopisem czy mazakiem/pisakiem?
I też mi się wydaje,że ta akcja z tym linkiem na facebooku to kiepska zagrywka

A chyba największą zagadką nie jest to jak przeliczą lokalnie tylko co się potem będzie działo z zawartością urn.I co z tych lokalnych wyników i jak zostanie przeliczane,doliczane,zawęża się potem te kilka tysięcy ludzi do może kilkuset.
Lokali wyborczych jest 27 435 i razy np.5 osób/lokal daje ponad 137tys. ludzi...
No i przesył danych drogą elektroniczną,tutaj już 3kropek....

Acha, "Prezes" chce wysłać w teren ok 50tys. obserwatorów,czy tam bojowników. :shock:
info z 3go maja
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=114d5e

Według sondażu exit poll duda i bredzisław w drugiej turze. Więc swoją rolę kukiz odegrał idealnie. Istniało ryzyko że mafia mogłaby by być odsunięta od władzy przez którego z tzw. "antysystemowych" kandydatów to profilaktycznie dali kukiza który wszystkich niezadowolonych zgarnął tak aby w drugiej turze została stara gwardia. Proste jak świński ogon. No i co naiwne dzieciaki, wcześniej pisałem jaki będzie wynik. To sobie pogłosowaliście :bangheadwall:

System ma być taki jaki jest i żadnymi durnymi wyborami tego nie zmienicie, naiwniaki!

skulldragl pisze:
Według sondażu exit poll duda i bredzisław w drugiej turze. Więc swoją rolę kukiz odegrał idealnie. Istniało ryzyko że mafia mogłaby by być odsunięta od władzy przez którego z tzw. "antysystemowych" kandydatów to profilaktycznie dali kukiza który wszystkich niezadowolonych zgarnął tak aby w drugiej turze została stara gwardia. Proste jak świński ogon. No i co naiwne dzieciaki, wcześniej pisałem jaki będzie wynik. To sobie pogłosowaliście :bangheadwall:

System ma być taki jaki jest i żadnymi durnymi wyborami tego nie zmienicie, naiwniaki!

zobaczymy jesienia czy faktycznie masz racje moj drogi... i mam nadzieje ze sie bardzo mylisz. bo jesli masz racje to by znaczylo jedno. w polsce bedzie musialo dojsc do wojny domowej i ciezkiego rozlweu krwi zebysmy my wszyscy POLACY zyli godnie, w sile i zdrowiu i dobrobycie.

NIE SNUJ CZARNYCH SCENARIUSZY.... Bo mam nadzieje ze mozna to zrobic pokojowo. a Twoja wypowiedz to niestety ten czarny scenariusz

skulldragl pisze:

To jakby niezadowoleni glosowaliby na kilku antysystemowych to by bylo ryzyko odsuniecia starej gwardii? Nie potrafie zrozumiec tej logiki, choc naprawde sie staram, pewnie za mlody kogut ze mnie :)
Nie wierze ze tyle osob glosowalo na gajowego, nie miesci mi sie to w glowie, pewno falszuja, wkoncu jestesmy wlasnoscą merkel ktora z koleji jest wlasnoscia obamanoida ktory z kolei...
Chodz z drugiej strony z tego co zauwazylem bedac na wyborach (pierwszy raz), to glosowali prawie sami starsi, no a starsi nie chca zmian, chca spokoju, wcale im sie nie dziwię, szczegolnie jak na wschdzie gorąco. Może za 5 lat. :lol:

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Paweł Kukiz zdradza kulisy rozmowy z Donaldem Tuskiem 08.05.2015.

phpBB [video]

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Paweł Kukiz masakruje TVN po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich 2015:
phpBB [video]

Awatar użytkownika

Kampania wyborcza 2015 - Jagoda Wątroba, Jan Nowak Kowalski oraz Jack Kazmierz Ratajchuck :haha:

phpBB [video]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

W zasadzie to było do przewidzenia.

System to ludzie a ludzie to system. A jacy są ludzie i ich poziom, to wszyscy wiemy...
Nie obejdzie się bez pracy u podstaw, inaczej to się tylko będzie pogłębiać.
Jak rozmawiam z człowiekiem i on mi mówi, że on głosuje na kandydata XXX
bo on ten mu obiecał, że w końcu zaasfaltuje mu drogę w wiosce. No to....eh sami wiecie.

To się po prostu nie może udać gdy wiekszość ludzi która rozumie co w tym kraju się dzieje,
od lat jest na emigracji.

A czy wybory były sfałszowane ? Jeśli były przeprowadzane jak te samorzadowe, to pewnie tak.
Ale o tym i o wielu innych rzeczach dowiemy się zapewne z przeciągu kilku tygodni.

Natomiast z mojego osobistego puntku widzenia, warto było iść na wybory tylko z jednego względu. Nawet mając śwadomość jak to wszystko wygląda. Dla osoby która jako jedyna była zdolna zrobić coś, czego nie udało nikomo od lat. Po prostu mi zaimponowała. I to był jedyny i aż powód by pójść zagłosować. Nie mniej i nie więcej.

tigeroo9, gratuluje wspaniałego samopoczucia.

Awatar użytkownika

Paweł Kukiz: młodzi emigrują, a władze sprowadzają Arabów do Polski

phpBB [video]

[quote="levibc"

tigeroo9, gratuluje wspaniałego samopoczucia.[/quote]

"levibc" to nie dobre samopoczucie, lecz gorycz po obejrzeniu sondaży sprawiło że wrzuciłem ten filmik, należy dalej ludzi uświadamiać i budzić do myślenia.Ludzie się budzą dla tego czas gra na naszą korzyść.Idą ciężkie czasy to fakt,zgadzam się z Tobą,ale poczucie humoru relatywnie buduje pozytywną energię która należy zasiać.Pozdrawiam :hejka:

Potomek banderowca na prezydenta Polski ,teść aktywny działacz żydowski, Andrzej Duda brał udział w nielegalnym posiedzeniu knesetu w Krakowie,systemowy urzędas ,który miał już mozliwość zrobienia czegoś dla kraju i jakoś się nie wykazał.

,,wybór Andrzeja Dudy na prezydenta niewiele zmieni, według mnie tylko popiera siłę żydowskiego lobby w Polsce, gdyż jak wszyscy wiemy, był „zaklepany” przez Knesset podczas nielegalnej sesji, która odbyła się w styczniu 2014 w Krakowie. Owszem, mogą nastąpić kosmetyczne zmiany, jak obsada telawizji, różnych funkcji „społecznych” i „państwowych” – dla uspokojenia społeczeństwa, które zaczyna mieć dość już niemal jawnego ludobójstwa. Chodzi zapewne o zyskanie na czasie, a naprawdę ważne zmiany będą dalej realizowane.,,

więcej
http://www.monitor-polski.pl/dyskusja-o-wyborach/#more-10657

-- 11 maja 2015, 18:53 --

Bredzisław złamał prawo wyborcze

Składam doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Bronisława Komorowskiego, pełniącego funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej polegającej na złamaniu Ustawy Kodeks Wyborczy w dniu 11 maja 2015 roku, tj. o celowe złamanie Art. 108 §1 ust. 1 oraz Art. 108 §1 ust. 2 Ustawy Kodeks Wyborczy. Informuję, że łamanie prawa wciąż ma miejsce i zostało popełnione prze Bronisława Komorowskiego celowo w związku z chęcią zmiany wyniku II tury wyborów na urząd Prezydenta RP w 2015 roku.
więcej na 3 obiegu
http://3obieg.pl/doniesienie-o-zlamaniu-prawa-wyborczego

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ludzie się budzą dla tego czas gra na naszą korzyść

Nie rozumiem jakim cudem czas w obecnej sytuacji może grać na korzyść.
I gdzie ci budzący się ludzie. Możesz mi to wyjaśnić ? Bo nie rozumiem jak ty to widzisz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]