Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 paź 2018, 16:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree

Chciałem polecić Państwu książkę: "W Świetle Prawdy, Przesłanie Graala"

Autor we wprowadzeniu pisze:
Cytuj:
Opaska z oczu spada i wiara zamienia się w przekonanie. Tylko w przekonaniu jest wyzwolenie i zbawienie!

Przemawiam wyłącznie w stronę tych, którzy poszukują poważnie. Muszą potrafić i pałać ochotą, by badać to, co konkretne, rzeczowo! Religijni fanatycy i niezdecydowani marzyciele mogą raczej odejść od razu, albowiem szkodzą Prawdzie. Ludzie złej woli oraz ludzie argumentujący nierzeczowo niechaj wszak odnajdą na siebie wyrok w owych słowach.

Przesłanie trafi tylko w tych, którzy noszą w sobie jeszcze iskierkę Prawdy i tęsknotę bycia rzeczywiście człowiekiem. Dla wszystkich takich będzie także światłem i oparciem. Wyprowadzi ich bez kluczenia z chaosu dnia powszedniego.

Nadchodzące Słowo nie przynosi nowej religii, lecz ma być pochodnią dla wszystkich poważnych słuchaczy i czytelników, by w ten sposób odnaleźli prawdziwą drogę, która poprowadzi ich ku utęsknionym wyżynom.

Tylko ten, kto porusza się sam, może duchowo podążać naprzód. Człowiek lekkomyślny, który używa w tym celu obcej pomocy w formie gotowych poglądów, idzie swą drogą tylko jak o kulach nie bacząc na własne zdrowe nogi.

Kiedy jednak podczas wzlotu śmiało skorzysta, niczym z oręża, ze wszystkich czekających na jego zawołanie zdolności, to wykorzysta dany mu zgodnie z wolą swego Stworzyciela talent i pokona z łatwością wszelkie przeszkody, które chcą przeciąć mu drogę po to, by z niej zboczył.

Dlatego obudźcie się! Tylko w przekonaniu tkwi prawdziwa wiara, a przekonanie powstaje jedynie w wyniku ścisłych i rygorystycznych badań!

Bądźcie żywymi w godnym podziwu stworzeniu swego Boga!

Abd-Ru-Shin

Kilka słów o książce:
Cytuj:
Przesłanie Graala jest Dziełem specyficznym, które jednoznacznie odpowiada na wszystkie pytania dotyczące ludzkiej egzystencji, a pozostające dotychczas bez odpowiedzi. Szerokie poznanie emanujące z Przesłania skierowane jest wyłącznie do poważnie i rzeczowo poszukujących; tylko oni magą zostać wyprowadzeni z obecnego chaosu do prawdziwego Poznania.

Swą rzeczowością, specyficznym językiem Przesłanie zmusza do uwagi, rozjaśnia myśli, prostuje fałszywe twierdzenia w sposób oczywisty, czasami surowy ale pozbawiony cienia wątpliwości.

Prawa, w których Stworzenie powstało i egzystuje są dokładnie wytłumaczone, a zdarzenia zachodzące we Wrzechświecie wytłumaczone bez cienia wątpliwosci; również odpowiedzialność człowieka przed Bogiem i ludzmi jest w pełni objawiona i wyjaśniona. A temu, kto otworzy się na te wyjawienia, zostanie odnowiona pewność w niezniszczalność własnej osobowości. Dla człowieka poszukującego, 168 wykładow z Przesłania odpowie na wszystkie istotne pytania i zagadnienia życia.

Linki:
http://www.ruchgraala.org
http://www.grailnet.org/polish
http://www.grailmessage.com
http://www.spiritual-knowledge.net
http://www.grail-uk.net

Pozdrawiam serdecznie

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 cze 2010, 15:37 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Bardzo słabe forum... Nikt się nie wypowiedział przy tak ważnym temacie... Już niedługo wszystko inne będzie się wypalać karmicznie... Zostanie między innymi ta książka, a dokładniej mądrość w Niej zawarta...

gdzieś około 1999 roku zamówiłem 3 zielone tomy.
Mocna pozycja - pamiętam szczególnie jeden rozdział :" wstępujcie we właściwe związki" . Te kilka zdań też mnie pokrzepiło i pomogło wyrwać się z kajdan chrześcijańsko- czarno-magicznych zaklęć-podjąć bardzo ważne życiowe decyzje.
Wiem,że kupiłem jeszcze jeden komplet chcąc obdarować kogoś ze znajomych. ......potem w czasie przeprowadzki te i inne książki mi skradziono. Widać tak miało być.
Sądzę,że warto do tego zajrzeć -kilka lat temu chciałem zajrzeć do tego znów, wiem,że znalazłem jakieś rozdziały w necie ale widać nie była juz tak potrzebna. To był silny szczebelek w drabinie na którą wlazłem. Jeśli wiatry dziejowe przyniosą mi to przed oczy to z chęcią jeszcze zajrzę- chwilowo mam "ciąg" na inne sprawy.

easy russian Życzę aby "wiatry dziejowe zawiały" i Przesłanie trafiło ponownie w pana ręce.

Zainteresowanym polecam jeszcze strony:
http://www.spiritualencyclopaedia.org
http://grailforum.com

Niestety w języku angielskim...

Intendant of the Building * 8th Degree

Na pewno kupie, zainteresowala mnie. Mam nadzieje ,ze podazam w dobrym kierunku. Nie czytam wszystkiego jak leci, cos musi mnie zaintrygowac, a w tym przypadku tak jest.

Spirit, prowokujesz pisząc że jest to bardzo słabe forum -czysta manipulacja pisanie odnośnie karmy ...
Kogo zainteresuje ta pozycja to sam z siebie ją przerobi natomiast zwracanie uwagi na temat takimi sposobami mhmm poniżej pasa 8-)

Na podanej stronie znalazłem taki fragmencik:

"
Wytłumaczenie modlitwy "Ojcze Nasz" danej ludzkości przez Syna Bożego Jezusa, która właściwie wypowiadana i przeżywana, pomaga poszukującym prawidłowo zrozumieć jej głębokie znaczenie i zawarte tam Przesłanie Jezusa.

"

...trochę to dziwne, myślałem że modlitwa "Ojcze nasz" została dana ludzkości przez egipskich kapłanów i służy do ograbiania poszukujących z energii :shock:

pozdrawiam

Witam

Książki można zamówić tutaj: kontakt@ruchgraala.org

Uważam, że oprócz 3 tomów "Przesłania Graala" warto zamówić także "Dziesięć Przykazań Bożych. Ojcze Nasz"

radoslaw: "Ojcze Nasz" moim zdaniem została dana ludzkości przez Jezusa. Faktem jest natomiast, że ludzie odklepują ją bez dokładnej znajomości jej sensu.

Jeśli chodzi o modlitwę to uważam, że powinna być kierowana wyłącznie do Stwórcy. Musi być także przesiąknięta uczuciem. Bez tego nie spełnia swojego sensu...

3Cauac pisze:
radoslaw: "Ojcze Nasz" moim zdaniem została dana ludzkości przez Jezusa. Faktem jest natomiast, że ludzie odklepują ją bez dokładnej znajomości jej sensu.

Nie wiem jak jest z odklepywaniem - pragnę tylko zauwazyć że w egipskim tekscie "Maxims of Aniego" powstałym dobre kilkaset lat przed Chrystusem pojawia się zadziwiająco podobna modlitwa:
http://home.austarnet.com.au/calum/egyptl.html#Lord

...zadziwiająco podobna do hymnów z miasta UR ku czci Marduka, pochodzenie około 2500 B.C.:
http://forums.riverofenlightenment.com/index.php?action=printpage;topic=3460.0

...nie wspominając o tym że samo zakończenie modlitwy "Amen" znaczy "Amon tak powiedzial", co jest równoznaczne z "Enlil tak powiedział" i nie wróży nic dobrego...

Ponieważ nie zamierzam sięgnąć po książkę chciałbym 3Cauac zadać pytanie - jak autor odnosi się do tematu Obcych?

Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam

Dziwne jest dla mnie twierdzenie, że jakakolwiek modlitwa powstała aby "ograbiać poszukujących z energii".
Uważam, że myślenie w ten sposób może doprowadzić do tego, że człowiek staje się zagubiony i nieufny.
Może wtedy odrzucić jakąkolwiek modlitwę i nie będzie kierował swego wzroku ku Stwórcy.

Osobiście modlę się swoimi słowami i staram się aby słowa wypływały z serca...
Wierzę natomiast, że modlitwa "Ojcze Nasz" została podana ludzkości ze Światła.

Jeśli chodzi o obcych czyli życie na innych planetach (bo tak rozumiem te pojęcie) to w książce (jak się uważnie czyta) można znaleźć wzmianki na ten temat. Autor pisze, że wyobrażenia życia na innych planetach nie powinny odbiegać od życia na ziemi. Czyli chodzi o to, że życie jest tam takie same jak u nas lub bardzo zbliżone do naszego. Żyją tam duchowi ludzie tacy sami jak my.

pozdrawiam

3Cauac pisze:
Dziwne jest dla mnie twierdzenie, że jakakolwiek modlitwa powstała aby "ograbiać poszukujących z energii".
Uważam, że myślenie w ten sposób może doprowadzić do tego, że człowiek staje się zagubiony i nieufny.
Może wtedy odrzucić jakąkolwiek modlitwę i nie będzie kierował swego wzroku ku Stwórcy.

Wmówienie ludziom że Stwórca jest od nich oddzielony (...któryś jest w niebie) to esencja manipulacji związanej z religiami na Ziemii.

Proponuję zapznać się z zagadneiniem egregorów:
http://astromaria.blogspot.com/2007/06/egregory.html

Cytuj:
Jeśli chodzi o obcych czyli życie na innych planetach (bo tak rozumiem te pojęcie) to w książce (jak się uważnie czyta) można znaleźć wzmianki na ten temat. Autor pisze, że wyobrażenia życia na innych planetach nie powinny odbiegać od życia na ziemi. Czyli chodzi o to, że życie jest tam takie same jak u nas lub bardzo zbliżone do naszego. Żyją tam duchowi ludzie tacy sami jak my.

Dziękuję za odpowiedź, ale miałem razej na myśli Obcych i ich ingerencję w naszą przeszłość...

pozdrawiam

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Spirit pisze:
Bardzo słabe forum... Nikt się nie wypowiedział przy tak ważnym temacie... Już niedługo wszystko inne będzie się wypalać karmicznie... Zostanie między innymi ta książka, a dokładniej mądrość w Niej zawarta...

Za to Ty Spirit widzę ze wypowiedziałeś się w większości..raptem 4 posty przez 1.5 roku...
...najpierw należy wymagać od siebie by moc upominać innych...

Lip

Obrazek

Po raz pierwszy spotkałem się ze słowem "egragor".
Przeczytałem zawartość podanego linku, poszukałem trochę w internecie...
Np. tutaj: http://www.mistycznabrama.net/m.php?m=egregory

Uważam to zjawisko za bardzo ważne zagadnienie.
Na szczęście jest one bardzo dokładnie wytłumaczone (pod inną nazwą a właściwie nazwami) w polecanej prze ze mnie książce. Jest dokładnie wyjaśnione jak człowiek powinien żyć aby uwolnić się od negatywnego działania tych istot i aby nie tworzyć nowych (oczywiście chodzi mi o te istoty negatywnie oddziałujące na człowieka).

A co do Stwórcy to jest On źródłem wszelkiego promieniowania. Ludzie nie są częścią Stwórcy i nie są boscy. Jedynie siła Stwórcy przepływa przez każdego ducha (także nas żyjących w gęstej materii). Tak więc wszyscy (zarówno ci egzystujący w stworzeniu jak i w boskim) są zależni od Stwórcy. Tylko i wyłącznie Stwórca jest niezależny. Tak więc fragment modlitwy (... któryś jest w niebie) jest jak najbardziej na miejscu.

Stworzenie powstało jedynie z twórczej Woli Bożej a wypływało z chęci rozwoju istot (włączając w to duchy), które nie potrafiły wytrzymać siły promieniowania w boskim i poprzez to nie potrafiły się rozwijać. Dzięki oddaleniu się od źródła (Boga) mogły rozpocząć swój indywidualny rozwój czyli uświadamianie sobie siebie samego. Ludzki duch musiał zejść w najniższe rejony stworzenia- materię. Dopiero tutaj mógł rozpocząć swój rozwój. Tak więc jakiekolwiek twierdzenie że jesteśmy boscy lub częścią Boga jest zupełnie nie na miejscu. Rozwój ducha polega na powróceniu do poziomu duchowego (raju duchowego, królestwa ducha). Nawet w pełni rozwinięty ludzki duch nie wytrzymałby promieniowania w praduchowości a co dopiero w boskim.

Mojego światopoglądu nie łącze z jakąkolwiek religią, channelingami, okultyzmem, ezoteryką, kalendarzem majów itp.
Opieram go wyłącznie na dziele Abd-ru-shin'a "W Świetle Prawdy, Przesłanie Graala".

3Cauac pisze:
Po raz pierwszy spotkałem się ze słowem "egragor".
Przeczytałem zawartość podanego linku, poszukałem trochę w internecie...
Np. tutaj: http://www.mistycznabrama.net/m.php?m=egregory

Uważam to zjawisko za bardzo ważne zagadnienie.
Na szczęście jest one bardzo dokładnie wytłumaczone (pod inną nazwą a właściwie nazwami) w polecanej prze ze mnie książce. Jest dokładnie wyjaśnione jak człowiek powinien żyć aby uwolnić się od negatywnego działania tych istot i aby nie tworzyć nowych (oczywiście chodzi mi o te istoty negatywnie oddziałujące na człowieka).

A co do Stwórcy to jest On źródłem wszelkiego promieniowania. Ludzie nie są częścią Stwórcy i nie są boscy. Jedynie siła Stwórcy przepływa przez każdego ducha (także nas żyjących w gęstej materii). Tak więc wszyscy (zarówno ci egzystujący w stworzeniu jak i w boskim) są zależni od Stwórcy. Tylko i wyłącznie Stwórca jest niezależny. Tak więc fragment modlitwy (... któryś jest w niebie) jest jak najbardziej na miejscu.

Stworzenie powstało jedynie z twórczej Woli Bożej a wypływało z chęci rozwoju istot (włączając w to duchy), które nie potrafiły wytrzymać siły promieniowania w boskim i poprzez to nie potrafiły się rozwijać. Dzięki oddaleniu się od źródła (Boga) mogły rozpocząć swój indywidualny rozwój czyli uświadamianie sobie siebie samego. Ludzki duch musiał zejść w najniższe rejony stworzenia- materię. Dopiero tutaj mógł rozpocząć swój rozwój. Tak więc jakiekolwiek twierdzenie że jesteśmy boscy lub częścią Boga jest zupełnie nie na miejscu. Rozwój ducha polega na powróceniu do poziomu duchowego (raju duchowego, królestwa ducha). Nawet w pełni rozwinięty ludzki duch nie wytrzymałby promieniowania w praduchowości a co dopiero w boskim.

Mojego światopoglądu nie łącze z jakąkolwiek religią, channelingami, okultyzmem, ezoteryką, kalendarzem majów itp.
Opieram go wyłącznie na dziele Abd-ru-shin'a "W Świetle Prawdy, Przesłanie Graala".

każdy od czegoś tam kiedyś zaczynał kontakt z .....hm, jak to nazwać : z duchową sferą .
Słowo egregor ( ja znam takie sformułowanie) bywa używane rozmaicie - w wielu pracach przeważa negatywne ujęcie .
Dziś sadzę,że to błąd. Są egregory rozmaite- po prostu są : egregory osobiste wszelakie , rodzinne, narodowe itd. Od jednych lepiej się uwolnić- do drugich dobrze się podłaczyć. Tak naprawdę te "negatywne" bywają też swoistym nauczycielem .
Nic nie dzieje się bez woli naszych Boskich rodziców- to , co przeżywamy raczkując jako człowiek i doświadczając w szkole życia (między innymi klapsy różne gdy "włożymy palec do kontaktu z 220"- czyli zechcemy poznać działanie jakiegoś egregora, który nas "kopie" na przykład. To wszystko jest szkoła.

Ten mój powrót do książki po latach odbył się tak, że zauważałem w niej pewien (dla mnie obecnie) zbytni dogmatyzm, uproszczenia pewnych spraw. Cała ta praca - jak wiele innych , ma mocne strony i pewne "szycia" . Każdemu wolno.
Cytuj:
Tak więc jakiekolwiek twierdzenie że jesteśmy boscy lub częścią Boga jest zupełnie nie na miejscu.
hm,, a nie jesteśmy ? - czy małe dziecko nie jest człowiekiem ?

Cytuj:
Spirit, prowokujesz pisząc że jest to bardzo słabe forum -czysta manipulacja pisanie odnośnie karmy ...
Kogo zainteresuje ta pozycja to sam z siebie ją przerobi natomiast zwracanie uwagi na temat takimi sposobami mhmm poniżej pasa 8-)

Hmm. Trochę w tym racji. Chciałem jakoś zainteresować ludzi tym tematem i teraz jak to czytam brzmi jak tania prowokacja. Zresztą udana :) Miałem bardzo zły dzień jak to pisałem...
Cytuj:
...trochę to dziwne, myślałem że modlitwa "Ojcze nasz" została dana ludzkości przez egipskich kapłanów i służy do ograbiania poszukujących z energii :shock:

Cytuj:
Nie wiem jak jest z odklepywaniem - pragnę tylko zauwazyć że w egipskim tekscie "Maxims of Aniego" powstałym dobre kilkaset lat przed Chrystusem pojawia się zadziwiająco podobna modlitwa:

No cóż ciekawa informacja... Od razu nasunęło mi się pewne doświadczenie z mego życia..
Kiedyś bardzo dużo myślałem o tym jak jest zbudowany wszechświat.. Czy są inne wszechświaty... Jak to wszystko wygląda... Nie wychodziłem w rozumowaniu wtedy poza ramy gęstej materii. Po prostu nie posiadałem wtedy informacji, że jest coś wyżej... Wiele miesięcy później gdy mój światopogląd się zmienił natrafiłem na "Księgę Uranti".. Opisy w tej książce bardzo przypominały moje ówczesne wyobrażenia. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy była taka: "O kurcze ja te pierdoły stworzyłem"... Więc moje pytania do Pana zabrzmią tak: Skąd Pan Wie że My oprócz tworzenia swojej przyszłości w teraźniejszości nie mamy także w jakiś sposób wpływu na przeszłość. Skąd Pan wie, że to Pan nie stworzył tej modlitwy w Egipcie. Przecież to Pan to przyciągnął i Pan to znalazł.
Cytuj:
...nie wspominając o tym że samo zakończenie modlitwy "Amen" znaczy "Amon tak powiedzial", co jest równoznaczne z "Enlil tak powiedział" i nie wróży nic dobrego...

Każde słowo ma inną wibrację, inne znaczenie oraz inny sens. Myślę, że z łatwością dostrzeże Pan różnice między słowem "Amon" oraz "Amen". Jeśli po tym co właśnie napisałem nadal będzie miał Pan z tym problem to wystarczy nie używać tego słowa.
Cytuj:
Za to Ty Spirit widzę ze wypowiedziałeś się w większości..raptem 4 posty przez 1.5 roku...
...najpierw należy wymagać od siebie by moc upominać innych...

Faktycznie to mój 5 post. Więc jak Pan to zauważy zanim Go napisałem były 4. Czy ta informacja jest dla Pana tak ważna aby o niej pisać w tym temacie czy po prostu czepia się mnie Pan bez powodu?

Cytuj:
Ten mój powrót do książki po latach odbył się tak, że zauważałem w niej pewien (dla mnie obecnie) zbytni dogmatyzm, uproszczenia pewnych spraw. Cała ta praca - jak wiele innych , ma mocne strony i pewne "szycia" .

W książce nie ma jakichkolwiek dogmatów. Co do uproszczeń to mogę się zgodzić- chodzi mi o to, że wszelkie opisy są napisane prostym językiem tak aby każdy duch mógł pojąć działanie odwiecznych Praw w stworzeniu i wg. nich żyć. Nie znaczy to, że Przesłanie Graala jest łatwe- praktycznie każdy wykład mówi o czymś nowym.
Cytuj:
hm,, a nie jesteśmy ? - czy małe dziecko nie jest człowiekiem ?

Nie jesteśmy. W poprzednim moim poście się rozpisałem aby to wytłumaczyć. Jeśli kogoś to ciekawi to może go ponownie przeczytać. Swojego stanowiska nie zmienię.

Ostatnio zmieniony 18 wrz 2010, 12:24 przez 3Cauac, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

Spirit pisze:
Faktycznie to mój 5 post. Więc jak Pan to zauważy zanim Go napisałem były 4. Czy ta informacja jest dla Pana tak ważna aby o niej pisać w tym temacie czy po prostu czepia się mnie Pan bez powodu?

Czepiam się?Wolne żarty Spirit to Ty skrytykowałeś to forum mówiąc ze słabe.Przypominam ze jesteś członkiem tego forum a co za tym idzie jego współtwórcą czyli pisząc ze "słabe forum" strzelasz sobie tak naprawdę w stopę :king:

Obrazek

Awatar użytkownika

Lipton :D to się potocznie nazywa ,,sranie we własne gniazdo" przepraszam za słownictwo ,ale nie da się tego inaczej napisać, a to najgłupsza z rzeczy jakie można zrobić :D

Cytuj:
No cóż ciekawa informacja... Od razu nasunęło mi się pewne doświadczenie z mego życia..
Kiedyś bardzo dużo myślałem o tym jak jest zbudowany wszechświat.. Czy są inne wszechświaty... Jak to wszystko wygląda... Nie wychodziłem w rozumowaniu wtedy poza ramy gęstej materii. Po prostu nie posiadałem wtedy informacji, że jest coś wyżej... Wiele miesięcy później gdy mój światopogląd się zmienił natrafiłem na "Księgę Uranti".. Opisy w tej książce bardzo przypominały moje ówczesne wyobrażenia. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy była taka: "O kurcze ja te pierdoły stworzyłem"... Więc moje pytania do Pana zabrzmią tak: Skąd Pan Wie że My oprócz tworzenia swojej przyszłości w teraźniejszości nie mamy także w jakiś sposób wpływu na przeszłość. Skąd Pan wie, że to Pan nie stworzył tej modlitwy w Egipcie. Przecież to Pan to przyciągnął i Pan to znalazł.

Chciałem rozwinąć tą dyskusję, a dokładniej horyzonty Waszego pozytywnego myślenia o Kreacji (Stworzeniu)... Widzę, że nikt się nie zainteresował więc zacytuje sam siebie i wyjaśnię to Wam najprościej jak potrafię... My w Stworzeniu Boga nie jesteśmy niezależni... Każdy jest zależny od Boga... Każdy formuje swoją rzeczywistość, którą zgodnie nazywamy życiem... Nie jesteśmy w pełni wolni bo przecież obowiązują nas niezmienne Prawa Stworzenia... Więc Ty jako istota duchowa musisz się niejako dopasować, nazwałbym to dostroić do Prawa i w nim żyć... Można to pięknie nazwać "Współbrzmienie w Woli Bożej" bo to właśnie Wola Boża jest tą częścią Boga, która odpowiada za Prawo... Więc jeśli Twoje chcenie jest miłe Bogu i współbrzmi w Jego Woli to właśnie do tego będzie Cie prowadzić życie... Do osiągnięcia Twoich pragnień i celów... Nie, nie tworzymy przeszłości tylko przyciągamy do siebie formy, które powstały w przeszłości i są jednorodne do Naszych wnętrz (także światopoglądów).

Entered Apprentice * 1st Degree

Serdecznie wszystkich witam!

Cieszę się, że "W Świetle Prawdy" Przesłanie Graala autorstwa Oskara Ernsta Bernhardta dotarło do Waszych rąk. Zapraszam na irc kanał #przeslaniegraala na Freenode. Kanał jest nowy, nie ma jeszcze uczestników.

Życzę Wam Siły Światła, własnych pogladów i trzeźwego myślenia. :tak:

Awatar użytkownika

Każdy ma taka ksiązkę, czy ksiązki, ktore przeczytane w odpowiednim momencie otwieraja jakies wewnętrzne bramy itp. To stanowi dużą wartość ale dla tych, którzy takie ksiązki przeczytali czy przeżyli. Te same ksiązki przeczytane przez innych mogą zostać uznane za głupie, nieadekwatne do ich oczekiwań itp.

Przeczytany fragment tych "Przesłań Graala" zrobił na mnie fatalne wrażenie, ot jakiś new-age'owy bełkot. Byc może się myle, nie czytałam ksiązki, piszę tylko na temat odczuć po przeczytaniu fragmentu, że kompleptnie on do mnie nie trafia i rekomendacja tej ksiązki mnie nie przekonuje.
Trafiły zaś do mnie inne książki, traktujące o podobnych tematach.

A co do kwestii przedmiotu i symboliki graala, zajmuje się tym juz 14 lat i nic, co może zostać o nim napisane (a także o tradycji, z ktorej się wywodzi) raczej mnie nie zdziwi.

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Bonadea. Dla mnie to również bełkot. Przypomina mi bzdury jakie wypisywał kiedyś niejaki Gryf i spółka.
Podobnie wypowiada się zresztą taka jedna gwiazda Internetu, która uznaje się za Jezusa Chrystusa, wraz z towarzyszami.
Oto podobne Przesłanie Prawdy niejakiego Mojżesza. Oceńcie sami podobieństwo :)

phpBB [video]

carrey pisze:
Oceńcie sami podobieństwo :)

... a potem: "Puknijcie się w głowę, najlepiej weźcie dużą patelnię, aby mocno zabrzmiało echo puknięcia" :king: :lol:

phpBB [video]

carrey, bonadea...

Trudno ocenić coś, co ma ponad 1000 stron po jednym cytacie. Dla jednych to bełkot, dla innych nie. Tak samo mają się sprawy z czytaniem Biblii, Bhagavadgity, Sutr buddyjskich czy innych dzieł i ksiażek. Faktem jest, że fanatykiem mozna być w każdej dziedzinie i w kazdym temacie.

Co do Elżbiety Gas i jej kompanów Bogusława Gas i Romualda Statkiewicza...

Załozyli sektę kilka lat temu, skopiowali ponad 90% tekstów właśnie z Przesłania Graala autorstwa O.E.Bernhardta i żyją sobie po swojemu zdzierając kasę z naiwnych. Samo Przesłanie powstało w latach 30 XX wieku.

Jeżeli chodzi o mnie, to próbuję stawiać "mosty" (na własny użytek) pomiędzy naukami Jezusa z Nazaretu, Gautamy Buddy, Lao' tse i innych... i powiem wam, że się da i nawet z tego wynika niezła radocha i spokój wewnętrzny.
Ale tylko pod warunkiem, ze się własnych przemyśleń nie wpycha na siłe innym jako jedynych własciwych. :)

Prywatna prośba do moderatora...

Proszę o skasowanie z wątku filmów z youtube, które wystawił carrey. To niepotrzebna reklama dla ludzi, którzy juz wiele zła innym wyrządzili.

Pamiętam ataki Gryfa144 i jego klonów. Najlepszą metodą było wtedy użyć kilkakrotnie środkowego palca . Oczywiście by przewijać w dół za pomocą MouseWheel. Mruga

Ten pan i ta pani powyżej widać nieszczególnie łatwo mówią za siebie i z serca. Czytanie z planszy w tak depresyjnym tonie z pozycji gadającej głowy to naprawdę żenująca forma. Jeśli już do treści nie można się aż tak czepiać ( pomijając ewidentnie katolicką retorykę w końcu ma rację z tą patelnią hehe ) to sama forma trafia chyba tylko do ludzi naiwnych i ograniczonych. Nie żebym był adwokatem ani prześmiewcą takich działań. Oprawa i ekspresja po prostu załamują i śmieszą zarazem. Ehh...

Teraz żartując sobie czekam aż ktoś dorobi końcówkę jak pani dostaje centralnie w czoło przedowojenną żeliwną patelnią aż słychać rozchodzące się echo.

Awatar użytkownika

Ja też zetknęłam się z Gryfem i spółką (na szczęście tylko przez Internet), i uważam, że to niebezpiecznie głupia sekta. Na szczęście nie udalo im się (na razie) przebić na szersze forum.

A co do tematu "Graala", który jest moim głównym hobby. Trzeba bardzo uważać, co się czyta na ten temat i nie brać wszystkiego jak leci. Jest wielu autorów przywłaszczających sobie ten symbol, by promować własne idee, z reguły kręcące się wokół historii religii, paleoastronautyki, archeologii i antropologii kultury.
Przykład: choćby Laurence Gardner, usiłujący przekonać nas, że Graal to "gwiezdny ogień bogini". Inaczej mówiąc jej krew miesięczna, której do dziś oddajemy cześć podczas rytuału eucharystii, choć nie zdajemy sobie sprawy z faktycznego znaczenia tego rytuału. Z drugiej strony są autorzy np. z kręgów biblijnych, którzy usiłują nas przekonać, że to symbol tylko i wyłącznie chrześcijański.
Są jeszcze inne interpretacje. Wszystkie wykorzystują natomiast niedookreśloność tego symbolu, jego historyczną tajemniczość i ponadhistoryczną modę, by wpasować go w swój pożądany kontekst. Przestrzegam przed tym. Czytając o Graalu macie 90% gwarancji, że to tylko figura służąca podkreśleniu celów danego autora. Często nie są to cele jasne a służące zmanipulowaniu czytelnika.

Witaj Bonadeo!

Zgadzam sie z Tobą w tej kwesti. Mam jednak pytanie: czy Ty, osobiście czytałaś Przesłanie Graala "W Świetle Prawdy" O.E.Bernhardta?

Awatar użytkownika

Kilka postów wyżej pisałam, że nie czytałam tej pozycji a przytoczony w pierwszym wątku wstęp / przedmowa raczej mnie nie zachęcają. Przejrzałam jednak spis treści, ksiązka porusza akurat te tematy, których się spodziewałam i sięgnę po nią. Chcę zobaczyć punkt widzenia tego autora, choć nie czekam na to z biciem serca. Po prostu znam już te idee, więc tu interesuje mnie głównie ujęcie tematu.
Natomiast jeśli chodzi o mój post powyżej, w którym przestrzegam przed wykorzystywaniem idei Graala, była to uwaga ogólna. Nie mogę jej odnosić do tamtej ksiązki, gdyż jeszcze jej nie znam.

Cały ten Świat jest sceną naszych myśli, słów, czynów i uczuć. Pozdrawiam

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich
Przeczytałam "Przesłanie Graala" 2 razy w latach 2001-2004 i muszę przyznać, że może to być trudna pozycja dla wielu. Osobiście znalazłam w niej "brakujące ogniwo", którego szukałam prawie 30 lat. Przemówiła do mnie, gdyż w 80% treść tam zawarta jest zgodna z moim światopoglądem jeśli chodzi o ziemski wymiar. Reszty nie byłam w stanie zweryfikować. Chociaż wymiar duchowy istnieje - miałam jedno osobiste doświadczenie.
Tego typu przesłania nie są kierowane do rozumu, tylko do duszy i jeśli ktoś nie potrafi tego przyjąć, to znaczy, że jego czas jeszcze nie nadszedł. Każdy z nas jest na innym stopniu rozwoju. Do jednych nam bliżej do innych dalej - w obu kierunkach.

Dla tych, dla których "Przesłanie Graala" jest aktualnie nie do przyjęcia polecam eseje Prentice Mulford'a wydane w języku polskim w kilku książeczkach. Moje ulubione to: "Przeciw śmierci" i "Niewyzyskane siły życia", traktujące o tym jak żyć dobrze.

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]