Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:06

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Cześć

Nie jestem może zbyt długo w szeroko pojętym świecie ezoterycznym czy też tzw. "rozwoju duchowego", ale uderza mnie jedna rzecz.

Czy rozwój duchowy stał się już gałęzią gospodarki? Czy jedyną formą rozwoju jest uczestnictwo w warsztatach, kursach, seminariach i cudach na kiju?

Dlaczego, gdy wezmę jakąś książkę do ręki, czytam, czytam co tam autor nawypisywał i oczywiście dochodzę do punktu, gdzie autor zaznacza, że prawdzie efekty można odnieść stosując wskazówki w tej książce oraz po obecności na warsztatach u certyfikowanych nauczycieli w iluś tam krajach :o
To samo jest na stronach internetowych, gdzie szuka się jakichś informacji. Wszystko fajnie, ALE O WSZYSTKIM DOWIEDZĄ SIĘ PAŃSTWO NA JEDNYM Z NASZYCH SPOTKAŃ!.

Ekspresowe oświecenie, ekspresowe uzdrawianie, ekspresowy sukces - tak nazwałbym te wszystkie kursy i warsztaty. Ekspresowe, ale najpierw zapisz się na 2 dniowe warsztaty za 1000 zł, gdzie będziesz jednym ze 30 osób :D

Czy w tym świecie można jeszcze samemu coś wypracować?
Mam opory przed takimi kursami i warsztatami, bo jest ich tyle i każdy z prowadzących uważa, że odkrył największą tajemnice, a inni to tylko półśrodki stosują.

Ps: nie mówię, że zarabianie na swojej wiedzy jest złe, wręcz przeciwnie jestem jak najbardziej ZA. Tylko cholera, w zwyczajnym świecie wiem czego się spodziewać, bo buty od jednego szewca będą dosyć podobne do wyrobów innego, a w świecie ezoteryki jeden "oświecony" zaprzecza innemu i kładzie nacisk na coś przeciwnego.

Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się obserwacjami, czy to może tylko ja jestem taki uprzedzony do tych warsztatów :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 sie 2014, 11:05 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

LamConcept, szkoda ale muszę Cię zmartwić że tak było od samego praktycznie początku a jeśli nie, to osoby które miały bardzo dobre intencje przejechały się na tym niestety ale brutalnym świecie matrixa. W zasadzie wszystkie ruchy przez ostatnie ok. 10 lat być może zreflektowały lub doszły do wniosku że to jednak nic nie daje że to ma małe znaczenie to co robią i że się tak nie da, że to chyba nie tędy droga i w takim przypadku wracamy do punktu wyjścia i starej dobrej maksymy że: "owce to się strzyże" i na to obecnie w Polsce a może i na świecie wychodzi.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]