Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Olejek z oregano
http://davidicke.pl/forum/olejek-z-oregano-t12274.html
Strona 1 z 1

Autor:  devlieger [ 14 cze 2013, 19:03 ]
Tytuł:  Olejek z oregano

Cytuj:
Szanowny Czytelniku,

pierwszy raz zastosowałem olejek eteryczny z oregano podczas zagranicznej podróży służbowej.

Z jakiego powodu? Coś mi zaszkodziło. Do dziś nie wiem co i co było tego przyczyną. Zmiana strefy czasowej? Piętnastogodzinny lot? Tropikalna parność? Mocne mojito? A może któreś z przemykających wokół niewielkich stworzeń?

Dość powiedzieć, że przez kilka tygodni męczył mnie kaszel uniemożliwiający wydobycie z siebie choćby trzech słów. Tak desperacko chciałem się go pozbyć, że zgodziłem się zażyć cukier skropiony przez mojego gospodarza czterema kroplami olejku eterycznego z oregano (zwróć uwagę: czterema).

Po sekundzie pomyślałem, że będę wymagał pilnego transportu samolotem medycznym do Europy.

Z moich oczu popłynęły albo raczej wytrysnęły strumienie łez. Język i podniebienie przestały mnie piec, ponieważ… miałem wrażenie, że mi je wyrwano.
„Skoro boli, to znaczy, że działa”

Jak w przypadku wszystkich olejków eterycznych, lista sugerowanych korzyści jest tak długa, że jej czytanie jest dość nużące. Lista ta zaczyna się od zapobiegania wypadaniu włosów, obejmuje między innymi bóle menstruacyjne i kończy się aż na tyfusie – olejek z oregano pomaga w tylu dolegliwościach, że łatwo się pogubić, a jeszcze trudniej jest w to wszystko uwierzyć.

Niemniej jednak moja bolesna przygoda z olejkiem z oregano skończyła się dobrze: po piętnastu minutach naprawdę koszmarnych cierpień pieczenie się zmniejszyło, ustępując miejsca efektowi znieczulenia. Kaszel jednak mi nie minął i resztę wieczoru spędziłem na poszukiwaniu mniej zabójczej terapii. Jak się później okazało, traciłem czas, ponieważ następnego dnia… byłem już zupełnie zdrowy.

Wydaje się zatem, że olejek z oregano rzeczywiście działa przeciwzakaźnie, zgodnie ze swoim podstawowym przeznaczeniem. W każdym razie to doświadczenie potwierdza ulubione powiedzonko mojej babci: „Skoro boli, to znaczy, że działa”.
Jak nie popełnić tego samego błędu?

Nie trzeba jednak, stosując olejek eteryczny z oregano, cierpieć podobnych katuszy.

Po pierwsze, dawka czterech kropli to ilość nie tylko niekonieczna, ale wręcz niewskazana. Dwie krople w zupełności wystarczą.

Po drugie, nie popełnij mojego błędu spożywania olejku z cukrem. Będzie o wiele lepiej, jeśli rozpuścisz go w innym oleju, na przykład ze słodkich migdałów lub w dowolnym innym oleju spożywczym. Zastosuj stężenie przynajmniej 20% (czyli jedna kropla olejku eterycznego z oregano na cztery krople oleju spożywczego) i umieść tę mieszankę na kawałku chleba.

Możesz jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko podrażnienia, stosując olejek eteryczny z oregano w postaci kapsułek – trzech na dobę, zgodnie z zaleceniami lekarza. Dodatkowa korzyść jest taka, że masz wówczas pewność co do dawki. Każda kapsułka zawiera około 45 mg standaryzowanego olejku, złożonego w 70% z karwakrolu, związku fenolowego o dużym spektrum zastosowań, znanemu ze swych właściwości odkażających.

Należy jednak pamiętać, że olejki eteryczne generalnie nie są zalecane do stosowania przez kobiety w ciąży i przez dzieci. Dotyczy to w szczególności olejku z oregano, którego nigdy nie powinny zażywać kobiety ciężarne i karmiące piersią. Olejki eteryczne mogą być niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza jeśli dostaną się do oczu. Jedyną rzeczą, którą można wówczas zrobić, jest przemycie oka – jednak nie wodą (to niczemu nie służy) – lecz olejem spożywczym.

Przy zachowaniu powyższych środków ostrożności gorąco zachęcam Cię do zakupu małej buteleczki olejku eterycznego z oregano i poeksperymentowania z nim. To naprawdę wspaniały lek. Warto, byś miał go zawsze pod ręką i stosował za każdym razem, gdy zaczynasz kaszleć, kichać, prychać lub masz inne objawy infekcji, zanim sięgniesz po leki chemiczne.
Olejek eteryczny z oregano dobry na wszystko

Zamiast uczyć się na pamięć encyklopedycznej listy rzeczywistych lub domniemanych właściwości olejków eterycznych, najlepiej opanować ich stosowanie w praktyce, lecząc siebie i swoich bliskich.

Problem w tym, że lista wskazań do stosowania jest nieprawdopodobnie długa i zróżnicowana. Twierdzenie, że jeden produkt ma tyle różnorodnych zastosowań nie wydaje mi się wiarygodne. Ponadto w aromaterapii (sztuce korzystania z olejków eterycznych) często zalecane są mieszanki olejków. Liczba możliwych kombinacji jest zatem nieograniczona i nie wszystkie będą skuteczne w każdym przypadku.

Trzeba zatem popróbować nieco samemu. Mimo że nie daję gwarancji stuprocentowej skuteczności we wszystkich przypadkach, zdradzę, iż według strony internetowej „L’art de vivre sain” olejek eteryczny z oregano:

zwalcza zakażenia wirusowe i bakteryjne,
wzmacnia układ odpornościowy,
zmniejsza przekrwienie płuc, zatok i łagodzi kaszel,
pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli, zatok, płuc oraz kataru siennego,
zmniejsza trądzik i odblokowuje pory,
leczy suchą skórę, infekcje, ukąszenia owadów,
pomaga w przypadku łuszczycy, trądziku i udaru słonecznego,
zwalcza grzybicę paznokci u stóp i dłoni,
przynosi ulgę w przypadku niestrawności, nudności, biegunki i gazów,
działa rozkurczowo na układ trawienny oraz łagodzi bóle,
zwalcza candida albicans i infekcje pasożytnicze,
leczy zakażenia dróg moczowych i opryszczkę wargową,
łagodzi ból i infekcje zębów i dziąseł, a także ropnie,
czyści zęby (sproszkowane oregano) i odświeża oddech,
stymuluje trawienie, poprawia apetyt oraz korzystnie wpływa na wątrobę,
przyspiesza wystąpienie miesiączki i łagodzi bóle menstruacyjne,
stymuluje porost włosów,
łagodzi swędzenie i objawy po ukąszeniach owadów,
zwalcza bóle spastyczne, zmęczenie i stres.

Co więcej, rzekomo „zwalcza zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze równie skutecznie co antybiotyki, jednak nie wywołując podobnych skutków ubocznych (zatrucie całego organizmu, w tym zwłaszcza wątroby)”.

Słowem, cały wachlarz zastosowań, który z pewnością wart jest swojej ceny (kilkudziesięciu złotych).

Życzę zdrowia!

Jean-Marc DupuisMoże ktoś stosował? Standardowa wymiana zdań mile widziana :)

Autor:  Sponsor [ 14 cze 2013, 19:03 ]
Tytuł:  Olejek z oregano


Autor:  przemo4898 [ 19 cze 2013, 9:11 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Stasowałem przez jakiś czas 3x7k/dn, póżniej nieregularnie- głównie gdy czułem się nieco gorzej.

Wrażenia- nie mając odnośnika w postaci jakiejś dolegliwości subiektywne odczucia pozytywne.
Oto moje skromne zdanie:)

Autor:  angelrage [ 26 sty 2014, 22:22 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Odświeżam

Był bym wdzięczny za opinie osób stosujących z powodzeniem olejek oregano w przypadku poważniejszych problemów -np gronkowca, stanów zapalnych grzybicy itp. A także jaki konkretnie rodzaj/produkt był stosowany ( bo do kupienia jest np "olej oregano" i "olejek eteryczny oregano" )

Autor:  I-ika [ 26 sty 2014, 22:37 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Ja właśnie zaczynam terapię u syna, ma paskudną egzemę na dłoni - nic nie pomagało, jak dotąd ...
Mamy kapsułki ekstrakt olejku z oregano 1500 mg.
Dam znać.

Autor:  kngrssnd [ 27 sty 2014, 7:30 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Ja od dłuższego czasu trzymam na czarną godzinę opakowanie Oregaseptu - jak ktoś z domowników się przeziębi, to ten preparat mocno skraca czas choroby... Wtedy bierzemy 12x3 kropli :)
Polecałem już wielu osobom; to taki "naturalny antybiotyk" na dobrą sprawę - dobrze jakiś porządny probiotyk brać przy okazji. Idealny na wszelkie infekcje.

Autor:  I-ika [ 27 sty 2014, 11:25 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Dla mnie to już jedna z ostatnich nadziei na chorą łapkę mojego syna. Teraz znowu mu wywaliło, egzema wygląda okropne, krosty, niektóre pękają ehhh :(
Podawałam mu ponad miesiąc okrzemkę, bez żadnych efektów, objawów działania.
Nie wiem ile mu tego oregano dawać, na opak. jest dawka 1 lub 2 x dziennie, czyli pewnie można zarzucić 3 x dziennie przez tydzień i też nic się nie stanie.
Jeszcze jest pytanie, czy tabletki żelowe działają, jak olejek oregano ...

Autor:  angelrage [ 27 sty 2014, 11:39 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

popatrzcie ile jest "cukru w cukrze" - jaki skład % ?

Autor:  I-ika [ 27 sty 2014, 13:30 ]
Tytuł:  Re: Olejek z oregano

Piszą tak:
olejek oregano 150g - stosunek 10:1 - 1,500 mg oregano

Nie wiem, jak to wygląda w płynnych olejkach.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/