Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Książki Rudolfa Steinera
http://davidicke.pl/forum/ksiazki-rudolfa-steinera-t7062.html
Strona 1 z 1

Autor:  Sławomir1969 [ 14 maja 2011, 13:39 ]
Tytuł:  Książki Rudolfa Steinera

Witam, chciałbym gorąco polecić poszukiwaczom prawdy książki Rudolfa Steinera. Napisał wiele książek na bardzo różne tematy związane z człowiekiem, jego powiązaniami z ziemią i wszechświatem, jego historią i przyszłością. Wygłosił ok. 6000 wykładów adresowanych do różnych grup społecznych i zawodowych. Wiele z nich zostało spisanych i opublikowanych. Po polsku ukazało się bardzo niewiele, po angielsku jest bardzo dużo ale jeszcze nie wszystko. Nie używał nigdy notatek. Czytając jego książki lub wykłady trudno tam się doszukać niepotrzebnych zdań. Jedna myśl wynika z innej aby na końcu złożyć się w logiczną całość. Wiedza na jeden temat ściśle pasuje do innego tematu. Źródłem tej wiedzy są jego badania w sferze astralnej jak również w sferach innych planet i kroniki akashy. Pisał również o możliwych sposobach wykształcenia w sobie właściwości które umożliwiają poznanie nadzmysłowe. Opisał bardzo szczegółowo jakie zmiany zachodzą w człowieku na określonych etapach tak aby każdy mógł łatwo zweryfikować gdzie właściwie jest. Jednak jeżeli ktoś jest bardzo przywiązany do swoich poglądów czy też postrzegania świata to lepiej niech się do tego nie dotyka;) Znajdziecie dużo na chomiku jak kogoś to zainteresuje.

Autor:  Sponsor [ 14 maja 2011, 13:39 ]
Tytuł:  Książki Rudolfa Steinera


Autor:  greta [ 14 maja 2011, 14:30 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

Zdecydowanie jest to moj guru.
Goraco polecam te lekture.Powinna byc obowiazkowa dla kazdego,kto chce sie rozwijac i poznawac siebie i otaczajacy swiat.Wspaniale ksiazki.

Autor:  sza87 [ 14 maja 2011, 14:58 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

Mason :)
Ciekawy jegomość, już od dawna interesuję się gnozą a jego poglądy mają dużo wspólnego z gnostyką, ezoteryką, antropozofia, czyli wszystko to ma związek z masonami :D

Autor:  konserwa [ 14 maja 2011, 18:02 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

piszcie coś konkretniej w tym temacie
http://davidicke.pl/forum/antropozofia-steineryzm-wasze-zdanie-na-ten-temat-t6015.html?hilit=antropozofia#p81837

Autor:  Sławomir1969 [ 14 maja 2011, 19:12 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

konserwa> trudność w pisaniu konkretniej polega na tym, że im więcej poznaję Steinera tym jaśniej widzę niemożliwość przekazania w krótkich słowach tego co miał do przekazania ludzkości. Mogę powiedzieć że przez wiele lat poszukiwałem odpowiedzi na różne pytania z różnych dziedzin życia czy istnienia, odnajdując sprzeczne bądź mało zrozumiałe rzeczy. Steiner nie tylko coś twierdzi ale też uzasadnia to w szerszym kontekście. Ta wiedza jest spójna i nie jest możliwe aby komukolwiek udało się stworzyć coś porównywalnej wielkości co jest oparte na fikcji. Jednak wyjęte z kontekstu jakieś pojedyncze rzeczy mogą się wydawać kompletną fikcją. Dlatego nie podejmuję się rozwijać tego tematu. Mogę jedynie gorąco zachęcić do studiowania samego Steinera, co na początku może być trudne ponieważ wymaga odłożenia na bok dotychczasowych poglądów aby móc spojrzeć na rzeczywistość jego oczami. Jednak kiedy to już uczynimy i potem spojrzymy na swoje dotychczasowe poglądy, to okazują się one zupełnie pozbawioną sensu skleconą powierzchowną konstrukcją.

Autor:  konserwa [ 23 wrz 2011, 14:45 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

znowu biedaku bredzisz - pewnie po raz enty wylecisz stąd
aczkolwiek nie masz już tutaj na forum zbyt wielu zarażonych
wirusem "chrześcijańskim"
po pierwsze - to dla cienie Bławatzka jest ucieleśnieniem zła
po drugie - poczytaj sobie dokładnie Steienera, jego życiorys
i wtedy zrozumiesz na czym polega Chrześcijaństwo
i może też skumasz dlaczego Steiner podzękował teozofom
i założył swoją szkołę - odrębną od teozofii

Autor:  La_Mandragora [ 23 wrz 2011, 15:50 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

saJms pisze:
Rudolf Steiner, człowiek, który czerpał inspiracje od Blawackiej i na podstawie okultyzmu i swojego opętania założył Szkołę Waldofską...

...a ktoś tutaj pisze "to jest moj guru", albo "ciekawe ma pozycje".

Gratulacje, Elitom idzie jak z płatka :)O baaaa... a ja jestem fanka Steinera, antropozofii i szkol waldorfskich zreszta tez - o zgrozo, 4. rok posylam tam nawet swe dziecie. :twisted:
Steiner jest dla mnie... :spoko:

Autor:  radoslaw [ 23 wrz 2011, 15:54 ]
Tytuł:  Re: Książki Rudolfa Steinera

saJms pisze:
Rudolf Steiner, człowiek, który czerpał inspiracje od Blawackiej i na podstawie okultyzmu i swojego opętania założył Szkołę Waldofską...


Może jednak zapoznaj się ze słowami których użyasz, bo ani to śmieszne ani krzepiące.
Steinera nie czytałeś, założę się że Bławackiej też nie...
O czym chcesz rozmawiać?

Helenka przecież kumata babka była, w swoim artykule "Kosmiczny umysł" napisała:

"Okultyzm mówi, że każdy atom jest małym wszechświatem i że każdy organ i komórka ludzkiego ciała jest wyposażona we własny mózg posiadający pamięć, a więc doświadczenia i umiejętność rozróżniania. Idea Uniwersalnego Życia złożonego z poszczególnych żyć atomów stanowi jedną z najstarszych nauk filozofii ezoterycznej... Skoro udało się wykazać, że rośliny posiadają nerwy, odczucia i instynkt (to tylko inne określenie świadomości), dlaczego nic dopuścić tej samej możliwości w przypadku komórki ludzkiego organizmu?"

pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/