Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 3:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witamina E
Provost and Judge * 7th Degree

Witam chciał bym poruszyć temat witaminy E jako,że w preparatach najczęściej jest witamina E w postaci Alfa-tokoferol,który sam jest szkodliwy co powiecie o dodatku E306 z tego co wyczytałem jest to - mieszanina tokoferoli, naturalna witamina E http://www.noni.com.pl/substancje_e.html a na wikipedi jest opis "Stosowana jako dodatek do żywności o numerze E306 (ponadto syntetyczne tokoferole noszą numery E307-309)." http://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_E czy w takim razie E306 jest naturalny nie syntetyczny? nigdzie nie umiem znaleźć witaminy E co by zawierała pełny zestaw tokoferoli.
Może by tak stworzyć jakiś przepis na tanie witaminy np. połączenie kwasu l-Askorbinowego z witaminą e czyli E300+E306 :mrgreen: wiem,że witaminy w jedzeniu są najlepsze ale nikt nie dostarczy dużych dawek np. witaminy c w gramach z jedzenia

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Witamina E
: 09 paź 2014, 10:05 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Witamina E
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Kupowanie wszelkich suplementów witamin itp... to strata zdrowia i pieniędzy.

Jeżeli tak wam zależy na witaminie w "gramach" Inkognito to pijcie naturalne soki. Przedtem starajcie się je fleczerować, tj. mieszać ze śliną w buzi i doprowadzać do temperatury podobnej do temperatury ciała. Cos jakbyście płukali zęby, ale tutaj nie mieszali tego aż tak długo i intensywnie :) Witaminy i inne środki materialne, które pozytywnie wpłyną na wasz organizm idealnie będą się wchłaniać przy takich sfleczerowanych sokach.

Kolejnie Prawdziwa Witamina E to nie E???(g.wno), tylko witamina. Te E??? to są syntetyczne trucizny i nie mają za wiele wspólnego ze Sobą :) :czytaj:

Nawet małe dawki posiłków, mogą dać więcej pożytku i dobrze się wchłonąć, jeżeli macie zdrowy układ pokarmowy a w szczególności jelita. Bo jeżeli nie, to warto o nie zadbać. Inaczej nawet tona owoców czy tona orzechów przy chorych jelitach i układzie pokarmowym, nie wchłonie się aż tak dobrze jak 1kg owoców czy orzechów przy zdrowych jelitach i układzie pokarmowym. :obiad:

Cytuj:
ale nikt nie dostarczy

chłopie nie piszcie tak :stop: , bo się aż głupio robi, wasz organizm to nie organizm wielu innych ludzi.
jak myślicie, dlaczego prawdziwe jest twierdzenie że większość ludzi ma DNA podobne do świni ?
Bo jedzą mięso, a są tacy którzy go nie jedzą i ich struktura genetyczna się diametralnie zmienia,
ich psychika, fizjologia, to wszystko jest inne. Jest takie powiedzenie : "Jesteś tym co jesz" i weźcie je Sobie do serca towarzyszu Inkognito, a przede wszystkim do ROZUMU

Ludzki organizm, to część przyrody i trzeba zadbać, aby tak było zawsze :) :roza:

Obrazek

WestBoyMister weź ty se lepiej kup książkę"Ukryte Terapie" Jerzego Zięby to się coś dowiesz o witaminach a nie filozofujesz kolejny nawiedzony ludzie mają DNA zbliżone do świni bo jedzą wieprzowine :boisie: a jak będą jeść brokuły to im się struktura genetyczna zmieni :lol: nie naprawdę jesteś trochę inny :lol:

Intendant of the Building * 8th Degree

nie ma po co stosować witaminy E , bo ... nie działa.
Druga grupa substancji z której sklada się witamina E, czyli tokotrienole ma ciekawe właściwości.
Najlepszym naturalnym żródłem tokotrienoli sa nasiona palmy, sa one 40 do 60 razy silniejszym przeciwutleniaczem niż alfa tokoferole.
Najbardziej aktywną grupą są tokotrienole pozyskiwane z nasion krzewu achiote.
Ktoś zna może linki do dystrybutora tego specyfiku.

Pierwsza grupa Tokoferoli też działa"Naukowcy z uniwersytetu Uppsala w Szwecji stwierdzili,że mieszanka tokoferoli alfa,gamma i delta wykazuje wysokie działanie przeciwutleniające,chroniące czerwone ciałka krwi.Działają tak,ale...tylko wtedy,kiedy są razem"-Ukryte Terapie str. 207

widzę, czytam, że cytujemy tę samą ksiązkę.
czyli tokoferole stosujemy rano, tokotrienole stosujemy wieczorem.
tylko gdzie to dostać, nie mówię o cenach po > 350 zł za 60 tab.

Dlatego euroscan moje pytanie było o E306 bo ludzie zgłupieli(te firmy co produkują witaminy) chcą nie małe pieniądze np. kupiłem selen 100 tabletek za 60zł chciałem jeszcze kupić parę innych witamin oczywiście te,które lepiej się wchłaniają to wychodziło mi,że musiał bym zapłacić kilkaset złotych i to ma być tanie :zniesmaczony:

na selen to bym nie wydał nawet grosza, wcinam orzechy brazylijskie w ilości 5-8 dziennie, dokładnie je gryząc.
taka ilość to więcej niż dawka dzienna, chyba że stosujesz selen agresywnie, wtedy muszą być mega dawki.

Awatar użytkownika

Inkognito pisze:
WestBoyMister weź ty se lepiej kup książkę"Ukryte Terapie" Jerzego Zięby to się coś dowiesz o witaminach a nie filozofujesz

Nie mam najmniejszego zamiaru brać do ręki jego książek :P

A o witaminach za wiele mi się nie chce wiedzieć, bo po co.
Chcę zjeść jabłko, to jem jabłko, chcę orzecha laskowego to jem orzecha.
I nie martwię się o jakieś "niedobory", to jest dla gadów...
Myśląc o tych całych witaminach itp... używacie rozumu, skupiacie się na myślach, a rozum to prymitywne narzędzie poznania tego świata, ale bez dobrego jego wyszlifowania,
lepszych narzędzi się nie pozna.

Widzicie Inkognito, ja już w pierwszym waszym poście zauważyłem, że jecie mięso.
A wyśmiewając moje wpisy, tylko to potwierdziliście :)
Ludzie mają taką skłonność, że jeżeli słyszą coś nowego, nie zgadzającego się
z ich dotychczasowym przekonaniem, natychmiast się bronią, warczą
i atakują na wszelkie sposoby. Wy tak zrobiliście :)
Ja tam chciałem dla was dobrze, ale to wasza sprawa co sobie wybierzecie za słuszne.

Inkognito pisze:
ludzie mają DNA zbliżone do świni bo jedzą wieprzowine :boisie: a jak będą jeść brokuły to im się struktura genetyczna zmieni :lol:

Ja wam żadnych badań itp.. nie podałem i takich możecie nie znaleźć, ale to można bardzo łatwo zauważyć :) zauważyć... to można czuć ! Ale tak, nie jedząc mięsa, wasza struktura DNA będzie inna niż struktura DNA człowieka, który je je. Nie wierzycie? To sami sprawdźcie zarozumialczy towarzyszu.
Jeszcze dobrze by było gdybyście tego rozumu dobrze używali :)

Inkognito pisze:
nie naprawdę jesteś trochę inny :lol:

Dziękuję, ale czy to aż takie istotne na forum ludzi, którzy są "inni", niż reszta społeczeństwa?
Bo chyba, to forum jest dla "przebudzonych" mam rację, czy się mylę ?

I na koniec fragment, który mi się najbardziej spodobał:

Inkognito pisze:
kolejny nawiedzony

Chłopie, zastanówcie się na jakim forum piszecie i się zarejestrowaliście?
Nazywając mnie nawiedzonym, coś wam to dało?
Nie wiem co wy tu na tej stronie teraz robicie, to chyba nie wasz czas na przebudzenie...
Ile razy Davida Icke nazywano opętanym/nawiedzonym/świrem, ilu ludzi go tak nazwało, albo ma o nim takie mniemanie ?[

A spójrzcie jaką wiedzę i ile informacji przekazał ludziom w swoich książkach...
i tu nie chodzi o to kto jest bardziej a kto mniej "nawiedzony"
tu chodzi o prawde, a u Jerzego Zięby prawdy tej za wiele nie poznacie :język:
Prędzej nabawicie się reumatyzmu na starość Mruga
Szanuję wasze decyzje, ale z tego ci widzę to wy mało wiecie towarzyszu :)
A w odpowiedziach, prosiłbym o więcej humoru, no chyba że ja go za mało
wykazałem to mogę zacząć jeszcze raz :okok:

Pokaż Uwagi moderatora

No widzę jaki jesteś wszystko wiedzący pan Jerzy Zięba nie ukazuje prawdy tylko WestBoyMister prawdę zna proszę cię odejdź nie odpisuj więcej w tym temacie bo mi się z fanatycznymi wegetarianami pisać w nieskończoność nie chce spamujesz a tu jest temat o witaminie E pędź oświecać innych mnie nie nawrócisz ja już swoją wiarę mam.
P.s tylko nie odpisuj

Awatar użytkownika

Fanatykiem nie jestem, nawrócić was na nic nie chcę, ale po prostu sumienie by mnie gryzło gdybym wam tego nie napisał :) Nie wy tutaj jesteście od twierdzenia czy zaśmiecam forum, a bronić się w ten sposób nie musicie, bo nie mam zamiaru was atakować :język: Nie jestem wszytko wiedzący, mówię co już doświadczyłem i co przeżyłem.

Odwołajcie się mądrze do jakiejś kwestii, którą napisałem choćby w pierwszym tutaj poście,
bo na razie to tylko próbujecie spławić moje wpisy i mnie...

A to, nie jest oznaka myślenia, a tym bardziej dojrzałości :wysmiewacz:
Co wy z księżyca się urwaliście, że tacy podenerwowani jacyś się wydajecie ?

Więcej K*wa wigoru i dobrego humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziło :spoko:

Forum jest do dyskusji i to chyba ważniejsze jest żebyście Sobie to uświadomili, bo bardziej
ta wiedza wam się przyda niż cokolwiek o witaminie E.

Swoją drogą, poszukajcie Sobie materiału nt. wchłaniania witamin syntetycznych.

Polecam również książkę Makarego Sieradzkiego pt. "Życie bez Chorób" :) Jest w pdf na internecie :nauka:
O witaminach tam za dużo nie ma, ale za to o zdrowiu jest dużo ciekawych rzeczy napisane.
TCM - Tradycyjna Medycyna Chińska, tam jest też dużo wiedzy nt. witamin i ich wchłaniania.
Jest naprawdę mnóstwo prac nt. Witamin a ograniczanie się do jednego autora, w przypadku tego :bangheadwall: Zięby to głupota.

A żeby witamina E z posiłku się dobrze wchłonęła, to wystarczy zjeść 100g orzechów włoskich, naszych Polskich, a nie Australijskich :paluszkiem: NIE ZAPIJAJĄC ICH WODĄ, z dodatkiem małego kiliszka oleju roślinnego i tutaj jest wybór z czego, na zimno tłoczony, nierafinowany itd... żeby był jak najbardziej naturalny. I uwierzcie mi Inkognito, to się 100x lepiej wchłonie niż jakiekolwiek dawki suplementów.

A żeby było, że chcę Cię omamić
proszę :spox:

Lista sławnych wegetarian i wegan:
http://www.wegetarianie.pl/index.php?module=htmlp&func=display&pid=8
Pierwsze lepsze znalezienie nt. witaminy E w googlach :)
http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/wite_2.html

I taki obrazek dla otłumanienia twoich zmysłów :bużki:
Paatrz jakie soczyste, jak kuszą... :cwaniak:

Obrazek

===
masz coś w sobie skopanego,może sobie daruję ocenę tego.Zdajesz sobie sprawę,że skasowałeś moją następną uwagę tutaj,więc zapraszam na powtórkę swoich słów i zarazem 14dniowy urlop od Forum- to też jest odpowiedź na twoje durne zapytanie na PW.
Obrazek

Ostatnio zmieniony 11 paź 2014, 12:33 przez WestBoyMister, łącznie zmieniany 3 razy

Cytuj:
Nieprawidłowa dieta tzn. przejadanie się tłustymi wędlinami, białym pieczywem, makaronem, cukrem, słodyczami, powoduje że w organizmie pojawia się więcej różnych związków cholesterolu (tzw. lipidy). Lipidy krążą w dużej ilości we krwi a następnie osadzają się w ścianach tętnic. W ten sposób zaczyna się rozwijać miażdżyca, zagrażając różnymi chorobami serca i naczyń krwionośnych

Opracowanie: mgr inż. Krystyna Beata Radziwon

niech się pani mgr trochę douczy co to jest homocysteina i sródbłonek tętnic.

Awatar użytkownika

To jej to napiszcie :)
A co zraźiliście się? Że niby źle gada o mięsku ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]