Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Ministerstwo Zdrowia chce inwigilacji WSZYSTKICH rodzin!
http://davidicke.pl/forum/ministerstwo-zdrowia-chce-inwigilacji-wszystkich-rodzin-t16190.html
Strona 1 z 1

Autor:  Tańcząca z wilkami [ 15 lis 2017, 11:32 ]
Tytuł:  Ministerstwo Zdrowia chce inwigilacji WSZYSTKICH rodzin!

https://marucha.wordpress.com/2017/11/0 ... -w-polsce/

"Zmiany mają nastąpić od września 2018 roku. Jak alarmują przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, na mocy Ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży szkolnej nad prawidłowością funkcjonowania rodzin ma czuwać pielęgniarka szkolna, kontrolując m in wypełnianie zaleceń lekarza po wizytach w przychodni.

„System ma działać w oparciu o dane wrażliwe dotyczące zdrowia każdego dziecka, które będzie się ściągało z przychodni do szkolnego komputera. Pielęgniarka ma monitorować uczniów we współpracy z dyrektorem i nauczycielami, co znaczy, że system będzie realizować ponad pół miliona funkcjonariuszy państwa, zatrudnionych w oświacie i służbie zdrowia” ostrzegają przedstawiciele Fundacji.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że taki nadzór to poważna ingerencja w prawa rodziców, których władza rodzicielska zostanie ograniczona, natomiast oni sami sprowadzeni do roli bezwolnych wykonawców decyzji medyków.

„Projekt ustawy nakłada obowiązek raportowania wszelkich nieprawidłowości do opieki społecznej. Przepisy zawierają wiele odwołań do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, na mocy których m in każdy nauczyciel i lekarz ma prawo założyć Niebieską kartę rodzicom, których podejrzewa np. o tak błahe zaniedbania jak nieodpowiednie do pogody ubranie dziecka (jeden z punktów Nieb Karty). Ta sama Ustawa już od 7 lat pozwala na odebranie dziecka rodzicom bez wyroku sądu” – tłumaczą przedstawiciele fundacji, która co roku pomaga ok 300 rodzinom zagrożonym pochopnym odebraniem dzieci. [Ambitnie doganiamy Niemcy i Norwegię? – admin]

Z założeń do projektu ustawy wynika, że do zadań pielęgniarki należy: monitorowanie realizacji zaleceń lekarza i lekarza dentysty; podejmowanie interwencji w przypadku gdy zalecenia lekarza i lekarza dentysty nie są realizowane we wskazanych terminach; kontakt z gminnym ośrodkiem pomocy społecznej, powiatowym centrum pomocy rodzinie lub zespołem interdyscyplinarnym na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej, o którym mowa w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

„Państwo przejmując kontrolę nad dzieckiem i jego rodziną, w skali którą można już nazywać totalną, powtarza eksperyment społeczny, który należy ocenić w świetle podobnego rodzaju doświadczeń historycznych, jako niebezpieczny i skazany na niepowodzenie” podsumowują.

Źródło: Rzecznikrodzicow.pl
http://prawy.pl

Jeśli komuś po przeczytaniu powyższego włosy nie stanęły dęba na głowie, to jest imbecylem.
Admin
"
WIECEJ :
https://marucha.wordpress.com/2017/11/0 ... -w-polsce/

JUSTYNA SOCHA O POWYŻSZYCH USTAWACH :
Justyna Socha, Maciej Kawiak, Zbigniew Kękuś o nadchodzącym terrorze szczepieniowym

phpBB [video]

Autor:  Sponsor [ 15 lis 2017, 11:32 ]
Tytuł:  Ministerstwo Zdrowia chce inwigilacji WSZYSTKICH rodzin!


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/