Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?
http://davidicke.pl/forum/regeneracja-kregoslupa-jakie-mozliwosci-t16363.html
Strona 1 z 1

Autor:  jabolpan [ 24 cze 2018, 22:10 ]
Tytuł:  Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?

zrobiłem sobie ostatnio rezonans odcinka piersiowego nie ma jakichś uszkodzeń ale są drobne zwyrodnienia i w jednym miejscu ucisk na rdzeń co najprawdopodobniej odczuwam, mam zamiar zrobi jeszcze rezonans na pozostałe odcinki
zastanawiam się jak by się do tego zabrać, jakieś maści zioła ćwiczenia czy jeszcze jakieś badania sobie zrobić,sam nie wiem mam 37 lat i nie chciał bym żeby to się pogłębiło

Autor:  Sponsor [ 24 cze 2018, 22:10 ]
Tytuł:  Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?


Autor:  kamilxxx [ 24 cze 2018, 23:42 ]
Tytuł:  Re: Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?

Od tego są lekarze i fizjoterapeuci, jeżeli twierdzisz że masz lekkie zwyrodnienia to rozumiem że tudzież byłeś u takiego znachora. Schorzenia kręgosłupa nie są jakaś czarna magia dla współczesnej służby zdrowia lecz znając życie żeby trafić na ogarniętego specjalistę trzeba zagrać w ping ponga między lekarzami i wybulić trochę kasy. Według mnie, choć zaznaczam że nie jestem specjalistą tyle co orientuję się troszeczkę w temacie, jeżeli masz już jakieś zwyrodnienia to ich już się nie pozbędziesz więc wszelkie maści i zioła odpadają, jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to wyprostować kręgosłup do neutralnej pozycji przywracając prawidłowy balans strukturalny między mięśniami ciągnącymi-pchającymi a następnie pilnować by tego nie zatracić, musisz się między innymi nauczyć jakie czynności życia codziennego powodują pogłębianie twojej wady i w miarę możliwości wyeliminować je z życia bądź też rozciągać te mięśnie które powodują pogłębianie wady. Najlepszym i najmniej inwazyjnym sposobem by przywrócić prawidłowy balans strukturalny jest marsz, ludzkie ciało zostało zaprojektowane do chodzenia i biegania, nie do siedzenia czy nawet jazdy na rowerze (btw. jażde na rowerze zdecydowanie odradzam jeżeli masz masz pogłębioną kifozę piersiową), musisz się po prostu ruszać, wykonywać jak najwięcej czynności które są anatomicznie poprawne. Celowo nie chcę ci na razie dawać żadnych ćwiczeń korekcyjnych bo nie znam szegółowo przypadku, jeżeli masz również zrotowane kręgi to jak zaczniesz się rozciągać może dojść do nieprzyjemnych sytuacji typu m.in. bóle i zawroty głowy, mroczki przed oczyma, mdłości, wymioty itp. Także polecam znaleść sobie dobrego fizjoterapeutę który to zobaczy na własne oczy obmaca i naprostuje. Dla tego na początek polecam marsze kilka razy w tygodniu po min. 30 min. Jeżeli masz siedzący tryb życia spróbuj rozmasować sobie mięśnie dwógłowe uda i pośladki, ręcznie lub przy pomocy specjalnego rollera do masowania. Tutoriale znajdziesz w internecie.

Autor:  jabolpan [ 25 cze 2018, 20:16 ]
Tytuł:  Re: Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?

dzięki za opdowiedź, będę musiał znaleźć dobrego specjalistę ale z tym to różnie jest. Tryb życia raczej cały dzien na nogach wieczorem dopiero sobię usiądę przed kompem.
Spróbuję na którymś forum dorwać jakiegoś fachowca który zgodzi się zerknąć na opis mojego MRI i wstępnie mnie nakieruje, jestem w stanie nawet zapłacić za taką konultację.
Obecnie praktykuje jedynie zwis na drążku pod wieczór minutkę czy dwie, czuję jak mi się cały kręgosłup naciąga i chrupie.
Napewno mam jakiś początki klifozy czy lordoy nie wiem dokładnie ale taki mały garbik się robi czy okrągłe plecy psia kre.
Druga sprawa że rano odczuwam wszystko bardziej a jak się rozchodzę to jest lepiej, pracę mam obecnie chodzącą (nadzór nad ludźmi i produkcją) ale kilka lat na emigracji charowałem na taśmie, te same ruchy po kilkanaście godzin dziennie, ukladanie boksów itp.

Autor:  mrsalax [ 24 sie 2018, 5:38 ]
Tytuł:  Re: Regeneracja kręgosłupa- jakie mozliwości?

Na twoim miejscu wróciłbym do pracy na taśmie tylko po przeciwnej stronie w myśl zasady czym się zatrułeś tym się lecz. A tak poważnie to gdzieś kiedyś słyszałem, że basen i pływanie na plecach robi robote jak będziesz szukał terapeuty w między czasie możesz się wybrać .Jeszcze od siebie mogę polecić asany sfinksa i węża jak i chdzenie po rozżażonych węglach i chyba najważniesze łóżko z gwozdziami.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/