Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

SMOCZA KREW (Sangre de Dagro)
http://davidicke.pl/forum/smocza-krew-sangre-de-dagro-t14683.html
Strona 1 z 1

Autor:  Alraune [ 29 gru 2014, 12:24 ]
Tytuł:  SMOCZA KREW (Sangre de Dagro)

Cytuj:
Smocza krew - Sangre de Drago pozyskiwana jest z drzewa Croton Lechleri. Drzewo to osiąga wysokość do 20 metrów i należy do gatunków pionierów: w zniszczonych lasach to jedno z pierwszych drzew, które odradza się dzięki zdolnościom regeneracyjnym swoich soków.
Występuje ono w Ameryce Południowej i Środkowej, w górach na wysokości od 300 do 2000 metrów. Posiada gładką, szarą i marmurkowatą korę, z której po nacięciu wypływa czerwony, gęsty płyn (żywica). W liściach, korze i gałązkach znajdują się alkaloidy, głównie taspina.

ZASTOSOWANIE WEWNĘTRZNE
Taspine jest to alkaloid - komponent Smoczej Krwi odpowiedzialny za cudowne właœciwioœci lecznicze.
Żywica Smoczej Krwi jest szeroko stosowana w terapiach rakowych i guzowych. Używa się jej również pomocniczo w leczeniu grzybicy, bezpłodności, bólach głowy, bólach zęba, a także przy niedociśnieniu tętniczym.
Smoczą Krew wykorzystuje się też w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy (także przy wzdęciach, nadkwasocie, infekcjach jelitowych, przewlekłym nieżycie żołądkowo-jelitowym, zaparciach nawykowych, przewlekłym nieżycie żołądka, chorobie Crohna i colitis ulcerosa), biegunek oraz stanów zapalnych gardła, krtani oraz w terapii anemii, białaczki, febry i malarii. Smocza krew zalecana jest przy przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu pęcherza i infekcjach układu moczowego. Surowiec ten ma istotne znaczenie w profilaktyce miażdżycy.

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE
Smocza Krew jest używana przez południowo-amerykańskich Indian od wieków. Pierwsze dane spisane o użyciu tej żywicy pomocnej w gojeniu się ran spisane zostały przez Hiszpańskiego podróżnika Bernabe Cole.
Szamani używają żywicę na krwawiące rany, aby zastopować krwawienie, zatrzymać infekcję, zmniejszyć ból. W przypadku poparzeń Smocza Krew polana na ranę tworzy powłoczkę jak skóra i natychmiast niweluje ból.
Jest to jedna z najskuteczniejszych substancji na wszelkiego radzaju skórne problemy, choroby tkanki łacznej, na wszelkiego rodzaju obrażenia, skaleczenia, etc.

Sangre de Drago składa się z więcej niż 40 molekułów takich jak:
- alkaloid (taspine): o działaniu przeciwzapalnym;
- dimethylcedrusine: o działaniu przeciwzapalnym i regeneracyjnym;
- polifenole, proanthocyanidine: o silnym działaniu antyoksydacyjnym i antyrodnikowym;
- diterpenu (wchodzący w skład innego ważnego składnika aktywnego retinolu): o działaniu antyzapalnym i antybakteryjnym.

Smocza Krew chętnie stosowana jest również w specjalistycznej kosmetyce, ponieważ:
- regeneruje komórki (zwiększa o 40 % liczbę fibroblastów w skórze, szczególnie w dojrzałych komórkach)
- stymuluje produkcję elestyny i kolagenu (zwiększając liczbę fibroblastów)
- Smocza Krew ma najpotężniejsze działanie antyoksydacyjne na świecie.


Sangre de Drago przyjmowane równocześnie z Macą zalecane jest również przy braku laktacji, anemii, zaburzeniach popędu płciowego i bezpłodności, migrenie, miastenii, bólach głowy i hypotonii (niedociśnieniu tętniczym).


Stosowanie:
Doustnie: niewielką ilość proszku (1/3-1/2 łyżeczki) zmieszać z wodą i wypić 2-3 x dziennie
Nalewka: zalać 10g proszku w 100ml około 70% alkoholu, pozostawić na tydzień często mieszając. Zażywać 10 – 15 kropli 2x dziennie, rozpuszczając je w soku lub herbacie.
Na skórę: nakładać proszek i/lub płyn na rany, oparzenia, lub w celach kosmetycznych.Nie wiem, czy bylo o tym. Jezeli bylo, prosze o skasowanie. Wyszukiwarka jednak niczego mi nie pokazala. Opis zaczerpniety stad: USUNIĘTY LINK DO SKLEPU
Oczywiscie nie jest to zadna reklama. Jedynie opis. Ciekawa jestem, czy ktos to stosuje? Ja stosuje zarowno w postaci nalewki, jak tez zewnetrznie.
Ciekawa jestem Waszych doswiadczen ze Smocza Krwia.

Pokaż Uwagi moderatora


Linkuje wszystkie artykuly, ktore wstawiam, poniewaz nie sa moimi autorskimi wypowiedziami. A nie lubie przypisywac sobie cudzych wypowiedzi czy artykulow.
Nie czerpie zadnych zyskow z powyzszego linka, wiec jest mi obojetne, czy zostal usuniety czy nie.

Dziekuje za tak szybka reakcje.

Autor:  Sponsor [ 29 gru 2014, 12:24 ]
Tytuł:  SMOCZA KREW (Sangre de Dagro)


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/