Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 wrz 2020, 16:10

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

ale wesoły temat się zrobił ale wręcz alergicznie żenujący parę osób oburzonych , śmieszne to jest i to będzie ostatni post w kwestii wege , tak dziecinne że powiem że możecie powiedzieć wszystkim plemionom itp na świecie żeby nie jedli mięsa i wcinali warzywa , ale fakt warzywa i owoce i tak jedzą przecież :mrgreen: i chyba nie wiecie co to jest hodowla zwierząt na własną rękę po to żeby przeżyć , fochy lecą i ani jednego adresu co do nie mięsnych potraw :język:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 cze 2012, 9:33 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Aby dyskusja nabrała konkretu , dla Warszawy i okolic polecam producenta; :spoko:
http://rukola.pl/

Ja dzis rozmawialam z moja mama, ktora jest miesolubna. Jej sprawa.
Opowiadala mi o tym, ze maja gdzies tam od kogos tam jakies mieso, ktore ktos tam ubil sam, sam wczesniej wyhodowal itd.
Ja powiem tyle. Nie oceniam, nie mowie nic, postepuje wg tego, co czuje, ze jest wlasciwe.

Zasada jest jedna. Uwazam, ze kura, swinia, dzik, inny ssak, ryba, czy ptak... maja takie samo prawo do zycia, jak ja.
Nikt nie ma prawa decydowac o moim zyciu i smierci, ja nie mam prawa tego czynic wobec innych istot zyjacych.
I tak, jak nie waze sie decydowac o ludzkim zyciu, czy to tym narodzonym czy nienarodzonym (aborcja), tak nie waze sie decydowac o zyciu i prawie do zycia innych istot.

Ile w tym hipokryzji? Ile w tym obludy? Czy ja wiem? Ja powiem, ze nic. Zyje tak, jak czuje, ze zyc powinnam. Zyje tak, zeby nie czuc niesmaku wobec siebie, a taki czulabym sprawiajac komus cierpienie, szczegolnie, gdy wiem, ze moglam i bylam w stanie tego uniknac.

Argument o roznych plemionach, Inuitach i innych ludziach zyjacych w ekstremalnych warunkach bytowych, do mnie nie trafia, gdyz... ja i my tu piszacy na forum, na odludziu i w ekstremalnie trudnych warunkach bytowych zazwyczaj nie zyjemy.
Warzyw, owocow, produktow niezwierzecego pochodzenia mamy od groma i ciut ciut. Nie musimy tlumaczyc sie tym, ze sznycelek to zeby przezyc a krakowska czy inna wedlinka to, bo nie bylo nic innego.
Nie... mamy wybor. Ale o tym bylo... i prawda jest taka... niech kazdy robi jak chce i co chce.

Moze jedna prosba... SZACUNEK.

Pisanie o nastoletnich wegusiach... przepraszam... Nie sadze, zeby tu byly nastoletnie osoby.

Chyba, ze mowa o tym, ze ktos jest wegusiem od kilkunastu lat lub wiecej, tak jak ja... No to niech bedzie...

Szanujmy sie... Mruga :)

Cytuj:
Freya: czy wegetarianie posröd Was, nosza buty ze sköry????

Indi: I wegetarianie raczej nie noszą butów ze skóry. A przynajmniej starają się

JA Nie nosze !!! Nic co jest produktem, śmierci i cierpienia zwierząt!!!
Cytuj:
- bo o dziwo, upolować buty nie ze skóry, które są dobrej jakości - to jak szukanie igły w stogu siana.

Z tym nie mogę się zgodzić!!! jest b. duży wybór butów z tzw. sztucznych skór ekologicznych!!!

Stowarzyszenie Producentów Żywności
Metodami Ekologicznymi

„EKOLAND”

http://www.ekolandpolska.pl/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ekolandpolska.pl/

Obrazek

Biofuturo
Obrazek
http://www.biofuturo.pl/
Cytuj:
Lider wśród dystrybutorów ekologicznych i naturalnych produktów w Polsce.
Ponad 3000 certyfikowanych produktów BIO i 20-letnie doświadczenie...

Produkty BioFuturo foto
http://www.google.pl/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1268&bih=580&q=biofuturo&gbv=2&oq=biofuturo&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.12...0.0.0.1360.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0.ulb5to19osw

JAK ROZPOZNAWAĆ ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNĄ (oznakowanie)
http://www.wegetarianski.pl/podstrona/czytnik.php?dzial=rosliny&artykul=123

:słonko: :jabłko: :kwiatek:
Obrazek
Obrazek

Ostatnio zmieniony 16 cze 2012, 12:43 przez alcyone, łącznie zmieniany 1 raz

Dodam jeszcze, ze jak tak sie zastanowic glebiej to az ciarki przechodza, jak mozna sie slinic na mysl o potrawie tej czy tamtej, jezeli uzmyslowi sie sobie, ze aby te potrawe wykonac... trzeba pozbawic jakas istote zycia.
Np. slinic sie na mysl o pasztecie z dzika... Czy ten dzik nie ma prawa zyc? Albo szynka z tej swinki...
Juz ja widze, jak jakas istota gdzies tam slini sie na mysl o potrawie z czleka. Straszne, prawda?

La_Mandragora no naprawdę to jest straszne co piszesz ,bo kiedyś może nie daj Bóg "umrzesz z głodu patrząc na żywą kurę" :twisted:
a co mają na to powiedzieć lwy albo jeszcze lepiej rekiny ?
Czy mają przerzucić się na wegetarianizm?
Chyba mają te same boskie prawa do życia jak ludzie ?

A co mam jeść na biwaku? Gdy chcę świeżego jadła... Gdy w pobliżu brakuje świeżych warzyw i owoców... oczywiście że złowione ryby.

La_Mandragora pisze:
Zasada jest jedna. Uwazam, ze kura, swinia, dzik, inny ssak, ryba, czy ptak... maja takie samo prawo do zycia, jak ja.
Nikt nie ma prawa decydowac o moim zyciu i smierci, ja nie mam prawa tego czynic wobec innych istot zyjacych.
I tak, jak nie waze sie decydowac o ludzkim zyciu, czy to tym narodzonym czy nienarodzonym (aborcja), tak nie waze sie decydowac o zyciu i prawie do zycia innych istot.

Problem w rzeczywistości jest taki że jak przyjdzie do Ciebie osoba i przywali Ci kafarem w czoło to chyba będzie znaczyło że miał pełne prawo decydować o twoim życiu i tego dokonał a moje czy czyjeś fiździpiździ włożył między bajki. Więc w teorii i świecie fikcji nikt Nam nie zagraża. Pytanie, ile i jak szybko jesteśmy ciekawi doświadczenia energii poza tym światem :lol:

Dowiedziałem się jednego, wszyscy możemy o sobie decydować, więc zwierzęta nie muszą ale mogą cierpieć tak jak i my i tak się dzieje, chyba proste, nie ?

Rozumiem, ze to tak trudno zrozumiec. Nie jem - jezeli nie musze!

A nie musze.

Bylabym zmuszona sytuacja:
- chodziloby o przezycie
- nie byloby nic innego na podoredziu
- itd.

nie mowie wtedy, ze glodowalabym. Ale w tej chwili:

- nie walcze o przezycie
- na bazarze, w sklepie, u rolnika obok itd. mam tak ogromny wybor wszystkiego, ze nie... nie umieram z cierpienia ani nie cierpie z wyrzeczenia
- nie jestem Inuitem, majacym do wyboru wylacznie rybe te lub te

Mowimy to o mozliwosci wyboru. Jezeli jest... a zazwyczaj jest, to wybiera sie to, co sprawia jak najmniej cierpienia. Ja tak robie!
Jezeli nie ma wyboru i trzeba to jest inna sprawa. Ale dopoki wybor jest to nie ma co sie zastanawiac nad:

- biwakami

Rekrul... Co do przywalenia... nie radze NIKOMU... bo mam szybkie reakcje i moge odwalic takiemu bohaterowi i to porzadnie. Energetycznie takze... Mruga
Co do energii poza swiatem, nie jestem ciekawa, bo kilka razy sie z nia zetknelam (w sumie 3 razy umieralam... wiec... Mruga ).

Cytuj:
Dowiedziałem się jednego, wszyscy możemy o sobie decydować, więc zwierzęta nie muszą ale mogą cierpieć tak jak i my i tak się dzieje, chyba proste, nie ?

1.
Cytuj:
wszyscy możemy o sobie decydować
Zgoda :tak:
2.
Cytuj:
zwierzęta nie muszą
To jak to w koncu? wszyscy możemy o sobie decydować? Czy jednak nie wszyscy?
3.
Cytuj:
mogą cierpieć tak jak i my
Rozumiem, ze to zwierzeta zadaja Ci cierpienie i Ty tak im w odwet. Czy tez moze na zasadzie... mi jest zle to komus zrobie jeszcze gorzej? :D

Zabawnie sie to czytalo... :mrgreen: Zreszta nie po raz pierwszy...

Czart... ja jednak zwierzeciem nie jestem, wiec pozwole sobie zachowywac sie nieco inaczej. Inna swiadomosc... zwierze - czlowiek. Jak chcesz byc jak zwierz to chodz bez ubran, kopuluj gdzie popadnie i bedziesz jak zwierze. Ale tego nie robisz. Czemu? Bos czlowiek... Mruga

La_Mandragora pisze:
Rekrul... Co do przypizdzienia... nie radze NIKOMU... bo mam szybkie reakcje i moge odpizdzic takiemu bohaterowi i to porzadnie. Energetycznie takze... Mruga
Co do energii poza swiatem, nie jestem ciekawa, bo kilka razy sie z nia zetknelam (w sumie 3 razy umieralam... wiec... Mruga ).

Akurat, wszystkie ofiary tak piszą/mówią/myślą w tym zwierzęta i nie chodzi tu o biadolenie energetyczne czy coś w tym stylu bo pisać to możesz sobie że jesteś już bogiem energetycznym i tu się zgodzę, tylko z efektami gorzej i tu nie będę polemizował bo masz rację :mrgreen: jak już nie raz pisałem myśli są (na szczęście) wyjątkowo efektowne :lol:

Cytuj:
To jak to w koncu? wszyscy możemy o sobie decydować? Czy jednak nie wszyscy?

I tak i nie, możesz zadecydować sobie że pójdziesz spać, aż tu nagle dostajesz kulkę w główkę.

Cytuj:
Rozumiem, ze to zwierzeta zadaja Ci cierpienie i Ty tak im w odwet. Czy tez moze na zasadzie... mi jest zle to komus zrobie jeszcze gorzej? :D

No ale co w tym dziwnego ? przecież tak się właśnie dzieje, więc o co chodzi.

Oj tam oj tam... bogiem to nie jestem... ale bez walki na pewno sie nie poddam... :język:

Co do reszty... Twoje zdanie... nie wnikam dalej, nie komentuje. Mruga

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

z całym szacunkiem, co Wy chcecie miec EKO jak chemitrails robią swoje ??

żeby była jasność, też mam ostatnio pier***ca na punkcie 'zdrowego' odżywiania... zrezygnowałam z mięsa (sukcesywnie już drugi miesiąc - jupiii!) ..ale nie łudze się, że gdziekolwiek dostanę warzywa i owoce bogate w witaminy i wolne od chemii jak te ze wsi 20 lat temu...

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Nie wiem czy to dobry temat, bo w wyszukiwaniu szukałem tego o wegetarianiźmie i weganiźmie a znalazłem tylko ten.
Otóż taka sprawa, wczoraj widziałem taki oto krótki filmik o spojrzeniu z różnych stron na wegetarianizm
WEGETARIANIZM - analiza argumentów za zmianą diety
phpBB [video]

ale brakowało poruszenia tematu o etyce wegan. No właśnie może tu na forum ktoś coś wie co muszą mieć w głowie weganie by robić sobie wyrzuty sumienia ze zjedzą miód (pszczoła mimo że owad to zwierzę), czekoladę (bo tam jest mleko), placek (bo tam jest jajko)... jak podejście wegetarian da się zrozumieć że jak zwierzęta się zabija by je potem zjeśc to cierpią, ale pokarm który produkują zwięrzęta... co w tym złego i nieetycznego? jak tam jest przecież witamina B12 której niedobór mocno działa na naszą niekorzyść. Wegetarianizm rozumiem, ale weganizm to już jest dla mnie jakieś wypaczenie, min np ilu z nich się może zastanawiać że spożywają szkodliwy gluten który zawiera się w zbożach.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]