Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sty 2022, 17:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 mar 2010, 0:09 
Wirtualne emerytury

Obrazek


Emerytury skandalicznie niskie

wtorek 9 marca 2010 13:49

Nie wierz w rządowy program emerytalny - ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego. Kto sam nie oszczędzi, to na emeryturze dostanie grosze. Według wyliczeń ekspertów, pieniądze odłożone w I i II filarze wystarczą zaledwie na to, by Polacy dostawali co miesiąc połowę ostatniej pensji.

Cytuj:
"Przewiduje się, że emerytura wypłacana z dwóch obowiązkowych filarów - Funduszu
Ubezpieczeń Społecznych (zarządzanego przez ZUS) i otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - będzie o ponad połowę niższa od ostatniego miesięcznego wynagrodzenia" - twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego. Chodzi przede wszystkim o świadczenia dla osób, które obecnie mają około 30 lat oraz tych, które zaczynają pracę.

Zdaniem Komisji, w najtrudniejszej sytuacji materialnej mogą znaleźć się osoby odprowadzające najniższe składki, np. prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek. Komisja zachęca do dobrowolnego, dodatkowego oszczędzania na emeryturę. "Dodatkowe oszczędzanie
na emeryturę jest szczególnie opłacalne dla osób młodych - dzięki procentowi
składanemu regularne odkładanie nawet niewielkich kwot, nie obciążających nadmiernie budżetu domowego, może pozwolić uzyskać znacząco wyższą emeryturę. Im wcześniej zaczniemy odkładać środki na emeryturę, tym większy kapitał mamy szansę zgromadzić" - podano.


http://www.dziennik.pl/gospodarka/article565465/Wkrotce_emerytury_beda_skandalicznie_niskie.html


Brakuje 350 miliardów na emerytury

ZUS tonie. Trzeba zadłużyć kraj jeszcze mocniej

poniedziałek 8 marca 2010 06:58


Obrazek

Tak źle jeszcze nie było. Dziura w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który odpowiada za wypłatę m.in. emerytur i rent, osiągnie rekordowe rozmiary. Jak wyliczył ZUS, państwo będzie musiało co roku dokładać do funduszu 70 mld zł. W ciągu pięciu lat da to astronomiczną kwotę 350 mld zł.

Cytuj:
To wariant realny. ZUS podał też wariant pesymistyczny. Ten zakłada, że budżet będzie musiał dopłacić do FUS aż 83 mld zł rocznie. A jeszcze trzy lata temu, kiedy ZUS ogłosił prognozę na okres 2008 - 2012, szacował, że maksymalna dopłata w ciągu pięciu lat wyniesie 184 mld zł - mniej niż połowę prognozowanej obecnie.

Na manko w FUS wpłynęły rosnące bezrobocie i obniżenie składki rentowej. Głównie jednak to efekt hojnych przywilejów emerytalnych. Odchodzące masowo na emerytury 55-letnie kobiety nie zdążyły zarobić na swoje świadczenia. Podobnie jest z górnikami, którzy wciąż mają prawo do wcześniejszych emerytur. Budżet dopłaca do nich 8 mld zł rocznie.

Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, uspokaja. - Emerytury
i renty gwarantuje Skarb Państwa i nie ma takiej możliwości, żeby nie były one wypłacone - mówi DGP.

Jednak eksperci wskazują, że tak duży deficyt w FUS to straty dla gospodarki. Po pierwsze Skarb Państwa musi się zadłużać, aby go sfinansować. A obsługa długu słono kosztuje - w tym roku ponad 35 mld zł. Po drugie rosnący deficyt FUS zbliża nas coraz bardziej, ze względu na konieczność pożyczania pieniędzy, do tzw. progu ostrożnościowego wynoszącego 55 proc. PKB. Jego przekroczenie może się wiązać m.in. z ograniczeniem inwestycji.

Po trzecie rosnące zadłużenie państwa jest równoznaczne z tym, że pieniądze pożycza się na wyższy procent.

Oddala nas też od strefy euro. Aby do niej wejść, deficyt nie może przekraczać 3 proc. PKB, a dług publiczny 60 proc. tej wartości. Na to przy tak złej sytuacji FUS szanse zaczynają topnieć.


http://www.dziennik.pl/gospodarka/article564495/Brakuje_350_miliardow_na_emerytury.html


OFE straciły dwa miliardy złotych

Obrazek

Emeryci stracili przez giełdę

wtorek 2 marca 2010 11:52


Złe wieści dla przyszłych emerytów. Tylko w lutym Otwarte Fundusze Emerytalne straciły aż 2,2 miliarda złotych. Większość pieniędzy towarzystwa przegrały na giełdzie, bo niekorzystna sytuacja na parkiecie kosztowała przyszłych emerytów aż 1,2 miliarda złotych.

Cytuj:
W lutym aktywa otwartych funduszy emerytalnych zmniejszyły się o 1,2 proc. czyli o 2,2 mld zł i wyniosły na koniec miesiąca 179,6 mld zł. To pierwszy spadek aktywów od roku - podały we wtorkowym raporcie Analizy Online.

Do spadku przyczyniły się trzy czynniki. "Pierwszym i zarazem najważniejszym z nich był fakt, iż luty jest okresem, w którym na wielkość majątku zarządzanego przez fundusze emerytalne ujemnie wpływają rozliczenia sesji transferowych uczestników OFE. Według naszych szacunków lutowa wartość tych rozliczeń wyniosła 1,87 mld zł co oznacza, że właśnie o tyle zostały przejściowo obniżone aktywa netto na koniec lutego" - napisano w raporcie.

"Kolejnym z czynników był wyjątkowo niski przelew środków z ZUS, który wyniósł zaledwie 811,4 mln zł. Dla porównania średnia z ostatniego roku była ponad dwukrotnie wyższa i wyniosła 1,75 mld zł. Lutowy przelew z zakładu ubezpieczeń społecznych to najniższa wartość od kwietnia 2007 roku, kiedy to ZUS wysłał do funduszy emerytalnych jedynie 722,7 mln zł" - dodano.

Co więcej z powodu niekorzystnej koniunktury na rynku akcji ujemne wyniki z zarządzania zmniejszyły wartość zarządzanych środków o 1,2 mld zł.

"Sytuację nieco poprawiła sytuacja na rynku obligacji Skarbu Państwa, gdzie indeks IROS zyskał +0,74 proc. Wysoki udział krajowych
papierów skarbowych w strukturze aktywów poszczególnych OFE wprawdzie zmniejszył straty poniesione przez fundusze emerytalne na GPW, ale ostatecznie średnia zmiana wartości jednostek rozrachunkowych była ujemna i wyniosła -0,59 proc." - napisano w raporcie.

Wszystkie fundusze emerytalne zanotowały w lutym spadek aktywów. Najszybciej spadały środki zarządzane przez OFE WARTA (-2,3 proc.) oraz AEGON OFE (-1,9 proc.). Najniższą dynamiką spadku mogą pochwalić się fundusze
Generali OFE, OFE PZU "Złota Jesień", AmplicoOFE oraz Pekao OFE (-0,9 proc.).


http://www.dziennik.pl/gospodarka/article560751/OFE_stracily_dwa_miliardy_zlotych.htmlNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 mar 2010, 0:09 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 21:43 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lut 2010, 8:35
Posty: 66
Płeć: kobieta
Tu cos jeszcze do tematu...
Cytuj:
Z zagranicy; 11-03-2010 ["Rzeczpospolita"]
Śmierć zamiast emerytury!

Holandia: Zwolennicy eutanazji żądają prawa do wspomaganego samobójstwa dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

70 lat i wystarczy?

Ponad 112 tysięcy Holendrów podpisało się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą stowarzyszenia Z Wolnej Woli. Organizacja ta chce, by prawo do śmierci na życzenie przysługiwało wszystkim osobom powyżej siedemdziesiątki, które "nie widzą sensu w dalszym życiu i chcą je zakończyć", bez względu na to, czy ludzie ci są chorzy czy zdrowi. Jeżeli propozycja zostanie przyjęta, będzie to rewolucja. W myśl obecnych przepisów dozwolona jest tylko eutanazja osób nieuleczalnie chorych, których cierpienia są nie do zniesienia. Zabieg przeprowadza lekarz na wniosek pacjenta.

Umrzeć z obowiązku

Projekt trafi do parlamentu po wyborach 9 czerwca. Zdaniem ekspertów spotka się tam z oporem większości deputowanych. Dla jego zwolenników liczy się jednak to, że wywoła debatę. - Podobnie było z eutanazją, która w obecnym kształcie jest u nas dozwolona od 2002 roku. Jej legalizację poprzedzały dekady rozmów i negocjacji - podkreśla rzeczniczka Z Wolnej Woli Marie-Jose Grotenhuis. Zgodnie z projektem w samobójstwie mają pomagać specjalnie wyszkoleni "asystenci". Zmęczeni życiem staruszkowie będą poddawani seriom badań psychologicznych. - Chęć odebrania sobie życia musi być stała, a nie wynikać z przejściowej depresji - mówi Grotenhuis.

Przeciwnicy eutanazji są projektem przerażeni. - Starzy ludzie, którzy uważają, że są ciężarem dla rodziny, będą się czuli w obowiązku popełnić samobójstwo. Rodziny będą naciskać na osoby starsze i schorowane, by zakończyły życie. Ta inicjatywa to logiczna konsekwencja legalizacji eutanazji, która doprowadziła do powstania w Holandii cywilizacji śmierci - mówi "Rzeczpospolitej" Andrea Minichiello-Williams z Chrześcijańskiego Ośrodka Prawa (CLC) w Londynie. Według niej ta inicjatywa to również sygnał, że życie osób starszych jest nic niewarte.

Także lekarze sprzeciwiają się projektowi. Holenderskie Królewskie Towarzystwo Medyczne, które w 2002 roku wspierało legalizację eutanazji, tym razem obawia się, że przyznanie seniorom prawa do samobójstwa podważy autorytet lekarzy. - Powstałą furtkę prawną wykorzystają ci, którym lekarze ze słusznych powodów odmówili prawa do eutanazji - zaznaczył rzecznik stowarzyszenia Sander Hofman.

Według holenderskiego resortu zdrowia w 2009 roku lekarze pomogli umrzeć ok. 2,5 tys. nieuleczalnie chorych pacjentów powyżej 12. roku życia. W 2003 roku było ich jeszcze 1,6 tys. Odnotowano także tysiąc przypadków niedobrowolnej eutanazji, kiedy to lekarz uśmiercił chorego, nie pytając go o zgodę.

Brak opieki

Statystyki wykazują także rosnącą liczbę przypadków "paliatywnego usypiania" pacjentów, nazywanego Verstevering (zagłodzeniem). Pacjent jest usypiany, a następnie nie otrzymuje płynów oraz pokarmu tak długo, aż umrze z wycieńczenia. W 2008 roku prawie 10 tys. pacjentów umarło w ten sposób w holenderskich szpitalach. Ponieważ ta metoda nie jest uważana za eutanazję, nie podlega zgłoszeniu w resorcie zdrowia, a co za tym idzie - nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji prawnych.

W grudniu 2009 roku była minister zdrowia Holandii dr Els Borst przyznała, że legalizacja eutanazji doprowadziła do obniżenia poziomu opieki paliatywnej do tego stopnia, że "pacjenci wolą umrzeć, niż korzystać z hospicjów, w których panują tragiczne warunki". - Legalizacja eutanazji nastąpiła zbyt szybko - dodała Borst, która przeforsowała ustawę przed ośmiu laty.

W 1,2-milionowym Amsterdamie działają dziś tylko dwa hospicja. W innych miastach, gdzie jest ich więcej, zwolennicy eutanazji urządzają przed nimi pikiety, domagając się prawa do śmierci na życzenie dla przebywających w nich pacjentów. - Ruch proeutanazyjny skutecznie unicestwił opiekę paliatywną - potwierdza dr Anne-Marie The, holenderska lekarka, która prowadzi badania nad eutanazją. Według niej osoby nieuleczalnie chore "od razu domagają się zastrzyku, nie rozważając innych możliwości pomocy". ("Rzeczpospolita")

Koniec swiata jest juz chyba bardzo bliski...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:15 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
Co eutanazja ma do emerytur ? bo nie kumam. Nie lepszy byłby oddzielny temat? Dla mnie sprawa z eutanazją dla 70 latków w Holandii to jak jakiś eksperyment socjologiczny.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:19 
A przecież Holandia to awangarda nowoczesności i postępowego myślenia, kraj kwitnącej tolerancji i wogóle raj na Ziemi. Wszyscy zmieżamy w tym kierunku - cały świat zachodu.

Uśmiercić starych, młodych przerobić na homo i problem redukcji populacji mamy z głowy. :twisted:Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:37 
To jest nie tylko zjawisko holenderskie. w UK byl niedawno taki temat w wiadomosciach o warunkach w jednym ze szpitali, gdzie z powodu zaniedban i braku opieki zmarlo w przeciagu stosunkowo krotkiego czasu przynajmniej 200 pacjentow. nikt z tym nic nie robi, bo tak tu funkcjonuje wiekszosc szpitali i jest to norma, a warunki opieki w takich placowkach pogarszaja sie z roku na rok, powodujac przede wszystkim wiecej zgonow. przypuszczam ze w Unii wyglada to podobnie. tam gdzie sa pieniadze na opieke promuje sie eutanazje i olewa podstawowe standardy medyczne, tam gdzie pieniedzy nie ma sam system przez brak funduszy na wszystko powoduje ten sam efekt... Wszystko sie zgadza...Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:41 
ktoś w temacie mógłby coś zaproponować na ewentualność dłuższego istnienia i brak popraw?co robić czy odkładać do banku tak jak radzą?A co jeśli kryzys się pogorszy?czy jest ewentualność że banki nie będą miały z czego oddać?a co dopiero procent.jest taka możliwość nie?Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:47 
Komandos, to jest bardziej niz pewne. Niedlugo sie tymi papierkami nawet nie podetrzesz, ze tak brutalnie powiem. Co tu dopiero o emeryturze mowic...Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:55 
masz rację ale zawsze warto zostawić sobie otwartą furtkę jak gdyby co...ja zostawiam od jakiegoś czasu taką w każdym temacie choćby gdzieś głęboko w świadomości,człowiek małej wiary jestem.Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 22:58 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
Na upartego można te dwa tematy traktować jako zazębiające się. Tylko jak w takim podwójnym temacie pisać nt tego jak zabezpieczyć jakiekolwiek fundusze na "godziwą" emeryturę, skoro bedziemy pisać również o eutanazji starszych (bo rozwala się więzi rodzinne) jak i o wszechobecnej promocji homoseksualizmu, itp
oktaryna pisze:
... w UK byl niedawno taki temat w wiadomosciach o warunkach w jednym ze szpitali, gdzie z powodu zaniedban i braku opieki zmarlo w przeciagu stosunkowo krotkiego czasu przynajmniej 200 pacjentow. ...

Oszczędności miały być i były.

komandos pisze:
ktoś w temacie mógłby coś zaproponować na ewentualność dłuższego istnienia i brak popraw?co robić czy odkładać do banku tak jak radzą?A co jeśli kryzys się pogorszy?czy jest ewentualność że banki nie będą miały z czego oddać?a co dopiero procent.jest taka możliwość nie?

Lepiej byłoby zadbać (chociaż spróbować) o własne tyłki jak z 2012 bedzie niewypał i przyjdzie nam dalej się męczyć w tym do cna chorym systemie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:03 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sie 2009, 20:24
Posty: 581
Lokalizacja: Maryjenburg
Płeć: mężczyzna
Może warto kawałek ziemi wyczaić i pomyśleć o uprawie czegoś, choćby dla własnej rodziny - wiem - naiwne, ale pewniejsze niż Daw Jones czy WIG..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:09 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
Ziemia niezły pomysł tylko że i tak będziesz potrzebował jakiegoś źródła dochodu żeby zapłacić podatki, ogrzać dom itp. Jakoś trzeba oszczędzać i nie liczyć na państwo które zawsze chce Twojego dobra :twisted:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:13 
ale wiesz ilu wtedy będzie pustelnikami żyjącymi z ziemi chyba cała komuna a wtedy znajdą nas pomijając grabieżców.Jakiś konkret na dzisiejsze czasy by się przydał.Kiedyś doprowadzili do bankructwa banków co nie?na jakimś filmiku widziałem o znanych nam rodzinach i ludziska masowo wypłacali pieniądze bo jakąś fame puścili czy coś


Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, 23:15 przez komandos, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:15 
Powtarzam jak papuga: tym sie nawet nie podetrzesz... co z tego ze uzbierasz papierki, ktorych wartosc jest tylko umowna? kto o ich wartosci decyduje, jak nie banki, gielda, i tego typu instytucje?Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:19 
masz racje,ale póki co może istnieć jakiś okres przejściowy gdzie za dolca kupisz kromala,szkoda by mi było stracić w niebyt to co ciężko zapracowałem i chociaż chcę wiedzieć kiedy to wyjąć z banku.Może się trochę zagalopowałem ale wiedziałbym chociaż jakich inwestycji dziś nie robić a jakie robić.Na górę
   
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:26 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
oktaryna pisze:
Powtarzam jak papuga: tym sie nawet nie podetrzesz... co z tego ze uzbierasz papierki, ktorych wartosc jest tylko umowna? kto o ich wartosci decyduje, jak nie banki, gielda, i tego typu instytucje?

Papier - pewnie że jego wartość jest umowna, ale póki co właśnie za papier możesz kupić np marchewke.

komandos pisze:
masz racje,ale póki co może istnieć jakiś okres przejściowy gdzie za dolca kupisz kromala,szkoda by mi było stracić w niebyt to co ciężko zapracowałem i chociaż chcę wiedzieć kiedy to wyjąć z banku

Też chciałbym wiedzieć kiedy wyciągnąć :D tak żebym zdążył kupić jakieś zapasy, może jakieś złote monety bo kolorowego papieru toaletowego to ja nie chce :dobani:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 mar 2010, 23:59 
Zeby to tak kazdy wiedzial... wlasnie na tym polega problem. dzis wiadomo ze ostatnie w co warto inwestowac to waluty i gielda. i tyle konkretow. :mrgreen:Na górę
   
 
 
Post: 12 mar 2010, 17:32 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1634
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Hehe ładny starszak aby przypadkiem Polacy na emeryturę nie zaczęli przechodzić ;)

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 20:44 
Tu nie chodzi o to, że zabrania się przechodzenia na emeryturę Polakom ale o to, że będą na niej zbierać puszki i makulaturę żeby według reklam OFE pojechać np. na Kanary albo chociaż... drugą stronę miasta :wacko:

p.s.
Jest jeszcze taka hipoteza żeby uwalić zus po to żeby Morgan mógł przejąć po prywatyzacji kasę emerytów i nią
zarządzać zapewne na zasadach piramidy finansowej typu FED. :bangheadwall:Na górę
   
 
 
Post: 12 mar 2010, 21:22 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
Hehe już to widze, kolejna firma pobierająca opłaty za zarządzanie jak "świetne ofe", wszystko oczywiście aby ludziom żyło się lepiej.
A czy ktoś się zastanawiał nad samodzielnym inwestowaniem jak np w kruszec:
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 22:47 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2009, 11:43
Posty: 371
kurde ludzie! z jednej strony czekacie na wielka ZMIANE,codziennie przyblizacie sie do niej o 1krok,zmiany ktorej inni "normalni"ludzie nawet nie potrafią sobie wyobrazic,a kiedy ona wkoncu(mam nadzieje) nadejdzie,to chyba nie myslicie ze pieniadz nadal bedzie jeszcze Bogiem na tym swiecie.Pierdykniecie tego chorego systemu jest nieuniknione,a wtedy wysokosc waszej emerytury i to kto ile ma pieniedzy,samochodow i domow,bedzie tak samo wazna ,jak cisnienie w oponach mojego rowerka :P czekam na to ,bo tak bedzie i bedzie lepiej bez rządow pieniedzy-tak i takie są moje odważne wizje :P

_________________
Magnificent SpaceNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 22:50 
kumpel którego kiedyś znałem inwestował w złoto przez internet nawet go nie dotykał tylko wirtualnie kupował i sprzedawał,no ale jak padnie papier rządowy to kruszec tez.(Chyba że na zęby :) )Na górę
   
 
 
Post: 12 mar 2010, 23:06 
Podejrzewam, że handlował jedynie "informacją" o ilości złota :zęby:

> bar-tek
Nie piszę wcale ironicznie ale ciśnienie w kołach Twojego rowerka może mieć kiedyś niebagatelne znaczenie w momencie gdy będzie to jedyny Twój skuteczny środek transportu.
Aktualnie np. w Grecji nie działa komunikacja publiczna. :uoeee:Na górę
   
 
 
Post: 12 mar 2010, 23:20 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2009, 11:43
Posty: 371
hehe. otóż mozna i tak bez konca pofilozofowac :P -może i nawet to cisnienie w oponach bedzie wazniejsze od wysokosci emerytury. Mamy otwarte umysly, a ciagle czepiamy(ja niestety tez czasem) tych pieniedzy,wymyslonych na potrzeby kilku, by miec w garsci miliony. ok zgodze sie na dzis dzien temat jest wazny i powazny,ale wierze,ze kiedy najstarszemu forumowiczowi DI.pl wybije dzien 1szej wyplaty emerytury-to temat bedzie w koszu :P

jeszcze dodam,ze paradoksalnie nasz rzad nie ma za bardzo wplywu na przyszle emerytury polakow,tylko kilka instytucji jak godman sach,j.p morgan i podobne,jednak te dwie rotschildowsko-rockefelerowskie podmioty,posiadaja samej gotowki tyle ile roczne budzety conajmniej 10 takich krajow jak nasz,a moga miec wiecej jak tylko zechca. ropa,metale,zywnosc-wszytko jest notowane na gieldach,a w gieldy pakuja ofe Wasza kase na emerytury-a gieldy to sachsow i morganow podworko,moga zrobic wszytko co zechca-klasc cale kraje na kolana,z biura maklerskiego. troche chore..no nie?

_________________
Magnificent Space


Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 23:45 przez bar-tek, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 23:32 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
bar-tek pisze:
kurde ludzie! z jednej strony czekacie na wielka ZMIANE,codziennie przyblizacie sie do niej o 1krok,zmiany ktorej inni "normalni"ludzie nawet nie potrafią sobie wyobrazic,a kiedy ona wkoncu(mam nadzieje) nadejdzie,to chyba nie myslicie ze pieniadz nadal bedzie jeszcze Bogiem na tym swiecie.Pierdykniecie tego chorego systemu jest nieuniknione,a wtedy wysokosc waszej emerytury i to kto ile ma pieniedzy,samochodow i domow,bedzie tak samo wazna ,jak cisnienie w oponach mojego rowerka :P czekam na to ,bo tak bedzie i bedzie lepiej bez rządow pieniedzy-tak i takie są moje odważne wizje :P

Załóżmy że system oparty na papierowym pieniądzu padnie jutro a sytuacja będzie taka:
http://www.youtube.com/watch?v=7ubJp6rmUYM i co spełniło się marzenie ale nowego świata który sie wyłoni to już raczej nie doczekasz. Możemy sobie pisać o 2012 ale do tej daty ponad 2 lata a jak wszystko padnie w międzyczasie ?? i sorry ale ja na światłem sie nie najem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 23:38 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2009, 11:43
Posty: 371
m3tatron-haha czarnowidztwo? a czemu tego nie wkleisz i podobnych obok mądrych ludzi :) http://www.youtube.com/watch?v=q0GZgkpn9ck
system musi upasc,poczatkowo napewno bedzie krwawe zniwo,jednak ludzkosc dorosnie.pozatym wejda nowe technologie,pomijajace energie z ropy i takich tam prehistorycznych udziwnien -prad ,gaz(czytaj np.w temacie o teorii szypowa)

pozatym zarcia na ziemi jest tyle,ze kilkaset pokolen moze najadac sie codzien do syta,tylko wszytko jest trzymane w garsc, (czytaj dopisek o morganach i goldim 2 posty wyzej) no na chlopski rozum-co kurde ma do ryzu czy bananow makler kupujacy opcje na ta i inna zywnosc,wogole jej nie widzac,nie magazynujac,tylko poprostu klikajac odpowiednie klawisze :?:

_________________
Magnificent SpaceNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 mar 2010, 23:55 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2009, 11:59
Posty: 164
Płeć: mężczyzna
HAHA daleki jestem od czarnowidztwa, raczej realista. Jeżeli wszystko padnie to co wymienisz na jedzenie ?? Liczenie na paczki od kosmitów to lekka przesada. Tak samo jak wiara w to że jakaś katastrofa na zawsze zmieni ludzi (ale nie wykluczam że tak się może stać). Spójrz na naród polski - jednoczymy się tylko w razie zagrożenia, a jak wszystko w miare cacy to jeden drugiego w łyżce wody by utopił. Ludzkość naprawdę musiałaby się wznieść na wyższy poziom rozwoju aby nowe zabawki w rękach szaleńców nas nie pozabijały.
Wracając do emerytur to nie liczyłbym na państwo które tylko doi obywateli i pozwala doić innym (OFE). Uważam, że trzeba być przygotowanym na różne scenariusze (jak elita pociągająca za sznurki - jak się uczyć to od tych co mają jakieś doświadczenie :twisted: )
ps
Twój link to teoria a Zimbabwe to prawdziwe życie, co by się wszędzie stało jakby system padł na pysk a ludzi zostali odcięci od różnorakich produktów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 mar 2010, 0:01 
anarchia,zgroza,nieopanowanieNa górę
   
 
 
Post: 13 mar 2010, 0:04 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2009, 11:43
Posty: 371
o mój BOZE -chyba bysmy wszyscy umarli :spoko: a jednak , widze tylko czarnowidztwo w Twoich postach .pozatem teoriami mozna nazwac chyba 99% watkow na tym forum,a jednak wiekszac z nich jest naszym prawdziwym,choc skrytym zyciem.
dobranoc,zycze milych snow.do jutra (chetnie popisze jutro w tym watku)

jeszcze przed wył. kompa wrzuce zapewne znane wiekszosciWAM teorie w linkach,ktore obrazuja wizje ludzi jak FRESCO ,na "takie nowe zycie" sia osobiscie pisze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Venus_Project

http://www.youtube.com/watch?v=GHUc9GuW ... L&index=10

i sorry za maly offtop

Ostatni link jest nieprawidłowy!!!

_________________
Magnificent Space


Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 12:36 przez bar-tek, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 mar 2010, 1:15 
Zawsze też w ostateczności:

świeci słońce
pada deszcz
drzewa rosną
zwierzyna biega w lesie

Luksusu z tego się nie zmontuje ale na przetrwanie wystarczy :ninja:

tylko czy odwagi wystarczy ?Na górę
   
 
 
Post: 13 mar 2010, 19:01 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:11
Posty: 406
Lokalizacja: Bliżej nieokreślona
Płeć: mężczyzna
A wszyscy dalej biadolą, że jak nie będą pracować, to nic nie dostaną. Powtarzacze rządzą! A myślenie jest w lesie... Puszki już ludzie zbierają. Co przykre często są to starsi ludzie, którzy powinni się wygrzewać na jakiejś hiszpańskiej rivierze... Niestety reklamy robione przez lachociągów, których zadaniem jest wciśnięcie byle kitu ludziom i im głębiej, tym lepiej ... Już od dawna wiem, że ten system wyciągnie kopyta w którymś momencie. Chyba najlepiej, by było wpłacać składnie na wysoko-oprocentowane konto... Może lepiej pomyśleć nad takim rozwiązaniem systemowym zamiast ZUS-u i OFE.

_________________
Jestem tylko zbuntowanym trybikiem wielkiej machiny. Programiści już próbują mnie naprawić , ale ja czynię uniki niczym wytrawny bokser tańczący w ringu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group