Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Portal myzbieramy.pl łączący rolników z konsumentami
http://davidicke.pl/forum/portal-myzbieramy-pl-laczacy-rolnikow-z-konsumentami-t16509.html
Strona 1 z 1

Autor:  Tańcząca z wilkami [ 05 sie 2019, 9:15 ]
Tytuł:  Portal myzbieramy.pl łączący rolników z konsumentami

Powstał specjalny portal, dzięki któremu samemu pozbierasz dla siebie owoce lub warzywa prosto z pola
"Powstał portal internetowy myzbieramy.pl, który łączy rolników i sadowników z osobami, które chcą z ich upraw pozbierać dla siebie owoce lub warzywa za określoną w ogłoszeniu cenę. Umożliwia także bezpośredni zakup w gospodarstwie płodów rolnych i przetworów.

Jak poinformował Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu z Tarnowa, pierwszy tego typu serwis internetowy w Polsce rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019. Zaproszenia są publikowane darmowo, rolnik może w dowolnym momencie poprawić wpis, dodać nowe zdjęcia albo zmienić cenę.

„Dzięki portalowi rolnicy łatwo nawiązują kontakt z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa. Wówczas obie strony zyskują, bo gospodarz dostaje za płody rolne więcej niż w sprzedaży hurtowej, a osoba zbierająca płaci za nie taniej niż w sklepie. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych” – podkreślił Biedroń.

Jak tłumaczy, hasło portalu brzmi: “Poczuj radość zbierania”, ponieważ jego celem jest powrót do natury, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

„Propozycja skierowana jest zwłaszcza do rodzin z małymi dziećmi, które mogą przekonać się, na czym polega uprawa, a wspólna wyprawa wzmocni relacje. Z kolei dla osób starszych będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce i pomagały w polu” – tłumaczy pomysłodawca.

Według niego portal ma przyczynić się do tego, aby jak najrzadziej dochodziło do sytuacji, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać plonów i zostają one na polu. Portal – tłumaczy Biedroń – “wspiera lokalnych rolników, bo zapłata następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej”.
https://dobrewiadomosci.net.pl/32418-po ... to-z-pola/

Autor:  Sponsor [ 05 sie 2019, 9:15 ]
Tytuł:  Portal myzbieramy.pl łączący rolników z konsumentami


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/