Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Jason Verbelli - Porządek z Chaosu - Geometria Implozji
http://davidicke.pl/forum/jason-verbelli-porzadek-z-chaosu-geometria-implozji-t15400.html
Strona 1 z 1

Autor:  angelrage [ 28 lut 2016, 13:50 ]
Tytuł:  Jason Verbelli - Porządek z Chaosu - Geometria Implozji

Jason Verbelli - Order from Chaos - The Geometry of Implosion [ Napisy PL ]
phpBB [video]

Autor:  Sponsor [ 28 lut 2016, 13:50 ]
Tytuł:  Jason Verbelli - Porządek z Chaosu - Geometria Implozji


Autor:  KarlaLoca [ 11 mar 2016, 19:15 ]
Tytuł:  Re: Jason Verbelli - Porządek z Chaosu - Geometria Implozji

Ciekawe... ale nie powalające.

Generalnie rozumiem, o czym Jason mówi i jaki ma sposób myślenia, jednak mam też luźne uwagi.. powtarzam.. luźne uwagi, na temat tego, co mi w jego prezentacji nie pasowało.

Min. 11.30 Jason mówi, że nie wierzy, że masę można przekształcić (konwersja) w energię i na odwrót. Po czym snuje opowieść o zamkach z piasku i energii jaką trzeba włożyć w ich zbudowanie. Myślę sobie, że gość myli masę z materią. Pewność mam, że myli po min 23.00..

‘Masę biorę za bramę dla energii. Masa jest sposobem, przez który energia może się prezentować. Im więcej energii jest w masie tym więcej można jej wykorzystać’.
:hmmm:
Wierzyć lub nie wierzyć to sobie można w kwestiach religijnych. W nauce albo się coś wie albo nie wie. W równaniu Einsteina mamy do czynienia z masą (m) i w fizyce to nie to samo co materia. Masa = objętość x gęstość i jest jedną z cech materii, ale nią samą. Jeśli c=1 (czyli w przypadku, gdy prędkość światła liczy się w latach świetlnych) to E=m ..no tak wychodzi, matematyka nie kłamie, ale to znaczy, że masa i energia są RÓWNOWAŻNE. A to, że są one równoważne dowodzi choćby zjawisko anihilacji.

Natomiast kwestie czy energię da się zamienić na masę i na odwrót to omawia filozofia, fizyka z tego co mi wiadomo nikomu tego nie wmawia. Jednak dopuszcza taką opcję teoretycznie jako, że zachodzi równoważność. Problemem jest to, że masa i energia dotyczą innych wymiarów.
Więcej na ten temat można poczytać tu: http://plato.stanford.edu/entries/equivME/#2

Ja rozumiem, że Jason w ogóle odrzuca, że E=mc2 jednak, aby coś zakwestionować trzeba by, najpierw to zrozumieć. Chyba, że się tego kompletnie nie rozumie, wtedy jednak to, że to czego się nie rozumie nie oznacza, że to nieprawda. Taka jest logika rzeczy.

Jason zupełnie ignoruje fakt, że w sumie nauka bada te zjawiska, o których on mówi tylko pod innymi nazwami ..mechanika kwantowa.. ten temat też jest mało popularny, bo mało kto to ogarnia.. np.
phpBB [video]

3 prawo Clarke'a: Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii.

Tu ktoś to zjawisko wyjaśnia:

phpBB [video]


Skoro Jason definitywnie myli masę z materią, to zastanawiam się na ile jego sposób rozumowania jest poprawny.

Wszystko ma swój cel i swoje przeznaczenie, tak jak to sobie natura wymyśliła, czy raczej jak jej pozwoliła ‘matryca’ (jak to nazywam) na manifestowanie. Czy jednak materię organiczną można wrzucać do tego samego worka razem z nieorganiczną? No nie wiem.

Ogólnie przekaz zrozumiałam, ciekawy, ale za mało mam wiedzy żeby to zweryfikować. Podoba mi się zapał Jasona. Jednak pomysł przeniesienia lodu z biegunów do Afryki jest absurdalny. Mam wątpliwości czy wszystko z gościem ok ;)

Na pewno wykład warto zobaczyć, zwłaszcza że został przetłumaczony na polski. Podziwiam.. mi by się nie chciało tłumaczyć.

Myślę, że film lepiej by pasował w dziale o technologii, a nie wszechświecie.

ps. Albert pozdrawia:
Obrazek

Dziękuję, skończyłam.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/