Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sie 2019, 8:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Sorry, nie rozumiem.
Przecież tłumaczyłem. To jest tak trudne "do ogarnięcia" ?

-- 20 paź 2013, 17:02 --

kerth pisze:
bo przeciwnik nadal armię wszak ma

Ale jaki 'przeciwnik' ?
Cryptologicon pisze:
Najlepiej byłoby gdyby wszyscy nagle rzucili broń
Przecież klikałem - 'Wszyscy' !

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 paź 2013, 16:59 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Aaa rozumiem, utopia. Przepraszam, ale aż takiej abstrakcji nie ogarnąłem.

Wracając do tematu, broń to tylko i wyłącznie narzędzie. Takie samo, jak młotek, klucz, nóż, czy miotła.
Jeżeli ktoś chce kogoś zabić, to nie będzie spędzał paru lat na zdobycie pozwolenia na broń. Może zdobyć ją nielegalnie, użyć noża, czy łuku.
Tłumaczenie braku powszechnego dostępu do broni tym, że dzięki temu jest mniej zabójstw/samobójstw, jest strasznie dziurawe.

Awatar użytkownika

Ja tego nie mówiłem, wręcz przeciwnie. Ale chciałbym żeby to się skończyło. W połowie się mogę z tym utożsamić. Tłumaczyłem już wszystko - cały tok myślenia.
Powiedz , czy czytasz 'po łebkach', bo trollowanie zajmuje Ci zbyt wiele czasu, czy tak sobie zwyczajnie pi....sz, bo lubisz?

A więc odpowiadam,
Najpierw prośba - jeśli masz nadal uwagi personalnie do mnie - to bardzo proszę, pisz na priv. Nie zaśmiecajmy wątku.
a teraz odpowiedź - piszesz w tak zagmatwany sposób, że jednak doprecyzowanie jest potrzebne. Nie uważam, żebyś wszystko napisał, nie potrafię czytać w myślach, więc też mogę się tylko i wyłącznie domyślać tego, o czym nie napisałeś, albo co wydaje Ci się, że napisałeś w sposób zrozumiały.

Awatar użytkownika

OK. Potrafię to zrozumieć - faktycznie możesz tak, to odbierać.
Do naklikania.

P.S.
Nie wszystko można napisać 'wprost' - z różnych względów.
W niektórych tematach jestem szczery do bólu - w innych niekoniecznie. Ponadto jestem nastawiony na zwalczanie trolli, bo się tu dzieje ostatnimi czasy.
Wstępnie pozdrawiam :zmęczony:

Awatar użytkownika

Moim zdaniem każdy powinien mieć broń, dosłownie każdy. Broń powinna być dodawana jako gratis do sześciopaków piwa w Biedrze. Pod koniec gimnazjum powinno się zdawać egzamin z obsługi co najmniej trzech rodzajów broni palnej, a wejście w dorosłość powinno łączyć się z obowiązkowym kupnem pistoletu. Broń powinna być ogólnie dostępna i obecna w każdym domu, a jej brak karany grzywną.
Natomiast nie każdy powinien mieć dostęp do amunicji. Ewentualnie amunicja powinna być tak droga, że strzelanie z byle powodu byłoby nieopłacalne. Gdyby np. jedna pestka kosztowała tysiaka to zapewne każdy, nawet będąc w amoku zastanowiłby się czy cel agresji warty jest tych kilku koła. Gdyby wtedy znaleziono ciało z dziesięcioma kulkami to przynajmniej wiadome byłoby, że komuś solidnie zalazł za skórę skoro "wart" był tych dziesięciu tysięcy. :so:

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Pozwolenie na broń w celu kolekcjonerskim może dotyczyć także pistoletów maszynowych w kalibrze od 6 do 12 mm oraz karabinków samoczynnych w kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm.

phpBB [video]

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Czy M. Kowalski powstrzyma R. Petru?

phpBB [video]

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Ostatnio zmieniony 13 gru 2015, 0:33 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz

Witam.Powszechny dostęp do broni,myślę że tak. Zawsze jest jakieś ale. Jeśli będzie droga to kupią tylko bogaci. Jeśli będzie tania ,to kupią różnej maści oszołomy. Jak zrobić żeby wilk syty i owca cała? Obawiam się oszołomów .Pytanie brzmi jak to zrobić dobrze? a nie czy to zrobić. Osobiście jestem za!! Czy nie powstaną nowe miejsca dla urzędników ?
Czy znowu nie rozrośnie się administracja? Tego bym nie chciał. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Nawet u nas można bez problemu kupić certyfikowaną broń używaną. Broń krótka osobista, to koszt nawet poniżej 700 zł ("Makarov", czyli P-83 Wanad to koszt ok. 450 ~ 650 zł) . Cena amunicji jest pomijalna. Podobnie dostępna jest broń typu ciężki karabin maszynowy. Ne jest to wiedza powszechna, niemniej dostępność nie jest problemem, ale 'papierki' i tryb udzielania pozwoleń.

Obrazek
P-83 "Makarov" Wanad z Łucznika, modyfikacja P-64

Wracając do kosztów nowych jednostek broni palnej, to są one faktycznie zawyżone, że wzgledu na niską konkurencję w tym sektorze rynku. A już całkiem zaporowe w przypadku broni ciężkiej. Tu trzeba liczyć się z wydatkiem kilkunastu tysięcy zł. I coś czego wiele osób nie uwzględnia, mianowicie szafa, skrzynia zbrojna do przechowywania jednostek broni. Jest to koszt kilkuset do ok 1500 zł. Nie da się tego pominąć, ponieważ będziecie kontrolowani w zakresie przechowywania (oczywiście magazynek(ki) osobno). Niemniej, przy odrobinie cierpliwości można całość zmieścić w cenie ok 1000 zł i oczywiście koszt badań, pozwolenia, egzaminu, lub egzaminów, zaświadczenia, lub zaświadczeń (w zależności od rodzaju i typu pozwolenia na broń). Przeważnie jest to koszt ok. 1200~2000 zł. Biorąc po uwagę wszystkie inne dodatki, o których tu nie kliknąłem (amunicja, płyny, członkostwo w klubie, czy strzelnicę itd.) to przygotować się należy na realny koszt 'startera' w okolicach 4 tys. zł. i jest to raczej rozsądne całkowite minimum. Przy 'rozbuchanych' wymaganiach nawet 20 tys. To nie jest zbyt wielka suma, via. Pan Macierewicz. Ten wątek może pomińmy.
Z drugiej strony 4 tys. zł. , to tyle ile niedawno kosztował iPhone 6 - 128GB Mruga
Niestety muszę dodać, że w przypadku stanu wojennego, wyjątkowego, czy wojny, broń zarejestrowana będzie w świetle "mundrych" przepisów konfiskowana. W krajach jak Szwajcaria, każdy obywatel, po przebyciu szkolenia wojskowego ma święte prawo zabrać swój karabin do domu na wypadek wojny. W Polsce w wypadku wojny broń będzie odbierana.(tak na marginesie wiele to mówi o tym jakiego najeźdźcy spodziewa się ustawodawca i jakiej on sam jest nacji ...). Jak ja uwielbiam 'logikę' pseudopolskiego prawa i tego jak pejsy są podobne do znaku 'paragraf §' - lub odwrotnie Smutny . Dlatego uważam, że należy powszechne prawo do broni uwzględnić w Konstytucji.

Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:11 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 9 razy

Witam.Tak sobie głośno myślę ,a morze przeprowadzić się do Szwajcarii .Podobno w Rosji też można posiadać broń.A tak ogólnie to Polska jest taki dziwny skansen.Mam zabytkowy samochód " stary " i mimo że nie używam muszę płacić,chociaż stoi w garażu .Przykłady można mnożyć .Zobaczymy na ile zmienią prawo ,aby było dla ludzi życzliwe.Pozdrawiam. A Kałasznikow w szafie albo pod kanapą to był by argument ,jak w filmie Niema mocnych.

Awatar użytkownika

Do Szwajcarii nie uciekaj. Szwajcaria była krajem neutralnym w przeszłości. Teraz to nie obowiązuje. Szwajcarzy przyzwyczaili się do demokracji bezpośredniej i nie bali się działań wojennych. Umowa się zakończyła 10 września 2002 roku. Od tej pory słynna szwajcarska dyskrecja - głównie finansowo-bankowa, już nie obowiązuje (chociaż działało to od Kongresu Wiedeńskiej, czyli od roku 1815). Natomiast w 2002 r. Szwajcaria przystąpiła do ONZ i jej struktur. Szybko spowodowało to zanik zaufania sektora czarnej ekonomii, ale też legalnych "inwestorów" (oczywiście nie dotyczy to Watykanu i rodzin k(u)rólewskich) .
Niemniej stare przyzwyczajenia działają i ludzie za zgodą i pod egidą rządu - namiastkę demokracji bezpośredniej utrzymują. Każdy Szwajcar ma miejsce w niebylejakim schronie , ma broń i pomoc (lokalne grupy pseudo-paramilitarne). Czemu nie polecam? Oni już nie potrzebują nikogo, będziesz obcy, jak przesiedleniec w Kanadzie. Nie polecam.
Ponadto może być tak, że europejczycy będą prosić o azyl w krajach słowiańskich, że względu na prześladowania w zakresie wiary. :evil: Zapewne i Szwajcarzy.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Moim zdaniem każdy powinien mieć broń, dosłownie każdy. Broń powinna być dodawana jako gratis do sześciopaków piwa w Biedrze.

No to alledrogo....nic nie stoi na przeszkodzie. od 2004 roku na ciebie czeka...

BROŃ BEZ POZWOLENIA
phpBB [video]

Na strzelnicy - rewolwer Remington 1858r. Cal.44 Black Powder - ładowanie
phpBB [video]

Jedna z wielu metod
Making paper cartridges 1858 Remington
phpBB [video]

ps- od 2004r mozna mieć i co- gdzie te masowe strzelaniny i napady...no gdzie ?????

Stado baranów zawsze będzie stadem baranów- oby nas nie stratowało swoją postępacką głupotą....

dziękuję za uwagę

Awatar użytkownika

Fajnie. W pierwszym filmie facet mówi - (raczej czyta, bo to lektor przrecież) - z sensem, tylko że przekaż jest zmanipulowany. Nic z czego strzelał nie jest bronią czarnoprochową, a zapewne większość oglądających się napaliła .., i niepotrzebnie. Jedyna sztuka broni podobna do czarnoprochowej, to pierwszy reworwelopodobny. Gdyby to był Remington jeszcze by uszło .Zapewne właściciele strzelnicy nawet nie wiedzą że jakiś 'mądrala' podłożył głos pod video z ich firmy (a może wiedzą...) . Drugi film jest niedostępny, trzeci jest ok, tylko, że tego typu "replika" to ok 4 tys. zł. Same schody :dobani: ale to norma przecież.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nic z czego strzelał nie jest bronią czarnoprochową, a zapewne większość oglądających się napaliła .., i niepotrzebnie. Jedyna sztuka broni podobna do czarnoprochowej, to pierwszy reworwelopodobny.

Ja niewiem.... :mrgreen: wstawiłem pierwsze lepsze ale wiem co wstawiam więc nie siej dezinformacji :język: oczywiscie ze to Remingtony - we wszytkich tych filmach są własnie Remingtony

1 film - od minuty 11:11 - po lewej nawet mały deringer leży a wali z Remingtona( na oko w wersji stajnless)

2 -mi film działa... i tez remington

Broń czarnoprochowa - pierwsze kroki [Prelekcja ŚSMB] - Boungler.pl
phpBB [video]

czarnoprochowy Remington 1858 dla początkujacych...
phpBB [video]

Co do ceny...tutaj też masz "złe dane"- za 4000zł .....hoho- to terminatora by uzbroił( w wersji secesyjnej znaczy się) Pewnie- są sklepy które liczą sobie podwójnie albo sprzedają sprzęt takich marek które sobie doliczają 3 razy za samo logo. Są oczywiscie też modele specjalne- do zawodów- np z dodatkowymi przyrządami celowniczymi i gwarancją że włoch nie był "wczorajszy" przy wytaczaniu gwintu....ale to inna sprawa.

Wystarczy zobaczyć ceny używek na alledrogo żeby się przekonać.

często są to przeleżałe w szafach NÓWKI, które prochu nie widziały a które hurtem Niemcy od lat....sprzedają polskim sprzedawcom. Nawet za 700 dostaniesz colta w doskonałym stanie a i za 1100-1300 upolujesz niemal nowego remingtona army( często niemiec strzelił raz i potem oddał ).

Stalowe, ramy miedziane, wersja "karabinkowa" nierdzewki itd itp
Obrazek

Różne modele -DOSTĘPNE BEZ POZWOLENIA
Obrazek

Awatar użytkownika

Drugi jednak nie odpala, ale może coś po mojej stronie, bo idę mocno po proxy. Miałem na myśli, że w pierwszym filmie leży kupa broni na blacie strzelnicy, co sugeruje, że to wszystko czarnoprochowce (tak odebrałem przekaz) , ale tam kłócił się nie będę. Co do ceny, to na czarnoprochowej.pl zakup Remington'a z 200 nabojami, kaburą i kompletem naprawczym, oraz czyściwami, to koszt - w marcu br. niecałe 3.900 zł, ale faktycznie: można znaleźć używki za kilka słówek, a i nówka z kompletem jest za niecałe 1.700.,a to już całkiem nieźle.
Tak się zastanawiam, czy w związku z brakiem konieczności posiadania pozwolenia można teraz taką broń zakupić i sprowadzić z poza granic UE. To dopiero zbiłoby koszty!

Awatar użytkownika

Prezydent RP :D :tak:

phpBB [video]

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

-- 28 gru 2015, 17:01 --

Poseł PiS o broni: A.Czartoryski, Szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Konwencja ROMB

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]