Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Germańska Nowa Medycyna
http://davidicke.pl/forum/germanska-nowa-medycyna-t1321.html
Strona 1 z 1

Autor:  etznab [ 19 gru 2009, 19:37 ]
Tytuł:  Germańska Nowa Medycyna

Nie znalazłem w wyszukiwarce u góry w tym temacie (jeśli bedzie - przenieście moderatorzy ten temat w miejsce właściwe, bardzo proszę), a uważam,ąe to nowe spojrzenie na medycynę i warto się zaznajoomić z tym co za sobą niesie.
Cytuj:
"...W nowym rozumieniu medycyny, organizm traktowany jest całościowo, jako jedność psychiki, mózgu i organów. Psychika rozumiana jest jako zespół wszystkich funkcji dotyczących zachowania się i przeżywania konfliktów. Mózg, jako komputer sterujący funkcjami zachowania się i przeżywaniem konfliktów. Organy, jako miejsca ukazywania się wszystkich tych wydarzeń...

dr med. mgr teol. Ryke Geerd Hamer

Obrazek

W odróżnieniu od obowiązującej medycyny, Germańska Nowa Medycyna jest empiryczną nauką przyrodniczą,opierającą się na 5. empirycznie odkrytych, biologicznych prawidłowościach, które w każdym pojedynczym przypadku zachorowania znajdują potwierdzenie zarówno u człowieka, jak i u ssaka w ogólności. Jak każda nauka przyrodnicza, nie potrzebuje żadnych dogmatów, żadnych hipotez, czy tzw. statystycznych prawdopodobieństw.

Germańska Nowa Medycyna jest jasna i logiczna, zrozumiała oraz łatwa do prześledzenia dla każdego przeciętnego człowieka. Jest podporządkowana prawom przyczynowym logiki nauk przyrodniczych. Nie znajdują w niej miejsca takie określenia, jak materialistyczna, utopijna czy metafizyczna.

Istnieje wiele zjawisk w naturze, których nie rozumiemy. Wówczas nazywamy je zjawiskami metafizycznymi zamiast pojmowanymi przez rozum. W rzeczywistości jednak, nie mieliśmy i nie mamy, dla tzw. fenomenów metafizycznych, żadnego „klucza”, który umożliwiłby nam ich zrozumienie. I tak np. przez wiele tysięcy lat błyskawice i grzmoty były dla nas „siłami metafizycznymi”. Odkrycie praw, według których te elektryczno-fizyczne zjawiska zachodzą oraz - co za tym idzie - ich zrozumienie, nie spowodowało, że straciły one na ważności. Te zjawiska, wcześniej uważane przez nas za cuda, czy też fenomeny, rozumiane jako wyraz boskiej siły (bóg grzmotów) nabrały dla nas, poprzez ich zrozumienie, większego znaczenia. W międzyczasie ilość tych niezrozumiałych, czy niewytłumaczalnych fenomenów bardzo się powiększyła.

My medycy, życzyliśmy sobie zawsze nauki, która opierałaby się na metodach i prawidłowościach nauk przyrodniczych. Dokładnie mówiąc, właściwie zawsze uważaliśmy się za przedstawicieli nauk przyrodniczych. Niestety, rzeczywistość wyglądała często inaczej. Opieraliśmy się na zbyt wielu hipotezach, w które musieliśmy wierzyć. W celu udowodnienia najśmielszych stwierdzeń dopuszczano nawet mieszanie różnych hipotez. Takie postępowanie było bardzo złudne. Tym czego nam brakowało, to prawdziwych biologicznych prawidłowości, takich jakie funkcjonują w naukach przyrodniczych.

W chwili obecnej dzielimy medycynę na „medycynę narządów” i „psycho-medycynę”, czyli psychiatrię, czy psychologię. Taki podział jest absurdem w oczach lekarzy Germańskiej Nowej Medycyny. Psychiki nie wolno traktować oddzielnie. Każdy organizm funkcjonuje w trzech płaszczyznach równocześnie: w psychice, w mózgu i w narządzie, a wszelkie procesy przebiegają w nich zawsze synchronicznie!
Jak można krótko scharakteryzować Germańską Nową Medycynę?

Germańska Nowa Medycyna jest całkowitą odwrotnością dotychczasowej medycyny. Ponieważ medycyna szkolna, medycyna uczniów, oprócz zbioru przeróżnych faktów, nie dysponuje wiedzą o biologicznych prawidłowościach, według których przebiegają wszystkie tzw. choroby, w związku z tym korzysta z 5000 głównych oraz 1000 dodatkowych hipotez. Statystyka jest metodą, na której współczesna medycyna opiera się do dziś.

źródło:
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1


Co o tym sądzicie??

A najlepsze jest min. pozycja dotycząca AIDS:
Cytuj:
AIDS jest największym oszustwem naszego stulecia - i to z wielu powodów!
W 1983 roku dwóch żydowskich naukowców “Montagnier i Gallo” znaleźli w konserwowanej krwi przeciwciała na smegmę. Tę reakcję organizmu w postaci przeciwciał nazwali HIV (Human-Immundficit-Virus).
“Chorobę”, która podobno przez to zostaje wywołana, nazwali AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności).
W rzeczywistości jest to tylko nieszkodliwa alergia na smegmę, powstała przy DHS-sie (szok konfliktowy) z powodu towarzyszącej "Szyny" w postaci smegmy (smegma była czynnikiem towarzyszącym).
Obrazek
Podobnie jest w przypadku allergii spowodowanej szyną w postaci np. jabłka (allergia na jabłko), czy w postaci np. siana (alergia na siano = katar sienny)....


źródło:
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=21&id=106&Itemid=582

no i polecam ten tekst do przeczytania w pdf:
http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/images/stories/GNM/zarys.pdf

Autor:  Sponsor [ 19 gru 2009, 19:37 ]
Tytuł:  Germańska Nowa Medycyna


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/