Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 lip 2020, 12:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

W sobotę księżyc zbliży się do Ziemi.

http://www.nieziemskie.com/kosmos-i-ast ... naturalna/

Czy na forum poruszono gdzieś ten wątek?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 mar 2011, 0:13 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

tak, przy japonii i pewnie gdzieś jeszcze w tle.

zalecam wklejanie treści - celem buckupu.

Cytuj:
Czy księżyc wywoła katastrofę naturalną?

Obrazek

19 marca, księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi od przeszło 18 lat i będzie oświetlał niebo z odległości zaledwie 356,577 kilometrów. W dodatku będzie w pełni. Pewien astrolog uważa, że może to wywołać poważne uszkodzenia naszej planety.

Richard Nolle, wspomniany wcześniej astrolog, który prowadzi stronę internetową astropro.com, nazwał zbliżającą się pełnię księżyca ‘ekstremalnym super księżycem’.

Jak twierdzi Nolle, z ekstremalnego położenia księżyca wyniknie chaos: ogromne burze, trzęsienia ziemi, erozje wulkanów i inne katastrofy naturalne spustoszą Ziemię. (Zauważmy, że astrologia nie jest prawdziwą nauką, a jedynie ma pewien związek pomiędzy astronomią i wydarzeniami mistycznymi.)

Lecz czy naprawdę powinniśmy zaczynać budować schrony w ochronie przed super księżycem?

Pytanie nie jest wcale takie szalone. Tak naprawdę, naukowcy przez lata opracowywali podobny scenariusz. Nawet w normalnych warunkach, księżyc jest na tyle blisko Ziemi, że odczuwamy jego obecność: powoduje przypływy i odpływy oceanów i mórz.

Grawitacja księżyca może wywoływać również małe unoszenia i opadania kontynentów, zwane ‘pływami lądowymi’. Największe pływy występują podczas pełni księżyca kiedy to słońce i księżyc są w równym rzędzie razem z Ziemią.

Według Johna Vidale’a, sejsmologa z Uniwersytetu Stanu Waszyngton oraz dyrektora Pacific Northwest Seismic Network, dramatyczne pływy wód i lądów powodują trzęsienia ziemi. „I księżyc i słońce oddziałują troszeczkę na Ziemię, i gdy się uważnie przyjrzymy, możemy zauważyć małe podwyższanie się płyt tektonicznych kiedy znajdują się w równym szeregu,” powiedział Vidale dla Life’s Little Mysteries.

W czasie pełni, „widzisz mniej niż jeden procent wzrostu aktywności trzęsień ziemi, i nieco wyższą odpowiedź wulkanów.”

Efekt pływów i aktywności sejsmicznej jest większy w strefach subdukcji takich jak Wybrzeże Północno Zachodnie, gdzie jedna płyta tektoniczna przesuwa się pod drugą. William Wilcock, kolejny sejsmolog z Uniwersytetu Stanu Waszyngton wyjaśnił: „w czasie odpływu jest mniej wody, więc ciśnienie dna morza jest niższe. Ciśnienie to przytrzymuje uskoki, więc gdy go nie ma, płyty łatwiej się ślizgają.”

Według Wilcock’a, trzęsienia ziemi w strefach subdukcji podczas odpływów są o 10 procent mocniejsze niż o innej porze dnia, lecz nie zaobserwował żadnych korelacji między trzęsieniami ziemi a odpływami w czasie pełni księżyca. Vidale zaobserwował niewielkie współzależności.

A co z perygeum księżyca? Czy możemy spodziewać się większej ilości trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych 19 marca, kiedy to pełnia księżyca będzie tak blisko?

Grawitacja księżyca podczas perygeum, jak mówią naukowcy, nie różni się na tyle od innych jego stanów, aby zagrozić nam katastrofami naturalnymi.

„Przeprowadzono wiele badań poruszających tę kwestię,” powiedział John Bellini, geofizyk, dla Life’s Little Mysteries. „Nie wykazały nic znaczącego.”

Vidale zgodził się z nim. „Praktycznie rzecz biorąc, nigdy nie odczujemy skutków perygeum księżyca,” powiedział. „To coś pomiędzy ‘brakiem efektu’ a ‘efektem tak małym, że go nie zauważysz’.”

Najważniejsze jest to, że zbliżający się super księżyc nie wyrządzi żadnych trzęsień ziemi, choć pomysł nie jest szalony.

Większość katastrof naturalnych nie ma zbyt wiele wspólnego z księżycem. Ziemia posiada dużo stłumionej energii, którą uwalnia w momencie gdy jest jej zbyt wiele. Super księżyc prawdopodobnie nie zwiększy znacząco jej poziomu, lecz będziemy tego pewni 20 marca.

EDIT:
Izyda pisze:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hakun gdzie jest link do artykułu??

w pierwszym poscie

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

LINK - Powyżej - u autora tematu

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Księżyc działa na naszą planetę podobnie jak słońce tyle że, z o wiele mniejszą siłą. W sumie artykuł pisany żeby zrobić sensacje więc pewnie się nic specjalnego nie wydarzy.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hakun pisze:
LINK - Powyżej - u autora tematu

No to super jedna wkleja link a drugi zawartość linku, to się nazywa praca zespołowa :język:

W tym dziale wstawiajcie całe artykuły.

Bou pisze:
w pierwszym poscie

Nie wiedziałem że Hakun ma dwa konta na forum :)

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

@Jacolo - wiedziałeś . . . :tak: :zęby: :uścisk:
Kiedyś już była o to chryja :P [haking energetyczny] - taki żart sytuacyjny :język: :lol: :mrgreen:

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

etznab pisze:
@Jacolo - wiedziałeś . . . :tak: :zęby: :uścisk:
Kiedyś już była o to chryja :P [haking energetyczny] - taki żart sytuacyjny :język: :lol: :mrgreen:

To już teraz będą trzy konta :) :język: 8-)

Awatar użytkownika

Cytuj:
Największe wydarzenie w dziejach Ziemi

Myślę, że najbardziej prawdopodobną wersją tego wielkiego zdarzenia, które nastąpiło 12 tys. lat temu jest to, że nasz Księżyc przed holocenem był satelitą Wenus. I co się wówczas działo? Otóż kiedy Księżyc, przez tysiąclecia, nieustannie oddalał się od swej planety, cały czas słabło przyciąganie grawitacyjne pomiędzy nim a Wenus -- kiedy przyciąganie stało się już bardzo słabe, to właśnie wtedy Księżyc został przechwycony przez pole grawitacyjne nadlatującej bardzo blisko Ziemi i uplasował się na jej orbicie.
Mówiliśmy już, że przed holocenem Ziemia była bliżej Słońca ponieważ nie miała na swej orbicie Księżyca. Ale teraz dochodzimy do odkrycia jeszcze jednej rzeczy: -- mianowicie tej, że Wenus musiała być przed holocenem dalej od Słońca ponieważ posiadała na swej orbicie "nasz" Księżyc.
I tu jest pies pogrzebany w tej całej plątaninie: -- otóż orbita Wenus i orbita Ziemi były przed holocenem bardzo blisko siebie!
I właśnie w takim układzie tych trzech ciał niebieskich mogło dojść i z całą pewnością doszło do przechwycenia satelity Wenus przez pole grawitacyjne Ziemi 12 tys. lat temu! Wtedy, automatycznie, Wenus zbliżyła się do Słońca, plasując się na swojej obecnej orbicie, a Ziemia, też automatycznie, oddaliła się od Słońca wraz ze swoim nowym satelitą -- plasując się na swojej obecnej orbicie.

Jeżeli w plejstocenie (1,6 mln lat temu do holocenu) nastąpiły rzeczywiście cztery wielkie zlodowacenia na naszej planecie, to być może właśnie dlatego, że raz po raz Ziemia "zabierała" od Wenus nasz Księżyc, a Wenus z kolei zabierała po tysiącach lat Księżyc od Ziemi. Kiedy Księżyc dostawał się w posiadanie Ziemi, oddalała ona dalej od Słońca i następowała epoka lodowa. Kiedy, po tysiącach lat, Księżyc opuszczał orbitę Ziemi (leciał zawsze w kierunku Słońca i znowu zaczynał krążyć wokół Wenus będąc przechwycony przez jej pole grawitacyjne) -- kończyła się epoka lodowa, ponieważ wracała ona znowu na swą orbitę w pobliże Słońca.

Obrazek
12tys. lat temu na orbicie Ziemi pojawił się Księżyc, i wtedy nastąpił potop

A więc zarówno Wenus jak i Ziemia posiadają dwie orbity, po których krążą wokół Słońca w zależności od konfiguracji czasowych. Tak więc epoki lodowcowe występowały w plejstocenie naprzemiennie, w zależności od tego, na której orbicie znajdowała się aktualnie Ziemia.
Tak oto Ziemia z Wenus grały naszym Księżycem w tego kosmicznego ping-ponga od milionów lat, aż ostatnie zwycięstwo Ziemi (12 tys. lat temu) zaowocowało pojawieniem się człowieka i jego przedziwnej cywilizacji! Teraz z kolei Wenus jest gotowa do odebrania nam naszego Księżyca mszcząc się na Ziemi potworną katastrofą, którą ta -- twórcza i destruktywna zarazem -- rywalizacja, już niedługo spowoduje.

Grozi nam teraz nowe przesilenie
Obrazek
Ruch obrotowy Ziemi dookoła swej osi, który wzrastał od 12 tys. lat, czyli od czasu pojawienia się Księżyca na orbicie Ziemi, obecnie już nie wzrasta. To samo jest z Księżycem, który od czasu pojawienia się na orbicie Ziemi, krążył początkowo bardzo blisko i oddalał się od niej nieustannie -- obecnie, oddala się już bardzo nieznacznie. Grozi nam teraz nowe przesilenie, kiedy przyciąganie Ziemia-Księżyc osiągnie swoje minimum i kiedy to Księżyc opuści orbitę Ziemi i uleci w przestrzeń międzyplanetarną.
Wówczas to nastąpi wielka katastrofa w dziejach Ziemi, ponieważ powróci ona znowu w pobliże Słońca plasując się na nowej orbicie.

Księżyc powodował zmiany w nachyleniu Ziemi

Na podstawie pomiarów w egipskich świątyniach w Karnaku, w Chichen Itza na Jukatanie w Meksyku, w Sacsahuaman, blisko dawnej stolicy Inków Cuzco, w Machu Picchu, w świątyni Słońca w Cuzco, w Stonehenge w Anglii i wielu innych miejscach, astronomowie ustalili, że około 5,000 lat temu nachylenie osi planety w stosunku do jej orbity (ekliptyki) było bardzo duże i wynosiło ponad 24 stopnie. Następnie nachylenie Ziemi malało i około 3000 lat temu wynosiło 23,8 stopnia, a obecnie nachylenie płaszczyzny równika do płaszczyzny ekliptyki wynosi zaledwie 23,3 stopnia.
Aby wyjaśnić jakoś zjawisko zmian w nachyleniu Ziemi postawiono tu hipotezę, że zmiany te spowodowane są "drganiami" i "chybotaniem się", które towarzyszą ruchowi obrotowemu Ziemi. Ja wskazuję na zupełnie inne przyczyny. Fakt, że ok. 5 tys. lat temu nachylenie Ziemi było znacznie większe i wynosiło ponad 24 stopnie doskonale koresponduje z moją teorią przesilenia grawitacyjnego Ziemia-Księżyc, które miało miejsce akurat w tym samym czasie -- około 5 tys. lat temu. Wówczas właśnie miało miejsce największe przyciąganie Ziemia-Księżyc w opisywanym przeze mnie okresie przesilenia. W następnych tysiącleciach po przesileniu przyciąganie Ziemia-Księżyc maleje i również maleje nachylenie Ziemi. Widzimy więc, że czas opisywanych tu zmian w nachyleniu Ziemi, idealnie pasuje do mojej "księżycowej teorii".

http://www.cybertech.net.pl/online/astro/kip/@inetbook/pliki/wydarzenie.htm

Cytuj:
Obrazek
19 marca Księżyc znajdzie się od Ziemi w odległości 356 577 km. Średnia odległość Księżyca od Ziemi wynosi około 384,4 tyś. km. W nocy 19 marca odległość ta się zmniejszy do 356,5 tyś. Km, co jest wydarzeniem bez wątpienia wartym odnotowania. Z pewnością będzie to pole popisu dla fotografów, gdyż Księżyc będzie wyjątkowo jasny i duży. Co więcej zjawisko zbiegnie się z pełnią, co dodatkowo spotęguje to niezwykłe wrażenie. Dodajemy do tego prawdziwy niepokój astrologów.

Możliwe są trzęsienia ziemi. Spodziewać możemy z całą pewnością wyjątkowo skrajnych przypływów i odpływów - twierdzi Pete Wheeler, astronom z International Centre for Radio Astronomy.

Nie zmienia to jednak faktu, że jedne z najtragiczniejszych powodzi i huraganów (jak z 1955 czy 1938) wypadły dokładnie w dzień, gdy Księżyc był bardzo blisko. Podobnie było z cyklonem Tracy z 1974 roku i huraganem Katriną z 2005. Jeszcze dalej idzie brytyjski „Daily Mail”.

Księżyc może spowodować chaos na Ziemi - straszy brytyjski tabloid. Jak tłumaczą

naukowcy, 19 marca "srebrny glob" będzie bliżej Ziemi niż kiedykolwiek wcześniej, co może wywołać aktywność wulkaniczną i huragany. Zjawisko to powszechnie nazywane jest SuperKsiężycem.

Obrazek

Naukowcy uspokajają. Nie są jednak zgodni w ocenie skutków tego wydarzenia. Z jednej strony zakłada się, że zjawisko niepowinno mieć większego wpływu na życie na Ziemi. Z drugiej strony zwraca się jednak uwagę, że we wszystkich poprzednich perygeum księżycowych - bo tak nazywa się to zjawisko - ostatnich 100 lat okoliczność ta skutkowała silną aktywnością wulkaniczną Ziemi i huraganami

Takie zjawiska miały już miejsce w latach: 1955, 1974, 1992 i 2005. Wszystkie wiązały się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Obrazek

To jednak nie wszystko. Dodajmy do tego to, co dzieje się z naszym Słońcem. A dzieje się naprawdę ciekawie. Amerykański satelita GOES-15 zarejestrował wyjątkowo duże wybuchy na Słońcu - podaje serwis kp.ru. Naukowcy z laboratorium rentgenowskiej astronomii Słońca spodziewają się burzy magnetycznej.

Seria wybuchów średniej mocy i wyrzutów plazmy na Słońcu miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Ich efektem mogą być zakłócenia magnetyczne na Ziemi. Ich szczyt, według badaczy, ma nastąpić dzisiaj (10 marca).

Burza magnetyczna zagraża przede wszystkim pracy aparatury elektronicznej, transportu i łączności. Może ona też odbić się na zdrowiu ludzi.

W 1972 roku burza geomagnetyczna wywołana rozbłyskiem słonecznym zakłóciła łączność telefoniczną w amerykańskim stanie Illinois. W 1989 roku kolejna burza słoneczna pozbawiła energii elektrycznej sześć milionów mieszkańców kanadyjskiej prowincji Quebec.

Specjaliści uważają, że małe burze magnetyczne oddziałują na organizm człowieka bardziej negatywnie, niż silne burze. Lekarze ostrzegają, że zakłócenia snu i zdolności do pracy, rozdrażnienie i nerwowość mogą odczuwać całkowicie zdrowi ludzie. Zapewniają przy tym, że takim niedomaganiom można zapobiec, przeznaczając więcej czasu na odpoczynek i sen.

http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2301

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Pełnia za kilka dni a ja już lunatykuję :D (zdarzyło się to dzisiaj w nocy - poszłam spać w zatyczkach w uszach, zakładam je jak nocuję u rodziców, bo jedna z bliskich osób strasznie chrapie...i co się okazało, obudziłam się w nocy a zatyczek nie było, szukałam po ciemku ale nie mogłam znaleźć...dopiero rano przy składaniu łóżka okazało się, że obydwie były schowane pod trzema warstwami prześcieradeł przy głowie, pyt. jak się tam znalazły skoro poszłam w nich spać?)

Ostatni raz lunatykowanie zdarzyło mi się raz, jak byłam małą dziewczynką. (Wtedy chodziłam we śnie.)

Przytaczam ten przykład bo może ma to związek z przybliżającym się księżycem. :)

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

milita pisze:
Pełnia za kilka dni a ja już lunatykuję :D (zdarzyło się to dzisiaj w nocy - poszłam spać w zatyczkach w uszach, zakładam je jak nocuję u rodziców, bo jedna z bliskich osób strasznie chrapie...i co się okazało, obudziłam się w nocy a zatyczek nie było, szukałam po ciemku ale nie mogłam znaleźć...dopiero rano przy składaniu łóżka okazało się, że obydwie były schowane pod trzema warstwami prześcieradeł przy głowie, pyt. jak się tam znalazły skoro poszłam w nich spać?)

Ostatni raz lunatykowanie zdarzyło mi się raz, jak byłam małą dziewczynką. (Wtedy chodziłam we śnie.)

Przytaczam ten przykład bo może ma to związek z przybliżającym się księżycem. :)

widać wyjęłaś je i nie wybudzając się do konca zwyczajnie zapomniałaś ze to zrobiłaś.Czasem kazdy tak ma ze wstanie nawet do toalety i nie pamieta tego rankiem.

Awatar użytkownika

Info ze strony: http://odkrywcy.pl/kat,111402,page,2,ti ... omosc.html

(...)Czy to kosmiczne zbliżenie może mieć dla nas jakieś konsekwencje? W Internecie pojawiają się różne teorie wskazujące na to, że oddziaływanie Księżyca na naszą planetę może wywołać liczne anomalie, m.in. trzęsienia Ziemi, wzmożoną aktywność wulkaniczną, wzrost poziomu mórz, a nawet potężne tajfuny. W latach 1955, 1974, 1992 i 2005, gdy również obserwowano wysokie perygeum, zwolennicy spiskowych teorii łączyli ten fakt z występującymi w tym czasie na Ziemi kataklizmami. W 2005 roku, dwa tygodnie przed "Superksiężycem", Indonezję nawiedziło katastrofalne tsunami, a w 1974 roku w Australii wystąpił cyklon Tracy.

(...)Najwyraźniej nie ma się czego obawiać. Zamiast słuchać wyssanych z palca apokaliptycznych wizji, cieszmy się widokiem większej niż zazwyczaj, srebrzystej tarczy Księżyca na naszym niebie. Będzie to nie lada gratka dla astronomów-amatorów i okazja do zrobienia wyjątkowo pięknych zdjęć Księżyca.

Dziś wieczorem o 19 :10 :geek: patrzę w niebo

Ważne tylko aby pogoda dopisała

Intimate Secretary * 6th Degree

a wiecie ze atak rakietowy na Libie planowany jest wlasnie na tuz po 19stej??

to nie jest przyadek, widac ze to ich celowe dzialanie aby wszystko ladnie sie komponowalo

Entered Apprentice * 1st Degree

Czy ktoś w Polsce ma możliwość oglądania księżyca w pełni ? Czy zauważyliście jakieś niepokojące sygnały z kosmosu ? ;)

Witam
ok 20 mam zamiar połączyc się zapraszam wszytstkich do tego
medytacja
Pozdr

ast pisze:
Czy ktoś w Polsce ma możliwość oglądania księżyca w pełni ? Czy zauważyliście jakieś niepokojące sygnały z kosmosu ? ;)

Tak ja mam możliwość

zauważyłem ze księżyc wystawił pen... i zaczyna sikać na ziemie :D:D

a tak an serio to raczej w Polsce nikt nie zobaczy dziś księżyca zachmurzone niebo jest ;/

phpBB [video]

Awatar użytkownika

U mnie niebo stosunkowo czyste, piekną tarczę księżyca widać, łuna na pół nieba się roznosi :)

U nas w Poznaniu czyściutkie niebo i widać księżyc w pełnej krasie, ale czy on jest taki duży to ja wątpie, widziałem już kiedy był o wiele większy i świecił mocniej.

Od 8 do 9 piękny widok puzniej widdziałem ze zaceły zbierac się chmury zobaczymy jak sytuacja się ma o 12 pozdr

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

U nas na Mazowszu czyściutkie niebo i widać księżyc :z jęzorem: w pełnej krasie,niebo granatowe :język1: chce się żyć :hura:

Załącznik:
P3190286.JPG
Ja wlasnie wrocilam ze spacerku. Kolonskie niebo czyste, rozgwiezdzone, ksiezyc widac w calej krasie (nawet cyknelam fotki, chociaz jakosc zapewne nie jest powalajaca). Przepiekny widok...

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 11:57 przez La_Mandragora, łącznie zmieniany 1 raz

dziś widziałam niesamowity widok kiedy słońce schodziło ku zachodowi zza drzew wyłaniał się kawałek wschodzącego księżyca koloru pomarańczoworudego, wyglądał niesamowicie majestatycznie , wydawał się o wiele większy niż jest w tej chwili , wyobrażcie sobie zachód słońca i jednocześnie niesamowity wschód księżyca ale nie zwykłego bo księżyc większy niż zasze, z jednej strony rudawopomaranczowe czy czerwonawe z błękitem niebo bo juz niewiem jak określić te kolory a z drugiej w połowie widoczny księżyc bo zza lasu się wyłaniał :buja: niewiem jak opisać ten widok który dane mi było dzisiaj zobaczyc , było to po godzinie 18, :serducho" coś pięknego

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

jest sobota, godzina 24:00, 19-go marca.... Warszawa... niesamowicie czyste niebo... księżyc bardzo mocno świeci jak nigdy... niebo rozświetlone... ale wielkość księżyca zupełnie normalna... wielokrotnie w przeszłości widziałem większy...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak sobie dzisiaj myślałem, co się wydarzyło 18 lat wstecz jak księżyc był także blisko ziemi, no i wtedy rozpoczęła się wojna w Iraku a jak już wiemy dzisiaj się rozpoczęła w Libii. Ponieważ illuminaci maja słabość do dat zjawisk itp. tak się zastanawiam czy to jest aby tylko zwykły przypadek?

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić w jaki dzień, 18 lat temu księżyc był tez blisko ziemi jak dzisiaj?? Jak by się pokrywało z rozpoczęciem działań w Iraku to by dużo wyjaśniało.

Jacolo pisze:
Czy jest ktoś w stanie sprawdzić w jaki dzień, 18 lat temu księżyc był tez blisko ziemi jak dzisiaj?? Jak by się pokrywało z rozpoczęciem działań w Iraku to by dużo wyjaśniało.

8 marca 1993.

Biorac pod uwage , ze Illuminaci to po prostu wyznawcy kultu poganskiego pierwiastka zenskiego i meskiego zdaje sie sensowne , ze najwieksza "magie" odprawiaja podczas Pelni + perygeum , to juz wypas nad wypasami ... :lol:

Ostatnio zmieniony 20 mar 2011, 0:59 przez sundancer, łącznie zmieniany 2 razy

a ja księżyca na mazurach nie widzę, za to uderzająca jest cisza. aż zamarłem kiedy otworzyłem okno, ale może to tylko jakieś urojenie, albo ignorowanie takich samych sytuacji w przeszłości

I jak tam? Ksiezyc pieknie wygladal, i tak byl wiekszy, ale nie jak na tych obrazkach wyzej, tylko troche wiekszy :)

Awatar użytkownika

W te dni księżyc dał mi we znaki. Zawsze śpię twarzą do okna. Noce były ciche,spokojne, bezszelestne jakby nic się nie poruszało bądź żyło, natomiast sny koszmarne :język:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]