Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 22:06

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam, bardzo zainteresowało mnie to forum swoimi wpisami, dlatego postanowiłem podzielić się tutaj swoimi problemami. Po pierwsze mam problem z trądzikiem i bliznami na twarzy. Pryszcze wyskakują mi już od około 3 lat, niestety trochę wyciskałem i zostały brzydkie wgłębienia. Byłem u pani dermatolog, przepisała maść Duac, lecz do niewiele pomogło. Po drugie, mam także problem z pieprzykami. Na plecach mam bardzo duży pieprzyk, średnica prawie 1 cm. Jak myślicie, czy bezpieczne jest wycięcie go? Ponadto w ostatnim czasie wyskoczyło mi troszkę małych pieprzyków/piegów na całym ciele. Czy jest jakiś sposób na zatrzymanie tego, a nawet usunięcie? Proszę o pomoc.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 cze 2013, 22:59 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Ile masz lat?

Jaką masz karnację?

Czy często się opalasz?

Cytuj:
Pryszcze wyskakują mi już od około 3 lat

Czyli był czas, że nie wyskakiwały?

Jeśli w twojej diecie przewarzają węglowodany to może to być powód trądziku.
Przetworzone węglowodany / cukier = więcej insuliny = więcej hormonów = więcej sebum (łój) = więcej bakterii = więcej trądziku.

Inna przyczyną trądziku może być nadmiar sporzywanego mięsa, które wiąrze sie z złogami w jelitach.

Możesz pic herbatke z bratku, skrzypu i pokrzywy, ale niewiem czy by cie sie nie przdało oczyszczanie organizmu.

Co do piegów nie poratuje bo sama jestem piegowata szczególnie na nosie :D
Mimo że mam karnecje brzoskwinową.

Wazne pytanie, ile masz lat. W kontekscie tradziku to ma znaczenie.

Oczyszczanie organizmu na pewno wazne. Podstawa.

Co do piegow... mysle podobnie, jak Natalia. Piegi to nierowno rozlozony pigment...

Sama jestem biala niczym arystokratyczne zwloki... i jedyne dzialanie slonca widoczne na mojej skorze to wlasnie twarz pelna piegow latem. :słonko:

Ale ja piegowata jestem od zawsze. Jakies pieprzyki w dziwnych miejscach tez od urodzenia mam... wiec dla mnie nie nowina.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Nathalie09 pisze:
Jeśli w twojej diecie przeważają węglowodany to może to być powód trądziku.

No właśnie. Wszystkiego mamy się domyślać.

@arehiba - przeczytaj ten wywiad w całości. Jest tam też wspomniane o twoim problemie. Napisz później jak rożni się twój sposób odżywiania i dotychczasowe poglądy w stosunku do tego co tam jest napisane.

http://www.zdrowa-zywnosc.get.net.pl/to_co_najprostsze_jest_najgenial.htm

homorek to tabela :D

NAZWA PRODUKTU ZAWARTOŚĆ WĘGLOWODANÓW (w gramach)
Agrest 11,8
Ananas 13,6
Arbuz 8,4
Awokado 12
Bagietki francuskie 60,1
Bakłażan 6,3
Baleron gotowany 0,9
Banan 23,5
Befsztyk 1,6
Białko jaja 0,7
Bób 14
Brokuły 5,2
Brukselka 8,7
Brzoskwinia 11,9
Bułka drożdżowa (1 sztuka) 30
Bułki kajzerki 59,4
Burak 9,5
Cebula 6,9
Chałka 61,6
Chipsy solone 49,9
Chleb baltonowski 55,9
Chrupki kukurydziane 78,9
Chrzan 18,1
Ciasto drożdżowe 47,7
Ciasto kruche 49,9
Cielęcina 0
Cukier 99,8
Cukierki krówki 76,1
Cukinia 3,2
Cykoria 4,1
Cytryna 9,5
Czarne jagody 12,2
Czekolada deserowa 64
Czereśnie 14,6
Czosnek 32,6
Ćwikła 10,2
Daktyle suszone 74
Delicje szampańskie 52,8
Dorsz świeży 0
Dynia 7,7
Fasola biała 61,6
Fasola szparagowa 7,6
Flądra świeża 0
Gęś, tuszka 0
Grejpfrut 9,8
Groch, suche nasiona 60,2
Groszek zielony konserwowy 15,8
Gruszka 14,4
Halibut biały świeży 0
Herbatniki 76,8
Indyk 0
Jabłko 12,1
Jagody (1 szklanka) 21
Jaja kurze całe 0,6
Jeżyny (1 szklanka) 19
Jogurt truskawkowy 8,2
Kabanosy 0
Kalafior 5
Kapusta biała 7,4
Kasza gryczana 69,3
Kasza manna 76,7
Kawa bez cukru 0,3
Kefir 2 % 4,7
Ketchup 22,2
Kiełbasa krakowska sucha 0
Kiełbasa toruńska 0
Kiwi 13,9
Koncentrat pomidorowy 30 % 16,7
Kukurydza 23,4
Kurczak 0
Lody śmietankowe 17,6
Łosoś wędzony i świeży 0
Majonez z olejem rzepakowym 2,6
Makaron czterojajeczny 76,2
Makrela wędzona 0
Maliny 12
Mandarynki 11,2
Marchew 8,7
Margaryna zwykła 0,4
Masło ekstra 0,7
Maślanka 0,5 % 4,7
Mąka pszenna typ 500 74,9
Melon 8,4
Mielonka 3,7
Migdały 20,5
Miód pszczeli 79,5
Mleko kozie 4,5
Mleko 2 % 4,9
Mleko w proszku pełne - 38,7
Morela 11,9
Morszczuk świeży 0
Musli z owocami suszonymi 72,2
Musztarda 22
Nektarynka 11,8
Ogórek 2,9
Olej słonecznikowy 0
Oliwa z oliwek 0,2
Orzechy arachidowe 19,2
Orzechy laskowe 14,9
Orzechy pistacjowe 25
Otręby pszenne 61,9
Papryka czerwona 6,6
Parówki 0
Pączek 15
Pieczarka świeża 2,6
Piwo pełne 3,8
Płatki kukurydziane 83,6
Płatki owsiane 69,3
Polędwica sopocka 0,9
Pomarańcza 11,3
Pomidor 3,6
Porzeczki czarne 14,9
Poziomki 8,3
Pumpernikiel 58,3
Rabarbar 4,6
Ryż biały 78,9
Rzodkiewka 4,4
Salami popularne 1,4
Sałata 2,9
Sardyna w oleju 0
Ser brie pełnotłusty 0,2
Ser feta 1
Ser gouda tłusty 0,1
Serek wiejski 3,3
Słonecznik, nasiona 24,6
Szparagi 3,7
Szpinak 3
Szynka z indyka 0,1
Śledź marynowany 3,4
Śmietana 18 % 3,6
Truskawki 7,2
Tuńczyk w wodzie 0
Wątroba wieprzowa 2,6
Wieprzowina, łopatka 0
Winogrona 17,6
Wiśnie 10,9
Wołowina, polędwica 0
Ziarno soi (100 g) 24,7
Ziemniak 21
Żółtko jaja kurzego 0,3
żródło:
http://www.ofeminin.pl/zdrowy-styl-zyci ... 80238.html

chodziło mi o takie produkty jak ,makarony oraz pieczywo, a o cukrze nie wspomne bo go tylko chyba do soli nie dodaja.

Co do trądziku, to mam 17 lat i ćwiczę na siłowni, więc węglowodany są mi potrzebne :) lecz większą ilość spożywam przez niecały rok, a trądzik mam 3 lata. Co do pieprzyków i piegów, niekoniecznie chodzi mi tylko o twarz, tylko na rękach też mi wyskakują takie małe, niewypukłe pieprzyki. Mam dość ciemną karnację i w miarę łatwą podatność na opalanie. I co z tym wielkim pieprzykiem? Bo moja mama bardzo boi się go ruszać :D

Trądzik - ładna nazwa, ale co to jest według ciebie?

Jeszcze raz zacytuję siebie:

@arehiba - przeczytaj ten wywiad w całości. Jest tam też wspomniane o twoim problemie. Napisz później jak rożni się twój sposób odżywiania i dotychczasowe poglądy w stosunku do tego co tam jest napisane.

http://www.zdrowa-zywnosc.get.net.pl/to_co_najprostsze_jest_najgenial.htm

Przeczytane, na pewno w dużej mierze będę starał się stosować tą dietę :)

Ale co z pieprzykami? I żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj, mam także prawdopodobnie fluorozę, na dwóch przednich jedynkach mam 2 białe plamki... Na niczym mi tak nie zależy, jak na usunięciu tego.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Co do trądziku, to spróbuj pić oleje tłoczone na zimno z kwasami omega. Przede wszystkim olej lniany i olej z czarnuszki. Rewelacyjnie wpływają na kondycję skóry, przede wszystkim ją oczyszczając. Musisz się jednak liczyć z tym, że początkowo może Cię wysypać, skóra musi się w naturalny sposób wyczyścić, jednak już po tygodniu stosowania zobaczysz różnicę. Twoja skóra będzie wiele gładsza i elastyczniejsza. A podobno najlepsze efekty są w długotrwałym stosowaniu. Poszukaj jeszcze jakichś opinii w necie na ten temat jeżeli jesteś zainteresowany. Zdrowia życzę

Dziękuję :) A co z zębami i pieprzykiem?

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Nie chcę być odebrany jako osoba która sie wymądrza a jedynie chce sie podzielic własnymi doswiadczeniami i obserwacjami- dodam ze wieloletnimi potwierdzonymi własna praktyką- zreszta nadal sie ucze praktykuję (może niekoniecznie ortografię- bo do tego zbytnio nigdy sie nie przykałdałem) ale chodzi mi o tematykę prozdrowotną i proludzką jakbym to po swojemu nazwał. Może nie wszystko podam Ci na tacy i musisz włożyc w poszukiwania troszke serca ale dami Ci kilka wskazówek które potwierdzą moi przedmówcy jak równiez inni forumowicze.
Przede wszystkim zrezygnuj z pokarmów zawierających gluten duzo tego wkoło i pełno w naszej diecie ale da rade bez tego zyc-- ja do tego doszedłem dosc późno i z każdym tygodniem niejedzenia tego świństwa czuję sie coraz lepiej, moja skóra wygląda coraz lepiej i mam wiecej energii- polecam wklepać w przegladarke "przeniczny brzuch" i poczytaj , poszukaj tez o tym info na forach - nie tylko DI ale wszystkim też polecam Forum Bioslone, oczywiscie jak już czytałes oczyszczanie organizmu, unikanie przetworzonych pokarmów- jak najwięcej natury.
Wiesz pewnych rzeczy sie tez nie przeskoczy , bo kazdy ma taki okres w zyciu gdy hormony daja znac o sobie , natomiast jesli chodzi o wiekszosc problemów zdrowotnych osobiscie uwazam tak jak czytasz u przedmówców zbyt duża ilosc węglowodanów w diecie, nasi przodkowie tego nie jedli, to postep i cywilizacja skłaniaja i nakazują nam taką dietę- jest zgoła inaczej, przedewszystkim to co naturalne - warzywa owoce, osobiscie nie jestem wegiem jem sporo mięsa - choc wiem ze jest ono mocno stuningowane w dzisiejszych czasach , ale chcę ci pokazac pewien kierunek w nowoczesnym pojmowaniu zdrowego żywienia- nie bój sie tłuszczy zwierzęcych, zdrowych roślinnych- one Ci szkody nie przyniosą, natomiast wystrzegaj sie węgli- jedz je z umiarem, powodują wiele schorzeń jak min cukrzyca otyłość czy własnie wskazane problemy z cerą. Podobnie mleko pasteryzowane , jego przetwory,raczej ogranicz.Nie bój sie natomiast spożycia jajek nawet w dużej ilości. Tabele żywieniowe jakimi nas oszukuja dzisiejsi dietetycy to straszna lipa, oszustwo i produkowanie przemysłowi farmaceutycznemu klientów.Szukaj ucz sie - kazdy z nas podąża własną ścieżką , zrobisz jak uwazasz to sa tylko moje sugestie,

"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." - Gandhi

Na trądzik dobre są witaminy z grupy B. Znacząco poprawiają wygląd skóry. Dużo ich jest np w oleju lnianym. Ważne jednak żeby pamiętać, by spożywać olej dobrze przechowywany bo ten kupny w sklepie czy supermarkecie jest najczęściej pozbawiony wartości.

ProstaDusza pisze:
Na trądzik dobre są witaminy z grupy B. Znacząco poprawiają wygląd skóry. Dużo ich jest np w oleju lnianym. Ważne jednak żeby pamiętać, by spożywać olej dobrze przechowywany bo ten kupny w sklepie czy supermarkecie jest najczęściej pozbawiony wartości.

http://zielonynurt.pl/pl/index

Stąd powinno być ok, wysyłają w styropianowych termosach.

A jak się mają do tego węglowodany złożone? Np. ryż, a białka nie roślinne tylko zwierzęce? Bo zajmuję się trochę kulturystyką, i nie chcę jakoś drastycznie chudnąć

Zacznij od cukru białego, zapomnij o nim!!
Zadam ci jeszcze jedno pytanie a jak jest u ciebie ze strydami, twerdzisz ze uprawiasz kulturystyke, dla tego pytam.

Nie nie, steryd nie brałem, tylko gainer i białko, też tak pytam. Teraz właśnie mam pyszny gainer, który ma węglowodany na bazie skrobi kukurydzianej i tak o :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Edgar Cayce - cytat z "Encyklopedii Uzdrawiania" na temat trądzika:

"Lecząc trądzik, Cayce koncentrował się głównie na ustaleniu właściwego sposobu odżywiania.

W ponad 70% przypadków polecał zastosowanie diety. Najczęściej zalecał jedzenie dużej
ilości pokarmów alkalizujących, takich jak owoce i soki cytrusowe, surowe warzywa i soki
jarzynowe, ryby, drób, mięso jagnięce, chleb z pełnej mąki, niełuskane kasze oraz mleko.

Unikać należało pokarmów takich jak wołowina, wieprzowina, potrawy smażone i tłuste,
bogate w skrobię ,słodycze, czekolada, ziemniaki i biały chleb. Niektórym pacjentom Cayce
polecał wypijać dwa razy dziennie szklankę mleka lub soku pomidorowego z drożdżami. Ponad
połowie pacjentów zalecał nastawienie kręgosłupa, mające zapewnić równowagę i koordynację
nerwową. Z początku należało je wykonywać dwa razy w tygodniu. Cayce zalecał także
rozmaite postacie elektroterapii mającej poprawić równowagę pomiędzy siłami
organizmu. Najczęściej stosowaną metodą była diatermia krótkofalowa, zazwyczaj łączona z
nastawieniem kręgosłupa.

Czasami Cayce zalecał także naświetlanie promieniami fioletowymi.
Prawie 40% pacjentów Cayce przepisywał preparaty ziołowe, w których skład wchodziła na
przykład nalewka ze stillingii, wyciąg z korzenia łopianu i żółtego szczawiu. W dwóch
przypadkach Cayce zalecił herbatę z żółtego szafranu, pomocną w trawieniu.

Za istotny czynnik w leczeniu u około 30% pacjentów Cayce uznał masaże. Zalecał łagodne
masowanie całego ciała, ze szczególnym zwróceniem uwagi na okolicę kręgosłupa. Do masaży
często wykorzystywano rozmaite kombinacje olejków oraz innych substancji, na przykład
mieszankę oliwy z oliwek, nalewki z mirry i lanoliny lub olej mineralny połączony z wodą
różaną, olejkiem miętowym i wodą destylowaną. 25% pacjentów Cayce zalecał miejscowe okłady
stosowane na zmiany skórne. Używano mydła i maści Cuticura, kremów Black and White, pudru
i balsamu ze stearynianem cynku (głównie na podrażnienia skóry), oraz olejku kamforowego."
Mruga

edit - stearynian cynku - jest szampon z taką zawartością - nazywa się " Mariage" i niekoniecznie musi służyć jako przeciwłupieżowy [a jest świetny-na forum tu już gdzieś wspominałem przy temacie łupieżu]
Mając taką zawartość iten stearynian można spokojnie przecież użyć jako mydła

taki

-=-
edit2-z pieprzykami uważaj -można laserowo ..ale -moim zdaniem -odradzam każdemu.Jest to związane z energetyką/meridianami i nie po to je akurat masz w takich miejscach jak masz.
tyle.

wspomniana książka E.Cayce Encyklopedia Uzdrawiania :

http://pl.scribd.com/doc/139663703/Ency ... ia-E-Cayce

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Polecam ten filmik. Rozmowa dotyczy podobnych problemów poruszanych w tym wątku oraz kilka innych.

phpBB [video]

Hej. Od niedawna interesuję się prawem przyciągania i tym, że za pomocą umysłu, medytacji można wyleczyć różne choroby. Może ktoś z Was wie na ten temat więcej? Mam na twarzy głębokie blizny potrądzikowe, które chciałabym usunąć. Lekarze twierdzą, że się nie da. Można wypróbować lasery, ale niestety są dla mnie za drogie i też nie usuną blizn całkowicie. Czy jest możliwość, żeby tego typu skóra się zregenerowała? Czy ktoś zrobił coś podobnego i wie co musiałabym zrobić? Próbowałam wizualizacji, że znikają, ale na razie bez rezultatów.
To są tylko przykładowe zdjęcia, moje blizny wyglądają w ten sposób, tylko niestety jest ich więcej.

Obrazek
Obrazek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

podlinkuję,Koledzy,Koleżanki podpowiedzą więcej :)
niezbedny-detoks-t14472.html
oraz na przykład
olej-rycynowy-16-zastosowan-zdrowotnych-i-pielegnacyjnych-t15488.html

żeby Ci nie zostały blizny Dziewczyno.
Ktoś polecał własny mocz,organizm wywala w młodym wieku taką masę toksyn i w taki sposób

Jeśli chodzi o trądzik, to już właściwie nie mam tego problemu. Pozostały głębokie blizny zanikowe i szukam metody, która mogłaby na nie zadziałać.

-- 28 gru 2016, 17:50 --

Jeśli chodzi o zwykłe przebarwienia, to nie jest trudno się ich pozbyć, istnieje wiele metod i naturalnych składników, które mogą pomóc. Ale jeśli chodzi właśnie o głębokie blizny, gdzie brakuje skóry, nie wiadomo za bardzo co robić.

Na blizny spróbuj z olejem rycynowym, kolega dar66 podał link,
Może ta receptura się przyda:
Cytuj:
Domowy balsam na zmarszczki, blizny, rozstępy i inne problemy skórne

Domowy balsam – mikstura z aloesu i oleju kokosowego skuteczny na blizny, rozstępy, oparzenia, przebarwienia, wysuszoną i zdradzającą oznaki starzenia skórę.
Koi podrażnienia, wysypki, rozjaśnia, nawilża i odmładza. Może być stosowany zarówno na twarz jak i na ciało zastępując kremy, balsamy i maści lecznicze w przypadku egzemy, łuszczycy, trądziku, stanów zapalnych i podrażnień.

Każdy z nas na pewno stosował zarówno olej kokosowy jak i aloes oddzielnie z dobrym skutkiem, ponieważ każdy z nich ma niesamowite właściwości regeneracyjne i obydwa są doskonałe dla skóry.
Ale czy pomyśleliście by je połączyć razem ?

Obrazek

Aloes to praktycznie sama woda o idealnej strukturze plus mnogość substancji dobrych dla skóry i zdrowia. Z kolei olej kokosowy to czysty olej bogaty w unikalną kompozycję kwasów tłuszczowych i składników odżywczych.

Jak wiemy, woda i olej nie mieszają się ze sobą, ale jeśli użyjemy żelu aloesowego zamiast soku lub miąższu bez problemu można te dwa składniki ubić tak by powstała jednorodna masa.

Zamiast drogich komercyjnych balsamów pełnych chemii lepiej samemu zrobić naturalny balsam, który łączy w sobie zarówno korzyści oleju kokosowego i aloesu. Więcej szczegółowych informacji i przepisów z aloesu tutaj , natomiast tutaj 70 zastosowań oleju kokosowego.

Domowy balsam przepis

Składniki:
1/2 szklanki organicznego, czystego oleju kokosowego extra virgin
1/3 szklanki czystego żelu aloesowego, najlepiej z miąższu tłoczonego na zimno
Kilka kropli ulubionego olejku eterycznego odpowiedniego dla potrzeb swojej skóry

Przygotowanie:
Żel aloesowy i olej kokosowy ubijać w misce trzepaczką lub ręcznym mikserem o niskich obrotach ok 5-1o minut do momentu aż będzie miał lekką i puszystą konsystencję. Nie używać blendera ani robotów kuchennych o wysokich obrotach ponieważ mają tendencję do zbytniego wydzielania ciepła, a podgrzanie oleju spowoduje jego rozpuszczenie, przez co może się nie ubić. Pod koniec ubijania dodać kilka kropli olejku eterycznego (opcjonalnie). Przełożyć do szklanego słoiczka, przechowywać w temperaturze do 22 stopni lub lodówce przez kilka tygodni.

Używać jak każdy krem lub balsam nawilżający, najlepiej od razu po kąpieli, kiedy pory są otwarte wówczas skóra szybciej zaabsorbuje cenne składniki i rezultaty będą szybciej widoczne. Balsam jest bardzo szybko wchłaniany przez skórę i bardzo wydajny,wystarczy niewielką ilość nanieść skórę. Lekka konsystencja sprawia, że łatwo się rozsmarowuje nie pozostawiając filmu.

Balsam można stosować również jako maseczkę do włosów i środek do demakijażu.

http://sekrety-zdrowia.org/domowy-balsa ... my-skorne/

Sukces można osiągnac zastosowaniem DMSO i MSM:
post207228.html?hilit=dmso%20msm#p207228

żywokostu i innych:
http://www.panacea.pl/articles.php?id=268
zywokost-t10654.html#p146275

I tu specyfiki: Avilin, FS i inne:
specyfiki-zdrowotne-warte-polecenia-t15362.html#p199051

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Cyt: Jeśli chodzi o zwykłe przebarwienia, to nie jest trudno się ich pozbyć, istnieje wiele metod i naturalnych składników, które mogą pomóc. Ale jeśli chodzi właśnie o głębokie blizny, gdzie brakuje skóry, nie wiadomo za bardzo co robić.

Czy możesz podzielić się wiedzą na temat usuwania przebarwień? Męczę się z tym draństwem już 10 lat i co i rusz jakiś lelon :uoeee: w dobrej wierze tłumaczy mi, że się ubrudziłam.

Na przebarwienia jest naprawdę masa sposobów. Po pierwsze dermatolog może przepisać kremy z retinolem np. Locacid.
Samemu można kupić: serum z wit. C, maski z miodu, żel aloesowy, krem ze śluzem ślimaka, toniki z kwasami aha/bha, hydrolat z czystka, maseczki z kurkumy, olej kokosowy. Skórę trzeba złuszczać, więc pamiętanie o regularnych peelingach i codziennym używaniu kremy z filtrem 50+.
Jeśli chodzi o zabiegi to pomogą właśnie kwasy, mikrodermabrazja, dermapen, dermarolling. Dermarolling można też wykonywać samemu.
Wszystko o stosowaniu można znaleźć w internecie, jest naprawdę masa sposobów. No i oczywiście efekty nie pojawią się po tygodniu stosowania, trzeba poświęcić trochę czasu. Problemy zaczynają się dopiero z głębokimi bliznami zanikowymi.

Znalazłam takie rady na blizny :

http://tipy.interia.pl/artykul_26862,na ... owych.html

Sok z cytryny do mnie przemawia. Kiedyś używałam kremu, maski i alg z vitaminą c i bardzo poprawiło to stan mojej cery. Skóra rozjaśniła się i wygładziła. Była to clarena - niestety dużo chemii jest w tych kosmetykach. Dziś już używam tylko naturalnych. Moja koleżanka z takimi problemami używała kremów bandi też z witaminą c. Można spróbować i zobaczyć jakie będą efekty :)

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Z własnego doświadczenia (i nie tylko mojego, bo mam przyjaciółkę, która miała o wiele gorszy trądzik ode mnie i ostro walczyła) moge polecić kilka rzeczy. Po pierwsze przejście na zdrową dietę i odstawienie pewnych produktów, przede wszystkim:
- żywności przetworzonej i fast foodów, to sam cukier, sól i utwardzoen tłuszcze, nic dobrego i na skórze to wychodzi
- odstawienie cukru i słodyczy, czyli węglowodanów prostych (nie mylić z węglowodanami złożonymi, czyli warzywami i owocami, te trzeba jeść i to w dużych ilościach, organzim potrzebuje witamin)
- odstawienie nabiału, naprawdę u bardzo wielu osób trądzik się nasila jako reakcja na nietolerancję nabiału, warto odstawić chociaz na miesiąc i sprawdzić, czy się poprawi, znam ludzi, którym całkowicie trądzik po tym zszedł.

No i właściwa pielęgnacja, czyli:
- odstawić te chemiczne kosmetyki z serii do cer trądzikowych, zwłaszcza żele do mycia twarzy z delergentami SLS i SELS, one zaburzają naturalną barierę ochronną skóry. Myć można zwykłymnaturalnym szarym mydłem.
- nawilżać jakomś naturalnym kremem, przesuszona skóra jest jeszcze bardziej rozregulowana (ja mam zwykle brzozowo-nagietkowy z Sylveco, ale nie że rekalmu, byleby żadych pochodnych ropy naftowej tam nie było, czyli wazeliny, parafiny czy oleju mineralnego, bo to zapych pory)
- złuszczać regulralnie, ja złuszczam kwasami. można takie kremy z kwasami kupić w aptece. U kosmetyczki też robią zabiegi złuszczające, ale to trochę drogo.

A ad hoc na świeże wypryski to dobra jest pasta cynkowa, kupisz w patece za 3-4 zł.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]