Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?
http://davidicke.pl/forum/czy-maja-panstwo-ochote-na-zelki-z-ludzkim-dna-t8199.html
Strona 1 z 1

Autor:  EN.KI [ 19 wrz 2011, 20:34 ]
Tytuł:  Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?

Cytuj:
Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?
Andrew Marszal, telegraph.co.uk
Wielka Brytania
2011-09-13

Może nie mamy apetytu na żelatynę ludzkiego pochodzenia, ale ma ona korzyści dla zdrowia, mówi Andrew Marszal.

W zeszłym tygodniu opublikowano raporty opisujące, że naukowców dzieli jedynie sześć miesięcy od produkcji pierwszego na świecie sztucznego mięsa, stworzonego w laboratorium z tysięcy komórek macierzystych. Jednak istnieje jeszcze bardziej upiorna perspektywa na przyszłość: idea jedzenia sztucznej żywności z ludzi.

To może brzmieć jak science fiction, jednak nowa technika wytwarzania żelatyny z ludzkiego DNA przyciąga "Rosnące zainteresowanie badaczy i kręgów przemysłowych", zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z Pekińskiego Uniwersytetu Technologii Chemicznej. W artykule, opublikowanym w Journal of Agriculture and Food Chemistry napisano, że zostały przeprowadzone udane eksperymenty, w których ludzkie geny były wszczepione do szczepu drożdży "rosnąć" w duże ilości rekombinowanej (genetycznie zmodyfikowanej) ludzkiej żelatyny.

Żelatyna w przemyśle spożywczym ma długą historię stosowania jako środek żelujący - i, zgodnie z wydawcą czasopisma, American Chemical Society, żelatyna ludzkiego pochodzenia "może stać się substytutem dla pewnej części z 300.000 ton żelatyny pochodzenia zwierzęcego produkowanej rocznie do deserów, ptasiego mleczka, słodyczy i niezliczonych innych produktów".

Będą brane pod rozwagę kwestie bezpieczeństwa. Kiedy na początku tego roku lodziarnia w Londynie rozpoczęła sprzedaż smaków pochodzących z ludzkiego mleka, szybko zostały one wycofane ze względów higienicznych. Food Standards Agency, powiedziała że: "Będą nakładane ograniczenia na sprzedaż lub import tego typu produktów, ponieważ wymagają one przeprowadzenia oceny bezpieczeństwa przed wprowadzeniem na rynek."

Jednak naukowcy nie wierzą, że nowy żelatynowy produkt stanowi jakiekolwiek ryzyko. "Istnieje bardzo duże podobieństwo między żelatyną, która pochodzi od krowy, świni i człowieka", wyjaśnia dr David Olsen, starszy pracownik naukowy w FibroGen, która specjalizuje się w rekombinowanych żelatynach. "Tak więc ze względu na ich podobieństwo, nie mogę zrozumieć, dlaczego miało by istnieć jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia. Jest to bardzo podobne białko do tego jakie spożywamy od wielu lat."

W rzeczywistości, żelatyna pochodzenia ludzkiego jest już używana w przemyśle farmaceutycznym w produkcji niektórych pigułek i szczepionek. Ściśle kontrolowane techniki produkcji laboratoryjnej oferują bardziej spójny produkt niż "tradycyjna" żelatyna, która jest wykonana z kości i skór świń i krów. Szersze wykorzystanie ludzkich genów istnieje w przemyśle farmaceutycznym w produkcji insuliny dla diabetyków, ludzkich hormonów wzrostu i erytropoetyny, który jest używana w leczeniu niedokrwistości.

W rzeczywistości, naukowcy z Pekińskiego Uniwersytetu uważają, że ich metoda ma wiele zalet zdrowotnych w przeciwieństwie do żelatyny pochodzenia zwierzęcego. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Sapporo w Japonii odnotowali wzrost reakcji alergicznych na żelatynę pochodzenia zwierzęcego zawierającą się w szczepionkach, ale taka reakcja na ludzki materiał jest mniej prawdopodobna. Co więcej, ryzyko przekazywania chorób zwierzęcych takich jak BSE zostanie wyeliminowane.

To się jednak okaże, czy istnieje duży apetyt na ludzkie białko wśród szerszej publiki. Dr Gregory Kaebnick, z Centrum bioetyki i porządku publicznego (czytaj Centrum Eugeniczne) z siedzibą w USA Hastings, twierdzi, że pomysł produkcji żelatyny ludzkiego pochodzenia "wydaje się rodzić pytanie o kanibalizm" mimo, że takie twierdzenia są błędne. "Żelatyna nie wywodzi się z ludzkich tkanek w taki sam sposób jak zwierzęca żelatyna," mówi. "To naprawdę pochodzi z drożdży - Drożdży, które zostały zmodyfikowane ludzką sekwencją genetyczną".

Ta różnica może pomóc usunąć tabu unoszące się nad produktami pochodzenia ludzkiego. "Naprawdę nie będziesz w stanie dostrzec go lub rozpoznać", mówi dr Olsen. "To będzie część jakiegokolwiek jedzenia, a ty nie zauważysz różnicy."

Tak czy inaczej, produkt taki nie pojawi się w organicznym sklepie w najbliższym czasie.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


(przypis prisonplanet.pl
To jest przedsmak tego w jakim kierunki zmierzamy. Aldous Huxley w książce “Nowy, wspaniały świat (Brave New World, 1932)” pisał, że w przyszłości ludzi będzie się przetwarzać tak jak recyklinguje się inne rzeczy. Szaleni naukowcy i sponsorujące je elity budują zdehumanizowany świat, w którym nie będzie miejsca na jakąkolwiek formę etyki. Człowiek stanie się jak bydło na polu, które jeśli trzeba można będzie przetworzyć na jakąkolwiek inną, bardziej opłacalną formę. Hitler i jego naukowcy zajmujący się eugeniką i przetwarzaniem ciał ludzkich na produkty byli by dumni.

Obecnie coraz więcej krajów przyjmuje eutanazję, budowane też są obiekty do ekologicznego rozpuszczania ciał zmarłych i jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na materiał ludzki do przeszczepów, badań i jak się okazuje również produkcji przemysłowej. Witamy na progach Nowego Porządku Świata.


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/czy_maja_pastwo_ochote,p1014941783

Autor:  Sponsor [ 19 wrz 2011, 20:34 ]
Tytuł:  Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?


Autor:  La_Mandragora [ 19 wrz 2011, 21:20 ]
Tytuł:  Re: Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?

Cytuj:
"Naprawdę nie będziesz w stanie dostrzec go lub rozpoznać", mówi dr Olsen. "To będzie część jakiegokolwiek jedzenia, a ty nie zauważysz różnicy."


Straszne... :shock:

Autor:  Bonadea [ 20 wrz 2011, 14:41 ]
Tytuł:  Re: Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?

Jedyne, co jestem w stanie powiedzieć po przeczytaniu tego, to OMG :shock:

Żelki kocham i pożeram codziennie. Ale nie chodzi tu przecież o żelki....

Autor:  misio [ 21 wrz 2011, 14:54 ]
Tytuł:  Re: Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?

To przerażające w jakim kierunku zmierzamy. Co ciekawe coraz częściej czytamy o podobnych eksperymentach, miesiąc temu był news o laboratoriach w UK gdzie tworzono hybrydy ludzkie i zwierzęce. To zapewne tylko początek informacji o wykorzystywaniu ludzkich komórek bądź przerabianiu ludzkich ciał. Pewnie niedługo zaczną nas oswajać z kolejnymi pomysłami. Niewątpliwie niektórym przedstawicielom tzw. "elit" marzy się sytuacja, w której będziemy hodowani jak bydło, a jak ktoś "zdechnie" to przerobią go na karmę dla pozostałych...

Autor:  Luna [ 21 wrz 2011, 15:33 ]
Tytuł:  Re: Czy mają Państwo ochotę na żelki z ludzkim DNA?

Ło Matko ! :shock:

Czego to jeszcze nie wymyślą?Bleee...:zniesmaczony:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/