Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 lip 2020, 23:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

gurdzij pisze:
,a Korwin o bankach nic ''złego'' nie powie.

Sama istota banków nie jest zła, a Korwin jednak o nich mówił, chociaż może nie jest to najbardziej popularny temat wśród jego wyborców. Przede wszystkim Korwin jest zdania, że każdy bank, chociaż w sumie można taką instytucję po prostu nazwać firmą, będzie mogła emitować własny pieniądz, i jak to u Korwina bywa, przetrwają takie pieniądze,waluty do których konsumenci będą mieli zaufanie. I kropka. Nie ma co się rozwodzić nad szczegółami, bo to się rozumie samo przez się.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 maja 2015, 21:11 
VIP Member
Awatar

The Lantian pisze:
Rozumiecie, że ten człowiek im pasuje ? Dlaczego pasuje ? Przecież to palikot w wersji 2.0 . Bierze elektorat buntu oraz zmęczony elektorat PO i stąd taka liczba. Dokładnie to co powyższy populista zrobił 4 lata temu w wyborach do sejmu.

Pamiętam jak tak samo pisano o Korwinie kiedy zaczynał :lol: te same zdania...zmęczony elektorat buntu itp...Teraz pasuje Ci Korwin....to jak przyjdzie czas napiszesz to samo o Kukizie. Mnie on odpowiada bo słuchałem co mówi. To mi wystarczy...Jak napisałem głosujcie na kandydatów pozasystemowych...jeśli wygra Korwin...chwała mu...poprę i Korwina. Nie nabierajcie się tylko na socjotechniczne manipulacje bo jesteśmy w stanie wojny po prostu. Wybory będą zmanipulowane jeśli na to pozwolimy. Jeśli Kukiz to kandydat "buntu" to absolutnie jestem na TAK bo jestem buntownikiem. Na moje może za nim stać stado bolszewików, masonów z Putinem na czele byle nam się w kraju godnie żyło i nie musieli go opuszczać..bo to piękny kraj. Ważne by nie wygrał "korytowy mainstream" Jeśli uważacie że Korwin bardziej się nadaje to OK :tak: Ja wybieram Kukiza.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Marian Kowalski - Gość Wydarzeń (04.05.2015)

phpBB [video]

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Krzysztof Rogala pisze:
The Lantian pisze:
Rozumiecie, że ten człowiek im pasuje ? Dlaczego pasuje ? Przecież to palikot w wersji 2.0 . Bierze elektorat buntu oraz zmęczony elektorat PO i stąd taka liczba. Dokładnie to co powyższy populista zrobił 4 lata temu w wyborach do sejmu.

Pamiętam jak tak samo pisano o Korwinie kiedy zaczynał :lol: te same zdania...zmęczony elektorat buntu itp...Teraz pasuje Ci Korwin....to jak przyjdzie czas napiszesz to samo o Kukizie. Mnie on odpowiada bo słuchałem co mówi. To mi wystarczy...Jak napisałem głosujcie na kandydatów pozasystemowych...jeśli wygra Korwin...chwała mu...poprę i Korwina. Nie nabierajcie się tylko na socjotechniczne manipulacje bo jesteśmy w stanie wojny po prostu. Wybory będą zmanipulowane jeśli na to pozwolimy. Jeśli Kukiz to kandydat "buntu" to absolutnie jestem na TAK bo jestem buntownikiem. Na moje może za nim stać stado bolszewików, masonów z Putinem na czele byle nam się w kraju godnie żyło i nie musieli go opuszczać..bo to piękny kraj. Ważne by nie wygrał "korytowy mainstream" Jeśli uważacie że Korwin bardziej się nadaje to OK :tak: Ja wybieram Kukiza.

Spoko :tak:
Żeby było jasne, w żaden sposób nie chcę tu nikogo dzielić, wolałbym łączyć. Po prostu poresearchowałem to i owo i dziwi mnie że tak bezkrytycznie Kukiz i Kukiz, zwłaszcza wśród wolnościowców jakimi zakładam że jest publika forum DI.
Nigdy nie pisałem że JKM jest idealny, ba, jest już za stary na rządzenie, nawet z niektórymi jego prywatnymi poglądami się nie zgadzam, czasem się za mocno zapędza w tych swoich tezach, ale odkąd mam prawa wyborcze (10 lat) to próbuję go zrozumieć pod względem tego co mówi o gospodarce, ekonomii i sytuacji w kraju. Nigdy na nikogo innego nie dałem głosu jak na niego. Ot, po prostu wcześniej było tak, że mu przybijali 0,5% czy tego typu liczby. Od paru lat zaczął otaczać się ludźmi którzy budują struktury, chcą coś zmienić i sondaże urosły, wynik pracy jest zauważalny. I biorąc pod uwagę właśnie struktury i tych młodych ludzi i przedsiębiorców którzy mają dość opresji państwa - zaproponowałem Korwina. Mnie tam mało grzeje i ziębi to co on tam myśli prywatnie, a u wielu ludzi budzi (często gorącą) dyskusję. Biorę zawsze pod uwagę program polityczny (w jego przypadku propozycje naprawy). Stąd też trochę się zapędziłeś Krzysztof, że podobnie napiszę o Kukizie. Nie. Nie, bo różnica polega na tym, że starszy pan od 40 lat nawija o konkretach, często będąc nie rozumianym w tym kraju ze względu na zmianę pojęć przez socjalistów jak i pranie mózgu. A Kukiz ? Wkurzony, spoko, ale sorry, po co mi prezydent, który jest tylko wkurzony i nie ma pomysłu na naprawę kraju. Bo JOW'y są zaorane doszczętnie w tych linkach które podałem. Ja go nawet trochę lubię z tych wypowiedzi. Ale to polityka, brudna, śmierdząca, brutalna i mogą go po prostu rozegrać jak leszcza, tego się najbardziej obawiam, chciałbym się mylić :tak: . Czas pokaże.
No i żeby było jasne, szanuję to, że w ogóle nawet ajkowcy idą głosować, jest to miłe zaskoczenie, lepszy Kukiz niż bul-szogun czy pachoł z pisu.
I fajnie że napisałeś "głosujcie na kandydatów antysystemowych" naprawdę chwała Ci za to Krzysztof :tak: :spoko: i nigdzie nie napisałem że głosujący na Kukiza to głupki. Serce rośnie że w ogóle ludzie zaczynają ruszać tyłek i interesować się zmianą tych pasożytów, inni zmianą systemu. Serio, super :muza:
Ja po prostu musiałem taki post zrobić, bo już wszędzie widzę tą kukizomanię i po prostu mam wątpliwości którymi chciałem się podzielić :bezradny:

Pozdrawiam :spoko:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Marian Kowalski vs Jacek Wilk - DEBATA PREZYDENCKA 2015 - odcinek 53
phpBB [video]

To tak dla odmiany, bo tego pana jeszcze nie było (Jacek Wilk), co akurat dobrze o nim świadczy.
Programowo nie jest w niczym gorszy od Korwina, a w kilku kwestiach bije go na głowę.
Co prawda nie startuje po to by wygrać, ale zawsze może odebrać głosy tuzom.

Intimate Secretary * 6th Degree

Paweł Kukiz: Wycofuję się ze współpracy z Korwinem. Nie dotrzymuje słowa
phpBB [video]

Niedawno nazwałem alternatywne media..."alternatywnym mainstreamem"

wyjaśnijcie mi zanim mnie szlag tafi, co się dzieje z tym cholernymi alternatywnymi stronami walczącymi z NWO...dlaczego to wszystko jest tak żałośnie mdłe bez jakiejkolwiek cywilnej odwagi i ikry. Dlaczego nie uczestniczą w kampanii wyborczej, nie nawołują do wyborów, boją się wspierać kandydatów...dlaczego głowni guru niezależnych "telewizyjek" robią taką tajemnicę z tego na kogo będą głosować. I oni walczą o Nasz kraj ? żałośni ludzie...liderzy ...czego ? Tak bardzo boicie się o swoją kasę i interesy aby się zdeklarować ? Alternatywne media w tym kraju to fikcja...iluzja rzeczywistości. Nie będę wymieniał adresów, sami zobaczcie.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

The Lantian pisze:
Hue hue hue hue.

Zabieram głos zatem w dyskusji. Przyjrzyjmy się Kukizowi.

Ostatnio zyskuje w sondażach. SONDAŻACH (!?) . Czyli tym szajsie robionym na zamówienie i publikowanym w telewizji ? No ale, nawet gdyby sugerować się tym bełkotem to poparcie Kukizowi wzrosło.
Ok, z czego to wynika ?
A to z tego drodzy dyskutanci, bo trzeba przyjrzeć się JOW.

Mam tego świadomość The Lantian, że JOW-y nie są idealnym rozwiązaniem, już kiedyś widziałem podobne analizy. Nie był to powód mojego poparcia. Podobnie jak udział/obecność na Majdanie.

Dlatego miałem zamiar nie brać udziału w tym cyrku.
Zrozumiałem jednak, że nie pójście na wybory nic nie zmieni, inni wybiorą... itd...

Jednak po wysłuchaniu co Kukiz mówi zmieniłem zdanie. I nie popieram go ze względu na jakiś tam program, którego nawet nie ma zdaje się, ale za to co mówi, bo chcę, żeby dotarło to do szerszej rzeszy.

Co do JOW-ów, to przynajmniej będzie jakiś wybór, będzie można zagłosować na kogoś spoza układu, bezpartyjnego. Do tego trzeba by wprowadzić możliwość odwołania posła w trakcie kadencji. A jeśli ludzie z tego nie skorzystają i zagłosują znowu na partyjnych, bo rozlepią więcej plakatów i będą głośniej krzyczeć, więcej obiecywać - to nic nie poradzisz. Żaden system głosowania nie pomoże. Chodzi o to by dać tę możliwość, uczynić pierwszy krok, żeby zacząć likwidować to zabetonowanie np. 5% centowym progiem, będącym zaporą nie do pokonania o ile nie ma się co najmniej takich struktur jak ma PSL.

Kukiz jest popularny, ma charyzmę i ma szansę.

The Lantian pisze:
Sam wasz kandydat nie posiada żadnego programu politycznego, nie wiele wie o ekonomii, bardzo mało odnosi się do konkretów w wywiadach, sam z resztą mówi w stylu "na dzień dzisiejszy nie przedstawię konkretów, bo... " .

No właśnie, bo on ma za zadanie zrobić wyłom w tym murze jakim się szczelnie odgrodzili od społeczeństwa. Najpierw trzeba oderwać od koryta te opasłe ryje. Nie ważne dla mnie kto to zrobi - może to być nawet pijak, muzyk, a nawet psychopata. Mruga
Co z tego, że taki jeden czy drugi ma ogromną wiedzę, piękny program - jak nie ma siły przebicia i zdobędzie w najlepszym wypadku 1-2 % głosów? Trzeba realistycznie spojrzeć na warunki..., na społeczeństwo, na ten ustrój i dokonać wyboru.

The Lantian pisze:
Piszę to dlatego, że codziennie śledzę politykę, mając konkretny rechot z tego wszystkiego.
No ale żeby nie być gołosłownym, postanowiłem wrzucić tu taką oto sympatyczną grafikę porównującą programy polityczne kandydatów, właściwie to są to programy partyjne. Prezydent może vetować, może rozpisywać referenda, trochę pozałatwiać w polityce zagranicznej i ewentualnie dogadać się ze służbami. Tyle co może. Natomiast wybory zmieniające (być może, zależy od nas wszystkich) odbędą się na jesieni. To po tych wyborach okaże się czy wahający się nasi krajanie, bliscy, znajomi - wyjadą za granicę, czy wybiorą "zbodę i bezpieczeństwo" i z bUlem opuszczą ziemię ojczystą.

Dokładnie, ale wygrana takiego Kukiza byłaby ogromnym policzkiem wymierzonym układowi magdalenkowemu, ciosem dla tych zakłamanych złodziejskich zbrodniarzy.

Dlaczego nie Korwin?
Bo w prywatyzację, to ja wierzyłem jak wierzyłem, że jesteśmy suwerennym krajem od '89 roku, że Unia/NATO to nasi przyjaciele (choroba zwana lemingozą). A Korwin nie tyle, że mówi np. o prywatyzacji lasów, to jeszcze że w wielkich połaciach to się powinno odbywać, żeby miliarderzy i korporacje mogły zakupić, bo one wg niego zadbają lepiej. Czyli chce oddać lasy w zamian za wydrukowane papierowe śmieci, a raczej już teraz cyferki w systemie czyli fikcyjny nieistniejący pieniądz (istniejący tylko w banksterskim systemie), będący jedynie obietnicą banków.

Kukiz natomiast mówi o nacjonalizacji, czyli o odebraniu tego co te sprzedajne dziwki oddały zachodnim korporacjom za bezcen i stworzyły im idealne warunki do pomnażania tegoż majątku w nierównej walce/konkurencji z przedsiębiorcami!

To zasadnicza różnica! Populizm? Dopóki ta sitwa rządzi, to na pewno. Ale to konieczność, jeśli chcemy odzyskać nasz kraj i najwyższy czas zacząć o tym głośno mówić. Przynajmniej mówmy o tym, inaczej nigdy to nie nastąpi, nigdy nie nastąpi wzrost świadomości ludzi.

The Lantian pisze:
Wiecie czemu Pawełek jest lansowany na czarnego anty-systemowego konia wyborów ?

The Lantian pisze:

Możliwe, że oni tak to sobie zaplanowali, stąd takie dobre sondaże, stąd go tyle w mediach (chociaż to w dużej mierze też wynika z jego popularności jako muzyka). Może pomyśleli, że znaleźli takiego pożytecznego idiotę, co im frekwencję podniesie. Ale możliwe też, że się przeliczą, że strzelą sobie sami w palec.

No niestety nie jest to uczciwa gra i nigdy nie była.
Oni rozdają karty, które do tego są znaczone. Oni ustalają reguły i zmieniają je w trakcie gry kiedy chcą. Więc co nam pozostało? Zagrać z nimi w tę grę na ich warunkach, lub z góry zaakceptować wynik gry, która odbędzie się niezależnie czy zasiądziemy do stolika, czy nie.

The Lantian pisze:
A to, to co ? Rzekomo głosi teraz, że popełnił błąd będąc tam. No ok, może i uwierzę w to. Ale straszne to. NA Ukrainie rzadzą banderowcy teraz. Nawet jeden z naszych emerytowanych wojskowych był tam niedawno, twierdzi, że ukraińcy nie liczą się z Polakami w tej chwili.

Zgadza się straszne to. Straszne jest też to, że media tak ludzi ogłupiły, że większość wierzy, że całą tą awanturę rozpętał zły Putin (nie twierdzę że jest dobry), i dobrzy jankesi wraz z NATO, Unią i "naszymi" politykierami przybyli z pomocą napadniętym braciom Ukraińcom.
Kto za ten stan rzeczy odpowiada - Kukiz, czy POPiS?

The Lantian pisze:

No poczytałem coś tam, ale chyba nie dajesz wiary mediom i takim "ekspertom" politologom z uniwersytetów, którzy mówią takie rzeczy:
Cytuj:
Dokładnie. Warto zwrócić uwagę, że Paweł Kukiz przedstawia się jako kandydat zmiany, a jednocześnie zapowiedział, że nie poprze nikogo w II turze. Przecież ktoś, kto deklaruje się w ten sposób, powinien dryfować w stronę kandydata PiS-u, a nie urzędującego prezydenta.

Bardzo dobrze powiedział. Debile myślą, że można przekazać komuś swoje poparcie, swoje głosy.
Głosuję na niego i jak nie przejdzie, to ma mi wskazać na kogo mam głosować, bo sam nie wiem?
Mają ludzi za bezmyślne bydło.
Jak Kukiz nie przejdzie do drugiej tury, to nie idę - chyba, że przejdzie Marian, albo jakiś inny spoza partiokracji, to pójdę i zagłosuję żeby tej komorowskiej gęby nie oglądać.

JKM to by była gratka dla korporacji - to jak to ktoś powiedział wpuszczenie rekinów do akwarium z płotkami. I to rekinów wypasionych na tych płotkach, które są zaszczute i wygłodzone w tym kraju rządzonym od lat przez marionetki tych rekinów.

Powtórzę co napisałem wcześniej:
Idealnego kandydata nie ma i nie będzie. Niech lemingoza przetrawi najpierw to, co Kukiz mówi, to będzie dobrze. Jakby wyszedł i mówił otwarcie o rzeczach jakie tu poruszamy, to szybko stałby się ofiarą seryjnego samobójcy, albo w najlepszym przypadku zrobili by z niego wariata.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Cytat Kukiza z filmiku o zerwaniu współpracy z Korwinem: "Jeżeli partner już na tym etapie (Korwin-Mikke) robi jakieś sztuczki, nie wiem czy po to, żeby uzyskać kilka procent więcej... pojęcia nie mam z jakich powodów... ale nie różni się w tym niczym od partyjaników..." - dzięki Bogu Kukiz wreszcie przejrzał na oczy!!! Gdy zobaczyłem go razem z Korwinem, pomyślałem sobie "co ty człowieku z nim robisz? Dałeś się nabrać na to jego niby antysystemowe pierdolenie? Jednak nie pójdę na ciebie głosować..." Co rozumiem przez "antysystemowe pierdolenie"? Ano to, że niby Korwin mówi do rzeczy o złodziejach, patologiach itp., ale jednocześnie ma mnóstwo swoich tzw. "prywatnych" uwag i koncepcji, które jego zwolennicy (głównie spotkałem się z tym na tym forum) lekceważą, mówiąc, że "nie ze wszystkimi jego prywatnymi uwagami się zgadzam, no ale one są nie ważne bo liczy się tylko jego główny, antysystemowy program..." BZDURA! Tych swoich "prywatnych" często faszystowskich i prosystemowych, probankowych (jak wyjaśnił wyżej Mirek) oraz proiluminackich uwag ma mnóstwo! Koleś kłapie jęzorem jak CKM i po prostu nie wszystko jest w stanie utrzymać za zębami i wówczas wychodzą na jaw te jego różne "prywatne" koncepcje, które defacto z pewnością zamierza zrealizować, gdy tylko dorwie się do władzy!

Jaka jest różnica zatem między nim a Kukizem? Mikke jest typowym politykiem, który ani myśli zwiększyć władzy obywateli (co w tym filmiku powiedział Kukiz, a i co widać gołym okiem, jako że Mikke jest zwolennikiem monarchii [i to najlepiej ze sobą w roli głównej]) oraz pragnie władzy dla siebie i swojej (kolejnej już) partii, zaś Kukiz nie pragnie władzy, kasy i wpływów dla siebie, a realnie chce coś zrobić dla obywateli, chce zwiększyć ich władzę i jest w tym mega autentyczny! Ok nie jest idealnym przywódcą, mówcą, ekonomistą itp. ale jeżeli chodzi o dążenie do zwiększenia władzy obywateli, to jest w tym w stu procentach autentyczny, a jego zamiary są szczere, czego nie można powiedzieć o absolutnie żadnym innym kandydacie! Co z tego, że chce powołać ekspertów do radzenia się w danych dziedzinach? To akurat moim zdaniem bardzo dobrze! Człowiek, który zna się na wszystkim, najprawdopodobniej nie zna się na niczym. On wie, że jego zadaniem jest rozbicie i sforsowanie tego systemowego gówna i zwiększenie władzy wszystkich obywateli, której wówczas nie da się skorumpować i wypaczyć, gdyż działa ona tylko dla własnego (czyli ogólnego) dobra. Powołanie ekspertów z danych dziedzin, którzy będą odpowiedzialni za swe rady i decyzje przed obywatelami, uważam za jak najbardziej prawidłowe! A inni kandydaci? Jeden jest mega pokrętny i (jak mówi w tym filmiku Kukiz) niesłowny, inny ma skłonności nacjonalistyczno-faszystowskie i słowem nie wspomina o zwiększeniu władzy obywateli, tylko o swoich własnych "jedynie słusznych rządach" (pan Maniuś, gdyby ktoś nie zrozumiał...). Jeszcze inny (mimo iż częściowo mówi całkiem do rzeczy) idzie ręka w rękę z kościołem katolickim (czym u mnie już jest skreślony, gdyż mam wiedzę czym ów kościół naprawdę był i jest) oraz także nie wspomina słowem o zwiększeniu władzy obywateli (myster Braun). O kandydatach "prosystemowych" rzecz jasna wspominał nawet nie będę... Tak więc podsumowując, jedynym rozsądnym i autentycznie sprzyjającym obywatelom kandydatem jest Paweł Piotr Kukiz :) i z jego względu, po raz pierwszy od 9 lat skorzystam ze swojego prawa wyborczego i zagłosuję właśnie na niego!

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

TVN24 - Komorowski ? coś pan ? zwariował ? - Kobieta powiedziała prawdę

phpBB [video]

Mam wrażenie, że ten cytat przejdzie do historii :lol:

karp88 pisze:
Cytat Kukiza z filmiku o zerwaniu współpracy z Korwinem: "Jeżeli partner już na tym etapie (Korwin-Mikke) robi jakieś sztuczki, nie wiem czy po to, żeby uzyskać kilka procent więcej... pojęcia nie mam z jakich powodów... ale nie różni się w tym niczym od partyjaników..." - dzięki Bogu Kukiz wreszcie przejrzał na oczy!!! Gdy zobaczyłem go razem z Korwinem, pomyślałem sobie "co ty człowieku z nim robisz? Dałeś się nabrać na to jego niby antysystemowe pierdolenie? Jednak nie pójdę na ciebie głosować..." Co rozumiem przez "antysystemowe pierdolenie"? Ano to, że niby Korwin mówi do rzeczy o złodziejach, patologiach itp., ale jednocześnie ma mnóstwo swoich tzw. "prywatnych" uwag i koncepcji, które jego zwolennicy (głównie spotkałem się z tym na tym forum) lekceważą, mówiąc, że "nie ze wszystkimi jego prywatnymi uwagami się zgadzam, no ale one są nie ważne bo liczy się tylko jego główny, antysystemowy program..." BZDURA! Tych swoich "prywatnych" często faszystowskich i prosystemowych, probankowych (jak wyjaśnił wyżej Mirek) oraz proiluminackich uwag ma mnóstwo! Koleś kłapie jęzorem jak CKM i po prostu nie wszystko jest w stanie utrzymać za zębami i wówczas wychodzą na jaw te jego różne "prywatne" koncepcje, które defacto z pewnością zamierza zrealizować, gdy tylko dorwie się do władzy!

Jaka jest różnica zatem między nim a Kukizem? Mikke jest typowym politykiem, który ani myśli zwiększyć władzy obywateli (co w tym filmiku powiedział Kukiz, a i co widać gołym okiem, jako że Mikke jest zwolennikiem monarchii [i to najlepiej ze sobą w roli głównej]) oraz pragnie władzy dla siebie i swojej (kolejnej już) partii, zaś Kukiz nie pragnie władzy, kasy i wpływów dla siebie, a realnie chce coś zrobić dla obywateli, chce zwiększyć ich władzę i jest w tym mega autentyczny! Ok nie jest idealnym przywódcą, mówcą, ekonomistą itp. ale jeżeli chodzi o dążenie do zwiększenia władzy obywateli, to jest w tym w stu procentach autentyczny, a jego zamiary są szczere, czego nie można powiedzieć o absolutnie żadnym innym kandydacie! Co z tego, że chce powołać ekspertów do radzenia się w danych dziedzinach? To akurat moim zdaniem bardzo dobrze! Człowiek, który zna się na wszystkim, najprawdopodobniej nie zna się na niczym. On wie, że jego zadaniem jest rozbicie i sforsowanie tego systemowego gówna i zwiększenie władzy wszystkich obywateli, której wówczas nie da się skorumpować i wypaczyć, gdyż działa ona tylko dla własnego (czyli ogólnego) dobra. Powołanie ekspertów z danych dziedzin, którzy będą odpowiedzialni za swe rady i decyzje przed obywatelami, uważam za jak najbardziej prawidłowe! A inni kandydaci? Jeden jest mega pokrętny i (jak mówi w tym filmiku Kukiz) niesłowny, inny ma skłonności nacjonalistyczno-faszystowskie i słowem nie wspomina o zwiększeniu władzy obywateli, tylko o swoich własnych "jedynie słusznych rządach" (pan Maniuś, gdyby ktoś nie zrozumiał...). Jeszcze inny (mimo iż częściowo mówi całkiem do rzeczy) idzie ręka w rękę z kościołem katolickim (czym u mnie już jest skreślony, gdyż mam wiedzę czym ów kościół naprawdę był i jest) oraz także nie wspomina słowem o zwiększeniu władzy obywateli (myster Braun). O kandydatach "prosystemowych" rzecz jasna wspominał nawet nie będę... Tak więc podsumowując, jedynym rozsądnym i autentycznie sprzyjającym obywatelom kandydatem jest Paweł Piotr Kukiz :) i z jego względu, po raz pierwszy od 9 lat skorzystam ze swojego prawa wyborczego i zagłosuję właśnie na niego!

Spokojnie z tym hejtem na Korwina. Ja przetrawiłem sobie to wszystko jeszcze raz i powiem tak:
Zacznę od tego, że facet jest megakontrowersyjny stąd jego potencjalni przeciwnicy nie mają żadnych problemów żeby "wynajdywać" argumenty przeciw niemu. Nie obywa się też bez osobistych wycieczek.

Tak jak pisałem wcześniej, nawet Korwin po części zdaje sobie sprawę z naszego położenia (o czym wspominałem przy okazji prywatyzacji lasów). Nie zmienia to faktu, że w tym co on mówi o wiele więcej jest odwołań do teorii niż praktyki. Do tego jakie coś powinno być niż tego jakie jest, lub co powinno być zrobione, żeby to zmienić.

Uczepiłeś się jego liberalnego modelu gospodarki. A to jest jedyna rzecz w której nie jest w stanie nic zepsuć. Powiedz mi, czy teraz rekiny mają jakiekolwiek przeszkody w zjadaniu płotek? Lobbują rząd, który jest na ich posługi, nie płacą podatków, nie mają żadnych ograniczeń w prowadzeniu działalności w naszym kraju, czego nie można powiedzieć o rodzimych przedsiębiorcach, których fiskus niszczy jak tylko się da. A oprócz fiskusa masa innych instytucji lubująca się w wyszukiwaniu wszelakich nieprawidłowości. Czy słyszałeś może o jakiejkolwiek aferze z udziałem wielkich graczy na naszym rynku? Bo mi się wydaje, że mają u nas jak pączki w maśle. Powiedz mi, co broni teraz płotki przed rekinami? Bo ja nie widzę żadnego mechanizmu. Owszem, po uwolnieniu gospodarki tamci będą startować z lepszej pozycji, nie zmienia to faktu, że i tak dla średnich i małych przedsiębiorców ta rywalizacja będzie x razy uczciwsza. Jeżeli chodzi o prywatyzację majątku narodowego. To co miało jakąkolwiek wartość już dawno zostało sprzedane bez udziału JKM, a to co się ostało, jest prowadzone do bankructwa przez obecnie miłościwie panujących, wiadomo w jakim celu.
Korwin-Mikke bije na głowę wszystkich systemowych kandydatów. Wszystko co jest teraz zmierza ku temu o czym napisałeś w kontekście obaw dotyczących JKM. Prezydent to nie król, nie zapominaj o tym. Nie wiem czy oglądałeś wczorajsze "show". Panu Januszowi trzeba przyznać, że inteligencją i wiedzą bije na głowę resztę kandydatów, czy się to komuś podoba czy nie. Jako jedyny dosadnie wspomniał o realnym zagrożeniu 3 wojną światową, jeżeli u władzy pozostanie PO i, lub PiS. Nic nie jest czarne i białe. Korwin nie koniecznie brzmi jak ktoś, kto chce źle dla naszego narodu. Co najwyżej jako ktoś zbyt kurczowo trzymający się swojej idealnej teorii. Niemniej jednak bije na głowę większość kandydatów i głos na niego na pewno nie będzie głosem zmarnowanym. Sam Korwin świata nie zmieni, nie ma powodu by się o to bać. Tak jak ktoś już tu wspomniał, może nam poluzować kajdany, a to bez porównania lepsza opcja niż droga do klatki.

Co do Kukiza, to ja osobiście nie do końca rozumiem jego fenomenu. Dobry chłop ale jego największym atutem są po prostu największe szanse na wygranie. Bo każdy inny pozasystemowy kandydat mógłby zrobić to co on, i to ze 2x lepiej.

Nikogo do niego nie zniechęcam. Po prostu uważam, że są lepsi, mam jednak na uwadze, że tutaj nie o to chodzi. Wolę najgorszego z najlepszych niż kogoś z dolnego sortu .

Edit: A jeżeli chcesz władzy obywatelskiej, to masz Pawła Tanajno :]
W demokracji, w teorii władza należy do obywateli. Efekty tej obywatelskiej władzy właśnie widać. Niestety dużo wody musi upłynąć w Wiśle, żeby to o co postulujesz mogło poprawnie zadziałać.
Korwin król, nie twierdzę, że optymalnie. Wciąż jednak lepiej niż demokracja. A przecież sam sobie korony na głowę nie wsadzi.

I pamiętaj, że w modelu proponowanym przez Korwina, światowa finansjera nie miałaby szans znaleźć się w obecnym położeniu. To, że dzisiaj jest jak jest nie ma nic wspólnego z tym co JKM proponuje. Faktycznie, jego radykalne rozwiązania niekoniecznie wpłynęłyby korzystnie w tym aspekcie. Ale to nie znaczy, że facet nie ma racji. Bo w zdrowym systemie jego koncepcje działają bez zarzutów. Jedyne co można mu zarzucić, to to, że wydaje się za bardzo to bagatelizować.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Cytuj:
Powiedz mi, czy teraz rekiny mają jakiekolwiek przeszkody w zjadaniu płotek? Lobbują rząd, który jest na ich posługi, nie płacą podatków, nie mają żadnych ograniczeń w prowadzeniu działalności w naszym kraju, czego nie można powiedzieć o rodzimych przedsiębiorcach, których fiskus niszczy jak tylko się da. A oprócz fiskusa masa innych instytucji lubująca się w wyszukiwaniu wszelakich nieprawidłowości.

Otóż to ! wreszcie ktoś to powiedział.
Poza tym dziwi mnie obecność socjalistów na tym forum. Jest to w końcu forum dla ludzi ceniących sobie wolność, a socjalizm obok niej nigdy nie stał i nie idzie z nią w parze. Interwencjonizm państwowy zabija rynek i każdy kto prowadził kiedykolwiek działalność gospodarczą dobrze o tym wie. Czytałem tu nawet kiedyś na tym forum pomysł jakiegoś użytkownika, żeby wprowadzić płace minimalną... Ja za centralnych planistów dziękuje, bo wole pozostawić procesy rynkowe w rękach konsumentów i przedsiębiorców, a nie debili, którym się wydaje, że mogą sterować tak skomplikowanym procesem jak gospodarka za biurka.
Co do Kukiza to dziwi to, że zaczynają go popierać celebryci i nawet TVN go przedstawia w dobrym świetle. Do tego opowiada się za JOW-ami, które jeszcze bardziej zabetonują system. Jeśli udałoby się wprowadzić JOW-y to pozostaje nam tylko dyktatura PO-PIS i kupienie sobie biletu jak najdalej stąd.

Awatar użytkownika

Czasami spotykam się z głosami ,że nie ma po co iść na wybory bo to i tak nic nie zmieni a to duży błąd. Głosować trzeba bo za ciebie wybiorą inni czyli wyborcy PO ,PIS,SLD itd. którzy na pewno pójdą głosować i będą się cieszyć że ty nie poszedłeś i nie zagłosowałeś na innego kandydata. I to oni wybiorą przyszłość dla twoich dzieci a ty nadal będziesz narzekał.
Niestety propaganda mafijna działa w naszym państwie bardzo dobrze i zamiast prawdziwego syfu pokazuje tylko "zieloną wyspę". W 2011 myślałem ,że PO przegra wybory , że ludzie widząc ten syf i kłamstwa nie postawią znowu na nich, nawet zgłosiłem się na męża zaufania żeby pilnować wyborów bo po PO wszystkiego się można spodziewać - od początku wierzyłem w zamach smoleński . Ale stało się inaczej ,PO wygrało, wtedy myślałem gdzie ci ludzie mają oczy i mózgi. Ale to się zmienia na leprze być może dlatego że nawet tym lemingom w końcu się dostało po dupie od władzy i zaczęli patrzeć na oczy a jak już zaczęli patrzeć to może nie przestaną.
Teraz mamy więcej kandydatów i tych pozasystemowych, trzeba to wykorzystać bo z każdym rokiem okradają nas i zadłużają coraz bardziej, nie można czekać ,bo nawet na co czekać? Nikt nam nie pomorze jak tego sami nie zrobimy.
Też głosuję na Kukiza, programy wszyscy mają podobne, mówią to samo lub prawie to samo ale trzeba przede wszystkim wybrać człowieka, jego osobowość, psychikę ,determinację ,wolę walki a moja intuicja mi mówi że on jest tym odpowiednim . Oczywiście nie znam go dobrze ale mam nadzieję że jak wygra to się nie zmieni (tak mi się wydaje) i mam nadzieję ,że jest na tyle inteligentny że nie da się wykorzystać ani wciągnąć w jakieś brudne gierki. Facet jest na pewno odważny bo sam rzucił się na głęboką wodę jaką są wybory prezydenckie tak naprawdę mając nikłe szanse na leprze wyniki. To co już osiągnął to jego sukces ale i sukces polaków bo widać że coś się zmienia na leprze i nie wolno tego zmarnować, trzeba ruszyć dupska i głosować dla własnego dobra.
Jeśli wygra ktoś z poza systemu ,potem będzie układany program , chyba nie myślicie ,że sam Kukiz może to zrobić w sposób szczegółowy - nie jest możliwe aby znał prawa podatkowe, bankowe,ekonomię itd.,będą mu do tego potrzebni ludzie ,uczciwi ,wykształceni ludzie jakich u nas dostatek. Trzeba tylko zrobić wyłom w murze systemu a potem iść dalej do następnych wyborów.
On chce zrobić ten wyłom i ma szansę ale tylko jeśli my wszyscy go poprzemy, potem będzie czas na program,który my mu pomożemy stworzyć - najważniejszy jest teraz sam człowiek, który ma wygrać czyli tak jak napisałem wyżej ,człowiek z wolą walki, z mocną psychiką, determinacją czyli odpowiednią osobowością aby nie można go było złamać , zastraszyć czy przekupić bo takie będą ruchy systemu gdy wygra ktoś z poza niego. On na takiego wygląda według mnie.
Nie chciałbym powtórki z historii i drugiego Bolka czyli Wałęsy ,który zdradził Solidarność i
polaków ,który zastopował lustrację przez co nie osądzono bandytów z PRLu do dziś.
Więc ruszać tyłki i do wyborów marsz. Wasze dzieci kiedyś będą was pytać co zrobiliście dla ich lepszego życia ,co odpowiecie?

Dokładnie tak jest. Z tym, że Kukiz jeszcze niczego nie s....olił, więc oficjalnie nie mamy prawa się do niego przyczepić. Facet chce coś zmienić, chwała mu za to. Nie zmienia to faktu, że merytorycznie nie ma startu do kilku kandydatów. Sam nie wie jak obronić system który foruje, mniejsza z tym. Promowanie jego osoby przez mainstreamowe stacje jest co najmniej zastanawiające.
Może popularność Kukiza bierze się stąd, że jest to jedyny kandydat który mówi w sposób zrozumiały dla mas?
Bo nie ma co ukrywać, terminologia jaką posługują się dobrze przygotowani programowo kandydaci jest niestrawna dla przeciętnego Kowalskiego i dlatego (nad czym ubolewam) woli on zagłosować na kogoś z duetu Komorowski - Duda, niż kogoś kogo nie rozumie.
Na początek, dobry Kukiz nie będzie zły, przynajmniej nie powinien...

Cytuj:
Czasami spotykam się z głosami ,że nie ma po co iść na wybory bo to i tak nic nie zmieni a to duży błąd. Głosować trzeba bo za ciebie wybiorą inni czyli wyborcy PO ,PIS,SLD itd. którzy na pewno pójdą głosować i będą się cieszyć że ty nie poszedłeś i nie zagłosowałeś na innego kandydata. I to oni wybiorą przyszłość dla twoich dzieci a ty nadal będziesz narzekał.

Oj jacy wy ludzie naiwni jesteście aż mi was żal. Nawet takie proste stwierdzenie do głów nie dociera: jakby wybory mogły coś zmienić to dawno by je zakazano. System jest tak zrobiony żeby zawsze u władzy byli ci którzy będą przychylni psychopatom. Wszystkie te rządy, prezydenci, wybory to teatrzyk dla dzieci. Jesteś na forum david icke a nie czytaliście jego książek i nie wiecie na czym ta cała zabawa polega? Oj dzieci, dzieci. Czy nie zastanawiało was nigdy że nigdzie na świecie nie ma rządu który by działał na rzecz obywateli? Dlaczego tak jest że wszystkie rządy na świecie realizują politykę psychopatów? Mieliście cyrk na wyborach samorządowych i dalej do was nie dociera że to bujda na resorach? Nawet jeśli któryś z tych kandydatów na prezydentów nie jest agentem systemu to myślicie że byłby dopuszczony do możliwości zmiany systemu? Naiwni! Dlaczego ich jest aż 11? Dlaczego wiedząc że system jest chory i wymaga zmian nie zjednoczą się i nie wystawią 1 kandydata? Tylko aż 5 tzw. antysystemowych? Może właśnie po to żeby głupie ludziki myśleli że mają alternatywę a wynik głosowania wyglądał tak że 5% głosowało na korwina, 5% na kukiza, 3% na brauna, po 1 na resztę a u władzy był dalej ktoś z rządzącej mafii? Frekwencja w wyborach powinna wynosić 0% wtedy tzw. władza nie miałaby legitymacji do rządzenia. Zresztą jest to niemożliwe, gdy całe społeczeństwo ma prawo głosowania a 90% to zaprogramowani idioci nie mający zielonego pojęcia o temacie. Także good luck. Wynik wyborów jest już znany teraz będzie to na 200% ktoś z rządzącej mafii nie ma najmniejszego znaczenie czy bredzisław czy duda który was i tak wyduda.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Paweł Kukiz - pytania od studentów cz.1/3
phpBB [video]

Drugie śniadanie mistrzów Tusk, Hołdys, Kukiz
phpBB [video]

Minę tfusek ma jakby mu się pętla na szyi zaciskała :lol:

skulldragl pisze:
Cytuj:
Czy nie zastanawiało was nigdy że nigdzie na świecie nie ma rządu który by działał na rzecz obywateli? Dlaczego tak jest że wszystkie rządy na świecie realizują politykę psychopatów?

Kilku się w historii trafiło. Niestety, tacy kończą jak Kaddafi.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Paweł Kukiz masakruje Tomasza Lisa i Kube Wojewódzkiego

phpBB [video]

Awatar użytkownika

skulldragl - kolego , oni by z chęcią zakazali wyborów ale nie mogą bo to byłoby oczywiste łamanie demokracji na którą się tak powołują ale po to robią ludziom sieczkę w głowach żeby na takich wyborach głosowali jak oni sobie tego życzą albo żeby nie głosowali w ogóle bo to ich zwycięstwo ,swoich wyślą na pewno.
Ty mówisz jak wyborca Komorowskiego albo jak człowiek ,który już się pogodził z niewolnictwem.
Masz lepszy pomysł to napisz tutaj , mam nadzieję że nie chcesz robić rewolucji bo widzisz co było na Majdanie ,wykorzystano ludzi aby wywołać wojnę ,przy okazji pozbyto się tych najbardziej patriotycznie nastawionych młodych ludzi, ludzie którzy obok siebie mieszkali teraz się mordują nawzajem.
System można zniszczyć od środka bo każdy system ma wady i słabe strony ,bez wyjątku.
Trzeba tylko znaleźć odpowiednich ludzi którzy się nie przestraszą ,nie ulegną groźbom ani kasie.
Teraz możemy spróbować takich wybrać, nigdy nie pewności ale trzeba to zrobić dla naszego dobra.

Cytuj:
Ty mówisz jak wyborca Komorowskiego albo jak człowiek ,który już się pogodził z niewolnictwem.
Masz lepszy pomysł to napisz tutaj , mam nadzieję że nie chcesz robić rewolucji

Napisałem co można zrobić, ale do tego potrzeba zjednoczenia się ludzi, a ci są na to za głupi, jeszcze. Wyobraź sobie co by było gdyby w jakiejś fabryce menadżerowie niemiłosiernie uciskają i wyzyskują pracowników, ci z kolei przestają pracować wszyscy bez wyjątku, tyle że bez agresji, rozrób, negatywnych haseł po prostu w pokoju i miłości, inni nawet nie związani z fabryką przyłączają się do demonstrujących. Po prostu przestają grać w grę zrobioną przez rządzących nimi. Fabryka staje, produkcja ustaje, menadżerowie nie zarabiają, każda godzina przestoju to dla nich ogromna strata. Jak myślisz długo by zwlekali z przyjęciem postulatów strajkujących? Tylko w ten sposób można rozwalić system w żaden inny, ani rozróbami, rewolucjami, ani tym bardziej wyborami. Wyobraź sobie taki protest w wykonaniu policji, wojska, urzędników różnego szczebla? Paraliż całego kraju. David Icke pisał o podobnych sytuacjach w Ludzka raso powstań z kolan.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Funky Polak - Pamietaj
phpBB [video]

..."więc PAMIĘTAJ ,synu mój...."

=
Może tacy olewacze wspomną kiedyś jak pozostali...ciągle uwiązani przy systemowej budzie,na systemowym łańcuchu.Zdanie nie jest personalnie skierowane do nikogo z uczestników tego tematu.
=
Nie tworząc nowego postu doedutuję ten:
Mam wrażenie,że wielu z czytających nie do końca odebrało właściwie ten teledysk jaki zapodałem .
Wiem po co był stworzony,w jakim celu,dobrze pamiętam w którym momencie ta muza stała się symboliczna i dla kogo,tylko spójrzcie z innej strony, nie wczuwając się w całośc treści a w wybrane teksty;i pierwsza grafika z tym orłem dobitym obcą flagą ,obcym kapitałem,naciskiem i "wielkim bratem",przy pomocy którego jest jak jest.

Przy 25cio letniej dewastacji gospodarki zmuszano rodaków do ucieczki z kraju,za chlebem,lepszym życiem za czymkolwiek dla nich normalnym.Cel był zamierzony już wcześniej,a wykorzystano odpowiedni moment by zacząć.
"Skoczek" przez murek i żydowska karuzela poszła w ruch.Zwabiono i przyciskano Polaków w wewnętrznym rozdarciu i pułapce.
Wielki świat i dostatnie życie,zachód,dolary,bibeloty.Udało się swój byt polepszyć jakiejś części,może sporej,nieważne,nikt nie zadbał by rodzimą gospodarkę rozwijać.NIKT!
Nie jestem młodzianem i dużo pamiętam,w pamięci zostało,kto i w jaki sposób doprowadzał do krachu i zapaści tego kraju.Partie,nazwiska,CAŁA BANDA złodziei a każdy kto rządził przez te lata grał pod przykrywką "dla dobra Polski".Każdy z tych złodziei otaczał się całą chmarą sobie podobnych.Do tej pory tak jest.
Jak nikt personalnie nic nie zrobi to nawet to co pozostało zostanie rozkradzione do końca.

Nawet teraz, przy tego typu wyborze.Zawsze od czegoś trzeba zacząć,tak?
Pozostało z dobytku tego kraju już niewiele,przemysł praktycznie przestał istnieć,śmieciowe płace,śmieciowa jakość życia:

Wyprzedano już 97% polskiego majątku - po 25 latach Polacy zostali dziadami bez pieniędzy na walizkach
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyprz ... niedzy-wal
czy niektóre tematy z Forum:
polska-droga-do-zniewolenia-t11326.html
wirtualne-emerytury-t1863.html

Ja nie zapominam gdzie się urodziłem,właśnie w pamięci mam tę siłę zaklętą.I ruszę ,jak wiecie,te swoje 4litery by ta liczba 4 przyczyniła się ,a nawet może stała się symboliką-fotelem dla kogoś,kto z tych wszystkich kandydatów może mieć inne totalnie zdanie w temacie funkcjonowania sobie podległych ludzi a tym samym na kształt Państwa,nawet biorąc pod uwagę to, co taki Ktoś podpisuje i w imieniu kogo.
Rzygać się chce na to całe zdalne sterowanie jakie trwa,od "profesorka" Balcerowicza po następnych pejsatych "uzdrawiaczy".

Info z ostatniej chwili z fb.
https://www.facebook.com/PrezydentKukiz

Prezydent Kukiz

Muszę przerwać kampanię i jechać do mojego Ojca. Miłość do Polski zawdzięczam Jego wychowaniu. Bardzo przepraszam Olsztynian. Osoby wierzące proszę o Modlitwę w intencji zdrowia mojego Taty. Wiem, że Modlitwa bardzo pomaga a ja strasznie chciałbym, żeby był świadkiem naszego sukcesu bo w ogromnej mierze jest jego współtwórcą. Dziękuję Wam.

Od siebie dodam tyle, że nie wierze w przypadki i to że od tak tuż przed wyborami takie rzeczy się dzieją.
Obawiam się ze ktoś z góry to zaplanował, cóż agentura teraz będzie miała pole do popisu i durnych złośliwych komentarzy.

Awatar użytkownika

devlieger pisze:
Czy słyszałeś może o jakiejkolwiek aferze z udziałem wielkich graczy na naszym rynku?

Żartujesz?
Większość afer z udziałem wielkich graczy na naszym rynku nigdy nie ujrzy światła dziennego, bo to są wielcy gracze, których chronią politycy, rzeczy których media nie tykają. Ale i tak czasem coś wychodzi na światło dzienne.
Poczytaj, posłuchaj Wojciecha Sumlińskiego co się dzieje.
Afera taśmowa i Kulczyk, spotkania potajemne polityków i biznesmenów...
Afera Amber Gold, linie lotnicze, syn premiera...

devlieger pisze:
Jako jedyny dosadnie wspomniał o realnym zagrożeniu 3 wojną światową, jeżeli u władzy pozostanie PO i, lub PiS.

No właśnie, taki wybitny polityk, obserwator i komentator życia publicznego, a nie wie, że POlska jest krajem teoretycznym, neokolonią USraela i nie ma absolutnie żadnego wpływu na wydarzenia światowe, a już na pewno na wybuch wojny światowej bądź nasz w niej udział? Takie decyzje zapadają na najwyższym szczeblu, potem przekazywane są takim politykom jak Obama, następnie Makrela, i gdzieś potem informują POlskich polityków co mają mówić i kiedy owieczkom na zarządzanym przez siebie okupowanym terytorium.

devlieger pisze:
I pamiętaj, że w modelu proponowanym przez Korwina, światowa finansjera nie miałaby szans znaleźć się w obecnym położeniu. To, że dzisiaj jest jak jest nie ma nic wspólnego z tym co JKM proponuje. Faktycznie, jego radykalne rozwiązania niekoniecznie wpłynęłyby korzystnie w tym aspekcie. Ale to nie znaczy, że facet nie ma racji. Bo w zdrowym systemie jego koncepcje działają bez zarzutów. Jedyne co można mu zarzucić, to to, że wydaje się za bardzo to bagatelizować.

Przecież model proponowany przez Korwina opiera się na szkole wielkich ekonomistów, którzy stworzyli podwaliny światowej finansjery.
Faktycznie, jego radykalne rozwiązania niekoniecznie wpłynęłyby korzystnie, lecz wręcz byłyby jeszcze większą katastrofą.
Jesteś w stanie podać przynajmniej jeden przykład takiego zdrowego systemu, w którym jego koncepcje działają bez zarzutów? Jest bądź był kiedykolwiek taki?

Polska jest jak widać ważnym pionkiem w tej rozgrywce. Istnieje teoretycznie, ale to i tak nie przeszkadza wykonywać naszym rządzącym poleceń z góry, tak by nas, istniejących w praktyce w ten konflikt wepchać.

Odpowiedz mi na jedno pytanie.
Dlaczego, jeżeli model proponowany przez Korwina miałby umocnić wielkie korporacje i światową finansjerę nie jest on realizowany przez obecną władzę na życzenie tychże? Chcesz mi powiedzieć, że istniej coś co ich przed tym powstrzymuje? Ja nie widzę żadnego mechanizmu.

Musisz sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. Gdyby korporacje i finansjera mogły dorobić się dzisiejszej pozycji na uczciwym, liberalnym rynku... Nigdy w życiu nie finansowałyby podstawionych rządów na swoje rozkazy.
Oni POTRZEBUJĄ nieuczciwych zasad gry stanowionych przez rząd, w przeciwnym razie byłoby fizycznie niemożliwym osiągnięcie takiej pozycji. Tylko podstawiona władza umożliwiła im znalezienie się w miejscu w którym są, przez stosowanie różnych obostrzeń i uciśnień w stosunku do tzw. płotek czy jakichkolwiek oddolnych inicjatyw. Gdyby uczciwy liberalizm gospodarczy im służył, dzisiaj właśnie taki byśmy mieli.

Sam wiesz, że dzisiaj płotki nie mają startu do rekinów, tylko dlatego, że skorumpowane rządy ustanowiły zasady gry pod tych większych.

Jak mam Ci podać przykład zdrowego systemu? Nigdzie takiego nie było, prawie wszędzie w większym lub mniejszym stopniu reguły gry są ustanawiane pod rekiny. Dzisiaj piszemy z perspektywy ponad 100 lat wielkiej wyżerki tych największych. Pamiętaj!! Tylko nieuczciwy system państwowy doprowadził do takiego rozrostu tych, których się tak bardzo obawiasz. Tylko na uczciwym, równym dla wszystkich, liberalnym rynku, wielcy gracze nie mieliby szans osiągnąć takiej pozycji, to by było po prostu niemożliwe!! Jak można tego nie widzieć??

Podkreślam zatem, JKM ma rację!! Jedynie realia, które skrzywiony system stworzył, trochę do tej prawdy nie pasują i próbują ją zakrzywić.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Było prawie rok temu, ale wklejam jeszcze raz. Wtedy pomysł nie zainteresował praktycznie nikogo.
Może teraz jest klimat na to i coś się zmieni.

Cytuj:
Pomysł Fundacji Veritatem na uczciwe wybory

Fundacja Veritatem, właściciel Radia Bez Cenzury, ma pomysł na zapewnienie większej uczciwości w wyborach. Za pewne każdy z was zna system śledzenia przesyłek pocztowych na podstawie specjalnego kodu kreskowego. Wystarczy wpisać numer spod kodu na platformie internetowej Poczty Polskiej czy firm kurierskich i wiemy, co się dzieje z przesyłką, na którą czekamy lub którą wysłaliśmy. Proponujemy by karty do głosowania również były opatrzone takim unikalnym kodem kreskowym i banderolą z tym kodem, którą każdy wyborca zabierze do domu z lokalu wyborczego.

Polegałoby to na tym, że karta do głosowania składałaby się z 2 części. Część 1, na której znajdują się tradycyjnie nazwiska kandydatów oraz kod kreskowy, część 2 to banderola z kodem kreskowym. Każdy wyborca, który wpisze potem numer spod kodu na platformie Państwowej Komisji Wyborczej, zobaczy skan swojej karty. Łatwo wtedy zweryfikować, czy nie dokonano przekrętu z naszą kartą. System ogólnie działałaby podobnie jak Zintegrowany Informator Pacjenta i mógłby się nazywać Zintegrowany Informator Wyborcy. Każda karta do głosowania, oprócz kodu kreskowego i banderoli, powinna być opatrzona dodatkową możliwością wyboru na liście kandydatów. Pod wszystkimi kandydatami powinna być opcja z możliwością zaznaczenia „ŻADEN Z POWYŻSZYCH”
Żadne systemy nie są idealne. Ale jesteśmy pewni, że taka karta wprowadzi pewne ograniczenia w robieniu kombinacji. Bo co zrobi Państwowa Komisja Wyborcza kiedy załóżmy 60 procent społeczeństwa oprotestuje wybory, kiedy okaże się, że ich głosy padły na kogoś, na kogo nigdy nie głosowali? Bo założeniem pomysłu jest też to, że każdy będzie mógł zobaczyć wszystkie karty do głosowania, jakie zostały użyte podczas wyborów. Ponadto Zintegrowany Informator Wyborcy zakłada też tak zwaną Straż Obywatelską, złożoną z losowo wybranych osób, której zadaniem będzie weryfikacja wyników. Na przykład grupa spod Szczecina przyjeżdża do Zamościa i sprawdza skany z oryginałami, zlicza głosy i weryfikuje wyniki z okręgu z wynikami wysłanymi do PKW. Kiedy będzie jakakolwiek nieprawidłowość (pomijamy źle oddany głos) wtedy jest to podstawą do unieważnienia wyborów w całym kraju. Straż badałaby również, czy PKW zamieszcza na stronie internetowej wyniki zgodne z tymi, które zostały do niej przesłane.

Pomysł był konsultowany prawnie i pojawił się w jednej z audycji z udziałem Macieja Lisowskiego z Fundacji
LEX NOSTRA

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nie wydaje mi się, żeby największym problemem były fałszerstwa wyborcze. Z prostego powodu: one są niepotrzebne. Z moich rozmów i obserwacji wynika, że ludzie absolutnie nie interesują się / nie rozumieją tego, co się dzieje w otaczającej ich rzeczywistości: nie wiedzą ile wynosi budżet państwa, ile zadłużenie, ile % podatku realnie płacą, nie rozumieją, że zostali okradzeni w wyniku likwidacji OFE, nie wiedzą, że bankrutuje ZUS, itd.

Wystarczy im Gazeta Wyborcza i TVN24 i jak tam powiedzą, że Bronek ok, to ok. Chyba, że ktoś jest przedstawicielem Gazety Polskiej, Radia Maryja, itd. To wtedy Andrzej ok.

I na tym myślenie na temat wyborów się kończy.

Na pytanie: dlaczego akurat ten kandydat, padają odpowiedzi o in vitro, kościele, umowach śmieciowych, Ukrainie -jakiś totalny bełkot haseł serwowanych przez media, po którym widać brak zrozumienia: przyczyna-skutek i generalnie ogólny brak zainteresowania.

Najciekawsze jednak są reakcje na Korwina: że oszołom, że tych pomysłów nie wprowadzono nigdzie na świecie, że jak to, wszystko zmienić, że nie będzie emerytury… Wolność, którą obiecuje Korwin, zamiast zainteresowania, budzi paniczny strach.

Po prostu większość z nas żyje z dnia na dzień, bez żadnej refleksji nad życiem, czy pragnienia wolności, samodzielności. Moim zdaniem, to nawet nie wynika tylko ze strachu. Nie mamy potrzeby bycia niezależnymi i cieszy nas taka forma niewolnictwa, jaka istnieje, bo zdejmuje z nas konieczność samodzielnego myślenia. Nie chcemy wyzwań, wegetacja jest ok. Dopóki mam co jeść i gdzie mieszkać, jestem zadowolony. Innych potrzeb nie ma. Może chciałbym mieć więcej, ale jestem pogodzony z losem (tych „niepogodzonych” już nie ma w Polsce, są w UK i innych krajach UE) i nic w kierunku zmiany nie zrobię. Najwyżej pomarudzę (ale tylko trochę).

…Zombie są wśród nas, proszę Państwa. A nawet stanowią większość.

Uważam, że jedynym wyjściem, jest powstanie kolejnego ruchu pokroju „Solidarności” (chodzi mi o masowość i ideowość), ale do tego potrzeba masy krytycznej ludzi, którzy chcą zmian i silnych liderów z dobrym programem (Kukiz np. go nie ma), oraz – jakiegoś silnego impulsu do przebudzenia z letargu.

Kiedyś na pewno do tego dojdzie, ale chyba jeszcze trochę poczekamy.

…A na wybory trzeba iść – bo jak pokazuje przykład Węgier, zmiany są możliwe.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

[quote="skulldragl"][quote]

Nawet takie proste stwierdzenie do głów nie dociera: jakby wybory mogły coś zmienić to dawno by je zakazano. System jest tak zrobiony żeby zawsze u władzy byli ci którzy będą przychylni psychopatom. Wszystkie te rządy, prezydenci, wybory to teatrzyk dla dzieci. Jesteś na forum david icke a nie czytaliście jego książek i nie wiecie na czym ta cała zabawa polega?

Całkowicie się z Tobą zgadzam kolego
Obserwuje ten temat od początku i raczej z boku. Czytając Wasze komentarze pomyślałam dokładnie co Ty skulldragl. To jest forum DI i o czym pisał w swoich książkach?

" Zjednoczmy się w obliczu tego co wpływa na nas wszystkich - utraty naszych najbardziej podstawowych praw. I jeśli zdarza się to właśnie teraz, to w jakim świecie będą żyć nasze dzieci i wnuki? Czy możesz żyć z tą myślą, nie robiąc nic lub buntując się tak, jak chcą tego władze?ja nie mogę. Musimy zacząć się organizować w społeczności i grupy, aby wspierać się nawzajem i przestać współpracować z systemem kontroli, a nie walczyć z nim. System może istnieć jedynie dzięki naszej współpracy i przyzwoleniu. My trzymamy to wszystko razem. Oni mają swoich ludzi agresji, zwanych wojskiem i drużynami "Gromu", aby poradzić sobie z zaciekłym oporem. Ich największym koszmarem jest niepodporządkowanie - odmowa płacenia podatków, odmowa opuszczenia domów, gdy banki je przejmują z powodu ekonomicznej zapaści, którą same spowodowały, odmowa "podporządkowania się" naszemu własnemu zniewoleniu w jakiejkolwiek formie. System nie sprawdziłby się, jeśli miałoby to miejsce na dużą skalę. I w tym tkwi sedno : by osiągnąć cel, musimy to robić masowo, i , ci, którzy nie będą bezpośrednio tym dotknięci, muszą wspierać tych , którzy są. Zamiast podporządkowania potrzebujemy niepodporządkowania. Niech będzie to taniec niepodporządkowania ludzi, którzy maszerują w takt innego werbla i nie będą się podporządkowywać temu co jest niesprawiedliwe, nieuczciwe lub atakuje ich wolność oraz wolność innych. To podejście nie odmawia współpracy w duchu wrogości, złości czy agresji, lecz z miłością, radością i śmiechem - oraz żelaznej determinacji, by nie współpracować z własnym zniewoleniem(...)"
"...Może wam się wydawać , ze macie władzę, lecz jesteście pionkami w tej grze, tak jak wszyscy inni.Nie macie władzy, wasz mundur ją ma, ponieważ jest on przedłużeniem państwa. Ci którzy są w jego środku, są tylko po to, by go animować i wykonywać polecenia tych, których reprezentuje. Gdy jesteś użyteczny dla tej szajki, , pochwalą cię, a gdy będziesz wykraczał poza ich wymagania wobec szerszej agendy, pokażą ci drzwi. "

Myślę , ze obecna władza nie odda koryta bez walki, wczoraj w tv usłyszałam o tych długopisach, gdzie tusz znika po 40 min...ciekawa sprawa. Ktoś o tym wspomniał już na tym forum. To, ze ja o tym wspominam nie znaczy że w to wierzę , to tvn w końcu :boisie: :lol: ot taka ciekawostka. Nie zapominajmy jakie to forum i o czym pisze Icke a zwłaszcza podczas wyborów.

Przy wszystkich za i przeciw głosowaniu, nie zapominajcie o jednym!!
Piszecie, że sami stawiamy sobie ograniczenia. A czy nie próbą stawiania wyimaginowanych ograniczeń jest twierdzenie, że na drodze wyborów nic nie zmienimy? Oczywiście, że tak jest.
Może zmienimy, może nie... Zapytajcie, ile macie do stracenia?
Sami o tym decydujemy, nie zapominajcie o tym.
Impossible is nothing.
Jak widać, na Węgrzech się udaje, państwa bałtyckie również zaczynają się wyłamywać, więc da się czy nie? Najważniejsze to nie zostawić tych impulsów samym sobie. Lawina musi się toczyć bo inaczej się skończy tak jak w Libii.
Jeden wyłom można zamurować, ale jak pęknie cały mur? I nikt nie powiedział, że musi to stać się naraz.

Można zbojkotować wybory, można zagłosować na uczciwego kandydata, można wyjść na ulice...
Możliwości jest nieskończenie wiele, nie ma sensu dyskutować nad wyższością jednej metody nad drugą, tę energię można poświęcić na działanie.

Przyglądając się tym wszystkim kandydatom anty systemowym korwina odrzuciłem ze względu na prywatyzacje lasów, kukiza za śpiewy na ukrainie chwała ukraina i dzisiaj oglądnęłam film z Marianem Kowalskim który poniżej. I po jego wypowiedziach dochodzę do wniosku że jest najbardziej autentyczny ze wszystkich i także najmniej promowany i najwięcej zwalczany przez media. Bo kukiz to jest tak mocno promowany przez media reżimowe że praktycznie w tym promowaniu wyprzedza komorowskiego razem z duda. Więc wszystko wskazuje że to taki koń trojański jak palikot. Ale mimo wszystko nawet głos oddany na kukiza jest lepszym głosem niż oddanym na takiego dudę czy komorowskiego bo robi to wyłom w myśleniu społeczeństwa. I każde następne wybory będą trudniejsze dla reżimu.

Marian Kowalski: Bronisław Komorowski jest powszechnie znienawidzony
phpBB [video]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jony: kukiza za śpiewy na ukrainie

Niepotrzebnie- Kukiz sam stwierdził ze juz nie jest taki chętny do pomocy ukrom przez uznawanie UPA za bohaterów

Paweł Kukiz: młodzi emigrują, a władze sprowadzają Arabów do Polski

Od 10:05 u ukrainie

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]