Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

DLPA (DL-Fenyloalanina)
http://davidicke.pl/forum/dlpa-dl-fenyloalanina-t14853.html
Strona 1 z 1

Autor:  Randy [ 04 mar 2015, 20:18 ]
Tytuł:  DLPA (DL-Fenyloalanina)

DLPA aktywuje i wzmacnia działanie preparatów opium w ciele - endorfin, dynorfin i enkefalin. Oprócz innych funkcji tłumią ból i wywołują dobry nastrój.

DL-PA jest jedyną substancją naturalną, którą nauka uznaje za środek całkowicie bezpieczny pod względem zdrowotnym do tłumienia chronicznego bólu i depresji.

Przeznaczony dla osób cierpiących na bóle stawów, kręgosłupa, mięśni i ścięgien, depresje.

Ta forma aminokwasu niezbędnego składa się w połowie z naturalnej [L] a w połowie syntetycznej [D] postaci. DL- fenyloalanina powoduje osłabienie bólu, będącego naturalną reakcją organizmu na stres. Dzieje się to za sprawą endorfin.
Korzyści - działa jako naturalny czynnik przeciwbólowy przy schorzeniach gośćcowych, skurczach mięśni, neuralgii,bólach pooperacyjnych

Czytałem że lekarz hiszpańskiej rodziny królewskiej również poleca DLPA, jako środek przeciwdepresyjny, który nie uzależnia. Na internecie ma dobre opinie, lecz niestety jest ich mało ze względu na to, że jest to mało popularny suplement w Polsce. Warto dodać że przeciwwskazaniem jest stwierdzona Fenyloketonuria.
Mam w rodzinie osobę, która jest podana obecnie silnemu stresowi ( choroba nowotworowa bliskiej osoby) i chciałem zapytać czy ktoś brał ten preparat ?
Z tego co słyszałem działanie jest praktycznie natychmiastowe i można to brać nawet kiedy nie cierpi się na depresje, co by poprawić sobie trochę nastrój. Jeden lekarz mówił że podawał go matce, kiedy zmarły jej bliskie osoby w rodzinnie i przeszła ten okres bez szwanku. Podawał jej 1g DLPA i 2g Omega 3. Mimo to chciałem zasięgnąć jeszcze innych opinii, żeby mieć pewność.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że najlepszym wyjściem jest psycholog, lecz niestety osoba ta nie daje się przekonać. Jeśli znacie jakieś inne lepsze preparaty oprócz DLPA to proszę o rekomendację :)

Autor:  Sponsor [ 04 mar 2015, 20:18 ]
Tytuł:  DLPA (DL-Fenyloalanina)


Autor:  Bow1 [ 04 mar 2015, 21:29 ]
Tytuł:  Re: DLPA (DL-Fenyloalanina)

DLPA może pomóc ale czasami gdy przyczyną złego nastroju jest niedomaganie wegetatywne to DLPA szybko przestaje działać. Wtedy można wzmocnić działanie DLPA ekstraktem ze świerzbowca L-DOPA maksymalnie 3x150mg. Gdyby ta mieszanka przestała po jakimś czasie działać to trzeba szukać przyczyny i rozpocząć właściwą suplementację w celu naprawy uszkodzonego układu.

Autor:  pietro [ 04 mar 2015, 21:33 ]
Tytuł:  Re: DLPA (DL-Fenyloalanina)

Stosowałem przez 1 miesiąc, zero efektów, ale może komuś pomoże.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/