Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 lut 2021, 1:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lut 2012, 2:26 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2011, 17:13
Posty: 82
Siemił pisze:
Cytuj:
Izrael wyprodukował nową bombę MPR-500
dzisiaj, 12:49 PG / Onet, strategypage.com, PAP Onet
Bomba MPR-500 , fot. IMI Ltd., www.imi-israel.com
Bomba MPR-500 , fot. IMI Ltd., www.imi-israel.com

Sytuacja na Bliskim Wschodzie z każdym dniem się zaognia. Irański program nuklearny budzi olbrzymie obawy Izraela i Stanów Zjednoczonych. Uspokajające zapewnienia duchowego przywódcy Iranu ajatollaha Ali Chameneiego, jakoby jego kraj nie dążył do uzyskania broni jądrowej, nie budzą zaufania władz w Waszyngtonie i w Jerozolimie. Oba państwa konstruują broń, która może zadać decydujący cios w potencjalnej wojnie z Islamską Republiką Iranu.

Izrael opracował nową 227-kilogramową bombę penetrującą przeznaczoną do niszczenia bunkrów. MPR-500, bo tak się ona nazywa, może przebić metr betonu lub cztery 20-centymetrowe betonowe zapory (sufit lub ściany bunkra) i dopiero wtedy detonuje. Kiedy MPR-500 wybucha, uwalnia 26 tysięcy fragmentów, które mogą ranić lub zabijać nawet 100 merów pod ziemią.

MPR-500 to bomba niekierowana i jest najbardziej użyteczna, gdy zainstalowany jest w niej zestaw nakierowujący. Najbardziej powszechny jest amerykański JDAM (Joint Direct Attack Munition, z ang. wspólna amunicja ataku bezpośredniego), dzięki któremu bomba będzie mogła działać w każdych warunkach pogodowych.

Obecnie większość modeli bomb penetrujących jest cięższa, ważą nawet 910 kg. Model taki jak BLU-109 może przeniknąć do pięciu metrów betonu. Cięższe GBU-28 mogą przenikać 32 metrów ziemi lub sześć metrów betonu. Izrael dysponuje już setkami większych bomb penetrujących, ale najwyraźniej dostrzega potrzebę posiadania mniejszych, acz bardziej skutecznych bomb.

W ciągu ostatnich dwunastu lat Izrael (bądź przez satelity szpiegowskie bądź przez szpiegów na ziemi) obserwuje jak wspierający Iran Hezbollah buduje podziemne bunkry w południowym Libanie. By utrudnić ich wykrycie, a następnie zniszczenie , znaczna ich część powstała w domach i szkołach. Inne zostały wykopane w górach.

Superbroń USA

Najbliższy sojusznik Izraela, Stany Zjednoczone, także nie próżnują. Dwa tygodnie temu informowano, że USA w pośpiechu konstruują najsilniejszą dotąd na świecie bombę konwencjonalną, która mogłaby zniszczyć ośrodki i nuklearne w Iranie, ukryte pod ziemią lub w górach.

USA tworzą superbombę - dowiedz się więcej

Amerykański Kongres zaakceptował wydzielenie 81,6 mln dolarów na ulepszenie największej bomby lotniczej, jaka znajduje się na wyposażeniu amerykańskich sił powietrznych.

Jak powiedziała przedstawicielka Pentagonu, Elizabeth Robbins, sprawa była pilna, choć nie ujawniono szczegółów wniosku do Kongresu ws. przyznania środków na bombę.

Pod koniec stycznia media informowały, że Pentagon zwrócił się do rządu USA z prośbą o przyznanie dodatkowych funduszy na rozwój i modernizację tzw. bomb przeciwbunkrowych

"Wall Street Journal" zauważał wówczas, że Departament Obrony zdecydował się na taki krok w związku z brakiem bomb konwencjonalnych zdolnych zniszczyć podziemne obiekty atomowe w Iranie.

Przeprowadzone testy wykazały, że nawet gigantyczna 13,6-tonowa bomba przeciwbunkrowa "Massive Ordnance Penetrator" zawiedzie, ponieważ Iran dodatkowo zabezpieczył swoje obiekty i ukrył je na dużej głębokości.

Rosja ostrzega

Rosja przestrzegła wczoraj Izrael przed atakiem na Iran z powodu jego programu nuklearnego, gdyż, jak podkreśla, miałoby to katastrofalne skutki. Ostrzeżenie takie wygłosił na konferencji prasowej zastępca ministra spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow.

Realizacja wojennego scenariusza w Iranie stałaby się katastrofą dla całego systemu stosunków międzynarodowych - uważa Gatiłow.

- Atak militarny stałby się katastrofą nie tylko dla regionu, lecz i dla całego systemu stosunków międzynarodowych - powiedział Gatiłow. Wyraził nadzieję, że Izrael to rozumie.

Wcześniej tego dnia oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz wyraził obawę, że USA mogą wykorzystać swą bazę w Kirgistanie w ewentualnym konflikcie z Iranem.

Zachód uważa, że realizując swój program jądrowy Iran dąży do produkcji broni atomowej. Władze w Teheranie przekonują, że program ma wyłącznie cele cywilne, w tym produkcję energii elektrycznej. Jednak odmawiają ekspertom MAEA dostępu do części swych instalacji atomowych, co wzmaga podejrzenia Zachodu.

Chamenei: nie dążymy do uzyskania broni atomowej

Duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei oświadczył wczoraj, że Iran nie dąży do uzyskania broni jądrowej. Zakończone w poniedziałek rozmowy nt. irańskiego programu atomowego Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) określiła jako rozczarowujące.

Islamska Republika Iranu nie stara się o uzyskanie broni jądrowej, ponieważ posiadanie jej byłoby grzechem, ponadto broń tego rodzaju jest "bezużyteczna, szkodliwa i niebezpieczna" - powiedział Chamenei w telewizji państwowej po spotkaniu z naukowcami i urzędnikami zaangażowanymi w irański program nuklearny.

Iran "chce udowodnić światu, że posiadanie broni jądrowej nie daje władzy (...). Władzę opierającą się na niej można pokonać i irański naród tego dokona" - zapewnił duchowny.

Jednocześnie powiedział, że postępy Iranu w pracach nad programem nuklearnym stały się dla kraju źródłem godności i dumy.

Chamenei nie wspomniał o zakończonej we wtorek dwudniowej wizycie inspektorów MAEA.

W opublikowanym w środę raporcie MAEA wyraziła rozczarowanie brakiem postępów w rozmowach. Poinformowała też, że strona irańska odmówiła jej ekspertom dostępu do zakładów nuklearnych na terenie bazy wojskowej w Parchin.

Była to już druga tego rodzaju wizyta w ciągu miesiąca, określana jako "wizyta ostatniej szansy". Jej celem, podobnie jak pierwszej, było nakłonienie strony irańskiej do ustępstw oraz udowodnienie, że jej program atomowy nie służy celom militarnym.

(tsz)


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/program-nuklearny-iranu/izrael-wyprodukowal-nowa-bombe-mpr-500,1,5035195,wiadomosc.html
Nie ma się czym podniecać. Stara technologia w spadku po USA (bomba termobaryczna)

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 lut 2012, 2:26 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 26 lut 2012, 2:29 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2011, 17:13
Posty: 82
Przygotowania do napaści na Iran - Streszczenie wydarzeń

Czyli od momentu gdy sprawa nabrała większych obrotów

Sierpień 2011
Z inicjatywy Siergieja Ławrowa, ministra spraw zagranicznych Rosji. Irańskie obiekty jądrowe wzbogacające uran zostały poddane inspekcji MAEA, po to aby zachód nie obawiał się zagrożenia nuklearnego i tym samym rozważył załagodzenie sankcji nałożonych na ten kraj. W tym samym okresie wywiad amerykański (16 agencji wywiadowczych) wydał nową National Intelligence Estimate w sprawie nielegalnych bomb jądrowych Iranu. Raport ten stwierdza, że nie ma podstaw do takich podejrzeń i cała nagonka jest zwyczajnym szumem medialnym.

Październik 2011
Prokurator generalny USA Eric Holder oskarżył Iran o planowanie zamchów bombowych na ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA oraz na ambasadę Izraela. Na dniach Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) powiadomiła, że 17 listopada opublikuje raport, w którym przedstawi dowody na to, że Iran chce wyrpodukować bombę atomową.

17 październik 2011
Sprawą domniemanych zamachów zajął się Interpol, ponoć znalazł nowe dowody wskazujące na udział w spisku rządu irańskiego i mudżahedinów Khalq Organisation.

Październik 2011 Armie Izraela, Egiptu i Arabii Saudyjskiej zostały również postawione w maksymalnej gotowości, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia, że wojska USA zostały wysłane do regionu.
30 październik 2011
Po wycofaniu wojsk z Iraku administracja USA ma w planach wzmocnić obecność swoich oddziałów w rejonie Zatoki Perskiej.

02 listopad 2011
Ministerstwo Obrony wielkiej brytanii wyraża poparcie i pomoc dla USA w każdej misji przeciwko Iranowi.

07 Listopad 2011
Francuzi o sytuacji w Iranie: staniemy u boku Izraela.

07 Listopad 2011
MAEA: Iran już zdolny do produkcji broni atomowej.

12 listopada 2011
Silny wybuch zniszczył dużą bazę wojskową należącą do elitarnych oddziałów Gewardii Rewolucyjnej, w Bidganech w pobliżu miasta Karaj. W Bidganeh stacjonuje V Brygada rakietowa, odpowiedzialna za odpalanie pocisków Shahab-3 i Shahab-4. IRGC twierdzi, że za wybuchami stoi Mossad.

14 Listopad 2011
Do mediów "przeciekł" najnowszy raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na temat programu nuklearnego Iranu. Z raportu wynika, że Iran pracował nad bombą atomową przynajmniej do ubiegłego roku.

22 Listopad 2011
Administracja obamy oskarża że cały irański sektor finansowy, w tym bank centralny, jest zaangażowany w pranie brudnych pieniędzy. Każda instytucja lub firma, która angażuje się w transakcje z systemu bankowego Iranu jest "narażone nawspieranie nielegalnej działalności Iranu: jego dążenie do broni atomowej, wspierania terroryzmu"

02 Grudzień 2011
Rząd Angeli Merkel zaaprobował sprzedaż Izraelowi kolejnego okrętu podwodnego typu Delfin, zdolnego przenosić głowice nuklearne.

04 Grudzień 2011
Iran przejął Amerykańskiego drona RQ-170.

07 Grudzień 2011
Waszyngton zapowiedział, że nałoży sankcje na Irański bank centralny.

18 Grudzień 2011
Sąd w Manhattanie uznał, że władze Iranu pomagały w zamachach z 11 września.

27 Grudzień 2011
Wiceprezydent Iranu ostrzegł, że jeśli na jego kraj nałożone zostaną międzynarodowe sankcje, Teheran zablokuje strategiczną cieśninę Ormuz, odcinając dostawy ropy naftowej.

29 Grudzień 2011
Irański samolot nakręcił film i sfotografował lotniskowiec USA marynarki wojennej w pobliżu strategicznej drogi wodnej w Zatoce Perskiej.

30 Grudzień 2011
Lotniskowiec klasy nimitz (USS John C. Stennis) wraz z asystą przekroczył cieśninę Ormuz.

31 Grudzień
Obama zatwierdził nowe sankcje na Iran, które doprowadziły do 30 % spadku Irańskiej waluty.

20 Styczeń 2012
Rosja zwróciła przedpłaty, którą otrzymała za S-300 ziemia-powietrze i odmówiła dostarczanie ich do Iranu. Głównym powodem rezygnacji ze sprzedaży tych systemów był nacisk Izreala na Rosję we wrześniu 2011 roku, który dotyczył anulowania sprzedaży Rosjanom samolotów bezzałogowych jeśli dojdzie do transakcji między Rosją a Iranem.

23 styczeń 2012
Ministrowie spraw zagranicznych UE porozumieli się w Brukseli, aby nałożyć sankcje na import ropy naftowej z Iranu od 1 lipca. Sankcje obejmują natychmiastowy zakaz wszystkich nowych umów naftowych z Islamską Republiką i zamrożenie aktywów Banku Centralnego Iranu.

24 Styczeń 2012
Indie są pierwszym odbiorcą irańskiej ropy, który zgodził się na płacenie za jej zakup w złocie zamiast w dolarach amerykańskich.

11 Luty 2012
Znacznie wzrosła liczba lotów amerykańskich samolotów bojowych i transportowych w rejon Zatoki Perskiej. Region patrolują dwa lotniskowce: "Lincoln" i "Carl Vinson".

13 Luty 2012
Irańska Giełda Naftowa rozpocznie olej handlu w walutach innych niż dolar od 20 marca.

13 luty 2012
W samochodach pracowników ambasady Izraela w stolicy Indii Delhi oraz stolicy Gruzji Tbilisi podłożono bomby. Premier Izraela Benjamin Netanjahu natychmiast niemal oznajmił, że za atakami stoją Irańczycy.

15 Luty 2012
Tajlandia: próba ataku terrorystycznego. Izrael oświadczył, że incydent ten był zorganizowanym przez Iran usiłowaniem zamachu terrorystycznego.

19 Luty 2012
Światowa organizacja finansowa (SWIFT) orzekła, iż zablokuje transakcje z bankami Iranu. Za pośrednictwem SWIFT Iran otrzymuje płatności za eksportowaną ropę naftową.

20 Luty 2012
Iran wstrzymał dostawy ropy do UK i Francji.

20-21 Luty 2012
Teheran nie pozwala inspektorom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) odwiedzenia swoich instalacji atomowych

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 lut 2012, 10:58 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Iran ostrzega Izrael, że w razie jego agresji upadnie żydowskie państwo

Obrazek

Iran wystosował ostrzeżenie dla Izraela, że próby sprowokowania ataku na ich instalacje nuklearne spotka się ze stosowną odpowiedzią Teheranu, która może spowodować upadek państwa Izrael.Generał Ahmad Vahidi w oświadczeniu wyemitowanym w irańskiej telewizji zagroził poważną odpowiedzią na próby napaści na Iran. Zbiegło się to z ostatnimi informacjami od międzynarodowych obserwatorów, których nie wpuszczono do części kompleksów nuklearnych. Według Izraela to dowód, że czas na działanie jest teraz, ale wybory prezydenckie w USA skutecznie paraliżują kroki, które mogłyby się nie spodobać społeczeństwu amerykańskiemu, które jest zmęczone wojnami.Amerykanie wprost wyrazili obawę, że Izrael może sprowokować atak na Iran, co ostatecznie i tak wmanewruje USA w wielki konflikt zbrojny na Bliskim Wschodzie. USA będzie po prostu musiała szybko spieszyć z pomocą tropikalnym Żydom, bo Iran posiada zdolność uderzania celów na terenie Izraela. Państwo to obawia się, że Iran osiągnie pewien poziom, po którym zniszczenie jego programu nuklearnego będzie po prostu niemożliwe.Władimir Putin stwierdził, że zwracanie uwagi na program nuklearny Iranu jest tylko mydleniem oczu, bo prawdziwym celem Izraela i USA w Iranie jest obalenie reżimu religijnego i instalacja w Teheranie marionetkowego rządu podległego Zachodowi.

http://www.guardian.co.uk/world/2012/feb/25/iran-warns-israel-attack-nuclear

_________________
Wiedza bywa grozna,niewiedza bywa grozniejsza!!!!!

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 9:15 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Program atomowy Iranu od lat spędza sen z powiek Izraelowi i państwom Zachodu, w szczególności USA. W poniedziałek w Waszyngtonie Barack Obama spotka się z premierem Izraela Benjaminem Netajahu. Jednym z poruszanych tematów będzie zapewne irański program jądrowy.Program, który jak wielokrotnie podkreślał Teheran, ma wymiar wyłącznie cywilny. Jednak - według Tel Awiwu i USA - jest on w rzeczywistości podporządkowany pozyskaniu broni nuklearnej. Film nazywa się "The Last Day" ,reżyserem jest Ronen Barany i chyba najlepiej pokazuje co młodzi Izraelczycy myślą na temat Iranu

phpBB [video]


POLECAM TEN FILM :!: :!: :!:

_________________
Wiedza bywa grozna,niewiedza bywa grozniejsza!!!!!

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 11:38 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Hm, film jedynie pokazuje dramat przeżywania sytuacji ataku - nie wiadomo przez kogo na kogo - jednak jest dramat i tzw propaganda wojenna zaserwowana przez ONZ - to do czego ma nawoływać - do miłości??.
Daleki jest od przekazywania odczuć Hebrajczyków wobec Persów, jedynie jest relacją z miejsca ataku.
Przy okazji - zobaczyłbym chętnie jaki jest obraz wewnątrz Iranu - dla równowagi.

_________________
Dziękuję za świadomość wszystkich ludzi oraz miłość i radość wynikającą z wolności umysłu pozwalającej być TERAZ i TU !!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TVNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 11:43 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2011, 20:59
Posty: 90
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć: mężczyzna
Napisałem coś takiego pod tym filmikiem na TVN24 ale się chyba nie ukazało..

"
Dokładnie! To niesamowita i paranoiczna hipokryzja - wpajana propagandą nawet samym młodym Izraelczykom, żeby do końca wyprać im mózgi strachem i nieprawdą. Zobaczcie na filmik w necie jak właśnie młodzi Izraelczycy przyjeżdżają do Polski dowiedzieć się o swojej historii i jak się zachowują względem innych bo tak im propaganda systemowa wyprała widzenie świata i innych ludzi.
Ten filmik jest niesamowitym połączeniem hipokryzji z indoktrynacją jaką robi się na Izraelczykach i innych państwach zachodu.
Izrael sam posiada tyle bomb atomowych że mógłby zmieść Europę z powierzchni ziemi (co zresztą sugerował pewien ich wysoko postawiony Izraelski generał, w wywiadzie - że jak zostaną zaatakowani/ czy nawet nie wsparci, to użyją na każdym wrogu Izraela tej broni zagłady - w tym na Europie.)
"

Także to ewidentnie metoda kontrolowanego i "dozowanego" strachu na młodych Izraelczyków żeby popierać ew. wojnę (jak to się dawniej mówiło War Effort..) :so:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 17:11 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 mar 2012, 17:04 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Polecam do posłuchania;

Zakazana Wiedza: Rycerze Maltańscy i sprawa Iranu (27. lutego 2012)

http://radionafali.com/2012/02/rycerze-maltanscy-i-sprawa-iranu/

edit;

phpBB [video]


Cytuj:
Sekretarz obrony USA Leon Panetta ostrzegł w wywiadzie dla amerykańskiego pisma "National Journal", że ewentualne uderzenie USA na Iran będzie mocniejsze niż atak Izraela. Z kolei Reuters cytuje gen. US Air Force Herberta Carlise`a, który poinformował, że USA dysponują "superbronią", zdolną zniszczyć podziemne obiekty jądrowe w Iranie. Premier Izraela Beniamin Netanjahu nie wyklucza, że atak na Iran może nastąpić już w najbliższych miesiącach.

Szef Pentagonu ostrzega

- Jeśli Izraelczycy zdecydują się uderzyć, to naturalnie będzie to miało swój efekt, ale sądzę, że jest zupełnie jasne, że jeśli na to zdecydują się USA, to efekt będzie znacznie mocniejszy – powiedział Panetta w wywiadzie dla "National Journal". Sekretarz obrony dodał, że USA mają więcej niż Izrael możliwości likwidowania irańskich obiektów atomowych.

REKLAMA

Czy USA i Izrael zaatakują Iran? Podyskutuj na forum!

Podkreślił, że Pentagon przygotowuje różne scenariusze ataku na Iran na wypadek, gdyby dyplomatyczne i ekonomiczne sankcje nie przekonały Teheranu do zamrożenia programu nuklearnego.

Jednocześnie Panetta wskazał, że nie uważa operacji przeciw Iranowi za nieuchronną. - Nie prowadzimy polityki powstrzymywania, lecz politykę przeszkadzania temu, aby Iran zdobył broń jądrową – powiedział.

Panetta nie pierwszy raz mówi o groźbie uderzenia na Iran. Jego wystąpienia na ten temat brzmią ostrzej niż dyplomatyczne przemówienia prezydenta Obamy. Ewentualny atak Izraela na Iran niepokoi Obamę, który w listopadzie będzie się ubiegał o reelekcję. Prezydent ostrzegał przed zwiększaniem napięcia na Bliskim Wschodzie, zdając sobie sprawę, że nowy konflikt zbrojny w regionie Zatoki Perskiej mógłby spowodować raptowny wzrost cen ropy naftowej.

"Superbroń" USA

Z kolei Reuters cytuje generała amerykańskiego lotnictwa Herberta Carlisle`a, który podczas odczytu na konferencji poświęconej programom w dziedzinie obronności poinformował, że amerykańskie wojska dysponują potężną, stworzoną w ubiegłym roku bombą, specjalnie wyprodukowaną do ataków na kraje, które ukrywają głęboko pod ziemią obiekty jądrowe. – To świetna broń. Ciągle ją doskonalimy. Jeśli będzie taka potrzeba, to wykorzystamy ją – powiedział generał. Chodzi o potężną bombę o masie 13,5 ton, która przebije bunkry o grubości betonu nawet 65 metrów.

W czwartek przedstawiciel władz Izraela poinformował, że Izrael zwrócił się do USA o dostarczenie samolotów tankowania powietrznego i ulepszonych bomb do niszczenia betonowych umocnień, co mogłoby zwiększyć jego zdolność zaatakowania obiektów nuklearnych Iranu. "Żądanie takie przedstawiono" mniej więcej w tym samym czasie, gdy premier Benjamin Netanjahu składał w bieżącym tygodniu wizytę w Waszyngtonie - powiedział cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel władz, potwierdzając doniesienia mediów na ten temat.

Zastrzegający sobie anonimowość rozmówca Reutera nazwał "nierealistycznymi" informacje, jakoby Stany Zjednoczone uzależniły udostępnienie tego uzbrojenia Izraelowi od jego obietnicy, że w tym roku nie zaatakuje Iranu.

Netanjahu nie wyklucza wojny

Premier Izraela Beniamin Netanjahu nie wyklucza, że atak na Iran może nastąpić już w najbliższych miesiącach. Netanjahu wypowiadał się na ten temat w wywiadach dla trzech głównych kanałów telewizji izraelskiej. Wywiady zostaną wyemitowane dziś wieczorem.

Netanjahu wyraził też nadzieję, że uda się uniknąć wojny z Iranem, a kryzys atomowy zostanie rozwiązany środkami pokojowymi. - Nie stoimy nad nikim ze stoperem w ręku. Chcemy jednak uniknąć sytuacji, w której nie byłoby komu opowiedzieć w przyszłości, dlaczego nasze pokolenie w odpowiedniej chwili nie podjęło właściwej decyzji - powiedział premier. W zupełnie innym tonie wypowiedział się, cieszący się dużym autorytetem w Izraelu, były szef Mossadu Meir Dagan. W wywiadzie dla amerykańskiej sieci CBS oznajmił, że zamiast wojny z Teheranem należy wzmocnić tamtejszą opozycję, aby doprowadzić do obalenia reżimu ajatollahów. Zdaniem Dagana, także obecni przywódcy Iranu, łącznie z Ahmadineżadem, bynajmniej nie są szaleńcami.

Wspólnota międzynarodowa podejrzewa, iż podjęte przez Iran wzbogacanie uranu wiąże się z jego planami uzyskania broni jądrowej. Teheran twierdzi, że jego program nuklearny ma czysto cywilne przeznaczenie.

(JS)


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/program-nuklearny-iranu/usa-groza-iranowi-wyprodukowaly-superbombe,1,5051793,wiadomosc.html

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2012, 16:04 
Siemił, film należy brać z przymrużeniem oka choć o Izraelu to jest moim zdaniem sporo racji jednak ja odnoszę wrażenie jakby to było takie znowu typowe wybielanie USA, zauważyłeś, że ani jednego złego słowa o USA nie powiedział?

A już to, że niby nikt w Stanach nie wie co planuje i jak działa Izrael wplątując ich w grę to wręcz mnie rozśmieszyło... właśnie za pomocą takich marionetek jak ten gość, który o tym mówi - świadomość ludzi zostaje rozmiękczona i zaczynają myśleć o stanach jak o "niewiniątkach", którzy nie mają nic wspólnego z tą propagandą...

Ja mam takie samo zdanie co prezydent Iranu - USA i Izrael to najwięksi terroryści świata
- oczywiście mówię tu tylko o strukturach systemu bo zwykli i normalnie myślący ludzie są w każdym kraju i oni nie mają z tym nic wspólnego.Na górę
   
 
 
Post: 09 mar 2012, 22:35 
Ci najwięksi najprawdziwsi terroryści działający w samym centrum usa ,w pentagonie planują ludobójstwo i realizują je z zimną krwią.Na górę
   
 
 
Post: 16 mar 2012, 11:40 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Jutro irańskie banki mają zostać odcięte od światowego systemu bankowego - poinformował wczoraj Lazaro Campos szef Towarzystwa Światowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT). Celem tego posunięcia ma być skuteczniejsze egzekwowanie sankcji, a zwłaszcza wymuszenie wstrzymania irańskiego programu nuklearnego poprzez utrudnienie jego finansowania. Zapowiedź tego posunięcia ogłosiła wcześniej Rada UE.

W ten sposób wstrzymany zostanie prawie całkowicie przepływ płatności z i do Iranu za pośrednictwem oficjalnych kanałów łączności międzybankowej. Odcięcie ma nastąpić jutro o godz. 16 czasu GMT (17 czasu polskiego)

Posunięcie to - jak oceniają analitycy - uderzy zwłaszcza w irański przemysł naftowy, ale może mieć też dotkliwe konsekwencja dla Irańczyków pracujących za granicą i przesyłających pieniądze rodzinom w kraju.

REKLAMA

- Decyzja UE zmusza SWIFT do podjęcia działania. Odcięcie banków jest dla SWIFT niezwykłym i bezprecedensowym posunięciem. Jest ono bezpośrednim rezultatem wielostronnej, międzynarodowej akcji podjętej w celu wzmocnienia finansowych sankcji przeciwko Iranowi - powiedział Campos w opublikowanym oświadczeniu.

Mające swoją siedzibę w Belgii, pod Bruksela, Towarzystwo Światowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) określane jest jako "spoiwo" światowego systemu bankowego. Za jego pośrednictwem dokonywana jest przytłaczająca większość międzynarodowych operacji finansowych. Służy też do przesyłania informacji między bankami. Ocenia się, że SWIFT pośredniczy codziennie w operacjach na sumę ponad 6 bilionów dolarów.

Odłączenie wyznaczonych irańskich banków od SWIFT zamknie główną arterię, za pośrednictwem której Teheran prowadzi interesy z resztą świata. Zachód ma nadzieję, że zmusi to Iran do ograniczenia jego programu nuklearnego, który – jak się podejrzewa - służy do produkcji broni atomowej.

Teheran stanowczo odrzuca te oskarżenia twierdząc, że program ma charakter cywilny i służy do produkcji energii elektrycznej.

Waszyngton powitał z zadowoleniem decyzję UE oświadczając, że odzwierciedla ona zgodne stanowisko społeczności międzynarodowej. Jednak niektórzy członkowie Kongresu USA domagają się jeszcze surowszych posunięć. Chcą aby wszystkie irańskie instytucje finansowe zostały odcięte od SWIFT, a nie jedynie wyznaczone.

Wcześniej administracja prezydenta Obamy ogłosiła już szereg posunięć utrudniających bankom prowadzenie interesów z Iranem, a zwłaszcza eksport irańskiej ropy naftowej. Eksport ropy stanowi jedno z głównych źródeł dochodów Iranu.

Chiny i Indie zapowiedziały, że będą nadal importować irańską ropę, ale w obecnej sytuacji nie jest jasne w jaki sposób Iran mógłby otrzymywać zapłatę za swój surowiec.
Autor: AW Źródła: PAP


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jutro-iranskie-banki-beda-odciete-od-swiatowego-sy,1,5059931,wiadomosc.html

Cytuj:
Unia Europejska zaostrza sankcje finansowe wobec Iranu, by wymusić wstrzymanie programu nuklearnego - ogłosiła w czwartek Rada UE. Jak głosi komunikat, objęte sankcjami osoby i instytucje nie będą mogły korzystać ze specjalistycznych informacji finansowych.

UE już wcześniej nałożyła sankcje finansowe na osoby i instytucje związane z programem nuklearnym Iranu, m.in. zamrażając ich aktywa. Jak ogłoszono w czwartek, teraz zgodziła się, że podmiotom objętym zamrożeniem aktywów "nie będą dostarczane informacje finansowe".

Agencja Reutera przypomina, że za większość informacji finansowych w międzynarodowych operacjach płatniczych odpowiada Towarzystwo Światowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT), z siedzibą pod Brukselą. SWIFT pośredniczy w międzynarodowych transakcjach między światowymi instytucjami finansowymi, takimi jak banki, giełdy, domy maklerskie oraz korporacje. Zrzesza ponad 10 tys. podmiotów z 210 krajów. Dziennie przez SWIFT przepływa około 9 milionów zleceń o wartości w sumie 6 bilionów dolarów.

O to, by SWIFT zaprzestał świadczenia usług dla objętych sankcjami instytucji finansowych w Iranie, zabiegały UE i USA. W lutym SWIFT ogłosił, że jest gotów to uczynić, jak tylko kształtu nabiorą opracowywane właśnie unijne przepisy w tej kwestii. Komentatorzy podkreślali wówczas, że taki krok oznaczałby odcięcie irańskich banków od globalnej sieci łączącej świat finansów.

Szczegóły unijnych sankcji zostaną ogłoszone w piątek w Dzienniku Urzędowym UE.

Państwa zachodnie twierdzą, iż Iran zmierza do uzyskania zdolności do produkowania broni jądrowej. Teheran utrzymuje natomiast, że jego program nuklearny służy wyłącznie produkcji paliwa do elektrowni atomowych oraz radioizotopów do użytku medycznego.
Autor: POg Źródła: PAP


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ue-zaostrza-sankcje-finansowe-wobec-iranu,1,5059701,wiadomosc.html

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 mar 2012, 21:35 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
Przygotowania do wojny z Iranem trwają

Obrazek

Niektórzy twierdzą, że III wojna światowa wybuchnie już w kwietniu 2012. Jako jej wyzwalacz uważa się wojnę z Iranem. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie sondują ewentualną reakcję na konflikt i prawdopodobnie propaganda w mediach będzie teraz kierowana, aby wyzwolić w ludziach poczucie konieczności zrównania z ziemią Iranu

Oczywiście nowymi "weapon of mass destruction" jest irański program atomowy. Niektórzy twierdza, ze Iran jest już w posiadaniu broni jądrowej i została ona przetestowana w Korei Północnej.

Kwiecień uważany jest za prawdopodobny okres ataku, ponieważ nastąpi wtedy zgrupowanie amerykańskich grup bojowych z lotniskowcami. W regionie Zatoki Perskiej będą wtedy stacjonowały, co najmniej trzy takie zgrupowania okrętów. Jeden z lotniskowców, USS Enterprise przewidziany jest do złomowania a to wzmaga pogłoski o planowanej akcji zatopienia go w Zatoce Perskiej i użycie, jako pretekstu do ataku na Iran.

Dzisiaj pojawiły się informacje, że Iran został wyłączony z międzynarodowego systemu elektronicznych transakcji finansowych SWIFT. Izrael wyraził zadowolenie z takiego kroku i uznał go za zdolny do wpłynięcia na spowolnienie albo przerwanie zbrojeń zaplanowanych przez Teheran.

Obrazek

Powyższa ilustracja przedstawia lokalizację amerykańskich lotniskowców. Jak widać USS Enterprise zmierza w kierunku Morza Śródziemnego i potem skieruje się zapewne w kierunku Kanału Sueskiego. Kwietniowy termin pojawienia się tego lotniskowca w Zatoce Perskiej jest całkowicie realny.

Czego można się spodziewać? Gdyby doszło do konfrontacji to nie ma, co liczyć jedynie na kampanię powietrzną. Patrząc na obrót spraw w trakcie konfliktu irańsko-irackiego należy spodziewać się zaciekłej walki.W trakcie tej wojny doszło nawet do tego, że wspierany przez sunnitów i ZSRR Saddam Hussein zaproponował powrót do granic z wybuchu konfliktu, czyli z 1979 roku, ale determinacja Irańczyków była tak duża, że nie dość, iż do oczyszczania pól minowych używano praktycznie dzieci, bo chłopców w wieku od 9 do 16 lat ( jako mało wykwalifikowanych żołnierzy, których strata jest akceptowalna).Ostatecznie w 1988 roku Iran przystał na warunki proponowane w 1982 roku przez Husseina. Walka trwała jeszcze 6 lat a w sumie w wojnie tej zginęło prawie milion Irańczyków. To sugeruje niestety, że jeśli rzeczywiście w kwietniu dojdzie do wojny to będzie ona trwała długo i pociągnie za sobą wielką ilość ofiar. Czarne chmury zbierają się nad światowym pokojem.

_________________
Wiedza bywa grozna,niewiedza bywa grozniejsza!!!!!

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 mar 2012, 22:45 
Z całym szacunkiem ale ja na tej mapce nic nie widzę...Na górę
   
 
 
Post: 18 mar 2012, 23:06 
Pijawa pisze:
widzisz niepotrzebnie bo semici nie potrzebują szacunku od gojów :D

Problem w tym, ze na tej mapce nic nie widać, chyba, ze ktoś używa lupy...Na górę
   
 
 
Post: 27 mar 2012, 8:15 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 27 mar 2012, 8:07
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
NIE CHCEMY WOJNY!


http://www.indiegogo.com/israeliranNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2012, 21:40 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Rosja i Iran są gotowe odeprzeć Izraelsko Amerykański atak na Iran.
DEBKAfile
Izrael
2012-04-04
Polityka
W poniedziałek, 2 kwietnia minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poważne ostrzegł przed atakiem militarnym na Iran, mówiąc, że wyprzedzające uderzenie naruszałoby prawo międzynarodowe. Wypowiedział te słowa podczas wizyty w Armenii, powstrzymując się od grożenia (USA i Izraelowi) konsekwencjami. Jednocześnie wsparł postawę najwyższego przywódcy Iranu ajatollaha Ali Chameneiniego, który w ubiegły czwartek wezwał do silnego Irańskiego oporu wobec obcej interwencji w Syrii, ślubując bronić Damaszku jako "centrum oporu przeciwko Izraelowi."Zachodni obserwatorzy wojskowi łączą te dwa oświadczenia jako tworzący się rosyjsko-irański front. Po ich wspólnym sukcesie w uratowaniu Bashara Assada od rewolty przeciwko jego reżimowi, obaj partnerzy przygotowują się na odparcie potencjalnego ataku wymierzonego przeciw programowi nuklearnemu Teheranu, jak również wzmocnieniu regionalnych interesów Iranu od Zatoki Perskiej do Morza Śródziemnego. Chcą oni odeprzeć dwie amerykańskie strategie, ujawnione tutaj w DEBKAfile:

1. Chociaż wspierana przez USA grupa Przyjaciele Syrii 2, która odbyła spotkanie w niedzielę, 1 kwietnia w Stambule, nie zaoferowała Wolnej Syryjskiej Armii bezpośredniej pomocy lub wsparcia, to Arabia Saudyjska i Katar stworzyły międzynarodowy fundusz płacący rebeliantom stałą pensję. W ten sposób mają nadzieję przeciągnąć na swoją stronę więcej oficerów i żołnierzy z jednostek wojskowych, lojalnych wobec Assada. Moskwa i Teheran widzą to jako Arabską interwencję w syryjski konflikt.

2. W czwartek, 29 marca USA, Izrael i Grecja rozpoczęły niejasne powietrzno-morskie ćwiczenia w basenie Morza Śródziemnego. Manewry o kryptonimie "Noble Dina," wydaje się, że obejmują swym zasięgiem morze do Krety, łącznie z wybrzeżem Turcji, Cypru, Izraela i bazą marynarki wojennej w Hajfie oraz portem Aszdod.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


http://www.prisonplanet.pl/polityka/rosja_i_iran_sa_gotowe,p418149467

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 wrz 2012, 15:49 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Pieczenik u Alexa Jonesa: zabić Netanyahu by uniknąć III wojny światowej

Wczoraj Alex Jones przeprowadził jednen z najbardziej szokujących wywiadów – ze Stevem Pieczenikiem, amerykańskim „agentem nr. 1″. Informacje przekazane przez Pieczenika były adresowane raczej do służb specjalnych różnych krajów niż do przeciętnego słuchacza. To zresztą potwierdził sam ALex Jones, gdyż przekaz Pieczenika był aż nadto wyraźny.
Nigdy by nie doszło do takiej rozmowy gdyby sytuacja nie była naprawdę groźna. Pieczenik wykorzystał najbardziej popularny program alternatywnych mediów – Alexa Jonesa, którego nie tylko miliony ludzi na całym świecie, ale także wszystkie wywiady.
We wstępie Alex Jones potwierdził obawy, że przygotowywana jest wielka ofensywa na Iran. W cieśninie Ormuz zgromadziły się siły militarne 25 krajów, pod przywództwem Brytyjczyków, wyraźnie przygotowane na wsparcie Izraela w ataku na Iran. Informacja o tej potężnej armadzie jest ukrywana przez kryminalne media, gdyż w tej „koalicji” nie biorą udziału Amerykanie.

Steve Pieczenik zaznaczył, że biezące wydarzenia, wraz z zamordowaniem amerykańskiego ambasadora w Libii, są ciągiem dalszym operacji rozpoczętej 11 lat temu zamachem na WTC.
Zamach, który był operacją fałszywej flagi Mossadu i CIA spowodował konfrontację pomiędzy służbami specjalnymi syjonistów i amerykańską armią. Generałowie z gen. Petraeausem na czele próbują wycofać się z Bliskiego Wschodu, podczas gdy syjoniści chcą doprowadzić do wielkiego konfliktu międzynarodowego, który się przekształci w III wojnę światową.
Izrael, przez swoje macki w USA w postaci żydów diaspory i lobby syjonistyczne wywiera ciągłe naciski na prezydenta Obamę i przywódców militarnych, by rozpoczęli kampanię militarną przeciwko Iranowi. Ale zarówno Obama, jak i generałowie Dempsey i Petraeus, zdecydowanie się przeciwstawiają tej agresji.

Przyjęto taką pozycję, mimo, że Izrael od ponad 20 lat jest gwarantem interesów amerykańskich na Bliskim Wschodzie. Generałowie i prezydent zdają sobie jednak sprawę, że po raz pierwszy od powstania Izraela w 1948 roku, siły przeciwko niemu się skonsolidowały – Hezbollah, agenturę Iranu z Hamasem, Bractwem Muzułmańskim oraz Al Kaidą.

Pieczenik ostro występuje przeciwko premierowi Izraela, zaznaczając na wstępie, że to właśnie służby specjalne tego państwa maczały palce w zamachu na WTC, 9-11. Przypomniał, że zaraz po zamachu FBI złapało ponad 134 izraelskich szpiegów, którzy byli powiązani z pakistańskim ISI oraz wywiadem Arabii Saudyjskiej. Osama bin Laden, któremu się przypisuje autorstwo zamachu, został zabity ponad 10 lat temu – już wtedy Pieczenik mówił o tym w audycji Alexa Jonesa.

Na scenie za plecami Mitta Romney, pojawiają się znów niebezpieczni neokonserwatywni politycy powiązani z zamachem 911, tacy jak Paul Wolfovitz, Eliot Abrams, Richard Pearle (Ciemny Książę) czy Michael Chertoff, który przez swoją „Chertoff Group” konsoliduje byłych i obecnych agentów CIA. Sam Romney jest ignorantem, jeśli chodzi o geopolitykę, nie potrafi nawet porządnie pisać. Zespół doradczy Romneya – ludzie tacy jak Zelich, Hills czy Murdoch, przekonali go do tego, że głównym wrogiem USA w chwili obecnej jest Rosja, co nie jest prawdą.

Wojna toczy się pomiędzy prowojenymi żydowskimi neokonserwatystami wraz z Izraelem, a drugą stroną sił wywiadu, kierowaną przez generała Petraeusa oraz Departamentem Stanu, którzy próbują zachować za wszelką cenę pokój. Ci pierwsi dysponują swoimi agnetami na Bliskim Wschodzie, którzy np. w przypadku Libii, dokonali aktu zabójstwa amerykańskiego ambasadora.
Zabójstwo Christophera Stevensa jest niezwykle istotne, gdyż jako ekspert o specjalności arabisty, znający doskonale kulturę arabską, był w stanie się z nimi dogadać i przez to zachować pokój w regionie. Nie był on więc na rękę siłom dążącym do wojny z Iranem – Izraelowi i neokonserwatystom.

Pieczeniak przyznał się, że jest żydem, ale z linii ofiar Holocaustu, podczas gdy Nietanyahu nie. Wszystko co premier Izraela mówi do Amerykanów jest wg. Pieczenika kłamstwem, jak np. to, że Izrael był ocaleniem dla żydów – wręcz przeciwnie, Ben Gurion nie chciał przyjąć żydów węgierskich by ich ocalić przed zagładą twierdząc, że woli 400 krów niż jednego żyda z diaspory. Takie zachowanie nie było wyjątkiem, co gorzej, w 1933 roku, za pieniądze przyjęto 36,000 żdyów niemieckich – odbyło się to pod kontrolą Heydricha, który sam był żydem. Netanyahu nawet nie wspomni o 165,000 żydów, którzy byli w armii Hitlera. Holocaust jest przede wszystkim używany przez Izrael jako narzędzie polityczne.

Z Izraelem ściśle jest powiązana Arabia Saudyjska rządzona nielegalnie przez rody Faisal i Saud, które zostały tam umieszczone przez Anglików. Koran został tak przekręcony przez tz. wahabizm by stać się narzędziem do tworzenia podziałów i waśni. Wcześniej Koran krzewił jedynie pokój i miłość i nie było w nim nic drażniącego dla innych religii.

Te trzy siły – żydowscy neokonserwatyści w USA, rządy Izraela i Arabii Saudyjskiej, tworzą koallicję, która obecnie występuje przeciwko Prezydentowi USA, który mimo swoich wszystich wad i kłamstw, jest doskonale zorientowany w działaniach agentur, jako że sam jest synem i wnukiem agentów CIA.

Zabójstwo ambasadora USA, które miało na celu rozszerzenie konfliktu na Bliskim Wschodzie, odwróci się przeciwko Izraelowi. Oznacza ono początek Armagedonu dla Izraela, każda próba podbicia Iranu, skończy się dla niego tragedią. Pieczenik przypomina, że wbrew temu co się mówi, Izrael przegrał wszystkie wojny jakie wzniecił. Ostrzega, że tym razem nikt Izraelowi nie pomoże i tysiące izraelskich żołnierzy polegną.

W USA syjoniści i agenci Mossadu, sponsorowani przez pieniądze z Arabii Saudyjskiej, próbują obniżyć wartość dyplomacji i możliwość porozumienia pomiędzy USA i krajami arabskimi, poprzez usunięcie arabistów, by nie dopuścić do sytuacji gdy jak za Cartera, w Camp David, podpisano by traktat pokojowy. Pieczenik uważa, że Carter był najlepszym prezydentem, podczas swojej kadencji zwolnił 4 tysiące agentów CIA, bowiem zdawał sobie sprawę, że to oni stanowią główne zagrożenie dla pokoju.
Clinton z kolei, będąc prezydentem, na skutek presji ze strony syjonistów pousuwał wszystkich arabistów, natomiast jego żona paradoksalnie doskonale wykonuje swoje zadanie.

Pieczenik przewiduje, że atak na Iran może nastąpić na początku października – już w święto Yom Kippur, chyba że byli agenci Mossadu i Szin Betu go usuną. Pieczenik dodał „oni dobrze wiedzą co mam na myśli”.

Tak więc 16 września, 2012 roku, w audycji Alexa Jonesa, agent nr. 1 wywiadu amerykańskiego nawoływal otwarcie do zamordowania prezydenta Izraela. Inną alternatywą jest III wojna światowa.

Alex Jones przyznał, że jest zaskoczony wypowiedzią Steve Pieczenika, która jednak tłumaczy wiele z tego co się obecnie dzieje, jak np. frontalny atak mediów na obecnego Prezydenta. W świetle przedstawionych przez Pieczenika faktów, Romney nie jest żadną alternatywą dla Obamy, co gorzej, przez swoją niekompetencję i zależność od neokonserwatystów, może doprowadzić do tragedii takiej jak wojna światowa. Z Romneyem jako prezydentem, neokonserwatyści będą próbowali też zdestabilizować Rosję lub stworzyć z niej nowego wroga, który uwiarygodnił by nowy wyścig zbrojeń.

Pieczenik twierdzi, że armia w USA jest obecnie podzielona. Doświadczeni generałowie chcą wycofania sięz Bliskiego Wschodu by skupić się na ważniejszej w tej chwili sprawie jaką jest wojna w sferze informacyjnej i cybernetycznej, głównie z krajami Wschodniej Azji. Obecność wojsk USA wcale nie pomaga Izraelowi, który jest obecnie zupełnie innym krajem od tego w 1848 roku. Pieczenik przypomniał zbrodnie ludobójstwa jakie były dziełem żydów na terenie przejętej Palestyny - zarówno w stosunku do Palestyńczyków, jak i sefardyjskich żydów. Alex Jones przypomniał jak to napromieniowywano śmiertelnie silnymi promieniami rentgenowskimi tysięcy sefardyjskich dzieci w celu rzekomego zapobiegania zapaleniu opon mózgowych. Syjonisci wykorzystali żydów głównie z diaspory - rosyjskich, polskich i sefardyjskich jako broń propagandy i manipulacji opinią publiczną. W podobny sposób Arabia Saudyjska wykorzystuje tzw. salafistów jako np. zbirów z Al Kaidy.

Oba te kraje – Izrael i Arabia Saudyjska są jedna w stanie rozkładu i dlatego też próbują zmusić USA do powrotu na Bliski Wschód. Generałowie mówią jednak, że nie będą tego robić po to tylko by zabezpieczać te kraje. Pieczenik obawia się więc, że nastąpią ataki fałszywej flagi. Takim zamachem było zamordowanie ambasadora amerykańskiego w Libii. Pentagon wie kto go dokonał, zamieszki były zbyt daleko od ambasady, by mogli tego dokonać demonstrujący. Zorganizował to Netanyahu z pomocą Arabii Saudyjskiej. Ten układ ciągnie się aż do zamachu na WTC, a nawet do zwolnienia przez Cartera 4 tysięcy agentów CIA, którzy przenieśli się do Mossadu i pakistańskiego ISI, by nielegalnie odtworzyć struktury agencyjne. Byli to głównie żydzi, tacy jak Denis Ross, czy Martin Indyk – agent służb australijskich, który w jeden dzień stał się ambasadorem USA w Izraelu.

Pod koneic rozmowy Alex Jones przypomniał najważniejszy problem, z którym się być może już niedługo zetkniemy. Koalicja 25 krajów pod dowództwem Brytyjczyków czeka na sygnał do ataku na Iran. Jeśl to nastąpi, to Iran dokona zmasowanego ataku na cele amerykańskie na Bliskim Wschodzie, grupy Al Kaidy zaczną też atakować amerykańskie bazy, to moze spowodować, że w USA nastąpi atak na Arabów, gdyż ludzie tak naprawdę nei mają pojęcia co się naprawdę dzieje.

Pieczenik podsumował to jeszcze bardziej dobitnie: „Tak jak Hitler stworzył pierwszy Holocaust dla żydów, tak Netanyahu będzie odpowiedzialny za drugi Holocaust, w XXI wieku. Będzie on Hitlerem XXI wieku dla żydów. W ten Nowy Rok, przypomnę, że Netanyahu jest powiązany z 911, jest cześcią konspiracji i propagandy agitacyjnej, stoi za zabójstwami, a teraz agituje do wojny. Jak się ta wojna rozpocznie to będzie pogrom, jakiego nie widzieliśmy od Hitlera. Netanyahu jest nowym Hitlerem”.

http://www.monitor-polski.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 wrz 2012, 20:00 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 24 maja 2012, 20:03
Posty: 234
Płeć: mężczyzna
Wychodzi na to że Bush zatrzymał wojnę po zamachach 11.09.2001.

NWO lub III WŚ, mniejszym złem jest NWO.

_________________
Urodziłem się 6 Ajleta, Roku 7499 od ZPGŚ. w poniedziałek kalendarza słowiańsko-aryjskiego.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 wrz 2012, 20:53 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
SilverWolf pisze:
Wychodzi na to że Bush zatrzymał wojnę po zamachach 11.09.2001.


Po których informacjach z tego tekstu wyciągasz takie wnioski?


SilverWolf pisze:
NWO lub III WŚ, mniejszym złem jest NWO.


Czy nie bierzesz pod uwagę trzeciej opcji? Właśnie o to chodzi, aby cię zastraszyć i zmusić do zgody na niewolnictwo. Z takim myśleniem to jesteś już ich.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 lis 2012, 23:52 
Cytuj:

Rakieta spadła na Jerozolimę. Alarm w stolicy Izraela
REUTERS, AP, WP.PL | dodane 2012-11-16 (16:04)

W Jerozolimę uderzyła co najmniej jedna rakieta wystrzelona przez zbrojne skrzydło Hamasu. W mieście rozległy się syreny ostrzegawcze, ogłoszono alarm lotniczy - podaje Reuters. Agencja Associated Press wskazuje, że po raz pierwszy w historii stolica Izraela stała się celem ataku ze Strefy Gazy.

caly tekst:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rakieta-spadla-na-Jerozolime-Alarm-w-stolicy-Izraela,wid,15100867,wiadomosc.htmlREAKCJA ADMINISTRACJI USA:

Cytuj:

Barack Obama potwierdza prawo Izraela do samoobrony

Prezydent USA Barack Obama potwierdził prawo Izraela do samoobrony w konflikcie z Hamasem w Strefie Gazy, zastrzegł jednak, że preferowałby rozwiązanie pozwalające na uniknięcie ofensywy wojsk lądowych.
(...)
Obama nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie, czy Stany Zjednoczone zaakceptowałyby wejście wojsk lądowych do Strefy Gazy. Zaznaczył, że Waszyngton zabiega o rozwiązanie konfliktu bez dalszej eskalacji. W przypadku dalszego zaostrzenia sytuacji będzie jeszcze trudniej ponownie uruchomić proces pokojowy na Bliskim Wschodzie - wyjaśnił. - Zobaczmy, jakie postępy zostaną osiągnięte w ciągu najbliższych 24, 36 i 48 godzin - dodał.

caly tekst:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Barack-Obama-potwierdza-prawo-Izraela-do-samoobrony,wid,15102969,wiadomosc.htmlNa górę
   
 
 
Post: 20 lis 2012, 1:55 
Offline
Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2011, 22:49
Posty: 542
Lokalizacja: Temple of NOD
Fakt, że Hamas w krytycznym dla Palestyny momencie daje Izraelowi pretekst
świadczy o przynajmniej częściowej prawdziwości tez zawartych w tym artykule:

http://www.prisonplanet.com/israel-and-the-u-s-created-hamas-hezbollah-and-al-qaeda.html

Izraelski reżim się miota i atakuje ponieważ ONZ ma wkrótce uznać
prawa Palestyńczyków do samostanowienia i własnej państwowości
a Izraelowi marzy się zagarnięcie złóż gazu z terenów Palestyny.

Dodatkowo świat już nie kupuje tego ciągłego nazywania antysemitami
(Izraelczycy nie są przecież semitami tylko sami ich atakują są więc antysemitami)
czy zaprzeczającymi lub pragnącymi nowego Holokaustu złymi rasistami
(pomimo faktu, że tę społeczną zbieraninę z całego świata łączy jedynie religia)
każdego kto twierdzi, że jedynym realnym zagrożeniem dla pokoju na Bliskim Wschodzie
który łamie prawa człowieka nie gorzej od Arabii Saudyjskiej jest właśnie Izrael.
Bo im wolno robić co się żywnie podoba z innymi a kto przeciwko ten jest antysemitą.

A teraz przy okazji odbijają sobie po tym jak ostatnio przegnała ich armię z Libanu partyzantka.

Tutaj rzeczywistość tej izraelskiej obrony przeciwko nieuzbrojonym rakietkom
z rur kanalizacyjnych które są w stanie zabić kogoś jedynie przez przypadek.

Obrazek

http://www.davidicke.com/headlines/75591-obama-fully-supports-israels-right-to-defend-itself-

http://uruknet.info/?p=m92710&hd=&size=1&l=eNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2012, 12:12 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2012, 20:06
Posty: 28
Płeć: mężczyzna
Nie oszukujmy się.
Przed ewentualnym uderzeniem na Iran, Izrael robi wszystko by pozamiatać swoje poletko. Palestyńczycy nie mają już wyjścia. Dla nich to być albo nie być. Jak wiadomo syjoniści mają już sprecyzowane plany co do Izraela (vide- ostatnia wypowiedz Kissingera).
Państwo Izrael zatem ulegnie zagładzie. Ażeby do tego doszło, Iran musi posiadać odpowiednią technologię do przenoszenia broni atomowej. I syjoniści doskonale o tym wiedzą. Kiedy więc atom uderzy na Izrael zacznie się na dobre. Bliski wschód stanie się areną rzezi na ogromną skalę. Dołączy do tego zapewne północna Afryka, a w Europie dojdzie do poważnych zamieszek islamistów. Pewnie w wielu krajach wprowadzony zostanie stan wojenny, co zaowocuje zamordyzmem i wprowadzeniem "specjalnych klauzul" (czipowanie?)

Okupacja Palestyny trwa już od ponad półwiecza. To wiadome. Jednak teraz bandyckie zakusy syjonistów sięgają dalej. Potrzebny jest im drugi holocaust i zapewne przeszłość się powtórzy.

:stop: syjonizmowi! :stop: zbrodni!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2012, 14:00 
Protest w Londynie przeciwko atakowi na strefe Gazy.
Protestujá zarowno palestynscy, jak i zydowscy aktywisci.
Nie akceptujá wyjasnienia brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, obwiniajácego Hamas o sprowokowanie konfliktu.
phpBB [video]
Protesty w Waszyngtonie i Los Angeles.
Protestujácy Palestynczycy i Izraelczycy nawolujá do przerwania finansowania izraelskiego rzádu przez prezydenta Obame, nazywajac go zbrodniarzem wojennym.
phpBB [video]

Potézne protesty antyizraelskie w Teheranie na znak solidarnosci z Palestynczykami:
"Muzulmanie-powstrzymajcie Izrael!", "Iranczycy bedá zawsze stali za Palestynczykami!"- slogany wykrzykiwane przez protestujácych. Podkreslujá ze muzulmanie z calego swiata staná przeciwko zbrodni dokonywanej przez Izrael.
Ostrzegajá ze Izrael z powodu wlasnej polityki zostanie w konsekwencji wymazany z mapy swiata.

phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 20 lis 2012, 22:15 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lut 2012, 16:32
Posty: 114
Płeć: mężczyzna
Sorry za off top, ale czy zauważyliście, że pod wszelkimi artykułami nt Izraela np. na wp.pl sa wyłączone komentarze? Już chyba niedaleko nam do Chin pod względem wolności pisania w necie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2012, 23:16 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2012, 12:04
Posty: 211
Płeć: mężczyzna
Też to zauważyłem, strasznie zaskoczony jestem. Zapewne boją się wystawić na odstrzał przez media israela, w końcu nie tylko polacy wertują internet.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2012, 23:36 
Irak postanowil wykopac ExxonMobil ze swojego terytorium, i zastápic ten amerykanski koncern ktoryms z rosyjskich potentatów.

Na spotkaniu ponad tydzien temu iracki premier przedstawil powyzszá propozycje prezydentowi Wladimiorowi Putinowi.

phpBB [video]


http://rt.com/business/news/iraq-russia-oil-plan-186/
Decyzja Iraku spowodowana zostala podpisaniem rok temu przez ExxonMobil umowy z Kurdystanem:
Cytuj:
Kurdowie zyskają na złowieniu tak znaczącego inwestora. Ponadto zdołali oni podpisać liczne umowy z mniejszymi firmami z sektora naftowego. Bagdad uznał wszystkie te porozumienia za nielegalne i wciągnął przedsiębiorstwa, które je zawarły, na czarną listę.

Ale zdaniem Gali Riani Kurdowie i amerykański gigant naftowy mają teraz powody, by zakładać, że Bagdad będzie zmuszony zaakceptować ich porozumienie, a rząd "uzna status quo oraz dwa różne systemy regulacji prawnych, które istnieją w kraju" i dotyczą zasobów energetycznych różnych regionów.

caly artykul:
http://gielda.onet.pl/umowa-kurdow-z-exxonmobil-spowodowala-napiecia-w-i,18726,4983808,1,news-detal

...okazuje sie jednak ze Bagdad juz nie musi przyjmowac niczego do wiadomosci.

Rola Rosji i Chin na arenie swiatowej staje sie coraz bardzej znaczáca, a USA coraz gorzej radzi sobie
z utrzymaniem strefy wplywów i jej kontrolowaniem.
Wygláda na to, ze wystarczyl niecaly rok, i USA w kwestii irackiej ropy bedá musialy zwazac na iracki rzád, oraz czekac na ruch i decyzje ze strony Rosji.


Jezeli tak sie sprawy majá, to wojna z Iranem bédzie oznaczac koniec nie tylko Izraela, ale rowniez Ameryki.
Nic dziwnego ze prezydent Obama pomimo niewátpliwych nacisków ze strony administracji Izraela, w wypowiedziach jest nieustannie "za - a nawet przeciw", i zwleka nie tylko z podejmowaniem decyzji, ale nawet z zajéciem politycznie zdecydowanego okreslonego stanowiska.Na górę
   
 
 
Post: 21 lis 2012, 18:59 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1065
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Bezprecedensowe oświadczenie Iranu. "Tak, to my"
Środa, 21 listopada (15:55)

Iran po raz pierwszy oficjalnie potwierdził w środę, że militarnie i finansowo wspiera radykalny ruch Hamas rządzący w Strefie Gazy. Według irańskich mediów dzięki pomocy Iranu Hamas może obecnie samodzielnie produkować rakiety dalekiego zasięgu.

"Kraje arabskie organizują tylko kolejne konferencje i dyskutują, ale muszą wiedzieć, że nie tego potrzebują Palestyńczycy. Dlatego też z dumą informuję, że my dostarczamy Hamasowi pomocy militarnej i finansowej" - powiedział przewodniczący parlamentu Ali Laridżani, cytowany przez agencję Fars.

"Odczuwamy dumę także z tego powodu, że zawsze staliśmy u boku Palestyny i Hamasu, i tak też pozostanie w przyszłości, nawet w najgorszych okolicznościach" - dodał Laridżani.
Również w środę dowódca elitarnej irańskiej jednostki Strażnicy Rewolucji, Mohammad Ali Dżafari, powiedział, że dzięki technologii dostarczonej przez Iran Hamas jest obecnie w stanie samodzielnie "szybko" produkować rakiety dalekiego zasięgu - poinformowała półoficjalna agencja irańska ISNA.

Dotychczas władze w Teheranie twierdziły, że wspierają Hamas politycznie, a nie militarnie - także w najnowszej odsłonie konfliktu między Palestyńczykami a Izraelem. Zaprzeczały też, jakoby to one dostarczały do Strefy Gazy rakiety dalekiego zasięgu Fajr 5. Rakiety te były wśród pocisków, które spadły na Tel Awiw i Jerozolimę w ostatnich dniach.

Iran nazywa izraelskie ataki na Strefę Gazy "zorganizowanym terroryzmem", a prezydent tego kraju Mahmud Ahmadineżad znany jest z negowania Holokaustu i odmawiania Izraelowi prawa do istnienia.

Izrael od ośmiu dni prowadzi operację wojskową przeciwko palestyńskim ugrupowaniom zbrojnym w Strefie Gazy, w wyniku której według palestyńskich źródeł zginęło w Gazie 140 osób, w tym szef operacji wojskowych Hamasu Ahmed al-Dżabari. Operacja "Filar Obrony" jest odpowiedzią na ostrzał rakietowy izraelskiego terytorium dokonywany przez bojowników Hamasu.

http://fakty.interia.pl/raport/konflikt ... my,1865845

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lis 2012, 20:20 
Cytuj:
Operacja "Filar Obrony" jest odpowiedzią na ostrzał rakietowy izraelskiego terytorium dokonywany przez bojowników Hamasu.

To zdanie mnie interesuje.

Poniewaz wedlug sprawozdan z tamtego regionu:
Cytuj:
The Israeli forces' Pillar of Cloud operation started yesterday by the assassination of the Hamas Military Chief Ahmed Jabary and his assistant Mohammed Al-Hams.

"Izraelskie sily rozpoczély w srode operacje Filar Obrony od zabójstwa Szefa Sil Zbrojnych Hamasu Ahmeda Jabary, oraz jego asystenta Mohammeda Al-Hamsa."

Po tym zamachu nastápil ostrzal odwetowy z terytorium Gazy na terytorium Izraela, lacznie z rakietami ktore spadly na Jerozolime.

Co najbardziej oburza antyizraelskich aktywistow i swiat arabski, Ahmed Jabary zostal zabity w trakcie rozmow pokojowych prowadzonych pomiedzy pomiedzy Palestyna i Izraelem. O ile dobrze zrozumialam, bral w nich tez udzial jako przedstawiciel strony palestynskiej.Dziennikarz Russia Today zadal przedstawicielowi izraelskiego Ministerstwa Obrony proste pytanie:
Zbombardowaliscie siedzibe premiera Hamasu- rzádu demokratycznie wybranego przez Palestynczykow na przedstawicielstwo. Jak to chcecie usprawiedliwic?
Odpowiedz: to jest organizacja terrorystyczna, uznana za terrorystyczna przez opinie miedzynarodowa, przez USA, przez Organizacje Narodow Zjednoczonych.
Kolejne pytanie: Ale dalej decydujecie sie na rozmowy z nimi, i w najdelikatniejszym momencie rozmow, gdy rozwiazanie zdaje sie w zasiegu réki, dokonujecie zabójstwa ich glownego dowodce sil zbrojnych...
Odpowiedz: To jest organizacja terrorystyczna, i nie zaakceptowali postawionych im przez miedzynarodowe sily warunkow.
phpBB [video]
phpBB [video]


Korespondentka z Nowego Jorku dla Russia Today stwierdza, ze atak odwetowy Izraela jest nieproporcjonalny, jest atakiem na niewinnych mieszkancow, i jest nawykowym dzialaniem armii izraelskiem od dekad stosujácej taktyke bombardowania terytorium Gazy wedle wlasnego upodobania.
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 21 lis 2012, 20:23 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1633
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
http://narodowcy.net/syn-szarona-zrownajmy-strefe-gazy-z-ziemia/2012/11/20/

Cytuj:
Syn Szarona: zrównajmy Strefę Gazy z ziemią

Gilad Szaron, syn byłego premiera Izraela Ariela, nie ukrywa swoich ekstremistycznych poglądów, dotyczących działań wojsk żydowskich na terenie Strefy Gazy. Publicysta pisze na łamach „Jerusalem Post, że teren Gazy powinien zostać zrównany z ziemią.

W swoim artykule, syn byłego premiera pozostającego od paru lat w śpiączce, widzi jedynie dwa rozwiązania problemów Izraela ze Strefą Gazy, a są nimi: zajęcie tego terytorium lub zrównanie go z ziemią. Szaron twierdzi, że zniszczenie arsenału Hamasu i następny rozejm, nie rozwiążą całkowicie konfliktu, bowiem dojdzie do szybkiej regeneracji Palestyńczyków i ich ataków.

Gilad Szaron nie uważa, że podczas bombardowań Strefy Gazy, należy uważać na niewinnych cywilów, ponieważ w rzeczywistości są oni winni sytuacji, bowiem głosowali na Hamas. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby zniszczenie terytorium Gazy, aby nic na nim nie pozostało. Szaron podaje przykład amerykańskiej interwencji w Japonii, gdzie Stany Zjednoczone nie zaprzestały na ataku na Hiroszimę, zrzucając bombę atomową także na Nagasaki.

Źródło: Jerusalem Post

MM

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lis 2012, 20:32 
KTO TU LECI W KULKI, Z KIM, I ZA ILE ??

Cytuj:
Przełomowe informacje ze Strefy Gazy
Środa, 21 listopada (18:16)

Minister spraw zagranicznych Egiptu Mohammed Kamal Amr potwierdził w środę wieczorem, że Izrael i palestyński Hamas doszły do porozumienia w sprawie zawieszenia broni.

- Egipt poczynił wielkie starania (na rzecz rozejmu - red.) od początku najnowszej eskalacji w Strefie Gazy. Te starania i spotkania zaowocowały porozumieniami w sprawie zawieszenia broni oraz powstrzymania rozlewu krwi obserwowanego w ostatnim czasie - powiedział egipski minister podczas wspólnej konferencji prasowej z szefową amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton w Kairze.

- Egipt wzywa wszystkich, by nadzorowali wdrażanie rozwiązania uzgodnionego pod egidą Egiptu oraz zagwarantowali, że wszystkie strony będą trzymały się przyjętych ustaleń - dodał.Clinton wyraziła zadowolenie z porozumienia, które - jak mówiła - "poprawi sytuację ludzi w Strefie Gazy oraz zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Izraela".

"To kluczowy moment"

Podziękowała też prezydentowi Egiptu Mohammedowi Mursiemu za jego wkład w negocjacje między stronami konfliktu. - To kluczowy moment dla całego regionu. Rząd Egiptu przyjmuje na siebie odpowiedzialność i przywództwo, które od dawna czynią z tego kraju gwaranta stabilności i pokoju w regionie - podkreśliła.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas rozmowy z prezydentem USA Barackiem Obamą "przychylił się do jego rady i wyraził zgodę na rozejm" - głosi komunikat jego kancelarii. Netanjahu ostrzegł jednak, że jeśli zawieszenie broni zakończy się fiaskiem, Izrael będzie musiał użyć większej siły i poczyni wszelkie niezbędne kroki, by chronić swych obywateli.

Biały Dom poinformował, że Obama pochwalił Netanjahu za współpracę z Egiptem i ponownie zadeklarował zaangażowanie na rzecz izraelskiego bezpieczeństwa, w tym poszukiwania środków na budowę wspólnych systemów obrony antyrakietowej.

Wcześniej źródła po stronie izraelskiej, cytowane przez Reutera, podkreśliły, że zgoda na zawieszenie broni nie oznacza, iż zniesiona zostanie blokada rządzonej przez Hamas Strefy Gazy.

Podczas trwającej od ośmiu dni wymiany ognia Izrael przeprowadził ponad 1500 ataków na cele w Strefie Gazy, a palestyńskie ugrupowania zbrojne w Strefie wystrzeliły na terytorium Izraela ponad 1000 rakiet. Według danych agencji dpa dotychczas zginęło ponad 140 Palestyńczyków oraz 5 Izraelczyków, a blisko 1300 osób po obu stronach zostało rannych.

ZRODLO:
http://fakty.interia.pl/raport/konflikt-izraelsko-palestynski/news/przelomowe-informacje-ze-strefy-gazy,1865918,8231Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group